OUDEJAARSNACHT 0.00 UUR 51 Q. O 3 <D 18 - 25 december week DE FAAM Vrijdag 27 december is het stadhuis gesloten. Die dag kunt u tussen 9.00 en 10.00 uur alleen terecht bij de afdeling Burgerzaken voor het doen van aangif ten van geboorte en over lijden. 31 December sluit het stadhuis om 15.30 uur. 2 Januari kunt u pas van af 10.00 uur terecht. WOONKOSTEN WOONKOSTEN BOVEN DE 670- PER MAAND MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 23 - 28 dec Rond de feestdagen wordt het huisvuil als volgt opgehaald: 23 december, nor male route. 24 december: normale route route van 25 december. 30 December, normale route route van vrijdag 27 december. 31 December, normale route. 2 Januari, route van woensdag 1 ja nuari. 3 Januari, normale route. Verder weer normaal. Herzieningen bestemmingsplannen VERKEERS MAATREGELEN 2 Januari wordt om 17.30 uur in de Burgerzaal van het stadhuis de "Open Tafel" gehouden. U bent van harte welkom deze bijeenkomst bij te wonen. Als bijdrage in de kosten wordt een bedrag van 5,- gulden gevraagd. U kunt zich aanmelden bij Bureau Voorlichting. De f vaste relaties zullen allen een antwoordkaart ontvangen. *L Woensdag 18 december 19 31 December, de klok slaat 12.00 uur. Het is zover, een heel jaar wordt afgesloten, terwijl een nieuw jaar vol verwachtingen voor de deur staat. We wensen elkaar het allerbeste toe, vooral veel geluk en voorspoed. Bij zo'n gelegenheid hoort vuurwerk, liefst zo feestelijk en mooi als maar mogelijk is. Maar helaas blijft het niet altijd feestelijk en mooi. Vuurwerk kan namelijk veel ongelukken veroorzaken. Ieder jaar worden er rond de jaarwisseling zeker 50 mensen opgenomen in het ziekenhuis met oogletsel, afgerukte ledematen, beschadigingen aan het gehoor en natuurlijk brandwonden. OORZAAK: onzorgvuldig en onnadenkend omgaan met vuurwerk. Indien u vuurwerk ontsteekt Wij willen u niet angstig maken. Wat wij wel willen is dat u zo voorzichtig mogelijk met vuur werk omgaat. Daarom geven wij u enkele tips. 1. Gebruik vuurwerk van goede kwaliteit, koop het bij een be trouwbare winkelier met een vergunning; 2. Lees de gebruiksaanwijzing, lees deze bij goed licht en koop alleen vuurwerk voorzien van een gebruiksaanwijzing in de Nederlandse taal; 3. Koop zo min mogelijk knal- werk. zoals: rotjes, donder bussen, zevenklappers, enz. Koop liever sierwerk, zoals: zonnen, vuurpijlen, serpenti- nebommen enz.; 4. Zoek een veilige plaats voor het afsteken van vuurwerk, uiteraard ALTIJF buitens huis. Houdt ramen en deuren dicht, let ook op die van de buren; 5. Houdt toeschouwers in de ga ten, laat ze liefst achter u gaan staan, minimaal op 6 meter afstand van de plaats waar het vuurwerk wordt ontsto ken; 6. Plaats vuurpijlen in flessen, gevuld met zand of graaf de fles half in de grond; 7. Ontsteek vuurwerk met een sigaar of een sigaret, gebruik GEEN lucifers; 8. Weigert de lont, dan nooit vuurwerk opnieuw trachten te ontsteken. Weigeraars zijn levensgevaarlijk; 9. Gooi nooit met ontstoken vuurwerk. Denk aan uw eigen handen en de ogen en oren van anderen; 10. Bewaar vuurwerk niet in uw zakken, maar in een blikken trommel. Sluit deze af. Be waar ook geen vuurwerk bij open vuur; 11. Houdt vuurwerk droog, nat- geworden vuurwerk dat ge droogd is en opnieuw ontsto ken wordt is absoluut onbe trouwbaar; 12. Steek elk vuurwerk apart aan; 13. Denk aan de huisdieren!! Eerst water, de rest komt later! Stel dat u, ondanks het feit dat u al deze tips hebt opgevolgd toch nog brandwonden oploopt, handel dan als volgt: - doof het vuur; - koel de wond met water; - dek de wond zo steriel mogelijk af; - smeer niets op de wond; - laat u zittend naar een arts of ziekenhuis vervoeren. Bestaat er veilig vuurwerk? Het antwoord kan kort en krachtig zijn. NEEN! Veilig vuurwerk bes taat niet. Ook de vaak gehoorde kreet dat koud vuur wel zou bes taan, berust ook op een fabeltje. Vuurwerk mag nooit door kinde ren worden afgestoken. Het is be ter de kinderen binnen te houden. Een ongeluk ligt nu eenmaal op een klein plekje en is zo gebeurd. Wanneer u, als ouder, toch besluit jongeren mee te laten aan het ont steken van vuurwerk, blijft, naast de noodzakelijke instructies over veilig ontsteken, toezicht onont beerlijk. Meer dan 60% (ZESTIG) van de 2.000 mensen die jaarlijks als ge volg van vuurwerk moeten wor den behandeld, valt in de leef tijdscategorie tussen de vijf en negentien jaar. Ook het "kinder vuurwerk" en de vaak te koop aangeboden "Kinderpakketten" zijn beslist niet zo onschuldig als vaak wel beweerd wordt. Er ge beuren veel ongelukken bij het afsteken van het zogenaamde kindervuurwerk, zoals sterretjes en trektouwtjes. Vuurwerk in Middelburg Volgens de Verordening Gevaar lijke Stoffen van de gemeente mag vuurwerk alleen aan diegenen worden verkocht, die de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt. Alleen op maandag 30 en dinsdag 31 december mag bij een viertal Middelburgse handelaren vuur werk worden verkocht. Alhoewel het verboden is vuurwerk af te steken aan de weg, op een voor het publiek toegankelijke plaats en op een particulier erf, mag alleen van dit verbod worden afgeweken tussen 18.00 uur en 1.30 uur. Dit betekent dus tussen 31 december 18.00 uur en 1 januari 1.30 uur. Tenslotte Wij kunnen het niet ge noeg op uw hart drukken. Probeer zo voorzichtig mogelijk te zijn bij het ontsteken van vuurwerk. Neem de hiervoor genoemde tips in acht. Let u vooral op kinderen die bij u in de buurt staan. En ver geet u vooral de huisdieren niet. Op deze wijze moet het mogelijk kunnen zijn dat we allemaal op een plezierige wijze het nieuwe jaar ingaan. ONTHEFFING SLUITINGSUUR KERSTNACHT EN OUDEJAARS NACHT Horeca-ondernemers en verlofhouders die voor de nacht van 24 op 25 december 1985 t.b.v. hun inrichting ontheffing wensen van het sluitingsuur kunnen een daartoe strekkend verzoek aan de burgemeester richten: - schriftelijk mits dat verzoek uiter lijk 20 december vóór 12.00 uur ter secretarie is ontvangen, danwel - mondeling tot 24 december 12.00 uur aan de balie van de afdeling Alge mene Zaken der secretarie. Voorts wordt bekend gemaakt dat de burgemeester heeft besloten dat in verband met de viering van oud op nieuw horeca-ondernemers en verlof houders hun inrichting de gehele nacht van 31 december 1985 op 1 januari 1986 voor het publiek geopend mogen hou den. Door deze algehele ontheffing is het afzonderlijk aanvragen van een ontheffing van het sluitingsuur voor de Oudejaarsnacht niet meer noodzake lijk. De burgemeester maakt bekend! dat hij met toepassing van artikel 75 tweede lid van de gemeentewet de on dertekening van besluiten waarbij hij voor de nacht van 24 op 25 december 1985 ontheffing heeft verleend van het sluitingsuur als bedoeld in artikel 106 van de algemene politieverordening heeft opgedragen aan het hoofd van de afd. Algemene Zaken der gemeentese cretarie. WEEKMARKT Burgemeester en wethouders maken bekend dat in verband met kerstmis de weekmarkt van 26 december zal wor den gehouden op vrijdag 27 december. VERDEELBESLUIT STADSVER NIEUWINGSFONDS 1986 Bij raadsbesluit van 29 november 1985 is een bedrag van 1080.000,- vastges teld voor subsidiëring van de navol gende stadsvernieuwingsactiviteiten door natuurlijke of rechtspersonen in het jaar 1986, onderverdeeld als volgt: 1. verplaatsing bedrijven ƒ50.000,- 2. monumentenrestauraties 525.000,- 3. particuliere woningverbetering 450.000,- 4. sociaal cultureel werk 5.000,- 5. steun aan woningcorporaties 50.000,- Aanvragen voor subsidie in 1986 voor het verbeteren van woningen, die be woond door de eigenaar, en monumen tenrestauraties kunnen thans reeds worden ingediend. Aanvraagformu lieren zijn verkrijgbaar bij de afdeling Bouw- en woningtoezicht van ge meentewerken, Vlissingsestraat 21. Subsidie-aanvragen die door de ge meente al in behandeling zijn geno men, behoeven niet opnieuw te worden aangemeld. De subsidie-aanvragen worden in vol gorde van binnenkomst afgehandeld. Voor de monumentenrestauraties kan - zo nodig - door ons een prioriteits stelling en selectie plaatsvinden. Vanaf heden kunnen de houders van parkeerpassen een aanvraagformulier tot verlenging van hun pas voor 1986 ophalen bij de afdeling A Igemene Zaken en Burgerzaken. Dit formulier kan na invulling bij Algemene Zaken worden ingeleverd. Tegen contante betaling kan de pas na drie dagen bij Burgerzaken worden opgehaald. m AANVRAGEN HINDERWETVERGUNNING Bij burgemeester en wethouders is een hinderwetvergunning aangevraagd door: 1. Hande lsonderneming Jos Boone, Maisbaai a.b. "Helena Maria" voor handel in scheepsbeno- digdheden gasflessen, en brandstoffen aan de Maisbaai (winkelschip). Mondelinge bezwaren is niet meer mogelijk. Schriftelijke bezwaren tot 20 december. 2. B.K.-gas B.V., Postbus 5312 in Amsterdam voor het uitbreiden en wijzigen van een zelftank- station voor motorbrandstoffen aan de Kanaalweg 5. Indienen mondelinge bezwaren tot 10 januari a.s. Schriftelijke bezwaren tot 18 januari a.s. Mondelinge bezwaren tegen een aanvraag kunnen worden ingediend tijdens een hoorzitting. Via tel. 26251 toestel 413 kan worden verzocht een hoorzitting te houden. Tijdens de openbare zitting kan men van gedachten wisselen met aanvrager, bevoegd gezag en verderve aanwezigen. Schriftelijke bezwaren kunnen worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Alleen degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daar redelijkerwijs niet toe in staat te zijn geweest kunnen later beroep instellen bij de Kroon tegen de genomen beslissing. 1 3 1 1 1 PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Penninghoek Afgesloten voor alle verkeer 2. Karei Doormanplein Gedeelte tussen de Langevieleweg afge sloten voor alle ver keer 3. Havendijk-Oostperkweg De bocht Havendijk Oostperkweg afge sloten voor alle ver keer AARD VAN HET WERK vernieuwen riolering AANVANGS DATUM In uitvoering herbestrating In uitvoering herbestrating In uitvoering Woont u in een huurhuis met een kale huur tussen de 246,60 en 670,- per maand (voor alleenstaanden jonger dan 23 jaar is dat respectievelijk 184,60 en 530.- dan komt u als bijstandsontvanger in het algemeen voor huursubsidie in aanmerking. Als u op de bijstand aangewezen raakt en nog niet voor huursubsidie in aanmerking komt, dan past de bijstand op dezelfde manier bij in de huur als de huursubsidie dat zou doen. Woont u in een eigen woning, dan komt u natuurlijk niet in aanmerking voor huursubsidie. Bedragen hypotheekrente, eigenaarsonderhoud, belasting op onroerend goed, e.d. bij elkaar minder dan 246,60 per maand dan moet u die kosten uit het uitkeringsbedrag betalen. Liggen de kosten tussen de 246,60 en 670,- per maand, dan krijgt u boven het gewone bijstandsbedrag nog een huurhuis van die prijs. Let wel: Als u in een eigen huis woont, waarvan de waarde na afrek van de hypotheek hoger is dan het vrij te laten vermogen, dan kunt u eventueel bijstand te leen krijgen op onderpand van uw huis (krediet-hypotheek). Voor huren boven de 670,- per maand wordt niet in alle gevallen huursubsidie gegeven. Als u in zo'n huis woont, kan het zijn, dat u in aanmerking komt voor een toeslag. Deze toeslag echter is altijd tijdelijk. Aan de toekenning van een toeslag is de voorwaarde verbonden dat u naar een goedkoper huis moet uitkijken. Woont u in een eigen huis met hogere kosten dan 670,- per maand, dan geldt precies hetzelfde. Ook dan zult u namelijk naar een goedkoper huis moeten uitkijken. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, bloemkool, aardappelen dinsdag Boerenkool met worst woensdag Varkensoester, spinazie a la crème, aardappelen donderdag Rundvlees, spruitjes, aardappelen vrijdag Kuikenborst, appelmoes, aardappelen zaterdag Macaroni met ham en kaas Openingstijden zwembad "Poelendaele" in de periode van 23 december tot en met 3 januari a.s. Het overdekte bad is in deze periode voor het recreatieve zwemmen als volgt geopend: maandag 23 december van 7.00'tot 19.00 uur dinsdag 24 december van 7.00 tot 16.00 uur woensdag 25 december GESLOTEN (Eerste Kerstdag) donderdag 26 december van 9.00 tot 12.00 uur vrijdag 27 december van 7.00 tot 20.00 uur zaterdag 28 december van 9.00 tot 16.00 uur zondag 29 december van 10.00 tot 13.30 uur maandag 30 december van 7.00 tot 19.00 uur dinsdag 31 december van 7.00 tot 16.00 uur woensdag 1 januari GESLOTEN (Nieuwjaarsdag) donderdag 2 januari van 7.00 tot 19.00 uur vrijdag 3 januari van 7.00 tot 20.00 uur Van maandag 23 december tot en met zondag 5 januari a.s. zullen er geen particuliere zwemlassen zijn. Burgemeester en wethouders hebben het voornemen: - medewerking te verlenen aan a. b. De bouwplannen en schetplannen van de voorgenomen herzieningen liggen tot 27 december ter inzage op de afd. Algemene Zaken. Tijdens de inzagetermijn kunnen bezwaren tegen de uitvoering van de voornemens schriftelijk worden kenbaar gemaakt aan burgemeester en wethouders, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders hebben besloten: A. voor de Kousteensedijk de vol gende maatregelen te nemen: 1. een parkeerverbod in te stellen aan beide zijden van het ge deelte gelegen tussen de Sta tionsstraat en het punt waar de Kousteensedijk overgaat in het grote parkeerterrein; 2. een parkeerverbod in te stellen aan beide zijden van het dood lopende gedeelte dat gelegen is naast de hoofdrijbaan en loopt vanaf het grote parkeerterrein tot aan het tegelpad dat een verbinding vormt tussen de Kousteensedijk en de Blauwe- dijk; 3. het tegelpad dat begint tussen de panden Blauwedijk 37 en 39 en loopt tot aan de Kousteense dijk aan te wijzen als voetpad; 4. het parkeerverbod aan de on bebouwde zijde tussen de Sta tionsstraat en het perceel Kousteeensedijk 6 op te heffen (dit verbod is opgenomen in de nieuwe maatregel genoemd on der 1). B. Het parkeerverbod voor het aangeduid parkeervak voor het perceel Bachtensteene 14, zijnde een invaliden-parkeerplaats op te heffen. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende tot 4 januari a.s. beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin maar worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, St. Pieterstr. 42, 4331 EW Middelburg. De volledige ver- keersbesluiten liggen bij het bu reau voorlichting, Stadhuisstr. 2 ter inzage. lÉÉSl uitbreiding van de woning Veerseweg 48 de bouw van een woning in Reijershove II nabij de Reijersweg. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251. toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5