AAAH, BRRR, GRRR, OOOH, OJEE, AI... Oostkapelle bekert op scherp tegen Telstar 'Al we s ze denken: di 1 effe, dan kom e boeren en ze bed pak rog< ken we ïn uit' BIJOU HET WEEKBLAD VOOR WALCHEREN Rabobank Q Profiteer van direkte fabrieksverkoop in hotel Britannia te Vlissingen Sinterklaas arriveert zaterdag in Middelburg DEZE WEEK IN Lichaam tintelt V, eselijk fanatiek Kleedruimte IHnp Deze week extra feestelijk nieuws rondom de opening van de Rabobank in Middelburg! Lees er alles over verderop in dit blad en... vergeet niet de bon uitte knippen voor een gratis, waardevolle openingsattentie. Middelburg daar zit muziek in. Mooi voetbal Eén politieagent Wat te melden? BEL 01180-27651 Toestel 54 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg Bestekartikelen vanaf f 1,25 vanaf f 3.- Komplete cassettes 25 tot 50% korting Geschenkartikelen Voordelige Sinterklaas geschenken. Kookpannen Nü extra laag geprijsd Keukengerei tot 70%korting Servieswerk Speciale verkoopdagen (Koopavond geopend) Riool KWAUTEITS- GESCHENKEN IN ALLE PRIJZEN VOOR JONG EN OUD EERSTE JAZZMEETING ZEELAND/VLAANDEREN 01184 - 25000 Stichting Streekziekenhuis Walcheren SINT WEET'T AL 45 JAAR— LANGE DELFT 44 MIDDELBURG DE ZAAK OP DE HOEK Woensdag 20 november 1985 86e jaargang no.42 oplage 21 700. wekelijks gratis huis aan huis op geheel walcheren in combinatie met de vlissinyer totale oplage 44 400 uitgave pro vinciale zeeuwse courant b.v. administratie/advertenties: markt 51postbus 5017. 4330 ka middelburg, 01180-27651privé: h sc h ram a01180-13585 redaktie: ad hanneman, 01180-27651toestel 54. Zaterdag 23 november is het weer zo ver. Dan komt Sinterklaas aan in Mid delburg. De goedheilignian arriveert zaterdag om kwart voor twee per stoomboot bij de gedenknaald naast de Beatrixbrug vergezeld van talrijke zwarte pieten door muziek, legt hij vervolgens een route af door de stad De route is als volgt: Rouaanse Kaai. Bierkaai. Londense Kaai.Segeers- straat. Lange Delft. Korte Delft, Damplein rond. Korte Delft. Lange Delft, Nieuwe Burg. Groenmarkt, Bach ten Steene, Lange Noordstraat, Markt, Vlasmarkl. Kromme Wcele, Seisdam, Achter de Houttuinen. Lan ge Viele, Pottenmarkt. Plein '40. Markt Noord- en Oostzijde. Graven straat. Zusterstraat. Plein '40. Korte Geerc. Lange Gecre. Lange Viele. Markt Stadhuis. Voor de muziek zorgen het Juliana Drum- en Buglecorps en het jeugd- korps Johan Friso met majorettes als ook de signaalafdeling van MTV met het majorettepélelon. Op de Markt strooien de zwarte pielen royaal met pepernoten terwijl Sinterklaas offi cieel wordt ontvangen door het ge meentebestuur. Uiteraard zullen er ook dit jaar weer toespraken worden gehouden. Na dit officiële gedeelte verspreiden de muziek en een aantal zwarte pieten zich door de stad om het winkelende publiek te verrassen met pepernoten en vrolijke deunen. Deze feestelijke ontvangst van de sint •RUR en de tv-program- ma's voor de komende week. 'De Miro heeft de verbou wing achter de rug en heet nu 'Miro-center', een nieuw winkelcentrum in Vlissin- gen. •Rubrieken: podium, film, korte informatie, expositie, kinderboeken en de voor lichtingspagina's van ge meente en provincie. Verkleden in het openbaar. '...ik moest, of ik wilde of niet, de strijd met het kolkende water aangaan' Oergeluiden vergezellen het te water gaan van de winterse badgasten. Dagelijks zwemt een groepje, variërend in leeftijd tussen 26 en zestig jaar, in de Westerschelde ter hoogte van het Strandhotel in Vlissingen. In september ontmoetten de dames en heren elkaar. Het is de bedoeling om deze winter door te gaan. Kleumend van de kou zagen we vorige week donderdag hoe Ko de Buck (60), Marc van Eekelen (26), Ester Kees (30), Nicky van Aken (32) en Emmy Schellings ('mijn leeftijd doet er al niet meer toe') te water gingen. De temperatuur van het water was acht graden, de mistige buitenlucht liet het kwik niet hoger dan vijf graden Celcius stijgen. Verbaasd volgde één enkele schaarse wandelaar met hond het vijftal. "Ze zijn gek of juist niet", mompelde hij, spuugde misprijzend in het natte zand en vervolgde zijn weg. "Ik kan me best voorstellen dat mensen ons voor gek verslijten", betoogt Nicky van Aken na afloop van hel natte koude avontuur terwijl ze aan de Jagermeister nipt. "Maar dit geeft je een kik", straalt ze vanachter de gezonde blos die dit dagelijkse stukje waaghalzerij haar in elk geval telkens weer oplevert. "We zien er inderdaad steeds beter uit", concludeert Ko de Buck nuchter. De warme chocola met slagroom of een kop koffie en een borrel beschouwt het vijftal als de dagelijkse beloning. Want behalve het gezonde lijf. dat ze elke dag meer en meer gaan voelen .is het doel van de zwempartij gegroeid naar 'het moet ook gezellig zijnMarc van Eekelen. die voor de koude duik nog een stukje hardlopen voor zijn gezondheid er tegenaan gooide, prijst die samenkomst in een Vlissingse etablisement aan de boulevard na de zwempartij. "We doen iets bijzonders en dat schept een band", peinst hij. "We doen het echt voor onze ge zondheid. Het is heerlijk onvzo'n zee als je eigen zwembad te heb ben". Emmy Schellings meent het. "Ik was vorige weck nog bij de dokte Hij raadde me aan hiermee door te ga n". Ook Ester Kees ("Ze geloven me nooit als ik mijn achternaam noem") voelt zich zo gezond als een vis sinds de zwempartijen. "Je voelt de eneu gie vrijkomen. Mijn hele lichaam tintelt als ik uit het water kom. Het zorgt voor spanning en ontspan ning. Als je in hèt water zwemt, vergeet je de dagelijkse kommer. Je bent gewoon alles kwijt, één met de zee". "Maar er is ook moed voor no dig". knikt mevrouw Van Aken .starend uil het raam. Na een korte stilte herinnert mevrouw Kees Marc van Eekelen er aan hoe hij twee weken geleden toen het zo ijzig koud was en de storm de gol ven meters hoog opzwiepte, be hoorlijk in de problemen kwam. "Niettemin zwom ik nog naar de duiktoren. Ik voelde de kracht die de zee heeft. Het daagde me uil. En ik moest, of ik wilde of niet, de strijd met het kolkende water aangaan. Maar het was op het nippertje". Achter elkaar vertel len ze verhalen. De ene kolk is de andere niet. En de zee is ook al elke dag anders. "Eng zijn vooral de grote stukken hout die in het water drijven", waarschuwt Ko de Buck. "En dan de onderstroom. Je wordt helemaal weggezogen. Maar als er iemand merkt dat hel gevaarlijk wordt, wordt gewaar- schuwd. Dan gaan we er uit". Vooralsnog wil het gezelschap Geen centje pijn na de ijskoude zwempartij. Spanning en sensa itie tussen de de ronde voor de KNVB-beker te Schitteringer i komen er trouwens als hij zegt: "M; tar ze kennen on s ders worden verwacht. Ondanks doorgaan met 'koude zeetje trotse ren'. Door de naderende winterse kou laten ze zich niet van de wijs brengen. "We zijn inderdaad vre selijk fanatiek", stellen ze eensge zind vast. En Ester Kees illus treert: "Ik had kortgeleden griep. Maar ik heb deze happening maar één keer gemist. Het wordt een dagelijks terugkerend evenement, dat is te vergelijken met vakantie. Elke dag een beetje vakantie. De zee trotseren en er na een half uurtje gezellig samenzijn". Meestal zwemt het gezelschap een halfuurtje. Maar nu het zeewater kouder wordt, houden ze het op wat korter. Dat hel deze keer wel erg koud was allemaal, bleek uit de kreten die. ze om beurten uit stootten. Aaali. brrr, grrr, oooh ojee. klonk het alsof de stemban den steun zochten op het droge. Hoewel de koudzeezwemmers niets dan lof hebben voor hun ei gen initiatief, laken ze de houding van een gemeente-ambtenaar, een strandopzichter. "We vroegen of we misschien gebruik konden maken van de kleedruimte aan de boulevard. Maar hij zei dat dat geen zin had en een beetje over dreven was". En zo kan het ge beuren dat passanten op de-bou levard de zeezwemmers naakt zien staan voor de ramen van de saladerie, die in de wintermaan den toch niet open is. En zo is het bekijks van wandelaars en auto mobilisten nog groter dan voor heen. "Mijn baas zou eigenlijk jullie sponsor moeten zijn", zegt de serveerster van het restaurant bewonderend tegen de warme drank en een borrel bestellende dames en heren. "Niet gek", ant woordt Ko de Buck. "Al zou dat zijn in de vorm van een kleed ruimte aanbieden. witte lijnen. Dat is wat voor zovelen aantrekkelijk maakt. En de liefhebber van die onmisbare ingrediënten kan zaterdag 23 no vember ongetwijfeld genieten in Zeeland. Want dan treedt in Oostkapelle de plaatselijke ploeg tot de tanden gewapend met strijdlust in de voetbalarena om de semiprofs van Telstar uit de twee- ner Dick van Westen enerzijds constateert dat zijn zaterdageer steklasser geen enkele illusie mag koesteren, twinkelen zijn ogen als hij er over verhaalt hoe hij de ploeg uit Velsen heeft zien spelen en dan vaststelt: "Ze spelen ons spellet je". En: "We zijn daarom niet bij voorbaat kansloos". Zo zal hel keeper Pijnenburg toch niet vergaan ook in de ogen van Huib Schip per. penningmeester van de hoogst spelende Zeeuwse club. Hij rekent zaterdag op minstens tweeduizend toeschouwers op Sportpark Duinhelm ("Als het er niet meer zijn"), want verder wordt er die zaterdag nergens ge voetbald in de buurt. En om de toeschouwers wat extra amuse ment te bieden worden contacten gelegd met muzickensembles die voor en na de wedstrijd en tijdens de pauzes de gezelligheid opvoe ren. Schipper is ook penning meester van het plaatselijke mu ziekkorps, dus dat zit wel snor, knikken de overige bestuursleden zelfverzekerd. Telstar wordt vaak gezien als de kweekschool van het superieure Ajax. "Minstens vier talentrijke spelers doen er ervaring op", weet trainer Van Westen. "Ze spelen dan ook zeer mooi voetbal. Ze hanteren het spelletje zoals de echte profs; de bal in de ploeg houden, rondspelen en wachten op een fout van de tegenstander. Maar Oostkapelle speelt graag tegen een dergelijke ploeg. Het trekt zich op aan het niveau van de tegenstander.". De Walchenaren hebben ervaring met spelen tegen ploegen uit de eerste divisie. In augustus speelde het gelijk tegen RBC uit Roosen daal. Deze ploeg wilde destijds met goed voetbal en een overeen komstig resultaat publiek lokken naar haar wedstrijden. Maar Oostkapelle was toch een gelijk waardige tegenstander, zodat die opzet mislukte. Nu het zaterdag om de knikkers gaat en er na een overwinning zelfs ploegen als PSV. Ajax of Feyenoord zijn te verwachten in de nu winterse badplaats, staat iedereen op scherp. Ton de Gooyer. voorzitter van de actieve supportersclub is positief. "Als ze denken: die boe ren pakken wc wel effe, kan ko men ze bedrogen uit". Maar zijn felheid wordt aanzienlijk minder niveau. Ze weten dat uit krante artikelen en ze oefenen regelmatig tegen soortgelijke ploegen. De politie heeft de supporters uit de omgeving opgeroepen aan staande zaterdag per fiets te ko men. omdat veel mensen van el- dat - zo betreurt voorzitter Bert Boonstra dat - levert hel korps ons slechts één agent en een reservist. Leden van de supportersclub worden ingezet om hand- en spandiensten te verrichten. Pro blemen worden er trouwens niet verwacht. Telstar-fans staan be kend als 'fatsoenlijke supporters,' weet Bert Boomstra. Kortingen tot 70% De Sola-fabriek komt naar u toe. U profiteert bij deze recht streekse fabrieksverkoop van ongekend lage prijzen. Sola kwa liteit nü met kortingen 'tot 70%. Tevens extra laag geprijsde fabrieksrestanten, beursgoederen en showroommodellen. Doe uw voordeel en kom naar hotel BRITANNIA, BOULEVARD EVERTSEN 244 TE VLISSINGEN. Telefoon 01184-13255. Diverse bestek artikelen 6 theelepels of taartvorkjes In edelstaal en zwaar verzilverd. 39-delige cassette vanaf 89.- Restanten verzilverde theelepels, taart vorkjes. suikerschepjes, bloemvaasjes. kandelaars enz. Diverse restanten kookpannen, steel pannen en hapjespannen. Praktische keukenhulpen in roestvrij edestaai, o.a. opscheplepels, maat bekers, garders, lepelrekken enz. Roestvrij stalen dekschalen, sauskom men, vleesschotels, botervloten, soep koppen, koffie- en theepotten, melk kannen, suikerpotjes enz. Op is op: alles halve prijs De goederen staan opgesteld in hotel Britannia, Boulevard Evertsen 244, Vlissingen. woenédag 20 nov. 10.00-17.00 uur donderdag 21 nov. 10.00-17.00 uur vrijdag 22 nov. 10.00-21.00 uur zaterdag 23 nov. 10.00-16.00 uur "Er kunnen best nog mensen meedoen met ons", werft Ester Kees. "Hoe groter de groep, hoe beter het is. Het zóu me namelijk niets verbazen als er nog meer mensen hebben ontdekt hoe ge weldig deze zwempartijen zijn". Ko de Buck weet het zeker. "Er zijn er veel meer. Trouwens, meestal zijn wij met z'n negenen. Schrijf maar op dat we hier dage lijks komen als het hoog water is. Dan is de zee namelijk minder vuil en stinkt niet zoals een riool....". 'De betere geschenken 7\ SERVICE KWALITEIT GARANTIE LANGE DELFT 50 MIDDELBURG V 01180 13221 Voor de eerste keer houdt de Jazz Aktiviteiten Stichting Zeeland kortweg JASZ genoemd, een uit wisseling met Belgische jazzlief hebbers. Dat gebeurt zaterdag 23 november in de Concert- en Ge hoorzaal in Middelburg. Van drie uur 's middags tot middernacht zullen op die dag non-stop vijf or kesten - vier uit dg Belgische pro vincies Oost- én Wést-Vlaanderen en één uit Zeeland - optreden. De provincie Zeeland onderhoudt regelmatige culturele contacten met de Belgische provincies Oost en West-Vlaanderen. Muziekge zelschappen en toneelgroepen hebben al jaren over en weer concerten en voorstellingen. In dat kader is nu ook deze jazzonl- moeting opgezet. Uil België komen de bands Jazz Circle. The Creole Memories Band. Quisine Cajun en The Su perior Dance Band en brengen respectievelijk de stijlen New Or leans. Dixieland. Cajun en Zyde- co. De Zeeuwse bijdrage wordt geleverd door John White's Big Band een Zeeuws-Vlaamse for matie, die de bigbandmuziek voor zijn rekening neemt. Jazzclubs Tijdens deze eerstè Zeèuws-Bcl- gischc jazzmeeling zullen niet al leen muzikanten en publiek uit Zeeland en Vlaanderen elkaar ontmoeten. Uit de drie provincies is een tiental jazzclubs uitgeno digd om met vertegenwoordigers naar de Zeeuwse hoofdstad te ko men. Op die manier kunnen con tacten worden gelegd voor de toekomst. Gedacht wordt dan vooral om in onderling overleg bekende orkesten aan te trekken. Het internationale mini-jazzfesti val - dat uiteraard toegankelijk is voor het publiek - wordt 's middags om drie uur officieel geopend door de Zeeuwse gedeputeerde me vrouw E. Maris-Koster. De Stichting Streek ziekenhuis Walcheren is ontstaan door lusie van het Bethesda- St. Joseph Ziekenhuis te Vlissingen met het Gasthuis te Middel burg Het Streekzie kenhuis is één organi satie op twee lokaties. met een gezamenlijke kapaciteit van 462 bedden en 900 medewerkers. Telefoonwijziging Op vrijdag 22 november a.s. om 14.00 uur wordt het telefoonnummer van Bethesda St. Joseph Ziekenhuis te Vlissingen gewijzigd in De beste SPEC AAL BIJOU DE SPtt, ZAAK en zijn gevolg is mogelijk dankzij de koninklijke vereniging 'uit het volk voor het volk' en de Middelburgse middenstand. De organisatie rekent er op dat de intocht ook dit jaar weer een grandioos succes zal worden.

de Faam | 1985 | | pagina 1