Podi lum STRANDHOTEL VLISSINGEN"; Expositie suöbü^ Fil ms Kinder en jeu Terminus We service verlangt, zit goed! ID* WARM-WINTERMENU TEE DE ECHTE CHINESE SPECIALITEITEN! SIDi iS Hoort u het niet natuurlijk meer? Mist u de essentiële tonen? Onze specialist praat graag met u over de oplossingen die de huidige hoortechniek u kan bieden. Kom eens langs. Hoortoestel met gratis proefperiode na medisch advies. Des gewenst bezoek aan huis. hoortoestellen DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 22 januari 1986 MIDDEN- ZEI-XANI) OVI.R/K I S AN DONDI RDACi K)1 IN Ml I WOI.NSDAC i *Het 'Koninklijk ballet van Vlaanderen' danst 'Panovaria' en 'Le'sa- cre du printemps' in choreografieën van Valery Panov. De Schouwburg Middelburg, donderdag 20 uur. Panovaria is een reeks hoogtepunten uit vroeger gecreëerde balletten. Het vormt een overzicht van het choreografische werk van Valery Pa nov, de uitgeweken Russische danser. In een opeenvolging van diverse fragmenten wordt aan de dansers de gelegenheid gegeven om hun technische kunnen te tonen. Deze spectaculaire parade van dansvirtuositeit geeft al aan wat Panov van plan is met het Ballet van Vlaanderen in de komende jaren. In 'Pa novaria' worden enkele scènes uit bekende baletten gedanst. Na de pauze krijgt de toeschouwer in De Schouwburg een uiterst subtiele (ballet)versie van Le Sacre du Printemps van Igor Strawinsky voorge schoteld. *Ollert en Yvert brengen eigentijdse muziek met wortels in Frankrijk. Razzmatazz Oost-Souburg, zaterdag 20.30 uur. David Kriigel en Lcnka Jarosikova in 'de liefdesdroom' van I.iszt. Jean Pierre Yvert en Christian Oiler Het tweetal is zeer bedreven op de trekharmonika en brengt originele klanken met een aparte dimensie, die er door het samenspel aan wordt toegevoegd. *'Blue Murder' is ontstaan uit de Nederlandse punkformatie 'So viet Sex'. De groep bestaat uit: Maarten Ploeg - zang, gitaar; Ro gier van der Ploeg - gitaar; Anne- miek Lelyveld - bas; Ryu Tajiri - zang, synthesizer; Phi! van Ton geren - zang, synthesizer en Jos den Brok drums. De Piek Vlissin- gen, zaterdag 22 uur. Maarten en Rogier van der Ploeg besloten in de zomer van 1982 een nieuwe groep te starten met een uitgebreide bezetting en een dui delijk ander repertoire dan voorheen. In zeer korte tijd bracht Blue Murder twee cassettes uit, ge volgd door twee platen in 1984 en een single plus elpee begin 1985. Gaandeweg kreeg de groep meer aandacht van de media; goede re censies in bladen als Oor en Vinyl gingen gepaard met een toene mende air-play op de Nederlandse radio en televisie. Blue Murder Met de elpee 'Energized' boekte de groep ook succes in Engeland. John Peel draaide de plaat regel matig op de radio en Type Tees. PODIUM IN 'T KORT 'In Holland staat een huis' is een musical door Nooy's Volkst heater met onder andere Hen Cra mer. Hanny Vree, Piel Hendriks, Hans Boskamp, IJl' Blokker, Ma- di Alfredo en Herbert Joeks. Schouwburg Middelburg, vrijdag en zaterdag 20 uur. Hanny Vree en Ben Cramer in 'Holland slaat een huis'. 'Gilgamesj' is een hardrock band uil Leerdam, die - zo zeggen insiders - op hel punt staat inter nationaal door te breken in liet spoor van Vandenberg en Pictu re. Bar American Middelburg, vrijdag 21.30 uur. 'De Zeeuwse Komedie' speelt 'De zwevende gloeilamp' van Woody Allen. Spelers: Tom Roo- vers. Kees de Rijcke, Milly Oele, Ld van Reijmérsdal, Annelies Anlhonise en Piel de Heus. Re gie: Ldo Douma. Vestz.aktheater Vlissingen, zaterdag 21.30 uur. 'The men they couldn't hang' is een Britse folkabillycowpunk- groep. Ze vormt sinds 1984 een van de voorhoedegroepen in haar genre, 't Beest Goes, zaterdag 22 uur. Tijdens de Zeeuwse Jazzdag treedt een zevental groepen op met Greetje Kauffeld als een waardige finale. Medewerkende ensembles zijn: Down Home St ring Band, Seaport Quintet. Ava lanche, Evergreens Big Band, Pi- liama Jazzkwartet, Salt Lake Jazz Band en Dansschool de Jong. Concert- en Gehoorzaal Middelburg, zaterdag vanaf 15 uur. Albert van Ainstel treedt op met werken van Jacques Brei en George Brassens op uitnodiging van hel comité Walcheren van de Alliance Franyaise. Aula Christe lijke Scholengemeenschap Mid delburg, zaterdag 20.15 uur. Eveline Jutten (luit en zang) en Ciska Mertcns (luit) spelen tij dens het sherryconcerl onder de titel 'Pride en Prejudice' ofwel: hoe te bewijzen dat eenvoudige genoeens ook genoegens zijn en voorts iels droevigs. Vestzakthea ter Vlissingen, zondag 16.30 uur. Paul van Vliet brengt zijn nieu we one man show 'Life'. Schouwburg Middelburg, dins dag en woensdag 20 uur. The mad caps of New Orleans met Frank Roberscheuten - klari net en altsax; Jan Maas - trombo ne: Paul Welling - banjo; Sjoerd Rullen - bas en Christ Vinger- lioeds - drums. Koper Galjoen Middelburg, zondag 14.30 uur. hoek Golden Tulip Strandhotel Vlissingen serveert u in onze serre een Grootmoeders Groentesoep Stamppot Veldsla (het winnende recept van onze Zilveren Garde-winnares) Ouderwetse Griesmeelpudding met bessensapsaus Koffie met lekkernijen incl. glas wijn 32,50 per persoon Reservering gewenst. Golden Tulip Strandhotel (au ni n ruiii' IIOTI IX Boulevard Evertsen 4 4382 AD Vlissingen Tel.: 01 184- I 22 97 Om mee te nemen maar óók om van te genieten in ons CHINEES-INDISCH RESTAURANT „c )llan c 11 'MI DE VISSERSTRAAT 1 3 VLISSINGEN (HOLLAND) TEL. (01184) 65783 want bij Terminus zit u bij de winnaar van de hoffelijkheidspluim '85, dat inspireerde ons tot de creatie van een maandelijks hoffelijkheidsmenu Kan het nog hoffelijker? menu januari 1986 a f 40.00 gevulde avocado toast, boter heldere kippesoep varkenshaasje met een mousse van kwartels bigaradesaus fijne groenten en aardappelen vanille roomijs met meloensaus en slagroom koffie, bonbons En elke zondag van 13.00 tot 16.00 uur genieten van het familiebuffet. HOTEL RESTAURANT W*B0M\ FR DEN HOLLANDERLAAN 37 TEL 01100-30085 HOTELS 4461 HM GOES Zeeuws Museum/Nat uurhistorie Oostkapelle. De natuur in Zee land met onder meer acht meter zeeaquaria, Fossiele schelpen zoe ken en vinden in Zeeland. Tevens natuurschilderijen van diverse (internationale) kunstenaars. Die ren in de natuur. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zeeuws Museum (Kapittelzaal van het Abdijcomplex) Middel burg Bekroonde ontwerpers zes jaar Kho Liang Ie prijs. Maandag tot en met vrijdag van 10 tot 17 uur. Tevens Lidy Hoewaer, 'Scot tish Hills' veertig delen sanitair- porselein, zwart en groen. Stedelijk Museum, Bellamypark 19, Vlissingen Jon Marien, schil derijen. Dinsdag tot en met vrij dag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur, zaterdag van 13 tot 17 uur. Jacob Roggeveen (Buitenrust) Middelburg Marlies Stroo-Buys en Annelien Scheele, olieverschil- derijen. Dagelijks 10 tot 16 uur, tot en met zondag. La Reine (Lange Zelkc) Vlissin gen. Cynthia Scholten en Joyce Stijvers. Beeldhouw- en houtsnij werk. Tijdens openingsuren kof fieshop. Kunstuitleen, Kuiperspoort 22, Middelburg Geert Baas, schilde rijen, dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17 uur. Iguana (Bellamypark) Vlissingen, Levende reptielen, amfibieën en insejeten. Dagelijks geopend van 14 tot 17.30 uur. Galerie "De Wijnstock", (Bel- linkstraat 32) Middelburg. Mar len Molema, Gouaches en teke ningen. Donderdag en vrijdag van 14 tot 17 uur. Zaterdag van 11 tot 12.30 en van 14 tot 17 uur. De Vleeshal, Middelburg. Tom Puckey. Nieuwe beelden. Dins dag tot en met zaterdag van 13 tot 17 uur, zondag van 14 tot 17 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum, (Achter de Houttuinen 30) Mid delburg. Peter Kook', schilderij en. Dinsdag tot en met zondag van 14 tol 17 uur. Donderdaga vond van 19 tot 21 uur. St. Janstraat 41-43, Middelburg, Anneke Ruimschotel louwplastie ken. Donderdag tot en met zater dag 14 tot 17 uur. Galerie Moreno (Paul Kru- gerstraat 61) Vlissingen. Werken van diverse kunstenaars. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.30 uur. I.Hnge .Noordstraat 56, Middel burg Gera Dauvillier, schilderij en, aquarellen en kunstfoto's, maandag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. Gortstraat 48, Middelburg Wil lem Vader schilderijen, aquarel len en kunstfoto's. Maandag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. RESERVEREN? 1 Alhambra Vlissingen 01184-12260 Electro Middelburg 01180-30235 Grand Theater Goes 01100-15165 Meccano Middelburg 01180-30235 JTV Goes, Oostsingel 94, tel. 01100-27215 Middelburg, Korte Geere 27, tel. 01180-13113 Vlissingen, Badhuisstraat 153, tel. 01184-10303 sTerneuzen, Axelstraat 33a, tel. 01150-30233 KINDERBOEKEN (door Jan Smeekens) Een onderwijzer kan een kind sla peloze nachten bezorgen. Maar hoe kinderen elkaar soms langdu rig en ongestoord het leven op school vergallen ligt meestal bui ten het gezichtsveld van ouders. In TIRANNEN vertelt Aidan Chambers over de meedogenloze pesterijen van drie zesdeklasmeis- jes. En onder het lezen voel je bij jezelf de angst, het verdriet en vooral de machteloze woede naar boven komen die ook hun slach toffers ervaren. Melanie Prosser gebruikt haar overwicht op haar klasgenootjes om ze te tiranniseren en te treite ren, zodat ze doen wat zij wil. Be halve haar twee "vriendinnen" Sally-Ann en Vicky heeft iedereen in de klas daardoor de pest aan haar, maar niemand durft het aan zich te verweren of op tc komen voor de slachtoffers. Het verzet begint bij Angus. Hij is verliefd op Lucy op wie de drie sinds kort hun lusten botvieren. Ze vindt hem echter 'een dom, mager kalf op hoge poten waar nog niet veel biefstuk aan zat'. Toch zijn de onhandige briefjes die hij haar schrijft uiteindelijk de reden waardoor ze besluit dat ze zich niet langer het botte geweld van haar kwelgeesten wil laten welge vallen. De pesterijen begonnen op haar elfde verjaardag. Ze had nieuwe schoenen gekregen en dat was Melanie niet ontgaan. Het zou niet bij vernieling blijven. Licha melijke en geestelijke mishande ling, chantage en gedwongen win keldiefstal, niets is Melanie te min bij haar pogingen Lucy klein te krijgen. Zover komt het net niet, omdat de klas tenslotte eendrach tig en zonder vechten, maar door middel van een muurkrant Mela nie duidelijk maakt hoe men over haar denkt.. Hoewel Aidan Chambers laat zien waar het mis selijke gedrag van Melanie van daan komt, kiest hij terecht en onomwonden partij voor Lucy en de anderen. Perslot van rekening heeft zelfs tolerantie zijn grenzen. Een aardige bijkomstigheid van dit spannende boek is nog dat de schrijver geïnteresseerde lezers langs de neus weg de tip geeft ook De achttiende Ramp van Betsy Byars en Carry's kleine Oorlog van Nina Bawden te lezen. Zoveel aardigheid tegenover collega's kom je niet vaak tegen. Tirannen door Aidan Chambers. Uit geverij Querido, Amsterdam. Prijs f19.50, leeftijd vanaf 12 jaar. GEPROLONGEERD *'The Goonies' voor de twee de week. Alhambra I Vlissin gen, vrijdag en zaterdag 19 uur, zondag 14 en 19 uur. (al le leeftijden). "'Back to the Future' voor de zevende week. Alhambra 11 Vlissingen, donderdag en maandag tol en met woens dag 20 uur, vrijdag lot en met zondag 19 en 21.30 uur. (alle leeftijden). "'Miami supercops' voor de tweede week. Grand Theater Goes, vrijdag en zaterdag 19 uur, zondag 14 en 19 uur. (al le leeftijden). "'Gotha' voor de derde week in Zeeland, maar nu in Grand Theater Goes, donderdag en maandag tot en met woens dag 20 uur, vrijdag tot en met zondag 21.30 uur. (alle leef tijden). Kiss of the Spiderwoman' voor de tweede week. Mecca no Middelburg, donderdag, zondag, dinsdag en woensdag 20.30 uur, vrijdag en zaterdag 20 uur (12 jaar). M 11)1)1 N- /I I LAM) OVI RXK lil VAN I)()\|)| RDACi IOI I \ll I WOl \SI )A( i '"Billy Turf haalt weer talrijke fratsen uil in de film, genoemd naar zijn naam. Alhambra 11 Vlissingen, zondag 14 uur. Heidiis een kleurenfilm met Heidi in de hoofdrol. In deze f Urn wordt Nederlands gesproken. Meccano Middelburg, zaterdag en zon dag 15 uur. Heidi's avonmren in de bergen met haar brompot van een opa. Haar unieke gave van alle mensen en dieren te houden, stellen haar in staal zich goed aan te passen in de voor haar nieuwe omgeving. Ze maakt vele vrienden, zowel onder de mensen als onder de dieren. Op een bepaald moment komt de tante van Heidi haar halen. Tante Dete vraagt haar om voor een meisje in een rolstoel te gaan zorgen. Dit meisje Klara wordt een echte vriendin van Heidi. De twee vriendinnen raken in allerlei humoristische en ondeugende gebeurtenissen ver wikkeld. PORNO "'Meisjes voor extra wensen'. Alhambra 1 Vlissingen, vrijdag 23.30 uur (achttien jaar). "'Sex in de hoogste klas'. Grand Theater Goes, vrijdag 23.30 uur (achttien jaar). "'The breakfast clubmet Finilio Fstevez, Paul Gleasun. Anthony Mt chad Hall, John Kapoles, Jndd Nelson, Molly Ringwa/d en Ally Slice dy. Regie: John Hughes. Alhambra Vlissingen. donderdag en maan dag tot en met woensdag 20 uur, vrijdag tot en met zondag 21.30 uur. (alle leeftijden). Op een zaterdagochtend moeten vijf leerlingen terugkomen naai school.Om verschillende redenen kregen ze straf. Allen hebben een an dere achtergrond, ze kennen elkaar dan ook niet. En die bekendheid met eikaars achtergronden levert zowel kwetsende uitlatingen als ont roerende toenaderingspogingen op. Maar wat er ook daar in de school bibliotheek gebeurt, ze blijven solidair en als een muur tegenover de straffende leraar. Aan het eind van de dag gedwongen samenzijn heb ben zij elkaar grondig leren kennen en voelen zich verbonden in 'The breakfast club'. '-"Succes is the best revenge' Meccano Middelburg, vrijdag en zaterdag 22.30 uur (twaalf uur). - De film is een kritisch portret van 'de' Poolse kunstenaar die enerzijds door eigen toedoen en anderzijds omdat hij afweek van de 'staatsnor- rnen in de kunst' dissident werd. In het buitenland krijgt hij ook nog |)roblemen met zijn zestien jaar oude zoon, die terug wil naar Polen, juist op het moment dat de kunstenaar de banden met zijn geboorte land definitief breekt. "'The cotton dub' met onder andere Richard Gere. Diana Lane en Gregory Hilnes. Regie: Francis Ford Coppola. Electro Middelburg, vrijdag, zaterdag en maandag 20.30 aar. (twaalf jaar). Spannende film met veel aandacht voor jazz-muziek in deze legendari sche jazz-club, in het hartje van Harlem die ten tijde van de droogleg ging gouden tijden meemaakte. De beste muzikanten bespeelden daar het podium: Duke Ellington, Cab Calloway en vele anderen. Lr valt te genieten van maar liefst 50 muziekoptredens. Tegen deze achter grond maakte Coppola een spannend misdaadverhaal. Wie verstandig is, verlaat de zaal niet voor hij ook de laatste eindtitcl heeft bekeken. De letters hoeft hij niet tc lezen, maar daaronder roept Coppola in de door hem ontworpen oerbeelden van musical en misdaadfilm uit de ja ren dertig in vogelvlucht nog eens zijn hele film op. dn het kader van Cinematheek (oude filmshaalt de stichting Film theaters Middelburg de stof af van 'Viaggio in ha Ha'. Meccano Mid delburg, maandag 20.30 uur. (alle leeftijden). De filmcarrière van Roberto-Rossellini is voor een niet gering deel be paald door zijn relatie met Ingrid Bergman. Ze trouwden, kregen kin deren en volgens menig criticus was het verloop van hun relatie vrij nauwkeurig tc volgen aan de hand van de films die zij samen maakten, tot en met Angst (1954). Toen was de liefde over en ook zo'n beetje de speelfilmcarrière van Rossellini. Viaggio in Italia, in 1954 gemaakt tegen het einde van de vijfjarige verhouding, lijkt qua inhoud inder daad aan die zienswijze tc beantwoorden. Een Brits echtpaar reist naar Napels, waar de man een prachtige villa heeft geerfd. Ze merken dat hun huwelijk weinig inspiratie meer biedt. Daar zouden de reis, het mooie huis en het verblijf tussen de talloe kunstschatten wellicht veran dering in kunnen brengen. Maar nez, de Vesuvius vertoont geen aan drang tot een uitbarsting en overheersend zijn de opgravingen van Pompei. De man zoekt al snel zijn heil op Capri en als hij terugkomt, besluit het stel tot een echtscheiding - niet zonder symboliek; bij een opgraving. Als het echtpaar, na de afspraak over een scheiding, terug gaat naar huis, raakt de auto vast in een processie in Napels, waar een wonder schijnt te gebeuren, want de menigte begint opeens Miiacolo!, Miracolo! te roepen. Onder de indruk geraakt, besluit het paar de scheiding alsnog geen doorgang tc laten vinden. "'The rivermet onder andere Mel Gibson en Sissy Spacek. Regie: Mark Rydell. Electro (ZVU) Middelburg, woensdag 20.30 uur. (twaalf jaar). The river zet in scherpe termen de macht van Big Bissiness tegenover de mythe van de vrije boer op zijn eigen land. Daarom wordt de film in Amerika als 'links' beschouwd, terwijl in Europa juist de benadruk king van verbondenheid met de aarde, ondernemerschap en (religieus) patriotisme voor 'rechts' doorgaan. Een metafoor aan het eind van de film: de voortdurend buiten zijn oevers tredende machtige rivier de Tennessee, ingedamd door de inzet van solidaire mensenhanden.

de Faam | 1986 | | pagina 7