O CS) 3 BEGROTING 1986 li II S*"D mm O o 3S" 47 O Informatie bank O O O O fï 20-27 november <P <D O "O a o week mm o DE FAAM Woensdag 20 november 1985 Werken met behoud van uitkering MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 25 - 30 nov. Samenwerkingsverband in Zeeland Ontwerp- waterk waliteit splan Begroting wegschap De begroting van het Wegschap Walcheren voor het dienstjaar 1986 ligt tot en met woensdag 27 november o.a. ter inzage bij het bureau Voorlichting van de gemeente. Stadhuisstraat 2. Tijdelijke sluiting informatiecentrum Vitrite-terrein Collecte NIEUWE MAATREGEL De begroting 1986 van de gemeente Middelburg wordt op 22, 26 en 29 no vember door de Raad be handeld. Deze begroting, evenals de algemene be schouwingen van de raadsfracties liggen in de Voorlichtingswinkel ter inzage. Voor een bedrag van 106,90 is de begro- ti ng te koop. 19 november wordt begonnen met het herstraten van het Karei Doormanplein tussen de Langevieleweg en de De Ruyterstraat. Het werk wordt uitgevoerd door een leerlingenploeg stratenmakers van de Zeeuwse Asfaltonderneming. Het werk zal ongeveer 4 weken duren. Het plein is voor alle verkeer afgesloten. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - Wegwijzer vergunningen in de ruimtelijke ordening - Exposities beeldende kunst in Zeeland - Lijst van milieu-schadelijke afvalstoffen - Chemisch afval depots in Zeeland Afschrijving/kwijtschelding van de onroerend-goedbelasting wordt ver leend wanneer de belastingschuldige niet in staat is de belasting te betalen. Om voor afschrijving in aanmerking te komen kan men zich richten tot de ontvanger der directe belastingen aan de Lange Noordstraat 29 te Middel burg. De verrekening van inkomsten bij de ABW- (en RWW-) uitkeringen levert nogal eens onbegrip op bij onze cliënten. Men vindt het dan onrechtvaardig dat de inkomsten uit een "bijbaantje" worden afgetrokken van de uitkering. Soms komt het dan voor, dat een deelbetrekking wordt opgezegd of afgewezen omdat men er toch "niet beter" van wordt. Dit korten op de uitkering houdt verband met het principe van deze wet. De ABW (en RWW) heeft een aanvullend karakter. Dit houdt in, dat u slechts bijstand kunt ontvangen, als u niet over voldoende middelen beschikt. U wordt dus niet gekort, maar u krijgt een aanvulling op uw eigen inkomen. De hoogte van de aanvulling is dusdanig, dat u nooit minder ter beschikking heeft dan het voor uw leeftijd en gezinssituatie toepasselijke minimuminkomen. Bij de toekenning van bijstand wordt de voorwaarde opgelegd dat u al het mogelijke doet om weer zelfstandig in uw onderhoud te voorzien. Als u dus een baantje opzegt of afwijst, omdat u daar "niet beter" van wordt, voldoet u niet aan deze voorwaarde en kan een strafkorting worden opgelegd. Ondanks het hierboven gestelde is het toch mogelijk om gedurende een bepaalde periode voor een vrijlating van inkomsten in aanmerking te komen. In principe kan vanaf de eerste verdiensten 2 jaar lang 25% worden vrijgelaten tot een bepaald maximumbedrag per maand. Deze maximumbedragen zijn bijvoorbeeld voor een (één-ouder-)gezin 220,70. Een alleenstaande van 23 jaar en ouder 154,50. Een thuiswonende van 20 jaar 64,-. Voor andere leeftijden gelden lagere bedragen. De computer van de GSD houdt bij wanneer de 2-jaarstermijn is verlopen, waarna automatisch alle inkomsten worden verrekend. Soms leidt dit tot onredelijkheden. Bijvoorbeeld als iemand in die periode maar één of twee keer een vrijlating heeft gehad. In dat geval kan worden verzocht de periode nog éénmaal met zes maanden te verlengen of opnieuw te doen ingaan. Deze vrijlatingstermijn kan ook worden verlengd, als u door persoonlijke- of gezinsomstandigheden niet in staat bent om u volledig beschikbaar te stellen voor arbeid. Dit kan bijvoorbeeld van toepassing zijn op hoofden van één-oudergezinnen, die naast hun deeltijdbaan nog de zorg hebben over een huishouden met opgroeiende kinderen. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur betsteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag gehakt, spinazie, aardappelen dinsdag Boerenkool met worst woensdag Kwartponder in singorasaus, sperziebonen, aardappelen donderdag Hamburger, appeltjes, aardappelen vrijdag Jachtschotel, rode kool, puree zaterdag Spaghetti BURO BAANLOZEN SERVICE De informatiebank is een project van het Buro Baanlozen Service. De bedoeling van het pro ject is om aan mensen zonder baan die vrij willigerswerk willen doen zoveel mogelijk in formatie te verstrekken en antwoord te geven op vragen op het gebied van het doen van vrij willigerswerk met behoud van uitkering en het verzekerd zijn tijdens het uitvoeren van De Middelburgse gemeenteraad zal in een drietal vergaderingen de begroting voor het jaar 1986 behandelen. Deze vergaderingen worden gehouden op 22 en 26 november om 19.J0 en op 29 november om 14.00 uur. Alle begrotingsvergaderingen vinden plaats in de raadzaal van het stadhuis en zijn openbaar. Dit betekent dat u vanaf de publieke tribune deze vergaderingen kunt bijwonen. Deze tribune is bereikbaar via de Chourtoren aan de Lange Noordstraat. De begroting geeft een overzicht van de financiën voor het jaar 1986 en laat zien hoe de geldelijke middelen van de gemeente in 1986 besteed zullen worden. Bij de begroting hoort ook een beleidstoelichting, waarin de uitgangspunten worden aangegeven die aan de geraamde bedragen in de begroting ten grondslag liggen. Het is onmogelijk een compleet overzicht van de begroting te ge ven. Daarom zullen we deze week en volgende week volstaan met het behandelen van een aantal begro tingsaspecten. Wanneer u meer over de begroting wilt weten kunt u deze ook in de Voorlichtings winkel komen inzien. Voor wie het nog niet weet de winkel is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur. Politie Het ontwerp van een nieuwe Poli tiewet, die de bedoeling had een geïntegreerde provinciale politie organisatie in het leven te roepen, is ingetrokken. Onderkend wordt namelijk dat er efficiënter ge werkt kan worden als rijkspolitie, gemeentepolitie en de gemeente lijke politiekorpsen onderling zo veel mogelijk samenwerken. De beide verantwoordelijke minis ters, de minister van Binnenlandse Zaken en de minister van Justitie, geven er de voorkeur aan dat sa menwerking vanuit de politie korpsen zelf groeit. Zij vinden het minder wenselijk om vormen van samenwerking op te leggen. In Zeeland wordt, vanuit de korpsen zelf, al op enkele gebieden samen gewerkt. Deze samenwerking zal in de toekomst verder kunnen groeien. Door onderlinge verschil len in organisatiestructuur is het soms ook moeilijk om samen te werken. Dit probleem zal in 1986 in de regio de nodige aandacht krij gen. Brandweer De Brandweerwet en de Rampen wet, die op 1 maart j.l. in werking zijn getreden, zullen in 1986 ver strekkende gevolgen hebben voor de Brandweer. Taken die nu nog door de B.B. (Bescherming Bevol- king) worden uitgevoerd zullen bij de Brandweer worden onderge bracht. Dit betekent dat de Brandweer verplicht wordt een aandeel te leveren zowel op perso neel- als op materieel gebied. Voor de uitvoering van haar taak zal bij buitengewone omstandigheden aanspraak worden gemaakt op 50% van het personeelsbestand van de Brandweer. Zonder meer kan gesteld worden dat er zowel voor het beroepspersoneel als voor de vrijwilligers een aanzienlijke taakverzwaring optreedt. Begin 1986 zal' een nieuwe autospuit worden afgeleverd, die een afge keurd voertuig gaat vervangen. Dit afgekeurde voertuig werd door de Brandweer zelf omgebouwd tot hulpverleningswagen. In 1986 zal ook een nieuwe stallingsruimte in gebruik worden genomen. Een op lossing zal gevonden moeten wor den voor de grote verkeersdrukte op de Tangent voorlangs de ka zerne. Gedacht wordt hierbij aan de beïnvloeding van de verkeer slichten aldaar. Parkeervoorzieningen Er zijn in Middelburg momenteel 7 parkeerautomaten, 1 centrometer (Plein 1940) en 528 parkeermeters. Uitbreiding van het aantal be taalde parkeerplaatsen is in 1986 niet te verwachten. Wellicht zullen er verschuivingen plaatsvinden doordat in de binnenstad plaatsen verdwijnen door herinrichtingen, die aan de rand van de binnenstad weer terugkomen. Verder zal een parkeeronderzoek worden gehou den. Hierbij wordt betrokken de situatie die is ontstaan ten gevolge van het herinrichten van de Markt en het Plein 1940 en omgeving. Met de resultaten van het onderzoek zal de bestaande parkeernota aangepast kunnen worden, het geen kan leiden tot een herziening en aanpassing van het verkeers circulatieplan. Wegen, straten en pleinen De afwikkeling van het verkeer in en om Middelburg kan verbeterd worden door het beïnvloeden van de doorstroming en door het aan leggen van goede verbindingswe gen rond de stad. Met de procedure die zal moeten leiden tot de aanleg van de wijkverbindingsweg Nieu we Vlissingseweg-Koudekerkse- weg is een begin gemaakt. Na de aanleg van deze weg blijven er nog twee verbindingswegen over die keer en Waterstaat is een subsi- moeten worden aangelegd, zijnde dietoekenning ontvangen om een het gedeelte tussen Klarenbeek en afgeslankt Parkeer- en Reisplan de Veerseweg en het gedeelte tus- te realiseren. Hoe dit plan er komt sen de Veerseweg en Ramsburg. uit te zien is momenteel nog in Het tracé hiervan is mede afhan- studie. Het overleg met de Neder- kelijk van de Dammenroute en de landse Spoorwegen en het Streek- aanleg van de derde kanaalver- vervoer Zuid-West-Nederland binding. Met het voltooien van de- hierover is nog in volle gang. ze route zal de verkeersdruk op verschillende langs de binnenstad Voorlichting en publiciteit lopende wegen worden vermin- Voor de voorlichting naar het pu- derd. Zo zal er een betere route bliek wordt gebruik gemaakt van komen van en naar Veere. De deze rubriek in dit blad. Voor een kaaien zullen worden ontlast en goede leesbaarheid en een beter Ramsburg zal een betere ontslui- gebruik van de beschikbare ting krijgen. Ook wegen zoals de ruimte zal in 1986 de lay-out moe- Tangent zullen een verbetering ten worden herzien. Voorts zal in van de verkeerssituatie moeten 1986 ter versterking van de pre- ondergaan. Eén van de voordelen sentatie van Middelburg een pak- is bovendien dat een goede route ket audio-visuele middelen wor- voor het zware verkeer wordt ge- den opgeleverd, bestaande uit een schapen, dat momenteel nog moet film over wonen, werken en leven rijden over wegen die hiervoor in Middelburg, een korte promo- niet geschikt zijn. Tevens wordt er tiefilm en een dia/geluid-preser- gezocht naar mogelijkheden voor tatie. Verder zullen de mogelijk- doortrekking van de Torenweg heden voor een verdere uitbouw naar de Lekstraat in Oost-Sou- van de toeristische promotie moe- burg. Van het Ministerie van Ver- ten worden bekeken. Door Provinciale Staten van Zeeland is het besluit genomen om Zeeland in te delen in drie samenwerkingsgebieden. Dit besluit is genomen om de Wet gemeenschappelijke Regelingen uit te kunnen voeren. Bij het gemeentelijk bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 ligt het officiële besluit ter inzage. Provinciale Staten hebben in overleg met de Waterschappen een ontwerp-waterkwaliteitsplan voor Zeeland vastgesteld. Het plan bevat een omschrijving van de hoofdlijnen van het te voeren waterkwaliteitsbeleid voor ten minste een periode van vijf jaar. Tot 3 december kunnen tegen dit ontwerp schriftelijk bezwaren worden ingediend bij Gedeputeerde Staten en is het plan in te zien bij de Provinciale Griffie, St. Pieterstraat 42, bij het Waterschap Walcheren en bij de Zeeuwse Bibliotheek. In verband met verwarmingsproblemen in het gebouw is het informatiecentrum Vitrite-terrein, dat is gehuisvest in het voormalige V.O.C.-gebouw aan de Maisbaai 6, tijdelijk gesloten. Het centrum zal weer te bezoeken zijn vanaf zaterdag 30 november om 13.00 uur. De openingstijden zijn dinsdag tot en met zaterdag van 13.00-15.00 uur. Door burgemeester en wethouders is aan het Leger des Heils toestemming verleend een huis-aan-huis collecte te houden met verzegelde collectebussen tot en met zaterdag 30 november. Burgemeester en wethouders hebben besloten een parkeervak in de Volderijstraat aan te wijzen als invalidenparkeerplaats voor een vergunninghoudster. Tegen dit besluit kan tot 14 de cember beroep worden ingesteld bij de Kroon. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin maar wor den ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. Het volledige ver- keersbesluit ligt ter inzage bij het bureau Voorlichting aan de Stad huisstraat 2. G£MSS*« werkzaamheden. Getracht zal worden een in formatiepakket samen te stellen, waarin de richtlijnen voor het doen van vrijwilligers werk en de rechten en plichten van de hieraan deelnemende vrijwilligers zijn opgenomen. Verder wil het Buro Baanlozen Service voor lichting gaan geveri op scholen om vooral schoolverlaters te wijden op de mogelijkheden i van vrijwilligerswerk in de periode dat zij nog geen baan hebben gevonden. De informatie bank wil voorts ook instellingen voorlichten over de mogelijkheden die bestaan tot het aannemen van vrijwilligerswerk met behoud van uitkering voor de uitvoering van taken die anders zouden blijven liggen. Individuele vra genstellers kunnen zich wenden tot het kan toor van de informatiebank. De begeleiding van het project is in handen van het Buro. Baanlozen Service, welk Buro het gehele pro ject begeleidt. Het kantoor is gevestigd aan de Stadhuisstraat 1 en is geopend van dinsdag t/m donderdag van 10 tot 16 uur (tel. 35790). De in formatiebank heeft nog behoefte aan een aan tal geïnteresseerde baanlozen die willen helpen het project op te starten. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Ruyterstraat Gedeelte tussen Piet Heinstraat en Poelendaelweg Jodengang Gedeeltelijk afge sloten voor verkeer Penninghoek Afgesloten voor alle verkeer Karei Doormanplein Gedeelte tussen de Langevieleweg en de Ruyterstraat afgesloten voor alle verkeer AANVANGS DATUM In uitvoering AARD VAN HET WERK aanleggen van schoonwater- riolering en herbestrating vernieuwen gas- In uitvoering leiding vernieuwen riolering In uitvoering herbestrating In uitvoering VRIJSTELLINGSPLANNEN Burgemeester en wethouders willen vrijstelling verlenen van a. het bestemmingsplan Breeweg om de bouw mogelijk te maken van een woning met garage aan de Mi- chaëlsdreef b. het bestemmingsplan Buitengebied om de bouw mogelijk te maken van een brug over de Vlissingse Water gang t.b.v. de wijkverbindingsweg Grevelingen. De bouwplannen en schetsplannen van de voorgenomen herzieningen van deze bestemmingsplannen liggen tot 29 no vember ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Tot de zelfde datum kunnen bezwaren tegen de uit voering van het voornemen schriftelijk kenbaar worden gemaakt aan burge meester en wethouders. BESTEMMINGSPLAN REIJERSHO- VE Het college van b. en w. wil medewer king verlenen om de bouw mogelijk te maken van een woning in Reijershove II. Het bouwplan en ontwerp-bestem- mingsplan liggen vanaf vrijdag 22 no vember tot 6 december op de afd. Al gemene Zaken in het stadhuis ter in zage. Gedurende die termijn kunnen bezwaren tegen de uitvoering van het voornemen schriftelijk kenbaar wor den gemaakt aan burgemeester en wethouders. INFORMATIE RUIMTELIJKE OR DENING Geïnteresseerd in informatie over ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en/ milieubeheer? Loopt u dan de Voorlichtingswinkel aan de Stadhuis straat 2 eens binnen. Daar kunnen na melijk in de leeshoek verschillende bulletins van het ministerie van VROM worden doorgenomen of folders over r.o. van de balie worden meegenomen. Zaterdag 23 november wordt om kwart voor twee bij de Beatrixbrug St. Nicolaas op feestelijke wijze Middelburg ingehaald. Om kwart voor drie zal hij samen met de Pieten door burgemeester en wethouders op het stadhuis worden ontvangen. Een optocht door de stad, samen met een aantal muziekgezelschappen, zal onderdeel van het programma zijn. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 7