Eindeloos combineren bij De Vroedt Hooftman Kleurrijke modeshow in Open Hof in Vlissingen Zippo naast asresten in plaats van Cavern Het Finse Winkeltje showde exclusieve lentemode Wout Gilhuis geeft les in fotografie De paashaas komt Kleurige naar Souburg lentemode Kapsalon De Jonge in het nieuw bij Modehuis Zijnen mt q? het zakeBhart 'Eigenlijk dom om te denken dat je voor een bepaalde wijk werkt' Oc faam en DeVltesinger Versmarkt 't Westland nu ook voor Oosterse keuken Fleur Haarmode: koperen jubileum DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 26 maart 1986 't Stoofje voor Oudhollands snoepgoed en andere specialiteiten CANONWEEK BIJ FOTO BACK VLISSINGEN Modehuis De Vroedt Hooftman heeft een geva rieerde en kleurige collectie truien in huis en samen met een ruime variëteit blouses en pantalons laten die zich eindeloos combineren. Dat was vorige week donderdagmiddag en -avond te zien in de zaak aan Plein 1940/hoek Pottenmarkt in Middelburg. In drie shows werd een ruime greep getoond uit de nieuwe lentemode, zowel voor dames als voor he ren. Voor de dames heeft het Middelburgse mode huis veel katoenen stoffen gebruikt voor bermu da's, blouses, rokken en jacks en regenkleding, en ook hiermee is ruimschoots te combineren. Maar de hoofdmoot ligt bij De Vroedt Hooftman toch op de collectie truien, pantalons, jacksk, heup- pakken en losse colberts. "Die zijn zo mooi dat ook dames zich goed thuis voelen in deze kleding: voor al in de vrijetijdssfeer", pronkte manager Jaap Scheffer. Om zijn woorden te onderstrepen toon den de mannequins, er waren er vier, ook de moge lijkheden die er voor dames zijn in het dragen van herenkleding. Drie dressmen showden in vlot tempo de legio combinatie-ideeën. Ruitbroeken vormden daarbij eèn heel belangrijk onderdeel. Ook het klassieke ge beuren werd niet vergeten en liet zien dat daarbij met gebruikmaking van nieuwe stoffen veel nieuws is. De Vroedt Hooftman heeft ook veel jonge mode in huis, maar daaraan werd in de huisshow geen aandacht besteed. Dit gebeuren is enkele weken ge leden uitgebreid aan de orde geweest tijdens een succesvolle show in De Hooizolder, en werd in deze krant reeds beschreven. Liefhebbers van de Oosterse Keu ken in de Middelburgse wijk Dau- wendaele kunnen weer gerust zijn. Er wordt weer voor hen ge zorgd. Recentelijk ging er in de wijk een toko dicht, maar Kees Smits van Versmarkt 't Westland in het Winkelcentrum Dauwen- daele vulde 'het gat' op. In zijn speciaalzaak voor kaas, noten, groenten en fruit is na een kleine verbouwing een groot as sortiment artikelen voor de Oosterse keuken erbij gekomen. "We hebben nu letterlijk alles voor de Oosterse keuken", verze kert de trotse eigenaar en met dat alles bedoelt hij niet alleen sam bals, kroepoek, ketjap en een rui me sortering sauzen en kruiden maar ook groenten voor de Indi sche en Oosterse keuken. "Alles vers uiteraard. We rijden zelfs naar het Westland (vandaar de naam) om verse groenten in te kopen", zegt de enthousiaste on dernemer, die samen met zijn broer John, die als bedrijfsleider optreedt, en enkele verkopers de klanten vlot en snel willen helpen. Vorige week vrijdag werd Vers markt 't Westland voor het pu bliek heropend. Mede door een aantal feestelijke en voordelige aanbiedingen was het de hele dag bijzonder druk in de zaak, die door een zee van bloemen werd opgefleurd. Donderdag was er bij 't Westland een drukbezochte re ceptie geweest. De nieuwe lentemotie is bijzonder kleurrijk. Zowel bij de damesmode als bij de herenkleding zijn groen, geel, roze en oranje de meest voorkomende kleuren. Dat toonden de deelnemende zaken vorige week dinsdagavond tijdens een lentemodeshow in het wijkcentrum 'Open Hof' in Vlissingen. De activiteitencommissie 'Open Hof' zorgde weer voor een uitverkocht huis. En dat betekende zo'n honderdvijftig bezoekers. Modehuis Steketee was voor de eerste keer uitgenodigd en maakte een flit send debuut met een sprankelende collectie da mesmode, tussen de 'oude garde' zoals herenmode huis Heystek, Roovers met lederwaren en sportkle- ding, Schoenenhuis Roelse en Hairpoint voor de haarverzorging van de mannequins en dressmen van de groep van ladyspeaker Wil van Son. Kweke rij Moesbosch zorgde voor de aankleding van de zaal. Modehuis Steketee heeft een collectie voor een breed publiek in huis en dat werd tijdens de show uitbundig getoond. Van de felgekleurde jonge mo de tot de wat gematigder tinten voor de oudere da mes. Voor iedere leeftijd heeft modehuis Steketee een ruime keus. Vooral de 2- en 3-delige blazerpak- ken trokken de aandacht van de bezoekers. Ook bijpassende hoedjes, panty's en accessoires, zoals kralen en ceinturen, ontbraken niet en voorts liet Steketee een kleurige collectie badniode zien. Modehuis Heystek brengt ook ruimschoots kleur in de herenmode. Vesten en truien gecombineerd met geruite of effen pantalons werden in ruime mate ge toond. Hier zijn geel, groen en blauw de favoriete modekleuren. Voorts toonde Heystek een collectie sportcolberts en jacks alsmede regenjassen en trenchcoats. Ook het klassieke colbert werd niet vergeten. Roovers Sport showde kleurrijke tenniskleding en joggingpakken en Roovers Leerboek leverde de bij- exclusief Wijngaardstraat 24 Goes tel. 01100- ^2s2s "In het onderzoek is vastgesteld dat beide eigenaren brandschoon zijn. Tijdens het onderzoek van de recherche is ook komen vast te staan dat er sprake is van inbraak en brandstichting. Het moet wel nog allemaal officieel worden be krachtigd. Om te voorkomen (lat de vaste klanten, dat zijn voorna melijk jongeren, zich verspreiden over de stad en dat zij hun vaste stek kwijt zijn en wij onze vaste klanten, hebben we deze nood maatregel genomen. In een week tijd was het opgebouwd". Cees Petiet, mede-eigenaar van de onlangs afgebrande disco Cavern aan de Middelburgse Bedde- wijkstraat toont de nooddisco in het Schuttershofcomplex met ge paste trots. Alle medewerkers van Cavern hebben meegewerkt om in amper één week tijd de nieuwe disco naast de astresten van Ca vern uit de grond te stampen. Met enige ironie noemt Petiet de naam 'Zippo', afgeleid van een aanste ker op benzine die de Amerikanen in de Tweede Wereldoorlog in Europa introduceerden. Het voormalige café Schuttershof is nu de balzaal van de punkers, new wavers en rockers. De lange gang vanaf de Kromme Weele voert hen naar de swingzaal. Met een na de ingang is een nieuwe bar gebouwd en de we's zijn ver nieuwd. Verderop is ook nog een hoekje gemaakt waar de bezoe kers een hapje kunnen kopen. Volgens Petiet is het gebouw dus danig geïsoleerd dat de omwonen den geen geluidsoverlast zullen hebben. Zippo draaide afgelopen weekein de proef. Op donderdag 27 maart gaat de zaak officieel open. "Zonder poespas", meldt Petiet. Maar er is wel een receptie tussen 19 en 20.30 uur. klanten zelf kunnen pakken en af wegen. Bovendien zijn er zelfge- brande noten, een ruime sortering Duimdrop, stroopsoldaten, schuimstenen en kaneelstokken zijn maar een kleine greep uit het assortiment dat Carla Burcksen in haar pasgeopende winkel 't Stoofje aan de Nieuwe Burg 23 in Middelbug te bieden heeft. Haar specialiteit is 'ouderwets' snoep goed waarin ook veel dropsoorten voorkomen. Het pand waarin voorheen een textielzaak was gevestigd, is om getoverd in een sfeervol en nostal gisch interieur met stopflessen zuurtjes, bakken met snoepgoed en silo's verpakte snoepjes die de thee (zo'n dertig soorten) en na tuurzuivere honing in diverse smaken. Belgische bonbons ont breken evenmin. Hiervoor heeft de jonge onderneemster, die in Renesse een soortgelijk winkeltje heeft, wat keramiek in huis om de luxe lekkernijen feestelijk te ver pakken. Kortom, er is voor elk wat wils. 't Stoofje is van maandagmiddag tot en met zaterdagmiddag tijdens de normale winkeluren open. Dames die zich op kledinggebied van de massa wil len onderscheiden, kunnen bij Het Finse Winkeltje aan de Langeviele 69 in Middelburg dit streven ver wezenlijken. Joke Dalebout heeft in haar winkel een exclusieve collectie Finse lentemode bijeenge bracht. Vorige week donderdag werd de collectie in eigen huis getoond. Drie shows waren er nodig om alle belangstellenden een plaatsje te bieden. Mevrouw Dalebout trad zelf op als ladyspeaker. Ook in de Finse mode is veel kleur gebracht en vooral geel en turquoise zijn veel gebruikt. Rokken, blouses, broeken, driekwartpantalons, lange en korte jasjes en japonnen werden naar hartelust ge combineerd. De shows begonnen met een gezamen lijke opkomst van de mannequins die kleding show den in de maten 36 tot en met 46. Het Finse Winkeltje gaat zelfs in de collectie tot maat 50. "Grote maten kunnen bij ons ook jong gekleed gaan", pronkte mevrouw Dalebout. Veel aandacht kregen ook de zeefdrukstoffen, ver werkt in rokken, colberts en japonnen. Doordat de kleding bij Het Finse Winkeltje voor het merendeel uit 100 procent katoen bestaat komen de verwerkte kleuren bijzonder goed uit. De show - die meermalen met bewonderend applaus werd beloond - werd besloten met enkele creaties van Annikki Karvinnen, bijzonder exclusief, en niet direct goedkoop. "Maar de kleding is tijdloos, bijzonder mooi en ge woon leuk om te bezitten", stelde Joke Dalebout die haar bezoekers met een setje servetten be dankte. Kapsalon De Jonge heeft in enke le weken tijd het gehele interieur vernieuwd. Zowel de kapsalon als de haarwerkafdeling zijn in een nieuw jasje gestoken. Tijdens de ze gedaanteverwisseling zijn de werkzaamheden gewoon doorge gaan. Lichte frisse kleuren geven het geheel een totaal ander en ruimtewerkend aanzien. De zaak wordt nu geleid door Jo- landa de Jonge, een schoondoch ter van de vorig jaar overleden kapper De Jonge. De nieuwe on derneemster, die voorheen haar man Kees in de optiekzaak in Goes assisteerde, heeft in korte tijd de vereiste papieren behaald. Zij wordt bijgestaan door de 'oude' vertrouwde groep kapsters, Jacquelien, Erna en Christien. De zaak gaat verder onder de nieuwe naam 'Haarverzorging De Jonge'. Behalve een kapsalon is er ook een aparte ruimte voor het haarwerk, zoals haarstukjes, pruiken en toupets. Om beide af delingen gescheiden te kunnen houden zijn er ook twee ingangen gehandhaafd. Heren kunnen bij Haarverzorging De Jonge een complete behande ling krijgen, inclusief permanent. Dames mogen alleen geholpen worden met knippen, wassen en föhnen. Vorige week maandag was er bij Haarverzorging De Jonge een drukbezochte receptie waar Jo- landa en Kees de Jonge een groot aantal vrienden en relaties kon den verwelkomen. De volgende dag ging de kapsalon open voor het publiek, dat de hele openings week werd begroet met koffie en gebak. Haarverzorging De Jonge is van ouds gevestigd op de hoek van de Gravenstraat en Zusterstraat in Middelburg. In het kader van een Canonweek verzorgt de fotograaf Wout Gil huis op woensdag 2 april een dia serie in Britannia in Vlissingen. Gilhuis is onder meer bekend als sportfotograaf en talrijke liefheb bers kennen zijn boek 'Tussen scherp en onscherp' als een gede gen basis voor de fotografie. Voor de organisatie van dit evene ment tekent Foto Back, met vesti gingen in Vlissingen, Middelburg en Goes, die in de week van I tot en met 5 april in de zaak aan de St. Jacobstraat in Vlissingen het merk Canon centraal heeft staan. Gilhuis loont zijn 'meesterwer ken' vanaf 20 uur op twee projec tieschermen. Tegelijkertijd vertelt hij over de wijze waarop de foto tot stand is gekomen. Wat opvalt in zijn werk is dat de bewegingen niet 'bevriezen', maar juist we zenlijk zijn voor de opbouw van de foto. Van Gilhuis wordt ge zegd dat hij altijd de camera pa raat heeft. Talrijke facetten in de fotografie beheerst hij. Als klapstuk van de Canonweek demonstreren medewerkers van Canon samen met Foto Back op zaterdag 5 april wat dit merk alle maal heeft te bieden op fotogra fisch gebied. Alle camera's zijn te bewonderen in de Vlissingse vesti ging, zo ook nieuwste aanwinst: de Canon T 90. Verder zijn er ook videocamera's en een specialist van Canon controleert op die za terdag het door het publiek mee gebrachte Canonapparatuur. IK1! passende tassen bij de getoonde kleding. De schoenmode is dit voorjaar eveneens uiterst kleur rijk. Dat liet Schoenenhuis Roelse zien. Zowel in de modieuze schoenen als in de wat gemakkelijker dra gende wandelschoen is kleur ruimschoots aanwezig. De lentemodeshow in Open Hof was uiterst compleet. Het winkelen in Souburg wordt steeds gezelliger. Dat is ook het streven van de plaatselijke winke liers, verenigd in de winkeliersver eniging Nemidso. Bekend zijn in middels de jaarmarkten in voor- en najaar. Maar er gaat meer ge beuren in Souburg. Het hele jaar door willen de Souburgse mid denstanders activiteiten ontplooi en om het winkelen bij hen nog aantrekkelijker te maken. Gedacht wordt daarbij onder meer aan muzikale evenementen tijdens het zaterdags winkelen. Het activiteitenseizoen van de werkgroep Souburg Promotie be gint zaterdag voor Pasen. Dan komt de paashaas, of beter nog er komen twee paashazen naar Sou burg. Compleet met goedgevulde manden met paaseieren. Deze paashazen, die zich tussen het winkelende publiek en in de win kels zullen bewegen, delen verras singseieren uit aan de kinderen. "Met deze actie willen de Sou burgse winkeliers zich van hun goede kant laten zien. De afgelo pen Sint Nicolaasactie, waarbij gratis bonnen werden uitgedeeld, heeft zoveel respons gehad, dat we nu weer veel verwachten van dit vervolg", deelt Herman Hu- son namens Souburg Promotie mee. Wanneer en op welke manier de volgende activiteiten zullen wor- Felle kleuren, veel ruiten en grote en kleine bloemmotieven kenmer ken ruime collectie lentemode bij Modehuis Zijnen aan de Sint- Jacobsstraat 31 in Vlissingen. Vo rige week vrijdag konden de be zoekers tijdens een drietal shows in de pas verruimde zaak met eigen ogen zien hoe er met de len- tekleding gecombineerd kan worden. In het begin van die week toonde Zijnen ook zijn collectie 'buitens huis'. Dat gebeurde tijdens een show in Westkapelle. De presen tatie van de shows was in handen van ladyspeaker Wil van Son en haar groep mannequins. Blazers, lange blouses, jurken, kuitbroeken, lange en korte rok ken lieten zich in ruime mate en geraffineerd combineren. Het 'laag over laag' is nog steeds 'in' evenals de lange rokken. Het was allemaal te zien: blouses over ja ponnen, blouses over elkaar en wijde of smalle rokken: de combi- EEN AKTIE VAN NEM/DSO den gehouden is nog niet exact be paald, maar dat ze komen is een feit, verzekert de Souburgse win kelier. Met deze activiteiten willen we ons visitekaartje afgeven. We denken daarbij niet alleen aan het Souburgse publiek maar rekenen ook een beetje op de bewoners van de buitenwijken van Middel burg en Vlissingen. We proberen het winkelen in Souburg zo aan trekkelijk en gezellig mogelijk te maken. De paasaktie vormt daar bij het begin", stelt de Nemidso- vertegenwoordiger. naties waren legio, bijzonder vlot en smaakvol. Kleuren: fel geel, groen, blauw, oranje en cobalt. Behalve deze verjongde collectie heeft Zijnen ook lentemode voor de niet meer zo jonge vrouwen en daarbij vormende blazers en lan ge blouses de hoofmoot. Ook in jeans in Modehuis Zijnen ruim gesorteerd. Schoenenhuis Roelse uit de Scheldestraat maak te het geheel compleet met even eens kleurige schoenmode. Modehuis Zijnen heeft de zaak recentelijk uitgebrei. Een 'belen dend' pand is er bij getrokken en dat betekent een flinke verrui ming van de verkoopruimte die vooral opvalt door een fraaie marmeren vloer. Herensalon Eind vorig jaar is de nieuwe her ensalon erbij gekomen. Een apar te afdeling boven de damessalon. Fleur Haarmode heeft twaalf werkplaatsen. Het gehele inte rieur heeft gelijktijdig een opk napbeurt gehad en is uitgevoerd in een lichte grijsblauwe kleur. Er wordt bij Fleur zowel voor 'haar' als voor 'hem' uitsluitend op af spraak gewerkt. En heren die pro blemen hebben met trappen klim men kunnen ook beneden worden geknip. Fleur haarmode heeft het grote voordeel dat er rond de zaak, die tegenover de Ontmoetingskerk ligt, volop parkeergelegenheid is. "Bij ons is het geen probleem om je auto voor de zaak te parke ren", bedenkt Kees Baijens. Compleet Fleur Haarmode houdt zich niet alleen met de haarmode bezig.. We proberen zo compleet moge lijk te zijn en dat houdt ook in dat er wat aan de make-up wordt ge daan. Een bruidje bijvoorbeeld hoeft niet nadat ze bij ons een nieuw kapsel heeft gekregen voor de finishing-touch naar een schoonheidsspecialiste. Eén van onze kapsters is daarvoor opge leid. Een complete service dus". De service bij Fleur gaat overi gens nog verder, want vaste klan ten, die door ziekte aan huis zijn gekluisterd of die wat moeilijk ter been raken, worden door de me dewerkers van de jubilerende zaak thuis geholpen. Fleur Haarmode doet ook mee aan de landelijke actie van de kappers onder het motto: Kijk eens wat vaker in de spiegel van de kapper", en daarmee on derstreept men dat het echte vakwerk nog steeds door de echte kapper wordt geleverd. Persoonlijk Het contact met de klanten en een goede sfeer in de zaak staan bij kapper Baijens hoog in het vaan del. "Wij proberen een persoon lijk contact op te bouwen met de Het is feest bij Fleur Haarmode, de kapsalon van Kees en Joke Baijens aan de Oosterschel- destraat 4 in Middelburg. Twaal- feneenhalf jaar geleden begonnen zij hun zaak als dameskapsalon. Recentelijk is daar een afdeling voor heren bijgekomen. In het kader van het 12 1 /2-jarig bestaan worden de klanten door het kappersechtpaar met een 'Fleurige' attentie verwend. Van af 26 maart tot... "Hoe lang we daar mee doorgaan weet ik nog niet. Ik wil in ieder geval mijn vaste klanten een at tentie aanbieden en tenslotte is iemand die eens per kwartaal komt ook een vaste klant. Dus het idee is rekbaar", stelt kapper Bai jens. De nu 34-jarige Baijens zit al van zijn zestiende in het vak, het damesvak, maar door de uitbrei ding met een herensalon heeft hij kortgeleden ook de volledige be voegdheid in het herenvak behaald. Toen Kees en Joke Baijens 12 1/2 jaar geleden in een dubbel woon huis aan de Oosterscheldestraat hun zaak begonnen werd aanvan kelijk gedacht aan een klanten kring uit de wijk. Maar dat is an ders uitgepakt. De zaak van Fleur Haarmode kreeg ook klanten van buiten de wijk. "Eigenlijk dom om te denken dat je voor een be paalde wijk werkt. De klanten be palen zelf wel waar ze naar toe gaan. Vooral door mondreclame is de zaak steeds verder uitge breid. Nu hebben wij klanten van overal, niet alleen uit heel Middel burg, maar ook van de omringen de dorpen weten ze onze zaak te vinden", stelt Kees Baijens niet zonder trots vast. klanten en bovendien geven wij een goede service en leveren wij kwaliteitswerk. De haarmode stelt vooral de laatste jaren hoge eisen aan de kappers en daarom is het van groot belang om bij te blijven. De haarmode draagt steeds meer bij tot het totaal beeld van de persoon, en daar moeten wij op inspelen", vindt Kees Bai jens. Belangrijk in dit verband is ook de onderlinge verstandhou ding in de zaak, en de werkwijze. "We moeten allemaal zo'n beetje op één lijn zitten, dan kunnen we ook inspelen op eikaars werk, en dat lukt aardig goed bij ons". Kapper Baijens werkt samen met twee kapsters in volledige dienst en enkele part-timers. Zijn vrouw Joke werkt al lang niet meer in de salon mee. Zij houdt zich achter de schermen onder meer bezig met de administratieve beslom meringen van Fleur haarmode. *Kees Baijens. I

de Faam | 1986 | | pagina 9