Van den Driest showde Altra Cum Laude 'S' Herca, nieuwe rijwielhandel in Ontmoetingscentrum Dauwendaele in Middelburg mt Q? het zakenhart Schoenmakerswerk is vakwerk 1 £1 1 i DUIDELIJK TE ZIEN TOPMODE bij van de ree Hoteltapijt Pandorra voorjaar 'n topvoorjaar! frisse kleuren i2 '-sH met een van die nieuwe frisse modellen uit de brilmode Een prachttapijt voor het hele huis. 3-Sterren wolmerkkwali- teit. Leverbaar in 2 berber- tinten. Met origineel jute rug. Breedte 400 cm. Maar liefst 5 jaar garantie. Nu van 219,- voor Deze zeldzame aan bieding wordt gratis door ons gelegd, inklusief het ondertapijt dat u ook niets kost DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 16 april 1986 Olympus week Foto Back Filmavond over Verre Oosten decota keukens Modeshow in Bachtenreede trok volle zaal Jan van Ossenbruggen van hakkebar Trefcenter m J J I/ffm ,4 1 De toch al grote collectie rijwielen van Jan van den Driest aan de Gravenstraat, hoek Zusterstraat in Middelburg is recentelijk uitge breid met de Altra Cum Laude 'S', de fiets van de toekomst, su perieur van techniek en opmerke lijk sierlijk van lijn. De 'S' staat voor stabiliteit en dat betekent dat er extra aandacht is besteed aan de stevigheid van het frame. Speciale constructie met extra stangen geeft het frame waar no dig extra versterking. Dat komt onder meer tot uiting door stangen van stuur tot achter as en ook de bagagedrager is extra versterkt. De fiets behoeft nage noeg geen onderhoud door ge bruik van roestvrijstaal voor stuur en velgen. De halogeen kop lamp zorgt voor drie keer meer licht dan op de 'normale' uitvoe ring en ook de 'handgevormde' handvatten trekken de aandacht. Een complete fiets met levenslan ge garantie op frame en voorvork. Nieuw bij Van den Driest is ook een transportfiets met plastic bak voorop. De bagagebak draait niet mee met het stuur waardoor de wendbaarheid makkelijker wordt gemaakt. Een extra stevige stan daard voorkomt omvallen. De zadelpen werkt met een snelsluiting, dus gemakkelijk te verstellen op iedere gewenste hoogte. Van den Driest ziet voor deze transportfiets grote moge lijkheden voor onder anderen postbestellers, slagers of bakkers. Zelfs in de bibliotheek wordt het vervoermiddel al gebruikt om boeken over grotere afstanden te verplaatsen. Een andere noviteit is de Abra- hamfiets, speciaal voor mensen die moeilijk ter been zijn. Door de speciale constructie kunnen beide benen bij stilstand op de grond worden gehouden. Vorige week zaterdag werden de nieuwe aanwinsten bij de Middel burgse rijwielzaak aan het pu bliek getoond. Achtergrondmu ziek en video-informatie zetten de presentatie luister bij. Foto Back stelt tot en met zater dag 19 april Olympus centraal in zijn vestiging aan de Lange Kerkstraat in Goes. Het gehele camera assortiment van deze Ja panse fabrikant is uitgebreid te bewonderen. In de zaak in Goes is er een speci alist van Olympus aanwezig die de apparatuur vrijblijvend de monstreert. De samenwerkende ANVR- reisbureaus in Zeeland heb ben voor dinsdag 29 april een informatieavond over het ver re Oosten georganiseerd met informatie over Singapore, Maleisië en Thailand. Singa pore Airlines tekent mee voor de organisatie. Deze informa tieve bijeenkomst vindt plaats in het Maritieme Hotel Bri tannia en begint om 20 uur. Reserveren is volgens de reis bureaus noodzakelijk in ver band met de te verwachten drukte. De betere Belgische keuken AALTERBAAN 183 - B 9990 MALDEGEM Tel. 09/3250 711609 Gesloten zaterdagvoormiddag en gans de zondag "Herca" is de naam van een nieu we zaak voor rijwielen en onder delen daarvoor in het winkelcen trum Dauwendaele aan de Vrij landstraat 43-45 in Middelburg. De zaak is in de plaats gekomen van het Occasie Centre dat even eens tweewielers verkocht. De jonge ondernemer, de 23-jarige Leo Hermes, is geen on bekende voor de bewoners van Dauwendaele die wel eens een be zoek brachten aan het Occasie Centre. Hij was daar ruim drie jaar werk zaam, als medewerker. Toen de zaak ophield te bestaan, wilde Leo Hermes het voor zichzelf proberen. Na een verbouwing, waarin onder meer een open werkplaats werd gecreëerd, gin gen de deuren van zijn zaak net voor Pasen open. Samen met zijn vrouw Alina helpt hij de klanten. Hermes heeft zowel nieuwe rij wielen van gerenommeerde mer ken als Union en Burgers, als tweedehands fietsen, en ook zijn er onderdelen in ruime mate aan wezig; ook voor de doe-het- zelver. In de open werkplaats worden alle soorten reparaties verricht onder het toeziend oog van de klanten. Voorts is er een zitje in de zaak gemaakt. Regelmatig houdt Leo Hermes een verkoping van twee dehands fietsen. Hij brengt dan zijn hele handel samen voor zijn zaak in het winkelcentrum. De Vlissingse modehuizen Steke- tee (dames) en Heystek (heren) hielden vorige week woensdaga vond een lentemodeshow in Bach tenreede in Vlissingen. Schoenen huis Roelse liet de nieuwe schoen mode zien en Roovers Leerhoek toonde de bijpassende tassen. De show was voor het merendeel af gestemd op ouderen. Getoond werd dat ook de klassieke mode dit voorjaar bijzonder kleurrijk is. Steketee liet zijn collectie da mesmode door zes mannequins showen. Hoewel er twee dames speciaal de jongemode 'liepen' lag het accent toch meer op de kleding voor ouderen. En hierin werd ook met veel kleur gewerkt. Bij Steketee vormt de klassieke mode voor ouderen een belang rijk onderdeel van het verkoop pakket. Heystek herenmode was in Bach tenreede eveneens op de ouderen afgestemd. Kostuums en combi naties toonden dat er in de heren mode ook rijkelijk gecombineerd kan worden met kleurige over hemden en dito truien en vesten. Schoenenhuis Roelse showde zo wel voor de dames als voor de he ren de nieuwste creaties mode schoenen. Vlechtwerk en openge werkte schoenen worden dit voor jaar veel gezien. In de tassenmode wordt naast het klassieke patroon eveneens veel met modekleuren gewerkt. Dat toonde Roovers Leerhoek in ruime mate. Zo'n honderddertig bezoekers en bezoeksters zorgden voor een uit verkochte zaal. Hét evenement was georganiseerd door de Stich ting welzijn voor ouderen. Ruim twee jaar geleden kochten Jan van Ossenbruggen en zijn vriend en compagnon Henk van Essen de hakkebar in het Trefcen- ter in Middelburg. Beiden zijn ge diplomeerde schoenmakers. Zij volgden onder meer de schoenma- kersschool in Rotterdam en liepen vervolgens stage in verschillende schoenmakerijen. De zaken gin gen goed en inmiddels hebben zij een soortgelijke zaak in Amster dam erbij genomen. Henk van Essen is naar Amsterdam vertrok ken om daar de zaak te runnen. Van Ossenbruggen bleef in Mid delburg. Daar werkt hij samen met een gediplomeerd schoenma ker en een part-timer. Inmiddels heeft de hakkebar in het Trefcenter -genaamd Hakky- een grote klantenkring opge bouwd en dat is mede te danken aan het vakwerk dat er in de zaak van Jan van Ossenbruggen wordt geleverd. "De tijd dat er in een hakkebar maar wat werd 'aangerotzooid' is voorbij. Enkele jaren geleden re zen de hakkebarren als pad destoelen uit de grond. Er werd snel gewerkt, maar vakwerk werd er nauwelijks geleverd. Daarin is nu duidelijk verandering geko men. De markt is verzadigd en al leen de zaken die kwaliteit leveren zijn gebleven", meent van Ossen bruggen. In zijn hakkebar staat de mo dernste apparatuur. Alle voorko mende werkzaamheden worden in de Hakkebar van het Trefcenter verricht. "Of dat nu het zetten van leren zolen of het plakken van rubber zolen betreft, alles heeft onze volle aandacht. Ook voor alle naai- en stikwerk is onze hakkebar ingericht. Aan het be gin van een nieuw schooljaar ligt het bij ons vol met schooltassen en dergelijke die we voor het nieu we seizoen moeten herstellen", vertelt Van Ossenbruggen. Vlugklaar "Onze sterke kant is zonder meer het vlug-klaar-gegeven. Als de mensen hun reparaties afgeven voordat zij gaan winkelen, kun nen zij na gedane zaken de op drachten weer bij ons ophalen. En dat wordt zeer gewaardeerd", verzekert de Hakky-man, "maar dan moet er wel goed werk gele verd worden. Schoenmakerswerk is vakwerk. En dat leveren wij. Bovendien zorgen wij ervoor dat onze prijzen aantrekkelijk en con currerend blijven!" Hakky in het Trefcenter is ook in gericht voor correctiewerk. Ver hoogde hakken, dikke zolen of andere voetafwijkingen kunnen in de hakkebar van Van Ossen bruggen en zijn medewerkers zon der problemen worden aange bracht bij de schoenreparaties. Ook voor sleutels in alle soorten en maten is Hakky ingericht. Een aantal standaardtypen zijn direct uit voorraad leverbaar, terwijl an dere exemplaren met behulp van een 'moeder' sleutel in enkele mi nuten klaar zijn. Sinds kort heeft Hakky in het Trefcenter een speciale machine voor veiligheidssleutels. Een uniek apparaat waarmee aparte veiligheidssleutels voor auto's met het origineel als mal,in een tiental minuten bijgemaakt kun nen worden. En dat is een extra service van de sleutelbar. Anders moet bij bestelling bij de dealer meestal zo'n drie weken leve- ringstijd worden ingecalculeerd. Voor de toekomst ziet Jan van Ossenbruggen het in Middelburg helemaal zitten. "Wij hebben in de tijd dat we in het Trefcenter werken een vaste klantenkring opgebouwd. Service en vakman schap staan bij ons hoog in het vaandel. We zien de toekomst met vertrouwen tegemoet", besluit hij het praatje over zijn zaak. Jan van Ossenbruggen. VAN DE REE brilmode Korte Geere 9-13 Middelburg Tel 01180-15860 Enworditprijsje komen we t 1% <8: HH DE KLERK Vlissingen: Spuistraat 6 4

de Faam | 1986 | | pagina 11