De zachte vacht van het Texelse schaap. het geheim van een gezonde, verkwikkende slaap. DE SUPERMARKT VAN DEZE TIJD!! kii° 8 *95 vliespinda's 1.98 golden delicious MEERMARKT 2S0 sr ST l49 Wensen uit Trefcenterwensboom voor vijf inzenders gehonoreerd lij Pf Koninginnedag, dag van Zeeuwse klederdrachten zaMtorf Woninginrichting magere varkensworst yoghurt 148 1. .e.ssïn zeelandbeurs 1986 krijgt allure Vlissingse MTSers verhandelen enkele maanden 'duivelsknoop' BROOD 800 gr. lil! mi DEKBEDDEN EN ONDERDEKENS Het eiland Texel in de Noordhollandse Waddenzee... Dit prachtige ongerepte natuurgebied gekoesterd door de zon en bespeeld door de wind, is de bakermat van 'n uitzonderlijk ras stamboekschapen, wereldwijd bekend door zijn onovertroffen wolkwaliteit. Eeuwen geleden al ontdekten de Texelse boeren de bijzondere eigenschappen van de Texelse schapenwol. Wie last had van reuma-, spier- of gewrichtspijnen legde zich te rusten tussen de ruwe schaapsvachten. Na 'n weldadige slaap waren de pijnen verdwenen... De helende en verkwikkende kracht vindt u in de Texeier DEKBEDDEN EN ONDERDEKENS. Een dekbed of onderdeken van dezelfde hoogwaardige kwaliteit als de Texelse schapenwol. Lekker warm in de winter... Ventilerend in de zomer... Afmetingen Prijzen Onderdeken 90 x 200 140 x 200 160 x 200 1180,00 f260,00 f290,00 Dekbed 140 x 200 200 x 200 240 x 200 f240,00 f340,00 f390,00 Nekkussen 35 x 60 f 19,50 Kussen 50 x 60 60 x 70 f 49,50 f 59,50 of op maat VLISSINGEN BELLAMYPARK 46-48 TEL. 01184-12988. DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 5 februari 1986 JONGE KAAS GROVE een ^95 kilo 9 voor VERS GEBRAND NU 250 gr. gratis gesneden 2 kilo KEuK£N c ampin a vruchten van 09 nu SCHUTTESTRAAT 10 KOUDEKERKE 01185-1340 LANGEVIELEWEG 81 - MIDDELBURG - 01180-12053 HELENE VAN UITERT GEEFT 250 GULDEN AAN NEPAL Demonstratie Vibron-veer bij Kik-Schoenmode Verkiezingsstrijd DE VUSSINGSE VERKIEZINGSSTRIJD EN SPELTIC BJV Spirit Het geheim van Texel Vrijdagavond koopavond VACUUM L49 VADER Zenuwachtig frommelend aan een papiertje vat de negenjarige Hélè- ne van Uitert uit Middelburg haar wens nog eens voorzichtig samen. "Ik wou", schrijft zc later in keu rig handschrift op papier, "dat ik een pannetje had. En als ik zei kook, dan zat er pap in. En als ik zei stop, dan hield liet op. Dan zou ik alle kinderen van de wereld eten geven. En dan had niemand meer honger". Datzelfde schreef ze december op een papieren kerstbol en hing dat op in de wensboom in het restau rant van het warenhuis Trefcen- ter. Uit de gigantische stapel wen sen die bedrijfsleider Meindert van Duin na de actie onder ogen kreeg, viel de wens van Hélène op. Zo'n pannetje had Van Duin echter niet in zijn magazijn. Hij bedacht evenwel wel dat een der gelijke wens zou aansluiten bij de provinciale actie 'Zeeland helpt Nepal'. En daarom mocht de scholiere aan coördinator Jantien Kuipe-Abee van de actie een enve loppe met inhoud 250,—) over handigen. Zelf kreeg ze trouwens een aardig presentje in de vorm van een legpuzzel. Behalve die van Hélène waren nog meer originele wensballen in de boom gehangen. Uit de paar honderd inzendingen die varieer den van 'ik wens vrede' tot 'ik wil een miljoen' selecteerde de be drijfsleiding van Trefcenter Mid delburg ook Kelly Sohilait, die er onvrede mee had dat haar moeder maar geen zusje voor haar wilde. "Ik heb wel twee broertjes", treurde het achtjarige meisje uit Lewedorp. "Maar die plagen me steeds". Ter vervanging van het zusje dat de moeder maar niet wil, ontving Kelly een levensgrote pop met passende wandel wagen. Verder verraste het Trefcenter vo rige week woensdag de vijftigjari ge Piet Huijbregtse, die zich een emmer brintapap wenste. Hij ont ving de pap tijdens zijn avond maal in zijn woning in St. Lau rens. Meevaren op een sleepboot was de wens van de zestienjarige Philipe Marteijn uit Middelburg. Hélène van Uitert (tweede van rechts) overhandigt de cheque ter waarde van f 250,— aan de Coördinatrice van de actie Zeeland helpt Nepal. Rechts Kelly Sohilait. Hél'enes broertje kijkt toe. Hij mag binnenkort met Van den Akker uit Vlissingen meevaren. En zestien meiden en één jongen van de Vliedberg schdol kregen gratis thee in het restaurant. Petra Hondius schreef dat op de kerst bal en hing deze op in de wensboom. De tweede Zeelandbeurs lijkt haar succes van twee jaar geleden op z'n minst te gaan evenaren. Nu al hebben bijna tweehonderd on dernemers een stand gereserveerd voor de beurs die plaatsvindt van maandag 28 april tot en met za terdag 3 mei. Hoogtepunt moet volgens directeur M.H. Delissen koninginnedag worden, als alle bezoekers in klederdracht gratis binnen mogen in de tenten op het Miroterrein Ie Vlissingen. De BBO-dirccleur (Bureau Beurzen Organisatie) heeft die dag uitge roepen tot 'dag van de Zeeuwse klederdrachten'. De titel van de beurs die twee jaar geleden zo'n 35.000 bezoekers re gistreerde luidt: 'Om prettig bij de lijd ie blijven'. Onder die noe mer heeft zich volgens Delissen een zeer gemêleerd gezelschap standhouders aangemeld. Wat er te zien is varieert van huishoud- luilpjes tot serrebouw, plafond systemen en autorijscholen. Ook komen er automerkendealers en Drukte bij de Zeelandbeurs van twee jaar geleden. er zijn veel doe-het-zelf- producten. Aan de uitbater van het beursrestaurarit is de eis gesteld dat hij vriendelijk en net jes de klanten bedient. Delissen heeft binnen hel kader van de Wet op de Kansspelen een beurspuzzel ontworpen. Dage lijks zijn er in het beursrestaurant modeshows te zien. De tenten bieden circa 2000 m2 oppervlakte meer ruimte dan de beurs twee jaar geleden. Op de nu 10.000 m2 zullen naast de com merciële ondernemingen ook in stellingen een plaats krijgen aan geboden met een boodschap. Contact beeft het BBO al gehad met de dierenbescherming en de stichting Consument en Veilig heid. Er zal nog contact worden gezocht met de Stichting Ram- schip Schorpioen. Deze instellin gen krijgen een gratis plaatsje in de beurstenten. Kik Schoenmode in Oost- Souburg demonstreert op vrijdag 14 februari tijdens de openingsu ren van de zaak welk gemak de 'Eussgold vibron veer' kan bie den. Deze voetcorrectie past zich namelijk helemaal aan, aan de af wijking van de voet(en). Ongeveer tachtig procent van de Nederlanders, heeft een voetaf wijking. Een opzienbarend cijfer, volgens Eussgold. Vele klachten (rug- en hoofdpijn en vermoeid heid) kunnen worden terugge bracht naar een mankement aan de voeten. En dat komt -aldus de fabrikant van het correctie apparaat -omdat het lichaam fei telijk is opgebouwd op blootvoets lopen. De Vibron veer werd ontdekt in Zweden. Drie jaar geleden werd ze in Nederland geïntroduceerd. Kik Schoen mode in Oost- Souburg demonstreert het appa raat regelmatig en heeft er veel succes mee. Deze veer wordt na melijk aangepast aan de afwij king van de voa, of men nu een holvoet, dan wel plat- of spreid- voet heeft. In tegenstelling tot de gewone steunzool past de Vibron veer in elke schoen. "En dat is goed nieuws voor de dames, die nu alle modeschoenen gewoon kunnen blijven dragen", oordeelt Kik in Oost-Souburg. Bit 07 bet In Vlissingen is de verkie zingsstrijd voor de gemeenteraad (19 maart) losgebarsten. Startsein gaf wethouder Daan Bruinooge (PvdA) vorige week woensdaga vond voor een tjokvolle zaal ge nodigden bij de presentatie van de 'duivelsknoop', een spel dat exa menkandidaten van de Vlissingse MTS binnen een bjv (besloten jongeren venootschap) de komen de maanden op de markt gaan brengen. Bruinooge herinnerde zijn gehoor er aan dat uitgere kend zijn partij - zonder die overi gens met naam te noemen - het voortouw nam om het onderne mersklimaat in Vlissingen te ver beteren. Bruinooges rede was helemaal ge schoeid op de ondernemerslijst in relatie tot zijn politieke achter grond. "Mensen die geïnteres seerd zijn in het ondernemer schap, kunnen daar niet vroeg ge noeg mee beginnen", waarschuw de de wethouder - in vroegere ja- .ren zelf ook 'middenstander' - de aanwezige leraren. En hij riep op om via scholen leerlingen en stu denten warm te maken voor dat ondernemerschap. "Dit initiatief om het examenproject van leerlin gen die zelf een bedrijf willen gaan beginnen even te laten proe ven aan waarmee een ondernemer allemaal krijgt te maken, sluit aan op het beleid van de gemeente: we doen wat aan het ondernemers klimaat". Bruinooge - met onder meer economische- en jeugdzaken in zijn portefeuille - etaleerde ver volgens een aantal primeurs bin nen Vlissingen die hij met zijn po litieke achtergrond had helpen verwezenlijken ("We besteden bijzonder veel aandacht aan star ters"), waarna de aanwezigen iro nisch vaststelden dat wat Vlissin gen betreft de verkiezingsstrijd was begonnen. Centraal tijdens de oprichtings- bjjeenkomst stonden echter de ne gentien leerlingen- examenkandidaten. Net zoals hun voorgangers een jaar geleden, hadden MTSers uit verschillende studierichtingen zich rond de tafel geschaard en na veel praten beslo ten om de 'duivelsknoop' enkele maanden te gaan verhandelen. "De naam Speltic bjv is ontstan omdat je van dit spel een tik krijgt". Lachte één der negentien ondernemers na afloop, toen be zoekers driftig trachtten de zes houtjes van 'ongeveer acht centi meter lengte aan elkaar te knopen. Het idee was afkomstig van John Joosse, die de 'duivelsknoop' voor het eerst zag tijdens de deze zomer in Rotterdam gehouden Fenomena, een expositie waar na tuurkundige zaken alle aandacht Weihouder Bruinooge ont hult een showmodel van de Duivelsknoop. Om hem heen is een aantal jeugdige ondernemers verzameld. kregen. Joosses idee werd uitein delijk gekozen nadat zo'n hon derdtwintig andere ideeën waren afgestreept. Maar daarna moest alles worden georganiseerd. "We hebben veel hulp gehad van de Juniorkamer Walcheren, waar voor hulde", klonk het koor jeugdige ondernemers. Ir. H. Bruijstens van die organisatie wuifde al te veel lof voor de Juni orkamer weg. Hij vergeleek de opzet met een voetbalspel. "Ook al begrijp je er niets van. je voelt de spirit in het spel. Die spirit voelde ik hier ook". MTS-directeur M.A.P. Verhoeve was bijzonder te spreken over de wijze waarop zijn examenkandi daten hei project hadden opgezet en het bedrijf hadden voorzien van een serieus te nemen directie, hoofden van diensten, andere functionarissen en raad van com missarissen. Volgens Verhocve was het geen spel, maar een leer middel waarbij het proces om liet product 'tot rijping te laten ko men' een stimulerend effect heeft. De 'duivelsknoop' wordt ge maakt in een oplage van duizend stuks. Het bedrijf, dat dit voor jaar trouwens weer wordt geliqui deerd, heeft voor tweeduizend gulden aandelen verkocht: veertig van 25,en 200 van vijf gul den. Als er meer vraag is dan de aangemaakte duizend stuks, wordt de productie verhoogd. Het Zeeuwse bedrijfsleven heeft inmiddels enkele honderden ge kocht. Wie zo'n spel aanschaft, zal lang moeten puzzelen Voordat de knoop weer is gelegd. Maar dat is ook de bedoeling. Het moet spanning geven, stelt pr- functionaris J. Geschiere van Speltic bjv vast.

de Faam | 1986 | | pagina 17