O O 3 NAGASAKI EN HIROSHIMA in 't kort If s WW m cr &3 18 week mm CL O. DE FAAM Dinsdag 29 april 1986 Dodenherdenking 1986 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 5 mei - 10 mei AFVALSTOFFEN HEFFING EN RIOOLAFVOERRECHT RENOVATIE OVERDEKTE BAD ZWEMBAD "POELENDAELE" Op woensdag 30 april (Koninginnedag) en op maandag 5 mei (Bevrij dingsdag) zullen alle ge meentelijke kantoren gesloten zijn. Op deze dagen kunt u bij de af deling Burgerzaken ook niet terecht voor het doen van aangiften van o verlij dens en ge boorten. Woensdag 30 april (Koninginnedag) zal er geen huisvuil worden opgehaald. De huisvuilophaalroute van 30 april wordt doorgeschoven naar 1 mei. Ook op 5 mei zal het huisvuil niet worden opgehaald. De route van deze dag wordt doorgeschoven naar 6 mei. De normale route van 6 mei blijft gewoon gehandhaafd. 0 O §5" Van 12 mei tot en met medio augus tus zullen er in het overdekte bad van zwembad "Poelendaele" diverse werkzaamheden worden uitgevoerd. In verband met dit ingrijpende kar wei zal het overdekte bad op 11 mei 's avonds worden gesloten. Voor meer informatie verwijzen wij u naar een groter artikel op deze pagina. Op zondag 4 mei a.s. zal de jaarlijkse dodenherdenking worden gehouden. Deze Natio nale Herdenking staat in het teken van diegenen, die tijdens de Tweede Wereldoorlog in het belang van het land om het leven zijn gekomen. De dodenherdenking zal om half acht 's avonds op het Middelburgse Abdijplein beginnen met het spelen van een koraal door de Christelijke Brass Band "Onda" uit Middelburg. Daarna zal er een samenzang zijn met begeleiding van de brass band. De liederen "Wilt heden nu treden", "O Heer, die Daer" en "Blijft bij ons Heer" zullen worden gezongen. Tussen deze liederen door zal mevrouw A.A. Scheltens-Koops enkele declamaties verzorgen. Wanneer om 10 voor acht de klokken gaan luiden zal de stoet zich in stilzwijgen naar het bevrijdingsmonument '40-'44 op de Groenmarkt begeven. Op deze plaats wordt om acht uur twee minuter stilte in acht genomen. N.. .et spelen van de "Last Post" is er gelegenheid tot het leggen van bloemen en/of kransen. De plechtigheid omtrent de dodenherdenking zal worden besloten met het zingen van het zesde couplet van het "Wilhelmus". Het is vanzelfsprekend dat hierbij een ieder wordt uitgenodigd om de plechtigheid bij te wonen. Indien de weersomstandighe den van dien aard zijn dat de herdenking niet op het Abdij plein kan worden gehouden, zal worden uitgeweken naar de Koorkerk. Vanaf zes uur 's avonds tot aan het moment van zonsonder gang zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. U wordt verzocht deze gedragslijn te volgen. De traditionele dodenherdenking is naast het stilstaan bij diegenen die omkwamen ook een bezinning op het heden en op de toekomst. De herdenking moet tevens gezien worden als een beroep op de verantwoordelij kheid .van een ieder in de huidige maatschappij, zeer zeker ten aanzien van onderdrukking en onverdx-aagzaamheid De vrijheid, die ons land met enkele andere democratische landen op de wereld deelt, is uniek te noemen. De prijs, die voor deze vrijheid werd betaald, is hoog. Alleen daarom al is het zinvol dat aan de vooravond van de bevrijding van Nederland herdacht wordt wat onze vrijheid heeft gekost. De samenleving kan deze vrijheid niet anders dienen dan door oorlog te voorkomen. Dit voorkomen is geen individuele zaak, maar een zaak voor allemaal. maandag Gehakt, erwten, wortelen, puree dinsdag Karbonade, spinazie, aar dappelen woensdag Rundvlees, spruitjes, aar dappelen donderdag Macaroni, ham, kaas vrijdag Jachtschotel, puree zaterdag Hutspot Op 4 mei a.s. wordt door een groot gedeelte van de Nederlandse bevolking wederom de jaarlijkse dodenherdenking bijgewoond. Een moment, voor wie dat wenst, om even stil te staan bij de dood van velen die zich voor de vrijheid van ons land hebben ingezet. Vanuit deze gedachte leek het ons zinvol om ook nog eens even stil te staan bij de gevolgen van de vernietigende kracht van de bommen die op beide bovenge noemde steden werden gegooid. Wie herinnert zich niet het feit dat 41 jaar geleden de steden Nagasaki en Hiroshima werden verwoest door kei'nwapens en meer dan 210.000 mensen wer den gedood. Conferentie Op initiatief van de burge meesters van Nagasaki en Hi roshima werd vorig jaar de eer ste "Wereldconfei'entie van Bur gemeesters voor Vrede door So lidariteit tussen Steden" geor ganiseerd. De Middelburgse we thouder M. Vinke woonde van 5 tot en met 9 augustus 1985 deze conferentie bij. Hij schreef hier over het volgende: "Aan deze conferentie namen 67 steden uit 22 landen deel, alsme de 31 Japanse steden. Amster dam, Arnhem, Rotterdam en Middelburg waren de Neder landse steden die vertegenwoor digd waren. Het motief van de steden Naga saki en Hii'oshima om deze con ferentie te oi'ganiseren was een gelegenheid te bieden aan bur gemeesters uit de hele wereld om kennis te kunnen nemen van de werkelijke betekenis van de catastrofe van de atoombom, om van daaruit verder te gaan met de discussie die gericht is op we reldvrede. De doelstelling van de conferentie luidde als volgt: "het bevorderen van de verbonden heid van steden, gericht op de volledige afschaffing van kern wapens". In zijn openingsspeech stelde de burgemeester van Hiroshima dat de inspanningen voor ontwa pening, in het bijzonder de af schaffing van atoomwapens, en het sti-even naar een bestendige wereldvrede niet alleen van de nationale regeringen verwacht mag worden. Omdat de slachtof fers van de oorlog de gemeenten en hun inwoners zijn, is het noodzakelijk voor de gemeente lijke overheid, evenals voor de jndividuele burgers, een verant woordelijkheid te dragen in het bereiken van vrede. Het is tegen deze achtergrond dat de steden Nagasaki en Hiroshima gestart zijn de deelname te verkrijgen van 237 steden uit 58 landen met als doel de eerder genoemde doelstelling te ondersteunen. Naast de conferentiedagen werd de beschikbare tijd onder ande re besteed aan de herdenkingen van de gebeurtenissen van 6 en 9 augustus 1945. Er werd met de conferentie en de herdenkingen een achter grond geschapen voor een in houdelijke gedachtenwisseling. Met algemene stemmen aan vaardde men de in beide steden tijdens de conferentie opgestel de appèls, welke bekend gewor den zijn als het appèl van Naga saki en het appèl van Hi roshima". In aansluiting op de woorden van wethouder Vinke zullen we nu wat nader ingaan op deze appèls. Appèl van Nagasaki In dit appèl wordt ondermeer het volgende gezegd: Op basis van de kennis dat mo derne kernwapens enkele dui zenden keren de vernietigende kracht zouden bezitten van de bommen die explodeerden boven Nagasaki en Hiroshima moet de ontwikkeling van steden, die de vruchten zijn van talloze mense lijke wijsheid en inspanning, worden gewaarborgd. De kennis op het gebied van kernwapens moet worden vergroot opdat naar het voorkomen van een kernoorlog gesti'eefd kan wor den. Tegelijkertijd moet naar onmiddellijke vermindering van het aantal kernwapens worden gestreefd en tenslotte naar hun totale afschaffing. Niet toege staan moet worden dat de wa penrace zich uitbreidt naar het wereldruim. Er moet een beroep woi'den gedaan op de verminde ring van conventionele wapens, die zonder beperking groter in aantal worden. Om dit doel te bereiken zullen de grenzen van verschillende natio nale, politieke, sociale en econo mische omstandigheden over schreden moeten worden. Vor men van interstedelijke uitwis seling moeten worden bevorderd om wederzijds begrip te ver groten. Appèl van Hiroshima Het volgende komt ondermeer in dit appèl naar voren: De totale afschaffing van kern wapens moet de eerste prioriteit worden gegeven. Een onmiddel lijk en compleet verbod op kern proeven moet ondersteund wor den en het scheppen van kern- vrije zones en de bekendmaking van kern vrije steden moeten po- Aanvragen hinderwetvergunning- Burgemeester en wethouders ma ken ingevolge, het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne bekend, dat I.de heer L. Quist, Nieuwstraat 25 te 4331 JK Middelburg een aan vraag heeft ingediend voor een vergunning ingevolge de Hinder wet voor het oprichten en in wer king hebben van een keramisch atelier op het perceel Pijpstraat 9 te Middelburg; II. Woningbouwvereniging "Middel burg", Dam 2 te 4331 GJ Middel burg een aanvraag heeft inge diend voor een vergunning inge volge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een kelderstalling van auto's van buurtbewoners op het per ceel Kalverstraat te Middelburg. Mondelinge bezwaren tegen deze aanvragen kunnen in de periode van 15 mei tot en met 23 mei a.s. worden ingediend tijdens een hoorzitting. Via tel. 26251 tst. 413 kan worden verzocht een hoorzitting te houden. Tijdens de openbare zitting kan men van gedachten wisselen met de aan vrager. bevoegd gezag en andere aanwezigen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 31 mei a.s. worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Tege lijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan worden ver zocht om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Alleen degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daar redelij keiwijs niet toe in staat te zijn geweest kunnén later beroep instellen bij de Kroon tegen de geno men beslissing. De aanvragen. de ontwerp beschikkingen en andere terzake zijnde stukken liggen tot het einde van de beroepstermijn op werkda gen ter inzage bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. sitief worden onderschreven. Getracht moet worden interna tionale publieke bezoi-gdheid op te roepen voor de totale afschaf fing van kernwapens, die milita- risatie van het wereldruim moe ten voorkomen. De leiders van de Verenigde Staten en Rusland moeten worden aangespoord om eikaars initiatief te respecteren om het aantal kernwapens terug- te brengen en te stoppen met het testen, verbeteren en produce ren van kernwapens. Ook de Verenigde Naties moet worden aangespoord een derde speciale zitting, gewijd aan ontwape ning, te beleggen. Tenslotte Wij hopen dat u een indruk hebt gekregen vaix datgene dat vorig jaar in Nagasaki en Hiroshima aan de orde is geweest. Wij heb ben dat nog eens graag voor u willen verduidelijken. Verder danken wij wethouder Vinke voor zijn bijdrage aan dit artikel. De aanslag afvalstoffenheffing en rioolafvoerrecht is inmiddels bij u op de mat gerold. Wanneer u niet in staat bent deze gemeentelijke belastingen te betalen kunt u afschrijving, ook wel kwijtschelding genaamd, aanvragen. Hiertoe moet u een verzoek richten aan het college van burgemeester en wethouders. Hiervoor kunt u gebruik maken van een formulier dat verkrijgbaar is in de Voorlichtingswinkel aan de Stadhuisstraat 2. In verband met Koninginnedag, het Jazzfestival en de bevrijdingsdag zal de Markt op 30 april, 3 en 5 mei autovrij worden gemaakt. Hiertoe zal de Markt op de avonden die aan deze dagen voorafgaan vanaf 20 uur worden afgesloten. De raad van de gemeente Middelburg heeft in zijn vergadering van 21 oktober 1985 besloten een krediet beschikbaar te stel len om het overdekte zwembad "Poelendaele" te x-enoveren. De werkzaamheden die in de periode 12 mei tot en met medio augustus a.s. uitgevoerd zullen woi'den zijn het betegelen van beide baden, zowel het overdekte diepe als het ondiepe bassin. Tevens dienen de circulatieleidingen van het diepe bassin te worden vernieuwd. Deze aanpassingen zijn noodzakelijk, ge zien het in werking treden van de door de Tweede Kamer aan genomen Algemene Maatregel van Bestuur, waarin de Wet Hygiëne en Veiligheid Zwembaden is geregeld. Het overdekte bad werd in het afgelopen seizoen geconfron teerd met het afbladderen van de coating van zowel de zijwan den als de bodem. De schilfers, die van de wanden en de bodem sprongen, hadden een nadelige invloed op de werking van de zuiverings installatie. De circulatieleidingen waren vanwege corrosie der mate dichtgeslibd dat vervanging noodzakelijk was. De Hindei-wet stelt eisen aan het gebruik van de chemicaliën, zoals chloor en zoutzuur en de opslag daaxwan. Deze voorzie ningen worden vóór het openen van het buitenbad gerea liseerd. Verlenen hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders ma ken bekend dat zij - onder voor schriften om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervan gen - vergunning ingevolge de Hin derwet hebben verleend aan: I. Fa. Spruyt, A. van Driellaan 6 te 4333 CB Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een detailhandel in verf en behang op het perceel Kromme Weele 17a en 19 te Middelburg; II. Elderkamp Transport B.V., Her- culesweg 10 te 4338 PL Middel burg voor het transportbedrijf op het perceel Herculesweg 10 te Middelburg, kadastraal be kend gemeente Middelburg; III. de heer C. Matthijsse, Walcher- seweg 224 te 4334 NB Middel burg voor het oprichten en in werking hebben van een inrich ting voor fruitopslag en -koeling op het perceel Walcherseweg 224 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg; IV. de heer P.J. Verrijzer, Noord- weg 351 te 4333 KB Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een handelsonderne ming W W op het perceel Noordweg 351 te Middelburg-, V. de heer M.C. Geelhoed, Nieuwe Vlissingseweg 576 te 4335 TS Middelburg voor het uitbreiden en wijzigen van het gemengd agrarisch bedrijf op het perceel Nieuwe Vlissingseweg 576 te Middelburg. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ingaande he den tot 31 mei 1986 ter inzage: elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur op de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Lange Noordstraat 1 te Middelburg en elke donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur eveneens op ge noemde afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren telefo- Het overdekte zwembad wordt in verband met de ingrij pende werkzaamheden op zondagavond 11 mei a.s. gesloten. Het buitenbad zal vanaf maan dagochtend 12 mei om 7.00 uur geopend zijn. De particuliere lessen zullen, om de voortgang in het leszwemmen te handhaven, vanaf maandag 12 mei gewoon doorgang vinden in het buiten bad. De tempei'atuur van het zwemwater zal aan gepast worden aan een temperatuur gelijk aan die van het binnenbad. De ouders van de betref fende kinderen worden via een schrijven nader geïnformeerd. Gedurende het zomerseizoen zal de kleedgelegenheid in het overdekte bad nor maal geopend blijven. Tevens is de mogelijkheid aanwezig om in het overdekte bad warm te dou chen. Eventuele verandei'ingen van particuliere lestijden zullen op zo kort mogelijke termijn aan de ouders worden doorgegeven. Het diplomazwemmen voor kinderen zal gewoon in het buitenbad doorgang vinden op de zaterda gen 7 juni en 5 juli om 13.00 uur. Voor niet particuliere zwemlessen van het zwem bad "Poelendaele" bestaat de mogelijkheid om op de zaterdagen 31 mei en 28 juni om 13.00 uur proef te zwemmen. Het recreatief zwemmen zal doorgang kunnen vinden in het buitenbad en wel van: maandag tot en met vrijdag van 7.00-19.00 uur; zaterdag van 9.00-16.00 uur; zondag van 10.00-16.00 uur. De recreatieve zwemmers dienen 10 minuten voor het sluiten van het buitenbad het water te verlaten. Uiteraard is de mogelijkheid tot warm douchen in het binnenbad aanwezig. Het restau rantgedeelte van het overdekte zwembad is ge durende het zomerseizoen elke dag geopend van af 10.00 uur. In de periode van 5 juli tot en met 25 augustus worden geen particuliere zwemles sen gegeven. Het overdekte binnenbad wordt geopend op maandag 25 augustus a.s. De sluitingsdatum voor het buitenbad wordt voorlopig vastgesteld op zondag 7 september. De tarieven welke gelden voor het ovei'dekte bad gelden ook voor het buitenbad. Deze tarieven lui den als volgt: kinderen f 1,85; volwassenen f 2,80; 10 badeix kind f 14,45; 10 baden volwassenen f 21,75. nisch worden verzocht (telefoon 01180-26251, toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne staat tot 23 mei 1986 beroep open bij de Kroon voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig ar tikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne bezwaren hebben inge bracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest over eenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c. van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is in gesteld en met toepassing van arti kel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopi ge voorziening. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Konin gin en worden gezonden aan de Raad va State, Afdeling voor geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Af deling voor geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschik kingen worden niet van kracht voor dat op dat verzoek is beslist. Op Koninginnedag hebben de Middelburgse inwoners van 11.00 tot 15.00 (op de hele en de halve uren) de gelegenheid deel te nemen aan een gratis rondleiding door de Abdijgebouwen. De rondleiding begint bij de Kloostergang. Deze gratis gebeurtenis wordt georganiseerd omdat vanaf 1 mei hiervoor een kaartje moet worden gekocht. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Sint Janstraat Afgesloten voor alle verkeer 2. J. Schottestraat Afgesloten voor alle verkeer 3. Noordweg Tussen de percelen 177 t/m 183 afgesloten voor alle verkeer 4. Veersesingel Tussen de Z. Jansenstraat en Veei-weweg afgesloten voor alle verkeer 5. Briandlaan Afgesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK vernieuwen riolering herbesti-ating bodemsanerings werkzaamheden herbestrating herbestrating I- Colofon Deze voorlichtings rubriek van de I gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 1 26251.toestel 133 I of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom. I

de Faam | 1986 | | pagina 5