Pod ium nascnri Fil ms Kinder en jeu Foto's en prentbriefkaarten in Zeeuwse Bibliotheek Expositie Woensdag 18 december 1985 MIDDEN ZEELAND kinderboeken De Franse kunsten in Nederland TOT EN MET 30 DECEMBER "Jazz, blues, hard-rock, new wave en een optreden van een gelegenheids- formatie. Dat biedt Cavern in Middelburg de komende dagen. Achter eenvolgens treden op: 'New Orleans Red Beans' een jazzformatie -op zondag 22 december, aanvang 14.30 uur. Neerlands beste blues-formatie - zo wordt gezegd - is 'Flavium'. die dinsdag 23 december in het etablisse ment is vanaf 23 uur. 'A cid'treedt op Tweede Kerstdag 's middags op vanaf half vier en 'Echo-echo' met het 'Toi-Toi-choir' zijn twee Engelse new wavebands die vrijdag 2 7 december op het podium van Cavern verschijnen, aanvang 15 uur. De eerste donderdag van het nieuwe jaar (2 januari) is er een nieuwjaarsconcert met een gelegenheidsformatie: 'AU wave band', aanvang 21 uur. 'Hamlet machine/Ego ft elis het regiedebuut van Sam Bogaerts bij Zuidelijk Toneel Globe. Acteurs en actrices: Chris Nietvelt, Wim van der Grijn, Gijs de Lange, Flip Ceulemans, Sjanet Luijt. ITamlet- machine is van de Oostduilser Heiner Muller en Ego/iel van Sam Bogaerts. De Schouburg Middel burg. donderdag 19 december 20.30 Vorige maand zorgde dil nieuwe stuk van Globe voor de nodige deining. Nemen we de krantenkritieken er bij dan kan niet anders worden vast gesteld dat deze productie voor de toeschouwers louter vraagtekens oplevert: een ontspannen avondje theater is er dan ook niet bij. 'Stuitend', noemde de Telegraaf dit werk en het Algemeen Dagblad sprak van 'Armoede'. De Haagse Courant was daaren tegen vol lof. maar vroeg zich af of dil stuk eigenlijk wel meer waarde had dan een modieuze. En dat alles leverde •Wim van der Gijn. Globe een speelverbod op in enkele schouwburgen. Niette min komt deze productie als een soort 'snoepje van de week" naar Middelburg, om dat -zo zegt de 'Uit in Zeeland - Globe de laatste jaren zo goed als alles in Middelburg heeft opgevoerd. iJoor Jan Sineekens) Over de belegering van Wenen in 1683 door de Turken is in onze geschiedenisboeken meestal slechts een korte alinea te lezen. Toch was die gebeurtenis waarbij half Europa tegenover half Azië stond van groot belang voor het verdere verloop van de Europese geschiedenis. Óp basis van histo rische gegevens, maar met wegla ten van wat minder belangrijk is of al te ingewikkeld beschrijft Pe ter Carter in HET ZWAARD VAN DE ISLAM deze laatste grote botsing tussen de Christe lijke en de Islamitische wereld. Begin 1683 trekt een groot leger .onder aanvoering van grootvizier Kara Mustafa op tegen West-Eu ropa en slaat op 14 juli het beleg voor Wenen. Twee maanden la- ier, op 12 september, ontzet de Poolse koning Jan Sobieski aan het hoofd van het laatste gehar naste ridderleger de stad. Peter Carter schreef zijn roman jond vier jonge mensen: Stefan Zabruski rijdt mee in het Europe se leger, Timur Ven is recruut bij dejanitsaren en Kaspar Halleren Anna Vogel helpen Wenen ver dedigen. Het Zwaard van de Islam werd in Engeland bekroond met de Young Observer/Rank Fiction Prize, de belangrijkste prijs voor jongerenliteratuur. Of dal terecht is kan ik niet beoordelen, maar het is een zeer leesbaar en indringend boek dat dankzij zijn uitgekiende constructie de ingewikkelde ge beurtenissen van toen van alle icanten en zonder vooringeno menheid ten aanzien van wie ook belicht. En het maakt duidelijk waar politiek gekuip en gekonkel, ijdelheid en begeerte, blinkende •trompetten en tromgeroffel toe kunnen leiden. Heel het boek dwingt lezers naar het aangrijpende einde waar het ondoorgrondelijke noodlot twee jonge mensen vermorzelt. De fi guur van Kara Mustafa lijlii me door Peter Carter enigszins verte kend. Recente studies beweren namelijk dat Jan Sobieski zijn overwinning eerder te danken had aan de twijfel en besluiteloosheid "Van zijn tegenstander dan aan •ware heldenmoed bij de Euro peanen. Het bock bevat naast landkaarten "ook een verklarende woordenlijst. Het Zwaard van de Islam door Peter Carter. Uitgeverij Willem J. Wildeboer, Haarlem. Prijs J' 22,50 leeftijd vanaf 15 jaar. Naast traditionele muziek uit de renaissance en barok speelt dit ensemble veel hedendaagse muziek, eigen composities en ar rangementen. De naam verwijst naar de melodie van Loeki de Leeuw van de Ster-reclame. Het viertal geeft regelmatig con certen in binnen- en buitenland. *Jan van Weelden concerteert op het theaterorgel in de Concert- en Gehoorzaal Middelburg, vrijdag 27 december 20 uur. Jan van Weeiden is behalve concert- ook kerkorganist. Zijn vaste stek heeft hij in de Julianakerk te Den Haag. Van Weelden. die onlangs zijn 45- jarig jubileum vierde als or ganist, maakte talrijke con certreizen. Hij trad onder meer op in Amerika. Canada, Engeland, Duitsland en Is raël. Ook op de radio en de TV is hij geen onbekende. •Jan Van Weelden Bij het verschijnen van het 'hand boek voor de computerkraker', voorjaar 1985 in Engeland, brak een storm van tumult los. Hier werd beschreven hoe je in ander mans spullen komt, was de kri tiek: dat is illegaal. Tegenstanders van het boek meenden dat niet alleen 'onschuldige' hobbykrakers deze handleiding zouden gebrui ken, maar ook criminele inbre kers. Is inbreken in computers een ern stig probleem aan het worden? Ook in Nederland kwamen het afgelopen jaar enkele spectacu laire gevallen in het nieuws. Insi ders spraken daarbij van het topje van een ijsberg. Daar wilde de Parool-journalist Arjo van der Gaag wel eens het zijne van weten. Hij ging op on derzoek uit en sprak met vele deskundigen. Het resultaat hier van verschijnt nu in boekvorm onder de titel 'Inbreken in compu ters'. Van der Gaag ontdekte allereerst dat er in de criminele statistiek officieel niets is terug te vinden van de computermisdaad. Offi cieus blijkt men volmondig toe te geven dat er sprake is van een ernstig probleem. Conputermis- daad is met stip de criminele top tien binnengekomen. Zo vroeg van der Gaag bijv. aan het bestuur van het Nederlands Genootschap voor Informatica of computerinbraken bij banken mogelijk zijn. Hij verwachtte van dit gezelschap van professionele computergebruikers een ant woord in de trant van: "Nou moet u geen indianenverhalen gaan ophangen. We weten wel dat veel computersystemen lek zijn, maar banken nee hoor. die zijn safe. Daar komt geen kraker bij." Het antwoord luidde echter an ders: "Het lijkt onwaarschijnlijk dat het hier niet gebeurt", zei een bestuurslid, terwijl de anderen in stemmend knikten. Hij voegde *Joop Visser trad in de jaren zestig op onder de naam Jaap Fischer en werd vooral bekend door zijn wrange, confronterende teksten. De Schouwburg Middelburg, vrijdag 20 december 20.30 uur. Zijn naamswijziging is geen garantie voor een andere zan ger/gitarist. Zijn zang- en gi- taarstijl bleven onveranderd, al zijn zijn teksten actueel, anno 19NU: poëtisch en bij tend of zoals een recensent schreef: "Dal gezeur over die mooie liedjes van vroeger moet nu maar eens afgelopen zijn. De nieuwe zijn veel mooier". Behalve zanger is Joop Visser ook docent maat schappijleer aan een MTS. eraan toe: "Alleen, het wordt stil gehouden. Banken hebben na tuurlijk niets aan publiciteit over zo'n zaak. Dat zou het vertrouwen van de rekeninghouders ernstig schaden. De schade wordt door de stroppenpol gedekt". Er is dus wel degelijk sprake van het topje van een ijsberg. In Amerika is een grote enquete ge houden onder banken, verzeke ringsmaatschappijen, computer firma's en ambtenaren van justitie en andere overheidsinstellingen. In 'Inbreken in computers' lezen we dat uit deze enquete is geble ken dat een kwart van degenen die de vragen beantwoordden, in het jaar ervoor schaden hadden geleden door computercriminali teit. Hun schade: tussen de twee en tien miljoen dollar per bedrijf per jaar. De groeiende schade blijkt ook uil het feit dat bij de belangrijke Rotterdamse computerverzeke raar Coseco de premie tussen ja nuari en mei 1985 met 300% ges tegen is. In het boekje komt deze verzekeraar bij monde van ing. P..I.M. Meijers uitgebreid aan het woord over beveiliging en de jacht op inbrekers. Het blijkt maar al te vaak kinderlijk eenvoudig om binnen te komen in andermans computersysteem. Zoals ing. Mei jer het uitdrukt: "Veel computer systemen zijn beveiligd als een huisdier waar een sleutel onder de mat ligt. Met dit verschil: vaak ligt die mat er niet eens. De verleiding is groot om nog en kele smakelijke verhalen uit het boekje 'Inbreken in computers' op te diepen. Het gaal nog in op de thema's 'wachtwoorden en andere beveiligingstrucs' en de zoge naamde 'elektronische prikbor den' en het bevat een interview met de 'meester-kraker' prof. Herschberg. Van der Gaag maakt ook onderscheid tussen verschil lende categorieën inbrekers: hob byisten. criminelen, spionnen. En wat dacht u van de ontslagen, op wraak beluste werknemer die een elektronische tijdbom plaatst, die af zal gaan als de naam van de werknemer uil het bestand wordt verwijderd? Arjo van der Gaag. Inbreken in com puters. Uitgeverij Jan van Arkel Utrecht, f 12,90. Mlet het thema-nummer van het Libris Magazine 'De Franse Let teren in Nederland' hebben de Libris boekhandels een bijdrage geleverd aan de grote culturele manifestatie ba France aux Pays- Bas die ook in 1986 zal worden voortgezet. Het tweede nummer 1985 van het magazine dat nu is verschenen, staat eveneens in het teken van deze Manifestatie en is gewijd aan de Franse Kunsten in Nederland. De inhoud van deze uitgave bes taat voor een zeer belangrijk deel uit signalementen van de belang rijkste boeken - zowel in de Fran se als in de Nederlandse taal op het gebied van de Franse kunsten in de meest uitgebreide zin van het woord. Niet alleen worden catalogi, monografiën. biogra fieën van vroegere en hedendaag se Franse beeldende kunstenaars besproken, maar er wordt even eens aandacht geschonken aan de Franse culinaire kunst en de kunst van het wijnproeven. Behalve deze signalementen van kunstboeken bevat het nieuwe Libris Magazine verder een arti kel over de 19e eeuwse Neder- lans-Franse schilder J.B. Jong kind (met een aanduiding van de Nederlandse en Franse musea die in het bezit zijn van zijn werk), een uitgebreid interview met de be kende wijnkenner Hubrecht Duijker en een agenda van inte ressante tentoonstellingen van beeldende kunst die in 1986 in Parijs, Marseille en Amsterdam (Maison Descartes) worden geor ganiseerd. Het magazine stond onder redactie van Sjoerd de Vries. Met deze presentatie 'in boek vorm' van de Franse kunsten in Nederland wil het Libris Magazi ne informatie geven aan het groeiend aantal mensen in ons land die zich interesseren voor de kunst en cultuur van Frankrijk. BERICHTEN VOOR DEZE RUBRIEK VOOR DE PE RIODE 31 DECEMBER TOT EN MET 8 JANUARI DIE NEN UITERLIJK OP VRIJ DAG 20 DECEMBER IN ONS BEZIT TE ZIJN PODIUM IN T KORT DONDERDAG 19/12 0 Willem (Joppe) Parcival ver telt sprookjes van Grimm in de jeugdafdeling van de Zeeuwse Bibliotheek, aanvang 16 uur. VR IJ DAG 20/12 0 Leen de Broekert (orgel) so leert tijdens een HSndel-pro- granima, samen met het Westvlaams Orkest onder lei ding van Dirk Varendonck. Koorkerk Middelburg, 20 uur. 0 Bram Vermeulen en Frank Ketelaars presenteren het programma 'Grond' in De Piek te Vlissingen, aanvang 21 0 Het Middelburgs Theater speelt voor de vijfde keer 'Het moeizame liefdesleven van Atilla Galop, van Dimitri Frenkel Frank. Minitheater Middelburg, 20 uur. Joop Visser confronteert zijn toeschouwer met (gitaar en zang) een levende kleinkunst- legende. Schouwburg Middel burg, 20 uur. 0 The Voice en Ex Q's zijn te gast op het podiumcircuit, waarin uitsluitend Zeeuwse hand de noten op hun zang la ten horen. De Hooizolder Westkapelle, 21 uur. 0 Het Kuiperspoortorkest en talrijke vocale en instrumen tale solisten brengen er de kerstsfeer in. Concert- en Ge hoorzaal Middelburg, aanvang 19.30 uur. ZATERDAG 21/12 0 De Vlissingse Oratoriumve reniging verzorgt de uitvoering van het Weihnachtsoratorium van J.S. Bach. Rk kerk (Sin gel) Vlissingen, aanvang 20 uur. 0 De Circus Square Jazz Band speelt zowel New Orleans als de moderne San Francisco jazz tijdens hef kerstconcert van de Jazz Aktiviteiten Stichting Zeeland (Jasz). Concert- en Gehoorzaal Mid delburg, 21 uur. 0 X3 Mustaphas 3 is een uit Engelse Albanezen bestaande formatie, die vrolijke 'goulas- hachtige' muziek brengt, 't Beest Goes, 22 uur. 0 Het Andy Manndorf Sextet speelt (nieuwe) jazz uit Oos tenrijk op uitnodiging van Nieuwe Muziek. Vestzakthea ter Vlissingen, 20.30 uur. 0 Nooys Volkstheater speelt 'In Holland staat een huis' met onder andere Ben Cramer, Hanny Vree en Piet Hendriks, Prins van Oranje Goes, 20 uur. DONDERDAG 26/12 0 The Sherman Brothers 0 The Sherman Brothers zijn vier Antiliaanse broers, die talrijke bekende rovers in dis co-stijl kunnen brengen. De Stars on 45-versie van Stevie Wonder dwingt zelfs respect af. De Hooizolder Westkapel le, 23.30 uur. 0 Ron Hoeke speelt boogie woogie. Café De Poort Mid delburg, aanvang 20 uur. ZATERDAG 28/12 Cultur Clash is de noemer voor optredens van drie bands: Dasjan, Deniz en Massa Bo- dok, een intercultureel festijn dus. De Piek. 21 uur. In de reeks tentoonstellingen van het Zeeuws Dokumentatiecen- trum wordt nog tot en met 22 ja nuari een groot aantal foto's en prentbriefkaarten uit de kollektie van deze afdeling van de Zeeuwse Bibliotheek getoond. Het betreft dit keer foto's en prentbriefkaar ten die in het vijfentwintig-jarige bestaan van het Dokumentatie- centrum zijn verzameld, maar waarvan nagenoeg niets bekend is. Vandaar dat een oproep aan de bezoekers van de expositie wordt gedaan om ontbrekende gegevens over de foto's op te geven. Onder de bezoekers van de tentoonstel ling, die op zo'n manier meewer ken aan het aanvullen van de in formatie, worden vijfentwintig re- produkties van foto's uit de kol lektie van het Dokumentatiecen- trum verloot. Foto's Sinds 1961 verzamelt het Zeeuws Dokumentatiecentrum behalve schriftelijk materiaal als boeken, tijdschriften, rapporten en kaar ten. ook beeldend materiaal als foto's. Inmiddels zijn er ruim 40.00 bijeen gebracht. Een groot deel hiervan is in opdracht van het Dokumentatiecentrum gemaakt. Een kleiner deel is verkregen door schenking. Juist uit dit deel ko men nogal wat foto's, waarover nauwelijks iets bekend is. Zo zijn er foto's van personen, groepen, dorpsgezichten, boerde rijen. kerken, molens en andere gebouwen, waarvan het Doku mentatiecentrum graag namen en jaartallen zou weten. Prentbriefkaarten De collectie prentbriefkaarten van het Zeeuws Dokumentatie centrum telt ruim 20.000 exem plaren met vooral beelden van al le steden en dorpen in Zeeland. Expositie De tentoonstelling omvat foto's en prentbriefkaarten over Walche ren, in totaal 120 exemplaren. Ook van de andere regio's van Zeeland is materiaal met slechts beperkte informatie, waarvoor het Dokumentatiecentrum graag in formanten uitnodigt. Bij de ten toonstelling liggen formulieren, waarop de ontbrekende informa tie is in te vullen. RESERVEREN? Alhambra Vlissingen 01184-12260 Electro Middelburg 01180-30235 Grand Theater Goes 01100-15165 Meccano Middelburg 01180-30235 VAN DONDERDAG 19 DECEMBER T/M MAANDAG 30 DECEMBER "In het kader van het Japans filmfestival heeft de liefhebber nog vier vertoningen te goed. Het zijn: 'The Bad sleeps' op donderdag 19 december, 'The Pornographers' op vrijdag 20 december en 'Kagamushaop zaterdag 21 december. Deze drie drrien in Electro Middelburg alle dagen om 20.30 uur. Ter afsluiting toont de Stichtang Filmtheaters Middelburg in Mec cano 'Derzou Uzala'eveneens om 20.30 uur. In hel kader van 'cinematheek'dat zijn dus (klassieke) films uit de oude doos toont men in Meccano Middelburg op maandag 23 december 'Brot her, can you spare me a dime' 1975) van Philippe Mora, aanvang 21.30 uur en op maandag 30 december 'The Magnificent Ambersons' van Orson Welles uit 1942, aanvang 20.30 uur. 'The great dictator' met Charley Chaplin in de hoofdrol is eveneens een film in het kader van 'cinematheek'. Meccano Middelburg, zaier- dag 21 en zondag 22 december 15 uur. "'Prizzi's honor'met Jack Nicholson, Kathleen Turner en Angelica Hus ton. Regie John Huston. Meccano Middelburg dinsdag 24 en donderdag 26 tot en met zondag 29 december 21.30 uur. •Jack Nicholson en Kathleen Turner Dolgelukkig is Charley met zijn vrouw, ook als deze zich aanbiedt te doden in het belang van zijn familie. Als de politie echter op het spoor komt van de echte moordenaar moet Charley (Jack Nicholson) kiezen. Hij kiest voor de eer van de familie: de Prizza's. Een boeiende film over gentleman-gangsters. "'The Emerald forest' met Charley Boorman en Powers Boothe. Regie John Boorman. Meccano Middelburg, donderdag 26 december 15 uur. Tijdens de aanleg van wegen voor de bouw van een eclectrische cen trale, worden eeuwenoude bomen gehakt. Hoofdingenieur Bil ziet hoe Tommy wordt weggevoerd door indianen. Jaren achtereen zoekt hij zijn Tommy, maar zonder resultaat. Als beiden elkaar na vele jaren weer ontmoeten heeft dat enorme gevolgen. "'Fletch' met Chevy Chase, Joe Don Baker, Dana Wheeler-Nicholson, Richard Liberlini en Tim Matheson. Alhambra II Vlissingen, vrijdag 20 december 21.30 en 23.30 uur, zaterdag 21 tot en met donderdag 26 de cember 21.30 en vrijdag 27 december 21.30 en 23.30 uur. Via maskerades probeert journalist Fletcher misdaad op het spoor te komen. Als hij de drugscène tracht te ontmaskeren krijgt hij een licratief aanbod. Hij ziet er een verhaal in, maar heeft buiten de waard (en zijn hoofdredacteur) gerekend. "Traffic School' werd opgenomen door de maker van 'Police Academy' A lhambra II Vlissingen, dinsdag 24, donderdag 26 en vrijdag 27 december 19 uur en zondag 29 en maandag 30 december 19 en 21.30 uur. woensdag 25 december 20 uur. Een frivole film over hoe een politie-agent te werk kan gaan. Dat alles gesausd met mooie vrouwen. *'De Goonies' van Steven Spielberg. Grand Theater Goes, donderdag 20 december 20 uur, vrijdag 20 en zaterdag 21 december 19 uur, zondag 22 december 14 en 19 uur, maandag 23 tot en met woensdag 25 december 20 uur, donderdag 26 tot en met zondag 29 december 19 uur en maandag 30 december 20 uur. Jongelui ontdekken geheime grotten. Ze worden achtervolgd maar we ten steeds listig te ontkomen, totdat de jongeman met het vernuft wordt gegrepen... PORNO *'Superboezem'. Grand Theater Goes, vrijdag 20 december 23.30 uur. Alhambra I Vlissingen, vrijdag 27 december 23.30 uur. I 'Mystic'. Alhambra 1 Vlissingen, vrijdag 20 december 23.30 uur. *'Meisjes op hun kookpunt'. Grand Theater Goes, vrijdag 27 december 23.30 uur. "'Donald Ducks verjaardagspartijtje'. Alhambra II Vlissingen, zondag 22 tot en met dinsdag 24 december en donderdag 26 en vrijdag 2 7 december 4 uur. Grand Theater Goes, zondag 29 en maandag 30 december 14 uur. *'De wonderlijke wereld van OZ' is de nieuwste Walt Disney-film Grand Theater Goes, maandag 23, dinsdag 24, donderdag 26 en vrijdag 2 7 de cember 14 uur. Alhambra 11 Vlissingen zondag 29 en maandag 30 de cember 14 uur. Het meisje Dorothy Gale werd ooit door een tornado weggeblazen naar het land van Oz. Na haar terugkomst praat ze voortdurend ovér de wonderbaarlijke avonturen die ze heeft beleefd in het land van Oz en over de vrienden, die haar daarbij vergezelden zoals Jack Stommeling. Blikman, Vogelverschrikker, Sukkel en Tik-Tok en 't Leger van Oz. Ze gaat er zo in op dat ze nauwelijks nog kan slapen. Teneinderaad besluit men Dorothy een electroshock-therapie te laten ondergaan. Tijdens deze therapie vindt een blikseminslag in de kliniek plaats, die ervoor zorgt dat Dorothy en haar kip Billina wederom in de droomwereld van Oz belanden. "'Dumbo het vliegende olifantje'. Meccano Middelburg vrijdag 27 lol en met maandag 30 december 15 uur. •Scne uit 'Dombo, het vliegende olifantje' ln 1941 zag één van Walt Disney's charmantste animaties het levens licht: Dumbo, een olifantje dat kan vliegen! Inmiddels is de film diverse malen opnieuw uitgebracht en steeds weer werd het een geweldig suc ces. Nu is de geheel Nederlands gesproken versie ook op 16 mm ver krijgbaar en dat maakt de film absoluut geschikt voor alle leeftijden. Hefgrappige van "Dumbo" is dat zijn avonturen spannend zijn voor jong en vaak ontroerend voor oud. Maar laten we na deze lovende woorden Dumbo even aan u voorstellen: Het is een klein olifantje met reusachtige oren. Wel een beetje verlegen, maar dat maakt Dumbo juist extra lief. Zijn vriendje Timothy de muis is gelukkig bereid om ons olifantje te helpen wat zelfvertrouwen op te bouwen. Samen beleven ze vele avonturen waarbij de droom de roze olifanten een hele speciale traktatie is! GEPROLONGEERD 0 'Back to the future' voor de tweede week. Alhambra I Vlis singen, donderdag 19 en woensdag 25 december 20 uur, vrijdag 20, zaterdag 21 en za terdag 28 december 19 en 21.30 uur, alle andere dagen 14, 16, 19 en 21.30 uur. 0 'Santa Claus' voor de tweede week. Alhambra II Vlissingen, donderdag 19 december 20 uur, vrijdag 20, zaterdag 21 en zaterdag 28 december 19 uur, zondag 22 en maandag 23 de cember 16 en 19 uur en dins dag 24, donderdag 26, vrijdag 27, zondag 28 en maandag 30 december 16 uur. 0 'Onze eerste wip'. Grand Theater Goes, vrijdag 20, za terdag 21 en donderdag 26 tot en met zondag 29 december 21.30 uur. 0 'Madonna desperately dee- king Susan' voor de derde week. Meccano Middelburg, donderdag 19 tot en met za terdag 21 december, maandag 23 en dinsdag 24 december en donderdag 26 tot en met zon dag 29 december 19 uur. 0 'De dream' voor de derde week. Meccano Middelburg, donderdag 19 tot en met za terdag 21 december 21.30 uur. 0 'Amadeus'. Deze film over W.A. Mozart is voor de kerst mis nog maar eens van stal gehaald. Electro Middelburg, dinsdag 24, vrijdag 27, zater dag 28 en maandag 30 decem ber 20.30 uur. Zeeuws Museuin/Natuurbistorie Oostkapelle. De natuur in Zeeland met onder meer acht meter zeea quaria. Fossiele schelpen zoeken en vinden in Zeeland. Tevens na- tuurschilderijen van diverse (in ternationale) kunstenaars. Dage lijks van 10 tot 17 uur. (Woensdag 25 december gesloten). De Kunstuitleen, Kuiperspoort 22. Middelburg Joop Dnm. graffi ti. Dinsdag tol en met zaterdag van 13.30-17 uur. donderdag avond van 19-21 uur. (Tol en met zaterdag 21 december). Zeeuws Museum (Abdijplein) Middelburg, Lidy lloewaer'Scot tish Hills' veertig delen sanilair- porselein, zwart en groen. Maan dag tot en met vrijdag 10 tot 17 uur. (Zaterdag 21 en 28 december van 13.30-17.00 uur. gesloten: 25 december). Vleeshal, Middelburg, schilder werk beeldhouwwerk en keramiek van Zeeuwse kunstenaars. Dage lijks van II tol 17 uur. ook gedu rende de beide kerstdagen. Stedelijk Museum, Bellamypark 18. Vlissingen. Jaap Berghuis schilderijen. Dinsdag lot en met vrijdag van 10 tot 12.30 uuren van 13.30 tot 17 uur. zaterdag van 13 tot 17 uur. Aanvang zaterdag 21 december. Iguana (Bellamypark) Vlissingen. Levende reptielen, amfibieën en insekten. Dagelijks geopend van 14 tot 17.30 uur. (Woensdag 25 december gesloten). Zeeuws Kunstenaarscentrum Achter de Houttuinen Middel burg, Jan Haas. tekeningen. Dinsdag tot en met zondag 14 tot 17 uur, donderdagavond 19 tot 21 uur (opening 21 december 16 uur). St. Janstraat 41-43, Middelburg. Anneke Ruimschotel touvvplastie- kcn. Donderdag tot en met zater dag 14 tot 17 uur. Galerie Moreno (Paul Kruger- straat 61) Vlissingen. Landschap pen en portretten. Dinsdag tot en met vrijdag 13.30- tot 17.30 uur. zaterdag van 10 tot 12 uur en van 13.30 tot 17 uur. Galerie Marquis, Vlissingen Lidy Hoewaer, sculpturen, keramische juwelen en tekeningen. Woensdag tot en met zondag van 14 tot 17 uur en op afspraak. Zeeuwse Bibliotheek, Middel burg. Geschiedenis van Suriname en de rol van Zeeland. Maandag 17.30 tot 21 uur, dinsdag tol en met vrijdag 10 tot 21 uur en za terdag 10 tot 13 uur. Lange Noordstraat 56, Middel burg Gera Dauvillier, schilderijen, aquarellen en kunstfoto's, maan dag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. Gortstraat 48, Middelburg Wil lem Vader schilderij enaquarellen en kunstfoto's. Maandag tot en met zaterdag 9 tol 18 uur. NM B-bank en Ahrend Kantoor meubelen, Vlissingen Grafiek Gala '85. Verschillende openingstijden. De Gevangentoren Vlissingen Jack Vreeke, aquarellen. Maan dag tot en met vrijdag 12 tot 14 uur en 17 tot 21.30 uur. Zaterdag en zondag 17 tot 21.30 uur. Balans 17, Middelburg, Teja van Ilofien, plastieken. Woensdag tot en met vrijdag 12-17 uur, zaterdag 11-16 uur. Technische Bibliotheek Zeeland, Vlissingen. 'De komeet van Hal- ley'. Maandag tot en met vrijdag van 9 tot 16 uur. vrijdagavond van 19 tot 21 uur. Meccano (café Damplein) Mid delburg. Rolf Fanse/au, houten beelden. Dagelijks vanaf 11 uur. Joop Visser "Karei van Steenhoven, Paul van Leenhouts, Bertho Driever en Daniël Bruggen vormen het Amsterdam Loeki Stardust Quartet. Het vertal is afgestudeerd op blokfuit aan het Sweelinck Conservatorium in Amster dam. Burgerzaal stadhuis Middelburg, donderdag 26 december 20.30 uur. •Met Amsterdam Loeki Stardust Quartet

de Faam | 1985 | | pagina 11