O 16 week AANPASSINGEN VAN DE REGELING INDIVIDUELE HUURSUBSIDIE VOOR DE PERIODE JULI '86 TOT JULI '87 BEKEND SI'S 5© <D F O fi. O DE FAAM Woensdag 16 april 1986 ZIEKENFONDS OF PARTICULIER - HOE VERZEKERD NA 1 APRIL 1986? (I) MENU 'TAFELTJE DEK JE' week 21-26 april SOCIAAL-ECONOMISCHE BOYCOT ZUID-AFRIKA Mededeling Verkeersmaatregelen 16-23 april WW 5 w (ft 3 Op vrijdag 11 april is een begin gemaakt met de bouw van een rijks- kantoor op het dak van de parkeerkelder in de Geere. Het kantoor zal in de toekomst plaats bieden aan een aantal rijks water staats diensten, die nu op an dere plaatsen in Middel burg zijn gehuisvest. Eind april zal worden begonnen met het chemisch bestrijden van onkruid. In de binnenstad zal dit alleen gebeuren in die straten waar geen of weinig verkeer komt. In Dauwendaele zal het onkruid worden bestreden in de goten en op de parkeerplaatsen. Begin mei zal het werk zijn voltooid. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - Houd plaagdieren buiten de deur - Seniorenkrant - Wat iedereen over drugs zou moeten weten - 'Alkoholproblemen en hulp daarbij - Energie-wijzer voor wasautomaten, diepvriezers en koelkasten In de zomer van 1985 is door de poli tie in Middelburg tuinmeubilair, be staande uit stoelen en tafels, in een openbaar plantsoen aangetroffen. Er is echter nooit aangifte van ver missing ontvangen. Diegene die het meubilair mist kan zich in verbin ding stellen met de gemeentepolitie, tel. 27251. Op 1 april is er een nieuwe wet in werking getreden, die onder meer een einde heeft gemaakt aan zowel de vrijwillige ziekenfonds-als bejaardenverzekering. Deze maatregelen hebben in een aantal gevallen tot enige onrust gèleid, want wie betaalt nu voortaan de dokter, de tand arts of het ziekenhuis. De opheffing van de bejaardenverzekering is vrij geruisloos verlopen. Deze groep verzekerden is inmiddels opgenomen in het verplichte ziekenfonds, waarvoor alleen de premie anders berekend wordt. De vaste premie per inkomensklasse is namelijk met de bejaarden verzekering verdwenen en vervangen door de ziekenfondspremie, die 2,9% van het AOW-pensioen bedraagt. Zijn er daarnaast andere pensioeninkomsten, dan moet hierover nog eens 9,6% aan premie worden betaald. Ook veel mensen uit de vrijwillige ziekenfondsverzekering hebben bericht gehad dat zij zijn overgeheveld naar het verplichte ziekenfonds. Zij hebben zelf geen stem gehad in deze overgang omdat, de naam zegt het al, de overgebleven tak van het ziekenfonds nu eenmaal een verplichte verzekering is. Mensen met een AWW, AAW of een ambtelijke invaliditeitsuitkering gaan (of blijven) normaal gesproken ook allemaal naar (in) de verplichte verzekering, tenzij zij al particulier verzekerd waren en hun inkomen bovendien de loongrens (f 48.500, overschrijdt. In dit geval mag de verzekerde kiezen tussen het ziekenfonds en een particuliere verzekering. Valt de keuze op de particuliere verzekering, dan moet het ziekenfonds wel om ontheffing worden gevraagd. De groep die na de opheffing van de vrijwillige verzekering niet in het verplichte ziekenfonds is opgenomen, moet een particuliere verzekering sluiten. Om het wegvallen van het vrijwillige ziekenfonds op te vangen en de overgang naar een particuliere verzekering soepel te laten verlopen, heeft de overheid een aantal regels opgesteld. Iedereen, afkomstig uit het vrijwillige ziekenfonds, moet door de particuliere verzekeraars worden toegelaten. Bovendien mogen er door de verzekeraars geen extra toeslagen worden gerekend. Dus: iedere volwassene betaalt dezelfde premie, ongeacht leeftijd of lichamelijke conditie. Deze beschermende regels zijn echter alleen Ivan toepassing als de verzekerde kiest voor een zogenaamde standaardpolis, een polis die lijkt op het ziekenfondspakket, al zijn er ook duidelijke verschillen. Om er een te noemen: in plaats van de bekende medicijnenknaak kent de standaardpolis een eigen risico voor poliklinische specialistische hulp van f 200,— per gezin. Voor een alleenstaande f 100, Volgende week vervolgen we dit verhaal met het tweede en tevens laatste deel. maandag Gehakt, bloemkool, aardappelen dinsdag Jachtschotel, rode kool, puree woensdag Hamburger, appeltjes, aard appelen donderdag Grill-steak, groentemix, aard appelen vrijdag Kuikenborst, appelmoes, aard appelen zaterdag Hutspot met klapstuk De raadsfractie van Progressief Middelburg heeft in de raadsvergadering van 24 maart j.l. een voorstel gedaan om er bij de rege ring en het parlement op aan te dringen dat de Nederlandse regering het initiatief moet nemen tot een volledige sociaal- economische boycot van Zuid-Afrika. Te vens heeft Progressief Middelburg voor gesteld het college van burgemeester en wethouders te verzoeken te gaan overleg gen met de Middelburgse middenstand en het bedrijfsleven om tot een boycot van Staatssecretaris Brokx (Volks huisvesting) heeft de gebruikelijke bijstellingen van de regeling individuele huursubsidie (IHS) en huurgewenning bekend gemaakt. Het wetsvoorstel IHS ligt momenteel bij de Eerste Kamer. Het is nog niet bekend wanneer de Eerste Kamer de behandeling van het wetsvoorstel kan afronden. Het streven is om de wet IHS op 1 juli in werking te laten treden. Met het versturen van de Be schikking IHS heeft de staatsse cretaris tijdig duidelijkheid wil len scheppen en de normen voor de komende uitkeringsperiode in ieder geval rechtskracht wil len geven. De in de Beschikking genoemde normen zijn bepaald volgens de methodiek welke in het wetsvoorstel IHS staat ge formuleerd. Wanneer de wet in derdaad per 1 juli in werking treedt, vervalt de Beschikking IHS zonder dat dit tot wijzigin gen leidt. De regeling huurge- wenning zal dan in een aparte Beschikking worden vast gelegd. onderstaand overzicht voor de praktijk veelal "kale huurprijs" Minimale en maximale huur- inkomensgrenzen in het komen- genoemd. grenzen de subsidietijdvak, afhankelijk Er is geen verandering opgetre- Per 1 juli bedraagt, wanneer ook van een één- of meerpersoons- den in de zogeheten 'positieve de Eerste Kamer daarmee in- huishouden, stemt, de trendmatige huurver- overzicht: Gelijktijdig met de vierjaarlijkse raadsverkiezingen worden de samenstellingen van de diverse commissies veranderd. Zo ook die van de Bestuurscommissie voor Culturele Zaken. De daarin zitting hebbende niet- raadsleden moeten opnieuw door de Raad worden benoemd. De thans zittende 5 niet- raadsleden hebben zich inmiddels bereid verklaard opnieuw zitting te willen nemen. Namen van kandidaten met gegevens dienen voor 1 mei a.s. te worden doorgegeven aan Bureau Culturele Zaken, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. ningsbijdrage is afhankelijk lijst', zij het dat die lijst wel op van bet verschil tussen de nieu- onderdelen is verduidelijkt. De- we buur en de huur die men be- hoging 2 procent. Uitgangspunt Voor huishoudens bestaande uit ze lijst geeft aan welke service- taalde v°or be verhuizing naar van de in het wetsvoorstel vast- twee of meer personen geldt dat: kosten wél subsidiabel zijn. Ser- ee"_vff, gelegde en ook in de beschik king gehanteerde methodiek is dat huurders met huursubsidie dezelfde huurverhoging ervaren als huurders die geen huursub sidie ontvangen. Voor de komen- het gezamelijk belastbare in- vicekosten die hier niet in staan aanmerking te komen voor een komen niet hoger is dan komen dus niet in aanmerking bijdrage gelden maximale f 36.000,— en voor subsidie, de huur niet lager is dan f 251,67 en niet hoger is dan Uitvoering f 685,- per maand. T<r* aanzien van de uitvoering de subsidieperiode leidt dit tot Voor alleenstaande van 23 jaar wijst staatssecretaris Brokx onderstaande minimale en en ouder geldt dat: nogmaals nadrukkelijk op de maximale huurgrens. Welke - het belastbare inkomen niet nauwgezette advisering van de huurgrenzen gelden is afhanke- hoger is dan f 32.000,— en gemeente over de passendheid lijk van de vraag of er sprake is - de huur niet lager is dan ^an de woning waarvoor subsi van een één- of meerpersoons- f 251,67 en niet hoger dan die wordt aangevraagd. Het gaat huishouden, zie hiervoor on- f 685,-per maand. er hierbij om dat er bij de toewij- derstaand overzicht. Voor alleenstaande jonger dan zmS van een woonruimte zo Minimale en maximale huur- 23 jaar geldt dat: goed als mogelijk rekening ge- grenzen - het belastbare inkomen niet houden wordt met de persoonlij- Volgens de huidige verwachtin- hoger is dan f 28.000,— en ,en economische omstandig- gen zullen belastbare inkomens - de huur niet lager is dan heden van de aanvrager Wan- tijdens het komende subsidie- f 188,33 en niet hoger dan neer er ee" betef Passende wo- Bij een huurverlaging werd bij tijdvak IHS een stijging verto- f 545,- per maand. rung te vinden is kan de gemeen- de berekening van de huurge- nen van twee procent Om de in- Huurprijsbegrip te adviseren geen huursubsidie wenmng uitgegaan van de huur inkomens- en huurgrenzen af hankelijk van een één- of meer- persoonshuishouden: - f 38.000,voor een huishou den van twee of meer perso nen of voor een alleenstaande van 23 jaar en ouder. Zij krijgen ten hoogste over f 685,huur per maand huurbijdrage; - f 28.000,— voor een al leenstaande van 18 tot 23 jaar. Zij krijgen ten hoogste over f 545,huur per maand huurbijdrage. Burgemeester en wethouders hebben besloten: - de gedeelten de Balans ter hoogte van de percelen Ba lans 3 tot en met 5 en ter hoogte van het perceel Balans 11 van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 18.00 uur aan te wijzen als laad- en loshaven; - het keren op de splitsing Poelendaelesingel-Het Groe ne Woud te verbieden voor het verkeer komende vanaf de Poelendaelesingel. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende binnen 30 da gen na heden beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch moet worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pieterstraat 42 te 4331 EW Middelburg. Het volle dige verkeersbesluit ligt bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2 te 4331 PK Middel burg ter inzage". toe te kennen. komensnormen van de regeling Ook voor de komende subsidie- IHS in overeenstemming te periode wordt zoveel mogelijk Huurgewemngsbijdrage vóór de huurverlaging maar dan ten hoogste f 200,Deze maxi- brengen met deze stijging, zijn aangesloten op het begrip huur- ze verhoogd'. Voor de huidige uit- prijs zoals dit omschreven keringsperiode was een dergelij- wordt in artikel 1 van de Huur- ke aanpassing niet nodig. Zie prijzenwet Woonruimte, in de De hoogte van de huurgewen- mering is vervallen. Bestemmingsplan Molenberg Burgemeester en wethouders ma ken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Molenberg e.o. teneinde de bouw mogelijk te maken van 16 woningen aan de Molenberg en 2 woningen aan de Schutters hofstraat. De bouwplannen en het schetsplan van de voorgenomen herziening van het bestemmingsplan liggen met in gang van vrijdag 18 april 1986 gedu rende veertien dagen ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uit voering van dat voornemen, zijn be zwaren schriftelijk aan ons kenbaar maken. Zuid-Afrikaanse producten te komen, en de resultaten van dit overleg aan de gemeente raad kenbaar te maken. Met betrekking tot dit voorstel heeft de raad besloten er bij de regering en het parle ment op aan te dringen dat de Nederlandse regering het initiatief moet nemen tot een volledige sociaal-economische boycot van Zuid-Afrika. Tevens heeft de raad besloten dit standpunt ter kennis te brengen van de gemeentelij ke middenstandsorganisaties de commissie voor Economische Zaken en de Marktcommissie. Eén en ander betekent dat er dus geen over leg zal plaatsvinden met de Middelburgse middenstand en het bedrijfsleven. Wij meenden er goed aan te doen ook u van het standpunt van de raad op de hoogte te stellen. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Sint Janstraat Afgesloten voor alle verkeer 2. J. Schottestraat Afgesloten voor alle verkeer 3. Noord weg Tussen de percelen 177 t/m 183 afgesloten voor alle verkeer 4. Veersesingel Tussen de Z. Jansenstraat en Veerweweg afgesloten voor alle verkeer 5. Van Kleffenslaan Tussen Europalaan en Beneluxlaan afgesloten voor alle verkeer 6. Noordsingel Tussen Wiardi Bekmanlaan en de Churchilllaan afge sloten voor alle verkeer 7. Volderijlaagte Tussen Klein Vlaanderen en de Herengracht afgesloten voor alle verkeer 8. Briandlaan Afgesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK AANVANGS DATUM vernieuwen riolering In uitvoering herbestrating bodemsanerings werkzaamheden herbestrating herbestrating herbestrating Asfaltering Herbestrating In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering Bestemmingsplan Magistraatwijk Burgemeester en wethouders ma ken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Magistraatwijk teneinde de bouw mogelijk te maken van 38 woningen op het terrein tus sen de J. Schottestraat en de J.G. Schorerstraat. Het bouwplan en het schetsplan van de voorgenomen her ziening van het bestemmingsplan liggen met ingang van vrijdag 18 april 1986 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uit voering van dat voornemen, zijn be zwaren schriftelijk aan ons kenbaar maken. Wet Autovervoer Personen Burgemeester en wethouders ma ken bekend, dat bij hun besluit van 18 februari 1986, nummer 6/533, de aan het Autobedrijf Gebr. Blanker B.V., Klein Vlaanderen 97 te Middel burg, d.d. 22 november 1972 tot 1 ja nuari 1988 verleende vergunning, laatstelijk gewijzigd d.d. 26 juni 1984, voor het vervoer van personen met taxi's is uitgebreid met één taxi. Het aantal taxi's dat mag worden ge bezigd is bepaald op: zeven, waarvan één taxi uitsluitend is bestemd voor trouwvervoer en vervoer van zitten de patiënten. Ingevolge artikel 55 van de Wet Au tovervoer Personen staat van boven vermeld besluit voor iedere belang hebbende en voor de Rijksinspec teur van het verkeer in het district Zeeland beroep open op Gedeputeer de Staten van Zeeland binnen 30 da gen na de datum van bekend making". aasfts»^ Donderdag 17 april organiseert de gemeentepolitie weer een kijkuur voor gevonden fietsen. Diegenendie aangifte hebben gedaan van een vermist rijwiel kunnen dan tussen 16.00 en 17.00 uur terecht op de binnenplaats van het politiebureau op het adres Achter de Houttuinen 10. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1986 | | pagina 5