■Hl Hoechstinminiatuur Steakhouse Charles Dickens aan Langeviele geopend Playbacken met Hennie Huisman Met de Keurslager met vakantie Shoarmaroom Polat met Turkse specialiteiten 'We werkten voor iedere kop of schotel' FotoVerschuren uil C? het zhkenliart BUFOTO VERSCHUREN KLIKT HET AL MEER DAN 25 JAAR. Algemene Zeeuwse sponsort ren- en tourclub Middelkamp De Faam en DeVlissinger worden gelezen. 199.- 399.- 489.- 799.- 1825.- Ralph Overweel, Van de Woestijne MET INRUIL NOG LAGER i MET INRUIL NOG LAGER MET INRUIL NOG LAGER MET INRUIL NOG LAGER I MET INRUIL NOG LAGER MET INRUIL NOG LAGER MET INRUIL NOG LAGER Woensdag 9 april 1986 DE FAAM - DE VLISSINGER aafl It'ïr OLYMPUs\ Met het voorjaar voor de deur, krijgt iedere fotoliefhebber de kriebels om er met de camera lekker op uit te trekken. Als u nu toch de buitenlucht opzoekt, ga dan even bij Foto Verschuren langs. U vindt daar top-camera's voor echte voor jaarsprijsjes. Het overtuigende bewijs ziet u hierboven. En vanzelf sprekend met de o-zo-betrouwbare kwaliteit en service van Foto Verschuren. Overigens is dit nog maar een greep uit de lage prijzen. Met inruil betaalt u nog minder. Vergeet niet uw oude camera mee te brengen, dan doet Foto Verschuren u een aantrekkelijk bod. En dat gaat weer van de toch al lage prijs af. Een leuk buitenkansje dus. Zaek n In drie maanden tijd is het pand op de hoek van de Langevie- le/Beddewijkstraat in Middel burg verbouwd tot een sfeervol steakhouse dat de naam Charles Dickens draagt. In het nu twee verdiepingen tellend etablisse ment, waarin de eigenaren voor heen het pannekoekhuis Holle Bolle Gijs dreven, kunnen tachtig gasten een plaatsje vinden. Bo vendien zijn er aan de bar nog een achttal krukken geplaatst. Steak house Charles Dickens heeft een uitgebreide menukaart met een zeer ruime keus uit vlees- en visge rechten van de grill. Uniek voor Zeeland zijn de gepofte aardappe len die, gevuld met bijvoorbeeld kruidenkwark, knoflookboter of vleessalade, als lunch gegeten kunnen worden. Stokbrood en baquettes worden door de eigen kok gebakken, dus altijd verse produkten. Aan het saladebuffet is een ruime keus die De Zeeuwse ren- en tourclub 'Theo Middelkamp' en de Alge mene Zeeuwse Verzekeringsmaat schappij in Middelburg hebben elkaar in sportief opzicht gevon den. Zowel in 1986 als in 1987 sponsort deze maatschappij de amateurs, dames, liefhebbers en veteranen van Middelkamp. Tij dens de ploegenvoorstelling sprak directeur mr. M. de Jager- Meezenbroek van de AZVM de hoop uit dat de steun van het be drijf mag bijdragen tot de in standhouding en verdere uitbouw van de wielersport in Zeeland. De AZVM-directeur kreeg bij die gelegenheid van de wielerclub een kleurenfoto aangeboden van een Zeeuws meisje en de Middelkam per Wim van Kooten in zijn nieu we tenue. In de ploeg van de amateurs zitten veel talenten, zoals Jacky v.d. Horst, Cees de Nooyer, Nap Ha- ge, Cees Schouwenaar, Piet Hoondert en Gerard van Antwer pen. Als begeleiders van deze amateurformatie fungeren Peet Verschuure, Cees Rentmeester, Chris de Jonge en Hans Harinck. In de liefhebbersploeg, die bestaat uit zeven man, zitten on der andere Emiel de Waal, Dirk van Duyvendijk, Jack de Groot en Piet Eversdijk. Zij worden be- 'Een klant is de belangrijkste per soon. De klant is er niet voor ons, wij zijn er voor de klant'. Deze definitie van een klant hangt bo ven het bureau van Ralph Over- weel, de ondernemer achter speci aalzaak Van de Woestijne aan de Lange Delft in Middelburg. Zijn zaak is gespecialiserd in glas, por selein, aardewerk en couvertarti kelen en de betere geschenken. En dat al zeventig jaar lang. Maar Van de Woestijne kampte al geruime tijd met de ruimte in de zaak. "We zaten volkomen dichtgegroeid. Vandaar dat we hebben besloten de zaak te ver bouwen. En daar wordt op het moment hard aan gewerkt, zoals je ziet en hoort". Op het moment dat we een praatje maakten met de heer Overweel werd er aan alle kanten gesloopt en getimmerd. Zaterdag 19 april moet de verbou wing klaar zijn, want dan volgt een feestelijke opening, waarvan vooral de klanten kunnen profite ren. De klanten worden door de heer Overweel en zijn medewer kers nog 'als een koning' ontvan gen. Service en kwaliteit zijn twee zaken waaraan de 45-jarige on dernemer geen concessies wil doen. Beiden moeten optimaal zijn, vindt hij. Zelf doen Ralph Overweel zit al van zijn zestiende jaar in het vak. Hij as sisteerde aanvankelijk zijn vader, maar na enkele jaren mocht hij al alles zelf doen, zelfs de inkoop werd hem toevertrouwd. Inmid dels heeft Ralph Overweel de zaak zelfstandig onder zijn beheer. De verbouwing in het jubileum jaar betekent een totaal nieuwe winkel en ook de pui is ver nieuwd. Toch levert de verbou wing niet veel meer ruimte op. Al leen de indeling is efficiënter. Het stokpaardje van de heer Overweel -de compleet gedekte tafel- komt in de nieuwe versie veel beter tot zijn recht. Hiervoor wordt het achterste deel van de geleid door Lex de Wolf. Het 2 tal dames dat gesponserd wordt is Marianne Wagemakers en Joke Goeree. door de gasten zelf opgeschept kan worden. Soepen, uitsmijters en gerookte spareribs worden eveneens op de kaart als speciali teiten aangemerkt. Als dessert wordt Oma's toetje - griesmeel pudding met bessesap - aanbevo len om het traditionele ijsje te ver vangen. Zowel in- als uitwendig is het pand geheel vernieuwd. Bin nen zorgt een in warm rood uitge voerde bekleding en de houten lambrizeringen voor een sfeervol geheel. De toiletten zijn op de bo venverdieping; gehandicapten of mensen die moeilijk ter been zijn kunnen overigens beneden te recht. Enigszins geforceerd - het interieur is nog niet geheel afge lakt - gingen op eerste paasdag de deuren van het nieuwe steakhouse open. De keuken is open van 12.00 tot 22.00 uur, en in het sei zoen zelfs tot 24.00 uur. Hoechst, een chemisch bedrijf dat is gevestigd in het industriegebied Vlissingen-Oost, heeft Minia tuur Walcheren in Middelburg een beweegbare ha venkraan geschonken. Het is een schaalmodel van één van de twee havenkranen, die Hoechst in be drijf heeft voor de overslag van losgestorte goede ren. De miniatuurkraan werd in gebruik gesteld door machinist Gilles Geelhoed, de man die dage lijks op een Hoechst-kraan in het Sloegebied werkt. De modelkraan heeft een plaats gekregen bij het al eerder aangeboden en onlangs vernieuwde fabriekscomplex-in-het-klein van Hoechst Holland. Hennie Huisman, de presentator van de Soundmix- en Playbackshow, treedt zaterdag 12 april op bij de MIRO in Vlissingen. Huisman ver zorgt dan enkele 'sets'. Elke 'set' bestaat uit een praatje met het pu bliek, waarbij hij vier of vijf mensen uitkiest voor een variant op de playbackshow. De kandidaten moeten dan, geheel onvoorbereid, play backen op voor hen onbekende muziek. Hennie Huisman is zaterdag tussen 13 en 15 uur bij de Miro te zien. Hij zou al eerder dit jaar bij de MIRO optreden, maar was toen -zoals zovelen- geveld door de griep. De organisatie van Neder landse Keurslagers bestaat 40 jaar. En dat betekent feest. Zowel voor de aangesloten slagers als voor de klanten. Vijf weken lang wordt er een actie gevoerd bij de keursla gers waarin totaal 3000 (drie duizend) minivakanties wor den weggegeven. Iedere Keurslager doet daaraan mee. Per week zijn er nieuwe kansen. De actie is maandag 7 april begonnen. Tijdens die actie weken wordt voor ieder besteed bedrag van tien gul den een kanskaart met daarop een nummer uitgereikt. De week daarop komt er bij de keurslagers in hun zaak een trekkingslijst te hangen waar op de winnende nummers be kend gemaakt worden. Een winnend lot geeft recht op een midweek- of een week endarrangement in één van de vakantieparken van Aegon in Nederland en Duitsland. Shoarmaroom Polat is onlangs verhuisd. Nu heeft Necati Polat een pand aan de Vlasmarkt 24 in Middelburg ingericht. De hele in ventaris uit de 'oude' vestiging is mee overgekomen. In enkele we ken tijd is er met hulp van vrien den een sfeervol geheel van ge maakt, waarin behalve choarma- produkten ook een grote variëteit Turkse gerechten zijn te verkrij gen. Uitbater Polat en Atie het Jonk hebben in hun petit- restaurant een Turkse kok in dienst, die alle specialiteiten zoals brood, gebak, soep en pizza's da gelijks vers maakt. Bovendien is er ook keus uit Turkse worst en Turks fruit en worden er broodjes kaas en ham verkocht. Veel pro dukten worden onder het Oog van de bezoekers op een bakplaat be reid. Bezoekers kunnen bij Polat even de sfeer en de gerechten proeven zoals die in Turkije wor den opgediend. Het petit- restaurant is open van 's middags half één tot 's nachts drie uur, voorlopig dagelijks. *Interieur van Polat. zaak ingeruimd. Vooraan zijn de geschenken gedacht en ook de staahvaren, "want daar zijn we aanvankelijk mee gestart". Begin Grootvader Van de Woestijne be gon zeventig jaar geleden de zaak als kapperswinkel. Hij sleep daar bij zijn scharen en scheermessen zelf. En zo is de slijperij ontstaan. De kapperszaak verdween. De slijperij groeide uit en er werden staalwaren en gereedschappen in het verkoopprogramma opgeno men. Uiteindelijk belandde Van de Woestijne in het huidige pand. Glas, porselein en aardewerk zijn momenteel de belangrijkste arti kelen maar ook de staalwaren beslaan nog een groot gedeelte van de verkoop. De slijperij is in middels verhuisd naar de Ne- derstraat, maar nog steeds levert Van de Woestijne vakkundig slijpwerk. Service Kwaliteit en service staan bij on dernemer Overweel en zijn mede werkers hoog in het vaandel. "We leveren uitsluitend optimale kwaliteit. Daarin doe ik aan de fabrikant ook geen enkele conces sie. Ik ga niet staan liegen tegen een klant die om advies vraagt. Ik geef altijd een eerlijk advies, dus moet de kwaliteit zonder meer goed zijn. En daar bovenop verle nen wij alle mogelijke service", verzekert de heer Overweel die sa men met zijn bedrijfsleider Wim Tange alle inkopen doet. Systeem Bij Van de Woestijne wordt een beproefd servicesysteem gebruikt, waarin de aankopen van serviezen of delen daarvan worden geno teerd. Als de collectie uit de pro- duktie gaat, krijgen de klanten van dat bepaalde werk bericht om hun servies eventueel tijdig aan te vullen. "Dit systeem werkt bij zonder goed. Het is zowel voor de klant als voor ons niet prettig als een produkt niet meer is te ver krijgen, vandaar dat kaart systeem". Overigens houdt de service ook hier nog niet op. "Mocht het zo fijn dat er onver hoopt een bepaald serviesstuk niet meer in de handel is, dan nog proberen wij dat voor onze klan ten te pakken te krijgen. Er verschijnt in onze branche vier keer per jaar een nieuwsbulletin en daarin worden deze 'moeilijke zaken' aangekaart. En het ge beurt vaak dat een collega elders in het land nog iets dergelijks in voorraad heeft. Dan wordt die kwestie op die manier opgelost. We vechten voor iedere kop of schotel", verzekert de heer Over weel. De openingsdag van de ver nieuwde zaak -zaterdag 19 april- wordt ook een feest voor de klan ten. Er komt dan een meesterglas- graveur van de Zwiesel-fabrieken en bij besteding van vijftien gul den of meer krijgt iedere klant een gratis glas waarin zijn initia len gegraveerd worden. /£W^ u *Overweel van Van de Woestijne rrm „J Lichtmeting door het objectief, metalen spleetsluiter 1-1/1.000 sec. B, zelf ontspanner, flitssynchronisatie 1/125 sec. De meest verkochte en goedkoopste reflexcamera, met standaardobj. 1.8/50 mm M.C. van .258;-voor Ricoh KR5 DDL lichtmeetsysteem; verticale meta len spleetsluiter, 1/8 -1/1.000 sec., zelfontspanner met LED aanduiding, flitssynchronisatie 1/125 sec. met standaardobj. 2.2/55 mm. van 4457- voor Olympus OM 10 Automatische instelling van de sluiter tijden (tussen 2 sec. en 1/1.000 sec.). Het licht wordt gemeten op het filmvlak zelf, dus altijd optimaal. Met standaard objectief 1.8/50 mm van 009,- voor met Olympus korte zoomobj.' 4.0 - 35/70 mm van £74",- voor 699,- SCHERPER IN BEELD SCHERPER IN PRUIS Pentax P30. De kwaliteit van een spiegelreflex, het gemak van een compactcamera.Programma- automaat en hand-bediening in één, met objectief 2.0/50 mm A vanJTMi- voor met Pentax korte zoom objectief 3.5-4.5, 35/70 mm van J<082T,- voor 799,- Nikon FG zwarte uitvoering Automatisch óf ingesteld op handbediening... uw opnamen zijn al tijd helder en van professionele kwali teit. Automatisch gestuurd-flitssysteem, met Nikkor standaardobjectief 1.8/50 mm van jL4-74> voor i Minolta 7000. Camera van het jaar Autofocus, ingebouwde motordrive, automatische'Multi-Program' belichting of handmatige instellingautomatische filmgevoeligheidsinstelling, met standaardobjectief 1,7/50 mm AF van JL55voor met Tokina 4.0-35/70 mm korte zoom objectief yan voor 899,- met Minolta zoomobjectief 4.0/35 - 70 mm AF van jL846t- voor 1.599,- FOTWER^HUREN Breda 076-144045 - Middelburg 01180-12603 - Oostertieide 01620-26606 Rijen 01612-3220 - Oosterhout 01620-54252 - Roosendaal 01650-69088 Steenbergen 01670-63768. Let op! Tussen 21 april en 24 mei is het u bekende adres in de Ridderstraat wegens verbouwing gesloten. Maar de verkoop gaat gewoon door in Reigerstraat 4 te Breda (vlakbij de Grote Kerk). Heropening 29 mei. Canon T90 Deze fantastische reflexcamera heeft werkelijk onbegrensde mogelijkheden. Teveel om hier op te noemen. Daarom demonstreren wij u graag deze computer-gestuurde professionele Canon T90. Alle Canon FD objectieven passen op de T90. Canon T90 body met 1.8/50 mm FD objectief 2.079,-

de Faam | 1986 | | pagina 7