Shop miro Arbeids plaatsen ontwerp-vergunning b.v. zeeuwse asfalt onderneming middelburg A KERSTAANBIEDINGEN OP OP HET TOTALE FISSLER ASSORTIMENT GEPRESENTEERD IN ONZE WINKEL EEN BEZOEKJE IS BESLIST DE MOEITE WAARD. Nieuwjaars receptie DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 18 december 1985 DE FAAM - DE VLISS1NGER PROVINCIEHUIS DICHT Verschijning A b dij nieuws (OMM ISSIES Waterstaat en verkeer Economische zaken Onderwijs Zeer binnenkort zijn alle films van de provincie Zeeland op verschillende videoformaten verkrijgbaar. In totaal zijn ze ventien titels beschikbaar. Nepal tentoonstelling Zeeland, waar monu menten leven Zeeland op Maat Nog net niet te laat Mensenwerk Er zijn nog Zeeuwen Waar de zee het land ontmoet Journaal 1964-1965 Oude Journaalbeelden 1946-1960 Saaftinge Oosterschelde Onderwaterfilms Elementen trotseren elementen Commando's strike at Walcheren Middelburg-monumen- tenstad Bestuursbeeld Filmcatalogus en bes tellingen provinciale griffie Wt GOUD ZILVER BIJOUTERIE 14 karaats gouden ring met zirkonia 149.- M do**"1"8 Lange Viele 26-34 Middelburg Telefoon OU80-25839 CONSUMENTEN TIJDSCHRIFT OVER GROENTEN EN FRUIT ABDIJ IEUWS Gedeputeerde Staten stellen Provinciale Staten voor om voor 1986 100.000,— beschikbaar te stellen voor het verhogen van de post tijdelijke hulpkrachten. Het is de bedoeling, zo schrijven GS, meer jongeren in de gele genheid te stellen werkervaring bij de provincie op te doen zodat daardoor hun positie op de ar beidsmarkt wordt verbeterd. Dit kan worden bereikt door het be leid van de afgelopen jaren, om jongeren op tijdelijke basis te plaatsen, extra te stimuleren. GS hebben bekeken welke moge lijkheden er voor jongeren zijn in het kader van de werkloosheids- problematiek. Dit moet aansluiten bij het (rijks)jeugdwerkplan wat door de minister van Binnenland se Zaken is ontworpen. Het accent in dit plan ligt op het verdubbelen van het aantal leerarbeidsplaat sen in het kader van het leerling wezen. Het gaat vooral om jonge ren met mavo of lbo als voorop leiding die in combinatie met een beroepsopleiding ervaring kunnen opdoen zodat zij meer kans krijgen op de arbeidsmarkt. De provincie biedt al tijdelijk werk aan jongeren die in het kader van het leerlingstelsel de ECABO-oplei- ding volgen; verder wordt gebruik gemaakt van het uitzendbureau START, dat bemiddelt voor inge schreven werkzoekenden bij het arbeidsbureau. In een aantal ge vallen heeft deze tijdelijke plaat sing al vast werk opgeleverd. Ook worden door de provincie stage plaatsen bekostigd ten behoeve van het academisch onderwijs en het hoger-, middelbaar- en lager onderwijs. Ook worden tijdelijke hulpkrachten aangetrokken voor incidentele werkzaamheden zoals bijvoorbeeld vervanging wegens ziekte of zwangerschap. GS willen de mogelijkheid tijdelijk jongeren in te schakelen vergroten. In de vergadering van 7 februari nemen de Staten hierover eên beslissing. De Commissaris der Koningin dr. C. Boertien en mevrouw J.B. Boertien-Velema houden zater dag 4 januari, namens het pro vinciaal bestuur, de traditionele nieuwjaarsreceptie. Vanaf 16.00 uur is iedereen welkom in de Statenzaal, Abdij 11 in Middelburg. De receptie duurt tot 18.00 uur. Er wordt gewerkt met een let- tersysteem waardoor wordt voorkomen dat men langere tijd in de rij moet staan. Maandag 6 januari is de provin ciale griffie tot half elf voor be zoekers gesloten. Dit in verband met de nieuw jaarsreceptie die die dag voor het personeel wordt gehouden. De eerstvolgende keer dat Abdijnieuws verschijnt is 8 januari volgend jaar. De redactie wenst u prettige kerstdagen en een voor spoedig 1986. De statencommissie voor water staat en verkeer vergadert maan dag 6 januari om 1 3.30 uur. Aan de orde komt een aantal sta- tenvoorstellen: ruilverkaveling Nijs- en Hooglandpolder, onder zoek waterbeheer, verlenen bij drage aan het samenwerkings verband waterbeheer (SAM- WAT), aanschaf meetapparatuur voor opstellen water- en zoutba- lansen. Verder worden enkele vol gende notities besproken: noor delijke wegaansluiting op de Oes- terdam, verlenen aanvullende subsidie uit het provinciale fiets padenfonds voor de aanleg van een fietspad langs een gedeelte van de Galgeweg in de gemeente Valkenisse. Ook op 6 januari, maar om 1 6.00 uur, vergadert de statencommis sie voor economische zaken over de nota beheer stormvloedkering Oosterschelde. Woensdag 8 januari, 14.00 uur, vergadert de afdeling voortgezet onderwijs van de provinciale on derwijsraad. Op de agenda staan o.a. de ont wikkelingswet voortgezet onder wijs en een advies van de Regio nale Raad voor de Arbeidsmarkt Zeeland. Alle vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het pro vinciehuis, Sint Pieterstraat 42, Middelburg. De statencommis sies bieden spreekrecht voor het publiek. Film en video over Zeeland In de openbare bibliotheek in "De Stenge" te Heinkenszand is een Unicef-tentoonstelling te zien over Nepal. De tentoonstelling is getiteld "Nepal waar de goden onder de mensen leven". Wie wil gaan kijken kan terecht tot en met 4 januari tijdens de openingsuren van de bibliotheek. De organisatie gebeurt in samen werking met de actie "Zeeland helpt Nepal". Al jarenlang leent de provincie films uit op het formaat 16-mm. Deze films kunnen worden aan gevraagd voor groepsvertonin- gen. Er wordt geen onderscheid gemaakt om welke groepen het gaat. De films worden gratis ter beschikking gesteld. Er is een ca talogus beschikbaar met een toe lichting per film (of diaserie) en technische details. Nieuw is dat vanaf 15 januari volgend jaar alle films op video verkrijgbaar zijn en wel op de formaten: U-matic, Philips 2000, VHS en Betamax. Bena drukt moet worden dat ze - eveneens gratis - alleen be schikbaar worden gesteld voor groepsgebruik (dus niet voor privé-vertoning in de huiska mer). Sommige films en diaseries kun nen uitstekend worden gebruikt voor onderwijsdoeleinden, bv. projecten, doordat begeleidend schriftelijk materiaal (bv. leerlin genbrochures en docentenhand leidingen) beschikbaar zijn. Ook dit materiaal is gratis verkrijgbaar. Hieronder volgt een overzicht van de titels die momenteel beschik baar zijn. Indien niet anders aangegeven gaat het om 16-mm film, kleur, optisch geluid. Een algemene film over Zeeland, met als "rode draad" dat ook monumenten op de dag van van daag voor ons van betekenis kun nen zijn en dat zij ook een goede bestemming en functie hebben. De film is gemaakt in 1979 onder regie van Jaap Wolterbeek; 18 min. De film "Zeeland op maat" be licht op een speelse manier de ruimtelijke ordening in Zeeland, de noodzaak in een dichtbevolkt gebied de ruimte eerlijk te verde len. Een film die bijzonder ge schikt is voor onderwijsdoelein den of andere educatieve activi teiten. Gemaakt in 1983 in sa menwerking met de provincie Overijssel; regie Gerard van Za lingen; 21 min. Een samenwerkingsfilm van alle provincies, die beelden laat zien van de vervuiling van ons milieu op verschillend gebied als gevolg van onnadenkendheid, slordig heid en ook wel opzet. De film wil ook aantonen dat de situatie niet hopeloos hoeft te zijn als we de handen ineen slaan. Gemaakt in 1983; regie Peter Alsemgeest; 27 min. "Mensenwerk" is de naam van een film, diaserie, leerlingenbro chure en een docentenhandlei ding, alle betrekking hebbend op de zorg die nodig is om water, lucht en bodem schoon te hou den. Het project is tot stand ge komen door samenwerking tus sen de elf provincies. De film duurt 30 minuten; regie Richard Hock. "Er zijn nog Zeeuwen" is een film, die in 1972 werd gemaakt door Kees Hin en K. Schippers. Het is een film zonder belérende conclusies, maar met een balans van meningen, die ieder naar ei gen inzicht kan interpreteren. De film duurt 21 minuten; de muziek werd gecomponeerd door Otto Ketting. De titel dekt de inhoud van de film: waar zee en land elkaar ont moeten en waar de Zeeuw werkt aan de toekomst. Gemaakt in 1967 door G.A. de Kok en Peter Alsemgeest; 21 min. Een verzameling Polygoon-jour naalbeelden vanaf juli 1964 tot augustus 1965: Zeeland op de drempel van de industrialisatie, (zwart/wit, 1 4 min.) Deze verzameling Polygoon-jour naalbeelden grijpt terug naar de periode dat Zeeland weer moest worden opgebouwd; ook zijn beelden te zien van de waters nood in 1953. (30 min.; zwart/wit) Een film, gemaakt in opdracht van Het Zeeuwse Landschap, die een uniek beeld geeft van het meest ongerepte natuurgebied van de Delta. Regie: Jan van de Kam; 33 min. Een film die gemaakt is toen nog niet bekend was dat de Ooster schelde zout zou blijven. De rijke levensgemeenschap in deze zeearm wordt uitvoerig belicht. Regie: Jan van de Kam, 33 min. Het gaat om drie films - ook af zonderlijk te vertonen - die voor 90 procent onder water in de Oosterschelde zijn opgenomen. De hoofdonderwerpen: bloem- dieren (w.o. anemonen); schaal dieren (krabben, kreeften) en vis sen. Regie en opnamen. Floor en Maria Anthoni; (eveneens op vi deo); elke film 20 min.; super-8, magn. geluid. Een film over de bouw van de Zeelandbrug. die eind 1 965 werd geopend. De film geeft op crea tieve wijze inzicht in de construc tie van deze verbinding. De film heeft diverse internationale be kroningen gehad. Gemaakt door Joop Burcken en Ruud Herblot; 30 min. Een Noorse cameraman maakte opnamen van de landing van de geallieerden in 1944 bij Westka- pelle en hun opmars naar Vrou wenpolder. Zwart/wit; 15 minu ten. Een film gemaakt door Jaap Wol terbeek, in opdracht van de ge meente Middelburg, die toont hoe de restauratie van de Zeeuw se hoofdstad is aangepakt. Ge maakt in 1975; 15 min. Een diaserie (overvloeiprojectie, met geluid), gemaakt door het bureau voorlichting van de pro vincie, in samenwerking met Jaap Wolterbeek, die laat zien hoe het provinciale bestuur en de diverse provinciale diensten werken. Zeer geschikt voor onderwijs en ver krijgbaar met een gelijknamige brochure. Ook verkrijgbaar op vi deo; 1 5 min. Een film, videocassette of filmca talogus is gratis verkrijgbaar bij het bureau voorlichting van de provincie, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW, telefoon 31404 (de heer P.A.L. Driessen). Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 24 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne het volgende bekend. Aanvraag De B.V. Zeeuwse Asfalt Onderneming te Middelburg heeft bij hen op 19 juli 1985 een aanvraag ingediend om vergunning ingevolge de Afvalstoffenwet. Het betreft het instal leren van een brekerinstallatie voor bouw- en sloopafval en de daarbij behorende op slag. De vergunning is gevraagd voor een periode van 10 jaar. De inrichting is gelegen op een perceel aan de Kleverskerkseweg te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nrs. 126, 149 en 150. Ter inzage De aanvraag met bijlagen, de ontwerp-vergunning (waarin opgenomen concept-voor schriften ter bescherming van het milieu) en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 19 december 1985 tot en met 2 januari 1986 op volgende plaatsen en tijden: - op het gemeentehuis van Middelburg op werkdagen van 8-12 en van 13-17 uur en ie dere donderdagavond van 18-21 uur (na telefonische afspraak: 01180-26251, tst. 431); - op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur (27/12 gesloten). Na 2 januari 1986, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de verleende vergunning, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaat sen en wel op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bezwaren De aanvrager, alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvraag en een ieder die aantoont daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, kunnen tot en met 2 januari 1986 bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42,4331 EW Middelburg, gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-vergunning. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan een verzoek worden-inge diend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Middelburg, 11 december 1985. sint pieterstraat 42, postbus 6001,4330 la middelburg, tel. 01180-31011 UNIEK IN ZEELAND!! VJv»»" Aq PEETERS Als er één groep van voe dingsmiddelen is waarover veel valt te vertellen dan is het wel groenten en fruit. Geen andere produktgroep kent zoveel soorten en va riaties. Geen ander voe dingsmiddel kreeg dan ook in de Maaltijdschijf van het Voorlichtingsbureau voor de Voeding zo'n grote plaats toebedeeld. Reden te over de Stichting Propaganda Groenten en Fruit om regelmatig folders, boekjes en dergelijke met produktinformatie en re ceptuur uit te geven. Naast de folders die door de consumenten van tijd tot tijd gratis vanuit de ver kooppunten kunnen wor den meegenomen en de di verse hoekjes over bijvoor beeld bijzondere groente en lYuitsoörtett, peulvruch ten en dergelijke heeft de Slichting Propaganda Groenten en Fruit een tijd schrift opgezet. Het Groen ten en Fruit Magazine gaat per seizoen (kwartaal) ver schijnen. In het begin van de maanden december, maart, juni en september zullen de nummers voor respectievelijk de winter, het voorjaar, de zomer en het najaar in veel speciaal zaken en supermarktafde lingen te koop zijn. Het nieuwe tijdschrift gaat voor de consument 1.75 kosten en is alleen bij groente- en fruitverkooppunten ver krijgbaar. Omdat de Stichting infor meert namens allen die be roepsmatig iets met groen ten en fruit te maken heb ben, anders gezegd: namens teelt, handel en industrie, zal ook in het Groenten en Fruit Magazine het hele as sortiment aan groente- en fruitprodukten aan de orde komen. Dus zullen er zowel verse als geconserveerde produkten van eigen bodem als vanuit het buitenland worden besproken. Inhoud eerste nummer Hef Groenten en Fruit Ma gazine ligt met de uitgave Winter 85/86 reeds in de winkels van veel groente- en fruitverkopers. Hoofdarti kel daarin vormt een uitge breide produktinformatie over koolsoorten, met re cepten. Voorts zijn er arti kelen gewijd aan knolsel derij. litchi's feestelijke toetjes met exotisch fruit, groenten en fruit in het Kerstmenu, peulvruchten en er is een pagina vol tips.

de Faam | 1985 | | pagina 25