O O 3 VERANDERING PUNTENSYSTEEM HUURWONINGEN PER 1 JULI 1986 O 3' 5' a. <D 1 O "C fi. <D O O O O 3 W DE FAAM Woensdag 26 februari 1986 Studeren met behoud van RW W-uitkering MENU 'TAFELT JEDEKJE' week3mrt.- 8mrt. mere hitne Tabel van redelijke huren voor woningen STREEKPLAN ZEELAND Verkiezingsmarkt in het stadhuis Een dezer dagen zal, in dien u stemgerechtigd bent, uw oproepings-' kaart in uw brievenbus glijden. Deze kaart hebt u nodig om op 19 maart a.s. uw stem voor de ge meenteraadsverkiezin gen uit te brengen. Raakt u daarom uw kaart niet kwijt s.v.p.! Binnenkort zal er een nieuwe Middelburgse parkeerfolder verschijnen, die door de gemeente Middelburg in samenwerking met de plaatselijke V.V.V. tot stand is gebracht. In deze folder wordt behalve informatie over par keer mogelij kheden ook toeristische informatie opgenomen. Een folder om bij de hand te hebben. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten - Polders over "Samen wonen, samen stemmen" in diverse talen - Streekplankrant Zeeland - Halfjaarlijks overzicht Algemene Bijstandswet Donderdag 6 maart a.s. zal van 18.30 tot 21.30 uur in de Voorhal van het stadhuis een politieke markt worden georganiseerd. Aan deze markt zul len de Middelburgse politieke partij en meewerken. U bent 6 maart van harte welkom in het stadhuis waar u zich over de partijprogramma's kunt laten informeren. In 1984 :s het rappoi't verschenen "Langdurig Werk lozen in de knel". Daarin staat o.a. vermeld, dat ruim 80% van de langdurig werklozen een opleidingsniveau heeft, dat onder of gelijk ligt met het lager beroepsonderwijs (LBO). De verwachting is, dat ondanks een gi'oei van de economie deze werklozen toch vrij kansloos zullen blijven, doordat op de ar beidsmarkt de eisen worden verhoogd in verband met de automatisering. Om deze reden zijn de mogelijkheden om te studeren met behoud van uitkering verruimd. Twee belangrijke voorwaarden zijn echter gesteld: - De regeling geldt voor langdurig werklozen en niet voor schoolverlaters; - Men moet geen aanspraak kunnen maken op een studiefinanciering via het Mini sterie van Onderwijs. Indien dit namelijk wel mogelijk zou zijn, is er ook geen noodzaak tot bijstandsverlening. Voldoet u aan deze voorwaarden en bent u ouder dan 21 jaar, dan kunt u een scholing of een dagopleiding in deeltijd of volledig dagonderwijs gaan volgen. Dit is toegestaan op zowel lager als middelbaar niveau. U moet dan wel bij het arbeidsbureau ingeschreven blijven als werkzoekende en zelf al het mogelijk blijven doen om werk te vinden. Als u dus een langdurige studie wilt gaan volgen, zoek er dan een die u eventueel naast het werk in de avonduren kunt voortzetten. Een andere situatie doet zich voor als u een opleiding gaat volgen, die door de gemeente voor u noodzakelijk wordt geacht om een baan te vinden. Dan kan een opheffing worden verleend, zodat u niet meer behoeft te solliciteren zolang u deze opleiding volgt. Als u daarvoor in aanmerking wilt komen, moet u vooraf toestem ming vragen bij de gemeente, die een advies inwint bij de commissie werkloosheidsvoorziening en het ax-beidsbureau. Ook degenen die jonger zijn dan 21 jaar kunnen toestem ming krijgen tot het volgen van een voor hen noodzakelijk geachte opleiding met behoud van uitkering. Als deze groepering echter een niet- noodzakelijke dagopleiding wil gaan volgen, wordt de uitkering beëindigd. De wet gaat nog niet zo ver, dat men met behoud van uitkering een HBO- of universitaire opleiding- kan gaan volgen. Als u van plan bent om iets aan uw opleiding te gaan doen, neem dan eerst eens kontakt op met het arbeidsbureau voor een deskundig advies en een mogelijke tegemoetkoming in uw studiekosten. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, erwten, wortelen, aardappelen dinsdag Boerenkool-stampot, worst woensdag Saucijzen, rode bietjes, aardappelen donderdag Rundvlees, groentemix, aai-dappelen vrijdag Kuikenborst, appeltjes, aardappelen In het puntensysteem voor huurwoningen (officieel het woningwaarderingsstelsel genaamd) worden op 1 juli a.s. enkele veranderingen doorgevoerd. Deze veranderingen zijn al definitief en worden verderop in dit artikel uiteengezet. Er staat nog meer te gebeuren op 1 juli 1986. Op die datum wordt in plaats van de bestaande kwaliteitsklassen voor huurwoningen een glijdende schaal ingevoerd. Bovendien vervalt op 1 juli het verschil in huurprijzen dat nu nog bestaat tussen de Randstad en overig Nederland. Alles bij elkaar genomen verandert er dus nogal een en ander voor hurend Nederland. Dit artikel wil daarom proberen om belangstellenden vast een beetje wegwijs te maken in de op stapel staande wijzigingen. Glijdende schaal Heel wat huurders hebben proe fondervindelijk ei-varing opge daan met de bestaande kwaliteitsklassen voor de huur woningen. Als gevolg van die klassen kan 1 punt meer of min der bij de woningen tot 125 pun ten een verschil van f 30,per maand uitmaken. Dat verschil kan zelfs tot f 100,per maand oplopen wanneer een woning rond de 200 punten of meer zit. Uit de in dit artikel opgenomen tabel van de minimaal redelijke huren per 1 juli 1985 valt dit ook af te lezen. Voor een woning van 99 punten geldt f 263,— per maand als minimaal redelijke huur; bij 1 punt meer komt men in kwaliteitsklasse van 100 tot 110 punten met een minimaal re delijke huur van f 297,per maand. Aan dit soort situaties komt na 1 juli een einde door de invoering van de glijdende schaal. Deze scphaal houdt in dat er per punt een minimumprijs wordt gehan teerd. De minimaal redelijke huur voor een woning wordt dan uitgerekend door het aantal pun ten te vermenigvuldigen met de ze minimumprijs. Een verschil van 1 punt levert dan niet meer de grote verschillen op als hier voor is aangegeven. Op dezelfde wijze zullen ook maximumprij zen per punt worden vastgesteld. Deze nieuwe puntprijzen worden afgeleid van de huurprijzen die op dit moment gelden. Vaststel ling van deze puntprijzen moet nog geschieden door het parle ment. Deze puntprijzen zullen voor het hele land gelden waar door een eind komt aan de ver schillende tabellen, die nu nog voor de Randstad en overig Ne derland gelden. Nieuw puntensysteem Het bestaande puntensysteem voor huurwoningen heeft onge veer tien jaar lang redelijk ge functioneerd. Met dit systeem is eerst ervaring opgedaan bij de woningen van sociale verhuur ders. Daarna werd het op 1 juli 1979 van kracht voor alle huur woningen. De nu doorgevoerde verandering heeft als grote lijn dat de ruimten in de woning met meer punten worden gewaar deerd, maar dat er minder punten komen voor de voorzieningen zo als c.v., sanitair en dergelijke. Gebleken is namelijk dat de voor zieningen in de woning wat over gewaardeerd waren met punten. Met deze wijziging wordt dat rechtgetrokken. Het bestaande schema om de punten te berekenen, die bij de Hiervoor in de plaats wordt voor (vanaf 1 juli 1985) de oppervlakte van vertrekken 1 punt per m2 toegekend. Voor an dere ruimten in of bij het huis (berging, garage, bijkeuken) geldt 3/4 punt per m2. Per ver warmd vertrek gaat de score om laag van 3 naar 2 punten. Voor een privé ketel van de c.v. staan nu nog 5 punten, maar dat wor den er 3. Alleen als de woning een privé hoog-rendements ketel heeft, dan blijven 5 punten ge handhaafd. Voor isolatie aan de woning kun nen per 1 juli 1986 maximaal 15 punten worden bijgeteld. Bij het sanitair zijn de wastafel en het fonteintje gehalveei'd van 2 pun ten naar 1 punt.'De douche gaat van 6 naar 4 punten en het bad van 10 naar 6. Een combinatie van bad en douche levert 7 pun ten op. Als er in de keuken of in de badruimte sprake is van extra kwaliteit, dan mogen de punten maximaal worden verdubbeld. Daar staat tegenover dat de kwa liteitsbijstelling, zoals die nu nog kan plaatsvinden, vervalt. Een andere wijziging is nog dat voor etagewoningen minder punten worden toegekend dan in het bestaande schema. Tenslotte Kortom, er verandert nogal één en ander in het puntensysteem. Hiervoor staan de meest in het oog springende wijzigingen ge noemd. Over dit onderwerp zal nog meer infoi-matie verschijnen. Het Ministerie van Volkshuis vesting zal rond april nog nader op het puntensysteem te rugkomen. Puntental Minimaal redelijke huur (kwaliteit van (in guldens per maand) de woning) Randstad* Overig Nederland 40 tot 50 126 114 50 tot 60 157 142 60 tot 70 188 169 70 tot 80 220 196 80 tot 90 255 229 90 tot 100 292 263 100 tot 110 329 297 110 tot 125 369 332 125 tot 140 427 385 140 tot 160 485 439 160 tot 190 563 512 190 tot 220 680 618 220 tot 250 799 729 250 en meer 924 842 Met Randstad wordt bedoeld de provincies Utrecht, Zuid-Holland zonder Goeree-Overflakkee en Noord-Holland zonder het gebied boven A'msterdam-Zaanstad-Heemskerk-Castricum. Almere hoort ook bij "Randstad". Bij Bureau Voorlichting van de gemeente ligt de "Streekplankrant Zeeland" ter inzage. Deze krant, die door het Bureau Voorlichting van de Provincie is uitgegeven, vertelt u over het hoe en wat van het voorontwerp-streekplan Zeeland. Wat is nu dat streekplan? Het streekplan geeft in grote lijnen aan hoe de ruimte in een bepaalde streek in de toekomst mag worden gebruikt. Zo wordt bijvoorbeeld vastgelegd welke dorpen en steden mogen uitbreiden en in welke mate. Ook gaat het plan in op de vraag of er nieuwe industriële en recreatieve ontwikkelingen mogen plaatsvinden en hoe de landbouw zich verder kan ontwikkelen. Omdat het voorontwerp-streekplan nu klaar is, is het de beurt aan u om uw zegje er over te doen. Daarom loopt er tot en met 2 mei a.s. een inspraakprocedure. Voor nadere informatie over deze inspraak kunt u terecht bij Bureau Voorlichting van de Provincie Zeeland te Middelburg (St. Pieterstraat 42, tel: 01180-31394/31396. Donderdag 6 maart a.s. zal er van 18.30 tot 21.30 uur in de Vooi-hal van het stadhuis een politieke mai-kt. ook wel vei-kiezingsmarkt genaamd, wor den geoi'ganiseerd. Naar alle waar schijnlijkheid zullen alle Middelburgse politieke partijen, die aan de gemeentei-aadsverkiezingen meedoen, hun medewerking aan de ze politieke markt vei'lenen. Acht po litieke partijen hebben zich voor deelname aan de gemeenteraadsver kiezingen ingeschreven. Dit zijn het C.D.A. (Christen Democx-atisch Ap pel), de P.v.d.A. (Partij van de Ai-beid), de V.V.D. (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), S.G.P.-R.P.F.-G.P.V. (Staatkundig Gereformeerde Partij- Reformatorisch Politieke Federatie- Gei-eformeei-d Politiek Verbond), de P.P.R. (Politieke Partij Radicalen), de P.S.O. (Partij voor Socialisme en Ont wapening). D'66 (Democraten "66) en de C.P.N. (Communistische Partij van Nedei-land). De politieke markt zal om 18.30 uur door de burge meester van Middelbux-g, Mr. C.G.J. Rutten wox-den geopend. In de Voor hal van het stadhuis zal een aantal kraampjes worden opgezet, waarin de diverse politieke partijen hun ver- kiezingsmatex-iaal, zoals partijpro gramma's enz. kunnen uitstallen. Ook zal Bureau Voorlichting van de gemeente, samen met de afdeling Burgex-zaken. een stand bemannen, waar u voor al uw algemene informa tie terecht kunt. In deze stand zal ook verkiezingsmateriaal in het kader van de campagne "Samen wonen, sa men stemmen" aanwezig zijn. Hier door kunnen de in Middelburg woonachtige buitenlanders nog eens op de hoogte gesteld worden van de gang van zaken rond de verkie zingen. Iedereen is van harte welkom! De avond is mede van belang voor die jongeren, die voor de eerste maal hun stem mogen uitbrengen. I i I I Burgemeester en wethouders van Middelbui'g maken ingevolge het be paalde in de Wet algemene bepalin gen milieuhygiëne bekend, dat I. Fa. Spruyt, A. van Driellaan 6 te 4333 CB Middelbux-g een ver gunning ingevolge de Hinder wet heeft aangevraagd voor het oprichten en in werking heb ben van een detailhandel verf en behang op het perceel Krom me Weele 17a en 19 te Middel burg, kadastraal bekend gemeente Middelbux-g, sectie D. nummers 3213 en 3628: II. Eldex-kamp Ti-ansport B.V., Hex-culesweg 10 te 4338 PL Middelburg een aanvraag heeft ingediend voor een nieuwe, de gehelé inrichting omvattende vex-gunning ingevolge de Hin derwet voor een ti-ansportbe- drijf op het perceel Hex-culesweg 10 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelbux-g, sectie M, nummer 231; III. de heer C. Matthijse, Waleher- seweg 224 te 4334 NB Middel bux-g een vergunning ingevolge de Hindex-wet heeft aange vraagd voor het oprichten en in, werking hebben van frui- topslag en fruitkoeling op het perceel Walchex-seweg 224 te Middelbiu-g, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie T, nummer 1468; IV. de heer P.J. Verrijzer, Noord- weg 351 te 4333 KB Middel burg een vergunning ingevolge de Hinderwet heeft aange vraagd voor het oprichten en ir. werking hebben van een han- delsondex-neming W W op het perceel Noordweg 351 te Mid delburg. kadastraal bekend ge meente Middelburg, sectie T, nummer 457: HERTAXATIE ONROEREND GOED T.B.V. DE GE MEENTELIJKE ONROERENDGOEDBELASTING Zoals u wellicht bekend is worden in onze gemeente van de feitelijke gebruiker van een oni-oex-end goed, alsme de van degene die van dat onroerend goed het genot ki-achtens zakelijk x-echt heeft (in het algemeen de ei genaar), om-oei-eixd-goedbelasting geheven. Voor de be- i-ekening van de. belasting wordt uitgegaan van de waax-de, die in het economisch verkeex- aan het onroerend goed kan worden toegekend indien het onbezwaard ver kocht kan wox-den en door de koper onmiddellijk en in volle omvang in gebruik kan wox-dexx genomen. De vaststelling van de hierboven genoemde waarde ge schiedt op grond van een schatting. Van tijd tot tijd wordt nagegaan-door-middel vaxx herschatting of een vastgestelde waarde voor verhoging of verlaging in aan merking komt. In dit kader zullen in de eerste helft vaix 1986 alle voor de heffing van onroerend-goedbelasting in aanmex-king komende objecten opnieuw getaxeerd- wórden. Voor het veiTiehten van de taxatiewex-kzaam- heden is de stichting voor Kadastrale en Financiële Ad ministratie ingeschakeld. De taxaties, die worden verx-icht naar prijspeildatum 1 januari 1986, voi-men de basis voor de heffing van de om-oex-end-goedbelastingen voordejax-en 1987 tot en met 1991. Aan de hand van de totale taxatie%vaarde van het oni-oex-end goed in de ge meente zal de gemeenteraad een tarief vaststellen, zul len zowel gebruikers als eigenaren de belasting moeten betalen en zal dus ook voor beide groepen belastingplich tigen een nieuw tax-ief woi'den vastgesteld. Voor het be lastingjaar 1986 is de px-ijspeildatum 1 januari 1981 nog van toepassing. De taxateur is in het bezit van een door de burgemeester afgegeven legitimatiebewijs, voorzien van een pasfoto. Het valt aan te bevelen indien de taxateur bij u mocht aanbellen, legitimatie te verlangen alvorens uw mede werking aan hem te verlenen. Het college van B. en W. verzoekt u vriendelijk wel uw medewerking te geven. Mocht u twijfels hebben omtrent de legitimatie kunt u xet beste even bellen met de afdeling Financiële Zaken Vde heer MCGeelhoed .Nieuwe Vlissingseweg 576 te 4335 TS Middelburg een vergunning in gevolge de Hinderwet heeft aangevi-aagd voor het uitbrei den of wijzigen van het ge mengd agrarisch bedrijf op het perceel Nieuwe Vlissingseweg 576 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie S, nummer 2085; en dat zij voornemens zijn de ge- vx-aagde vergunningen te verlenen onder voox-waax-den. Ingaande heden liggen de aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken alsmede de ontwerp beschikkingen elke werkdag van 8.30 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur ter inzage op de af deling Algemene Zaken ter gemeen tesecretarie, Lange Noordstraat 1 te Middelburg tot het einde van de ter mijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvragen. Genoemde aanvragen met de daarop betrekking hebbende stukken en de ontwerp-beschikkingen liggen hier eveneens gedurende een maand bui ten de werkuren ter inzage op donder dagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur. Indien op die avond inzage wordt verlangd dient dit van tevoren telefo nisch te worden aangevraagd, tele foon 01180-26251. toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toe lichting kan worden verkregen. Schriftelijke gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunxiin- gen kunnen bij hun college worden ingediend tot 26 maart 1986. De per soonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift heeft ingediend, worden ixidien daarom word verzocht, niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk, tegelijker tijd met het bezwaarschrift worden ingediend. Van 14 tot en met 23 maart zal in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam de HIS WA 86 worden gehouden. Op deze watersportbeurs is Zeeland gastprovincie. Behalve een aantal andere Zeeuwse gemeenten en organisaties zal ook de gemeente Middelburg het Zeeland paviljoen verrijken en een eigen stand inrichten. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1986 | | pagina 5