O EEN KWART MILJOEN NEDERLANDERS DEDEN HET VOOR DE TWEEDE KEER 49 4-11 dec. week OPENBARE VERGA DERINGEN IN DECEMBER DE FAAM l De lotto gewonnen. Wat nu? MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 9 -14 dec Raadsverkiezing 1986 Aanvragen parkeerpas voor 1986 Bestemmingsplan Reijershove Nieuwe verkeersmaatregel Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - Pas 65 krant - De nationale ombudsman - Wat doet een gerechtsdeurwaarder nog meer? - Na mavo en lbo Het informatiecentrum in het V.O.C.- gebouw aan de Maisbaai is al enige tijd voor bezoekers gesloten omdat de ver warming kapot is. Zaterdag 30 novem ber zou het gebouw weer opengaan. Aangezien de verwarming nog niet is gerepareerd, wordt de opening van het informatiecentrum tot nadere aan kondiging uitgesteld. Nicolaasfeest zal het overdekte bad van het zwembad "Poelendaele" op donderdag 5 december vroeger sluiten. Om 16.00 uur zal het bad voor alle publiek dicht gaan. Dit betekent dat de bezoekers om 15.45 uur uit het water moeten. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe "Vitrite"-complex op het industrieterrein "Arnestein" werd de gemeente door de directie van "Vitrite" 8 antieke straatlantaarns cadeau gedaan. Deze zullen bij het V.O.C.-gebouw aan de Maisbaai worden geplaatst. In deze omgeving zullen de lantaarns een sfeer van vroeger dagen uitstralen. Woensdag 4 december 1985 Onlangs vroeg een cliënt of hij blij kon zijn als hij een prijs in de lotto zou winnen. Moet dit dan worden opgegeven bij de Sociale Dienst en wordt dit van de uitkering afgetrokken? De Algemene Bijstandswet (ABW en RWW) ziet de prijs in de lotto als vermogen, ook wel bezit of rijkdom genaamd. Iemand met een uitkering mag wel een bepaald vermogen bezitten zonder dat dit gevolgen heeft voor de uitkering. Dit vermogen bedraagt voor gezinnen 15.600,- en voor alleenstaanden en thuiswonenden 7.800,- Indien de prijs in de lotto uw vermogen boven dit bedrag brengt zal de uitkering worden beëindigd. De ABW gaat er dan namelijk van uit dat u voldoende geld heeft om in uw eigen onderhoud te kunnen voorzien. Wanneer het meerdere bedrag is ingeteerd kan wel weer een aanvraag voor een uitkering worden ingediend. Iedereen mag met zijn geld doen wat hij wil, maar bij het winnen van een prijs zal de GSD moeten weten wat u met het vermogen gedaan hebt. Als u in korte tijd een groot bedrag aan geld uitgeeft aan luxe zaken, zal u worden verweten dat u onverantwoordelijk met het geld bent omgegaan. Door de aanschaf van luxe dingen raakt het geld namelijk snel op en zult u weer gauw een beroep moeten doen op de gemeenschapsgelden. Als u bij het indienen van een nieuwe aanvraag helemaal geen geld meer heeft, kan wel een uitkering worden toegekend, maar met een strafkorting. Ook wordt bekeken of er nog vermogensbestanddelen zijn, die te gelde kunnen worden gemaakt. Als er- bijvoorbeeld een dure auto wordt gekocht kan de uitkering wox-den geweigerd en zal de cliënt van de opbrengst uit de verkoop van deze auto enige tijd in zijn bestaan moeten voorzien. Om te beoordelen of u verantwoordelijk met het geld gehandeld hebt, is van belang te weten binnen welke tijd het vermogen is opgemaakt en voor welke doeleinden. Een groter vermogen heeft geen gevolgen voor de uitkering als het is bestemd voor een opleiding of een eigen bedrijf. De GSD moet dan wel voldoende garantie hebben dat het ook inderdaad voor deze doeleinden is gebruikt. Zolang uw prijs in de lotto samen met uw vermogen onder de eerdergenoemde grens blijft heeft de GSD er niets mee te maken wat u met dit geld doet, maar om misverstanden te voorkomen, moet het wel op uw inkomstenformulier worden gemeld. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur besteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, andijvie, aardappelen dinsdag zuurkool met worst woensdag Grillsteak tirolienne, frietjes donderdag Braadworst, bietjes, aardappelen vrijdag Hamburger, appeltjes, aardappelen zaterdag Spaghetti - Commissie Onderwijs, maandag 9 om 16.00 uur Plv. secr. mej. G. Stuut (spreekrecht) - Commissie Financiële Zaken, dinsdag 10 om 16.00 uur Secr. dhr. N.A. Meijer (spreekrecht) Commissie ROVOS, dinsdag 10 om 19.30 uur Secr. tst. 342 (spreekrecht) - Bestuurscommissie Welzijn, woensdag 11 om 16.00 uur Secr. dhr. A.J. Wien (spreekrecht) - Bestuurscommissie Culturele Zaken, donderdag 12 om 15.45 uur Secr. mej. J. Cijsouw (spreekrecht) - Gemeenteraad, maandag 16 om 14.00 uur PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Ruyterstraat Gedeelte tussen Piet Heinstraat en Poelendaeleweg 2. Penninghoek Afgesloten voor alle verkeer 3. Karei Doormanplein Gedeelte tussen de Langevieleweg en de Ruyterstraat afgesloten voor alle verkeer AANVRAAG HINDERWETVER GUNNING Bij burgemeester en wethouders is een hinderwetvergunning aangevraagd door: - Handelsonderneming Jos Boone, Maisbaai a.b. "Helena Maria" voor handel in scheepsbenodigdheden, gasflessen en brandstoffen aan de Maisbaai (winkelschip). Indienen mondelinge bezwaren mogelijk tot 13 december. Schriftelijke bezwa ren tot 20 december. Mondelinge bezwaren tegen een aan vraag kunnen worden ingediend tij dens een hoorzitting. Via tel. 26251, toestel 413 kan worden verzocht een hoorzitting te houden. Tijdens de openbare zitting kan men van gedach ten wisselen met. anvrager, bevoegd gezag en verdere aanwezigen. Schriftelijke bezwaren kunnen wor den ingediend bij burgemeester en wethouders. Tegelijkertijd met het in dienen van een bezwaarschrift kan men verzoeken om persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Alleen degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daar redelijkerwijs niet toe in staat te zijn geweest kunnen later beroep in- De meeste vergaderingen vinden plaats in het stadhuis. Het publiceren van commissievergaderingen gebeurt ook in de PZC, waarbij zo mogelijk de agendapunten. Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak worden gemaakt met de commissiesecretar(is)esse op het stadhuis. Telefoon 26251. Ten behoeve van de op 19 maart 1986 te houden verkiezing van de leden van de Middelburgse gemeenteraad, moeten op 4 februari 1986 de deelnemende politieke partijen een kandidatenlijst indienen. Voor de duidelijkheid naar de kiezers toe is die kandidatenlijst voorzien van een naam (of een afkorting ervan) van de betreffende politieke groepering. De vermelding van een naam of aanduiding boven een ingeleverde kandidatenlijst is slechts toegestaan als het centraal stembureau, dat zetelt in het stadhuis, in het daartoe gehouden register de naam en de aanduiding van een politieke partij heeft geregistreerd. Indiening van verzoeken om registratie in dat register kan plaatsvinden in de periode van 9 t/m 23 december 1985. Wordt van de gelegenheid tot registratie geen gebruik gemaakt, kan een politieke partij slechts aan de verkiezing deelnemen met een kandidatenlijst zonder naam/aanduiding erboven. AARD VAN HET WERK aanleggen van schoonwater- riolering en herbestrating vernieuwen riolering herbestrating Je hoort soms negatieve berichten over isolatie van woningen. "Ze zeggen dat...." en dan volgt er weer zo'n verhaal. Natuurlijk zal er best iets van waar zijn. Maar wist u dat in een kwart miljoen Nederlandse huurhuizen niet één, maar wel twee vormen van isolatie zijn toegepast? Wist u, dat dat betekent dat in zeker één op de vijf huurhuizen meer dan eens isolatievoorzieningen zijn getroffen? Dat betekent dat u, bij wijze van spreken, de straat maar hoeft op te gaan en elke vijfde voorbijganger naar zijn ervaringen kunt vragen. Isolaties Veel eigenaren van huurwonin gen, de woningbouwverenigingen, de pensioenfondsen en de particu liere verhuurders, hebben inmid dels in overleg met hun huurders besloten isolatiewerkzaamheden te laten uitvoeren. In totaal heb ben inmiddels ongeveer 900.000 huurwoningen een isolatiebeurt achter de rug. Het aanbrengen van dubbelglas is een isolatie voorziening die het meest in het oog springt. Het is iets dat je aan je buren of kennissen kunt laten zien. Nu is dubbelglas een dure voorziening: de kosten bedragen zo'n 170,- per vierkante meter. Met dubbelglas kun je behoorlijk wat gas besparen, zo'n 25 kubieke meter gas per vierkante meter glas per jaar. Daarbij komt nog dat een huis met dubbelglas in de winter een stuk behaaglijker aan voelt, juist omdat er niet meer zo veel kou van het glasoppervlak afstraalt. Aan de andere kant moet gezegd worden dat de inves tering van dubbelglas niet in één jaar wordt terugverdiend, omdat, zoals gezegd, het een vrij kostbare voorziening is. Het is wel zo dat mensen die eenmaal het comfort van isolatie kennen, besluiten vaak als nog bijvoorbeeld de muur of het dak te isoleren. Zij hebben namelijk gemerkt dat iso latie comfort oplevert en op de stookkosten bespaart. Intussen is al in een kwart mil joen huurwoningen een derge lijke vervolg-isolatie aange- Per 31 december verliezen de parkeerpassen voor bewoners en bedrijven in de binnenstad hun geldigheid. Om een ieder op tijd in het bezit te kunnen stellen van een nieuwe pas voor 1986, dient men nog deze maand een aanvraagformulier af te halen bij de afd. Algemene Zaken (kamer 5 in het Stadhuis) of de afd. Burgerzaken (Stadhuisstraat 2) en ingevuld in te leveren bij de afd. Algemene Zaken. Drie werkdagen daarna kan men tegen contante betaling de gevraagde parkeerpas afhalen bij de afd. Burgerzaken. Deze afdeling is geopend van maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur. Het college van b. en w. wil medewerking verlenen om de bouw mogelijk te maken van een woning in Reijershove II. Het bouwplan en ontwerp-bestemmingsplan liggen tot 6 december op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis ter inzage. Gedurende die termijn kunnen bezwaren tegen de uitvoering van het voornemen schriftelijk kenbaar worden gemaakt aan burgemeester en wethouders. Burgemeester en wethouders hebben besloten een parkeervak in de Volderijstraat aan te wijzen als invalidenparkeerplaats voor een vergunninghoudster. Tegen dit besluit kan tot 14 december beroep worden ingesteld bij de Kroon. AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering stellen bij de Kroon tegen de genomen beslissing. VERLENEN HINDERWETVERGUN NING Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend aan: - de heer A. Sturm voor de slagerij aan de Veersesingel 90. Indienen beroepschrift mogelijk tot 13 de cember. - de heer A. Boone voor een buizen- recycling- en gritstraalbedrijf aan de Herculesweg. Indienen beroep schrift mogelijk tot 20 december. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. voor geschillen van bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's- Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor geschillen van bestuur. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens wordt verzocht de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager door de genen die bezwaar inbrachten tegen de aanvraag en door degenen die aanto nen daar niet toe in staat te zijn ge- weest. De aanvraag, de beschikkingen en alle overige stukken liggen tot het einde van de beroepster mijn ter inzage op de afd. A Igemene Zaken in het stadhuis tijdens normale kantooruren. Daarnaast is het mogelijk op donderdag van 18.00 tot 21.00 uur inzage in de stukken te krijgen. Hiervoor moet van tevoren een af spraak worden gemaakt (lel. 26251, tst. 413). Donderdag 5 december zal de parkeerkelder niet tot 21.30 uur geopend zijn. In verband met het Sint Nicolaasfeest zal de kelder vroeger worden gesloten. Vanaf 18.30 uur zal er geen inkomend en uitgaand verkeer meer kunnen plaatsvinden. Houdt u rekening met het.gewijzigde tijdstip Isolatie, wat levert dat op? Aan elke isolatievoorziening bracht. Dat is dus gebeurd bij mensen die niet zijn geschrokken van allerlei negatieve artikelen in kranten of tijdschriften. Zij heb ben de prettige kanten van isola tie ontdekt! Zelf doen Naar alle waarschijnlijkheid ligt het aantal huizen waaraan meer voorzieningen zijn getroffen, veel en veel hoger dan de eerderge noemde cijfers. Er zijn namelijk nogal wat dingen die iedere bewo ner zelf kan aanbrengen. In plaats van het duurdere dub belglas dat door een vakman aan gebracht moet worden is er een goedkopere vorm, namelijk de mogelijkheid van voorzetramen. Er zijn inmiddels diverse soorten en merken in de handel die een voudig zelf zijn aan te brengen. Een zolder of een vliering isoleren is ook al zoiets dat een niet al te onhandige doe-het-zelver zelf kan doen met betrekkelijk eenvoudige en goedkope middelen. Menige begane grond is intussen voorzien van een isolerende laag aan de on derkant. De verwarmingsbuizen in onverwarmde ruimten voor zien van een isolerende huls is echt iets dat iedereen kan. Dat geldt ook voor het aanbrengen van een plaat isolatiemateriaal tussen de verwarming en een daarachter gelegen borstwering. Blijft alleen het vullen van een spouwmuur over. Dat is iets dat alleen een erkend bedrijf kan doen. hangt natuurlijk een prijskaartje. Tegenover wat u moet betalen staat echter ook een bedrag dat u bespaart op uw stookkosten. De gasprijs bedraagt op dit moment 62,6 cent per kubieke meter en zal misschien nog hoger worden. In de doorsnee eengezinswoning met centrale verwarming wordt jaar lijks 3.000 kubieke meter gas ver stookt, ofwel een bedrag van ruim ƒ1.750,-. Waar kunt u terecht? Wellicht is aan de hand van het hiervoor geschreven artikel uw interesse gerezen. Waar kunt u te recht om meer informatie op te doen? Natuurlijk kunt u docu mentatie over doe-het-zelf- en andere isolatiemogelijkheden verkrijgen bij de vakhandel. Maar ook de afdeling Voorlichting van het Ministerie van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer in 's-Gravenhage zal u willen informeren. Deze af deling is bereikbaar onder tele foonnummer 070-264201 (toestel 2301 en 2983). Het bureau Voorlichting van de gemeente heeft een aantal bro chures over isolatiemogelijkhe den. Ook hier kunt u dus terecht. De volgende brochures zijn ver krijgbaar: - subsidie voor warmte-isolatie van bestaande huurwoningen; - isolatiewegwijzer voor ener giebesparing in bestaande wo ningen; - isoleren huurwoningen, wat kan ik besparen en hoe kaart ik het aan?; - isolatie huurwoningen, hoe zit dat nu precies?; - eigen huis isoleren, wat kost het en wat levert het op?; - isolatie door middel van dubbel glas of voorzetramen; - isolatie van muren; - isolatie van daken - isolatie van vloeren; - isolatie: wat doen we zelf? - hoe zit het met gasbesparing en de gasprijs? Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5