„Laat lepra ook een zorg zijn". te BEGIN HET NIEUWE JAA MET EXTRA VOORDEEL f 25,-- korting Marijke Merckens: Giro 50500 Bank70.70.70.929 Frank Thielen steekt Atlas in het nieuw Arensman Zeeuwse dealer laser-lijn Woensdag 22 januari 1986 DE FAAM - DE VLISSINGER Indische keuken Eigen baas Toename Zeeuwen Psoriasis Nationale parken Natuurpad PCOB Rommel 17 kunstenaars Bijbelzondag Landschapsonderhoud Ontspanning vrouwen Film v. ouderen Tear Fund Nepal Cultuurbehoud Oecumenisch Betaal niet mee Baarmoederhalskanker Nieuwe lijd Raad Arnemuiden Raad Veere Raad Mariekerke Raad Westkapelle Leven van bijen Komitee Schildersbuurt Zwemmen voor ouderen Wat te melden? BEL 61180-27651 Toestel 54 Publiciteit Verbetering straten Maaltijd Beatrix Vrouwen bellen vrouwen Disco of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Vrouwen ontmoeten vrouwen Play-back-show Woonlasten Nederlands Junior lennis Gevonden voorwerpen in Vlissingen Lezers schrijven. Fitness bodybuilding krachtsport Belastingen Belastinginspectie In januari krijgt u niet alleen onze beste wensen voor het nieuwe jaar maar ook op alle brilmonturen boven honderd gulden. Goes, Lange Vorststraat 106. Middelburg, Lange Delft 24. Vlissingen, St. Jacobsstraat 14 Mevrouw Dunes wijdt de bezoe kers van Zandstroomcomact op woensdag 29 januari in in de ge heimen van de Indische keuken. Zowel dames als heren kunnen daarvoor terecht in De Vergulde Baars aan de Baarsje-straat te Middelburg om half tien 's morgens. De jongerenorganisatie van het ('NV gaat baanlo/e jongeren steunen bij het opzetten van een eigen bedrijf met een driedaagse cursus in februari. Vanavond (woensdag 22 januari) wordt een informatiebijeenkomst gehouden over de cursus in Goes, in Hotel Terminus om 20 uur. Do«l van het eigen bed ri j I dat de jongeren starten dient te zijn - aldus de CN V-jongeren - het scheppen en instandhouden van arbeidsplaat sen. Winst maken is daar onder geschikt aan. Voor informatie 01100-20310. De bevolking in Zeeland is in 1985 toegenomen lot 355.718. Dat zijn 315 inwoners meer dan in 1984. De prov incie telt nu 176.626 mannen en 179.092 vrouwen. In 1984 daalde het aantal inwoners nog met lil. Valkenisse, Wester- schouwen en Goes hadden een be trekkelijk groot vestigingsover schot, in totaal 344. Valkenisse spande de kroon met een positief saldo van 139. Een groot negatief saldo had Vlissingen. Daar heeft de afdeling bevolking nu 607 min der kaarten in de bakken. Tholen heeft 186 mensen minder en Ter- neuzen 123. 'De psychologische aspekten van Psoriasis' luidt de titel van een thema-avond van de psoriasisve- reniging Noord-Brabant en Zee land, die op dinsdag 28 januari wordt gehouden in hel verpleeg huis Ter Valcke te Goes, aanvang acht uur. De dermatoloog I. Ver meiden en regiovertegenwoordi- ger C.M..I. Lambermont zijn op deze avond aanwezig. Psoriasis is een huidafwijking die veel voor komt en bij de patiënt vaak schaamte veroorzaakt. De NRV afdeling Zeeland ver zorgt op zaterdag 25 januari va naf 14 uur in Hotel Walcheren te Koudekerke een lezing over natio nale parken in de USA. De fotograaf Tjelco Savie toont met dia's een natuurpad in het grote Joegoslavische natuurpark Samoborko-Gorje in de omge ving van Zagreb in vier seizoenen. Hij doet dal op uitnodiging van KNNV in de Christelijke scholen- •gemeensehap aan de Elzenlaan te Middelburg op vrijdag 24 januari vanaf 20 uur. De afdeling Middelburg van de Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) houdt op woens dag 29 januari haar jaarvergade ring in gebouw De Schakel, Bacli- tensteene 14 te Middelburg, aan vang 14.00 uur. Op de agenda staan: notulen, ingekomen stuk ken, jaarverslagen secretaris en penningmeester, begroting 1986, bestuursverkiezing en na de pauze worden dia's vertoond van ge houden fiets- en dagtochten en meerdaagse reizen. Belangstellen de ouderen zijn welkom. Met het oog op de rommelmarkt van zaterdag 8 februari in het Woltershuis te Vlissingen zijn de buurtbewoners opgeroepen om nog wat rommel in te komen leve ren. De opbrengst van de r o m m e I m ar k t - f a n cy - f a i r wordt gebruikt om nieuw apparatuur voor de soosruimte aan te schaf fen. Wie nog wat kwijt wil, kan dat afgeven in het buurthuis aan de Hogeweg 103 of bellen, dan wordt het eventueel afgehaald. Telefoon 01184-14660. In de expositieruimte Balans 17 tonen zeventien kunstenaars va naf zaterdag 25 januari een werk. De opening van de expositie is die zaterdag tussen 15 en 17 uur. Het Nederlands Bijbelgenoot schap heeft 'opgeroepen om op Bijbelzondag in de kerken extra aandacht te schenken aan de Zuidsingel te Middelburg is daar om op zondag 26 januari een the- madienst om tien uur. D.A. van Houwelingen stelt tijdens de the- madienst: 'De letter doodt, maai de geest maakt levend', .los Ver poorten verleent muzikale mede werking. Onder zijn leiding staat ook de Lutherse Cantorij die op die zondag aan de dienst mee werkt. Vorig jaar, toen bestond het Nederlands Bijbelgenoot schap 170 jaar, constateerde de Wereldbond dat de vraag naar bijbels nog nooit zo groot was geweest. Het Buro Baan lozen Service in formeert op vrijdag 24 januari in samenwerking met de Stichting Landschaps verzorging Zeeland geïnteresseerden over een inventa risatie die de afgelopen zomer heeft plaatsgevonden en waarbij kwam vast te staan dat kleine landschapselementen op Walche ren in een slechte staat van onder houd verkeren. Deze informatie ve bijeenkomst wordt gehouden in het onderkomen van Buro Baanlozen Service, Stadhuisstraat I te Middelburg en begint om 10 uur. De Vlixxing.se- Vrouwenraad houdt op donderdag 23 januari weer haar tweejaarlijkse ontspan ningsin iddag in het Scheldek war- tier. De Vereniging Nederlandse Huisvrouwen te Vlissingen voeren dan een toneelstuk op onder lei ding van mevrouw M. Wcsierhout-Sparrentak. De ont spanningsmiddag begint om kwart voor twee. De Stichting Welzijn voor Oude ren in Vlissingen vertoont op dinsdag 28 januari de film 'An nie' in Bachten Komme aan de Badhuisstraat te Vlissingen, aan vang 14 uur. Annie is een weesmeisje dat van alles probeert om uit het weeshuis te komen. De kinderen die daar namelijk zijn ondergebracht worden heel slecht behandeld. Het tienjarige meisje Annie vindt uiteindelijk een 'va der', die haar adopteert. Mr. Jaap Bogaards, stafmede werker van fear fund Nederland, spreekt op donderdag 23 januari in de Middelburgse Thomaskapël aan de Vrijlandstraat over Nepal en ile relatie tussen zending en out w ikkelingswcrk. Bogaards heeft een brede ervaring in dat werk. Tijdens de bijeenkomst wordt ook de film 'The pipal tree' getoond, die werd opgenomen met goedkeuring van de Nepalesc regering. Muzikale medewerking verleent de gospelgroep 'Stable Compagnion'. Aanvang 19.30 uur. Tegen 22 uur is deze bijeen komst afgelopen. De sectie cultuurbehoud van de Zeeuwse Culturele Raad bespreekt tijdens vergadering op donderdag 23 januari onder meer een subsidieverzoek van de Stich ting tot Behoud van Onderwater- schatten in Zeeland. Verder komt de inventarisatie van jonge monu menten ter tafel. Deze vergade ring wordt gehouden in het kan toorman de culturele raad aan de Dam 31 te Middelburg en begint om 14 uur. Op zondag 26 januari is er een oe cumenische kerkdienst in de Ka- naalstraatkerk te Oost-Souburg om 19 uur. Pastoor A. Burm, ds. R.E.R. van Buiten en het Vlis- sings jongerenkoor verlenen me dewerking. Het thema luidt 'Sa men getuigen zijn'. Een landelijke advertentie van de actiegroep 'betaal niet mee aan cruise en pershing twee' heeft zo veel gekost dat de kas helemaal leeg is. Derhalve heeft de groep een gironummer opengesteld waar donaties kunnen worden ge geven. Het gironummer luidt 2831317. t Nedcriandsé StichtingvoorteprabcstrijcUng i^ëj} Wibautstraat 135.1097 DN Amsterdam."B&Ö20 -938973 Dc Socialistische Partij is een campagne gestart om het bevol kingsonderzoek op baarmoeder halskanker te heiwatten. Om dat te bewerkstelligen heeft de Zeeuwse afdeling \an SP onder meer een brief gezonden aan de gemeenteraden met het verzoek hun streven te ondersteunen en bij staatssecretaris Van der Reij- den te pleiten voor hervatting van dit in 1982 afgebroken landelijke onderzoek. De organisatie 'nieuwe tijds net werk associatie' toont op woens dag 29 januari in de Zeeuwse Bi bliotheek een film van Peter Rus- sel 'Het wereldbrein' genaamd. In die film wordt aangetoond dat de mensheid op het punt staat een flinke sprong voorwaarts te doen. Werk van filosofen, fysici en mystici vormden de basis voor dit werk. De film begint om 14 uur en is tegen kwart voor drie af gelopen. De gemeenteraad van Arnemui den spreekt op maandag 27 janu ari haar oordeel uit of het ge rechtvaardigd is een nieuwe cir- kelmaaimachine aan te schaffen voor dc dienst gemeentewerken. De oude, van 1977 daterende ma chine, is versleten, dus moet er een nieuwe komen, argumenteert b. en w. aan de raad. De prijs van zo'n machine bedraagt 35.700,Verder wordt gesproken over de wijziging van invordering rioolbelasting, een crediet voor aanschaf van spelma teriaal voor de bijzondere basis school Het Baken en het beschik baar stellen van een crediet voor de overname van de tennisbaan van de LTC De schenge. De ver gadering van de raad begint maandag om 19.30 in het gemeen tehuis. De gemeente Veere gaat geld le nen aan enkele banken, waaron der de Bank voor Nederlandse Gemeenten. B. en w. van Veere menen dat op deze manier over tollig kapitaal een maximaal ren dement oplevert. Tijdens de raadsvergadering van woensdag 29 januari spreekt het gemeente bestuur zich onder meer uit over dit collegevoorstel. Verder komt ook de aanschaf van een kleine vrachtwagen a 25.250,— aan de orde. De Vergadering van de raad begint om half acht 's avonds in het stadhuis. De gemeenteraad van de VVal- cherse 'hartgemeente' Mariekerke vergadert op dinsdag 28 januari onder meer over het opnieuw ne men van een voorbereidings- besluit om de bouw van apparte menten aan de Geschieresweg mogelijk te maken. Aan deze straat te Aagtekerke wil de heer Nooijen al sinds 1983 seizoensap partementen bouwen. A. Jobse hield dat tegen met een bezwaar schrift. Het college heeft dat on gegrond verklaard, zodat Nooi- jens groen licht kan krijgen. De raadsvergadering begint om 19.30 in het gemeentehuis. Herinrichting van de gemeentese cretarie en de tijdelijke huis vesting van deze gemeentelijke af deling in 'Westkapelle Herrijst' zijn punten die worden behandeld tijdens de raadsvergadering in Westkapelle op donderdag 30 ja nuari, die om 20 uur begint. Dat betekent overigens dat er geen hu welijken meer worden voltrokken in de raadszaal. Verder moet de raad zich ook uitspreken over de aanschaf van enkele machines (grasmaaimachines en trilplaat) voor eemeentewerken a 21.500,—. De stichting Welzijn voor Oude ren in Vlissingen houdt op dins dag 28 januari een bijeenkomst waar een diaserie met lezing over het leven van de bijen wordt ge toond. Ook wordt er informatie gegeven over bloemencorso's. Deze bijeenkomst vindt plaats in Bachten Reede aan de Vredehof laan en begint om 19.30 uur. Het Komitee Schildersbuurt te Vlissingen vergadert op donder dag 23 januari in de Jan Ligthart- school aan de Willem van de Vel- delaan vanaf 20 uur. Aan de orde komt een groot aantal punten waaronder het éénrichtingsver keer Hendrik Vroomlaan en om geving en het functioneren van de werkgroep Hercules Segherslaan. Ouderen die willen zwemmen of er alles van willen weten alvorens die beslissing te nemen kunnen op dinsdag 28 januari terecht in het Vlissingse sportfondsenbad. Deze voorlichtingsbijeenkomst is niet uitsluitend bedoeld voor ouderen vanaf vijftig jaar uit Vlissingen. De organisatie hoopt namelijk dat ook mensen uit omliggende gemeente gebruik komen maken van dit splinternieuwe van alle moderne snufjes voorziene bad. Er wordt ondermeer een video band getoonden er wordt een de- monstratieles gegeven. Vanuit de diverse dienstencentra vertrekken extra bussen. De voorlichting wordt om 14, 15 en 16 uur gege ven. Voor de organisatie tekenen de Stichting Welzijn voor Oude ren, de bedrijfsleiding van het zwembad, de ouderenbonden en de dienst Meer bewegen voor Ouderen. In het vormingscentrum Het Zil veren Schor te Arnemuiden is op de data 7 en 8 maart, 4 en 5 april en 2 en 3 mei een cursus publici teit, propaganda en ledenwerving voor (aankomende) bestuursleden van de belangenorganisaties voor gehandicapten. Geoefend wordt in het opstellen van plannen door middel van rollenspelen. Infor matie 01182-1610. De gemeente Vlissingen houdt op dinsdag 28 januari een openbare vergadering van de straatwerk groep Eede-/Nij verheidstraat over een ontwerpplan voor verbe tering van deze straten. Ook de Steen huisstraat, de Duiven- drechtstraat en een gedeelte van de Sehuitvaartgracht wordt ver beterd. Voor deze straten is echter nog geen werkgroep. De bijeen komst vindt plaats in de kantine van het stadhuis en begint om half acht dinsdagavond. In het jongerencentrum Midgard wordt op donderdag 23 januari weer een maaltijd geserveerd om 18 uur. Op het menli staat deze keer Mexicaanse tomatensoep en stokbrood. Voor opgave donder dag vanaf 15 uur, 01180-14281. In Scrooskerke (W) wordt op vrij dag 31 januari dc verjaardag van koningin Beatrix gevierd met een lampionoptocht met muziek. De stoet vertrekt vanaf de zandput om 9.15 uur. Na afloop is er war me chocolademelk voor de kinde ren. Voor de organisatie tekent de Oranjevereniging te Serooskerke. De afdeling Zeeland van 'Vrou wen bellen vrouwen' gaat feest vieren en informatie geven over haar werk op vrijdag 24 januari in 't Vroon te Kapclle. Er worden optredens verzorgd door de vrou wentheatergroep 'Zilt', Barbers hop uit Goes en het vrouwencaba ret 'Walg'. Het geheel wordt af gewisseld met muziek. In het buurthuis Aldegonde is op vrijdag 24 januari weer een disco, nadat deze lang was gesloten om dat de apparatuur was gestolen. Deze disco voor tieners tussen dertien en zestien jaar begint om half acht en is drie uur later af gelopen. In buurthuis De Paraplu aan de A. Gogelweg te Vlissingen ont moeten vrouwen vrouwen op vrij dagavond 24 januari tussen 19.30 en 22.30 uur tijdens een Suri naamse culturele avond. In de wijk wonen verschillende bevol kingsgroepen. De werkgroep vrouwen wil zoveel mogelijk ver schillende bevolkingsgroepen be trekken bij de activiteiten. Voor de jeugd van zes-tot en met vijftien jaar heeft buurthuis De Paraplu voor zaterdag 1 februari een play-back-show op het pro gramma staan, waarbij prijzen zijn te-verdienen. Wie wil deelne men dient zich uiterlijk voor don derdag 30 januari op te geven. De play-back-show is die zaterdag tussen 10 en 12 uur. Onder meer de stand van zaken bij de ontwikkeling van kabeltele visie en een toetsing van het ver kiezingsprogramma staan op de agenda van de vergadering van het Woonlastencomité Vlissin gen. De vergadering is openbaar en wordt gehouden op donderdag 23 januari in het welzijnscentrum Bachten Komme aan de Bad huisstraat te Vlissingen, aanvang 19.30 uur. Vooral voor mensen die kunnen worden gerekend tot culturele minderheden worden er op het adres Latijnse Schoolstraat 12 te Middelburg cursussen Nederlands verzorgt. Aandacht wordt besteed aan spreken, lezen en schrijven en aan praktische zaken zoals huur subsidie en hoe een gemeenteraad werkt. Er wordt in kleine groepen gewerkt op dinsdagmorgen van half tien tot half twaalf en op donderdagavond van half acht tot half tien. Voor informatie 01180-16278. Het sportorganisatiebureau MSP verzorgt in de paasvakantie een junior tennis (intensieve) trai- ningsweek in Burght-Haamstede. De lessen kunnen worden gevolgd in de tennisbal Krayestein. Behal ve praktijk- worden er ook theo rielessen gegeven door gediplo meerde leraren. Voor informatie: 071-216955. Frank Thielen Optiek heelt het tweede team van de korfbalvere niging Atlas nieuwe tenues ge schonken. De sponsor, eigenaar van een opticienszaak te Oost- Souburg, ging met de spelers van de gesponsorde ploeg op de foto voor de zaak aan de Kanaalstraat. Op de foto: boven: Ko de Visser (trainer), Hans v.d. Peyl, Wim Ovaa, Michel Wezemer, Edwin Machielse, Johnny de Pagter, Ed win Dellebeke en Frank Thielen (sponsor); onder: Marian Rijn- hart, Angela d. Bart, Jolanda Pladdet, Mieke Kodde, Prien Poelman. Niet aanwezig Gerrie Cevaal en Willie de Mey. 2e Team K.V. Atlas. Arensman Professional Equip ment te Sommelsdijk is sinds be gin van dit jaar exclusief dealer voor Zeeland van W\ linialen Ilauseman te Rlienen. De nieuwe Zeeuwse vertegenwoordiger is va- nal' 24 januari gevestigd in Som melsdijk. Wymnalen Hausmann is bijna vijftien jaar actief in verkoop, op bouw en na/ore van laser- apparatuur voor de bouw, grond, weg- en waterbouw. Arensman Professional Equipment speciali seer zich in de levering van gereed schap, straal- en verdichtingsap- paratuur. Ze ziet de toevoeging van de laser-lijn als een belangrij ke uitbreiding van haar diensten aan de klantenkring in de pro- incie. Bij de gemeentepolitie te Vlissingen zijn in de perio de van 08 tot 15 januari 1986 de volgende voorwer pen aangegeven: metalen kettingslot; huishoudt rap; rechter rode kinderwant met motief; grijze dames handschoen; wit dameshor loge; lichtblauwe kinder trui; bruin herenjack; blauw/grijze sjawl; bruine pantoffels; zwarte kinder schoen; zilveren ketting met hangertjes; goudkleuri ge oorhanger; bruin etui met 6 sleutel^; huissleutel: plastic tas met ceintuurs; spoiler. Aangegeven dier, in asiel: cyperse poes met witte vlooienband. Openingstij den, maandag t/m vrijdag: 09.00-12.00 uur, 14.00-16.00 uur. Van de gemeentepolitie te Oost-Souburg gen opgave. Elke laatste vrijdag van de maand tussen 19.00-20.00 uur KIJK-AVOND aange troffen (brom)fietsen. Gemeentepolitie Vlissin gen, afdeling gevonden voorwerpen, de c.v.p. L.E. Schuller i.o. Al weer enkele weken staan meldingen en artikels over bo vengenoemd gebeuren in uw krant. Wal de argeloze lezer hieruit zal leren is, dat een aantal sportscholen claimen de beste te zijn op gebied van apparatuur, (ik heb al gele zen: 'neusje van de zalmen niet op de laatste plaats, de Z.g. begeleiding van de begin nende of gevorderde sportbe oefenaar. De ene sportschool houder of -houdster probeert zijn/haar school te idealiseren door te stellen dat, alleen bij haar 'cleangetraind word; (dus elders niet). En dat de 'grote kleerkasten' die bij haar dus niet voorkomen, zo geworden zijn op een noga! duistere manier. Er worden enge dingen als spuiten gesug gereerd. Waardoor de lezer weet ik wat voor rare ideeën krijgt over deze sport. Een andere sportschoolhou der kwam onlangs in het nieuws naar aanleiding van het openen van een nieuwe sportschool. Hier werd me teen maar bij gesteld dat het met de begeleiding van de sportscholen in Zeeland slecht is gesteld. De hoofdreden van het openen van deze nieuwe school is dan ook 'het alle maal veel beter te zullen doen'. Met andere woorden hier moet je wezen, de rest is pet. Een nogal boute bewe ring na twee dagen open. Ik vraag me dan af waar wordt deze vakkennis op ge baseerd? Wat is de vakoplei ding van deze mensen? Er wordt in het bewuste artikel gesproken over zelfstudie en praten met mensen 'die er ver stand van hebben'. Dit lijkt mij echter een onvoldoende basis om beginnende jeugd, of ouderen of gevorderden onderricht in een zo complexe sport als bodybuilding te ge ven. Met het kopen van een krachtsportblaadje komt men er niet, wat hei geven van be geleiding betreft. De vergelijking dringt zich op, waar een man na een me dische encyclopedie gekocht te hebben een huisartsprak tijk begon. Gelukkig is het ministerie van W. V. C. na ein deloze ontmoetingen en ver gaderingen met de N.B.B.F. waar ik zelf bij aanwezig ben geweest, er in geslaagd een een tal regels op te stellen, waaraan huidige en toe komstige sportscholen aan dienen te voldoen, zodat al lerlei wildgroei en onverant woordelijk geknoei met sport beoefenaren tot het verleden gaat behoren. Het heeft natuurlijk geen pas dat zoals zo vaak gebeurt is: de tapijthandelaar, bouwvak ker, bloemenhandelaar, accu verkoper enz. opent een sportschool na mislukt te zijn in eigen branche. Het W. V.C. en de Nederland se bodybuilding federatie heeft hiervoor een opleiding samengesteld naast en aanvul lend voor b.v. leraar lich. ■opi'. oJ'C./.O.S. die door en kele serieuze sportschoolhou ders reeds is afgesloten of ge volgd wordt (ik weet er minstens 4 in Zeeland). Ik denk dat dit bij een aspirant sportbeoefenaar een belang rijk criterium zal dienen te zijn bij de beslissing waar hij of zij gaat trainen. Jarl de Hartog, bestuurslid NBBF afd. Zeeland (Cios basiscursus A B NBBF) Kanaalweg O.Z. 5 Veere In het artikel van 15 januari j.l. werd de inspectie Middel burg nogal in het zonlicht gesteld. Het is begrijpelijk dat geschillen over het slijk dei- aarde emoties losmaken. In het opvangen van die emoties is een belastingambtenaar ge traind. In zijn salaris is dat in begrepen. De grenzen der wel voeglijkheid worden echter duidelijk overschreden indien controlerende ambtenaren door overigens anoniem ge bleven adviseurs ongemoti veerd van K.G.B.-praktijken worden beschuldigd. Ik vraag mij af of deze adviseurs weten wat K.G.B.-praktijken zijn. Hoewel ik geen behoefte heb aan het laatste woord, dien ik voor de belangen van de men sen van mijn inspectie op te komen. Kortheidshalve ver wijs ik naar de hieronder inte graal weergegeven brief, die ik van de adviseur van de heer SI ik - de heer F. Zwemer te Serooskerke - spontaan mocht ontvangen. Ik meen aan deze brief niets te behoe ven toe te voegen. "Met stijgende verontwaardi ging nam ik kennis van het ar tikel in de Faam van gisteren. Normaliter zou ik er niet op reageren, ware het niet dat de zaak "Slik" als aanleiding werd genoemd en ik de advi seur van Slik ben, waardoor wellicht de indruk van betrok kenheid zou kunnen ontstaan. Ik heb dan ook aan dhr. Slik een brief gezonden, waarvan ik u ingesloten een copie doe toekomen en waarvan de in houd naar mijn mening voor zich spreekt. Ik ben bij het bewuste boeke nonderzoek slechts kon aan wezig geweest en heb in die korte tijd geen onheuse opstelling zijdens uw ambte naar kunnen bemerken. Naderhand heb ik begrepen dat bepaalde zaken door dhr. Slik en zijn echtgenote als on prettig zijn ervaren. Dit dreig de tijdens een onderhoud ter Inspectie te escaleren en aan gezien ik steeds gepleit had voor een zakelijke opstelling heb ik geadviseerd de zaak aan de rechter voor te leggen. Ik heb uiteraard reeds vele boekenonderzoeken meege maakt. Nimmer echter is mij van praktijken als in het arti kel genoemd gebleken. Dat uw ambtenaren en mijn cliën ten, c.q. ik als hun adviseur, het niet altijd met elkaar eens zijn doet aan de juiste en cor recte wijze waarop uw ambte naren hun onderzoek ver richtten niet af. Ik heb dan ook stellig de in druk dat de betreffende jour nalist zich in dit artikel zelf schuldig maakt aan praktij ken. waarvan hij anderen belicht. Ook de meer "algemene" in sinuaties aan het adres van uw dienst zijn, naar mijn erva ring, volstrekt onterecht. Gaarne wil ik u verzoeken dit schrijven ter Inspectie te laten circuleren. Mocht u op enigerlei wijze de behoefte hebben om naar aanleiding van het artikel waar dan ook de zienswijze van "een adviseur" weer te geven dan heb ik daar geen enkel bezwaar tegen. De inspecteur, M.J.D.A. Hanssen, Mid delburg. In cle weekbladen De Faam- De Vlissinger prijkte op de frontpagina het artikel over de (zoals er stond) K.G.B.- praktijken van de belasting inspectie in Middelburg men noemt hel met recht een poli- lieslaatje binnen de slaat dei- Nederlanden alhoewel inspec teur Hanssen het in dit artikel weg wrijft dat men niet met kran ten knipsel diensten werkt, kan ik zeggen dal dit een leugen is. Een journalist nam van mij in 1982 een interview af voor de P.Z.C., doordat ik iets nieuws was begonnen n.l. ge bruikte audio en video appa ratuur kwam al gauw de vraag "Maar als iemand iets bij U wild belenen kan dat dan ook, ik bedoel als een soort pandjesbaas?" ik ant woordde positief. Nadat de journalist weg was schonk ik er verder geen aandacht meer aan daar nooit niemand zich aanbood met apparatuur om te belenen. De belastingdienst vergat het artikel niet en sloeg mij ambtshalve op een on menselijke manier aan op hel begrip "pandjesbaas", et- hielp geen moedertje Hef aan, ik was verdacht door dit arti kel, ik moest maar eens bewij zen dat hel niet zo was. De enige manier om te bewij zen dut het niet zo is, is door te zeggen (en dat meen ik) "Een ieder die iets heeft be leend bij mij kan met zijn pandbriefje komen en krijgt al mijn bezittingen". Dit kan ik makkelijk zeggen daar ik nooit dingen beleend heb. Ik sta voor de volle 100 achter het artikel, en ik vind dal er snel een einde moet ko men aan de methode van om gekeerde bewijslast, daar be-. paalde inspecteurs hier schijn baar niet mee om weten te gaan. John J. Minnaard Cort-v.d. Lindenlaan 24 Vlissingen

de Faam | 1986 | | pagina 15