GÉH§2. L. MARINISSEN CANELL0NI MODE SHOW joosse schoonenberg De voordelige weg naar uw klanten De Faam en De Vlissinger U PROEFT HET VERS-CHIL „stijlvol" van toilet tot badkamer DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 16 april 1986 ${c/vte Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Vogelbeurs Oppashuizen Jongerengroepen Vogels kijken Bridge voor Nepal Dansen jongeren Welfare Leven en dood Zonnebloem Homojongeren Muziek Planten Bezoek Rottweiler-examen Ronde Midden-Zeeland Alfabetisering CJV Isolatie Loesje Financiën Veere Raad Veere Hoort u het niet natuurlijk meer? Mist u de essentiële tonen? Onze specialist praat graag met u over de oplossingen die de huidige hoortechniek u kan bieden. Kom eens langs. Hoortoestel met gratis proefperiode na medisch advies. Des gewenst bezoek aan huis. I*v hoortoestellen Jaarvergadering CNV Kinderopera Kledinginzameling Rolstoelbasketbal Kadavermeldingen Handicaps CPN UCT 'Minder kan niet' Africhting Tomograaf Jongeren Open school Gezinsdienst Zure regen-week Watertoerisme Hondenexamens Vrouwen Toorenvliedt BAR-DANCING MIDDELBURG C^\ Profiteer van alle 12600-13200 gemakhen van de taxi Arnesteinweg 15 Wild konijn - Verse braadkuikens - Parelhoenders - Kuikenbouten - Kipfilet - Soepkippen - Kipperagöut Uit eigen keuken ambachtelijk bereid volgens oud recept alsof u het in Italië eet MODE VOOR MENSEN ZOALS U EN IK DONDERDAG 17 APRIL IN ONZE ZAAK 's morgens om half elf 's middags om twee uur 's avonds om half acht lady-speaker: mevr. Joosse-v.d. Water Duur van de show een half uur. Vóór en na de show wordt er normaal verkocht. Toegang vrij. IEDERE BEZOEKER ONTVANGT EEN VERRASSING. De vereniging van vogelliefheb bers Zanglust uit Arnemuiden sluit het beursseizoen af met een ruil-, koop- en verkoopbeurs voor vogels, die zaterdag 19 april vanaf 13 uur wordt gehouden in vereni gingsgebouw De Arne in Arne muiden. Ook zijn handelaren aanwezig. Leden van de vereni ging geven informatie over hun hobby. Inlichtinggen: 01180-1830. FIOM Dordrecht, een instelling die hulp verleent aan een oudergezinnen, zoekt mensen in Zeeland die tijdens hun vakantie hun huis bewoond willen heb been. De een-oudergezinnen uit Dordrecht kunnen dan ook op de huisdieren passen. Deze oppas huizen zijn bedoeld voor een oudergezinnen, voor wie een dure vakantie in het buitenland niet is weggelegd. Inlichtingen en opga ve: 078-142155. Tien verschillende jongerengroe pen, aangesloten bij de Federatie Christelijk Jeugdwerk Zeeland in Goes, ontmoeten elkaar van 2 tot en met 4 mei in Renesse voor de jaarlijkse Tracks. Dat zijn spor tieve wedstrijden, waarbij de deelnemers ook onderling in con tact kunnenkomen. De tien ploe gen van acht deelnemers (vier mannen en vier vrouwen) moeten een parcours van 25 kilometer af leggen, waarbij ze ludieke op drachten moeten uitvoeren. In lichtingen: 01100-11130. De vogelwerkgroep Walcheren haakt in op de televisiecursus Vo gels Kijken en houdt op 4 mei en 8 juni excursies. Daarbij wordt vooral aandacht geschonken aan de terugkeer van de zangvogels. Informatie over plaats en tijd: 01180-35997. Een groot aantal bridgeparen uit Zeeland, West-Brabant en België heeft zich al ingeschreven voor de bridgedrive, die zich vrijdag 18 april afspeelt in 'Ons Dorpshuis' in Kruiningen. De bridgedrive is een initiatief van het district Zee land van de Nederlandse Bridge bond. De opbrengst gaat naar de actie Zeeland helpt Nepal. Aan melding en informatie: 01130-1402. De cursus klassiek dansen voor 12- tot 16-jarigen, die aanvanke lijk op 16 april zou beginnen, is uitgesteld tot 14 mei. Vanaf die datum kunnen jongens en meisjes van alle nationaliteiten elke woensdag van 14 tot 16 uur elke woensdagmiddag terecht in De- merary, het Turkse Werknemers Centrum aan het Oostkerkplein in Middelburg. De cursus staat onder leiding van een erkende le raar. Inschrijven: 01180-15436. Bejaarden, gehandicapten en- chronisch zieken van de afdeling Middelburg van de vrijwillige welfare hebben verschillende arti kelen vervaardigd, die worden verkocht tijdens de tentoonstel lingen en verkopingen die het Ne derlandse Rode Kruis deze maand in petto heeft. De verkopingen worden in alle gevallen van 14 tot 15.30 uur gehouden op de volgen de plaatsen: Maandag 12 april: Bejaardentehuis Nieuw Sanden- burgh in Veere; dinsdag 22 april bejaardentehuis Ter Veste aan de Seissingel in Middelburg en woensdag 23 april in bejaardente huis Rustenburgaan de Vrij landstraat in Middelburg. Prof. Dr. J. Lever, emiritus hoogleraar aan de VU in Amster dam, praat donderdag 24 april in de Zeeuwse Bibliotheek in Mid delburg over 'Leven en dood, vanuit biologisch gezichtspunt'. Prof. Lever, uitgenodigd door de VU-afdeling Zeeland, gaat in op de huidige biologische gegevens over de aard van het leven en de verstrengeling van leven en dood. Aanvang 19.45 uur. Aan huis of inrichting gebonde- nen, invaliden en bejaarden kun nen vrijdag 2 mei deelnemen aan de jaarlijkse boottocht van de af deling Middelburg van de Zonne bloem. Het schip De Scheldevallei vertrekt om 9 uur bij de Loskade in Middelburg. Aanmelden is tot 20 april mogelijk via: 29718, 25634, 36540 of 12790, alle in Middelburg. De regio Walcheren van het COC Zeeland begint weer met een gespreksgroep voor homosexuele jongens en meisjes tot 23 jaar. De groep praat in huiselijke sfeer over het beleven van homosexuele gevoelens en de reacties hierop uit de omgeving. Donderdag 17 april is er een introductieavond, die om 20 uur begint. Het is mogelijk om vooraf een persoonlijk gesprek te hebben met de gespreksleider. In formatie: 01184-11641 (Carel of Marcel). Aan opleidingsmogelijkheden voor toekomstige muzikanten wijdt het Middelburgs Muziek korps vrijdag 18 april een familie- en voorlichtingsavond, die om 19.30 uur begint in de Stedelijke Scholengemeenschap aan de Ger- rit van der Veenstraat in Middel burg. De blokfluitgroepen, de ju nioren en het seniorenorkest van de harmonie treden op. Informa tie: Wijdauplantsoen 29, 4337 VJ Middelburg. Zaden, stekken, bollen, vaste planten en heesters kunnen wor den geruild tijdens de ruilbeurs van de afdeling Walcheren van de Koninklijke Maatschappij Tuin bouw en Plantkunde. De ruil beurs wordt zaterdag 26 april ge houden in de gemeentekwekerij Overwater aan de Langevielesin- gel in Middelburg en begint om 9.30 uur. Informatie: 01184-63578. Een aantal bewoners van Vijver vreugd, een tehuis voor geestelijk gehandicapten in Middelburg, zou het geweldig vinden als ze re gelmatig bezoek zouden krijgen of eens zouden worden meegeno men. Een aantal van hen heeft nauwelijks of geen contact met familie. Voor hen zoekt Vijver vreugd bezoekvrijwilligers. In lichtingen: 01180-25751, vragen naar J. Kamermans of F. Hil- gersom. Een aantal Rottweiler-honden neemt zaterdag 19 april deel aan het examen 'verkeerszekere hond', dat wordt gehouden onder auspiciën van de Rottweiler- werkgroep Zeeland. Het africh- tingsgedeelte van het examen be gint om 9 uur op het voormalige voetbalveld tussen Oudeland en Baarland. Het praktische deel speelt zich vanaf 12 uur af in de binnenstad van »Goes. Publiek kan de examens bijwonen en in formatie inwinnen over de andere cursussen van de Rottweilerwerk groep, die toegankelijk zijn voor alle ras- en bastaardhonden. In lichtingen: 01192-2075. Laurent Fignon, Sean Kelly en Joop Zoetemelk zijn enkele van de vele vedetten die op 25 mei hun opwachting maken in de 27-ste Ronde van Midden-Zeeland. De komst van de wereldtop naar de op één na grootste wielerklassie ker van Nederland is mede moge lijk gemaakt door de Miro in Vlis- singen.die voor de vijfde achter eenvolgende keer als hoofdspon sor van het professionele wie lerspektakel optreedt. De spon sorovereenkomst wordt vandaag (woensdag) ondertekend. Wie niet goed kan lezen, schrijven of rekenen kan terecht bij de Stichtingen Alfabetisering in Middelburg en Vlissingen. In klei ne groepjes of tijdens privélessen kunnen volwassenen vanaf acht tien jaar zich in het lezen, schrij ven of rekenen verdiepen. Inlich tingen: 01180-37509 of 01184-62102. Het Christelijk Jongeren Ver bond (CJV), aangesloten bij de YMCA, heeft in eigen kring een organisatie opgericht voor oud leden van de NJV, CJMV en CJVF. De organisatie vraagt oud leden van deze verenigingen zich aan te melden bij J.L. Wildschut, Antillenstraat 23, 2071 VL Sant poort, 023-373794. Het afgelopen jaar is aan 49.000 huurwoningen voor de tweede keer een isolatievoorziening aan gebracht. In heel Nederland wer den 115.500 huurwoningen voor het eerst geïsoleerd. Daarbij zijn isolatiewerkzaamheden, die ge lijktijdig met renovatie werden uitgevoerd, niet meegeteld. Het rijk heeft in 1985 voor 160 mil joen gulden isolatiesubsidie be schikbaar gesteld. In totaal heb ben alle isolaties van woningen tot nu toe een besparing van jaar lijks 1,12 miljard kubieke meter aardgas opgeleverd. Het ministe rie van volkshuisvesting, ruimte lijke ordening en milieubeheer (VROM) heeft dit laten weten. In formatie: 070-262221. Middelburg is één van de 86 plaatsen in ons land, waar Loesje actief is. Deze beweging, ge vestigd in Arnhem, wil 'een frisse wind door Nederland laten waai en'. Daarom worden in al die plaatsen wekelijks drie verschil lende affiches opgeplakt, waarop een 'aanstekelijke spreuk' prijkt. De totale oplage bedraagt 24.000 per maand. 'Tijd om de stof nesten aan de kant te schuiven. Op straat, aan de bedrijfspoort, bij de scholen èn voor in de Twee de Kamer'. De commissie financiën in Veere vergadert vanavond (woensdag) in de gemeentesecretarie aan de Kerkstraat in Veere. De agenda punten zijn: Geldlening VVV Vrouwenpolder/Serooskerke, uitbreiding openstelling en rond leiding stadhuis en verhoging kre diet drukriolering. Aanvang 19.30 uur. De gemeenteraad van Veere wordt gevraagd om een voorbe- reidingsbesluit te nemen voor het werkeiland Neeltje Jans in de monding van de Oosterschelde. Op die manier kan Veere blijven meepraten over de toekomstige ontwikkelingen op Neeltje Jans. De raadsvergadering begint dins dag 22 april vanaf 15 uur in het stadhuis in Veere. A Goes, Oostsingel 94, tel. 01100-27215 Middelburg, Korte Geere 27, tel. 01180-1311; Vlissingen, Badhuisstraat 153, tel. 01184-10303 Terneuzen, Axelstraat 33a, tel. 01150-30233 De afdeling Middelburg van het CNV houdt op woensdag 23 april haar jaarvergadering in gebouw De Schakel, Bachtensteene 14, Middelburg. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur. Als gastspre ker is Thomas Swart, secretaris CNV, uitgenodigd, die een inlei ding zal houden over: 'CNV nu en in de toekomst'. De Zeeuwse Koorschool geeft op koninginnedag (30 april) een serie voorstellingen van de kinderopera 'De Markies van Carabas', naar het sprookje De Gelaarse Kat. De voorstellingen worden gegeven in de Koorschool aan het Kerk plein/Singelstraat 7 in Goes en beginnen om 15.30, 17.00 en 19.30 uur. Een voorstelling duurt 45 minuten. Aan de opera werken meer dan dertig jongens mee. De opbrengst is geheel bestemd voor de actie 'Zeeland helpt Nepal'. De stichting Kleding Inzameling Charitatieve Instellingen (KICI) zamelt woensdag 23 en donder dag 24 april kleding in in de ge meente Middelburg. Huis aan huis worden enkele dagen eerder plastic zakken verspreid, die op de ophaaldagen worden meegeno men, vóór negen uur 's morgens. Uit de opbrengst worden de stich ting 'Hulp aan landgenoten in In donesië' en de stichting 'Nederland-Lesotho' gesteund. Inlichtingen: 070-245468. De pas opgerichte rolstoelbasket- balvereniging RBVM houdt zater dag 19 april een toernooi in De Stenge in Heinkenszand. Hiermee wil RBVM het basketbal voor ge handicapten meer bekendheid ge ven. De deelnemende verenigin gen zijn SGSD Zierikzee, SGB Goes, De Vriendenkring Vlissin gen, DSO Fijnaart en RBVM Middelburg. Het toernooi begint om 11 uur. Er komt een nieuwe procedure voor het aanmelden van kada vers. Fasegewijs kunnen de onge veer vijftigduizend gebruikers van de kadaverophaaldienst in het zuiden van ons land via hun tele foon toegang krijgen tot de cen trale computer, die de meldingen opslaat. Inlichtingen: 04998-74010. 'Zorgzaam in verzorging' is een grote presentatie van hulpmidde len voor hen die met een perma nente of tijdelijke handicap moe ten leven. De beurs wordt van 24 tot en met 27 april gehouden in De Distel in Roosendaal. Het beursprogramma omvat naast het tonen van vele honderden uiteen lopende hulpmiddelen ook de ver toning van een aantal videofilms. De donderdag en vrijdag (24 en 25 april) zijn bedoeld voor beoe fenaars van (para)medische be roepen, directies en inkopers; het publiek kan zaterdag 26 en zon dag 27 april terecht. Organisatie: Oscar Timmers Medizorg. Infor matie: 01650-56520. De voorzitter van de Commu nistische Partij Nederland, Elli Izeboud, komt maandag 21 april naar Zeeland. Ze spreekt vanaf 20 uur in de Concert- en Gehoorzaal aan de Singelstraat in Middelburg en gaat in op actuele politieke on derwerpen. Informatie: 01180-36053. UCT, een studievereniging die uitgaat van bijbel en belijdenisge schriften, stelt zaterdag 19 april het onderwerp euthanasie cen traal. Een verpleegkundige gaat daar op in. Jongeren vanaf 18 jaar kunnen vanaf 14.30 uur te recht op het adres Nieuwstraat 15 in Middelburg. 'Met minder kan niet' is de titel van een brochure die de CPN de zer dagen heeft uitgegeven. In verband met de debatten die de tweede kamer voert over de voor genomen herziening van het stel sel van sociale zekerheid, biedt de CPN een aantal concrete tegen voorstellen aan en geeft deze par tij aan, hoe die kunnen worden gefinancieerd. Informatie: 01180-36053. Philip Modijefsky, instructeur van de Rottweiler-werkgroep Zee land, is met zijn Rottweiler-teef Krista van de Landsard geslaagd voor het hoogste africht ingsexa- men IPO III. Krista is een van de zeer weinige Rottweiler-teefjes met dit certificaat. Inlichtingen: 01192-2075. Om de tot nu toe halsstarrige houding van staatssecretaris J. van der Reijden, die geen geld be schikbaar wil stellen voor een computertomograaf voor Zee land, te veranderen, willen Zeeuwse gemeenten en bedrijven alvast één miljoen gulden bijeen brengen. Ook de gemeente Arne muiden vergaderde maandag over deze kwestie en kwam met ruim vier mille (een gulden per inwo ner) over de brug. Het sociaal-kultureel werk De Hayman begint weer met de acti viteiten in het kader van de Jon geren Ontmoetings Werkplaats. Deze activiteiten zijn bedoeld voor jongeren van 16 jaar en ouder, die overdag tijd hebben. Plaats van handeling is jongeren- gebouw 't Theelepeltje, Poorters- hove 1 in Middelburg. De activi teiten zijn: zelfverdediging voor meisjes, computers, zelf kleding maken en Engels. Verder is de ontmoetingsruimte elke dinsdag, woensdag en donderdag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Inlichtin gen: 01180-29004. Voor volwassenen die weer willen gaan leren, zijn er nog plaatsen vrij in Open School-groepen in Middelburg, Vlissingen en Oost- kapelle. Informatie en aanmel ding: 01180-16278 (VJV Middel burg) of 01184-17819 (VOV Vlis singen). De Admiraalschool uit Middel burg werkt mee aan de gezins dienst, die zondag 20 april vanaf 10 uur wordt gehouden in de Ont- moetingskerk aan de Oosterschel- destraat in Middelburg. Veel aan dacht wordt besteed aan vertel ling, liederen en muziek. Ook zijn Zwitserse gasten aanwezig. Na af loop is er gelegenheid tot ont moeting. In aansluiting op de 'zure regen- week' (19 tot en met 25 april) laat de Natuurvereniging Walcheren KNNV de gevolgen van zure re gen in de duinen zien. De excursie waarin dit probleem aan de orde komt, begint zaterdag 26 april om 14 uur op het parkeerterrein bij Oranjezon en staat onder leiding van Richard Struijk. Maandag 28 april houdt de heer M.C. Mol een lezing -met dia's- over de gevol gen van zure regen voor de Neder landse bossen. De lezing wordt gehouden in de Christelijke Scho lengemeenschap Walcheren aan de Elzenlaan in Middelburg. Aan vang 20 uur. De pleziervaart in Zeeland is het afgelopen jaar iets afgenomen. Het aantal plezierjachten dat Zeeuwse havens aandeed, was in 1985 een procent kleiner dan het jaar daarvoor. Het aantal over nachtingen daalde met twee pro cent. De passages in de sluizen nam met vijf procent af. Waar schijnlijk is deze tendens te wijten aan het slechte weer in de zomer van '85. De cijfers zijn verzameld door de Provinciale VVV Zeeland. De Hondenvereniging Walche ren, Howa, neemt zaterdag 19 april de EG- en GG-examens af. Dat gebeurt vanaf 9.30 uur op het terrein van Skandia Sauna in het Westduingebied in Vlissingen. De keurmeesters zijn J.M. Vermue en J.S. de Feiter. Van de 118 raadszetels op Wal cheren worden er de komende vier jaar 22 ingenomen door vrouwen. Middelburg (8 vrou wen, 17 mannen) scoort het hoogst; Westkapelle en Arnemui den (beide nul vrouwen) het laagst. Dit blijkt uit de nieuws brief van de Stichting Vrouwene mancipatie Zeeland, regio Wal cheren. In de brief staat een groot aantal wetenswaardigheden over de manier waarop de politiek aan dacht schenkt aan de positie van de vrouw. Info: 01180-33904. De 'zusterschool' in Rwanda van de Toorenvliedtschool in Middel burg, een samenwerkingsschool voor speciaal voortgezet onder wijs, krijgt de opbrengst van de grote bazar, die zich vrijdag 18 april afspeelt in alle gebouwen van de school aan de Koudekerk- seweg. De onderdelen van de ba zar zijn: buksschieten, spookhuis, doolhof, waarzegger, loterij, bin go, boogschieten, en de mogelijk heid een hapje of drankje te nutti gen. De bazar duurt van 18.30 tot 22.30 uur. INGEZONDEN MEDEDELING Geopend wo. t/m zo. van 22.00-04.00 uur TAXICENTRALE MIDDELBURG B.V. rt.ïg en nacht serv.cc telefoon (011 80) 4338 PD Middelburg Wagenaarstraat 1 3 1 5 en 16 HANDEL IN WILD- GEVOGELTE- DELICATESSEN EN REFORM L. Noordstraat 10-12 Middelburg

de Faam | 1986 | | pagina 7