15-21 mei in Midden Zeeland JEUGDIGE TROUPE SPEELT KENNEDY'S KINDEREN 'Jagged edge' motief voor moord B© Faam LUGUBER? FILM PODIUM EXPOSITIE "/.F. Brouwenaar, 'Absolute beginners': een kunstenaar uit het volk Cafe Restaurant Vlissingen Lezen Terminus Goes Film-musical in lange, hete zomer Voor een kopje koffie een drankje en voor een gezellig etentje? Wie service verlangt, zit goed! Zomeravond-orgelconcerten met prominente organisten Slachtoffer Tsjernobyl DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 14 mei 1985 Steaks in clown Langeviele Middelburg 01180-34605 Na een grondige verbouwing openen wij weer vol trots vanaf heden, maar onder een nieuwe naam. Walstraat 7, tel. 01184-19194. Fam. v. d. Hoek In het Minitheater in Middelburg gaat vrijdag het toneelstuk 'Ken nedy's Kinderen' in première. Dit stuk van Robert Patrick bestaat uit monologen en behandelt met spot en weemoed de problemen van de jaren zestig. Regisseur Burt van der Waals noemt het 'leuk' dat 'Kennedy's Kinderen' wordt gespeeld door mensen die de jaren zestig niet be wust hebben meegemaakt. Niette min is hij uiterst tevreden over het resultaat. 'Kennedy's Kinderen' behandelt de jaren zestig vanuit een aantal invalshoeken. De jeugdige spelers vertolken een aantal geflipte men sen, onder wie een Vietnamsol- daat, een kantoorjuffie, een auteur en een studente. De spelers zijn: Willem Jan Hoekstra, Len ny Kosters, Sylvia Klein, Ron Boon, Jan Wilco Schuringa en Marjan Stolk. Regie: Burt van der Waals. Productie: Thcater- productieburo 'Zeeland'. Na de première zijn er nog twee voorstellingen op de zaterdagen 17 en 24 mei, eveneens in het Mi nitheater. Het stuk is opgedragen aan de on langs overleden actrice Annie Deurloo. Wethouder D..I.P. Bruinooge opende vorige week de expositie "J.F. Brouwenaar, een kunste naar uit het volk" in het Stedelijk Museum Vlissingen. J.F. Brouwenaar leefde van 1815 tot 1849. Als tienjarig jongetje ging hij in de leer op de afdeling beeldhouwwerk van de Vlissingse «marinewerf. Later volgde hij on derwijs aan de 'Vlissingse Stadstcekcnschool'. Vanuit die periode zijn tekeningen en voor studies van hem bekend.In 1843 vertrok hij naar België en ging bij de beeldhouwer Willem Geefs in de leer. Hij won in 1847 de hoofd prijs, een verblijf van een aantal jaren in Rome,van een wedstrijd die was uitgeschreven door de ko ninklijke Academie voor Beelden de Kunst te Amsterdam. Helaas is hij te vroeg overleden om van de prijs te kunnen genieten. J.F. Brouwenaar heeft te kort ge leefd om echt door te breken als erkend kunstenaar. Het Stedelijk Museum Vlissingen beschikt ech ter over een collectie tekeningen en een beeld, dat aan hem is toe geschreven. Door middel van de ze expositie probeert het museum deze -aankomend- kunstenaar uit de vergetelheid te halen, de tijd waarin J.F. Brouwenaar leefde, was sterk beïnvloed door het neo- klassicisme en dat is duidelijk te merken in zijn werk. De expositie is te zien van 9 mei tot en met 15 juni tijdens de nor male openingsuren van het museum. 'Absolute beginners' is een film van Jilien Temple gebaseerd op de roman van Collin Macinnes. Niet zomaar een film, maar een musical speciaal voor film ge schreven en gearrangeerd. Het verhaal speelt zich af tijdens een hete zomer in 1958 in Lon den. Colin (Eddie O'Connel), een Een regelrechte thriller is 'Jagged edge' (motief voor moord) die Ri chard Marquand maakte in het voetspoor van de master of suspense Alfred Hitchcock. Het griezelige van 'Jagged Edge' is dat er een afgrijselijke misdaad wordt gepleegd en dat de dader wel eens volledig bij zijn verstand zou kunnen zijn toen hij hem beging. De film begint als een gewone doorsnee horror-film. We zien een lenige, gemaskerde figuur op beestachtige wijze een vrouw af slachten en de politie vervolgens veronderstellen dat het gaat om een gestoorde. Wanneer ze de dader niet snel ge noeg vinden, wordt de verdenking maar lukraak op de wedunaar van het slachtoffer gegooid. De man blijft kalm en neemt een ad vocate in dienst. Vanaf dat mo ment begeeft de film zich in de richting van de Hitchcockstijl. Robert Logia kreeg voor zijn uit stekende acteer-prestaties een Oscar-nominatie voor de beste mannelijke bijrol. 'Jagged edge' beleeft haar Zeeuwse première in Meccano-Middelburg. jonge fotograaf heeft zich heilig voorgenomen om in zijn laatste 'teenagers'-jaar het er nog eens goed van te nemen. Veel te laat op weg naar een afspraak met zijn- vriendin Suzette komt hij al zijn vrienden tegen in een variatie van goed tot heel slecht. Suzette waar schuwt Colin niet meer te laat te komen, wat hem -uiteraard- niet lukt. Van het een komt het ander en Suzette trouwt met een ander. Zoals bij alle 'lange hete zomers' vindt er ook nog even een flinke kloppartij plaats tussen de diverse 'streetgangs'. Uiteindelijk loopt alles toch nog goed af. Wat meer zegt over deze musical zijn de namen van de artiesten die meespelen: David Bowie, Patsy Kensit, James Fox, Anita Morris, Lionel Blair en als speciale gasten Steven Berkoff en Sade Adu. De muziek werd speciaal voor deze film geschreven door onder ande re David Bowie, Ray Davies, Gil Evans, Nick Lowe en Sadé. De choreografie is van David Toguri. De Stichting Orgelcentrum orga niseert ook deze zomer weer een serie orgelconcerten in de Nieuwe Kerk in Middelburg. In de perio de van 10 juni tot en met 26 augustus zullen prominente Ne derlandse organisten elke dinsda gavond het fraaie orgel in het eeuwenoude gebouw tot klinken brengen. Werd vorig jaar het feit herdacht dat Bach, Handel en Scarlatti 300 jaar geleden werden geboren, dit jaar schenken de verschillende or ganisten aandacht aan een tweetal componisten wier namen even eens onvergetelijk zijn geworden. Het zijn de in 1886 overleden Franz Liszt en de in 1886 geboren Marcel Dupré, die organist was van de Notre Dame en de St. Sul- pice in Parijs. Voorafgaand aan deze serie zomeravond-orgelconcerten geeft Klaas J. Mulder het traditionele 3e Pinksterdagconcert. Het pro gramma dat Klaas J. Mulder op 20 mei zal uitvoeren luidt: Inlei ding; Koraal voorspel 'Vcni Crea tor Spiritus' en Preludium en Fu ga in Es dur, J.S. Bach; suite for organ, F. Tuma; Preludium en Fuga in G, F. Mendelssohn; Toc cata in G, R.L. Becker; Fantasie in C en Final, beiden van C.Franck. Besloteen wordt met een improvisatie. Alle concerten vangenom 20.00 uur aan. stcakfipuse/ CHARLBS OfCKEfiS 0 zeer uitgebreide keus uit vlees- en visgerechten van de grill 9 unieke selectie gepofte en gevulde aardappelen 0 o.a American prime beef. m primeur voor Zeeland Jj 9 saladebuffet, waar u zelf uw salade kunt samenstellen 0 twee verdiepingen eetplezier! want bij Terminus zit u bij de winnaar van de hoffelijkheidspluim '85, dat inspireerde ons tot de creatie van een maandelijks hoffelijkheidsmenu Kan het nog hoffelijker? mei 1986 a 40, londense toast groentebouillon uit eugénie gebraden rundvlees met pepersaus fijne groenten en aardappelen coupe "koraal" koffie bonbon HOTEL RESTAURANT De Zweeuwse kunstenaar Richard Beek en André van de Veeke heb ben samengewerkt aan de uitgave van een boekje "Spaanse Aarde Onder Glazuur". Zeven etsen van Richard Beek en zeven gedichten van André van der Veeke geven een beeld, een indruk, van vijftig jaar na het uitbreken van de Spaanse burgeroorlog. De afschuwelijke'broederstrijd in Spanje heeft diepe sporen nagela ten. Toch is er een hernieuwd be sef van waarden gegroeid. "Wie hield toen niet van haar onzichtbare grandeur - haar moed om de dood zwak en belachelijk te maken. Spanje was groter dan deze we reld". (fragment uit: Fenomeen. Het boekje "Spaanse Aarde On der Glazuur" is een uitgave van SYLO en te verkrijgen door f 14,90 over te maken op giro 4296149 t.n.v. V.d. Veeke. Kinderboeken door Jan Smeekens Emil Zopfi die in 1984 de Zwitser se Staatsprijs voor kinder- en jeugdliteratuur kreeg, zegt over zijn werk onder meer: De princi pes waar ik van uit ga bij liet schrijven van een boek voor kin deren zijn dezelfde die ik bij de opvoeding van mijn kinderen nastreef. Ik wil ze niets wijsma ken: niet over onszelf en zeker niet over onze samenleving. Ik wil geen valse hoop en voorstellingen opwekken. Kinderen van vandaag groeien immers niet op in een hut je op de hei, maar in nieuwbouw wijken tussen saaie straten met flatgebouwen enAvinkelcentra. In die omgeving moeten ze leven en zich kunnen handhaven. Ik wil dat een kind de tegenstrijdighe den in zijn omgeving en in zich zelf leert zien, leert accepteren en zo mogelijk overwinnen'. Zo'n credo klinkt al gauw gemak kelijk, overdreven en dramatisch. Maar zijn RUIMTEKRAKERS is een spannend en humoristisch boek dat kinderen vanaf 8 jaar veel momenten van herkenning biedt. Stefan vormt met zijn ouders een 'ponskaartengezin'. Zijn vader is architect en zijn moeder inge nieur. Ze zijn zo druk in de weer DONDERDA G 15 MEI *Alhambra I Vlissingen 'Out of Africa' 20 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Absolute beginners' 20 uur. *Grand Theater Goes 'Brewster's millions' 20 uur. *Meccano Middelburg 'Police' 20.30 uur. VRIJDAG 16 MEI *Alliambra I Vlissingen 'Out of Africa' 20 uur. 'Adverteren doet begeren' (porno) 23.30 uur. *Alliambra II Vlissingen 'Absolu te beginners' 19 uur. 'Remo' 21.30 en 23.30 uur. *Grand Thea ter Goes' Brewster's millions' 19 uur. 'The protector' 21.30 uur. 'Meisjes die begeren (porno) 23.30 uur. *Meccano Middelburg 'Police' 20 uur. 'Jagged Edge' 22.30 uur. Electro Middelburg 'The world according to Garp 20.30 uur. ZATERDAG 17 MEI *Alhambra I Vlissingen 'Out of Africa' 20 uur. *Alhainbra II Vlissingen 'Absolute beginners' 19 uur. 'Remo' 21.30 uur.*Grand Theater Goes 'Brewster's milli ons' 19 uur. 'The protector' 21.30 uur. *Meccano Middelburg 'The Goonies' 15 uur 'Police' 20 uur. 'Jagged edge' 22.30 uur. *Electro Middelburg 'The world according to Garp' 20.30 uur. ZONDAG 18 MEI *Alhambra I Vlissingen 'Sneeuw witje' (kinderfilm) 14 uur. 'Out of Africa' 20 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Absolute beginners' 14 en 19 uur. 'Remo' 21.30 uur. *Grand Theater Goes 'Taran en de toverketel' 14 uur. 'Brewster's millions' 19 uur. 'The Protector' 21.30 uur. *Meccano Middelburg 'The Goonies' 15 uur.'The Poli ce' 20 uur. 'Jagged Edge' 22.30 uur. MAANDAG 19 MEI *Alhambra I Vlissingen 'Out of Africa' 20 uur. *Alhambra II Vlissingen 'Absolute beginners' 19 uur. 'Remo' 14 en 21.30 uur. *Grand Theater Goes 'Brewster's millions' 19 uur. 'Plenty' 21.30 uur. ^Meccano Middelburg 'The Goonies' 15 uur. 'Police' 20 uur. 'Jagged edge' 22.30 uur. *Electro Middelburg 'The world according to Garp' 20.30 uur. DINSDAG 20 ME! *Alhambra I Vlissingen 'Out of Africa' 20 uur. *Alhambra 11 Vlissingen 'Absolute beginners' 14 en 20 uur. *Grand Theater- Goes 'Plenty' 20 uur. *Meccano Middelburg 'Police' 20.30 uur. WOENSDAG 21 MEI *lhambra I Vlissingen 'Out of Af rica' 20 uur. *Aihambra II Vlis singen 'Absolute beginners' 14 en 20 uur.*Grand Theater Goes 'Plenty' 20 uur. ^Meccano Mid delburg 'The Goonies' 15 uur. 'Police' 20.30 uur. *Electro Mid delburg 'The world according to Garp' 20.30 uur. met van alles en nog wat dat ze met elkaar communiceren via de kaartjes die Stefans moeder van haar werk mee naar huis brengt. Stefan is trots op zijn moeder. Ze weet immers alles van computers en al die andere moeilijke dingen waar zijn vader hoegenaamd geen kaas van heeft gegeten. Jammer is wel dat ze maar niet naar zijn ruimtebasis wil komen. Ze be grijpt niets van zijn fantasiespel met de betonsilo op het verlaten bouwterrein vlakbij hun huis. Maar alles verandert als Sonja en haar vader voor een poosje in een van de leegstaande huizen komen wonen en Stefans vader er van weten te overtuigen dat hij in ac tie moet komen tegen het armzali ge bestemmingsplan dat de ge meente voor het bouwterrein ont worpen heeft. Emil Zopfi confronteert kinderen in dit boek met een aantal eigen tijdse problemen, maar hij laat ze wel zien dat verzet tegen hopeloos lijkende zaken mogelijk is. En doordat hij zijn lezers voor vol aanziet is 'Ruimtekrakers' een ontspannen boek en geen lood- DONDERDAG 15 MEI *'New Orleans Rythm Trio' met als gastspeler de Belgische klari nettist Rudi Balliu. 't Koperen Galjoen, Middelburg, 21.00 uur. VRIJDAG 16 MEI One extra company', een dans- theatergroep uit Australië, met 'My fathers house' en 'AH Q goes West'. Dans als theater. Vestzaktheater, Vlissingen,20.30 'One extra compagnydansgroep uit Australië. ^'Kennedy's kinderen'. De pre mière van een toneelstuk van Ro bert Patrick onder regie van Burt van der Waals. Minitheater Mid- delburg, 20.00 uur. ZATERDAG l]_MEI *'Hit'm or lose', voorronde voor de grote prijs van Zeeland. Van avond alles in het teken van de Rhytm and blues. De Piek, Helle- bardierstraat 13, Vlissingen, 20.30 uur. *'De Sprong' uit Eindhoven en een dansgroep voortgekomen uit een danscursus in 't Beest in Goes. Moderne dansen met een eigentijdse dynamiek. Een aan eenschakeling van verschillende dansvormen, die samen één ge heel maken van korte dans- sketches. 't Beest, Goes, 21.00 uur. *Kennedy's kinderen', to neelstuk van Robert Patrick on der regie van Burt van der Waals. Minitheater, Middelburg, 20.00 uur. MAANDAG 19 MEI *Leen de Broekert bespeelt het 'van Vulpen-orgel' in de Koor kerk in Middelburg. Gespeeld worden werken van J.Pzn. Swee- linck.G.F. Handel en J.S. Baeh. Aanvang 20.00 uur. Leen de Broekert DINSDAG 20 MEI FR DEN HOLLANDERLAAN 3: TEL 01100-30085 HOTELS ~Si HM GOES Zeeuws Museum/Nat uurhistorie Oostkapelle. De Natuur in Zee land en fossiele schelpen in Zee- land. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Iguana (Bellamypark) Vlissingen. Levende reptielen, amfibieën en insekten. Dagelijks van 14 tot 17.30 uur. St. Janstraat 41-43, Middelburg. Anneke Ruimschotel touwplastie- ken. Do. t/m za. van 14 tot 17 uur. Galerie Moreno (Paul Kru- gerstraat 61) Vlissingen. Werken van diverse kunstenaars. Di. t/m za. van 13.30 tot 17.30 uur. 'De Schotse Huizen' (Kaai 27) Veere. Schilderijen en prenten uit de nalatenschap van J. Heyse. Schrijver/dichter J.C. van Scha- gen. Di. t/m za. van 10 tot 17 uur. Tot en mei zaterdag. Lange Noordstraat 56, Middel burg. Gera Dauvillier, schilderij en, aquarellen en kunstfoto's. Ma. t/m za. 9 tot 18 uur. Gortstraat 48. Middelburg. Wil lem Vader schilderijen, aquarel len en kunstfoto's. Ma. t/m za. 9 tot 18 uur. Gallery De Blaeue Acolye, Vlis singen. Maritieme en topografi sche prenten. Di. t/m za. van 13.30 tot 17 uur, (t/m wo.) Ou- des, Jaarsma, Dekker, Groen, Peelers e.a. Maritieme schilderij- en. Di. t/m za. van 13.30-17 uur. Grote Kerk, Veere, Zomerten- toonsteliing, met o.m. 'Veere- Zeelandrestauratie werkzaam heden, boerenwagens, boomkor- visserij. Ma. t/m za. 10 tot 17 uur, zo. 14 tot 17 uur. Galerie Marquis, Vlissingen. Lex de Meester, fotografie. Wo. t/m zo. van 14 tot 17 uur en op af spraak Zeeuws Museum, (Abdij 3) Mid delburg. 'Aanwinsten 1985, een keuze', archeologische cultuur historische voorwerpen en schil derijen, hedendaagse kunstwer ken en natuurhistorische objec- ten. Ma. t/m vr. 10 tot 17 uur. Stedelijk Museum (Bellamypark 19) Vlissingen. J.E. Brouwenaar 'J.F. Brouwenaar, een kunste naar uit liet volk', tekeningen en een beeld. Di. t/m vr. 10-12.30 en 13.30-17 uur, za. 13-17 uur. *Zomeravond-orgelconcert door Klaas J. Mulder. Op het pro gramma staan werken van J.S. Bacli, F. Tuma, F. Mendelssohn, R.L. Becker en C. Franck. Beslo ten wordt met een improvisatie. Nieuwe Kerk, Middelburg, 20.00 zwaar, grauw probleemboek. De vrolijke rommelige tekeningen zijn van Jansje Bouman. Ruinuekrakers door Emit Zopfi mei tekeningen van Jansje Bouman. Uit geverij Ploensma. Prijs f 10, Zeeuwse Bibliotheek Middelburg. Overzichtstentoonstelling cursus jaar 1985-1986 Zeeuws Instituut voor kunstzinnige vorming. Ma. 17.30-21 uur, di. t/m vr. 10-21. za. 10-13 uur. Kunstuitleen, Kuiperspoort 22, Middelburg, Bea de Visser, acryl schilderijen. Di. t/m za. 13.30-17 uur. De Vleeshal, Middelburg. Nico van den Boezem, Plastieken. Di. t/m za. 11-17 uur, zo. 13-17 uur. Kloveniersdoelen: di. t/m zo. 14 tot 17 uur. Rabobank Middelburg. J. Mon ti issen foto's. Tijdens ope- ningsuren. Openbare Bibliotheek, Vlissin gen, 'Leven mei hout, zorgen voor bos' St. Bos en Hout. Ma. 17.30-21 uur. Di. t/m vr. van 10-21 uur en za. van 10-13 uur. Galerie 'De Wijnstock' (Bel- linkstraat) Middelburg. 'Natuur lijk Versierd', illustraties uit het boekje deegplasticken van Pien Lemstra. Opening za. 15 uur. Do. en vr. 14 tot 17 uur, za. 11 tot 12.30 en 14 tot 17 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum, Middelburg, Kiki Derks, krijtte keningen. Di. t/m zo. 14 tol 17 uur. Do. avond 19 tot 21 uur. Het kernongeval in Tsjerno byl hield de gemoederen flink bezig afgelopen week. De IJ- zendijkenaar Herman de Bail- He vond voor z'n huis een do de eend en plaatste er het bordje 'Slachtoffer Tsjerno byl' bij. Baillie kan niet met zekerheid zeggen dat de eend het slachtoffer is geworden van radio-activiteit. "Men moet her bordje meer zien als waarschuwing, zo, van men sen dit kan er gebeuren".

de Faam | 1986 | | pagina 11