GA VOOR UWFIAT NAAR BLAAS IN MIDDELBURG. Zon jubileum-aanbieding ligt u vast wel. HH DE KLERK DOE-HET-ZELF! van «Ie Ven -4^® JAMMER, %D# LAMSVACHTEN VOOR DE VAKMAN EN DOE HET ZELVER fiaRSl G*? OPRUIMING! DIVERSE RESTANTEN Matheuse de Wit DUIMELOT DE FAAM - DE VLISSINGER Dinsdag 29 april 1986 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Anti-revolutionair Borstkanker Weduwen/weduwnaars Texas Instruments Straatartiesten Wandeling Koffiecontact Journalisten Kinderkamp Geslachtsziekten Toertochten Verkoping Middelburg Serooskerke Oost-Souburg Meliskerke Volkshuisvesting Vroege vogels Jongeren klagen aan Kindertekeningen Chinees Haantje Vreemdelingenpolitie Zandmars Anglicaans Raad Arnemuiden Zomerkamp Heemkundige Kring decotci keukens Sponsor-fietstocht Astma Fonds Lange afstand Ouderenkoor Molendag Tuberculose Jeugdsport HH de Klerk bestaat 112G jaar. En dat vieren we met een reeks feestelijke aan biedingen. Bijvoorbeeld deze ff DESSO NARDA. Zuiver scheer wol. Leverbaar in 2 tinten. 400 cm breed met jute rug. Gratis gelegd. Gratis ondertapijt. Van 229,- voor 179,-. DEWOONIDEEËNWERELDVAN till DE KLERK BRENGT WONEN WEER TOT LEVEN. Wandelen Campagne Anne Frank Jobless news 4034 MUZIKALE WINDMOLEN zijn er om baby's gezonder te laten groeien KOM ZE VOELEN voor opa en oma (tegen o.a. rugklachten) medische vachten. BOUWMATERIALENHANDEL nfl#^ p l W DOKSTRAAT 24-26 DAGELIJKS GEOPEND MIDDELBURG van os.oo-i7.oo uur TEL.: 01180-12735 's Zaterdags van 10.00-12.30 uur De partij Anti-Revolutionairen '85 komt donderdag 1 mei bijeen in de Getuigeniskcrk in Middel burg. De lijsttrekker, drs. A.H.D. Wagenaar, praat dan over de christelijk-historische denkrichting van zijn partij. Aan vang 20 uur. Informatie: 01823-3787. De praatgroep van vrouwen met een borstamputatie en van hen die een borstsparende behandeling hebben ondergaan, heeft dinsdag 6 mei gekozen als datum voor de maandelijkse koffiemorgen. Doel is het onderlinge contact met lot genoten. De dames komen om 10 uur bijeen in het wijkgezond heidscentrum aan de Rozenburg laan in Middelburg-Dauwendae- le. Janny van Emous spreekt dinsdag 6 mei over het thema 'Al leen...een nieuwe relatie'. Ze spreekt voor de FlOM-groep van weduwen en weduwnaars. De groep komt om half acht bijeen in het pand van FIOM-Zeeland, Varkensmarkt 1 in Middelburg. De groep voor weduwen en we duwnaars ontmoet elkaar elke dinsdagavond. Contact, ontmoe ting en uitwisseling van ervarin gen met lotgenoten is het doel van de groep, waarvan de leden hun partner door overlijden hebben verloren. Informatie: 01180-27311. 99/4 A. De T.I. gebruikersgroep, regio Midden-Zeeland, houdt donderdag 1 mei a.s. weer een re giobijeenkomst in wijkcentrum "Het Zuiderbaken" te Middel burg. Aanvang 19.30 uur. Alle T.I. bezitters zijn van harte welkom. Acrobaten, boeienkoningen, buikdanseressen, buiksprekers, clowns en fakirs kunnen zaterdag 12 juli deelnemen aan de Zeeuwse s'raatartiestendag in Middelburg. Evenals goochelaars, jongleurs, mimespelers en straatmuzikanten kunnen zij zich aanmelden bij de Ceremoniemeesters, de evene mentencommissie van de VVV in Middelburg. Deelname staat ook open voor marionetten- en pop penkastspelers, sneltekenaars, troubadours, vuurvreters en voordrachtskunstenaars. De eni ge beperking: Electronische mu ziek is niet toegestaan. Inlichtin gen en opgave: 01180-13197. De heren Smulders en Joossc zijn de begeleiders van de jaarlijkse, door de Heemkundige Kring Wal cheren georganiseerde wandeling door het Waterwingebied Oranje zon, die zaterdag 10 mei wordt gehouden. De deelnemers ver trekken om 6 uur 's morgens van de parkeerplaats Oranjezon. Al leen leden of introducées kunnen eraan deelnemen. Een medewerkster van 'Vrouw en werk Zeeland' is woensdag 7 mei te gast bij de vrouwencontact groep 'Kom uit je huis' van het sociaal-cultureel werk De Hay- man in Middelburg-Zuid. Zij praat vanaf 9.30 uur over cursus sen, adviezen en ondersteuning die vrouwen kunnen krijgen bij werk, opleiding of werkloosheid. De bijeenkomst wordt gehouden in wijkgebouw Zuiderbaken aan de M. de La Palm astraal in de Middelburgse Magistraten wijk. Inlichtingen: 01180-29004. Veertig jaar geleden werd het laatste gat in de Walcherse dijken -dat bij Rammekens- gedicht. Het provinciaal bestuur van Zeeland wil door middel van een sympo sium en een tentoonstelling aan dacht besteden aan het bombar dement van de dijken van Wal cheren, de gevolgen van de inun datie voor de bevolking, de dich ting van de dijken en de periode van herstel en reconstructie daar na. Degenen die aan de dijkdich- ting en herstel een bijdrage heb ben geleverd, worden uitgenodigd voor een symposium, dat vrijdag 30 mei in Middelburg wordt ge houden. Ook is de provincie op zoek naar journalisten die over de inundatie indertijd hebben be richt. Daarom is aan de journa listen van nu in Zeeland gevraagd of zij wellicht ingangen hebben die kunnen leiden tot het opspo ren van hun oudere collega's. Eerste Zeeuwse Autogarage Blaas is vertrouwd voor Fiat. Omdat Eerste Zeeuwse Autogarage Blaas als Officiële Fiat Dealer de beschikking heeft overoriginele onderdelen en onderhoudsmiddelen. En over uitstekend opgeleid personeel, dat snel vakkundige service kan uitvoeren tegen vaste, lage prijzen, waarmee u tevoren al bekend bent! BBESB RAT. UNIEK IN PRUS EN PRESTATIE. EERSTE ZEEUWSE AUTOGARAGE (OOK VOOR A.P.K. KEURINGEN) BLAAS, HERCULESWEG 12, MIDDELBURG. TEL. 01180-12918 Humanitas houdt kinderkampen voor kinderen uit één oudergezinnen en voor kinderen die door ziekte van de ouders niet op vakantie kunnen. Daardoor kunnen kinderen een leuke va kantie hebben en kan een vader of moeder een weekje worden onthe ven van zijn/haar taak als 'alleen opvoeder'. Het kamp wordt ge houden in Veere en staat open voor kinderen van 7 tot en met 14 jaar en van 15 tot en met 17 jaar. Opgave en informatie: 01198-1655. Ook de dienst geslachtsziekten- bestrijding van de Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis gaat over naar de DGD Zeeland. Dat gebeurt al op 1 mei. De dienstverlening gaat dan uit van de DGD, Markt 39-41 in Middel burg. De spreekuren worden maandag-, woensdag- en vrijdag morgen gehouden tussen 9 en 12 uur. Informatie: 01180-35616 of 01180-34085. De speciale infor matielijn van de DGD Zeeland kan vanaf 1 mei worden gebeld: 01180-38384. De Zeeuwse Ren- en Toerclub 'Theo Middelkamp' houdt zon dag de Omloop van het Veerse Meer met start en finish in hotel Royal in Wolphaartsdijk. Deze toertochten die naar keuze 30, 70 of 120 kilometer bedragen kunnen in eigen tempo worden gereden. De grotere afstanden zijn bedoeld voor geoefende toer- fietsers; de kortste afstand is be doeld voor het hele gezin. Tussen negen en elf uur 's morgens kan voor dit sportieve evenement, dat voor de zevende keer wordt ge houden worden ingeschreven. Voorts kan naar Wolphaartsdijk een slerrit worden verreden. Af melden tussen 11.00 en 13.00 uur in Hotel Royal. Een grote sortering handwerken, kinder- en babykleding, gebak en dergelijke is te koop tijdens de voorjaarsverkoping van de vrou wenvereniging Persis in Middel burg. De verkoping begint zater dag 3 mei in de MAVO aan de Koninginnelaan 39 in Middel burg. De verkoping is toeganke lijk lussen 10 en 12 uur. Een groot aantal Oranjevere nigingen en andere organisa ties hebben een reeks van acti viteiten voorbereid, die op be vrijdingsdag (maandag 5 mei) worden gehouden. De pro gramma's zien er zó uit: 9.30 uur: Kinderfilms in Electro. In samenwerking met het filmhuis Meccano wordt een doorlopend programma vertoond over dieren. Kinderen van 4 tot 14 jaar kunnen ernaar kijken. 14.00 uur: Dierenshow en - keuring op de Markt. Kinderen kunnen hun lievelingsdieren laten bekijken en beoordelen door een jury. Ook kinderboerderij 'De Klepperhoeve' laat een aantal die ren zien. 15.30 uur: Film voor ouderen in Electro. 'Juliana, zeventig bewo gen jaren' is de titel van de film, die wordt vertoond in samenwer king met filmhuis Meccano. 16 uur: Hondendressuurshow op de Markt. Walcherse kynologen- clubs presenteren zich met hun honden die dressuur- en pak- werkshows uitvoeren. 19 uur: Verrassing op de Markt. 19.30 uur: 'De muizenkoning en de notenkraker'. Bijna veertig paarden en ruiters van manege 'De Eendracht' uit Serooskerke (W) voeren op muziek van Tsjai- kovsky een musical/ballet uit. De organisatie van deze evenementen is in handen van de Koninklijke Vereniging 'Uit het volk, Voor het volk'. Voorts houdt de Zeeuwse Wandelsportbond een bevrijdingswandeltocht in Mid delburg, over de afstanden 5, 10, 15 en 25 kilometer. Inschrijven is vanaf 12 uur mogelijk in restau rant De Abdij op het Abdijplein. Deelnemers aan de langste tocht vertrekken om 12.30 uur; de over igen om 13 uur. Informatie over de wandeltocht: 01180-20315. Kinderen met versierde steppen en fietsen verzamelen zich om 19 uur bij De Zandput in Seroosker ke. Omstreeks 19.45 uur komen ze aan bij de bejaardenwoningen aan de Noordhoutstraat. Na een volkssamenzang wordt limonade en oranjebitter gedronken. Op het terrein bij buurthuis De Schuur in Oost-Souburg begint bevrijdingsdag om 10 uur met spelen voor jongeren van 12 tot 16 jaar. Vanaf 12 uur treden ver schillende popgroepen op. Het nationaal hekelcabaret Yaravic is vanaf 13 uur te horen en te zien waarna de festiviteiten worden af gesloten met een optreden van Ni co Haak. 'Ons Huis' is het vertrekpunt van een vlaggenoptocht, die om 19 uur begint. Luctor et Emergo geeft vanaf 20 uur een concert in 'Ons Huis'. De directie Zeeland van de Volks huisvesting in de provincie Zee land heeft gisteren (maandag) het gerenoveerde pand De Sprenck aan de Seissingel in Middelburg opnieuw in gebruik genomen. Het nieuwe telefoonnummer is 01180-87000. Er zijn doorkies- nummers (87...) zodat betreffen de ambtenaren en afdelingen di rect kunnen worden gebeld. Het postadres blijft: Postbus 19, 4330 AA Middelburg. De heer A.H. de Wilde leidt de vroege vogelexcursie van de afde ling Walcheren van de Natuurve- reniging KNNV, die zaterdag 3 mei op het programma staat. Deelnemers dienen zich om 6 uur 's morgens te verzamelen bij de ingang van het natuurgebied Oranjezon aan de Koningin Em- maweg in Oostkapelle. 'Jongeren kiezen voor nieuwe kansen' is het motto van een ma nifestatie die de Jongerenbewe ging verbonden met de FNV za terdag 10 mei houdt in Den Haag. Politici van verschillende partijen worden die dag geconfronteerd met ervaringen van jongeren op het gebied van werk, onderbeta ling, opleiding en dergelijke. Tij dens een infomarkt laat de bewe ging zien waar ze zich zoal mee bezig houdt. Ook treden de pop groepen MM Wops en Ten Sharp op. De Jongerenbeweging Zee land zet bussen in. Belangstellen den kunnen voor 5 gulden mee. Opgave: 01180-38318 of 01159-97025. De voorzitter van de speeltuin vereniging D' Oude Stad, de heer Verbunt, opende zondag in lunchroom La Reine in Vlissingen een tentoonstelling van kinderte keningen die leerlingen van de Bouwen Ewoutschool in Vlissin gen hebben gemaakt over speel tuinen. De tentoonstelling is te zien tot en met 10 mei. De makers en maaksters van de twaalf mooiste tekeningen mochten pan nekoeken eten in La Reine. De tentoonstelling staat in verband met de actie 'La Reine laat de zon voor velen schijnen'. Per ver kochte consumptie gaat een dub beltje naar zes Vlissingse instellin gen en organisaties. De Vriendschapsvereniging Nederland-China wil -bij vol doende belangstelling- een cursus Chinese taal voor beginners hou den. De cursus begint op 30 sep tember, wordt gehouden in Ber gen op Zoom en omvat 25 lessen van twee uur. Inlichtingen: 070-272258. De haan van de Lange Jan in Middelburg wordt vanaf 12 mei opnieuw verguld. Vanaf de kroon van de toren worden stalen stei gers opgetrokken, vanwaar de schilders zullen werken. Op de haan wordt een laagje bladgoud aangebracht, zodat hij de komen de jaren weer zal schitteren in het zonlicht. Een voorlichtingsambtenaar van de gemeentepolitie Vlissingen ver telt woensdag 7 mei iets over het werk van de vreemdelingenpoli tie. Hij is uitgenodigd door de werkgroep Marokkaans jonge renwerk van het Vlissingse buurt en clubhuis 't Buut aan de Bca- trixlaan 2. Nadat een videoband is gedraaid over de vreemdelin genpolitie in Rotterdam kunnen aan de Vlissingse functionaris vragen worden gesteld. De bijeen komst begint om 20 uur. Infor matie: 01Ï84-16223. Wijkgebouw De Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat in Middel burg 't Zand is de startplaats van de negentiende Zandmars, die za terdag 3 mei wordt gelopen. Deel nemers kunnen kiezen uit de vol gende afstanden: 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer. Vertrektijden: 10 uur (40 km), 12 uur (25 km) en tussen 13.30 en 14 uur (overige af standen). De organisatie berust bij de Wandelsportvereniging 't Zand in Middelburg. De Evensong for Ascention Day is het gezongen avondgebed dat op hemelvaartsdag (donderdag 8 mei) wordt gehouden in de Rooms-katholieke kerk in Goes. De dienst is een initiatief van de Missions to Seamen in Vlissingen, de Anglicaanse Kerk in Zeeland en de Zeeuwse Koorschool uit Goes, onder leiding van Evert Heijblok. Aanvang 19 uur. De gemeenteraad van Arnemui den komt vanavond (dinsdag) bij een om de gekozen leden van de raad te beëdigen en om de twee wethouders te benoemen. De ge meenteraadsvergadering begint om 19.30 uur in het gemeentehuis in Arnemuiden. Club- en buurthuis Het Buut in Vlissingen stelt kinderen van 6 tot 12 jaar opnieuw in de gelegenheid mee te doen met een kinderkamp in Zeeuws-Vlaanderen. Het kamp wordt gehouden van zaterdag 12 tot en met vrijdag 18 juli. De jongste kinderen gaan met de bus; de ouderen op de fiets. Tijdens het kamp worden verschillende activiteiten ondernomen. Inlich tingen: 01184-16223. De Heemkundige Kring Walche ren komt woensdag 7 mei om 20 uur in hotel Walcheren in Koude- kerke bijeen voor het houden van de jaarvergadering. Op de agenda staat de behandeling van de fi nanciële stukken. Ook wordt een nieuw bestuur gekozen. De werkgroep-Van Wallenburg heeft haar werkzaamheden -het toegan kelijk maken van het omvangrij ke knipselarchief van wijlen L. van Wallenburg- echter nog niet kunnen afronden. De betere Belgische keuken Aalterbaan 183 - B 9990 Maldegem Tel. 09/3250 711609 Gesloten zaterdag ss^ voormiddag en gans de zondag De Zeeuwse oud wereldkampioene Keetie van Oosten-Hage lost donderdag 8 mei (hemelvaartsdag) het start schot voor een gesponsorde fietstocht over 50 kilometer. De tocht is een initiatief van lun chroom La Reine in Vlissingen en de opbrengst gaat naar: Ram- schip De Schorpioen, Greenpea ce, Dierenasiel Vlissingen, Radio Walcheren, Reptielenzoo Iguana en Speeltuinvereniging D' Ouwe Stad. Deelnemers dienen zich door bekenden en familie te laten sponsoren voor minimaal een gul den per kilometer. De tocht be gint om 10 uur; aanmelden kan vanaf vandaag overdag bij La Reine. Het Astma Fonds collecteert in de week van 12 tot en met 18 mei. Het fonds geeft financiële steun aan onderzoeken, voorlichting, scholing en hulpverlening. Eén op de tien mensen heeft astma, aller gie, bronchitis of longemfyseem. Het Astma Fonds stelt zich ten doel deze aandoeningen te ver helpen. Inlichtingen: 01181-423. Deelnemers uit binnen- en buiten land verschijnen donderdag 8 mei (hemelvaartsdag) aan de start voor de wandeltochten over 3 keer 30, 3 keer 40 en 3 keer 50 ki lometer. Burgemeester Boer van Reimerswaal lost om 8 uur het startschot in Ons Dorpshuis in Kruiningen. De eerste dag (don derdag 8 mei) wandelen de deel nemers in de omgeving van Yerse- ke, Oostdijk Krabbendijke, Waarde en Kruiningen. De twee de dag (vrijdag 9 mei) is een par cours uitgezet op Walcheren; de derde dag (zaterdag 10 mei) ver kennen de deelnemers Zuid- Beveland. De driedaagse mani festatie wordt officieel afgesloten met een bijeenkomst in het ge meentehuis van Reimerswaal en met een samenzijn in Ons Dorps huis in Kruiningen. Het Souburgs Ouderen Koor geeft vrijdag 9 mei het jaarlijkse concert in de Gereformeerde Kerk aan de Kanaalstraat in Oost- Souburg. Gastkoren zijn het Sou burgs Mannenkoor en het Sou burgs Kinderkoor 'De Notenkra kers'. De koren worden begeleid door vier pianisten en organisten en door twee solisten. Het concert begint om 19.30 uur. Kaarten zijn vanaf 1 mei verkrijgbaar bij Bachten Poorte in Oost-Souburg. Ongeveer zeshonderd molens, de helft van het totale Nederlandse molenbestand, is zaterdag 10 mei volop in bedrijf. Die dag is ge doopt tot nationale molendag, die samenvalt met de landelijke fiets dag. In veel molens worden die dag extra activiteiten gehouden. De molendag is georganiseerd door de Vereniging 'De Holland se Molen'. dat wij door onze verbouwing niet op de beurs in Vlissin gen kunnen zijn. Wel zijn wij te bezoeken in Bergen op Zoom in onze noodwinkel. Honderden tafel-, hal- en vloerkleden uit Perzië en India nu extra voordelig. Dit moet u zien. Bosstraat 24, Bergen op Zoom Tel.: 01640-42216 Tijdelijk adres Roskamstraatje- Zie borden i/d Bosstraat De dienst tuberculosebestrijding van de Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis wordt per 1 juni overgedragen aan de DGD Zeeland, waar de dienst deel zal uitmaken van de afdeling infectie- ziektenbestrijding. Aan de dienst verlening zal niets veranderen. Het consultatiebureau Vlissingen (01184-18395) en dat in Terneu- zen (01150-12130) blijven bestaan. De mobiele röntgenbus blijft wekelijks op vaste stand plaatsen en op de gebruikelijke tijden voor spreekuur beschik baar. Afspraken via: 01184-18395. Een groot aantal jongeren doet zaterdag 3 mei in Goes mee aan de voorronde van de Jeugd Olym pische Dag. Ze komen tegen el kaar uit in de onderdelen: volley bal, handbal, paardrijden, tafel tennis, tennis, voetbal, wielren nen, turnen en zwemmen. De deelnemers zijn geselecteerd door hun eigen verenigingen. Het the ma van de dag is 'jcugdtopsport'. De besten mogen te zijner tijd meedoen met de nationale Jeugd Olympische Spelen, die op het sportcentrum Papendal worden gehouden. De organisatie is mede in handen van de Zeeuwse Sportraad. Vlissingen: Spuistraat 6 Tijdens de driedaagse wandel tochten door Zeeland kunnen be langstellenden ook in Kruiningen en Vlissingen kortere afstanden wandelen. Donderdag 8 mei ver trekken de deelnemers aan de langste afstanden (50, 40 en 30 ki lometer) tussen 8 en 9 uur voor een ééndaagse tocht. Startpunt is Ons Dorpshuis aan de Berg hoekstraat in Kruiningen. Om 12 uur gaan de inschrijvers voor 5, 10, 15 en 25 kilometer van start. Hetzelfde geldt voor Vlissingen, waar het programma een dag la ter wordt afgewerkt. Vertrekpunt is buurthuis Lammerenburg aan de Zuidbeekseweg. Starttijd lange afstanden: tussen 8 en 9 uur; kor te afstanden: 11 uur. D'66 neemt deel aan de Zeeland Beurs, die tot en met zaterdag 3 mei wordt gehouden op het Miro- terrein in Vlissingen. Erwin Ny- pels, mede-oprichter van de poli tieke partij, is op Koninginnedag (woensdag 30 april) aanwezig in de stand van D'66. Hij beant woordt vragen van bezoekers «en gaat in op de D'66-standpunten. Nypels staat vijfde op de D'66-lijst voor de verkiezingen van de tweede kamer. D'66 pro beert voor die verkiezingen fond sen te werven. Via een achter gestelde lening, waarbij de kiezers kunnen kiezen uit rente of kunst, wil D'66 het campagnebudget bij een krijgen. De kunstwerken wor den tijdens de Zeeland Beurs ge presenteerd. Inlichtingen: 070-614911, toestellen 2048 of 2748. Mevrouw H.G. Willems uit Elle- com wil aan alle Vlissingse basis scholen een exemplaar beschik baar stellen van 'Het Achterhuis', de bundeling dagboekbrieven van Anne Frank. De nu 84-jarige me vrouw Willems was vroeger voog des over een vriendin van Anne Frank, Sonja genaamd. Deze Sonja stierf enkele jaren geleden in Australië aan kanker. Omdat mevrouw Willems geld voor haar opzij had gezet, wil ze dit bedrag nu aanwenden om de jeugd te wij zen op hetgeen in de periode '40-'45 gebeurde. Burgemeester J. van der Doef van Vlissingen reikt vrijdag 2 mei de eerste exem plaren van de door mevrouw Wil lems beschikbaar gestelde serie uit aan de Frans Naereboutschoo! en de Ichtusschool'. Dat gebeurt om 14 uur in de eerstgenoeemde school aan de Grote Markt. De krant van het Buro Baanlozen Service in Middelburg, 'Jobless News' genaamd, is weer versche nen. Het krantje bevat artikelen over vrijwilligerswerk, gedichten, kruiswoordraadsels en actuele on derwerpen. Daaronder een be schouwing over arbeid en inkok- men, GSD en hulp, het JAC Mid delburg en dergelijke. Het BBS is gevestigd aan de Stadhuisstraat 1 in Middelburg. Inlichtingen: 01180-35790. Zelf iets maken, voor in huis ol voor in de tuin. is meestal niet zo eenvoudig. Maar een goede werktekening en bouwbeschrij- vinu maakt het al een stuk ge makkelijker. Speciaal voor onze lezers behandelen wij in deze krant elke week een nieuwe bouwtekening voor het maken van speelgoed, klokken, meube len. luinartikelen etc Daarbij ko men zowel eenvoudige werkstuk ken als werkstukken voorde meer gevorderde dóe-het-zclver aan bod. De ontwerpen zijn van Kar wei post bv. een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in het-maken van tekeningen voor jong en oud en dal zich tot doel stelt de crea tieve handvaardigheid te bevor deren. Op iedere tekening zijn de be langrijkste onderdelen op ware grootte weergegeven zodat men ze slechts behoeft over te trekken en irtt te zagen. De uitgebreide rna- teriaallijslen geven de exacte ma len van de verschillende onderde len en de totaal benodigde hoe veelheden. Zodoende blijft het materiaaiverlies tot een minimum beperkt en is een zo goedkoop mogelijk uit. Wie de duidelijke instructies stap voor stap opvolgt, maakt de werkstukken spelender wijs. MB Dit leuke model van een windmo len is ca. 40 cm hoog (bovenkant wieken) en daardoor een opval lende dekoratie in uw huis. De molen wordt nagenoeg geheel ge maakt van 4 en 6 mm dik triplex dat gemakkelijk met een figuur zaag of een decoupeerzaag is te zagen. Voor de wieken zijn er ver der nog 3 en 6 mm ronde stokken nodig en een 8 mm vierkant latje voor de roeden. In de molen kunt u een muziekwerkje inbouwen dat wordt opgewonden door aan de wieken te draaien. Als het muzie kwerkje speelt, draaien de wieken rond. Het muziekwerkje (melo die: "tulpen van Amsterdam") tesamen met de accessoires voor de wieken (rondhout en vierkant) kunt u apart of tesamen met de tekening bestellen. Tekening bestelnr. 4034 F.VI. ZVA ƒ9,75. Muziekwerkje rondhout bestelnr. A 4034 F.VI. ZVA 29,75. Tekening 4034 A 4034 bestelnr. TA 4034 F.VI. ZVA 39,95. De tekening etc. is te bestellen door overmaking van het betref fende bedrag op postrekening 3567600 van Karweipost, de Meern, onder vermelding van het bestelnr. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u het bestelde per omgaande toegezonden. illei voo( Nieuwe Burg 25 Middelburg, 01 1 80-34252

de Faam | 1986 | | pagina 7