O O 3 13 week mm SPORTKENNISMAKINGS ACTIVITEITEN 3 a CD 3 CD «w <P CD 53 25 If CD o CD o Sa 26 maart-2 april DE FAAM Woensdag 26 maart 1986 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week l-5april OPENBARE VERGADERINGEN IN DE MAAND APRIL UW NIEUWE GE MEENTERAAD Woensdag 19 maart j.l. werd een nieuwe ge meenteraad gekozen. De verkiezingen hebben een verschuiving in de politieke samenstelling van de raad teweegge bracht. Om u een beeld te geven van de gezich ten die u in de nieuwe raad zult aantreffen ge ven wij u hieronder een overzicht van de verde ling van de 25 raads- zetels. C.D.A. (7 zetels): A. Bergshoeff, M. Vinke, A.P. van Mourik, J.A.R.M. Douwes, mevr. E.M.J. van Brummelen- van Wilgen, P.M. Brui- nooge, mevr. A.C. Westhof-Hubée; P.v.d.A. (8 zetels): mevr. S. Boersma-Smitskamp, J.J. Korstanje, G.B. Schoenmakers, mevr. M. van Colmjon-van der Mark, C.J. Meijler, N. Oskam, mevr. M. Ie. Due-Simpelaar, mevr. J.G. Jacobs-van Eg- mond; V.V.D. (5 zetels): mevr. C. de Dreu- Koster, A. Krijgsman, mevr. J C. van Dijk- Sturm, W.G. Uythoven, P.H. Janssen; S.G.P.-R.P.F. G.P.V. (3 zetels): L.A. Kodde, A. van der Toorn, L.M. Luitwielerl; P.P.R. (1 zetel): J. Spek; D'66 (1 zetel): W. Ovaa. Wanneer u geïnteres seerd bent in het aantal stemmen dat op alle kandidaten individueel werd uitgebracht kunt u bij Bureau Voorlichting van de gemeente terecht om deze aantallen in te zien. Volgende week zullen wij waarschijnlijk de nieuwe Middelburgse raad uitgebreider aan u voorstellen. Op Goede Vrijdag wordt geen huis vuil opgehaald. Dit gebeurt op 27 maart. Ook op Tweede Paasdag wordt geen huisvuil opgehaald. Dit gebeurt op 1 april. De route van 1 april wordt op 2 april opgehaald en de route van 2 april op 3 april. De volgende folders kunt u afhalen bij de GSD. - Algemene Bijstandswet: Hoofdlijnen en bedragen. Hierin staat de hoogte van de A.B.W. en R.W.W.-uitkeringen per 1 januari 1986. Tevens wordt globaal ingegaan op woonkostentoeslagen voor hen die geen of weinig huursubsidie ontvangen. Regels voor bijstand en andere inkomsten. Verrekeningen bij onderhuur, kostgangers en inwonenden. Vrij te laten vermogen. Bijzondere uitgaven. De Rijksgroepsregelingen voor Werkloze Weiknemers, zelfstandigen, starters. Vrijlating oudedagsvoorziening bijzondere groepen. Bezwaar en Beroep. - Gemeentelijke Kredietbank. Algemene informatie over voorwaarden, looptijd etc. Begeleiding Gehandicapten. Informatie over de Stichting Gehandicapten Adviesbureau Zeeland. - Kindermishandeling wat kan ik daar nou aan doen. Informatie vei'eniging tegen kindermishandeling en Bureau Verti'ouwensarts. - Alimentatie. Wegwijzer over een aantal algemene regels over alimentatie. - Bijstand: uw draagkracht bij bijzondere kosten. Een folder over de mogelijkheden van de bijstandswet bij bijzondere omstandigheden. Bijstand: speciaal als het om bezwaar of beroep gaat. Een folder over uw bezwaar- en beroepsmogelijkheden bij een beslissing van de gemeente waarmee u het niet eens bent. Bijstand: speciaal voor u als gescheiden vrouw. Een folder die ingaat op mogelijkheden die de bijstandswet u biedt als uw relatie stuk loopt. Bijstand: speciaal voor eigen huisbezitters. Hoogte van de vrijlatingen bij eigen huis bezit, woonkostentoeslagen etc. U wilt rechtshulp. Informatie over de mogelijkheden van rechtsbijstand, de voorwaarden, kosten etc. - Onderbewindstelling ter bescherming van meerderjarigen. Ter bescherming van meerderjarigen, die ten gevolge van lichamelijke en/of geestelijke toestand tijdelijk of blijvend niet in staat moeten worden geacht zelf hun financiële belangen voldoende te behartigen, kan door de kantom-echter een onder bewindstelling worden uitgesproken. Deze folder gaat in op deze maatregel. - Buitenlandse pleegkinderen. Richtlijnen voor de opneming en toelating. - A.A.W. voorzieningen. Een folder over de mogelijkheden die de Algemene Arbeidsongeschiktheidswet biedt bij een handicap. Echtscheiding. Een folder over de stappen die u moet ondernemen bij een echtscheiding. Uw rechten/Onder toezichtstelling/Het spreekuur van de sociale afdeling. Folders van de Raad voor de Kinderbescherming. CS) dinsdag Saucijzen, rode bietjes, aardappelen woensdag Stampot zuurkool met worst donderdag Rundvlees, sperziebonen, aardappelen vrijdag Vis, fantasiesaus, wortelt jes, aardappelen zaterdag Wat de pot schaft - Commissie Volksgezondheid en Milieube heer, donderdag 3 om 16.15 uur Secr. dhr. M.C. Westveer (spreekrecht) - Commissie Sociale Zaken, donderdag 3 om 19.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht) - Commissie Onderwijs, maandag 7 om 16.00 uur Secr. dhr. H. Groesser (spreekrecht) - Commissie Gemeentewerken, maandag 7 om 16.15 uur Secr. dhr. P. Meeusen (spreekrecht) - Commissie Financiële Zaken, dinsdag 8 om 16.00 uur Secr. N.A. Meijer (spreekrecht) - Commissie Ruimtelijke Ordening, Volkshuis vesting, Stadsvernieuwing dinsdag 8 om 19.30 mu- Secr. tst. 342 (spreekrecht) - Commissie Welzijn, woensdag 9 om 16.00 uur Secr. dhr. A.J. Wien (spreekrecht) - Bestuurscommissie Culturele Zaken, donder dag 10 om 15.45 uur Secr. mej. J. Cijsouw (spreekrecht) Vorig jaar berichtten wij u in deze rubriek over het initiatief van de gemeente Middelburg om jeugdigen te laten kennismaken met een groot aantal takken van sport. Aanleiding voor dit initiatief was dat, in deze tijd waarin de maatschappij in toenemende mate meer vrije tijd zal bieden, het van belang is dat jeugdigen de kans krijgen tot een goede voorbereiding op sportbeoefe ning als zinvolle vrijetijds besteding. Uit onderzoeken is bovendien gebleken dat goede ervaringen met sportbeoefening op jeugdi ge leeftijd en een verantwoorde keuze voor een bepaalde sport kunnen leiden tot een blijvende sportbeoefening op oudere leeftijd. Samenwerking Teneinde het gestelde doel te kunnen bereiken stond een goe de samenwei'king tussen de sportverenigingen, het onder wijs en de gemeente voorop. Na een aantal bijeenkomsten is een schoolsportcommissie in het leven geroepen. In deze commissie hebben zit ting genomen: twee vakleer krachten lichamelijke opvoe ding, namens het onderwijs, twee verenigingsmensen, na mens de sportverenigingen en één medewerker van het bureau SJRW (afdeling Welzijnszaken) van de gemeente. Opzet van de activiteiten De commissie heeft gekozen voor een wat voorzichtige opzet van de eerste kennismakingsac tiviteiten. De doelgroep werd be perkt tot de leerlingen van de twee hoogste groepen (7 en 8) van het basisonderwijs. Het aanbod van de sporten werd be paald op drie, te weten: paar- desport, zwemmend redden en tafeltennis. Grote belangstelling Alle kinderen van de hoogste klassen, zo'n 1200, hebben van hun vakleerkracht een folder ontvangen. De inschrijvingen werden door de vakleerkracht verzameld. Eén en ander heeft geresulteerd in een overstelpend aantal in schrijvingen. Ongeveer 375 kinderen wilden aan de activiteiten deelnemen. Dit betekende voor de 4 vereni gingen (de Van Dixhoornred- dingsbrigade, de Ponyclub "Middelburg" en de tafeltennis verenigingen Middelburg-Zuid en Sint Laurens) een vol pro gramma. Problemen leverde dit echter niet op. In drie weken tijd hebben alle kinderen met de drie verschil lende sporten kennis kunnen maken. De reacties van, zowel de kinde ren als de vei'enigingsvertegen- woordigers, waren positief. Vervolg De ervaring met de eerste cyclus heeft de schoolsportcommissie geen aanleiding gegeven om de opzet van de activiteiten te wijzigen. De plannen zijn om in april met drie andere sporten van start te gaan. De gedachten gaan hierbij uit naar: rugby, hockey en korfbal. Een aantal andere verenigingen (tui-nen, voetbal, roeien en ka noën) hebben ook al belangstel ling getoond. Deze sporten zullen echter waarschijnlijk pas het volgend schooljaar aan de beurt komen. Andere sporten Verenigingen die belangstelling hebben om aan de activiteiten deel te nemen of nadere inlich tingen wensen, kunnen contact opnemen met de secretaris van de schoolspox-tcommissie, Wim Caljouw, bux-eau SJRW (afde ling Welzijnszaken) van de ge meente, tel. 01180-26251 (toestel 331). WÊÊmm Aanvraag hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders van Middelburg maken ingevolge het be paalde in de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne bekend, dat de heer W.P. de Wolf, Brakstraat 24 te 4331 TN Middelburg een nieuwe, de gehele inrichting omvattende ver gunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor de brood- en banketbakkerij op het perceel Brakstraat 24-26 te Middelburg, ka dastraal bekend gemeente Middel burg, sectie L, nummer 1415, en dat zij voornemens zijn de gevraagde vergunning te verlenen onder voor waarden. Ingaande heden ligt de aanvraag met de daarop betrekking hebbende stukken alsmede de ontwerp beschikking élke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur ter inzage op de afde ling Algemene Zaken ter gemeente secretarie, Lange Noordstraat 1 te - Bezwaar- en beroepschriften, dinsdag 15 om 16.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spi'eekrecht voor belanghebbende) - Adviesraad Welzijnsaccommodaties, woens dag 16 om 19.30 uur Secr. Mej. C. Manuputty (spreekrecht) Bestuurscommissie Welzijnsaccommodaties, dinsdag 22 om 19.30 uur Secr. mej. C. Manuputty (spreekrecht) Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak gemaakt worden met de com missiesecretaris op het stadhuis. 1. Sint Janstraat Afgesloten voor alle verkeer 2. J. Schottestraat Afgesloten voor alle verkeer 3. Noordweg Tussen de percelen 177 t/m 183 afgesloten voor alle verkeer. 4. Veersesingel Tussen de Z. Jansenstraat en Veerseweg afgesloten voor alle verkeer 5. Van Kleffenslaan Tussen Europalaan en Beneluxlaan afgesloten voor alle verkeer 6. Noordsingel Tussen Wiardi Bekmanlaan en de Churchillaan afge sloten voor alle vei'keer vernieuwen riolering In uitvoering herbestx-ating In uitvoering bodemsanerings- In uitvoering werkzaamheden herbestrating In uitvoering herbestrating In uitvoering herbestrating In uitvoering Middelburg tot het einde van de ter mijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag. Genoemde aanvraag met de daai'op betrekking hebbende stukken en de ontwerp-beschikking liggen hier eveneens gedurende een maand bui ten de werkuren ter inzage op don derdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur. Indien op die avond inza ge wordt verlangd dient dit van tevo ren telefonisch te worden aange- vx-aagd, telefoon 01180-26251, toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan woi'den verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwa ren tegen het verlenen van de ver gunning kunnen bij hun college worden ingediend tot 26 april 1986. De persoonlijke gegevens van dege ne die een bezwaarschrift heeft in gediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift wórden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (tele foon 01180-26251, toestel 413) kan in de periode van 10 april 1986 tot en met 18 april 1986 een openbare zit ting worden gehouden, waarop mon delinge bezwaren naar voren kun nen worden gebracht en waarbij te vens gelegenheid zal worden gege ven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben ge maakt van één of meer van genoem de mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenexx die aanto nen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen instellen bij de Kroon tegen de genomen beschikking. Verkeersmaatregelen Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. het parkeren te verbieden voor een voor het perceel Kromme Weele 18 gelegen parkeei-vak, behalve voor be zoekers van de aldaar ge vestigde oefentherapeutische en psychotherapeutische praktijk Van Strien; b. een parkeert erbod in te stel len langs de noordelijke rij baan van de Zusterstraat, op de noordwestelijke hoek van de Zusterstraat en de Gra- venstraat, aansluitend aan de daar aanwezige parkeei*vak- ken, tot het punt acht meter ten oosten daarvan; c. het parkeren te verbieden aan de noordwestelijke zijde van het Plein 1940 tussen de Pot- tenmarkt en de laad- en de loshaven op de westelijke rijbaan; d. hun besluit van 20 september in te trekken; e. de Goese Korenmarkt geslo ten te verklaren voor alle ver keer in de richting van de Ko- rendijk behalve voetgangers en (brom)fietsers; f. een parkeerverbod in te stel len voor beide zijden van de Goese Korenmarkt. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende binnen 30 da gen te rekenen vanaf 2 april be roep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden ge richt aan Hare Majesteit de Ko ningin, doch moet worden inge diend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, Sint Pie- terstraat 42 te 4331 EW Middel burg. De volledige verkeers- besluiten zijn in te zien bij het gemeentelijk bureau Voorlich ting, Stadhuisstraat 2. AANVRAAG HINDERWETVERGUNNING Bux-gemeester en wethouders maken ingevolge het be paalde in de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat de heer W.P. de Wolf, Brakstraat 24 een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor de brood- en banketbakkerij op het perceel Brakstraat 24-26 in Middelburg en dat zij voornemens zijn de ge vraagde vergunning te verlenen onder voorwaarden. Mondelinge bezwaren tegen deze aanvragen kunnen in de periode van 10 april tot en met 18 april a.s. wor den ingediend tijdens een hoorzitting. Via tel: 26251 tst. 413 kan worden verzocht een hoorzitting te hou den. Tijdens de openbare zitting kan men van gedach ten wisselen met aanvrager, bevoegd gezag en andere aanwezigen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 26 april a.s. worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Tegelij kertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Alleen degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daar redelij keiwijs niet toe in staat te zijn geweest kunnen later beroep in stellen bij de Kroon tegen de genomen beslissing. De aanvraag, de ontwerp-beschikking en andere ter za ke zijnde stukken liggen tot het einde van de be roepstermijn op werkdagen ter inzage bij de afd. Alge mene Zaken in het stadhuis. Tijdens de paasvakantie in de week van maandag 31 maart tot en met zaterdag 4 april, evenals op Goede Vrijdag 28 maart, zijn er in het zwembad "Poelen- daele" geen particuliere zwemlessen. Zowel op 28 (Goede Vrijdag) als op 31 maart (Tweede Paadag) is het zwembad van 9.00 tot 12.00 uur geopend voor recreatief zwemmen. 30 maart (Eerste Paasdag) is het zwem bad gesloten. Voor meer informatie kunt u bellen tel: 26451. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1986 | | pagina 5