NOUVEAU COUPON Maison De voordelige weg naar uw klanten woonkamer-meubelen De Faam en De Vlissinger gewoon anders, gewoon goed Een nieuwe, uitbundige lente- en zomermode met veel kleuren, heel veel mooie bedrukkingen en veel prachtige stoffen. Of fraai zomers wit. We hebben weer schitterende Italiaanse creaties, zwierig en op en top vrouwelijk, waarin je je mooi en vrij voelt. Veel zacht nappa leer, prachtige pakken en ensembles, zomerse combinaties, en allemaal heel exclusief. Wilt u zien wat we voor de komende zomer allemaal in huis hebben, kom dan vrijdag 14 maart bij ons kijken, dan showen we de hele collectie voor u. Tot ziens op 14 maart BANKSTEL NAAR MAAT EN WENS 'n uurtje rijden i in zeeuws-vlaanderen En in het zeldzame geval dat hij daarin in gebreke blijft, bestaat de mogelijkheid dat het NVOB de herstelverplichtingen van de aanne mer overneemt. Loop dus geen onnodig risiko tijdens de bouw of verbouw. Als u nu de brochure "Samen Bouwen" aanvraagt, staat u straks veel sterker. Wat mag u van een NVOB-aannemer ver wachten? Welke unieke mogelijkheden heeft u als opdrachtgever bij het NVOB? U leest er alles over in de brochure "Samen Bouwen? U kunt de folder nu aanvragen bij het gewestelijk NVOB-informatiekantoor, onder telefoonnummer 01180-15055, of door middel van onderstaande antwoordcoupon. U krijgt ze dan gratis thuis gestuurd. Er kan een heleboel mis gaan bij bouwen of verbouwen. Daarom kunt ook zekerheidshalve beter een bonafide aannemer kiezen. Als u kiest voor een aannemer die duidelijk is in zijn afspraken en instaat voor zijn werk, kiest u voor een NVOB-aannemer. Natuurlijk, ook NVOB-aannemers kunnen fouten maken, want niets menselijks is hen vreemd. Maar bij een NVOB-aannemer hoeft u daar niet de dupe van te worden. Want mocht er een geschil ontstaan tussen u en de aannemer, dan aksepteert de NVOB-aan nemer de bemoeienis van een bouw-deskundige. En dat kan u veel ergernis besparen. Want indien, na uw klacht, de bouw-deskun dige een fout konstateert welke toegeschreven kan worden aan de aannemer, is de NVOB-aan nemer bereid de aanbevelingen tot herstel van de bouw-deskundige op te volgen. Nieuwe stafmedewerker provinciale VVV Stuurt u ons vrijblijvend het NVQB-informatiemateriaal. Naam Postcode (Zonder postzegel opsturen naar: NVOB gewest Zeeland, Antwoordnummer 139,4330 VB Middelburg.) DE FAAM-DE VLISSINGER Woensdag 12 maart 1986 Wat te meiden? BEL 01180-27651 Toestel 54 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Wolstraat 97, Vlissingen. Tel.(01184) 12880 de huizen Noordweg 175 tot en met 179 is de grond verontreinigd met cyanide. In liet verleden zijn deze percelen opgehoogd met af val afkomstig van de voormalige gasfabriek aan het Molenwater in Middelburg. De verontreinigde grond zal tot een diepte van een halve lot anderhalve meter wor den ontgraven. De in totaal 500 m3 grond wordt daarna naar spe ciale verwerkingsinstallatie afge voerd. Het werkterrein wordt af gesloten met een hekwerk en in gesloten vrachtwagens wordt de verontreinigde grond afgevoerd. Het verkeer over de Noordweg zal hier enige hinder van ondervin den. Tijdens de werkzaamheden zal bekeken worden of de weg af gesloten moet worden voor het verkeer. Het werk zal worden uit gevoerd door een aannemersbe drijf onder tocziSht van liet ad viesbureau TAUW Infra Consult en de Provinciale Waterstaat. De kosten van de sanering worden geraamd op 350.000,—. Consument en Veiligheid Simon Zwiers uit Koewacht is de opvolger van Dicneke Hol, tot 1 februari consulente voor de pro vincie Zeeland van de Stichting Consument en Veiligheid. Zwiers houdt twee keer per weck telefo nisch spreekuur: op maandag tus sen 10 en 12 uur en op donderdag tussen 16 en 17 uur. Natuurkundig Gezelschap Op vrijdag 14 maart houdt prof. dr. N.J. Vlaar voor het Natuur kundig Gezelschap een lezing over "De aarde in beweging". Vlaar is verbonden aan de afde ling Theoretische Geofysica van de Rijksuniversiteit te Utrecht. Op een lange tijdschaal bezien, (ca. 100 miljoen jaar) is de aarde zeer dynamisch, getuige het ont staan en verdwijnen van geberg ten, diepzeebekkens en vulkanen. Echter ook op korte termijn ver toont de aarde bewegingen, die binnen seconden hun beslag vin den: zoals aardbevingen. Het een staat niet los van het ander. De afgelopen twintig jaar hebben in het teken gestaan van de verkla ring van aardkundige fenomenen, die voordien niet begrepen kon den worden. Er zal worden inge gaan op het evoluerende beeld van de bewegende aarde: zowel qua observaties als qua theorie. De lezing vindt plaats in de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteen- sedijk 7 te Middelburg, aanva..& 20 uur. Volgens recem onderzoek is de Nederlandse man gemid deld 14 cm langer (1.82 m.) dan de Nederlandse vrouw (1.68 m.). Hieruit valt af te leiden dat conventionele fau teuils en bankstellen slechts zelden voor zowel de man als de vrouw "ideale" afme tingen hebben. Meubelfa briek Young International te Culemborg heeft met dat ge geven een gat in de markt ontdekt en een nieuw model bank ("Allure") gepresen teerd. Daarbij is niet alleen de rugleuning in hoogte ver stelbaar (4 standen), maar ook is de diepte van de zit ting variabel. De zitting is via 8 standen uitschuifbaar van 50 tot 62 cm; bij "nor male" banken bedraagt die zittingdiepte meestal 54 of 55 cm. Het nieuwe model - een om werp van Walter Leeman - voldoet dankzij deze verstel- mogelijkhedcn voor mannen èn vrouwen, ongeacht postuur en/of lengte. 10 km. van hulst cn u bent in de grootste en mooiste woninginrichting van de benelux met meubelen van wereldklasse: acerbis. aupingfartifort, allibert, banz-bord. bellato, eassina. castelijn, castle-furn., chateaux d'ax. cidue, comfort de sede. durlet. gelderland, giorgetti. hiilsta, knoll, kartell, kill-intern., koekoek, liibke, leolux, miller, montis, molteni. mollers. pas-toe. pozzi. van praet. poltrona-frau. pullman, saporiti. thonet. triiggelman. ycami, mateo-grassi, interliibke, enz. (pot sinds 1907). Ouders drugverslaafden Ouders van drugverslaafde kinde ren ontmoeten in hun omgeving vaak weinig begrip. De proble men die het verslaafde kind met zich meebrengt, zijn voor de ouders en het gezin heel groot, en voor buitenstaanders veelal onbe grijpelijk. Hoewel er zeker be hoefte aan beslaat worden de pro blemen die de ouders en hel gezin ondervinden nauwelijks uit gesproken. De ervaring heeft ge leerd dat ouders, die in dezelfde situatie verkeren, elkaar kunnen helpen. Daarom worden er gespreksgroepen gevormd met medewerking van de Landelijke Stichting "Ouders van Drug verslaafden". Als ouders van drugverslaafde kinderen behoefte hebben aan het praten over de problemen met lotgenoten, dan kunnen zij contact opnemen met: C.A.D. 01180-37320, C.A.D. 01100-23420, een Ouder 01100-13742 en een Ouder 01608-12839. Onderzoek ruilverkaveling Van dinsdag 18 tot vrijdag 28 maart verricht een groep studen ten een studie naar de problema tiek rond de op Walcheren gaan de ruilverkaveling. Ze studeren aan de Rijks Hogere School voor Tuin- en Landschapsinrichting te Boskoop. De inventarisatie is be doeld om inzicht te verkrijgen in de verschillende facetten die bij de ruilverkaveling van belang zijn, zoals landbouw, natuur en recreatie. Dit gebeurt mede-aan de hand van gesprekken met be woners van het gebied en met de verschillende planvormende en uitvoerende personen en instan ties. De studie is niet ter beïnvloe ding van de gaande ruilverkave lingsprocedure. (let op: zondags gesloten), tel. ned.: 01155-2010; tel. belgië: 0031-11552010. elke dag geopend tot 18.00 uur. alleen vrijdags tot 21.00 uur. ^aCOCCCOOSOOOOOCOCOCOCeOOOCOOOOOOOOGOOOOOgOGOOOOCCOCO» Bodemsanering Op maandag 17 maart wordt be gonnen met de uitvoering van een bodemsanering aan de Noordweg in Middelburg. In de tuinen van Spreekuur JA£ Sinds kort kunnen jongeren tus sen de 12 en 25 jaar, terecht bij het Jongeren Advies Centrum in Middelburg. Het JAC is er niet alleen voor jongeren die van huis zijn weggelopen of dit van plan zijn, ook kan er eenvoudige en vrijblijvende hulp worden gebo den. Het Adviescentrum geeft in formatie over werk, kamerbewo ning, uitkering, strafzaken (poli tie, justitie) en hulpverlening. Als het JAC niet kan helpen, dan krijgen de jongeren andere adres sen en wordt hen de weg gewezen. Bij problemen thuis, op school, of op hel werk kan het JAC even tueel bemiddelen. Alle hulp is gratis, vertrouwelijk en niets is verplicht, meldt het JAC ons. Omdat het JAC-Middelburg een nieuw experiment is, gaat het voorlopig van start met één weke lijks spreekuur, op elke donder dagavond tussen 18.30 en 21.30 in het gebouw van« ENV-jongeren, Dam 12/14 telefoon: 01180 - 38318. Overigens kunnen ook jongeren van buiten Middelburg zich melden. Belangstellenden (en liefst ook de jongeren zelD kun nen zich altijd melden bij het se cretariaat om mee te doen in het stichtingsbestuur of in het werk zelf. Adres: Agaat 7, Middelburg. Telefoon: 01180-38512. Voorde renovatie van ons huis kiezen wij een NVOB-aannemer. svMAfC/fy r-gji l'er 15 april is lot stafmedewerker Promotie bij de Provinciale VVV Zeeland/Bureau voor Recreatie en Toerisme te Middelburg, be noemd de heer AUM Kilsdonk uit Leiden. Kilsdonk (30 jaar) heeft lange tijd gewerkt bij de NBBS in Leiden. Eerst als hoofd reserverin- gen/louroperating en vanaf ja nuari vorig jaar als manager win tersport. •J/a/tfsVe °de Bouw* I

de Faam | 1986 | | pagina 7