K<rt1e ZEELAND Orthopaedische Specialisatie sinds 1946 VAN LIER@P De Hf&ndl SCHUTTERSHOF 7 ENZUIDVLIETSTRAAT 124 P. PAAUWE'S WOIMINGINR.bv GOES 't JANTJE van ALLES' HELPT NEPAL "SLABBERJAN" Al vanaf 171,— part - time verkoopster Woensdag 18 december 1985 DE FAAM - DE VLISSINGER Wat te melden? BEL 61180-27651 g - Toestel 54 Postbus 5017 4330 KA Middelburg Bezoekvrijwilliger Waterschap Woningverbetering Vogelbeurs JOVD Kerstdiensten PTT-personeel Emancipatiesubsidie Tegen haar wil Economische eenheid. Rode Kruis Nepal-expositie Baanlozen Supercross Seamen T afeltennisinstuif Kerstvakantie Kerstloop Middeleeuwen Kerstherberg Kerst Inn Korfbal Kerstbingo Expositie Kerstvakantie Kruisvereniging Kerstnachtdienst Kerstvakantie De buurtvereniging van Duyven- voorde in Oost-Souburg biedt kinderen de gelegenheid maan dag 23 december deel te nemen aan een kinderkerstmiddag. Zon dag 29 december wordt een avon turenfilm voorkinderen vertoond. Beide activiteiten beginnen om 14 uur in buurthuis de Schuur aan de Middelburgsestraat in Oost-Sou burg. Volkskerstzang De Paraplu Kerstbingo Kerst Klepperhoeve Disco Wandeltocht Nieuwjaarssnorkel tocht Kerstherberg Surant-kerstnacht Show kleine dieren Raad Westkapelle Kerstbingo Kerstzang, -muziek Vogelruilbeurs Vogelexcursie ROLLUIKEN BIJ LAGIMEX nu tijdelijk extra voordelig. excl. montage. a BEL03240-22099 en tesa in'ormeert u over meest ORTHOPAEDIE BERICHTEN VOOR DEZE RUBRIEK VOOR DE PE RIODE 31 DECEMBER TOT EN MET 8 JANUARI DIE NEN UITERLIJK OP VRIJ DAG 20 DECEMBER IN ONS BEZIT TE ZIJN: Vijvervreugd in Middelburg heeft dringend behoefte aan bezoek- vrijwilligers. Een aantal bewoners heeft weinig of geen contact met familie. Vaak woont de familie ver weg of zijn er geen familiele den meer in leven. Ongeveer 25 bewoners zouden het geweldig vinden als ze regelmatig bezoek zouden krijgen of eens zouden worden meegenomen. Informa tie: 01180-25751. Het Waterschap Walcheren in Middelburg heeft een informatief boekje uitgegeven, waarin uitleg wordt gegeven over het reilen en zeilen van het waterschap. Ook wordt ingegaan op de taken van het schap en de manier waaop deze worden vervuld. De directie Volkhuisvesting Zee land heeft het bindend advies van gedeputeerde staten gevolgd en ingestemd met de verbetering van 969 woningen in Zeeland. Ook in de konende jaren kunnen steeds tussen de 900 en 1000 Zeeuwse woningen worden opgeknapt. Zeeuwse gemeenten kunnen hun plannen uiterlijk eind mei '86 in- 1 dienen bij de HID Volkhuisves ting in Middelburg. De vogelhoudersvereniging Zanglust uit Arnemuiden begint zaterdag 21 december met de eer ste van een serie vogelruil- en verkoopbeursen in verenigingsge bouw De Arne in Arnemuiden. Vogels kunnen worden gekocht, verkocht en geruild. Ook zijn handelaren aanwezig. Leden van Zanglust vertellen desgewenst over hun hobby. De beurs begint om 13 uur en duurt tot 16 uur. Inlichtingen 01182-1830 Kerstspelen Leerkrachten en ouders voeren vrijdag 20 december in De Vrije School aan de W. Arondeusstraat in Middelburg twee kerstspelen op. Om 19.30 uur begint de op voering van het paradijspel; een uur later die van het kerstspel zelf. Nu de Jongeren Organisatie Vrij heid en Democratie (JOVD) een afdeling Zeeuws-Vlaanderen en een afdeling Noord- en Midden- Zeeland telt. heet het overkoepe lende Zeeuwse orgaan voortaan JOVD district Zeeland. Inlichtin gen: 01 184-65799. 'Een kus voor het kind' is het the ma van de gezamenlijke kerst nachtdienst van de hervormde en de gereformeerde kerk in Mid delburg. De dienst begint dinsdag 24 december om 22 uur in de Ge- tuigeniskerk aan de Adriaan Lau- wereyszstraat in Middelburg. Voorgangers zijn ds. L.A. Nell en ds. L.J.G. IJ kei. Medewerking verlenen het Vlissings Jongeren koor onder leiding van Epjan Kwast en een trompettist. Woensdagmorgen 25 december (eerste kerstdag) houdt de her vormde gemeente in de Ontmoe- tingskerk aan de Oosterschelde- straat im Middelburg een feest dienst voor jong en oud. Voor en met de kinderen wordt het kerst verhaal spelenderwijs verteld. In zijn preek gaat ds. L.A. Nell in op het thema 'Weg uit de angst'. Het ontmoetingskerkkoor onder lei ding van Corrie Buyze en een blazersensemble luisteren de dienst op. Aanvang 10 uur. De Communistische Partij Ne derland (CPN) heeft een krant uitgegeven over de gevolgen voor het personeel van de ingrijpende veranderingen en reorganisatie bij de PTT. De commissie-Steenber gen heeft, zoals bekend, deze nieuwe organisatiestructuur voor gesteld. De CPN-kranl kan wor den aangevraagd: 01 180-36053. De stichting Vrouwenemancipatie Zeeland onderzoekt de manier waarop gemeenten subsidie-aan vragen behandelen. De stichting spreekt namelijk van een groot aantal knelpunten rondom de subsidieregeling. Voor emancipa tie-activiteiten bestaat de Rijks bijdrageregeling Emancipatie werk. Gemeenten kunnen hier voor geld krijgen van het rijk. Sommige gemeenten stellen daarnaast ook eigen geld beschik baar. De regeltjes rondom deze materie worden door verschillen de gemeenten anders uitgelegd. Wie daarmee ervaringen heeft, kan de stichting bellen: 01180-33904. De vrouwenorganisatie Tegen haar Wil krijgt binnenkort een nieuw telefoonnummer. Tot die tijd kunnen klachten worden doorgegeven aan de Stichting Vrouwenemancipatie Zeeland in Middelburg: 01180-33904. De Belangengroepering Bena deelde Bijstandsvrouwen (BBB) zoekt vrouwen die problemen hebben met de gang van zaken rond de zogenoemde 'économi sche eenheid'. Het wel of niet een economische eenheid vormen heeft grote gevolgen voor de hoogte van een uitkering. Infor matie: 01180-37162. Werklozen Het Werklozen Aktie Komitee in Middelburg bundelt klachten over de Gemeentelijke Sociale Dienst in de Zeeuwse hoofdstad Het comité heeft eens in de zes weken overleg met de directeur van de GSD. Elke woensdag van 13 tot 14.30 uur houdt het comité spreekuur in het pand van de Jongerenbeweging. Dam 12-14 in Middelburg. InfoT01180-385 12. Prima Donna De Zeeuwse werkgroep voor les bische vrouwen Prima Donna en het Vrouwencentrum Jet in Goes stellen vrouwelijke toneelspelers en muzikanten in de gelegenheid om op tweede kerstdag mee te doen aan een gevarieerde middag en avond. Deze kerstinstuif begint om 15 uur in het vrouwenont moetingscentrum Jet aan de Zus terstraat in Goes. Vrouwen en kinderen die mee willen eten, moeten dat vooraf kenbaar ma ken: 01100-13236 (Jet) of Postbus 2164 Goes (Prima Donna). Volkskerstzang Het gezamenlijk zingen van kerstliederen staat centraal tijdens de volkskerstzangavond, die vrij dag 20 december om 19.30 uur begint in de Gereformeerde Kerk aan Clara's Pad in Heinkenszand. Medewerking verlenen het Inter kerkelijk Jongerenkoor Hein kenszand. Titania Baljet alt. Mar leen van Asselt en Danny de Feij- ter orgel, en Marinus Zuidweg trompet. De muzikale leiding is in handen van Ad Bakhuizen. Kerstswingavond De regio Walcheren van het COC heeft "zaterdag 21 december een kerst-swingavond op het pro gramma staan. De bijeenkomst begint om 21 uur in het pand van de" Jongerenbeweging aan de Dam 12-14 in Middelburg. Het accent ligt op playbackacts. Info: 01184-11641 of 01184-10821. De afdeling Middelburg van het Rode Kruis begint in januari met basisopleidingen en EHBO-cur- sussen. Opgave en informatie: 01180-27310. Burgemeester drs. G.C.G. van den Heuvel van Borsele verrichtte maandag de opening van de ex positie 'Nepal', waar de goden onder de mensen wonen', De ex positie in ondergebracht in De Stenge in Heinkenszand. De ten toonstelling is een onderdeel van de actie 'Nepal helpt Nepal' en is ingericht door Unicef Nederland. De expositie 'loopt' tot en met 4 januari. Het Buro Baanlozen Service, waaronder de Vrijwilligers Vaka- ture Bank. in Middelburg is in verband met de naderende feest dagen gesloten van maandag 23 december tot en met woensdag 1 januari. Inlichtin gen^ 1180-35790. De tweede ronde in de strijd om de titel Zeelands Supercrosser speelt zich zaterdag 28 december af in garage Kuzee in Oost-Sou burg. Dan komen rijders uit de klassen 125 en 250 cc en de 'off the road-klasse' in actie Ook worden een trial-demonstratie een in zij- spantijdrace uitgevoerd. Ook nieuw is de handicaprace. Daarbij moeten de coureurs eerst een stuk lopen, dan een onderdeel aan hun motor monteren en dan pas star ten. De training begint om 10 uur; de wedstrijden om 13 uur. Het kerstprogramma van The Mission to Seamen in Vlissingen- Oost luidt als volgt: Óicnsten: dinsdag 24 december 23.30 uur, woensdag 25 december 10.30 uur en 19.30 uur. Donderdag 26 de cember: Internationale viering in woord en muziek. Aanvang 20.30 uur. Film: dinsdag 24 december: Ghandi 20 uur; woensdag 25 de cember Raiders of the lost ark 20.30 uur; vrijdag 27 december Ben Hur 19 uur: zaterdag 28 de cember First Blood 20 uur; zon dag 29 december Once upon a ti me in the west 20.30 uur; dinsdag 31 december Rocky III 20 uur en woensdag 1 januari The blues brothers 20 uur. Inlichtingen: 01184-78704 o'f 01184-78788. De tafeltennisvereniging 't Zand in Middelburg houdt maandag 30 december een tafeltennisinstuif en -toernooi. Plaats van handeling is wijkgebouw De Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat in Middel burg. 's Morgens vanaf 9.30 uur is er een instuif voor leerlingen van de basisschool; om 13 uur volgt' een groot toernooi waarvoor be langstellenden zich 's morgens kunnen opgeven. Scholieren uit de verschillende wijken komen in het toernooi tegen elkaar uit. Sociaal Kultureel Werk De Hay- man te Middelburg houdt in het ontmoetingscentrum Dauwen- daele aan de Vrijlandstraat te Middelburg kerstvakantieactivi teiten voor de jeugd. De groepen vier tot en met twaalf jaar en ou der komen aan bod. Poppenthea ter Parcival speelt voor de jongste groep op maandag 23 december van 14 tot 15 uur 'het lelijke jonge eendje'. Voor de oudste groep is er een film en videofestival. Op maan dag 23 december is dat festival van 19.30 tot 21.30 uur en op dinsdag 24 en vrijdag 3 januari is er een festival tussen 13.30 en 15.30 uur. De veertiende kerstloop van de Vlissingse sportvereniging Marat hon begint donderdag 26 decem ber om 11 uur (3 km) en 11.30 uur (6 km) bij de Skandia Sauna in het Nollebos in Vlissingen. Het par cours voert de deelnemers door het recreatiegebied Westduin. Vorig jaar waren er vijfhonders deelnemers. 'Herkennen wij de Middeleeu wen?" is de titel van een de VU- SA-cursus, die docenten van de Vrije Universiteit uit Amsterdam binnenkort geven in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De onderwerpen, die verschillende professoren en hoogleraren aan de orde stellen, zijn: Godsdienst en kloosters, profane cultuur, plaats en functie van het religieu ze beeld, letterkunde, iconografie en kunstgeschiedenis. Info en aanmelding: VUSA-centrum, Postbus 7161, 1007 MC Amster dam. Alleenstaande ouders en hun kin deren kunnen donderdag 26 de cember (tweede kerstdag) deelne men aan een 'middagherberg' van FIOM Zeeland, die om 13.30 uur begint in het jeugdgebouw van de Hofpleinkerk in Middelburg. Voor de kinderen is er een apart programma. De organisatie is in handen van de werkgroep, die maandelijks een 'zondagmiddag- herberg' houdt. Info: 01180-27311. Het scheppen van een open huis voor de bevolking van Vlissingen, ongeacht huidskleur of gezindte, status of overtuiging is het doel van de Kerst Inn, die woensdag 25 december (eerste kerstdag) voor de zestiende keer wordt gehouden in het dienstencentrum Bachten Reede aan de Vredehoflaan in Vlissingen. Ontmoeting, praten, spelletjes en optredens van Engel Reinhoudt, een koor, een kinder- musicalgroep en een poppenthea ter zijn de onderdelen van de Kerst Inn. Ook wordt bingo ges peeld. Bezoekers kunnen ook deelnemen aan de broodmaaltijd. Wie slecht ter been is, kan worden opgehaald. Inlichtingen: 0M84-79025, 01184-66241 of 01184-66776. Zes Zeeuwse korfbalverenigingen doen donderdag 26 december (tweede kerstdag) mee aan het jaarlijkse korfbaltoernooi voor junioren, dat is georganiseerd door de Vlissingse club Seolto. inzet van het toernooi is de PZC- wisselbcker. Het toernooi begint om 9 uur in de sporthal in Oost- Souburg, die daarvoor in kerst sfeer wordt gebracht. De finales beginnen om 17.05 en 17.25 uur. Inlichtingen: 01184-66437. Kerstrit Café Herwegh in de Dorpsstraat in Biggekerke is het start- en in- schrijfpunt voor de kerstrit van motor- en autoclub 'De Zeeuwen' uit Middelburg. De rit. met een lengte van 28 kilometer, wordt donderdag 26 december (tweede kerstdag) verreden. Inschrijven is mogelijk van 13.30 tot 14 uur: het startsein valt om 14 uur en uiter lijk om 16.30 uur moeten de deel nemers bij de finish zijn gearri veerd. Aan de rit is ook een wed strijd voor passagiers en kinderen verbonden. Inlichtingen: 01100- 16278. Zaterdag 21 december heeft de buurtvereniging Van Duyven- voorde in Oost-Souburg een kerstbingo op het programma staan, die om 20 uur begint in buurthuis De Schuur aan de Middelburgsestraat in Oost-Sou- burg. 'De droom van de tuinman' is de titel van een expositie van werken van de Vlissingse kunstenaar Jan Haas, die van 22 december tot 16 januari te zien zijn in het Zeeuws Kunstenaarscentrum (ZKC) in het Klovierniesdoelen in Middel burg. Tijdens de opening, zater dag 21 december om 16 uur, wordt een boekje gepresenteerd van Freek de Jonge, dat door Haas is geillustreerd. Het boekje, met als titel 'De Wereldverbete raar', is het 32e deel uit de serie 'Slibreeks', die het ZKC uitgeeft. Inlichtingen: 01180-11791. Grote disco De drive in-show Flash Action verleent medewerking aan de grote disco, die zaterdag 21 de cember om 19.30 uur begint in de benedenzaal van buurthuis De Zwaan in Oost-Souburg De dis co-avond is toegankelijk voor jongeren vanaf 12 jaar. Informa tie: 01184-61252, Buurthuis De Zwaan in Oost- Souburg biedt de schooljeugd de volgende kerstvakantie-activitei ten aan: Maandag 23 december: Kerstinstuif met het maken van kerstkaarten, maandag 30 decem ber: kinderdisco met Flash Ac tion. Donderdag 2 januari: kin dertheatergroep Popart speelt 'De Speelman'. Vrijdag 3 januari: Playbackshow; vooraf opgeven. Alle activiteiten beginnen on 14 uur. Inlichtingen: 01184-61252. De spreekuren en openingstijden van de magazijnen van de kruis vereniging Vlissingen/Souburg worden gewijzigd. Per 1 januari zijn ze: spreekuren: Lelienlaan 1: werdagen van 16.30 tot 17.00 uur, :elefoon 01184-13769. Batenburg 34-86: Maandag, woensdag en vrijdag van 16.30 tot 17 uur, tele foon 01184-67181. Open Hof Al exander Gogelweg 59: dinsdag en donderdag van 16.30 tot 17.00 uur. C. van Perestraat 8 Oost- Souburg, Werkdagen van 16.30 tot 17 uur, telefoon 01184-61479, openingstijden en magazijnen: Lelienlaan 1 Vlissingen en C. van Perestraat 8 Oost-Souburg: Werkdagen van 10 tot 12 uur en 16.30 tot 17.30 uur. 'Het verhaal gaat verder in men sen van goede wil' is het thema van de kerslnachtdienst, die dins dag 24 december vanaf 22.45 uur wordt gehouden in de Lutherse Kerk aan de Zuidsingel in Mid delburg. De dienst wordt geleid door ds. W.M. Buissing-van Beers, Luthers predikant in Mid delburg en Vlissingen. Organist Kees Noordhoek en het Middel burgs Muziekkorps onder leiding van Jack Laroes verlenen mede werking. Dit korps speelt vanaf 22.30 uur kerstmuziek. Kerstuitvoering Dé Nederlandse hervormde zangvereniging 'de Lofstem' uit Arnemuiden, onder leiding van R. di Bella, en het kinderkoor onder leiding van J.Walhout, geven za terdag 21 decenber de jaarlijkse kerstuitvoering in de Nederlands hervormde kerk in Arnemuiden. R. di Bella leidt dan ook het ge mengde koor 'Asaf uit Goes. Or ganist is Huib Meulmeester. Aan vang 19.30 uur. De christelijke zangvereniging Soli Deo Gloria, het hervormd kerkkoor Souburg, hel Souburgs mannenkoor, het Ouderenkoor Souburg, het meisjeskoor Con Anima en een koperensemble van muziekvereniging Vlijt en Vol harding luisteren de volkskerst zangavond op, die vanavond (woensdag 18 december) vanaf 20 uur wordt gehouden in de gere formeerde kerk aan de Kanaal straat in Oost-Souburg. Het pro gramma bestaat voor het grootste deel uit samenzang met het pu bliek. Spreker is de heer Jorritsma uit Vlissingen. Informa tief 1184-63369. Buurthuis De Paraplu in Open Hof. Alexander Gogelweg 59 in de Vlissingse wijk Paauwenburg, heeft de volgende activiteiten in petto: maandag 23 december: kerstmiddag voor alle leeftijden, met maken van kerststukjes. Dinsdag 24 december: oliebol lenavond met spelletjes. Donder dag 2 januari 20 uur: Nieuwjaar sontmoeting vrijdag 3 januari 20 uur: nieuwjaarsdisco voor jonge ren. Informatie: 01184-65453. De supportvereniging Rood-Wit van de Voetbalclub Vlissingen houdt vrijdag 20 december vanaf 20 uur een kerstbingo met rad van avontuur in het clubgebouw aan de Irislaan in Vlissingen. De kinderboerderij Klepperhoeve viert op zaterdag 21 december het jaarlijkse kerstfeest, waarbij alle kinderen tussen vijf en twaalf jaar welkom zijn. Vanaf 14 uur wordt er gezongen en een verhaal- ver teld. Ook worden er onder des kundige begeleiding kerststukjes gemaakt. Voor de jeugd is dit feest trouwens een mooie gelegenheid om de kinderboerderij nog eens te bezoeken. Jongerencentrum De Piek aan de Hellebardierstraat in Vlissingen biedt zaterdag 21 december vanaf 21 uur een disco aan. Maar liefst 35 kilometer lang is de wandeltocht, die de wandelsport vereniging Willen is Kunnen zon dag 22 december op de kalender heeft gezet. Het startschot klinkt om 10 uur bij het clublokaal aan de Oranjestraat in Vlissingen. Het duikteam Zeeland houdt op woensdag I januari traditioneel zijn 'sensationele nieuwjaarssnor- keltocht'. Gestart wordt om 14 uur precies bij de duiktoren en zwem men vervolgens richting Nollen- dijk en weer terug. Een half uur later is de tocht afgelopen. Zoals gewoonlijk is er voor wie zich het origineelste verkleedt een prijs te winnen, de nieuwjaarssnorkel- tochtprijs. Na deze duik in het nieuwe jaar kunnen deelneners. begeleiders en toeschouwers nog napraten in het Strandhotel aan de Boulevard te Vlissingen. Een aantal kerken in Middelburg houdt met kerstmis een kersther berg in het Jeugdgebouw naast de Hofpleinkerk aan het Hofplein in Middelburg. Dit 'open huis voor iedereen' is op kerstavond vanaf 19 uur geopend. De organisatoren richten zich met name op hen die niet veel contacten hebben om de kerstdagen door te brengen. Ont moeting en gesprek staan cen traal: ook kan worden deelgeno men aan een maaltijd. Informatie: 01180-16879. De Salsa-band 'Latin explosion' de dj's Dennis en Harold zorgen voor de begeleiding van de kerst nachtviering van de stichting Su- rant in Vlissingen. Het feest wordt gehouden in de van Duyvenvoor- dezaal aan de Dongeslraat 107 in Oost-Souburg en begint om 23 uur op dinsdag 24 december. Tegen vier uur 's morgens is dit feest afgelopen. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de VVV's te Middel burg en Vlissingen. Ruim 1600 kleine dieren zijn in gezonden voor de grote show van kleine rasdieren, die van donder dag 19 tot en met zaterdag 21 de cember wordt gehouden in de Zeelandhallen in Goes. Er zijn 140 verschillende rassen verte genwoordigd. De show is opgezet door de vereniging Zeelandia uit Goes, waarvan 120 houders van hoenders, konijnen, cavia's, sier- duiven. "sier- en watervogels en knaagdieren lid zijn. Openingstij den: donderdag 19-22 uur, vrijdag 13-22 uur en zaterdag 10-17.30 De gemeenteraad van Westka pelle vergadert donderdag 19 de cember vanaf 20 uur in het ge meentehuis. De raad buigt zich onder meer over de volgende agendapunten: Aanschaf van materiaal voor de sportzaal De Belling, het instellen van een on derzoek naar de verbetering van het verenigingsgebouw 'Westka pelle Herrijst' en het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het bestemmingsplan Bebouwde Kom De supportersvereniging Rood- Wit houdt op vrijdag 20 december een kerstbingo met rad van avon tuur in hel clubhuis van vc Vlis singen aan de Irislaan. aanvang 20 uur. Op vrijdag 21 december zal in de Gereformeerde Kerk (vrijg.) Schoolstraat 9 te Vrouwenpolder de jaarlijkse kerst-zang en mu ziekavond worden gehouden. Hieraan zgl medewerking worden verleend door het Geref. Zang koor Walcheren o.l.v. Sjoerd Sijnstra. Manneke Wieringa, viool en Jan Wattel, orgel. Behalve zang door het koor. orgel- en vioolsoli, vermeldt het programma veel sa menzang door de aanwezigen. De zang- en muziekavond begint om 20 uur. 'De vogelliefhebbers' uit Vlissin gen houdt zaterdag 21 december de maandelijkse vogelruilbeurs in het pand Gerbrandystraat 46 in Vlissingen. Vogels kunnen wor den gekocht, verkocht en geruild. Ook wordt imformati,e gegeven over het houden van vogels. De beurs is geopend van 9.30 tot 12 uur. Informatie: 01184-65640. De Natuurvereniging Walcheren K.N.N.V. houdt donderdag 19 december een vogelexcursie bij Rammckens nabij Ritthem. Er wordt om 14.00 uur verzameld bij "de Stinkpijp" vlakbij het voor malig fort Rammekens. Verrekijker en winddichte kleding meenenen, adviseert de leider Henk Mandemaker. GIRO 7475 MIDDELBURG •Dé leden van de meisjes scou tinggroep "De Lulemgroep" uit Middelburg hebben een rommel markt gehouden waarvan de helft van de opbrengst, groot 225,— geschonken is aan de actie "Zee land helpt Nepal". De oudste le den. de wilde vaart matrozen, heb ben Nepal-wenskaarten en warme worst verkocht. De totale op brengst van hun :kerst goede daad" is 300,- •De bejaardensoos uit Arnemui den heeft tijdens de Sinterklaas- middag dia's over Nepal vertoond en daarna een verloting gehouden onder het motto "ouderen voor de jeugd ver weg". Burgemeester Markusse overhandigde de op brengst, 200,- aan het actiebu reau in het provinciehuis. •De Multiple Sclcrose-stichting uit Tholen en Sint-Philipsland heeft voor de kinderen in Nepal 50,— overgemaakt. •De "Internationale Expeditie Diensten" uit Middelburg heeft een collecte gehouden waarvan de opbrengst ƒ265,35 geheel op re kening no. 7475 ten name van de actie "Zeeland helpt Nepal" is gestort. •De zondagsschool te Zoutelande bracht 60,20 bijeen voor Nepal. •De Unie van Vrijwilligers te Goes heeft 200,— gestort ten bate van liet onderwijsproject voor de kin deren op het platteland in West- Nepal. •Geen Sinterklaas voor de scho lieren van de Ihno school "Prinses Marijke" te Schoondijke, maar wel een geschenk voor de kinderen in Nepal. De leerlingen gaven el kaar dit jaar geen cadeautjes maar ze besteedden het geld aan de pro vinciale actie; ze hielden een bingo en bakten oliebollen die ze buiten de school verkochten. De op brengst was 500,— •Een bijzonder bedrag 743.19 maakte een Zeeuwse inwoner over. De cijfers vormen de datum van een bijzondere dag voor hem. •Tijdens een jazz-avond ten bate van de actie "Zeeland helpt Ne pal" werd gespeeld door de Salt Lake Jazzband in het Koper Gal joen. De opbrengst was 451,05 door baromzet, verkoop Nepal- wenskaarten en Nepalwijn. •VVijnkoperij Van Leerzem te Middelburg heeft speciaal voor de actie "Zeeland helpt Nepal" rode wijn - Costière du Gard - laten bottelen. Op het etiket staat het Nepal-vignet afgebeeld. De prijs is 6,95 per fles, waarvan 2,— bestemd is voor Nepal. Rit Smoe1 pispot herberg p-esje vogel A kap-af Dit unieke Zeeuwse gezelschapsspel kompleet met spelregels', verpakt in originele jute zak, koopt u alleen bij Korte Noordstraat 11-15 Middelburg tel.: 1 3733 kap-af Rit Smoe1 pispot herberg p-esje vogel Als u nu besluit om uw huis te beschermen met een rolluik van Lagimex kunt u tientallen guldens verdienen. Deze aktie geldt voor rolluiken met een bruine ot witte bovenkast en zijgeleiders met leverkleurige of witte lamellen. Bediening d.m.v. bandopwinder. Als u de kozijnmaten opgeett krijgt u gelijk de prijs te horen. Andere schitterende kleuren zijn leverbaar, maar vallen buiten deze speciale aanbieding. Lagimex óók voor: lamelgordijnen. jaloezieën, plissé gordijnen, rolgordijnen en buitenzonweringen. Bel voor meer informatie: 01102-1077 ol 01134-1802 of 01100-23403 of breng een bezoek aan onze showroom aan de Biezelingsestraat 7 te Kapelle. Last van goedkope oplossingen! Prothesen, Orthesen, Steunzolen, Medische Bandages, Elastische kousen, Loophulpen Revalidatie- en Verplegingsartikelen, Rolstoelen Middelburg, Lange Noordstraat 31 Telefoon 01180 -1 35 63 In het hartje van de stad Schoenmode zoekt Liefst met ervaring in de schoenenbranche. Schriftelijke sollicitaties richten aan dhr. J.H.N. Wassink Nieuwe Burg 1 8 4331 AH Middelburg GROTE KERST MEUBELSHOW

de Faam | 1985 | | pagina 13