Floortjes Fashion voor kinder- en damesmode 'n btn zaden het zakeehart en wie jarig is daarom geldt voor de komende weken voor een ieder die bij ons een komplete bril koopt: FQRTIEFTIIEI VAN LANDGRAAF Landgraaf "Als je er koffie overheen gooit, kun je het zo met een natte doek opnemen" GRATIS ONTSPIEGELEN GRATIS KLEUR of of GRATIS OUDE BRIL KLEUREN GRATIS VOORHANGER Kindertekeningen tentoongesteld over Ramschip Schorpioen Bakkerij Stuurwold met lof van brilleglazen (bij kunststof lenzen) (tot zonnebril) °f |jj jgTijSJS DE FAAM - DE VLISSINGER Lentemodeshow Finse Winkeltje Zijnen Damesmode showt in eigen huis KOFFIESHOP LA REINE LAAT DE ZON SCHIJNEN... De Vroedt Hooftman toont voorjaarsmode JAMIN BRENGT 120 PAASARTIKELEN VAI\I HEEMSKERK COATINGS ZEELAND OPGERICHT Sc altijd VAN DE REE bri I mode De "Kadoshop" in de Paspoortstraat in Souburg heeft plaats gemaakt voor Floortjes Fashion. De eigenaresse is onver anderd Floortje Dingemanse, ze heeft alleen het verkooppatroon verlegd. In haar 'kadoshop' kreeg de dameskleding, die zij sinds twee jaar er bij deed, steeds meer de overhand. En de mogelijkhe den met modekleding zijn veel groter dan in de eadeausfeer, vindt mevrouw Dingemanse. Sinds vorige week dinsdag is Floortjes Fashion open. Een uit gebreid assortiment damesmode en kinderkleding vormt nu de hoofdmoot. Daarbij prijkt cen traal in de nieuwe zaak een collec tie badmode met kleurige bikini's en badpakken van het merk Beach Life. Verder zijn er siera den, panty's, sokken, en cosmeti ca in de gangbare modekleuren. Bijzonder trots is Floortje Dinge manse op de collectie kinderkle ding van het merk Inimini- manimo. "Ik verkoop kleding die ik zelf leuk vind. We doen ook zelf al onze inkopen. We willen ons met de kleding onderscheiden van an deren, maar toch betaalbaar blij ven", stelt zij vast. In de twee jaar dat er in haar win kel - zij het op bescheiden wijze - dameskleding is verkocht, is er toch een vaste klantenkring opge- Floortje Dingemanse in haar nieuwe winkel bouwd. "De vraag naar meer kle ding werd steeds groter, vandaar dat ik volledig op de kleding ben overgestapt. De verkoop is overi gens gewoon doorgegaan. In de avonduren is er nieuwe vloerbe dekking gelegd en ook de rekken zijn na sluitingstijd gemaakt. De cadeauverkoop wordt in de zaak van mijn man, Dingemanse huis houdelijke artikelen, een eindje verder in de straat voortgezet", zegt Floortje Dingemanse die tij dens de openingsdag veel positie ve reacties van haar klanten in ontvangst kon nemen. Het Finse Winkeltje houdt mor gen, donderdag, in de zaak aan de Langeviele 69 in Middelburg een lentemodeshow. In drie shows hoopt exploitante Joke Dalebout, die zelf haar collectie presenteert, haar gasten op een ongedwongen wijze te ontvangen, met een kopje koffie en een attentie na afloop van de show. Om iedereen een goede plaats te garanderen wordt de show drie keer herhaald. De eerste 'voor stelling' is 's morgens al om tien uur, om twee uur 's middags is de volgende show en de laatste staat voor 's avonds halfacht op het programma. Zijnen Damesmode toont vrij dagmiddag en -avond in de zaak aan de Sint-Jacobsstraat in Vlis- singerv de nieuwe voorjaars- en zomercollectie. In een drietal shows wordt de nieuwste mode getoond, 's Middags om twee uur is de eerste show, om halfvier krijgt het gebeuren een vervolg en 's avonds om acht uur is de laatste show. In koffieshop La Reine in Vlissin- gen is afgelopen zondag een ten toonstelling van de tweede serie kindertekeningen geopend. De expositie vindt plaats in het kader van de actie 'La Reine laat de zon voor velen schijnen'. Wil van Son De Vroedt Hooftman, de zaak voor dames- en heren mode aan het Plein 1940 in Middelburg, houdt morgen donderdag 20 maart in eigen huis een drietal shows van de nieuwe voorjaars- en zomer collectie. De vaste bezoekers van de zaak zullen onmiddel lijk een verandering zien, want Hooftman heeft het in terieur in een lichte kleur la ten uitvoeren. Tevens is er nieuwe vloerbedekking ge legd. De presentatie is in han den van ladyspeaker Wil van Son en haar groep. De aan vangstijden van de shows zijn 14.00, 15.30 en 19.30 uur. van de Stichting Ramschip Schor pioen opende de tentoonstelling. Ze onderstreepte het belang van het ramschip voor Vlissingen. Dc tekeningen zijn gericht op liet ramschip. Ze worden omlijst met affiches, documentatie en video banden over de boot. De expositie duurt tot zaterdag 29 maart. La Reine houdt dit jaar een actie voor Vlissingse instellingen. Per verkocht drankje wordt een dub beltje in een pot gedaan dat is bestemd voor het dierenasyl, dc Stichting Ramschip Schorpioen, Reptielenzoo Iguana, Radio Wal cheren, Speeltuinvereniging D'Oude stad en Green Peace. Tot op heden is er f 1700,— bijeen gedronken in La Reine. De Jamin-winkels brengen dit jaar een groot assortiment paasproducten. Van de 120 arti kelen zijn de tafeldecoratie- figuurtjes van marsepein nieuw. "Uit de samenstelling en kleur- afstemming van het paasassorti- ment is duidelijk op te maken, dat wij pasen als een lentefeest be schouwen", meldt Jamin. Een eerste prijs met lof kreeg Bakkerij Stuurwold voor zijn 'Abraham' tijdens de recentelijk in Goes gehouden Zeeuwse Bakkersdag. En dat was de hoogste onderscheiding die cle jury toekende. Het kunstwerk en de behaalde beker staan in de win kel van deze Vlissingse bakkerij aan de Wolstraat 98 uitgestald. Samen met nog andere onderscheiden produkten. Want bakker Stuurwold en zijn vijf medewerkers behaalden nog meer prijzen. Ook voor het marsepeinwerk werd een eerste prijs en een beker toegekend en verder werden er prijzen gewonnen met appelge bak, roomboter gevulde heren en roomboter cake. mi C? Bram van Heemskerk gaat niet over één nacht ijs. Toen hij de knoop doorhakte en zich (1 fe bruari jl) als zelfstandig onderne mer vestigde in Middelburg, had hij eerst een 'gedegen markton derzoek' gedaan. Hij richtte toen pas de onderneming Van Heems kerk Coatings Zeeland op. En zo'n bedrijf was er nog niet in de hele omgeving. Met het gepaten- deerde Ultra Stop bestrijkt hij nu geheel Zuidwest-Nederland, en in de toekomst ook België en Luxemburg. Werk aan de winkel dus voor de man die drie jaar als verkoper werkte bij Louwerse en De Priester en daarvoor zijn brood verdiende als calculator in de bouw. Van Heemskerk (39) is niet zo maar trots op zijn product. Hij gelooft in de toekomst er van. "Experimenten en onderzoek hebben aangetoond dat we met een goed middel op de markt ko men om tapijt of glas te bescher men. We geven niet zomaar drie jaar garantie", betoogt hij. Ultra Stop, gemaakt in de Beierse hoofdstad München, beschermt vloerbedekking, stoffen meubels en - met andere componenten - wordt glas (geen plastic) van een laagje bescherming voorzien. In het aangebouwde bureautje ach ter het woonhuis van de familie Van Heemskerk aan de Veerse weg kunnen alle mogelijkheden worden gedemonstreerd. Het glas is bespoten met een donkere teint ("Je kunt vyel naar buiten kijken, maar niet naar binnen") en de vloerbedekking is behandeld met siliconen, het hoofdbestanddeel van Ultra Stop. "Als je er koffie over gooit, kun je het zo met een natte doek opnemen", pronkt de Middelburger. Vliesdun Van Heemskerk legt uit dat het product onder druk op het mate riaal wordt aangebracht. Het vliesdunne laagje is er na enkele uren ingetrokken - de vloerbedek king is dan weer 'beloopbaar'. Behalve een bescherming tegen vuil maken de siliconen het tapijt ook anti-statisch. "En dat is weer lieel belangrijk voor ruimten waar computers staan". Daarnaast is ook de horeca een potentiële afnemer van de dien sten en het product van Van Heemskerk. "In Apeldoorn heb ben we een proef genomen in een hotel. In een horeca blad stond een voor ons zeer gunstig com mentaar daarover". En wat de computerruimten betreft noemt de Middelburger het Centraal Bu reau voor de Statistiek in Heer len, waar zo'n slordige 15.000 m2 werd bespoten met Ultra Stop. De Middelburger maakt duidelijk dat zijn product niet door een doe-het-zelver kan worden ge bruikt; er is een aparte machine voor nodig. Voor het bewerken van glas met een teint is ook weer een compressor aanwezig. Het werk doet hij voorlopig in z'n eentje, hoewel zo af en toe zijn zoon meehelpt. "Mijn zoon komt binnenkort officieel op de loon lijst, als hij klaar is met z'n oplei ding". Verder heeft Van Heems kerk nog een 'afroepkracht' voor het geval het extra druk is. Onderzoek "Ik was al lang van plan om me te vestigen als zelfstandig onder nemer. Maar ik wilde niet met een product op de markt komen dat er al was. De importeur van Ultra Stop heeft mij toen gevraagd. Ik had via Louwerse en De Priester contact met hem. Ik heb toen een beperkt onderzoek gedaan en vastgesteld dat er een markt voor is. Het feit dat we drie jaar garan tie geven is voor mij doorslagge vend geweest. Ik wil niet met rommel werken". Behalve voor ondernemingen werkt Van Heemskerk ook voor particulieren. Volgens hem is het uiterst rendabel om een vloer kleed te laten bespuiten. De kosten f 6,per m2 acht hij laag en betaalbaar. "Het tapijt wordt beschermd en het vergt heel wei nig onderhoudskosten. Het gaat daardoor dus veel langer mee". Ook de prijs voor de glasbespui- ting in diverse teints is niet hoog volgens dc Middelburgse zaken man. "Je kunt er zonwering voor besparen. De kosten zijn variabel, maar je kunt stellen dat je zo'n zestig tot zeventig gulden per vier kante meter er voor moet betalen. Wat zaken betreft hebben vooral kledingzaken en slagerijen profijt van deze bespuiting. De felle zon nestralen worden gefilterd. En daardoor verschieten de geëta leerde producten niet. Aan enkele slagers heb ik trouwens al ge leverd". Bram van Heemskerk wij zijn jarig trakteert! v''OD*. Korte Geere 9-13 Middelburg Tel 011B0-15860 Wa, 95 ■f-J 'S- 199S AOy want, Landgraaf heeft nu ook een sportieve sportschoenlijn, m fc in aansluiting op de joggingmode en in de juiste m ruchsiü,HJe j°g<ser/' SCHq* modekleuren tegen populaire prijzen dus, lÉÊN' v sportief 36"h M e Nederland VLISSINGEN, Lange Zelke 13-15 OOST SOUBURG, Paspoortstraat 15-17 o HULST, Bierkaaistraat 11 AXEL, Weststraat 5 TERNEUZEN, Noordstraat 68 OOSTBURG, Zuidzandstraat 29 SLUIS, Meerminnestraat 4

de Faam | 1986 | | pagina 15