COUPONS NU MET 20% TOT 50% KORTING MEER DAN 250 STUKS DAN KUNT U NU UW VOORDEEL HALEN 35 VELOURS* POLYETHER PLATEN KARPETTEN DEKBEDDEN ^GORDIJN VELOURS X HET VOORDELIGSTE ADRES VOOR; VLOERBEDEKKING* POLYETHER MATRASSEN 32.90 59.00 39.80 45.— p.m. 119.- 89.— scherpe prijzen. POLYETHER in wollen kwaliteit in katoenen kwaliteit in nylon kwaliteit MATRASSEN i Krijgt u binnenkort een woning? i Is uw renovatie straks klaar? i Of bent u aan vernieuwing toe? GROTE SERIE VINYL NAAST ONZE COUPONAANBIEDING: DE FAAM-DE VLISSINGER Woensdag 26 februari 1986 Vrije School Bouwwinkel 'Verder leren...' Gasprijsverlaging Tweede telefooncirkel Welkomstdienst Parapsychologie Rondleiding bibliotheek Tienermoeders Weduwen met kinderen Fred van der Spek Vogelexcursie Keramiek/fotografie Bingo Postzegelbeurs Appèldienst Schildersbuurt Kom uit je huis Bingo CDA Sacred Dance Massale prestatieloop Woonwagenbewoners Borstkankerpatiënten PvdA/buitenlanders Ouderen Van der Doef Themadienst Bingo Wijktheater Verpleegkunde thuis UW open tafel Meer kijk op jezelf Wat te melden? BEL 61180-27651 Toestel 54 Verkoping Zaalvoetbal Arie van der Hek Popmuzieklessen 50 plus waterfestijn Of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Oeververbinding Omroeppastoraat Motordag DEKBEDDEN in vele kwaliteiten tegen GORDIJN VELOURS GRATIS GENAAID POLYETHER PLATEN 2, 4, 6, 8 en 10 cm. 1 20/200 ook op maat gesneden. met 20% tot 30% voordeel SG30 SG35 SG40 80x190 116,- 125,- 160,- 90x190 129,- 145,- 180,- 90x200 139,- 155,- 195,- 120x19Ö~ 179,- 198,- 245,- 130x190 195,- 215,- 265,- 140x190 210,- 230,- 290,- 140x200 219,- 245,- 305,- 160x200 365,- ^80x200 41 i/v.o. Desso - Hatema - Bergoss in lengtes vanaf 1 mtr. tot 12 mtr. Enkele Verona tapijt 20% wol - 80% acryl ._Q rollen 400 van 169.-nu129, breed I Regjna tapijt 30% wol - 70% acryl 1 van 189.nu105/1 MET I FLINKE I Louvre tapijt 100% wol KORTING van 269 -nu229. Alle gekochte tapijten reserveren wij voor u zonder kosten tot u het nodig hebt. gelegd gelegd gelegd Bouclé nylon 400 breed nu v.a Grove ribtapijt 4 kleuren 400 breed p.m 200 breed van 73.— nu 400 breed zware kwal. van 189.— nu. 400 breed normaal 129.— nu p.m. p.m. De Vrije School in Middelburg houdt op zaterdag 1 maart een open dag van half tien tot half één 's morgens. Er is een korte inlei ding over het basisonderwijs en er is een demonstratie met een 'kleu teruur'. Door de gehele school is er een tentoonstelling met werk van leerlingen en er is een boekentafel. Deze open dag wordt besloten met een demonstratie bewegingskunst, in het Vrije School-jargon 'Euryth- mie' genoemd. Kinderoppas is aanwezig. Iedere donderdag houdt de Stich ting Bouwwinkel Zeeland (vanaf 6 maart) een spreekuur tussen 16 en i 8 uur en na telefonische afspraak tussen 19 en 21 uur. De bouwwin kel is gevestigd in de Bogardstraat te Middelburg. De woonconsu ment kan er terecht voor gratis ad viezen aangaande onderhoud, verbouw, renovatie, restauratie, nieuwbouw, isolatie en subsidië ring van woningen. De adviezen worden gratis verstrekt, voor uit gebreider werk moet een vergoe ding worden betaald. Medewerkers van de bouwwinkel zijn dagelijks (telefonisch) te bereiken onder nummer 01180-27962. De provinciale onderwijsraad heeft het voorlichtingsboekje 'Verder le ren in Zeeland na mavo, lbo of ha vo, herzien en opnieuw uitgegeven. In die brochure zijn alle voortge zette opleidingen in Zeeland ver meld. Ook opleidingen die in Zeeland ontbreken worden ge noemd. De afdeling welzijn van de provincie verzendt het boekje na een telefoontje (01180-31430). Het Woonlastenkomitee Vlissingen dringt er bij zijn gemeenteraad op aan de actie te ondersteunen voor een gasprijsverlaging van vijftien cent. Het herinnert de raadsleden aan de uitspraken tijdens de alge mene beschouwingen in november 1985 waarbij de gasprijsverlaging als rechtvaardig werd gezien. Het Woonlastenkomitee Vlissingen zit in een landelijke organisatie die vanaf eind februari een campagne start voor de gasprijsverlaging. In de Middelburgse wijken Stro menwij k/'t Zand kan een tweede telefooncirkel worden begonnen. Ouderen in beide wijken kunnen zich daarvoor melden bij M.H. Veenstra-van de Velden (37523). De onlangs gestarte telefooncirkel is nu definitief. De deelnemers zijn uiterst tevreden. Ook in andere wijken wil de organisatie - de Stich ting Welzijn ouderen in Middel burg - nu telefooncirkels beginnen als daar behoefte aan bestaat. Kapitein J.H.W. Elhorst (Leger des Heils) gaat voor tijdens de wel komstdienst 'voor iedereen' op zondag 2 maart in de Getuigenis- kerk te Middelburg. Deze dienst begint om 19 uur. Het thema luidt 'Regels van vreugde'. Het Wel- kombo en het jeugdkoor Jubilate uit Oost-Souburg verlenen muzika le medewerking. De Nederlandse vereniging voor Parapsychologie heeft W. Kramer uitgenodigd in Middelburg om daar te spreken over parapsycho logie als wetenschappelijke discipli ne De bijeenkomst wordt gehouden in de Concert- en Ge hoorzaal aan de Singelstraat op donderdag 13 maart, aanvang 20 uur. De bibliotheek is een bedrijf waar veel wordt georganiseerd. Weke lijks worden er nieuwe boeken ge kocht en daarnaast zijn er diaseries, geluidscassettes, knipsel mappen en er zijn (gratis) kranten. Ook verstrekt de bibliotheek fol ders van Postbus 51, de Neder landse Spoorwegen en talrijke andere instellingen. Om het pu bliek wat meer inzicht te geven in het werk van de 'bieb' wordt op woensdag 5 maart een rondleiding verzorgd in de Vlissingse biblio theek aan de Spuistraat, aanvang 19 uur. De gespreksgroep voor jonge moe ders (tienermoeders) verschuift vanaf dinsdag 4 maart naar de avond. De bijeenkomsten vinden plaats in het gebouw van Fiom van 20.00 tot 22.00 uur. Er zijn nu drie deelneemsters aan de gespreks groep. De bedoeling van de groep is om in tien bijeenkomsten te pra ten over onderwerpen als wat be tekent het om als tiener tegelijk ook moeder te zijn? hoe reageert je omgeving? kom je toe aan je eigen ontwikkelingen? Voor infor matie: 01180-27311 (Aleid Rosink). Fiom Zeeland begint op woensdag 5 maart een groep voor weduwen en weduwnaars met jonge kinde ren. Volgens het Fiom is het van groot belang dat deze mensen on derling in contact met elkaar ko men. Opvoeden in je eentje valt niet altijd mee. En soms is het nut tig om dat ook eens van een ander te horen, die in dezelfde situatie zit, aldus het Fiom. Deze eerste bijeen komst wordt gehouden in het ge bouw van Fiom aan de Varkensmarkt 1 in Middelburgen begint op woensdagavond om 20 De Partij voor Socialisme en Ont wapening in Middelburg heeft haar landelijke lijsttrekker Fred van dei- Spek uitgenodigd om in de grote zaal van het Ontmoetingsentrum Dauwendaele te komen praten over 'waarom de PSO'. De bijeen komst met de oud-fractievoorzitter van de PSP in de Tweede Kamer begint om 20 uur. Voorts zal ook het verkiezingsprogramma van de PSO afdeling Middelburg aan de orde worden gesteld. De natuurvereniging Walcheren KNNV heeft voor zaterdag 1 maart een vogelexcursie op het program ma staan naar de Middelplaten. De vogelaars kunnen zich om 14 uur verzamelen op het parkeerterrein van het station te Middelburg. Deelnemers wordt geadviseerd warme kleding mee te nemen. Voor informatie 01180-11547. Kunstzinnige vorming Vlissingen begint in de eerste week van maart met twee cursussen: keramiek en fotografie. Joop Kroon is docent bij de cursus keramiek en Peter Lievense bij fotografie. Kroon leert in de Margrietschool in Vlis singen zijn cursisten de basistech nieken van het handvormen. Er worden ook eindproducten ge maakt. Wie meer over keramiek wil leren kan elke dinsdagavond te recht tussen half acht en half tien. Lievense doceert aan de leerlingen fotografie in Middenho aan de Ka naalstraat theoretische achtegrond en er worden opnamen gemaakt onder zijn leiding. Deze cursus is op de woensdagavond tussen half acht en half tien. Aanmelden: 01184-16672. De supportersvereniging Rood-Wit houdt op vrijdag 28 februari een bingoavond met rad van avontuur in het clubhuis van de voetbalclub Vlissingen aan de Irislaan. Aan vang 20 uur. De Vlissingse postzegelvereniging Philatelica houdt op zaterdag 1 maart haar grote voorjaarsruil beurs in de rijksscholengemeen schap Scheldemond, ingang Paul Krugerstraat. Tussen 10 en 17 uur kan men er terecht. Om 14 uur is de veiling. Dominee J.D. de Boer is de voor ganger tijdens de appèldienst op zondag 2 maart in de St. Jacobs- kerk te Vlissingen. Het thema luidt 'Lachend geloven, gelovend la chen'. Het ouderenkoor Con Agi- tazioni verleent medewerking en na de dienst - die om 9.50 uur begint - is er koffie. Het afscheid van Anneke Goed hart en Ella de Jonge is een agen dapunt voor de vergadering van het Komitee Schildersbuurt-Noord in Vlissingen, die op donderdag 27 februari vanaf 20 uur plaatsvindt in het clubhuis van de Joegoslavi sche vereniging Edvard Kardelij. Verder staan punten op de agenda als kabeltelevisie, redactie Buurt- schilder en een vacature in het Woonlastenkomitee Vlissingen. De vrouwencontactgroep Kom uit je huis houdt haar maandelijkse koffiecontactmorgen op woensdag 5 maart in het wijkgebouw Zui derbaken in Middelburg. M. van Alstede spreekt tijdens die bijeen komst (aanvang 10 uur) over ho- meopatische geneesmiddelen. Er is kinderoppas aanwezig. ln het Vlissingse buurthuis Alde- gonde wordt op dinsdag 4 maart een spelletje bingo gespeeld met - zo meldt men in het buurthuis- leuke prijzen. De zaal is om 19.30 uur open. Het CDA in Vlissingen belegt op maandag 3 maart een verkiezings bijeenkomst in het Open Hof. Sprekers zijn: G. Adan, L. Poppe en A. Hoe (Tens. Achtereenvolgens spreken zij over detailhandel en toerisme, onderwijs en het minder hedenbeleid. De verkiezingsbijeen komst begint om 20 uur. Voorts zullen de nieuwe kandidaten op de CDA-lijst worden voorgesteld. Wie mee wil doen aan Sacred Dan ce, een vorm van meditatief dan sen, kan op zaterdag 1 maart terecht in de Breestraat 21 te Mid delburg. Tijdens dit secred dance gaat het niet om een perfecte pre sentatie, maar meer om op een ont spannen manier in beweging te komen. Aanvang 14 uur. De atletiekvereniging Dynamo houdt op zaterdag 1 maart weer haar massale prestatieloop in het duingebied Oranjezon bij Oostka- pelle. Start en finish zijn aan de Duinweg. Er kunnen verschillende categorieën deelnemen: jeugd en senioren. De jeugd start om 14 uur en dient een afstand van vier kilo meter te overbruggen. De grote 'massale' prestatieloop volgt om 15 uur. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden vijf, tien en vijftien kilometer. Het dubbelloops jacht geweer van burgemeester Diepen horst van Domburg is weer tevoorschijn gehaald om het start schot te lossen. Sinds dinsdag 25 februari is in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg een tentoonstelling ingericht onder de titel 'Woonwagenbewo ners, waarheen'. Ze is opgebouwd uit fotomateriaal en schaalmodel len eil er wordt voortdurend een vi deofilm getoond. Verder is er een brochure verkrijgbaar waarin aan dacht wordt besteed aan de huidi ge woonomstandigheden en de visie op de toekomst van de woon wagenbewoners. Ook het over heidsbeleid komt in de brochure ter sprake. De tentoonstelling - nog tot en met vrijdag 14 maart te bekij ken - tracht begrip te kweken over het wel en wee van het volkje in rij dende huizen. Een woonwagenbe woner begeleidt de bezoekers tijdens de openingsuren van de ex positie, die gelijk zijn aan die van de bibliotheek. De praatgroep van vrouwen met een borstamputatie komt op dins dag 4 maart bijeen in het wijkge zondheidscentrum aan de Rozenburglaan in Middelburg. Doel van deze praatgroep -waar ook vrouwen met een borstsparen- de behandeling komen- is om on derling contact met lotgenoten te houden. De bijeenkomst begint om 10 uur. Omdat buitenlanders die minimaal vijf jaar in Nederland wonen stem recht hebben bij de gemeenteraads verkiezingen op 19 maart aanstaande, houdt de PvdA afde ling Vlissingen zaterdagmiddag 1 maart een bijeenkomst voor bui tenlanders om 15 uur in 't Anker aan de Bonedijkestraat in Vlissin gen. Er zijn kandidaten van de PvdA aanwezig om informatie te verschaffen. ln het dienstencentrum Bachten Reede in Vlissingen is op dinsdag 4 maart een lezing over het leven van de bijen en bloemcorso's met bijbehorende diaseries. Voor de or ganisatie tekent de Stichting Wel zijn voorOuderen. Aanvang 19.30 Tijdens een buitengewone vergade ring van de gemeenteraad op 7 maart zal Jaap van der Doef tot eerste burger van Vlissingen wor den geïnstalleerd. Deze bijeen komst begint om 14.15 uur met een toespraak van waarnemend burge meester Adan, gevolgd door de in stallatie. Voor de genodigden is er tussen 16 en 17 uur de mogelijk heid om persoonlijk kennis te ma ken met het echtpaar Van der Doef tijdens een receptie. Dominee De Nooij gaat op zondag 2 maart voor in de themadienst ('Is de kerk te klein') die wordt gehou den in de Petruskerk in Vlissingen. Deze dienst begint om 9.30 uur. De majorettenvereniging Dauwen daele houdt op zaterdag 1 maart een bingo-avond met -zoals ze aankondigen- superprijzen. Deze bijeenkomst vindt plaats in de sporthal Van Duivenvoorde en be gint om 19.30 uur. Een aantal bewoners van de wijk 'zuid' in Middelburg wil een thea tergroep oprichten. Via het wijk- blad 't mag is praatje' heeft deze groep een oproep gedaan aan de bewoners, behalve muziek, dansen cabaret wordt ook poppenspel als mogelijkheid genoemd. Deze actie ve mensen willen het groots aan pakken. Naast spelers willen ze een vaste technische ploeg, alsook tekstschrijvers binnen de vaste kern. Irene Korstanje (01180-29377) fungeert als con tactvrouw. De Stichting Mediaan heeft een cursus verpleegkunde thuis georga niseerd. Op de woensdagavonden 5, 12 en 19 maart wordt die cursus gegeven onder leiding van een anthroposofisch huisarts en ver pleegkundige, die onder meer zul len vertellen hoe men moet omgaan met wikkels, compressen en een huisapotheek. Praktisch be zig zijn staat centraal. Dc bijeen komsten worden gehouden in het wijkgebouw Kruispunt aan de Mortierstraat in Middelburg tussen 20 en 22 uur. Voor informatie 01180-36811. Ouderen en alleenstaanden kunnen op vrijdag 7 maart weer deelnemen aan een zogenaamde 'open tafel' in De Boog aan de Herengracht te Middelburg. Deze open tafel be gint om 12 uur en voor de organi satie tekent de Stichting Unie van Vrijwilligers, afdeling Middelburg. Deelnemers dienen zich voor 1 maart op te geven. Telefoon 01180-34305. Hans de Waard geeft op acht don derdagavonden een psycho- synthese training in De Huifkar te Middelburg, de cursus is bedoeld voor mensen die wat bewuster wil len leren omgaan met zichzelf en heet psycho-synthese-training. De eerste bijeenkomst is op donderdag 27 februari. Voor informatie 01180-34258. De vrouwenvereniging Hadassa verkoopt op zaterdag 1 maart zelf gemaakte goederen in de Zuider- kerk aan de Schoutstraat in Middelburg. "We zijn ruim gesor teerd", meldt Hadassa en noemt: baby- en kinderkleding, sokken, spreien en tafellakens. Verder zijn er ook talrijke lekkernijen zoals boerenkaas, fruit en gebak en heeft de vrouwenvereniging boeken en bloemen ter verkoop. Voor de kin deren is er een grabbelton. De ope ningstijden: 10 tot 12.15 uur en 14 tot 15.30 uur. In sporthal De Stenge in Heinkens- zand spelen zaterdag 1 maart het Nederlands herenteam (kampioen van Europa) en het nationaal da mesteam tegen de Zeeuwse selec ties. De wedstrijd van de dames begint om zeven uur en de heren voetballen om kwart over acht. De PvdA/PPR-afdeling Valkenis- se heeft voor maandag 3 maart een 'politiek cafe' op het programma staan. Gastspreker is Arie van der Hek, lid van de Tweede Kamer voor de PvdA. Tijdens de bijeen komst die om 20 uur begint, treedt het koor Links Kollektief Walche ren tussendoor op. De bijeenkomst is openbaar en wordt gehouden in Hotel Walcheren te Koudekerke. ln samenwerking met de Zeeuwse Muziekschool verzorgt de Piek in Vlissingen vanaf medio maart pop muzieklessen. De lessen zijn niet stijlgebonden. De gehele cursus bestaat uit zes lessen van drieë neenhalf uur. Voor informatie 01184-16791. ln samenwerking met Roompot Recreatie heeft de Dienst Meer Be wegen voor Ouderen een 50 plus waterfestijn georganiseerd van dinsdag 4 maart tot en met donder dag 6 maart. Dagelijks is er een uit gebreid programma vanaf half elf 's morgens te volgen in Roompot Recreatie te Kamperland, waarbij zwemmen centraal staat. Er rijden speciale bussen voor dit driedaag se evenement. Voor informatie 01100-15892. De beslissing om een tunnel aan te leggen onder Het Kanaal tussen Frankrijk en Engeland, is een ex tra reden voor een vaste oeverver binding over de Westerschelde, aldus het Verbond van Nederland se Ondernemingen VNO-Zeeland. Volgens het VNO zou het van vi sie getuigen wanneer nu al rekening wordt gehouden met de mogelijk heden voor verdere economische ontwikkeling van Zeeland als ge volg van de komst van de tunnel. Door de nieuwe verbinding tussen het vasteland en Engeland kunnen extra economische activiteiten wor den verwacht in gebieden die een goede verbinding hebben met de Kanaaltunnel. Nederland moet er voor zorgen dat de groeimogelijk heden die Zeeland in dit verband heeft, optimaal worden benut. Daarbij is een vaste oeververbin ding een wezenlijk element. De contactgroep Breda van de KRO vergadert op dinsdag 11 maart in de Hoeksteen aan de Roozenburglaan te Middelburg. Het thema luidt: 'Op welke wijze kan het omroeppastoraat ons ten dienste staan en wij het - omroeppastoraat?'. Maria ter Steeg van dc organisatie is even eens aanwezig. De vergadering be gint om 20 uur en is tegen 22 uur afgelopen. D'66 Het D'66-tweede kamerlid Dik Tommei spreekt op vrijdag 28 fe bruari voor de afdeling Walcheren van zijn partij in De Blauwe Haan aan de Markt in Middelburg. Hij belicht het onderwerp milieu en er wordt ingegaan op actuele politie ke zaken. Deze openbare vergade ring begint om 20 uur. Voor zaterdag 1 maart staat in 't Beest te Goes de jaarlijkse motor dag op het programma. Deze is be doeld voor veteranen-motoren. Tijdens deze motordag worden \i deofilms getoond over motoren en motorevenementen en er is een ruilbeurs. 'Er is echter geen plaats voor Japanse motorfietsen', meldt de organisatie. Dc motordag begint om 11 uur. mapaziinverkono Marconiweg 12 Tel. 01184-65923 Vlissingen bij PZEM-centrale achter MTS Geopend van maandag t/m vrijdag vèn 9.00-12.30 uur en van 1.30-5.00 uur, zaterdag van 10.00-4.00 uur

de Faam | 1986 | | pagina 11