rVetïe DOE-HET-ZELF! Uit 't vrijwillig ziekenfonds? z/ Zoek niet verder. schoonenberg Kippenboerderij Sturm geeft trainingspakken Geldautomaat 24 uur bereikbaar DE FAAM-DE VLISSINGER Woensdag 12 maart 1986 Wat te melden? BEL 01180-27651 t/ a D Toestel 54 Postbus 5017 4330 KA Middelburg Natuurcursussen Kijk naar jezelf Vrouwentoneel Kleding-/speelgoedbeurs Vogelruilbeurs Prestatielopen Stoomtram Twee eredivisieteams Muziek- en zangavond Rugby Energie-excursie Open deur jeugddienst Bejaardenoorden Speuren naar sporen SKWM vergadert Baanlozenkrant Texas Instruments Oriëntatierit Een kompleet hoortoestel. Maarzo klein, dat het in vrijwel ieder oor past en dus onopvallend gedragen kan worden. Een staaltje van de meest verfijnde hoortech- niek. Bij ons te zien en... te horen. Gratis proefperiode na medisch advies. Desge wenst bezoek aan huis. hoortoestellen Migrainevereniging 10 jaar Golfbreker Uit-tip Antwerpen Solofestival Lesbies Wandeltocht Boze voorzitter Bazar Dia's Nepal/India Sporen in de natuur Kijk op Vlissingen Kledingbeurs Vrouwenconferentie Overstap-informatiebon. Ons premievoordeel duurt 't langst Gasprijs Kledingbeurs Swingavond Haymanifestatie Rommelmarkt Vogel-ruil-verkoopbeurs Knutselclub Soos Woltershuis Lezers schrijven. Foto/dicht-boek SCHILDERACHTIGE TUINMOLEN MODESHOW VAN ZEVEN ZAKEN NIEUWE SERVICE RABOBANK De werkgroep Natuur- en Milieu educatie Walcheren van de Ko ninklijke Nederlandse Natuur historische Vereniging heeft drie cursussen op het programma staan. Het zijn: 'Schelpen in Zee land, recent en fossiel' (aanvang dinsdag 15 april) in de CSW te Middelburg, 'Vogels in de omge ving' (aanvang 17 april) in de RPA te Middelburg en 'Pad destoelen in het voorjaar' (aan vang 4 april) in Herengracht 52 in Middelburg. Voor de eerste twee cursussen kan men zich aanmel den bij J. Kruithof-Bak (01185-2617) en voor de laatste bij H. van Os (01180-11909). In Middelburg begint op donder dag 20 maart een cursus psycho- synthese. Centraal staat erva ringsgericht leren werken met de technieken van deze synthese. Het doel: 'meer kijk op jezelf'. Voor informatie 01180-34258. Toneel spelen, maar niet voor pu bliek optreden. Dat wil een groep vrouwen in Middelburg. Wel re gelmatig bij elkaar komen en be zighouden met improvisatie, mi me, schminken en bewegingsspel. De vier initiatiefneemsters ver wachten wèl enig enthousiasme van de deelneemsters. Voor infor matie: 01180-33841. Zomerkleding en speelgoed, voor kinderen tot veertien jaar, wor den zaterdag 15 maart verkocht tijdens de kleding-speelgoedbeurs in het Hervormd Gemeentecen trum aan de Dorpsstraat in Oost- kapelle. De beurs is geopend van 10 - 11.30 uur. Voor de kinderen is er een grabbelton. Kleding en speelgoed kan ingeleverd worden op maandag 10 en dinsdag 11 maart van 11.00 - 11.30 uur in de Peuterspeelzaal. Vijftig procent van de opbrengst is voor de verkoper. De Vereniging Vogelliefhebbers uit Vlissingen heeft op zaterdag 15 maart een ruilbeurs in de wo ning Gerbrandystraat 46 in Vlis singen. Tijdens deze beurs kun nen liefhebbers van alles te weten komen over vogels, kopen en ver kopen. De beurs is geopend tus sen 9.30 en 12 uur. In samenwerking met Marathon in Vlissingen heeft de buurtvere niging Van Duyvenvoorde in Oost-Souburg haar halfjaarlijkse prestatielopen uitgezet voor twee de paasdag (maandag 31 maart). Gestart wordt om 10.45 uur, in schrijven vanaf 9.45 uur bij het wijkgebouw De Schuur aan de Middelburgsestraat. Deelnemers - wie de tocht volbrengt krijgt een medaille - kunnen kiezen uit de afstanden 2,5 - vijf en tien kilo meter. Voor informatie 01184-67346. De ANWB biedt op zaterdag 22 maart de brochure 'Stoom op het spoor' aan de eerste burger van Borsele G. van den Heuvel aan. Dat gebeurt in hotel Terminus in Goes. De burgemeester valt deze eer te beurt omdat hij zich extra heeft ingespannen voor het be houd van de Stoomtram Goes- Borsele. Het is voor de vijfde ach tereenvolgende keer dat de ANWB deze brochure uitgeeft. Ze wordt jaarlijks bij toerbeurt bij een Nederlandse historische spoorlijn geïntroduceerd. De tafeltennisclub Middelburg zuid rekent er al een beetje op dat ze volgend jaar twee eredivisie teams hebben: dames en heren. De heren kunnen dezer dagen promoveren en de dames staan er eveneens goed voor. Op zaterdag 15 maart valt de beslissing voor de heren. Dan spelen ze om 17 uur in Slagvaart, het sportcen trum aan de Krujtmolenlaan te gen de naaste concurrent Scylla. Gezien de geweldige prestatie af gelopen zondag wordt verwacht dat de Middelburgers uiterst spec taculair de wedstrijd naar hun hand zullen zetten en definitief de koppositie innemen, althans de promotie naar de eredivisie veilig stellen. Het nationaal muziekkorps van het Leger des Heils is zaterdag 15 maart te gast in de Petruskerk te Vlissingen waar vanaf 19.30 uur een muziek- en zangavond wordt gehouden. Verder werken mee het jongerenkoor onder leiding van E. Kwast, de Cantory van de Pe truskerk onder leiding van De Haan en het mannenkoor van het Leger des Heils. De rugbyclub Oemoemenoe 'houdt zaterdag 15 maart een 'le- rarendag' waar iedereen die4 geïnteresseerd is een kijkje kan komen nemen. De aanvang is ne gen uur 's morgens en tegen 16 uur is de lerarendag afgelopen. De Zeeuwse Milieufederatie heeft een energie excursie georgani seerd met een bezoek aan energie zuinige woningen in Schiedam en Alblasserdam. Deze reis naar 'Holland' vindt plaats op donder dag 17 april. Ze is mogelijk ge maakt door de Werkgroep Ener gie Discussie, Bouwwinkel Zee land in Middelburg, Directie Volkshuisvesting provincie Zee land, de coördinatiegroep Ener giebesparing Zeeland en de ge meenten Schiedam en Alblasser dam. Voor informatie 01100-28259. In de Nederlands hervormde kerk in Biggekerke is op zondag 16 maart een Open Deur Jeugddienst onder het thema 'heb het goede voor met alle mensen'. Medewer king verlenen: het koor Exaudi uit Westkapelle en de organiste Davidse uit Meliskcrke. Voorgan ger is mevrouw Van Houwelingen-Verdonk uit Grijps- kerke. Na de dienst kan een kopje koffie worden gedronken. De stichtingen gecoördineerd be- jaardenwerk op Walcheren (Vlis singen, Middelburg en platteland voor de goede orde) houden de komende weken een aantal in spraakbijeenkomsten over het plan bejaardenoorden. Gedepu teerde staten hebben daarover on langs een voorontwerp gelan ceerd. De bijeenkomsten zijn vastgesteld op de volgende plaat sen en data. Vlissingen - Bachten Reede 24 maart (14 uur); Vlissin gen - Bachten Komme 4 april (14 uur); Oost-Souburg - Bachten Poorte 27 maart (9.30 uur); Mid delburg - dienstencentrum Schut tershofstraat 8 april (14 uur); Middelburg - Kruispunt 10 april (9.30 uur); Nieuw en Sint Joos- land - In de Keitjes 20 maart (8.30 uur) en Domburg - Ter Mantelin- ge 20 maart (14.30 uur). Het bu reau voorlichting van de provin cie heeft een boekje vervaardigd waarin het voorontwerp is samen gevat. Dit boekje kan worden aangevraagd (01180-31394). Onder leiding van J. van Leerdam kunnen geïnteresseerden op zater dag 22 maart speuren naar spo ren. De organisatie, de KNNV, adviseert om stevig schoeisel, een kijker en een sporengids mee te nemen. Verzamelpunt is het par keerterrein Oranjezon nabij Vrouwenpolder, tijd: 14 uur. De Stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg (SKWM) houdt op donderdag 13 maart een algemene vergadering in De Oude Bakkerij aan het Kerkplein in Nieuw en Sint Joosland. Deze al gemene vergadering is het hoogste orgaan van de SKWM. Er komen jaarverslagen aan de orde over 1985 en de begrotingen en werk programma's van de zes secties voor 1987 worden doorgelicht. Deze vergadering is openbaar en begint om 20.30 uur. Jobless Nieuws (baanlozenkrant) is weer verschenen. In deze februari-maart-uitgave kan de le zer onder meer een artikel over sport en haanlozen aantreffen. Verder een pleidooi voor betere mogelijkheden overdag, een ge dicht in Zuid-Bevelands dialekt, een vraaggesprek met een funkti- onaris van START-uitzendburo en veel informatie over de aanko mende gemeenteraadsverkiezin gen. Jobless Nieuws geeft een glo baal overzicht van wat de politie ke partijen in Middelburg te zeg gen hebben over bijv. haanlozen, werkgelegenheid en de sociale dienst. Tenslotte in deze uitgave ook informatie over allerlei akti- viteiten bedoeld voor haanlozen, vrijwilligers. Het blad is gratis verkrijgbaar bij B.B.S...GSD, Bi bliotheek en Arbeidsbureau. De Ti-gebruikersgroep regio Midden-Zeeland houdt zaterdag 15 maart weer een regiobijeen komst in het Zuiderbaken in Mid delburg, aanvang 13.00 uur. Ge demonstreerd wordt het direct vanuit Tl-basic opstarten in FORTH (vanuit een 16k- EPROM). Verder zal er een con sole in werking te zien zijn, welke (na geheugenuitbreiding) beschikt over 80k-RAM geheugen! Wie in het bezit is van enkel de console en denkt dat de mogelijkheden beperkt zijn, kan vrijblijvend kijken. MAC Scheldegouwen tekent voor de organisatie van een oriëntatie- rit voor motorvoertuigen die op zaterdag 15 maart wordt gehou den. Start en finish zijn bij Hotel Walcheren in Koudekerke, waar deelnemers vanaf 13.30 uur kun nen inschrijven. Han Tuinman heeft deze 'Walcherenrit' uitge zet. Hij telt mee voor het Zeeuws Kampioenschap in de A-klasse. Ook minder ervaren rijders kun nen inschrijven; zij starten in de B-klasse. Goes, Oostsingel 94, tel. 01100-27215 Middelburg, Korte Geere 27, tel. 01180-13113 Vlissingen, Badhuisstraat 153, tel. 01184-10303 Terneuzen, Axelstraat 33a, tel. 01150-30233 De hypnotherapeut L.G. van Ege- raat uit Lewedorp spreekt maan dagavond 17 maart over magne tisme, hypnose en therapie (posi tivisme) op een bijeenkomst van de Migrainevereniging afdeling Zeeland in de bovenzaal van De Huifkar in Middelburg. De avond begint om 19.30 uur. De maand juni is een feestmaand voor de tennisclub De Golfbreker in Zoutelande. Een uitgebreid programma is nog in de maak. Als opmaat voor dit jubileum is op vrijdag 21 maart een receptie in de badplaats in zaal Midden dorp aan de Smidsstraat. Talrijke clubs en instellingen zijn uitgeno digd om het tienjarige bestaan op die dag mee te vieren". "Wij wil len deze receptie echter ook be kend maken bij onze oud-leden, van wie we helaas adressen zijn vergeten", schrijft het bestuur ons. De receptie is tussen 16.30 en 18.30 uur. Op woensdag 19 maart bestaat de club officieel tien jaar. Gediplomeerde stadsgidsen in Antwerpen staan op zondag 16 maart klaar om bezoekers rond te leiden - overigens kosteloos. Dit initiatief werd genomen door de Nationale Federatie van Toeristi sche Gidsengroeperingen. Geïnte resseerden kunnen zich tussen 14 en 16 uur melden bij het stadhuis aan de Grote Markt. Er zijn twee stadswandelingen en rondleidin gen in het Rubenshuis, het mu seum Plantin-Moretus en het Rockoxhuis. De Stichting Theaterbureau Uit in Zeeland houdt in samenwerking met Uit in Goes het derde solo festival tussen woensdag 7 en zon dag 11 mei. Het festival speelt zich af op diverse lokaties in de binnenstad van Goes, het zwaar tepunt ligt evenwel in De Prins van Oranje. Seth Gaaikema opent het festival op woensdag. Don derdag is er veel ruimte gemaakt voor de kinderen in de leeftijds groep van zes tot dertien jaar en vrijdag is er de amateurdag voor solisten uit geheel Nederland die strijden om de gouden gans 1986. Bekende en minder bekende ar tiesten treden op zaterdag 10 mei op waarbij solokunst centraal staat. Het festival wordt zondag afgesloten met klassieke concer ten. Wie wil deelnemen kan zich nu al opgeven bij de organisatie in Middelburg, 01180-15256. De werkgroep Lesbische vrouwen Zeeland, Prima Donna, houdt op zondag 16 maart een themabij eenkomst met een inleiding over 'anima en animus', mannelijke en vrouwelijke aspecten in de mens. Deze bijeenkomst vindt weer plaats in het vrouwencentrum Jet aan de Zusterstraat in Goes. De sportvereniging Aagtekerke houdt zaterdag 15 maart haar ne gende wandeltocht over vier af standen. De liefhebbers kunnen kiezen uit vijf, tien, vijftien en vijfentwintig kilometer. Gestart wordt bij het verenigingsgebouw Amicitia aan de Agathstraat in Aagtekerke. Wie deelneemt aan de langste afstand dient om 13 uur te vertrekken, de vijftien kilo meterlopers gaan om 13.30 uur van start en de overige lopers kunnen om 14 uur beginnen aan hun tocht. De volhouders ontvan gen een medaille. Voorzitter H.J.M. de Haas van de Stichting Opbouwwerk Vlis singen is boos op een groot aantal medebestuursleden. Negen leden, onder wie één zonder kennisge ving, kwamen niet opdagen voor een ruimschoots van te voren ge plande vergadering, op maandag 24 februari. En daardoor kon de vergadering statutair niet door gaan. "Ik hoop dat het bij dit in cident blijft", schrijft De Haas en roept de leden op om te verschij nen op de vergadering maandag 24 maart, waar dan - zo hoopt hij - eindelijk spijkers met koppen kunnen worden geslagen, zoals benoemingen van nieuwe bestuursleden. De Zeeuwse afdeling van de "Women's International Zionist Organisation" (WIZO) houdt zondag 16 maart voor de tweede keer sinds haar oprichting een ba zaar voor de ondersteuning van het maatschappelijk werk in Is raël. De manifestatie vindt plaats in de Lammerenburcht aan de Zuidbeekseweg in Vlissingen. In de zaal zijn zondag 16 maart van 10.30 tot 17 uur tal van artikelen verkrijgbaar. Niet alleen tweede hands kleding, maar ook curiosa, postzegels, boeken, munten, speelgoed en Israëlische produk- ten. De middenstand heeft prijzen beschikbaar gesteld voor het Rad van Avontuur. De afdeling Zeeland van de NCRV (Nederlandse Christelijke reisvereniging) houdt woensdag 19 maart een dia-avond in de Schakel aan de Bachtensteene in Middelburg. Vertoond worden beelden van Nepal en India. Bestuurslid W. de Wolf uit Goes maakte de dia's. Aanvangl9.30 R. Struijk vertelt op vrijdag 14 maart iets over 'sporen in de na tuur'. Er worden ook dia's ge toond. Hij spreekt op uitnodiging van de natuurvereniging Walche ren KNNV in het biologielokaal van de Christelijke Scholenge meenschap Walcheren aan de El zenlaan in Middelburg, aanvang 20 uur. De gemeente Vlissingen heeft het boekje 'Kijk op Vlissingen' geac tualiseerd en rondgebracht in de gemeente. Wie dat handige naslagwerk niet heeft, kan con tact opnemen met de afdeling voorlichting in de Scheldestad, 01184-87000. Om iets extra's te kunnen kopen heeft de Middelburgse peu terspeelzaal 't Wegkruipertje een kledingbeurs georganiseerd, die wordt gehouden in de speelzaal aan de Prins Hendrikstraat. Ver kocht wordt zomerkleding. De beurs is op zaterdag 15 maart van 10 tot 11 uur. Nog tot vrijdag 14 maart kunnen tijdens de speel zaaluren 8.30 tot 11 uur spulletjes (kleren, laarzen en schoenen) worden ingeleverd. Vijftig pro cent van de opbrengst is voor de speelzaal. In het evangelische ontmoeting scentrum De Burght in Burgh- Haamstede wordt op woensdag 28 en donderdag 29 mei een twee daagse vrouwenconferentie ge houden onder het motto: 'ont vangen en doorgeven'. Voor de organisatie van deze conferentie tekent de Evangelische Omroep. Voor het thema is gekozen omdat blijkt - zo legt men uit - dat velen het moeilijk vinden om over de betekenis van het eigen geloof met anderen te praten. Naast in leidingen door deskundigen is er volop gelegenheid om met elkaar te discussiëren. Voor informatie 01115-3030. GOES Per 1 april wordt de vrijwillige ziekenfonds verzekering opgeheven. Dan moet u over stappen op een particuliere verzekering. Géén probleem: speciaal voor u is er de Standaardpolis met een vaste premie. Vrijwel even compleet als het ziekenfonds. En volkomen gelijk bij alle maatschappijen. Oók in premie! Ook bij ZHV! Wat valt er dan nog te kiezen? In envelop zonder postzegel sturen aan ZHV. Antwoordnr. 76.4460 VB GOES. J Naam: Adres:— Postcode/plaats: Tel.nr.: Leeftijden verzekerden: Misschien wel 't belangrijkste: de snelste service met de meest persoonlijke behandeling, het dichtst bij huis. ZHV in Goes. Niet voor niets de grootste in Zuid-West-Nederland. Waarom zou u 't dan verder zoeken? Stuur de bon op of bel 01100 -39900. Voor alle informatie over de Standaardpolis. En onze eigen lage premie mogelijkheden. ZIEKTEKOSTENVERZEKERINGEN Onderlinge Ziektekostenverzekeringsmaat schappij ZHV u.a., 's-Heer Elsdorpweg 12, 4461 WK Goes, tel. 01100-39900 Het Woonlastenkomitee Vlissin gen heeft Provinciale Staten ge vraagd een door de gemeenteraad van Vlissingen aangenomen motie over te nemen waar het gaat om verlaging van de aardgasprijs. Verder vraagt het comitee als het raadsbesluit is overgenomen dit door te geven aan de minister van economische zaken en de Tweede Kamer. De vrouwencontactgroep 'kom uit je huis' houdt op woensdag 19 maart een kledingbeurs met voorjaars- en zomerkleding voor vrouwen en kinderen vanaf maat 104. Kooplustigen kunnen in het Zuiderbaken in Middelburg te recht tussen 13.30 en 15.30 uur. Wie kleding wil verkopen kan de ze 's morgens tussen negen en elf uur komen brengen. T-shirts, sokken en ondergoed zijn niet welkom. Van de ingebrachte kle ding is 25voor de organisatie. Voortaan zal het Middelburgse Jongerencentrum Midgard niet alleen na afloop van optredens een swingavond houden, maar iedere vrijdagavond! Iedereen kan dan op eigen muziek swin gen. De disc-jockey's draaien ook meegebrachte platen. De eerste swingavond is op vrijdag 14 maart, aanvang 14 uur. Het sociaal cultureel werk De Hayman in Middelburg houdt op zaterdag 15 maart tussen 14 en 16 uur een presentatie van zijn werk onder de naam Haymanifestatie. Het wordt allemaal getoond in het Ontmoetingscentrum in het winkelcentrum Dauwendaele. Al lerlei kunstzinnige activiteiten die deze organisatie op het program ma heeft staan worden getoond naast andere ontspannende activi teiten. Het Tambour en Pijperkorps St. Joris houdt op zaterdag 15 maart een rommelmarkt in de Vlasmarkt in Middelburg, van 9 tot 16 uur. De opbrengst is voor aanschaf van nieuwe instrumen ten, en een clubhuis. Tijdens deze markt wordt er openbare les gege ven, diverse andere activiteiten worden gehouden, zoals piek- gooien, blikkenbussen werpen, knikkerpot en raden voor een korps-pop. Voor de inwendige is er erwtensoep. Ook allerlei pro motieartikelen worden verkocht. De afdeling Arnemuiden van de Nederlandse Bond van vogellief hebbers, Zanglust, houdt op za terdag 15 maart een vogel-ruil- verkoopbeurs in de Arne in Arne muiden. Tussen 13 en 16 uur kun nen liefhebbers vogels inbrengen. Ook zijn er handelaren die 'over tollige exemplaren' opkopen. Le den van de vereniging geven des gewenst informatie over hoe een vogel te onderhouden of welke vogels men het beste kan aan schaffen onder bepaalde omstan digheden. in het buurthuis het Woltershuis aan de Hogeweg in Vlissingen kan de jeugd tussen acht en twaalf jaar elke zaterdagochtend tussen half elf en half een terecht bij een knutselclub. Onder meer worden er papier-mache-poppen en - beesten gemaakt. De soos in het Woltershuis (elke zaterdagavond) gaat weer open. Dat kan dankzij twee financiële acties waardoor apparatuur kon worden aangeschaft. Het oude was -'weer eens'- gestolen. Door deweeks is de soos op maandag en woensdagavond open. Op don derdagmiddag vanaf vier uur kunnen de soos-bezoekers spor ten in de zaal van de Jacob Cats- school. A'aar aanleiding van Uw, ove rigens prima, artikel betref fende de dichtbundel van ons Kallenberg Kollektief, zou ik graag enige verduidelijkingen willen aanbrengen. De gedichten en foto's zijn door Kabavaki en mij geko zen, omdat beide elkaar aan vullen in sfeer en gerichtheid. De volgorde van gedichten en foto 's, evenals het ontbreken van titels hebben als doel de fantasie van de lezer/kijker te stimuleren en te activeren. Dit in tegenstellin tot andere, schaarse dicht/foto- foto/dichtboeken waarbij de lezer/kijker gedwongen wordt de visie van de uitvoer der te volgen. Dit verschijn sel, dat ook veel in de muziek wereld te zien is door het ge bruik van videoclips die het een bekijker/luisteraar bijna onmogelijk maken een eigen gevoel of fantasie bij een mu ziekwerk te beleven, vervlakt de kunst en dood creativiteit en een vrij belevingsgevoel bij de gebruiker. Wij proberen dit te vermijden door het weg laten van referentiepunten als titels e.d. Dit zat het werk ze ker niet eenvoudiger maken, maar hopelijk toch waarde voller. Namens het kollektief Albert Verburg Nagi No Kabayaki Vlissingen Zelf iets maken, voor m hui>. ol voor in de tuin. is meestal niet zo eenvoudig. Maar een goede werktekening en bouwbeschrij- ving maakt "het al een stuk ge makkelijker. Speciaal voor onze lezers behandelen wij in deze krant elke week een nieuwe bouwtekening voor het maken van speelgoed, klokken, meube len. tuinartikelen etc. Daarbij ko men zowel eenvoudige werkstuk ken als werkstukken voorde meer gevorderde doe-het-zelver aan bod. De ontwerpen zijn van Kar- weipost bv. een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in hermaken van tekeningen voor jong en oud en dat zich tot doel stelt de crea tieve handvaardigheid te bevor deren. Op iedere tekening zijn de be langrijkste onderdelen op ware grootte weergegeven zodat men ze slechts behoeft over te trekken en ifit te zagen. De uitgebreide ma- teriaallijsten geven de exacte ma len van de verschillende onderde len en de totaal benodigde hoe veelheden. Zodoende blijft het materiaalverlies tot een minimum beperkt en is een zo goedkoop mogelijk uit. Wie de duidelijke instructies stap voor stap opvolgt, maakt de werkstukken spelender wijs. hb De hier afgebeelde tuinmolen is ca. 90 cm hoog en daardoor bij zonder geschikt voor niet al te grote tuinen. Het is een wipmolen waarvan het bovendeel draaibaar is t.o.v. de piramidevormige on dertoren en met behulp van de staart balken en de trap op de wind kan worden gezet (gekruid). Wij hebben deze tuinmolen gemaakt van watervast triplex en wat vure- houten latten en de konstruktic is zo eenvoudig gehouden dal de molen door iedereen is te maken. De naaf. waaraan de wieken zijn bevestigd, draait op een paar ko gellagers waardoor de wieken bij het lichtste briesje gaan draaien. Verf de molen in aantrekkelijke kleuren en u hebt een tuinversie- ring waar u jarenlang plezier van zult hebben. De tekening", met uitvoerige bouwbeschrijving en onderdelen op ware grootte afgebeeld, kunt u bestellen door 15,— over te ma ken op postrekening 3567600 van Karweipost, de Meern, onder ver melding van tekening nr. 4016, F/VI. ZVA. Eierhandel/kippenboerderij Sturm uit Sint-Laurens heeft het tweede veldteam van de korfbal vereniging ONDO uit Sint- Laurens nieuwe trainingspakken geschonken. Op Op de foto showt het ONDO- team zijn nieuwe kleren. Staand van links naar rechts Ko Wisse, Wim van Rijn, Jacco Maas, Jo- han Mesu, Lou Wisse en Johan Wisse. Gehurkt van links naar rechts: Marieka de Bruijn, Lies- beth Veldhorst, Annelies van Wingerden, Elly Boogaard, An nelies Mesu en Karin Sturm. Zeven Vlissingse zaken tekenen voor een modeshow, die op woensdag 19 maart wordt gehou den in het Open Hof te Vlissin gen. De deelnemers zijn: de mo debuizen Steketee en Heystek, Lederhoek Roovers, Rovers sport. Schoenenhuis Roelse, kwe kerij Moesbosch en kapsalon Hair Point. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij deze zaken, de beheerder van Open Hof en woensdagavond bij de zaal. Rabobank Middelburg heeft een geldautomaat geplaatst, de nieuwste ontwikkeling op het ge bied van betalingsverkeer. Daar door kunnen klanten van de Ra bobank Middelburg 24 uur per et maal geld opnemen van hun reke ning, ook in het weekeinde. Het opnemen van contant geld kan op een snelle manier. Verwacht wordt dat deze nieuwe service zal aanspreken bij jongeren, bij men sen die overdag werken, kortom: bij mensen die om welke redenen dan ook geen tijd hebben om tij dens kantooruren op de bank te komen. Klanten nemen via de geldauto maat met hun eigen (ge- heim)nummer geld op van de re kening. Met de PIN-code (Per soonlijk Indentificatie Nummer) en met hun eurochequepas, die is voorzien van een magneetstrip óf met een speciale bankpas met magneetstrip kunnen klanten via de geldautomaat geld opnemen. De geldautomaat is geplaatst in het voorportaal van het recente lijk vernieuwde bankkantoor aan de Langeviele 49 te Middelburg. Na kantooruren kan men bij de geldautomaat komen door de deur met behulp van de pas met de magneetstrip te ontsluiten. Om vervolgens contant geld van een rekening op te kunnen ne men, wordt de pas in de geldauto maat gestopt.

de Faam | 1986 | | pagina 17