Blokker nu met tuinmeubelen in Middelburgse Gravenstraat 111 bin z pp tan yiy Hotel De Distel in Zoutelande behoort ook tot stichting mt Q? hst ziïeÈart De Sony cassette werpt 'n heel ander licht op geluid. Son^dewirniaarvandeLulster-testapnll9S5 ffl ILLEMSEN renata d Twijfels over behandeling vlees in slachthuis DE JAGER IJZERHANDEL Echtpaar Verdam uit Koudekerke won weekend Parijs bij Foto Schuilwerve - Cinerent Vlissingen Citroen Nederland houdt Elf Provinciënrit voor berijders van de Traction Avant Vergelijk en Sony wint Sleutel- en schoenmakerij Hako in Vlissingse Walstraat „stijlvol" van toilet tot badkamer Woensdag 2 april 1986 DE FAAM - DE VLISS1NGER Garage 'Alexander' uitgebreid met poetseentrale Holland Hotels werken samen in gastheerschap ZELFSLACHTERS, DE GEBROEDERS SNEL ...service staat erachter Walstraat 113-117, VLISSINGEN 01184-12437 Gezonde voeten worden in hun jeugd gevormd. AL JONG OP GOEDE VOET lik Blokker BV heeft zijn zaken in Middelburg uitgebreid. Onlangs is een tweede pand geopend. Met tuinmeubelen en toebehoren voor de tuin. In het pand nummer 13 aan de Gravenstraat heeft Blok ker nu een grote collectie tuin meubelen staan. Stoelen, tafels, parasols en bijpassende kussens zijn er te kust en te keur. F.n voor iedere beurs. Bedrijfsleider R.L. Hermans kon in de zaak aan de Lange Delft de tuinmeubelen niet meer kwijt. Vandaar dat met ingang van het nieuwe voorjaarsseizoen naar een pand werd omgekeken om het tuinmeubilair onder te brengen. Behalve tuinmeubelen worden er in Gravenstraat 13 ook tuinge- •reedschappen verkocht, alsmede een aantal artikelen die in de tuin en op het terras gebruikt worden, zoals barbecues, wespen vangers en regenmeters. Ook bloembak ken en kunststof planten worden bij Blokker in de Gravenstraat verkocht. Voorts is er kunstgras, zowel in tegelvorm als in grotere afmetingen, te verkrijgen. Deze grasmatten kunnen op iedere vlakke ondergrond worden uitge legd en zorgen voor een decora tief geheel. Als extra service worden aanko pen boven de tweehonderd gulden gratis thuisbezorgd. De tuinmeu belen worden verkocht met drie jaar garantie. Voorlopige heeft Blokker BV het pand aan de Gravenstraat tot sep tember van dit jaar gehuurd. mn Sleutel- en schoenmakerij Hako opende vorige week dinsdag zijn deuren aan de Walstraat 93. Het pand waarin voorheen schoon heidssalon 'Venus' was gevestigd is na een grondige verbouwing de schoenmakerij annex sleutclbar verrezen. Eigenaar is Hans Kor- ver, die in Gouda een soortgelijke zaak heeft. Het plan om in Vlis- singen een filiaal te vestigen ont stond vorige zomer toen de Goud se schoenmaker in de Schcldestad met vakantie was. Hako werkt met snelservice: klaar terwijl u wacht. Dat geldt zowel voor schoenen als voor sleutels. "Maar voor het echte vakwerk, dat we uiteraard ook leveren, vra gen wij wat meer tijd" stelt Leen Posthumus, die al zo'n driejarige ervaring in de zaak in Gouda heeft opgebouwd en nu in Vlissin- gen als bedrijfsleider is aan gesteld. Posthumus heeft alle pa pieren voor het schoenmakersvak en ook voor voetcorrecties is hij bekwaam het schoeisel daarvoor op maat te maken. Hako is uitgerust met moderne apparatuur: een grote werkunit, een drooglamp voor nat schoei sel, een doornaaier en een 'nor male' naaimachine horen daartoe. Hako is geopend van maandag middag één uur tot en met zater dag. Ook tijdens de vrijdagse koopavond. De directies van een twintigtal bij de Stichting Holland Hotels aan gesloten bedrijven werken nauw samen in promotioneel opzicht. Tot deze keten behoort ook Hotel De Distel in Zoutelande. Deze ho tels, bijna alle behorend tot de ca tegorie drie-sterren-niveau van de Beneluxclassificatie (hotel De Distel is overigens één van de twee deelnemende vier-sterren-hotels) zullen nog meer hun best doen om de gasten een aangenaam verblijf te garanderen. Dat gebeurt onder meer door een grote gastvrijheid en redelijke prijzen. Een gezamenlijk uitgege ven brochure met alle mogelijke informatie luidt een nieuwe perio de in van de Holland Hotels. Vooral de particuliere zakelijke gast kan met deze ontwikkeling zijn voordeel doen. De samenwer kende bedrijven onderscheiden zich door hun karatervolle en ge moedelijke inrichting. De accom modaties zijn bovendien meestal op de mooiste plekjes van Neder land gesitueerd. De capaciteit van de Holland Hotels ligt tot een maximum van vijftig kamers per hotel. Voorts kan gebruik worden gemaakt van de Holland Cash Card die bij contante betaling van minimaal vijfentwintig gulden recht geeft op vijf procent korting. De stichting Holland Hotels - voorheen verenigd in de zoge naamde Mid-hotels keten - streeft er naar grote naamsbekendheid te verwerven door tal van activitei ten die op stapel staan. Ook op beurzen en dergelijke zal de stich ting aanwezig zijn teneinde het le dental op te voeren. Ook de ho tels Terminus in Goes en Kamper duin in Kamperland zijn in Hol land Hotels verenigd. Garage 'Alexander' aan de Alexander Gogelweg 18 in Vlis- singen heeft er weer een extra ser- viceafdeling bij: de poetscentrale. In die afdeling kunnen auto's, waarvan de lak verwaarloosd is, de bekleding vervuild en de motor smerig is van het vet, worden op geknapt. En het resultaat is ver rassend. Er komt werkelijk een nieuw ogende auto te voorschijn. Bovag-garagehouder Frans van Zwam heeft er hoge verwachtin gen van. "Nieuw kunnen we een auto natuurlijk niet maken, maar als de wagen geheel gecleand en gepoetst is, de bekleding gerei nigd is en de motor ontvet is, is de wagen als nieuw", pronkt de trot se eigenaar van de nieuwe poets centrale, waar zoon Frans jr. de werkzaamheden verricht. "Vooral, voor mensen die weinig of niet aan hun auto poetsen is de nieuwe poetscentrale een uit komst. Zeker als zij hun wagen willen verkopen of inruilen. Na een complete behandeling is de wagen vele honderden guldens meer waard", zo verzekert de ga ragehouder. Ook de velgen wor den gespoten en zelfs het rubber van de banden krijgt, een op knapbeurt. Garage 'Alexander' heeft enkele poets- en reinigingsmachines aan geschaft en er zijn voorts reini gingsvloeistoffen in grote ver scheidenheid. Elke kleur vereist weer een andere behandeling. On dernemer Van Zwam ziet ook mogelijkheden voor mensen die krap in hun tijd zitten. "We den ken er aan om dan de wagen 's morgens bij hen op te halen, en 's avonds weer netjes gepoetst terug te brengen. Een soort extra servi ce dus". De Vlissingse slagers Nico en Hans Snel nemen hun vak serieus. Als dè Gebroeders Snel werkeen zij samen in twee slagerijen in de Scheldestad. Nico zwaait de scep ter in de slagerij aan de Sint- Jacobsstraat 3 en Hans behartigt de zaken in de slagerij aan de Ho- geweg 138. Sinds vier jaar werken zij zelfstandig. Daarvoor werkte het tweetal bij hun vader, A.C. Snel, die zich uit de slagerij heeft terug getrokken. Vader Snel begon net voor de Tweede W ereldoorlog de slagerij aan de Sint-Jacobsstraat. En later, in 1955, kwam daar de zaak aan de Hogeweg bij. Nico, nu 39 jaar, werkt vanaf zijn ze ventiende in de zaak. Hans (30) begon ook op 17-jarige leeftijd in het slagersvak, maar leerde het ambacht bij 'vreemde' bazen. Hij was voordat zij ruim vier jaar ge leden de zaak van hun vader over namen, onder meer chef-slager in zaken in Heinkenszand en Goes. Hoewel zij het slagersvak volledig beheersen hadden zij één ding nog nooit gedaan. Zelf dachten. Maar daarin is sinds kort verandering gekomen. Twijfels De gebroeders Snel kwamen tot de conclusie dat zelf slachten veel voordelen opleverde; zowel voor hen zelf als voor de klant. Vooral uit het oogpunt van houdbaar heid en hygiëne is het al aantrek kelijk. "Je weet nu tenminste wat er met het vlees gebeurt en dal kun je in een slachthuis niet altijd controleren", stelt Nico die toch wel zijn twijfels heeft over de be handeling van het vlees in derge lijke instellingen. En Hans vult aan: "We kopen ook zelf in en dat betekent dat we alleen goede kwaliteit dieren opkopen, direct van de boer. Uiteraard 'normaal' vee, geen kistkalveren, die komen er bij ons niet in". Hans en Nico Snel. Vooral aan de hygiëne en de koe ling worden door de gebroeders Snel hoge eisen gesteld. Na de slacht gaat het vlees direct de koelcel in en voor het vervoer zor gen zij ook zelf. Het slachten heb ben Nico en Hans recentelijk ge leerd van een collega op éeén van de dorpen op Walcheren. Bij die collega slachten de gebroeders ook hun dieren, want daarvoor is een vergunning vereist en die is, vooral voor de Vlissingse bin nenstad, niet of nauwelijks te krijgen. De gebroeders Snel zijn bijzonder gelukkig met de eigen slacht, hoe wel het voor hen zelf veel arbeid sintensiever is. "Maar je weet nu tenminste wat er allemaal met het vlees gebeurt en als je liefde voor je vak hebt, steekt het niet op een uurtje extra", vinden zijn. Kant-en-klaar Beiden hebben in hun zaak een goed verzorgde koelvitrine waarin een veelheid aan vlees en vleesprodukten voorgesneden klaar ligt. Er is ruime keus in kant-en-klare produkten en in hun worstmakerij worden de meest gangbare soorten zelf ge maakt. Vooral hun gepekelde en gerookte produkten, zoals ont bijtspek, platte ribbetjes, rook vlees en rauwe ham genieten een grote faam. "We hebben zelfs klanten in Rotterdam: Joegosla- ven, die eens per kwartaal een grote voorraad vleeskrabbetjes bij ons komen kopen", pocht de jongste van het tweetal. Op korte termijn wordt ook de afdeling snelklaarprodukten, zo als hachees, goulash, babi pangang en soepen drastisch uit gebreid. "We zijn nu nog een beetje aan het experimenteren met verschillende recepten, maar geleidelijk aan voeren wij de pro- duktie van die artikelen op" ver zekert Nico Snel. Binnenkort moet de worstmakerij van de zaak aan de Sint- Jacobsstraat 'op de helling'. Nieuwe apparatuur en een kleine uitbreiding vormen daarvan de belangrijke onderdelen. Een ding is zeker, de Snel Slage rijen doen er alles aan om het hun klanten zo goed mogelijk naar de zin te maken. Het zelf slachten moet daartoe bijdragen. Rob en Marion Verdam uit Kou dekerke wonnen een geheel ver zorgd lang weekend naar Parijs. Zij deden mee aan de landelijke actie die Foto Schuilwerve - Cine rent in Vlissingen het afgelopen najaar startte. Bij iedere gehuurde video-band werd een stempel versterkt. Een volle kaart belandde in een grote bus. En de afgelopen week trok notaris Pinkse uit Oss de win naars. Voor iedere vestiging van Cinerent was een hoofdprijs - een langweekend naar Londen of Pa rijs - beschikbaar. Vorige week vrijdag namen de hoofdprijswin naars in de Vlissingse Cinerent- vestiging bij Foto Schuilwerve, Rob en Marion Verdam met hun oudste dochtertje Wendy, de prijs in ontvangst. Zij kozen voor een bezoek aan Parijs. Foto Schuil werve Cinerent maakte ook nog negen andere deelnemers geluk kig; zij wonnen geldprijzen die uiteenliepen van honderd tot vijf entwintig gulden. De 'stempelactie' bij Schuilwerve gaat overigens gewoon door. Iedere volle kaart geeft recht op het gratis lenen van een video band en verder verzamelt de Vlis singse videotheekhouder de kaar ten om er in zijn zaak enkele prijswinnaars uit te trekken. Rob en Marion Verdam met hun dochtertje Wendy worden geluk gewenst door Cor en Annette Schuilwerve. Behalve de reisbe- scheiden waren er ook bloemen. Citroën Nederland houdt een 'Elf Provinciënrit' voor berijders van een Citroën Traction Avant. De deelnemers aan deze toeristische tocht door Nederland starten maandag 5 mei in Maarssen (U.) en overnachten vervolgens in de etappeplaatsen Middelburg, Maastricht, Arnhem, Groningen en Haarlem. Haarlem is het eind punt waar het gezelschap vrijdag 9 mei arriveert. De zaterdag is een vrije dag en vervolgens wordt de landelijke bijeenkomst van Citroënclubs be zocht die zondag 11 mei op Schip hol wordt gehouden. Verwacht wordt dat in iedere etappeplaats een feestelijke ont vangst zal plaatsvinden. Hiervoor hebben enkele gemeentebesturen en plaatselijke Citroën-dealers hun medewerking al toegezegd. De 'Elf Provinciënrit' is een ini tiatief van dezelfde organisatoren die twee jaar geleden de rit Parijs - Moskou - Parijs organiseerden. Veel liefhebbers van de Traction die die rit hebben meegereden zijn nu ook van de partij. Voor inlichtingen en inschrijving staat het telefoonnummer 023-360418 (na 18.00 uur) ter be schikking. Voor de tweede keer, zij het nu een beetje samen met That's, de winnaar van de Luister-test. Het is het enige merk dat over de hele linie hoog zit. zowel bij fer- ro, chroom als metal. Bovendien zijn de behuizingen duidelijk verbeterd t.o.v. de oude series (ook vermeld) en aanzienlijk fraaier geworden. Vooral de F1F-ES en de metal zijn zeer aantrekkelijk. Goedkoop en nog altijd uitstekend is de HF-S. Wij leveren of maken bijna alle sleutels van Nemef Lips - Assa - Ivana enz. tegen scherpe prijzen ACHTER DE HOUTTUINEN 12 MIDDELBURG TEL (01180) 3 3011 ijzerwaren - bouwbeslag gereedschappen bouwelementen mÊÊÈÊk é-ÊÊwm

de Faam | 1986 | | pagina 11