O 3 DE GEMEENTERAAD VERGADERT Si. <p 3 V) gr 8 5" Ea a. DE FAAM Woensdag 9 april 1986 i Uitkering bij een staking MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 14-19 april VAKANTIEKRACHTEN GEVRAAGD <D Bestemmingsplan Lange Geere 5' Q. CD 3 CP 9 april - 14 april ww <5 cd Van 15 tot en met 18 april zet de A.N.W.B. op het Damplein een trailer neer, waar u uw auto verlichting kunt laten controleren. Op 15 april van 10.00 tot 19.00 uur. Op 16 en 17 april van 9.00 tot 19.00 uur. Op 18 april van 9.00 tot 17.00 uur. Maakt u om wille van de verkeers veiligheid gebruik van de verlichtingsactie! CD O CD o Donderdag 10 april zal in Middelburg wederom een boomfeestdag worden gehouden. Wethouder M. Vinke zal om 10.00 uur in de wijk Reijershove de eerste boom planten. De leerlingen van de twee hoogste groepen van de scholen "De Zuidburch" en "De Rentmeester- school", zullen hun medewerking aan de viering verlenen. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - Formulieren kwijtschelding gemeentelij ke belastingen - Raadsagenda, d.d. 14 april (om in te zien) - Herinrichting omgeving Magistraatwijk - Parkeerfolder O cd Op 15 en 16 april zal met de re constructie van de hoofdrijbaan van de Volderijlaagte worden begonnen. De werkzaamheden zullen naar ver wachting tot en met 2 mei duren. De hoofdrijbaan tussen Klein Vlaande ren en de Herengracht zal worden geasfalteerd. De bomen zullen wor den gerooid, nieuwe bomen worden geplant. Aan de indeling van de straat wordt niets gewijzigd. Bij een staking' kunnen zich vier situaties voordoen: 1. De werknemer neemt zelf deel aan de staking; 2. De werknemer wordt door andere stakende werknemers, van hetzelfde bedrijf belet zijn werkzaamheden te verrichten; 3. De werknemer is werkzaam bij een bedrijf, dat tengevolge van werkstaking in een ander bedrijf niet meer kan produceren of leveren; 4. De werknemer is ten gevolge van werkstaking bij de vervoersbedrijven niet in staat op het werk te verschijnen. In principe kan geen van deze werknemers een beroep doen op een uitkering, indien de werkgever geen loon meer betaalt. Voor de werknemers genoemd onder 3 en 4 kan de minister echter een uitzondering maken. Zodra de minister dit toestaat zal men eerst moeten nagaan of men gezien zijn arbeidsverleden recht heeft op een WW-uitkering, verstrekt door de bedrijfsvereniging. Indien dit niet het geval is, kan een aanvraag worden ingediend bij de GSD. Dit geldt ook voor zelfstandigen die door het indirekt gevolg van een staking in financiële problemen komen. De GSD zal deze aanvragen doorzenden naar het ministerie met het verzoek voor een ontheffing van het gestelde in de wet in aanmerking te komen en een uitkering te mogen verstrekken. maandag Gehakt, witlof, aardappelen dinsdag Rundvlees, sperziebonen, aard appelen woensdag saucijsjes, rode bietjes, aard appelen donderdag Karbonade, spinazie, aard appelen vrijdag Vis in mosterdsaus, worteltjes, aardappelen zaterdag Zuurkool met worst Bij instellingen van de gemeente Middelburg is gedu rende de maanden juni tot en met augustus plaats voor VAKANTIEKRACHTEN (m/v) 1. Reinigingsdienst: Bij de reinigingsdienst kunnen 21 krachten worden geplaatst. Tijdvak: juni tot en met augustus. Werk zaamheden: assisteren bij de huisvuilophaaldienst, de veegdienst, de containerdienst en de kólken- zuiger. 2. Gemeentewerken: Bij de plantsoenendienst kunnen 8 krachten wor den geplaatst. Tijdvak: juni tot en met augustus. Werkzaamheden: allerlei voorkomende werk zaamheden. 3. Gemeentesecretarie: -Bij de afdeling Burgerzaken kunnen 2 krachten voor ieder 3 weken worden geplaatst.Tijdvak: 30 ju ni tot en met 8 augustus. Werkzaamheden: admi nistratieve werkzaamheden. -Bij de afdeling interne zaken kan 1 kracht worden geplaatst. Tijdvak: 7 tot en met 22 augustus. Werk zaamheden: bediening telefoon Stadhuis. 4. Welzijnsaccomodaties: Bij de sportvelden kan 1 kracht worden geplaatst. Tijdvak: 2 tot en met 13 juni. Wei'kzaamheden: alle voorkomende werkzaamheden. Vakantiekrachten zullen zoveel mogelijk met in achtneming van onder meer de volgende voorwaar den worden aangenomen: voorkeur wordt gegeven aan krachten die in de ge meente Middelburg wonen; krachten die in voorgaande jaren bij de gemeente Middelburg als vakantiekracht werkzaam zijn ge weest,komen in px-incipe op de tweede plaats; de minimum leeftijd is 16 jaar en de maximum leef tijd 20 jaar; de krachten worden per werkelijk gewerkt uur uit betaald. Het uurloon is afgeleid van het minimum jeugdloon dat voor de leeftijdsklasse geldt, waartoe de betref fende vakantiekrachten behoren, exclusief 7,5% va kantietoelage; voor alle diensten zullen reservekrachten worden aangesteld. Gegadigden voor de genoemde functies kunnen een sollicitatiefoiTnulier afhalen bij de boderxkamer van het Stadhuis, Lange Noordstraat 1 of bij de receptio nist, Stadhuisstx-aat 2. Deze formulieren dienen voor 19 april volledig inge vuld te worden ingeleverd bij de bodenkamer of de re- ceptiorxiste. Op het sollicitatieformulier uitsluitend één fimctie vermelden. dustriegi-ond te worden gebruikt. neelsuitbreiding in het kader van de 86-134: Beschikbaarstellen krediet arbeidstijdverkorting. Deze kosten ten behoeve van het vernieuwen van komen voor rekening van de provin- het riool in de Jodengang. cie Zeeland. Het riool ter plaatse dateert uit 1928 86-117: Renteloze lening Postdui- en ligt erg ondiep, terwijl de sprui- venvereniging "De Telegraaf" tinlaatstukken ten behoeve van de De geldlening woi'dt gevraagd ter huisaansluitingen broos en veelal gedeeltelijke bekostiging van de gescheux-d zijn. Vernieuwing van dit aankoop van de grond aan de Oost- riool is noodzakelijk. Hiervoor perkweg, waarop het verenigingsge- wordt een krediet gevraagd. bouw staat. Als tegemoetkoming 86-136: Elektriciteitsvoorzieningen ziet de postduivenvereniging af van op het Hof van Tange. het jaarlijkse subsidie. De raad Omdat de gemeente de elektrici- wordt voorgesteld de lening ad teitsvoorziening op genoemd plein f 6.000,te verstrekken, zelf wil gaan regelen is het nodig dat 86-121: Beschikbaarstellen krediet er een meter- en verdeelkast wordt ad f 11.000,— te behoeve van jaar- geplaatst. Hiervoor is een krediet lijkse aanschaffing van diverse kan van f 14.000,— benodigd. toorbenodigdheden. 86-127: Aanschaf materieel plant- Jaarlijks is het nodig als gevolg vaix soenendienst. slijtage en veroudering van meubi- Voorgesteld wordt over te gaan tot lair en kantoormachines, een aantal de aanschaffing van: een gesloten aanschaffingen te doen. Voor dit bestelwagen; drie open bestelwa- jaar wordt vooi'gesteld hiervoor een gens; eenmaaibalk; een aanhangwa- krediet van f 11.000,— beschikbaar gen; een bladblazer en enkele kleine te stellen. machines. De raad wordt gevraagd 86-123: 43e Wijziging van het Alge met deze aanschaffingen in te stem- meen Ambtenarenreglement, men en een krediet ad f 135.500,Op advies van het College voor Ar- hiervoor beschikbaar te stellen. beidszaken wordt de raad voor- 86-124: Beschikbaarstellen van een gesteld een aantal artikelen van het krediet t.b.v. de aanleg van een Algemeen Ambtenarenreglement te kunststof atletiekbaan. wijzigen. Kunststof atletiekbanen worden 86-122: 9e Wijziging Wachtgeldve- steeds vaker toegepast. Zij hebben rorderxing, 13e Wijziging Uitke- dan ook een groot aantal voordelen. Maandag 14 april komt de huidige gemeenteraad voor de laatste maal in vergadering bijeen. 29 April zal de nieuwe raad worden geïnstalleerd. 14 april begint de vergadering om 14.00 uur. U kunt vanaf de publieke tribune deze vergadering bijwonen. Deze tribune is via de chourtoren (ingang Lange Noordstraat) te bereiken. Als agenda worden de volgende punten voorgesteld: - Opening. Mededelingen en ingeko men stukken Onderzoek geloofsbrieven van tot raadslid benoemden 86-140: Verlenen financiële mede werking aan de stichting "Minia tuur Walcheren" d.m.v.: a. kwijt schelding van de resterende halve huurprijs over 1985; b. aangaan rekening-courantovereenkomst t.b.v. financiering huurprijs 1986; c. uitgifte gronden in erfpacht, met in gang van 1 januari 1987. De raad wordt voorgesteld de i'estant-huurprijs over 1985 ad. f 46.000,— kwijt te schelden. Ver der t.b.v. de financiering van de huurprijs 1986 ad. f 92.000, een i-ekeningcourantovereenkomst aan te gaan. Tenslotte wordt de raad voorgesteld om m.i.v. 1987 over te gaan tot uitgifte in erfpacht van de gronden. 86-142: Vaststellen verordening tot wijziging van de legesverordening (i.v.m. decentralisatie van de rijbewijs-uitgifte). dan ook een groot aantal voordelen, ringsverordening. De raad wordt voorgesteld een tarief naast het nadeel van een vrij hoge Het College voor Arbeidszaken heeft van f 23,35 te hanteren voor het in investering. De huidige atletiekbaan aanbevolen de genoemde verorde- is door slijtage onbruikbaar gewor- ningen te wijzigen. Deze wijzigin- den. Voorgesteld wordt over te gaan gen houden verband met de aanpas- tot de aanleg van een kunststof-baan singen van uitkeringspercentages en hiervoor het benodigde krediet van een tweetal regelingen voor beschikbaar te stellen. overheids- en onderwijspersoneel en 86-125: Vervanging boiler in het daarmee gelijk te stellen personeel, gymnastieklokaal Bachtensteene 86-116: Dezoneringsverklaring ex. 14. art. 74 Wet Geluidhinder. De in het gymnastieklokaal aanwe- De raad wordt voorgesteld te beslui- zige boiler is versleten. Voor de ver- ten de verklaring van 27 juni 1983 vanging van dit apparaat door een in te trekken en te verklaren dat bin- geiser wordt een krediet van nen het stedelijk gebied behandeling nemen van een aan vraag tot het afgeven, vernieuwen of omwisselen van een rijbewijs en een bedrag van f 3,te hanteren voor het in behandeling nemen van een aanvraag tot het verkrijgen van ge gevens uit het Centraal Register Rij bewijzen. 86-132: Verzoek tot wijziging van bestemmingsplan "plan in hoofdza ken, herziening 1959" ten behoeve van vestiging detailhandel. Het plan van Zeevisgroothandel G. van der Gruiter en Zoon tot het uit breiden van de detailhandelsactivi teiten op een perceel aan de Nieuwe Kleverskerkseweg wordt niet gere kend tot de op industx-ieterreinen toe te laten uitzonderingen. Vooi'gesteld wordt het verzoek af te wijzen. 86-133: Vaststelling voorbereidings- besluit Schepenenlaan 295. Voorgesteld wordt een voorberei- dingsbesluit voor dit pand vast te stellen om de bouw van een garage mogelijk te maken. 86-120: Garantie van door de Wo ningbouwvereniging "Middelburg" aan te gane geldlening, groot 495.000,t.b.v. de stichting van 4 woningen in het buiten "Roo- zenburg". De woningbouwvereniging is er in geslaagd om t.b.v. de 4 woningen aan de Segeex'sweg 9 een geldlening van f 495.000,aan te trekken. De leningverstrekker stelt als voor waarde dat de gemeente voor de le ning garant staat. 86-139: Aanvulling besluit tot ver koop van grond aan de Electraweg aan Carlier Tours. De koper .stelt prijs op een clausule waarin vrijwaring voor bodemveron- ti-einiging is opgenomen. 86-138: Verkoop grond Industrie weg aan De Cock B.V. De koper stelt prijs op een clausule waarin gegarandeerd wordt dat de grond voldoende schoon is om als in- f 3.000,— gevraagd. 86-126: Toepassing art. 74 W.B.O. inzake (gedeeltelijke) vergoeding van de kosten van dakherstel van de "Griffioenvlinders" voor basison derwijs. Hiervoor werd reeds een krediet be schikbaar gesteld. Echter tijdens het uitvoeren van het buitengewoon onderhoud aan het dak kwam naar voren dat de kiezelbakken op de be treffende dakvlakken van koper zijn gemaakt terwijl de aansluitingen van deze bakken op de p.v.c.- uitlopen tijdens de bouw van de school niet op de juiste wijze zijn ge maakt. De raad wordt voorgesteld 1/3 van de meerkosten van het dak herstel voor rekening van de ge meente te nemen. 86-135: Beschikbaarstellen kredie ten laatste fase renovatie schoolge bouw Sint Pieterstraat 25 en ver nieuwen inrichting gymnastieklo kaal en nevenruimten. de vei'keersintensiteit op de straten binnen een periode van tien jaar meer dan 5.000 motorvoertuigen per etmaal zal bedragen; de verkeersintensiteit op de straten met twee rijstroken binnen een periode van 10 jaar minder dan 5.000 maar meer dan 2.450 motoi~voer- tuigen per etmaal zal be dragen; de verkeersintensiteit bui ten het binnenstedelijk ge bied met twee of meer rijstroken binnen een perio de van 10 jaar minder dan 2.450 motorvoertuigen per etmaal zal bedragen. H Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Lange Geere, fase III voor het verbouwen en uitbreiden van de panden Langeviele 69 en 75. Het bouwplan en het (nieuwe) bestemmingsplan Lange Geere liggen t/m 18 april a.s. ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schriftelijk aan ons kenbaar maken. ten tot voeding van de "risico reserve" van de kredietbank over te gaan met een bedrag van f 40.000, per jaar gedurende de jaren 1986 t/m 1989. 86-141: Gemeentelijke minima beleid De raad wordt voorgesteld te beslui ten op de begroting 1986 een post van f 30.000,op te nemen voor het voeren van een gemeentelijke mini mabeleid. Uit deze post zouden ver goedingen kunnen worden verstrekt op de rijksstudietoelagen en op de toelagen van het Zeeuws Studie fonds of op de noodzakelijke studie kosten. Eveneens zou een vergoe- 86-137: Fondsvorming ten behoeve ding verstrekt kunnen worden in de van de bodemsanering. kosten van verhuizing naar een Per uitgevoerd plan kunnen de goedkopere woning, kosten voor bodemsanering sterk 86-118: Garantie geldlening ad uiteen lopen. Dit leidt tot het idee om f 6.500.000,t.b.v. "Stichting Cen- overschotten en tekorten op de ra- trum voor Bejaardenzorg der Her- Deze laatste fase omvat: renovatie mingen voor bodemsanering tussen vormde Gemeente Middelburg" gymnastieklokaal met was-en klee- de plannen te verrekenen door mid- i.v.m. conversie, druimte; i'enovatie van 3 leslokalen del van de instelling van een fonds De raad wordt vooi'gesteld garant te c.a.; renovatie conciërgewoning, bodemsanering. Dé raad woi'dt voor- staan voor genoemd bedi'ag, waarin Voor de uitvoex-ing hiervan worden gesteld met de instelling van dit begrepen een bedrag van de benodigde kredieten gevx-aagd. fonds in te stemmen. f 55.000,zijnde een boete i.v.m. 86-128: 4e Wijziging van de begro- 86-119: Reservevorming bij de ge- vervroegde aflossing, ting 1986 van de gemeenschappelij- meentelijke kredietbank. - rondvraag ke regeling integratie biblio- De x-aad wordt voorgesteld te beslui- - Sluiting theekwerk. De wijziging heeft betrekking op het beschikbaarstellen van financiële middelen voor structurele perso- Collecten Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende periode een huis- aan-huis collecte te houden: 1. Ned. Hartstichting van maandag 14 t/m zondag 20 april; 2. Nat. Fonds Sport Gehan dicapten van maandag 21 april t/m zondag 27 april. 3. Stichting Hulpverlening Zuid-Oost-Azië van maandag 5 mei t/m zon dag 11 mei; 4. Ned. Astma Fonds van maandag 12 mei 't/m zondag 18 mei; 5. Vereniging AVO- Nederland maandag 19 t/m 25 mei. Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde col lectebussen. Ook als gewerkt wordt met collectezakjes moe ten deze verzameld woi'den in verzegelde collectebussen. Col lectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legiti matiebewijs. Verlenen hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij - onder voor schriften om gevaar, schade of hin der voor de omgeving te ondervangn - vergunning ingevolge de Hinder wet hebben vei'leend aan 1. Taxicentrale B.V., Arnesteinweg 15 te 4338 PD Middelburg voor het oprichten en in werking heb ben van een taxibedrijf op het perceel Arnesteinweg 15 te Mid delburg, kadastraal bekend ge meente Middelburg, sectie M, nummer 235; 2. Chrompack International B.V., Kuipersweg 6 te 4330 EA Middelburg voor een kantoor en laborato rium voor ga6- en vloeistof-chi'omatogx-afie op het perceel Kuipersweg 6 te Middelburg, kadastraal be kend gemeente Middelbux'g, sectie M, nummer 175 (revisievergunning ex artikel 6a Hinderwet); 3. aannemersbedrijf Gebr. Geldof, Noordweg 113 te 4353 AV Serooskerke voor het oprichten en in wer king hebben vn een opslag en reparatiewerkplaats voor materiaal en materieel t.b.v. weg en water bouw op het perceel Kleverskex-kseweg 22 te Mid delburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nummer 249; 4. de Vitrite Fabriek, Elektraweg 1 te 4338 PK Mid delburg voor het uitbreiden en wijzigen van de in richting voor de fabricage van lampvoeten en kleine metaalwaren op het perceel Elektraweg 1 te Middel burg, kadastraal bekend gemeente Middelbux-g, sectie M, nummer 179. De beschikkingen en alle terzake zijnde stukken liggen ingaande heden tot 9 mei 1986 ter inzage: elke werkdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur op de afdeling Algemene Zaken ter ge meentesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middel burg en elke donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur even eens op genoemde afdeling. Inzage op die avond moet van tevoren telefonisch worden verzocht (tele foon 01180-26251, toestel 413). Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden verkregen. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingenmilieu- hygiëne staat tot 9 mei 1986 beroep open bij de Kroonvoor: d. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Sint Janstraat Afgesloten voor alle verkeer. 2. J. Schottestraat Afgesloten voor alle verkeer 3. Noordweg Tussen de percelen 177 t/m 183 afgesloten voor alle verkeer 4. Veersesingel Tussen de Z. Jansenstraat en Veerseweg afgesloten voor alle verkeer 5. Van Kleffenslaan Tussen Europalaan en Beneluxlaan afgesloten voor alle yerkeer 6. Noordsingel Tussen Wiardi Bekmanlaan en de Churchilllaan afge sloten voor alle verkeer 7. Volder ij hoogte Tussen Klein Vlaanderen en de Herengracht afgesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK AANVANGS DATUM vernieuwen riolering In uitvoering herbestrating bodemsanerings werkzaamheden herbestrating herbestrating herbestrating Asfaltering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering 15 of 16 april de aanvragers; de betrokken adviseurs; degenen, die overeenkomstig ar tikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne bezwaren hebben inge bracht; enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijker wijs niet in staat is geweest over eenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid. of 28, eerste lid onder c, van de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor deze datum beroep is in gesteld en met toepassing van arti kel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een vooi'lopig voorziening. Het beroepschrift moet worden ge- x'icht aan Hare Majesteit de Konin gin- en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514- EN 's-Gravenhage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Zaterdag 29 maart is burgemeester mr. C.G.J. Rutten teruggekeerd van een twee weken durende reis naar Japan. Op de foto ziet u de heer Rut ten temidden van de raad van de zuster gemeente Nagasaki. Binnenkort zullen we een uitvoeriger verslag geven van de Japan-reis van de burgemeester. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1986 | | pagina 5