O c/> 3 Gemeentelij k werkgelegenheidsbeleid!! O O i| o 3 CW 3 8 I; <D O <D O 3 Si's ww 5 o m o- SP 55" O a. o li week mm 3 a O <D DE FAAM Woensdag 12 maart 1986 Ziekenfonds en vervoer MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 17-22 maart NIEUWE PARKEERFOLDER MIDDELBURG 12 - 19 maart De Koninklijke Oratori um Vereniging "Tot Oe fening en Uitspanning" voert op 22 maart om 20.00 uur in de Nieuwe Kerk de Johannes Pas sion van Bach uit. Voor kaarten a 0,10 per stuk kunt u op 17 maart tussen 15.00 en 16.00 uur terecht op het adres Simpelhuisstraat 1. Van 14 tot en met 23 maart zal in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam de HIS WA '86 worden gehouden. Op deze watersportbeurs is Zeeland gast provincie. Behalve een aantal andere Zeeuwse gemeenten en organisaties zal ook de gemeente Middelburg het Zeeland paviljoen verrijken. U bent van harte welkom in de Middelbu rg-stand. Binnenkort valt bij u een jaaropgave op de mat van het inkomen dat u in 1985 genoot. Dit hoeft niet alleen inkomen uit werk te zijn, de AOW en uw pensioen o.a. horen hier ook bij. Als u voor de komende periode huursubsidie wilt aanvragen moet u deze kaart bewaren. Als u over 1985 een aangiftebiljet inkom stenbelasting invult heeft de bouwvereniging niet veel aan uw jaaropgave. Dan moet u een copie van dit aangiftebilj et overleggen. Op de balie in de voorlichtingswin kel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen fol ders/brochures: Veilig werken met gevaarlijke stoffen Plan voor de bejaardenoorden CP Seniorenwij zer 17 maart starten de rondleidingen door het gotische gedeelte van het stadhuis weer. De rondleidingen zijn op maan-, dins-, woens- en vrij dag om 10.30 en 11.15 en tussen 13.30 en 16.00 uur. Op donderdag om 10.30 en 11.15 en tussen 13.00 en 16.00 uur. Van 12 juli tot en met 16 augustus op zaterdag om 10.30 en 11.15 en tussen 13.30 en 16.00 uur. Openbaar vervoer Indien u met de trein, tram, bus, veerboot of metro moet reizen om een medische behandeling te ondergaan, betaalt uw ziekenfonds de kosten, mits u en uw eventuele medeverzekerden binnen 12 maanden meer dan f 115, aan "ziekenvervoer" hebben uitgegeven. U dient dan aan te tonen, met bijvoorbeeld afsprakenbriefjes, dat uw reizen betrekking hadden op een medische behandeling voor rekening van het ziekenfonds. De kosten van het openbaar vervoer kunnen dan worden vergoed op basis van tweede klas. Taxikosten Als uw dokter voorschrijft, dat u niet met het openbaar vervoer kunt reizen, is het mogelijk een vergoeding te krijgen voor taxivervoer. De medische indicatie moet worden goedgekeurd door het ziekenfonds, terwijl het taxibedrijf een overeenkomst hebben moet met dit ziekenfonds. De taxikosten moet u zelf betalen, totdat het hierboven vermelde drempelbedrag van f 115,is voldaan. Na inlevering van de bonnetjes van de chauffeur en de doktersbriefjes, krijgt u van het ziekenfonds een verklaring. Op vertoon van de verklaring, zal de chauffeur de kosten die u daarna nog moet maken veelal rechtstreeks bij het ziekenfonds in rekening brengen. Eigen auto Als u uit vrije keuze uw eigen auto gebruikt, dus medisch niet noodzakelijk, kunt u een vergoeding ontvangen onder dezelfde voorwaarden en ter hoogte van de openbaar - vervoer-regeling. Vindt uw dokter echter taxivervoer noodzakelijk en gebruikt u in plaats daarvan de eigen auto, dan moet -u ook een medische indicatie overleggen aan het ziekenfonds. Na goedkeuring en nadat u en uw eventuele medeverzekerden in 12 maanden meer dan f 115, zelf hebben betaald, kan het ziekenfonds een vergoeding verstrekken. Het ziekenfonds houdt rekening met en betaalt f 0,30 per kilometer. Ambulancevervoer De kosten van het medisch noodzakelijke ambulancevervoer komen altijd voor rekening van uw ziekenfonds. In het algemeen komt alleen het binnenlands vervoer voor vergoeding in aanmerking. Vraag nadere informatie aan bij het ziekenfonds. Bij de Gemeentelijke Sociale Dienst is een folder beschikbaar. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, witlof, aardappelen dinsdag Jachtschotel, rode kool, puree woensdag Kwartsponder, spei'ziebonen, aardappelen donderdag Kuiken borst, dappelen vrijdag Karbonade, dappelen zaterdag Capucijners appeltjes, aar- spinazie, aar- De gemeente Middelburg heeft in samen werking met de Middelburgse V.V.V. een nieuwe parkeerfolder tot stand gebracht. Deze folder is onlangs verschenen en zal op zeer korte termijn worden verspreid. De parkeerfolder bevat informatie over de parkeermogelijkheden in de Middelburgse binnenstad. Ingegaan word op de mogelijk heden voor onbetaald en betaald parkeren, de parkeerkelder en de maximum parkeer tijd. Op een duidelijke en overzichtelijke plattegrond worden de diverse parkeermo gelijkheden, evenals de routes hoe men de ze kan bereiken, aangegeven. Verder is in de folder een korte beschrijving van de ge meente Middelburg als gezellige, sfeervolle en historische stad opgenomen. Ook de belangrijke adressen ontbreken niet. Informatie over het stadhuis, het V.U.T.), het creëren en bevorde- Vorige week werd in deze rubriek aandacht geschonken aan de gemeentelijke taken in het kader van het werkgelegenheidsbeleid. Er werd gesproken over de gemeente als voorwaardenschepper, dienstverlener aan het bedrijfsleven en werver van nieuwe bedrijvigheid. In dit artikel willen we nog een viertal aspecten aan de orde stellen. Naast leverancier van goederen en diensten is de gemeente ook opdrachtgever en besteedt daar door elk jaar een fors bedrag aan zaken zoals aanschaffingen, uit voering van werken door der den, inwinnen van adviezen en dienstverlening door derden. Zo wel de omvang van het budget voor deze zaken, als de wijze waarop dit budget wordt besteed zijn van invloed op de grootte van de werkgelegenheid'. Ter vergroting van de effecten ren van deeltijdarbeid, het aan- van de werkgelegenheid door wenden van besparingen bij per middel van gemeentelijke in- soneelsafwisselingen, het om- vesteringen zal de voorkeur zehen van structurele uitgaven worden gegeven aan arbeidsin- voor overwerk of ingehuurd per- tensieve boven kapitaalsinten- soneel in vaste banen en het aarx- sieve investeringen. Dit zijn in- npmen van tijdelijk (gesubsi- vesteringen die werkgelegen- dieerd) personeel, heid in de eigen regio opleveren benoemingsbeleid zal en/of een positief effect hebben dooi* middel van zogenaamde po- op het klimaat voor het doen van sitieve discriminatie getracht particuliere investeringen, worden de zwakste groepen op Voorts is van belang dat de ge- de arbeidsmarkt een kans op meente de bestaande investe- een baan te geven. Het begrip ringsplanning verbetert en een positieve discriminatie dient in goed beleid voert ten aanzien dit verband uitgelegd te worden van het verkrijgen van allerlei als *iet geven vao voorrang in subsidies van hogere overheden gevallen van gelijke geschikt- ten behoeve van werkgelegen- beid. Omdat het opdoen van heidsprojecten. praktische ervaring in de Tenslotte kan het stadsvernieu- meeste opleidingen een wezen- wingsfonds worden genoemd bjk orxderdeel vormt, zal met be- als een instrument waarmee de trekking tot het aanbieden van gemeente in de komende jaren diverse stageplaatsen binnen de een bijdrage hoopt te leveren gemeente nog meer dan voor aan het vergroten van de werk- heen een actief beleid worden gelegenheid. Met de financiële gevoerd, middelen uit dit fonds kan een duw worden gegeven aan pro jee-De gemeente als tussenpersoon ten met betrekking tot het ver- op de arbeidsmarkt, beteren van de infrastructuur, Door de hoge werkloosheid en de het verplaatsen van (milieuhin- voortschrijdende technologi- derlijke) bedrijven en het op- sche ontwikkeling werd wrij- knappen/restaureren van (bedri j f s- )panden De gemeente als werkgever De gemeente Middelburg had begin 1986 ruim 700 mensen (het onderwijspersoneel inbe- grepen) in dienst. Daarnaast heeft de gemeente door haar budget- en subsidie-instrument invloed op het aantal ar beidsplaatsen bij sommige in stellingen. In het'kader van het wei'kgelegenheidsbeleid dient de gemeente, vanuit haar positie als een der belangrijkste plaat selijke werkgevers, in het perso neelsbeleid een voorbeeldfunk- tie en een stimulerende taak te vervullen. Ondanks het alsmaar kleiner wordende gemeentelijke budget zal worden getracht de grootte van het bedrag dat in de begor- tin voor personeel is opgenomen te handhaven. Indien mogelijk probeert de gemeente een gerin ge uitbreiding te creëren om on aanvaardbare knelpunten in de organisatie te vooi'komen. Toch ziet ook zonder verhoging van het personeelsbudget de ge meente kans om het aantal ar beidsplaatsen te vergroten. Hierbij moet gedacht worden aan het toepassen van verschil lende vormen van arbeidsduur verkorting (verkorting van de werkweek, toepassing van de ving tussen onderwijs en ar beidsmarkt verooi'zaakt. Deze wrijving tracht men op een aan tal manieren te bestrijden, door o.a.: - om-, bij- en herscholings- maatregelen (voorbeelden: Leerlingwezen, Leerling bouwplaatsen, Beroepskwali- ficerende Educatie, Centrum voor Vakopleiding van Vol wassenen, Centrum voor Be- roepsoi'iëntatie en Beroepsoe fening); - werkervaringsmaatregelen (voorbeelden: Plaatsingsbe- vorderende en Werkgelegen- heidsverruimende Maatregel, Terugploegx-egeling); - maatregelen met betrekking tot bemiddeling en informa tievoorziening. In verband hiermee is de ge meente onder andere het volgen de van plan: - een aantal projecten uit te werken dat geschikt is om als leerlingbouwplaats uitge voerd te worden; - een bijdrage te leveren aan banenmarkten en het geven van voorlichting over de mo gelij klieden van het arbeids- voorzieningenbeleid; - in overleg met het Geweste lijk Arbeidsbureau na te gaan op welke wijze zo optimaal mogelijk kan worden in gespeeld op de diverse scholings- en wei'kerva- rinsmaatregelen; - bij wijze van proef een inter ne overlegstructuur te schep pen die de werkaamheden op het gebied van het ar beidsmarktbeleid en even tueel ook het baanlozenwerk moet stroomlijnen. De gemeente als tussenpersoon voor haanlozen In Middelburg worden ten be hoeve van baanlozen naast sociaal-culturele ook sociaal- economische activiteiten geor ganiseerd. Met deze laatste acti viteiten houdt het Buro Baanlo zen Sei'vice zich bezig. Sociaal-economische projecten zijn onder te verdelen in: - vrijwilligersprojecten in de non-px-ofitsector. Werklozen nemen hieraan deel om hun arbeidsritme te behouden en/of werkervaring op te doen. Het beleid van de ge meente is erop gericht het - aantal projecten uit te brei den, de procedures met be- - trekking tot de goedkeuring van projecten te verkorten en te zorgen dat ten behoeve van de projectdeelnemers goede afspraken worden gemaakt - over hun rechtspositie; - werkprojecten. Dit zijn acti viteiten die jongeren in de ge- - legenheid stellen leer- en werkervaring op te doen en zich te oriënteren op de be staande arbeidsmarkt, oplei dingsmogelijkheden en mogelijkheid om in Door burgemeester en wethou ders is aan de volgende instellin gen toestemming verleend om in de komende periode een huis- aan-huis collecte te houden: 1. Koxx.Ned.Ver. E.H.B.O., afde ling Middelburg van maan dag 24 maart tot en met zon dag 6 april. 2. Stichting SAKOR van maan dag 7 april tot en met 13 april Bij het collecteren moet men ge bruik maken vaix verzegelde col lectebussen. Ook als gewerkt wordt met collectezakjes moe ten deze verzameld worden ixx verzegelde collectebussen. Col lectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten voorzien zijn van een deugdelijk legiti matiebewijs dat zij op verzoek verplicht zijn te tonen. het meedenken over zinvolle projecten; menskracht ter beschikking stellen voor een haalbaar heidsonderzoek van projec ten voor begeleiding in de be ginfase; het verlenen van medewer king aan de werving van deel- nemers; behulpzaam zijn bij de proce- dux-es die moeten worden doorlopen en behulpzaam zijn bij het zoeken naar finan cieringsmogelijkheden, de Wanneer u met betrekking tot samen- dit artikel of het artikel van vori- werking met anderen te stre- ge week nog vragen hebt, kunt u ven naar een project met contact opnemen met de heer kostendekkende of winstge- G.J.C. Stevense, medewreker vende bedrijfsvoering. Werk- van het bureau Sociaal projecten zullen in Middel- Economische Zaken en Sta- burg in eerste instantie op de tistiek van de gemeente, tel. groep kansloze jongeren wor- 01180-26251 (toestel 316). De den gericht. Bij de totstand- nota Gemeentelijk Werkgele- korning van de projecten kan genheidsbeleid is tegen betaling de gemeente de volgende rol van f 15,— bij Bureau Voorlich- vex-vullen: ting verkrijgbaar. Vaststelling voorbereidingsbesluiten De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 24 februari 1986 een voorbereidingsbesluit, als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtlijke Oi'dening, heeft vastgesteld voor: a. het gebied tussen de spoorlijn en de Oude Vlissingseweg; b. het perceel Huybrecht de Hasestiaat 9 (bouw van een autobox); c. het gebied omgeving hoogbouwflats Magistraatwi j k (herim-ichting van deze woon omgeving). De besluiten en de daarbij behorende tekeningen liggen ter gemeenteseci'etarie voor een ieder ter inzage. Herzieningen bestemmingsplannen Bui'gemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: a. het bestemmingsplan Magistraatwijk teneinde de bouw mogelijk te maken van een autobox op het perceel H. de Hasestraat 9 en b. het bestemmingsplan Buitengebied teneinde de bouw mogelijk te maken van vier woningen met garage aan de Oude Vlissingseweg. De bouwplannen en de schetsplannen van de voorgenomen herzieningen van de bestemmingsplannen liggen tot 21 maart voor een ieder ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering van dat voornemen, zijn bezwaren schi'iftelijk aan ons kenbaar te maken. 1 1 Aanvragen hinderwetvergunning Burgemeester en wethouders ma ken ingevolge het bepaalde in de Wet algemene bepalingen milieuhy giëne bekend, dat I. de heer P. Wijfels, Kasteelsti'aat 121-123 te 4381 SK Vlissingen een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het oplich ten en in werking hebben van een slagerij op het perceel Langeviele 12 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie D, nummer 2596. II. de heer J. Reijnierse, Breeweg 102 te 4335 SK Middelburg een ver gunning ingevolge de Hinderwet heeft aangevraagd voor het uitbrei den of wijzigen van een ligboxenstal voor rundvee op het perceel Breeweg 102 te Middelbui'g, kadastraal be kend gemeente Middelburg, sectie R. nummer 1374, en dat zij voorne mens zijn de gevraagde vergunnin gen te verlenen onder voorwaarden. Ingaande heden liggen de aanvra gen met de daarop betrekking heb bende stukken alsmede de ontwerp- beschikkingen elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur ter inzage op de af deling Algemene Zaken ter gemeen tesecretarie, Lange Noordstraat 1 te plaatselijk V.V.V.-kantoor, de Abdijtoren en het Abdijcomplex, het Gasthuis, de Schouw burg, Miniatuur Walcheren, het politiebu reau, de Zeeuwse Bibliotheek en het N.S.- station maken de folder compleet. Behalve in het Nederlands is er ook een drietalige folder verkrijgbaar. Deze folder bevat informatie in het Duits, Engels en Frans. PLAATS EN AARD VAN VERKEERSMAATREGEL HET WERK 1. Sint Janstraat Afgesloten voor alle verkeer 2. Noordsingel tussen Wiai'di- beckmanlaan en de Churchilllaan afgesloten voor alle verkeer 3. J. Schottestraat Afgesloten voor alle verkeer vernxeuwen riolering AANVANGS DATUM In uitvoering herbestrating In uitvoering aftopping flat In uitvoering Middelburg tot het einde van de ter mijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikkin gen op de aanvraag. Genoemde aanvragen met de daai'op betrekking hebbende stukken en de ontwerp-beschikkingen liggen hier eveneens gedurende een maand bui ten de werkuren ter inzage op don derdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur. Indien op die avond inza ge wordt verlangd dient dit van tevo- ren telefonisch te worden aange vraagd, telefoon 01180-26251, toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting kan worden vei-kregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwa ren tegen het verlenen van de ver gunning kunnen bij hun college worden ingediend tot 12 api-il 1986. De persoonlijke gegevens van dege ne die een bezwaarschrift heeft in gediend, worden indien daarom wordt verzocht, niet bekend ge maakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaarschrift worden ingediend. Indien daarom wordt verzocht (tele foon 01180-26251, toestel 413) kan in de periode van 27 maart 1986 tot en met 4 april 1986 een openbare zit ting worden gehouden, waarop mon delinge bezwaren naar voren kun nen worden gebracht en waarbij te vens gelegenheid zal worden gege ven tot een gedachtenwisseling. Zij vestigen er de aandacht op, dat degenen die gebruik hebben ge maakt van één of meer van genoem de mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aanto nen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest later beroep kunnen instellen bij de Kroon tegen de genomen beschikking. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1986 | | pagina 5