^{oïiïe o <d' c I DOE-HET-ZELF! We hebben 'n jubilaris Daarom zijn we wat eerder gesloten Foto Verschuren Wie met z'n ziektekosten straks het best wil zitten, moet nu even goed nadenken. 1 wr~ HMjPÏ Over de premie-keuze van ZII V. I I I I SURF We rekenen op uw begrip Q. Woensdag 14 mei vanaf 16.00 uur DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 14 mei 1985 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Voetbaltoernooi Geraniummarkt Witte boekenmarkt Toertocht MTV-69 naar Slagharen Fietspuzzeltocht Uitzendbureaus Tussen minister en meester Wie wil mij nou? Verstandelijke handicap Zangavond V redesgebedsdienst Goed en veilig Rommelmarkt Arrestaties Vissen kijken Belgenavond Disco Pinksterdienst AKTIE MODEL DE LEADER VAN SURF SQUAD 1349.- GROTE MERKEN TEGEN LAGE PRIJZEN BIJ UW SURF SPECIALIST. SHARKSKIN SURFPAK 239.- Double lined surfpak JACHTWERF - SURFCENTRUM SQIMD N CD CD 0) Q. Dubbele Vergelijkingsbon. Bel ZHV voor een dubbele offerte. Ons premievoordeel duurt 't langst Prestatieloop Zang- en orgelavond Open schaakkampioenschap Religieus humanisme Flora-Onderzoek Huwelijk prins Andrew Veerse Meer-dagen Geen vaste brug Evensong Politiek Hoechst Bouwspeelplaatsen Acteurs in de dop Algemeen Belang Folkloristisch Rozenkruisers Woningzoekenden Prijswinnaar Uilkeringen Geheime tocht TELEFOONREKJE Astinafonds Hondje kopen? Domburg Ronde van Hansweert Huldiging kampioenen 1 Op 17 en 18 mei wordt er op liet sportpark aan de Irislaan in Vlis- singen door de A en B junioren van vc 'Vlissingen' internationaal gevoetbald. Naast vc Vlissingen nemen deel aan dit toernooi: Köln Brück en Ostheim uit Keulen, Furpacli uit Neunkirchen, Hessle Rangers uit Huil, Cercle Brugge en de Nederlandse ploegen Roo- denburg uit Leiden, FC Hilver sum en de Zeeuwse A en B se'ec- tie. Het toernooi begint beide da gen om 09.30 uur. Geraniums te kust en te keur op het schoolplein van de Pauwen- burgschool in Middelburg, op za terdag 17 mei. De markt wordt georganiseerd door het wijkcomi- tee Paauwenburg in samenwer king met de Kon. Mij. voor Tuinbouw- en plantkunde. De markt duurt van 10 tot 15 uur. Hotel Britannia aan de Boulevard Evertsen in Vlissingen staat op za terdag 17 mei weer in het teken van de witte boekenmarkt. Ope ningtijden: 9 tot 18 uur. In de week van 19 tot en met 24 mei krijgen de Zeeuwen weer de kans om de fiets te pakken en al dan niet met het hele gezin deel te nemen aan de Vlissingse fiets vierdaagse. De afstanden zijn 25 en 50 kilometer. Starten is tussen 18 en 19 uur bij de Rijwielcentralc aan de Koudekerkseweg en eindi gen bij de Kanovijver aan de Burg. van Woelderenlaan. Ieder een die de tocht heeft volbracht krijgt een leuke herinnering. (De 24e mei is overigens een inhaal- avond). Het Middelburgse Tamboer- en Trompetter- en Majorettenkorps MTV'69 treedt op 18 mei (eerste Pinksterdag) op in het Ponypark te Slagharen. Op uitnodiging van dit pretpark en via een landelijke selectie van de muziekbond KNF is het korps uitgeloot om enkele optredens te mogen verzorgen. Speciaal voor die gelegenheid wordt er een extra supportersbus ingezet voor belangstellenden die die dag óók eens willen meema ken. Inlichtingen en opgave: 01180-26018. De Middelburgse motor- en auto club 'Scheldegouwen' organiseert de laatste jaren in samenwerking met de Provinciale Zeeuwse Cou rant op 2e Pinksterdag een fietspuzzeltocht. Ook dit jaar kunnen de fietsliefhebbers weer aan hun trekken komen, want men kan op 2e Pinksterdag we derom al puzzelend de fraaiheid van de Walcherse binnenwegen bewonderen. Inschrijven voor de fietspuzzeltocht is mogelijk vanaf 12.30 uur bij de PZC-caravan op de Markt in Middelburg. De eer ste deelnemers voor de circa 20 ki lometer lange tocht vertrekken dan om 13.00 uur. Tot uiterlijk 14.30 uur kan men overigens zijn controlekaart afhalen op de Markt. Na de rit komen de deel nemers vanzelf bij de Schouw burg aan het Molenwater, waai de finish is gepland. Om 17.30 vindt in de foyer van de Schouw burg de prijsuitreiking plaats. Al le kinderen die meegedaan heb ben zijn in ieder geval verzekerd van een prijs. Gezien het aantal deelnemers in de afgelopen jaren verwachten de organisatoren zo'n 400 deelnemers, een aantal dat vanzelfsprekend afhankelijk is van het weer op 2e Pinksterdag. De ABU (Algemene Bond Uit zendbureaus) viert dit jaar haar 25-jarig bestaan en ter gelegen heid daarvan is er een driedaags internationaal congres in Amster dam. Eén dag van dat congres. 15 mei wordt uitgetrokken om een bezoek te brengen aan Zeeland. Reden daarvan is dat Zeeland aan het werk nogal wat 'tijdelijks' heeft gehad, zoals de Zeeland- brug en de Deltawerken. Tevens wordt er op die dag de resultaten van eenscholingsproject overge- handigd aan gedeputeerde drs. R.C.E. Barbé. De opzet van dat project was om kansarme jonge ren een extra opleiding te geven om zodoende een betere aanslui ting met het bedrijfsleven te krij gen. Het scholingsproject kwam tot stand door een samenwerking met de GSD, het GAB, uitzend- burcauWalcheren, het ASB en Randstad Uitzendbureau. 'Tussen minister en meester' is een brochure die vooral ingaat op de plaats van de provincie op on derwijsgebied. Er in opgenomen zijn de hoofdlijnen van het pro vinciaal onderwijsbeleid voor de jaren 1986-1989. Bovendien zijn de procedures beschreven die worden gevolgd bij de planning van onderwijsvoorzieningen, de zogenaamde 'Plannen van Scho len'. De brochure is aan te vragen bij het bureau voorlichting van de provincie, tel. 01180-31394/31396. Onder deze titel houdt het 'Zilve ren Schor' in Arnemuiden in het weekend van 23 tot en met 25 mei een 'cursus' voor gehandicapte jongeren. In dat weekend krijgen de gehandicapten de kans ervarin gen uit te wisselen, relaties en vriendschappen aan te gaan/te houden en te leren hoe men elkaar kan steunen in de strijd om de plaats tussen de mensen. Inlich tingen: 01182-1610. Het VJV-Middelburg houdt op donderdag 15 mei een open mid dag over haar educatieve activitei ten voor volwassenen met een ver standelijke handicap. Er is een vi deoband aanwezig van de groe pen en er is gelegenheid om met de medewerk(st)ers van gedach ten te wisselen over dit werk. De middag wordt opgefleurd met een muziek- en dansgroep. De bijeen komst duurt van 14 tot 16 uur en wordt gehouden op het VJV- Middelburg, Latijnse Schoolstraat 10-12. In de Ned. Herv. Kerk in Arne muiden wordt op vrijdagavond 16 mei een zangavond gehouden. Tijdens deze avond zal I. 't Lam informatie geven over projecten van de Reformatorische hulpactie 'Woord en daad'. Muzikale me dewerking wordt verleend door koren uit Arnemuiden en Oostka- pelle. De avond wordt geopend door ds. L.W. Chr. Ruygrok en begint om half acht. 'Lange adem, tegenwoordigheid van geest' is het thema van de vre- desgebedsdienst die op zondag 18 mei (Pinksteren) in de Doopsge zinde kerk aan de Lange Noordstraat in Middelburg wordt gehouden. Voorganger is ds. A. van Nooy en na afloop is er in de consistorie van de kerk een na bespreking. De dienst begint om 19.30 uur. De wijkvereniging 'Zuid' in Mid delburg blijft zich sterk maken voor zaken zoals speel- en spel- voorzieningen, verkeersveilig heid, onrust omtrent een 'open huis van bewaring' en assortiment winkels en andere instellingen binnen de wijk. Dit zijn zo maar een aantal punten die de vereni ging wil presenteren of verdedi gen binnen het 'Wijkwelzijnso- verleg', maar ook eventueel di- rekt met de gemeente, woning bouwvereniging of andere dien sten en organisaties. Problemen, klachten en suggesties over veilig en goed wonen in de ruimste zin kunnen worden ingediend bij het secretariaat van de wijkvereni ging: Joh. Lesagestraat 1, 4336 AG Middelburg. Kunst, Antiek, rommel, het is al lemaal te koop op de rommel markt die de muziekvereniging 'Onda' in Nieuw en St. Joosland op zaterdag 24 meihoudt. Daar naast is er nog een bazaar, kun nen er allerlei spelletjes gedaan worden en optreden van de brass band 'OKK' uit Westkapelle en de harmonie 'Apollo' uit Wissen- kerke. De festiviteiten vinden plaats rond de NH-kerk en begin nen rond 10 uur. De werkgroep Marokkaans Jon gerenwerk van het Vlissings Klub- en Buurthuis 'Het Buut' houdt op woensdagavond 14 mei een avond over het werk van de reclassering. Op het programma staan onder meer een videofilm met als titel 'Willem in de knoei' en een re- classeringsambtenaar vertelt over de rechten en plichten bij een ar restatie. De avond begint om 20 Traditiegetrouw heeft de Vlissing se aquariumvereniging 'De Pur- perkop' weer open avonden om jong en oud kennis te laten maken met de aquarium-hobby. De open avonden zijn dit jaar op dinsdag 20 en donderdag 22 mei in zaal 'Breehof' bij het politiebureau in Vlissingen. Een hele avond in het teken van de Belg en België. Optreden van Belgische artiesten, Belgische mu ziek en Belgisch bier. Van zelfsprekend ontbreken ook de frieten niet. Vrijdag 16 mei in het buurthuis 'De Paraplu', aanvang 20 uur en gratis entree. Jongeren vanaf 12 jaar zijn op vrijdag 16 mei welkom in het jon- gerengebouw Poortershoeve 1 (Magistraatwijk) in Middelburg. Op die avond houdt het skw 'De Haayman' een disco-avond en kunnen de beentjes weer van de vloer. De disco begint om 20 uur en is ongeveer 23 uur afgelopen. Met als thema 'Feest van de vol wassenheid' wordt er op zondag 18 mei (eerste Pinksterdag) een bijzondere dienst gehouden in de Ontmoetingskerk aan de Ooster- scheldestraat in Middelburg. Mu zikale medewerking verlenen 'Het ontmoetingskoor' onder leiding van Corry Buyze en organist Cees Lievense, en ook de brassband 'Onda' onder leiding van Anno Appelo is van de partij. De dienst begint om 10 uur en wordt geleid door ds. L.A. Nell, hervormd predikant. Een uitdaging voor de rasechte surfer! Echt een Leader in snelheid en wendbaarheid. Voor 1986 geheel vernieuwd, De F2 Looping, een exclusief funboard voor de veeleisende surfer. Semi kompleet 1395.- Kompleet 1895.- 't Kan nog goed koud zijn! Een kwaliteits surfpak is daarom beslist noodzakelijk. Onze surfpakken zijn met uiterste zorg vervaardigd door de beste fabrikanten. Met blousende mouw, perfekte pasvorm en in modieuze kleuren, Geheel gemauserd gestikt. Een staaltje van perfektie. Verkrijgbaar in blauw/grijs en grijs/blauw, 349.- KAMPERLAND HAVENWEG 4 TEL.01107-1547 U" Q. wmm n hmmm I j 1 r j 4lV~ Hll 32--1 i *0*2' 27-30 30-35 35-sO 40-45 45-50 50c.iou«<| ZHV StappenPremie Maandpremie 1986 verzeke ring 3e klas ziekenhuis, poli klinische hulp. huisarts, geneesmiddelen en alterna tieve geneeswijzen bij eigen risico gezin f 1.Ü00,- per jaar. (Intrede onder 40 jaar). 7IJB onö*27 2?<30 30-35 3V«0 <0-15 <5-50 50 ZHV ContinuPremie ZHV biedt u niet alleen de keus uit verschil lende verzekeringen op maat, met verschillende eigen risicobedragen. ZHV laat u daarbij ook nog 'ns kiezen uit 2 verschillende premievormen. Met die keus lussen de StappenPremie en de ContinuPremie is ZHV uniek. En u komt er altijd mee uit op de Iln envelop zonder postzegel sturen aan ZHV, Antwoordnummer 76,4460 VB Goes voor Informatiepakket. Naam: I Adres:1 Postcode/plaats: Tel.nr.: Leeftijden verzekerden: ZC 15.5 «J gunstigste ziektekosten, of u nu 27 bent of 39. vrijgezel of hoofd van 'n groot gezin. Denk vooruit, als u straks de beste keuze wilt maken. Geef ons uw wensen.cn gegevens door via de telefoon: 01100-39900. en u ontvangt een persoonlijke offerte voor zowel de Stappen- Premie als de ContinuPremie. Of stuur de bon op vooreen vrijblijvend informatiepakket. Want ook als 't om kwaliteit en service gaat. duurt uw voordeel bij ZHV 't langst. Onderlinge Ziektekosten- verzekerings maatschappij ZHV u.a., Postbus 16, 4460 AA Goes, l^tel. 01100-39900. ZIEKTEKOSTENVERZEKERINGEN AV 'Dynamo' houdt op zaterdag 24 mei een prestatieloop in het Veerse bos. De loop voert de deel nemers zowel door het bos als langs de kreken. De deelnemer^ kunnen kiezen uit een, twee of drie ronden van ongeveer zes kilo meter. Start en finish zijn op het speelveld bij de Kraaienestweg, nabij jachthaven Oostwatering. De inschrijving staat open vanaf 13.45 en de start is om 14.30 uur. Op vrijdag 16 mei vindt er in de Zuiderkerk van de Geref. Ge meente in Middelburg-Zuid een zang- en orgelavond plaats. Me dewerking aan deze avond verle nen het gemengd koor 'Crescen do' uit Kapelle-Biezelinge onder leiding van J. Vogel, het gemengd koor 'Schusan E'duth' uit Mid delburg onder leiding van C.J. Proos en het kinderkoor 'Jong begonnen' onder leiding van J. de Visser. De organisten van de avond, die om 19.30 begint zijn .1. Coppoolse en J. Roeleveld. De schaakvereniging 'Middel burg' nodigt alle schakers uit tot deelname aan het traditionele open schaakkampioenschap van Middelburg. Er wordt gespeeld in 7 rondes. De eerste ronde begint op 23 mei in gebouw 'de Schakel', Bachtensteene 14 in Middelburg. Opgave en inlichtingen: 01196-12495. Prof. dr. C.C. de Keyser uit Leu ven belicht op 27 mei in de 'Prins van Oranje' in Goes het 'religieus humanisme'. Hij doet dat op uit nodiging van het Centrum Mens en Religie, dat op haar beurt weer werkt onder de auspiciën van de open vrijzinnige geloofsgemeen schap. Het centrum verzorgt reeds een drietal jaren kleinschali ge gespreksontmoetingen en op grond van aanvragen vanuit Zee land wil men thans onderzoeken of er ook hier behoefte aan bestaat. De avond begint om 19.30 uur en is gratis toegan kelijk. Het in Middelburg gestarte on derzoek naar het voorkomen van wilde planten in Middelburg en omgeving heeft al aardige resulta ten opgeleverd. Zo blijkt de schij- naardbei (met gele bloemen en smakeloze vruchten) op vele plaatsen uit tuinen te zijn verwil derd en staan verschillende parti culiere gazons in de binnenstad vol met pinksterbloemen. Tussen de voegen van een trottoir staat op een plaats gewoon winter- postelein, terwijl dit normaal gesproken een duinplant is. On der de vondsten bevinden zich ook enkele nieuwe soorten voor Middelburg: tijm-ereprijs, gladde ereprijs, bosveldkers en bron- kruid. Verder werden er op het bolwerk twee zeldzame pad destoelen gevonden: het klein ju dasoor en een bijzonder soort el fenbankje. Meldingen van vondsten blijven welkom bij Jan Willem Jongepier, tel. 01184-62829. Wie het huwelijk tussen de Engel se prins Andrew en Sarah Fergu son wil meemaken, moet even contact opnemen met de Stichting English Conversation Club in Den Haag. Deze stichting organi seer! namelijk in samenwerking met een aantal Engelse gastgezin nen een bezoek aan Londen tij dens dat huwelijksfeest. Tijdens dat bezoek kan men niet alleen zijn of haar Engels ophalen, maar worden er ook nog excursies en diverse activiteiten ondernomen. Een gratis folder kan worden aan gevraagd. Tel: 070-522238/472793. De Veerse Meer-dagen worden dit jaar gehouden van 19 tot en met 22 juni. De manifestatie vindt voor de derde keer plaats en trok vorig jaar 70.000 bezoekers. Het programma bestaat uit allerlei watersportelementen, sportieve recreatie, cultuur, historie, educa tie, folklore, amusement en culi naire presentaties. De Veerse Meer-dagen, die zich afspelen in alle gemeenten die aan het Veerse Meer grenzen, staan tevens in het teken van het feit, dat het meer 25 jaar geleden ontstond door de aanleg van de dammen bij Vrou wenpolder en bij Kats. De ANWB wijst de bouw van vaste bruggen over het Kanaal door Walcheren en het Kanaal door Zuid-Beveland af. Vaste bruggen zijn funest voor de wa terrecreanten, want in dat geval zal zestig procent van de zeiljach ten geen gebruik meer van beide kanalen kunnen maken. Daar door zijn Veerse Meer, Ooster- schelde en Wcsterschelde nog nauwelijks voor watersportlief hebbers te bereiken. De Zeeuwse Koorschool onder leiding van Evert Heyblok ver leent medewerking aan de Even song for White Sunday, die de Missions to Seamen en de. Angli caanse Kerk in Zeeland zondag 18 mei (pinksteren) vanaf 19 uur houden in de Nederlands- hervormde kerk in Kruiningen. Informatie: 01184-78704. 'Nee heb je, ja kun je krijgen' is het motto van een actie, die de af deling Middelburg van de Federa tie Nederlandse Vakbeweging op 15, 16 en 20 mei houdt. Het gaat om een 'politiek warenonder zoek', waarbij de programma's van de verschillende politieke par tijen zijn vergeleken op de onder delen werk, koopkracht en sociale zekerheid. In Middelburg worden 15.000 exemplaren van dit verge lijkende onderzoek verspreid. Za terdag 17 mei richt de FNV een stand in op de Lange Delft in Middelburg. Inlichtingen: 01180-11729. Opleidingen, om-, bij- en her scholing, automatisering, de in voering van een nieuwe functie classificatiesysteem en het sociale en personeelsbeleid zijn de be langrijkste onderwerpen waarmee de ondernemingsraad van de ves tiging Vlissingen van Hoechst zich in de nabije toekomst wil be zighouden. Dat staat in het jaar verslag van de OR over'85, dat een dezer dagen is verschenen. Het Meiveld in Middelburg-Zuid, het veldje achter het Trefpunt in Nieuw-Middelburg en bij de Randwijckschool in Nieuw- en St. Joosland worden in de week van 14 tot en met 18 juli omgebouwd tot 'de omgekeerde wereld'. Ge durende die week kunnen kinde ren in de leeftijd van 4 tot 12 jaar naar hartelust bouwen en timme ren aan hun eigen stad. Om deze activiteiten goed te laten verlopen zijn veel vrijwilligers nodig, men sen vanaf 16 jaar die willen hel pen met de organisatie en uitvoe ring kunnen bellen naar het SKW; 01180-29004/26359/2522. Altijd al toneelspeler of to neelspeelster willen worden? De wijkvereniging 'Zuid' in Middel burg is druk bezig met het oprich ten van een theatergroep en kan best nog wat mensen gebruiken die misschien geen topacteur/tri- ce zijn, maar wel plezier in to neelspelen hebben. Opgave en in- lichtineen: 01180-29377. Zeil iels maken. \oor in huis ol voor in de min. is meestal niét zo eenvoudig. Maar een goede werktekening en bouwbesehrij- x ing maakt het al een stuk ge makkelijker. Speciaal voor onze le/.ers behandelen wij in deze krant elke week een nieuwe bouwtekening voor hei maken van speelgoed, klokken, meube len. luinariikefen etc. Daarbij ko men zowel eenvoudige werkstuk ken als werkstukken voor de meer gevorderde doe-het-/el\er aan bod. De ontwerpen zijn van Kar- weipost bv. een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in liet-maken van tekeningen voor jong en oud en dat zich tot doel stelt de crea tieve handvaardigheid te bevor deren. Op iedere tekening zijn de be langrijkste onderdelen op ware grootte weergegeven zodat men ze slechts behoeft over te trekken en ifit tc zagen De uitgebreide ma- teriaallijsten geven de exacte ma ten van de verschillende onderde len en de totaal benodigde hoe veelheden. Zodoende blijft het materiaalverlies tot een minimum beperkt en is een zo goedkoop mogelijk uit. Wie de duidelijke instructies stap voor stap opvolgt, maakt de werkstukken spelender wijs. sggg; Eén van de partijen die meedoen aan de verkiezingen voor de twee de kamer is de Partij Algemeen Belang (PAB). De partij zegt zich te willen inzetten voor het verbe teren van de positie van uitke ringsgerechtigden en bejaarden. Informatie: 04937-2113 of 04959-2464. De Folkloristische Commissie heeft de data bekend gemaakt waarop de twee grote jaarlijkse ringrijderijen in Middelburg wor den gehouden. Donderdag 17 juli staat de ringrijderij met versierde sjezen op het programma; don derdag 14 augustus vindt de grote ringrijderij te paard plaats. Daar bij gaat het vooral om de konink lijke bekers. 'De ware hulp aan wereld en mensheid' is de titel van een le zing, die dinsdag 20 mei vanaf 20 uur wordt gehouden in restaurant Vrouwenhof in Roosendaal. De lezing is een initiatief van het Ro zenkruisers Genootschap. Don derdag 29 mei staat de vraag 'Wie zijn de Rozenkruisers?' centraal. Ook deze lezing begint om 20 uur in 'Vrouwenhof'. Inlichtingen: 023-323850. De BASCO, de Vlissingse wo ningbouwvereniging, heeft nieu we richtlijnen bekend gemaakt voor woningzoekenden. Zo ver vallen de wachttijdpunten voor passief woningzoekenden. Alleen actieve woningzoekenden kunnen wachttijdpunten behalen. Ook zijn er nieuwe regelingen voor de woon-werk-afstand en voor te duur wonen. Inlichtingen: Post bus 5027, 4380 KA Vlissingen. Donderdag 15 mei krijgt draai- er/frezer-klein Pieter van der Wekken (20) bij Vitrite in Middel burg de ir. W. Maas Geesteranus prijs. Deze prijs wordt elk jaar aan de tien beste leerlingen van de Stichting Opleidingen Metaal uit gereikt. Aan deze examens nemen per jaar zo'n vierduizend kandi daten deel. De prijs is bestemd voor de tien mensen die hoge cij fers bij het examen hadden en daarnaast ook beloven uit te groeien tot uitmuntende vaklie den. De prijs bestaat uit een ca deau ter waarde van 500 gulden en een bronzen penning. 'Als je niet vraagt, dan krijg je niets' is in het kort de kern van een rapport dat de Socialistiesc Partij afdeling Vlissingen naar de Vlissingse gemeenteraad heeft verstuurd. Het rapport is ge maakt naar aanleiding van een onderzoek op terugbetalingen van WWV-kortingen en niet opgeno men verlofdagen. De conclusie is dat het van groot belang is of de gemeente ambtshalve terugbetaalt of dat de 'cliënt' er zelf om moet vragen. De Socialistiese Partij verzoekt de gemeente Vlissingen dan ook óm alle mensen die recht hebben om een terugbetaling aan te schrijven. Ten overvloede wijst zij er de raad op, dat alle kosten die gemaakt worden terug te vor deren zijn via het rijk. De oudere inwoners van Middelburg-Zuid kunnen zater dag 24 mei weer rekenen op een tocht vol verrassingen. Waar de tocht naar toe gaat blijft voorlo pig geheim. Wat wel bekend is, is dat er een koffiestop en een kof fietafel georganiseerd wordt. Iedereen die meegaat wordt om circa 14 uur thuis opgehaald en om 18.30 uur weer thuisgebracht. Opgave en inlichtingen: 01180-27448/15180. Voor diezelf de tocht zoekt de wijkvereniging 'Zuid' nog enkele autobezitters die die dag willen rijden. Opgave: 01180-15180. Dit leuke wandrekje dient niet al leen voor uw telefoon maar ook voor uw telefoonboeken, voor een aardige plant en voor die mooie vaasjes waarvoor u nog nooit een geschikte plaats hebt ge vonden. Op het brede werkblad is er. naast de telefoon, voldoende ruimte om notities te maken. De telefoonboeken passen in het ste vige laatje en het leuke galerijtje bovenaan vorrht een geschikte- plaats voor een plantenbak. De maten zijn 66 cm hoog x 62 cm breed. Maak het rekje van vure hout of van een andere houtsoort volgens tekening nr. 497 en be handel het met blanke lak of beits het in een kleur naar keuze. De te kening kunt u bestellen door 8,over te maken op postrek. nr. 3567600 van Karweiposi, de Meern, onder vermelding van bestelnr. 497 F.VI. ZVA. U krijgt de tekening dan per omgaande toegestuurd. Wetenschappelijk onderzoek, voorlichting en scholing en hulp verlening zijn de doelen waarnaar de opbrengst van de jaarlijkse collecte van het Astma Fonds wordt besteed. De collecte wordt gehouden van 12 tot en met 18 mei. Informatie: 01180-35019 en 01180-26787. Het voorjaar is de tijd van nieuw leven. Jonge poezen en honden oefenen vooral op kinderen een grote aantrekkingskracht uit. Dit brengt veel ouders er toe al te lichtvaardig een huisdier aan te schaffen. Hoe komt u aan een goede hond? Voor velen een vraag, voor de dierenbeschermers een weet. In de praktijk blijkt na melijk dat regelmatig honden via advertenties worden aangeboden die zo op het oog gezond lijken, maar al na enkele dagen hopeloos ziek worden. De afdeling Noord en Midden-Zeeland van de Die renbescherming adviseert dan ook graag bij de aankoop van een dier. Wie 'geen kat in de zak' wil kan bellen na 19 uur: 01184-68411. Daarnaast verwijst de Dierenbescherming naar de asiels in Middelburg, Vlissingen. Goes en Zierikzee. College van B. en W. van Dom burg zullen de raad op 13 mei voorstellen 4000 gulden beschik baar te stellen voor de aanschaf en plaatsing van een picknick set en een bijbehorende prullebak. Door de provinciale waterstaat en de ANWB zijn een tweetal toe ristische fietsroutes geprojec teerd, die gedeeltelijk over het grondgebied van de gemeente Domburg voeren. De locaties waar het om gaat zijn de Aagte- kerkseweg en Manteling. Een 'rustpunt' langs de fietsroute past binnen het Domburgse beleid van milieuvriendelijke recreatie. De vergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. Op maandag 19 mei is het voor de 35ste keer dat de ronde van Hans- weert verreden wordt. Om dit ju bileum extra luister bij te zetten heeft het organiserend comité een omvangrijk programma samen gesteld. Behalve beroepsrenners zullen dit jaar ook amateurs, lief hebbers en veteranen van start gaan. Verder wordt er nog een trimkoers gereden voor de A- en B-kategorie. De ploeg van Jan Raas verschijnt met onder andere Maarten Du- cfot, Cees Priem en Ad Wij- nands. De ploeg Post is aanwezig met Danny van der Aerden, Jus Lammertink en Gert-Jan Thcu- nissen. Tot de kanshebbers op de zege bij de profs wordt Steven Rooks gerekend. Verder komen Mario van Vlimmcren, Hejddy Nieuwdorp en Jan Jonkers aan de start. Om 2 uur begint de wedstrijd voor de trimmers, de liefhebbers starten om 14.30, de amateurs om 16.00 uur en de profs klimmen om 18.30 uur in het zadel. Vorige week zaterdag werd het eerste seniorenteam van de korf balvereniging "Swift" kampioen in de eerste klasse van het district Zuid-West. Daardoor promo veert het team naar de promotie klas. Als de nieuwe competitie- opzet van de korfbalbond door gaat. kan het team zelfs in de overgangsklasse komen. Dat is de op één na hoogste afdeling van het landelijk korfbal. Ter gelegenheid van het kam pioenschap van Swift 1. alsmede van de andere 11 teams die kam pioen werden en/of promoveer den. houdt Swil't een officieel 'open huis' op dinsdag 20 mei van 20.00 uur tot 21.30 uur in het clubhuis aan de "Voorboch". Iedereen die met een drankje en een hapje de successen wil mee vieren, is welkom.

de Faam | 1986 | | pagina 13