attractieve SINT NICOLAASAKTIE met vele kansen VAN 21 é^MBERTUl 'DECEMBER Sint Nicolaasactie metduizenden prijzen DE FAAM - DE VLISS1NGER MIDDELBURG SURPRISESTAD 1985 In de Sint-Nicolaastijd is het winkelen in Middelburg extra aantrekkelijk. De middenstanders in de Zeeuwse hoofdstad willen hun klanten in deze toch altijd dure tijden een extraatje geven. Zij hebben de braderiecommissie gevraagd om een actie voor te bereiden; evenals vorig jaar. Toch is er nogal wat verschil met de actie in 1984. Die was eigenlijk te ingewikkeld. Het duurde tp lang voordat de prijzen bekend werden gemaakt en ook het systeem - met een rad van avontuur - bleek achteraf niet erg te voldoen. Woensdag 20 november 1985 Deze bon kunt u inleveren bij de „Middelburg Surprisestad-stand op zaterdag 23 en 30 november a.s. Deze vindt u op de Markt tussen 11.00 en 16.00 uur. Verder op woensdag 4 december van 19.00 tot 21.00 uur. BIJ INLEVERING WEET U METEEN OF U IN DE PRIJZEN VALT. Deze bon krijgt de klant bij de winkeliers-deel nemers aan de Sint Nicolaasactie Vandaar dat er nu uit een ander vaatje wordt getapt dat een vlotter verloop moet opleveren. En voor al simpeler van opzet. Het affiche begint met de aankondiging van 'een eenvoudige maar attractieve Sint-Nicolaas-actie met vele kan sen' en dat wordt het ook. zo ver zekert Arend De Jonge van het organiserende comité. De Sint-Nicolaasactie begint in Middelburg donderdag 21 no vember en gaat door tot woens dagavond 4 december. In die tijd worden er drie keer prijzen uitge reikt. De opzet is als volgt: bij het totaal bedrag van iedere aankoop geeft de deelnemende winkelier een gratis bon aan de koper. Elke bon kan worden ingewisseld voor een envelop. In de envelop zit weer een bon waarop vermeld is de gewonnen prijs of 'helaas een niet'. De prijzen kunnen direct worden meegenomen. "Door dit systeem hopen we het voor het publiek aantrekkelijker te maken dan vorig jaar. toen er eigenlijk nog te veel moest worden gedaan door de mensen om te weten te komen of er een prijs was gewonnen", stelt de Jonge. Zoals gezegd kunnen in genoemde actieperiode drie keer de bonnen worden ingewisseld. Op de zaterdagen 23 en 30 no vember tussen elf uur 's morgens en vier uur in de middag en tij dens de koopavond van woensdag 4 december tussen zeven en negen uur. De organisatoren staan dan met een kraam aan het Laantje van Snoeij op de Markt. Daar kunnen de verzamelde bonnen worden omgeruild voor envelop pen en ook de gewonnen prijzen kunnen daar direct worden mee genomen. En er is heel wat te winnen zo blijkt uit de toelichting van de organisatoren. Er zijn vele duizenden guldens prijzen aangekocht. Het prijzen pakket is dan ook zeer gevarieerd, en loopt uiteen van videorecorder tot een 'grabbelton'-presentje. De prijsuitreiking zal worden op geluisterd door enkele Zwarte Pieten. Deze hulpen van de goed heiligman bezoeken ook de deel nemende winkeliers waar zij on der meer presentjes aan de klan ten zullen uitreiken. Dat gebeurt overigens niet op een van tevoren vastgesteld tijdstip. "Wie op dat moment in de winkel is, heeft ge luk". zo wordt gesteld. De deelnemers aan de Sint-Nico laasactie zijn herkenbaar aan het raambiljet met de slagzin: MIDDELBURG SURPRISES- TA D. Onder dit motto wordt het gebeuren gehouden. Inmiddels hebben zich al zestig winkeliers aangemeld en ver wacht wordt dat dit aantal nog groter zal zijn als morgen, don derdag 21 november, het startsein voor de actie wordt gegeven. Be langstellenden kunnen zich tot die datum aanmelden bij Ad Rie- mens aan het Plein 1940 nummer 5. Voor de deelnemende winkeliers is de actie overigens niet gratis zoals vorig jaar wel het geval was. Nu moeten zij - mede door het grote aantal beschikbare prijzen - een bedrag van honderdvijftig gulden neertellen om mee te mo gen doen. Bovendien moeten zij voor iedere bon tw: cent betalen. "Maar dat kan voor niemand een beletsel zijn om mee te doen", vindt commissielid Riemens. De organisatiecommissie onder neemt stappen om tijdens de in tocht van Sint Nicolaas - op za terdag 23 november - de Spaanse bisschop te bewegen om ook een bezoek aan hun kraam in het Laantje van Snoeij te laten bren gen. En gezien de nauwe betrek kingen van Sint-Nicolaas met de middenstand moet dat zeker luk ken.

de Faam | 1985 | | pagina 17