ium ZEELAND mm rm Fil ms Expositie ZAT U AL EENS AAN EEN WARMWATERBAR? Wie service verlangt, zit goed! FOTO-VIDEO COMPUTERS GRANDIOZE SCHILDERIJENVERKOOP "De Arne", Rademacherstraat 32, Arnemuiden MEER DAN 100 OLIEVERFSCHILDERIJEN LAGE PRIJZEN!! zaterdag 22 maart 10-17 uur TOEGANG GRATIS. Voor de dia avond van Wout Gilhuis. cL V V woningisolatie cv-installaties warmwatertoestellen verlichting huishoudelijke apparaten alternatieve energie, enz. enz. De energieweek wordt gehouden van maandag 17 t/m vrijdag 21 maart 1986 n.v. provinciale zeeuwse energie-maatschappij PZEM KINDERBOEKEN UITNODIGING St. Jacobsstraat 27 Vlissingen 01184 12300 Kole Geere 17 Middelburg 01180-37772 Lange Kerkstraat 31 Goes 01100-27324 s Ma.indagsmiddags ■vjkopen van jonge kunstenaars uit diverse landen. Zeer mooie landschappen, zeegezichten, stillevens en bloemen. MIDDEN- Wout Gilhuis leidt U binnen in de wereld van de fotografie! Landschapsfotografie Compositieleer Sportfotografie Lichtval Macrofotografie Belichtingstechniek Architectuurfotografie en vele andere boeiende aspecten van de fotografie. Woensdag 2 april, aanvang 20.00 uur, in de grote zaal van Hotel Britannia te Vlissingen, introducé's welkom. Naam: i Adres: I Postcode/woonplaats: Knip deze advertentie uit en lever hem zo spoedig mogelijk in bij één van onze zaken. U ontvangt dan een gratis toegangsbewijs. De advertentie kan ook opgezonden worden. Ons adres is: FOTO BACK, Antwoordnummer 30, 4380 WB Vlissingen. Een postzegel plakken is niet nodig. *Golden Earring "De Golden Earring is de Nederlandse band die ai jaren roem verza melt, zowel in binnen- als buitenland. Regelmatig scoort de Haagse formatie - en dat al meer dan vijftien jaar-hits. En de popartiesten met grijzende slapen boeien jong en oud. Sporthal Oost-Souburg, zaterdag 20.15 uur. In het voorprogramma treedt de Eindhovense groep Tony De/monte op. ANWB BONDSHOTEL indenlaan 27, 6301 HA Valkenburg a/d Geul Tel 04406 - 14040 Hotel de Lindenhof, centraal en rustiek gelegen aan het riviertje de Geul, nabij het postkantoor op 100 meter afstand van hartje Centrum V" ARRANGEMENTEN- Tevens op loopafstand - 5 min - van het station 4 Daags Weekendarrangement 120,— 5 Daags Midweekarrangement I 155,— 8 Daags Weekarrangement 275.— 15 Daags Twee Weeksarrangement 550,— Arrangementen op basis van hal',pension Logies met ontbijt I 24,50 Half-pension f 40.00 OVERZICHT VAN DONDERDAG TOT I N MET WOENSDAG Conjunto Yaravi "De vereniging Wereldkinderen heeft de Zuidamerikaanse groep Con junto Yaravi uitgenodigd om te spelen tijdens een avond die gewijd is aan Latijns Amerika. Concert en Gehoorzaal Middelburg, zaterdag 19.30 uur. Conjunto Yaravi speelt authentieke Zuidamerikaanse volksmuziek. Ze probeert iets te vertellen over de cultuur van de oorspronkelijke bewo ners. Het Andesgebergte staat daarbij centraal. De leden gebruiken originele instrumenten,welke voor een deel door de groep zelf zijn ver vaardigd. Tijdens deze avond vertelt pastoor Omer Gielliet uit Breskens iets over zijn reis door het Amazonegebied. Hij leefde daar enige tijd tussen de bevolking. "Joop van den Ende (toneelproducties) brengt 'Leocadia' met Mary Dresselhuys, Huub Stapel, Henk van Ulsen, Manouk van der Meulen, Jaap Maarleveld, Serge Henri Valcke, Jaap Hoogstra en Eer Conrad. Regie Adrian Brine. Schouwburg Middelburg, vrijdag 20 uur. *Huub Stapel, Henk van Ulsen en Manouk van der Meulen. De jonge prins Albert Troubiscoi beleefde drie dagen de grote liefde van zijn leven met de zangeres Leocadia. Sinds haar dood is hij dan ook ontroostbaar. Zijn tante, een goede fee als het ware, heeft in het park de oorden laten nabouwen waar de prins zo gelukkig was. Er ont staat een sfeer van melancholie, onderstreept door de muziek (piano, viool, klarinet, fagot en bas). Prins Albert geneest. Vol-pension 1 45,00 "De koninklijke oratoriumvereni ging Tot Oefeningen Uitspanning brengt de Johannes Passion van J.S. Bach met Hanneke Kaas schieter - sopraan; Rachel Ann Morgan - ah; Ronald Bufkens - tenor (evangelist); Jos van der Luns - tenor (aria's) Lieu we Vis ser - bas (Christuspartij); Hans Zomer - bas (araia's); Aart Berg- werff - orgel; Wesseline Beenen en Frans Rutgers - viola d'amore; Philippe Pierlot - viola da Gamba en Lieven Misschaert - luit. Het West vlaams Orkest verzorgt de begeleiding en het geheel staat on der leiding van Jo Ivens. Nieuwe Kerk Middelburg, zaterdag 20 uur. Het koor en medewerkers heeft de Johannes Passion op zaterdag 15 maart in Parijs uitgevoerd in de Notre Dame. Daar is een plaa topname gemaakt. Het album bestaat uit drie lp's. Voor aan- *Hanneke Kaasschieter - sopraan vang en in de pauze van de uitvoe ring in Middelburg wordt dit al bum te koop aangeboden. ....Of hebt u al eens met een lichtstudio kennisgemaakt? Nee? Bezoek dan de energieweek van de Coördinatiegroep Energiebesparing Zeeland (CEZ) in Middelburg. Een week, die u snel vertrouwd maakt met de energeti sche kanten van: Een unieke, gratis kans om uw energierekening in de hand te houden. Behalve demonstraties met de warmwaterbar en de lichtstudio, geven wij de bezoekers mondelinge en schriftelijke informatie. Openingsuren: dagelijks van 09.00-17.00 uur en van 19.00-21.00 uur. Plaats: Voorlichtingsruimte PZEM- Hoofdkantoor, Poelendaelesingel 10, Middelburg. Steek uw licht eens op! Bezoek de energieweek van de CEZ. 4 want bij Terminus zit u bij de winnaar van de hoffelijkheidspluim '85, dat inspireerde ons tot de creatie van een maandelijks hoffelijkheidsmenu. Kan het nog hoffelijker? maandmenu maart a f 40.00 diverse hamsoorten met asperges en meloen londonderrysoep vers gebraden paarlhoen met roomsaus passende garnituren coupe winifred koffie/bonbons En elke zondag van 13.00 tot 16.00 uur genieten van het familiebuffet. HOTEL RESTAURANT FR DEN HOLLANDERLAAN 37 TEL 01100-30085 HOTELS |4461 HM 60ES PODIUM IN 'T KORT DONDERDAG *De Vlaamse dichter Ton La- noye verzorgt een performan- ce. 't Beest Goes, 21 uur. *Klaas J. Mulder verzorgt een orgelconcert met werken van Bach, Handel, Liszt, Franck, Widor Zwart en van hemzelf. Mulder is geen onbekende in hel Zeeuwse - hij verzorgt er regelmatig concerten.St. Ja- cobskerk Vlissingen, 20 uur. VRIJDAG *De Poolse pianiste Hanna Jaszyk concerteert. De op brengst is bestemd voor haar landgenoten. Het Poznan Philharmonic Orchestra bege leidt haar. Ze brengt werken van Mozart en Chopin. RK Maria Magdalenakerk Goes, 20 uur. *'Pinstripe' is een hardrock- formatie niet een duidelijk doel: zich bewijzen voor het Nederlandse publiek. Bar American Middelburg, 21.30 uur. *'Op vrije voeten' is een band die optreedt op uitnodiging van Youth for Christ. Koffie bar Herengracht 52 Middel- hurg, 20.30 uur. *Cindy Perees and Gypsy Da ve Smith zijn op toernee door Zeeland en treden ook op in De Piek, 22 uur. *Leocadio is een toneelspel van Jean Anouilh met onder anderen Mary Dresselhuyss en Henk van Ulsen. Schouw- burg Middelburg, 20 uur. *'Vaders en zonen' is een weemoedige comedie van In geborg Campert naar de ge lijknamige roman van Ivan Toergenjev,gespeeld door To neelgroep Theater. Prins van Oranje Goes, 20 uur. *De Zeeuwse Comedie speelt 'De mooiste dag'. Vestzak- theater Vlissingen, 20.30 uur. ZATERDAG *Het Middelburgs Theater brengt 'Twee-vier-zes-acht, wie wordt er om zeep ge bracht' van Jules Pfifer. De première. Minitheater Mid- delburg, 20.30 uur. *Pieter Wispelwey - cello en Frank Mol - piano brengen vier celloconcerten van Bee thoven als 'goodwillconcert' voor Nieuwe Muziek. Cen trum Nieuwe Muziek Middel- burg, 20.15 uur. *Boekenbal in Goes met gasten als Jaap Blonk, Kaspar van den Berg, Martijn van Beem, Bart Chabot en de Amsterdamse groep '5 slag wijd'. Dichters, schrijvers en muziek dus. 't Beest Goes, 21 uur. *Het Walchers Mannenkoor onder leiding van Johan P. de Ridder brengt koor- en sa menzang met declamaties van mevrouw C.A. Donze en Piet Murre achter het orgel. Gere formeerde gemeente Melis- kerke, 19.30 uur. *Lentefeest met Ramses Shaf- fey en Anita Meijer als pu bliekstrekkers. Verder werken nog talrijke artiesten mee aan dit charitatieve gebeuren. Bri- tannia Vlissingen, 20 uur. *Het poppentheater Parcival speelt 'Het gelijke jonge eend je van Hans Christian Ander sen. Open Hof Vlissingen, 14.30 uur. Disco met medewerking van Gerard van der Hoeven. De Piek Vlissingen, 21 uur. *'Conjunto Yaravi' brengt authentieke Zuidamerikaanse muziek op uitnodiging van de organisatie Wereldkinderen. Concert- en Gehoorzaal Mid- delburg, 19.30 uur. *'Tot oefening en Uitspan ning', de koninklijke oratori umvereniging voert de Johan nes Paasion uit van J.S. Bach. Nieuwe Kerk Middel- burg, 20 uur. *Golden Earing - als het ware - oudere jongeren voor ieder een met de formatie Tony Delmonte in het voorpro gramma. Sporthal Oost- Souburg 20.15 uur. *'Haal de was binnen, daar komen de komedianten' is een pantomimevoorstelling door het theater Rob van Reijn voor de jeugd. Schouw burg Middelburg 15 uur. 's Avonds speelt het theater vijf soloprogramma's in de Schouwburg, aanvang 20 uur. ZONDAG *Het 'Gilas Trio' verzorgt een koffieconcert met werken van Haydn, Brahms en Weber. Concertzaal Middelburg, 11.30 uur. WOENSDAG *Jules Croiset speelt 'De mar telgang van een dikzak' een serie humoristische monolo gen. Schouwburg Middelburg 20.30 uur. *'Top Girls' is een comedie van Caryl Churchil met onder anderen Pleuni Touw en Jes Vriens. Prins van Oranje Goes, 20 uur. Het poppentheater Parcival speelt 'het lelijke jonge eend je' voor de jeugd. De Zwaan Oost-Souburg, 15 uur. MIDDEN- ZEELAND I RZICTI I \N DONDERDAG IOI I N \11 I \V()I NSDAG RESERVEREN? Alhambra Vlissingen 01184-12260" Electro Middelburg 01180-30235 1 Grand Theater Goes 01100-15165 Meccano Middelburg 01180-33414 'Le beau mariage' met onder anderen Beatrice Romand en Andr'e Dussolier. Regie: Eric Rohmer. Electr (ZVU) Middelburg, woensdag 20.30 uur. Deze film (vertaal 'Het mooiste huwelijk') is de tweede in een serie van drie. De zegswijze 'vertellingen onder motto' wordt ditmaal ontleend aan La Fontaine met de vraag: 'Wie bouwt niet gaarne luchtkastelen'. De levenslustige studente kunstgeschiedenis Sabine is juist afgeknapt op een verhouding met een getrouwde kunstschilder. Als reactie daar op wil ze zo snel mogelijk gaan trouwen; ze heeft een romantische ob sessie aangaande het huwelijk. Ze moet 'alleen nog even de geschikte man vinden'. Ze kiest uiteindelijk een advokaat. De film krijgt de vorm van een rondo, de eindscene heeft op verrassende wijze alles te maken met de introducerende beelden. 'Rocky IV' met Sylvester Stallone, Talia Shire, Burt Young en Carl Weathers en veie anderen in première. Grand Theater Goes, donder dag en maandag tot en met woensdag 20 uur, vrijdag en zaterdag 19 en 21.30 uur, zondag 14, 19 en 21.30 uur. Een beeld uit 'Mama is Boos' met Peter Faber op de voorgrond. De film 'Mama is boos' begint waar 'Schatjes' eindigde. Namelijk: waar de auto met de ouders onder het asfalt is verdwenen, deels door eigen toedoen, deels door de kinderen. De twee oudsten zijn inmiddels het huis uit. De jongsten vuren nu hun pesterijtjes af op het dankzij de hulp van een legertje psychiators gelukkige echtpaar. Pa en moe vie ren hun twintigste huwelijksjaardag. En de dag eindigt dramatisch, ter wijl de ochtend nog zo veel geluk inhield. Net als in schatjes worden er weer enkele perfecte staaltjes filmtechniek gepresenteerd, die de toe- schouwers de stuipen op het lijf kunnen jagen. 'Plenty' met Meryl Streep, Tracey Uliman, Charles Dance en Sting. Regie: Fred Schepisi. Electro Middelburg, vrijdag en zaterdag 19 en 21.30 uur, maandag en dinsdag 20.30 uur. Meryl Streep speelt een Engelse vrouw, die in de Tweede Wereldoorlog als agente werkt in Frankrijk. Ze trouwt na de oorlog met een diplo maat, maar kan haar plaats niet vinden in het leven - vooral de Engelse maatschappij staat haar tegen. Het enthousiasme na de bevrijding, de verwachting dat alles beter zal worden verbrokkelt langzaam... Zeeuws Museum/Naluurhistorie Oostkapelle. De Natuur in Zee land met onder meer acht meter zeeaquaria en fossiele schelpen zoeken en vinden in Zeeland. Da- gelijks van 10 tot 17 uur. Kunstuitleen, Kuiperspoort 22, Middelburg. Recente werken van Govert Heikoop. Opening zater dag. Dinsdag tot en met zaterdag 13.30 tot 17 uur en donderdaga- vond 19 tot 21 uur. Iguana (Bellamypark) Vlissingen, Levende reptielen, amfibieën en insekten. Dagelijks geopend van 14 tot 17.30 uur. St. Janstraat 41-43, Middelburg, Anneke Ruimschotei touwplastie- ken. Donderdag tot en met zater dag 14 tot 17 uur. Galerie Moreno (Paul Kru- gerstraat 61) Vlissingen. Werken van diverse kunstenaars. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.30 uur. Lange Noordstraat 56, Middel burg Gera Dat/villier, schilderij en, aquarellen en kunstfoto's, maandag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. Gortstraat 48. Middelburg Wil lem Vader schilderijen, aquarel len en kunstfoto's. Maandag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. Vitrines van de Kunstuitleen, Kui perspoort 22. Middelburg. Sonja Besselink, plexiglasobjecten. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17 uur. RabobankMiddelburg. Mevr. Den Boer-Rutters Beeldhouwwerken Eddy Wieringa schilderijen. Tij dens openingsuren Gallery De Blaeue Acolye, Vlissin gen. Oude (zee)kaarten en prenten van Zeeland. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum, Achter de Houttuinen 30, Mid delburg. 'Schrompels en kreu kels', Riet Danz fotografie/colla ges. (tot en met donderdag). 'Vlaggen, wimpels, heliebaar den', tekeningen, Pierre Degen. Dinsdag tot en met zondag 14 tot 17 uur, donderdag 19 tot 21 uur. De Waeckende Boey, Stati onsstraat 24, Middelburg. Gert de Graaf tekeningen.Tijdens ope ningsuren Galerie 'De Wijnstock', Bel- linkstraat, Middelburg. Versierde eieren, 15 schilders. Jet Linders, bloemen collages. Donderdag en vrijdag 14.00-17.00 uur, zaterdag 11.00-12.30 uur en 14.00 tot 17.00 uur. De Vleeshal, Middelburg. Installa tie van Peter Kogler, Romana Sc hef f.knecht en Wolfgang Stengl. Dinsdag t/m zaterdag 13.00-17.00 uur, zondag 14.00 tot 17.00 uur. Gallerie B. Witte, Vlasmarkt, Mid delburg Manel Marzo-Marl, 40 kleurenetsen. Dinsdag t/m zater dag 10-12.30 uur en 13.30-18 uur. La Reine, vlissingen. Kinderteke ningen door leerlingen van de Vlissingse School Vereniging. Tij- dens openingsuren. Zeeuws Museum, Middelburg, Dom Hans van der Laan, foto's, modellen en maquettes van ge bouwen en meubels. Maandag vrijdag van 10 tot 17 uur (tot en met vrijdag) 'De vier Heemskinderen', Rotter- damsekaai 1, Middelburg. Lia Drost 'Terracotta', Italiaanse potten, palmen, buxus-boompjes etc. Juul Kortekaas Schilderijen. Geert Lijklema, kleuretsen. Don derdag tot en met zondag tussen 2 en 5 uur. Opening: zaterdag 3-5 uur. 'Bellamy 19' Vlissingen Marien Hendriks, omtrent schilderkunst. Dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 12.30 en van 13.30 tot 17 uur, zaterdag van 13 tot 17 uur. Openbare Bibliotheek, Oost- Souburg. 'Vrouwen en litera tuur', tijdens openingsuren. Ope ning: donderdag om 14.00 uur door Marjan Berk. Rocky (Sylvester Stallone) in de touwen Van Sylvester Stallone kan men veel zeggen. Voor hem evenwel spreekt dat hij zonder veel woorden de uitstraling van de 'simpele mens' weet over te brengen, die niettemin - zij het met weinig woorden - kort for mulerend hele werelden omver kan werpen. De kracht van de Rocky- films is dat - hoewel het zo goed als zeker is dat de hoofdpersoon zal zegevieren - de toeschouwer met gekromde tenen toekijkt, hoe het de heid vergaat. Rocky IV vormt daarop geen uitzondering. In het Goese Grand Theater werd deze film vorige week zaterdagnacht 'voorge- toond'. Een bijna volle zaal zag hoe zich een door een machine getrain de Russische bokser meldt om wereldkampioen te worden bij de profs. Het regime steunt de computerbokser. Een oud-rivaal, maar boezem vriend van Rocky gaat het eerst in de ring. Dat loopt fataal af. Rocky zint op wraak. Met natuurlijke middelen bereidt hij zich voor. Zijn te- genstander hangt met draden aan de computer tijdens de training 'Mama is boos' is eeipvervolg op 'Schatjes' met in de hoofdrollen Pe ter Faber, Geert de Jong, Sanne van der Noort, Rijk de Gooyer, Adel heid Roosen en Nelly Frijda. Alhambra I Vlissingen, donderdag en maandag tot en met woensdag 20 uur, vrijdag en zaterdag 19 en 21.30 uur, zondag 14, 19 en 21.30 uur. GEPROLONGEERD 'A zed and two noughts' is een Brits-Nederlandse pro ductie die zich voor liet groot ste deel afspeelt in Blijdorp. 't Beest Goes, vrijdag 21 uur. 'Weird Science' voor de der de week. Alhambra II Vlissin gen, vrijdag tot en met zon- dag 19 uur. 'A chorus line' voor de tweede week. Alhambra II Vlissingen, donderdag en maandag tot en met woens dag 20 uur, vrijdag tot en met zondag 21.30 uur. 'Papa is op zakenreis' voor de tweede week. Meccano Middelburg, maandag tot en met woensdag 20.30 uur. 'Tootsy' een oude bekende lachfilm (weer) van stal ge haald. Dustin Hoffman in een glansrol. Meccano Middel burg, donderdag en zondag 20.30 uur, vrijdag en zaterdag 21.30 uur. Dustin Hoffman KINDER EN JEUGDFILM 'Ronjade Roversdochter' is een uiterst spannende Zweed se film, voor de tweede week in Meccano Middelburg, vrij dag en zaterdag 19 uur, zon dag en woensdag 15 uur. Electro Middelburg (voor een workshop van studenten en leraren van pedagogische aca demies) zaterdag 10 en 14 uur. 'Donald Duck hangt weer de held uit in Alhambra II Vlissingen, zondag 14 uur. (door Ja» Smeekens) Van Michael Foreman worden, jammer genoeg, te weinig pren tenboeken in het Nederlands uit gebracht. Wie 'Drommels wat een Rommel' kent, of 'De Vrede van Veelvraat', 'Toeterbeer ofTrom- melbeer', 'De Miljonair en de To- vermuis' en 'De Tijger die zijn strepen kwijt was' zal daarom uiterst tevreden zijn nu onlangs zelfs twee door hem geïllustreerde boeken tegelijk verschenen. IK BRENG JE NAAR ALIE MOD DERMAN door Nigel Gray, en iets minder mooi maar toch de moeite waard, EEN LIEFDES GESCHIEDENIS VAN EEN KAT EN EEN MUIS door Nanet te Newman. Het eerste boek kan al met kleu ters gelezen en bekeken worden. Het gaat over een jongetje dat niet altijd doet wat zijn moeder zegt en dan van haar te horen krijgt dat ze hem volgende keer naar Alie Modderman brengt. Die woont een eindje verderop in een vies, lawaaiig huis waar je struikelt over de kinderen. Het jongetje stelt zich er zulke vrese lijke dingen bij voor dat hij op de dag dat zijn moeder weer eens veel te veel van hem wilde, besluit weg te lopen. Koud en nat staat hij dan ineens voor het huis van Alie Modderman. En hoewel hij eigenlijk niet durft, gaat hij toch bij haar naar binnen, want 'bui ten was het koud. A He Modder man rook naar gebakken spek en haar huis zag er warm uitEn het wórdt een feest... De schitterende illustraties zijn dat ook: prachtig van kleur en spannend om naar te kijken. Ouders die kleur durven beken nen zullen hun kind (tot een jaar of tien) dit kostelijke boek niet willen onthouden. Zij zijn ook reëel genoeg om te beseffen dat ze het toch niet kunnen "winnen" van een vrouw die Mick Jagger op haar schort draagt. Het tweede boek is als geheel iets minder. Er is een te grote variatie in de vorm van de prenten, die hier en daar ook te precies zijn uitgewerkt. Dat levert weliswaar een interessant kijkspel op (het ef fect is vergelijkbaar met wat in de fotografie scherptediepte heet), maar het verstoort de geheimzin nige sfeer. Het verhaal (voor wat oudere kinderen) wordt verteld in de vorm van een lang gedicht en zoiets is niet aan iedereen besteed. Bovendien komen door de rijm dwang en de ongelijke regellengte veel zinnen nogal geforceerd over. In breng je naar Alie Modderman door Nigel Gray. Uitgeverij Lem- niscaat, Rotterdam. Prijs 19,90. Een liefdesgeschiedenis van een Kat en een Muis door Nanette Newman. Uitgeverij Casterman. Dronten. Prijs 14,90. De il lustraties in beide boeken zijn van Michael Foreman.

de Faam | 1986 | | pagina 11