O 3 VERGADERING GEMEENTERAAD OP MAANDAG 18 NOVEMBER li Ea. 2**0 <5 <D 8.3 46 Beplantingsveror dening O O 0 O 13 - 20 november wcw 55" week DE FAAM Woensdag 13 november 1985 Aanvragen Eenmalige Uitkering 1985 MENU 'TAFELT JEDEKJE' week 18 - 23 nov. Vrijstellingsplan Inspraak Segeerstraat en omgeving Vernieuwen riolering Penninghoek/gedeelte Simpelhuisstr. NIEUWE MAATREGEL In verband met de aan staande bouw van 33 wo ningen in de St. Jan- straat/St. Jansgang zal de riolering in het gedeelte van de St. Janstraat tus sen de Zusterstraat en de Turfkaai worden ver nieuwd. De gemeenteraad heeft hiervoor een krediet verleend. Onlangs heeft de aanbesteding plaatsgevonden van de eerste fase van het gedeelte wijkverbindingsweg tussen de Koudekerkseweg en de Nieuwe Vlissingseweg. Het werk omdat de aanleg van de fundering van de hoofdrijbaan, de kruising met de Vlissingse Watergang en de aanleg van het fietspad. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - Een alarm-systeem voor ouderen en gehandicapten. - Kabeltelevisie. - Na HAVO en VWO. - Beroep tegen overheidsbeschikkingen. - Huur opzeggen gaat zomaar niet. 11 Acht Middelburgse en 21 Vlissingse brandweerlieden kregen dinsdag 5 no vember het diploma uitgereikt van dè nieuwe opleiding ambulance-bege leider. Het doel van de opleiding die 2 jaar heeft geduurd is het verbeteren en uitbreiden van de beroepshouding, de medische kennis en de praktische vaardigheden van ambulance-perso neel. Voor het vijfde achtereenvolgende jaar wordt een koopkrachttoeslag verstrekt aan de zogenaamde echte minima. Ten opzichte van het vorige jaar is er echter een belangrijke wijziging. Uitsluitend degenen, die in 1984 koopkrachttoeslag hebben ontvangen en ook in 1985 tot de groep van de echte minima behoren, kunnen aanspraak maken. Deze uit zondering is aangebracht, omdat de regering in 1985 een stijging van de koopkracht voor de minima verwacht. Nu komen dus alleen nog maar in aan merking degenen die tot de meerjarige echte minima behoren en die zonder deze uitkering er ten opzichte van 1984 op achteruit zouden gaan. De GSD heeft in september de aanvraagfor mulieren gezonden aan de cliënten, die volgens de gegevens mogelijk voor de .Eenmalige Uitkering 1985 in aanmer king zouden kunnen komen. De vol gende groepen kunnen echter worden overgeslagen, indien zij daar zelf niet attent op zijn. - degenen die in andere gemeente woonden toen het recht op de Een malige Uitkering 1984 werd vastge steld. Als u wel al een aanvraag voor de Eenmalige Uitkering 1985 heeft ingediend maar daarna bent verhuisd, blijft de eerste gemeente verantwoordelijk voor de uitkering. - degenen die de Eenmalige Uitke ring 1984 voor zelfstandigen hebben aangevraagd. - degenen die tot een huishouden be hoorden, waarbij de Eenmalige Uitkering 1984 op een andere naam is ontvangen; bijvoorbeeld degenen die in 1985 een uitkering ontvangen maar in de voorliggende periode zijn gescheiden of in verband met het overlijden van een partner thans een andere naam dragen. Deze groepen zullen zelf een aan vraagformulier moeten afhalen. Heeft u geen aanvraagformulier ont vangen en denkt u wel in aanmerking te komen voor een Eenmalige Uitke ring, informeer dan bij de Gemeente lijke Sociale Dienst. De aanvragen moeten worden ingediend vóór 15 no vember 1985. Te laat ingediende aanvragen worden afgewezen. Yenslotte nog enkele voorwaarden: - U of uw echtgenoot/partner moet het hele jaar 1985 in Nederland hebben gewoond - U en (als u gehuwd bent of samen woont) uw echtgenoot/partner moeten de Eenmalige Uitkering 1984 hebben ontvangen. - U of uw echtgenoot/partner moet het hele jaar 1985 een eigen huis houden hebben gevoerd. - U of uw echtgenoot/partner moet over de maand augustus 1985 een loon of uitkering hebben ontvan gen. - U moet (als u gehuwd bent of sa menwoont samen met uw echtge noot/partner) in totaal een netto inkomen hebben gehad dat niet meer is dan het minimum, dat voor u geldt, of daar niet veel boven ligt. Dit minimum hangt af van het soort inkomen en gezinsomstandigheden. Bijvoorbeeld Gehuwden 1.471,30 netto, zonder va kantiegeld. Ongehuwden 1.324,20 netto, zonder vakantiegeld. 23 jaar en ouder 1.029,90 netto, zonder vakantie geld. Deze bedragen liggen iets hoger voor WW-, ZW- en WWV-uitkeringen en loon uit dienstbetrekking. Voor personen jonger dan 23 jaar gelden andere normen. N.B.: Op 5 november hadden ruim honderd cliënten die wel een formulier toegezonden hebben gekregen, dit nog niet ingeleverd. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur betsteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, bloemkool, aardappelen dinsdag Rundvlees, groentemix Mexico, aardappelen woensdag Stamppot zuurkool met worst donderdag Braadworst, bietjes, aardappelen vrijdag Goulash, erwtjes, rijst zaterdag Macaroni met ham en kaas Nu de bladeren weer van de bomen zijn geval len vinden velen de tijd rijp om een boom die niet alleen lusten, maar ook wel eens lasten geeft, te verwijderen. Natuurlijk heeft iedere boombezitter het goed recht om te overwegen De novembermaand is een drukke maand voor de Middelburgse gemeenteraad. Niet alleen wordt op maandagmiddag 18 november om 2 uur de maandelijkse openbare vergadering gehouden, waarvan de agenda hieronder in het kort wordt weergegeven, maar op vrijdag 22, dinsdag 26 en vrijdag 29 november zal in de raad de gemeentebegroting voor 1986 worden behandeld, waarover meer in de Faam van de volgende week. Notulen van de vergadering van 8 juli 1985. Notulen van de buitengewone openba re raadsvergadering ter gelegenheid van het afscheid van de heer drs. P.A. Wolters, gehouden op 29 augustus 1985. 85-373 Mededelingen en ingekomen stukken 85-374 Benoeming tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand Voorgesteld wordt wethouder G.B. Schoenmakers te benoemen tot onbe zoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. 85-375 Benoeming onder gelijktijdige intrekking van lopende benoeming tot rector en conrector van de Stedelijke Scholengemeenschap Middelburg met ingang van l-4-'85. Door herziening van de salarisstruc tuur voor onderwijsgevenden dienen met ingang van 1 april 1985 nieuwe ak ten van aanstelling te worden uitge reikt aan de rector en conrectoren van de scholengemeenschap. 85-392 Uitbreiding kernenergievermo gen Borssele De Raad van Bestuur van de NV PZEM heeft voorstellen ingediend om te ko men tot de vestiging van één of meer nieuwe kernenergiecentrale(s) te Borssele. Ten behoeve van de stand puntbepaling van de gemeentelijke vertegenwoordiger in de Algemene Vergadering van Aandeelhouders van de PZEM wordt gevraagd een besluit te nemen ten aanzien van de mogelijke uitbreiding van het kernenergiever mogen te Borssele. 85-368 Jaarstukken Stichting voor Economische Ontwikkeling Zeeland (S.E.O.Z.). De Stichting deelt mee dat het batig saldo naar rato aan de geldgevers zal worden uitgekeerd. Provinciale Staten hebben deze gang van zaken inmiddels goedgekeurd. Een groot aantal ge meenteraden hebben inmiddels beslo ten hun aandeel in de revenuen op te eisen. Het door de Middelburgse raad beoogde doel om binnen de S.E.O.Z. een fonds te creëren voor het uitvoeren van een bredere taak dan behoud van werkgelegenheid bij de K.M.S. is daar door niet haalbaar. Voorgesteld wordt te berusten in de uitkering van het voordelig saldo over 1984. 85-381 Vrijstelling Winkelsluitingswet 1976 De raad voor het Filiaal- en Groot winkelbedrijf, kring Walcheren, heeft medewerking verzocht voor extra openingstijden van winkels op woens dag 18 december en maandag 30 de cember. Voorgesteld wordt de mede werking voor zover nodig te verlenen. 85-370 Aanschaffen duikpakken en duikapparatuur ten behoeve van de gemeentelijk brandweer In 1984 werd de vervanging van door slijtage en herhaalde reparatie aan vernieuwing toezijnde duikappara tuur en duikpakken voor de helft doorgeschoven naar 1985. Thans wordt een krediet gevraagd van 16.890,- 85-376 Vaststelling herziene exploita- tieopzet Dauwendaele IB Het bestemmingsplan Dauwendaele IB is bijna uitgevoerd. Er zijn nog 2 te verkopen kavels bouwgrond. Hiervoor zullen binnenkort de ontwerp-ver- koopovereenkomsten worden ge maakt. Nadat de verkopen hebben plaatsgevonden en de openbare wer ken zijn uitgevoerd kan het plan wor den afgesloten. 85-372 Vaststelling 28e begrotingswij ziging 1985 Voorgesteld wordt de gemeentebegro ting op een aantal punten te wijzigen. 85-366 Voorlopige vaststelling ge meenterekening c.a. 1982 85-390 Vaststelling verordening tot wijziging van de verordening op de heffing en invordering van de afval stoffenheffing en de reinigingsrechten. In het kader van de jaarlijkse aanpas sing van de tarieven aan de gestegen kosten en geldontwaarding is het noodzakelijk de tarieven van de afval stoffenheffingen en reinigingsrechten per 1 januari 1986 te herzien. Voorge steld wordt de tarieven met 2 WVo te verhogen. 85-377 Vaststellen voorbereidingsbe- sluiten Voorgesteld wordt voorbereidingsbe- sluiten te nemen voor de herziening van het bestemmingsplan Buitenge bied, het bestemmingsplan Breeweg en het bestemmingsplan "Uitbreidings plan in onderdelen 1959". 85-383 Verkoop Dam 39 en 41 Voorgesteld wordt beide panden te verkopen aan de Districts Gezond heidsdienst Zeeland te Goes. Deze dienst zal zich in de panden vestigen. 85-387 Verkoop Centrum Vakopleiding voor Volwassenen aan de Klever- skerkseweg aan de Staat der Neder landen. Oorspronkelijk werd het centrum ver huurd aan het Rijk. Reeds bij de uit breiding in 1983 werd tot overdracht besloten. Hierover is thans met de Rijksgebouwendienst overeenstem ming bereikt. 85-367 Verkoop van het pand Kuiper spoort 2 aan de heer A. Onwijn. 85-391 Verkoop grond aan Carlier Tours B.V. Het touringcarbedrijf Carlier Tours B.V. heeft besloten de vestiging te ver plaatsen van Domburg naar Middel burg. Het bedrijf wil 5.000 m2 grond kopen op het industrieterrein Arnes- tein. Op het terrein zal een busgarage en een bedrijfswoning worden opge richt. Voorgesteld wordt tot verkoop van het perceel te besluiten. 85-384 Beschikbaarstellen krediet voor sloop van het pandje Penninghoek 12 Uit onderzoek is gebleken dat het be treffende gemeentepandje met het oog op instortingsgevaar zo snel mogelijk moet worden gesloopt. De raad wordt gevraagd met de sloop in te stemmen en het benodigde krediet te verstrekken. 85-386 Beschikbaarstellen krediet voor het planten van bomen langs de Schroeweg. Eigenaren van bedrijfspanden aan de Schroeweg ondervinden hinder van dé langs de weg geplante wilgen. Voorge steld wordt een gedeelte van deze bo men te rooien en 31 bomen te planten in de klinkerstrook tussen de rijweg en het fietspad. Gevraagd wordt het hier voor benodigde krediet van 15.000,- beschikbaar te stellen. 85-389 Uitbreiding algemene begraaf plaats aan de westelijke Oude Haven- dijk Om op langere termijn aan de wette lijke bepalingen te kunnen voldoen dient de algemene begraafplaats te worden uitgebreid. Hiervoor is het terrein van het voormalige volkstuin complex gereserveerd. De voor opho ging benodigde grond komt binnenkort vrij. Gevraagd wordt in te stemmen met de eerste ophoging van het terrein en het beschikbaarstellen van de daar voor benodigde middelen. 85-388 Krediet ruiming graven op de algemene begraafplaats aan de Weste lijke Oude Havendijk Op korte termijn ontstaat op de alge mene begraafplaats een tekort aan be- graafruimte. De voorgestelde uitbrei ding is niet tijdig gereed. Om toch aan de wettelijke verplichtingen te kunnen voldoen, zullen gedeelten van de be graafplaats, waar na 1955 niet meer is begraven worden geruimd. Gevraagd wordt in te stemmen met het ruimen van de graven en hiervoor het beno digde krediet beschikbaar te stellen. 85-380 Ontwerp-begroting 1986 van het Wegschap Walcheren Omdat niet wordt voldaan aan de richtlijnen van de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten worden voorge steld bezwaar te maken tegen de ont werp-begroting. 85-378 Kredietaanvraag voor nieuwe ondergrondse olietank Bij de gemeentelijke reinigingsdienst aan de Stadsambachtsweg is de moge lijkheid aanwezig om afgewerkte en andere oliesoorten af te geven voor re cycling. De olie werd tot .nu toe opge slagen in een ondergrondse tank. Bij controle bleek dat de tank lek was. Ge vraagd wordt een krediet te verlenen voor de aanschaf van een nieuwe on dergrondse tank. 85-385 Kredietaanvraag auto Gemeen tewerken De thans in gebruik zijnde auto is af gekeurd. Voorgesteld wordt de aan schaf van een Citroën C25 E 1300 goed te keuren. 85-379 Inspraakregeling minderheids groepen Ingevolge de Tijdelijke Bijdragerege ling Extra Bestuurskosten Minderhe denbeleid dient de gemeenteraad een gereglementeerde inspraakregeling voor minderheidsgroepen vast te stel len. 85-382 Toepassing van artikel 74 van de Wet op het Basisonderwijs inzake ver vanging van de dakbedekking van fietsenstalling en berging van de Gau- deamusschool voor basisonderwijs. De thans aanwezige dakbedekking van de bij deze in de Westmede gevestigde school is door onbekende daders ver nield. Voorgesteld wordt het schoolbe stuur een vergoeding te verlenen in de vervangingskosten tot het deel dat als buitengewoon onderhoud is aan te merken. 85-364 Verlenen medewerking voor herstel van schade aan het schoolge bouw aan de Verwerijstraat, welke voornamelijk bestaat uit glasbreuk. Voorgesteld wordt de gevraagde me dewerking te verlenen. 85-362 Voorlopige vaststelling rekening 1982 Stichting voor Voortgezet Econo mische Onderwijs 85-363 Wijziging A.A.R. (40e), wijziging Arbeidsovereenkomsten verordening (4e), wijziging Overlegverordening (5e). De wijzigingen vloeien voort uit het besluit d.d. 25 september 1985 om de gemeenschappelijke regeling betref fende de behandeling van gemeente lijke personeelsaangelegenheden op te heffen met ingang van 1 januari 1987. 85-371 41e wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement Voorgesteld wordt een nieuw artikel op te nemen. Vanaf 1 juni 1985 betalen ge meente-ambtenaren ook AOW/ AWW-premie over het werkgever saandeel in de IZA-bijdrage, dit in tegenstelling tot het rijkspersoneel. Dit nadeel kan worden opgeheven door aan de betrokkenen een jaarlijkse toe lage toe te kennen. Het nieuwe artikel voorziet hierin. Burgemeester en wethouders willen vrijstelling verlenen van - het bestemmingsplan Breeweg om de bouw mogelijk te maken van een woning met garage aan de Michaëlsdreef - het bestemmingsplan Buitengebied om de bouw mogelijk te maken van een brug over de Vlissingse Watergang t.b.v. de wijkverbindingsweg Grevelingen. De bouwplannen en schetsplannen van de voorgenomen herzieningen van deze bestemmingsplannen liggen vanaf vrijdag 15 november tot 29 november ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Gedurende die termijn kunnen bezwaren tegen de uitvoering van het voornemen schriftelijk kenbaar worden gemaakt aan burgemeester en wethouders. Bij het bureau Voorlichting ligt tot 28 november het plan tot herinrichting van de Segeersstraat ter inzage. In het plan wordt uitgegaan van een herinrichting als winkelerf waarin m.u.v. invalidenparkeerplaatsen geen parkeervoorzieningen meer zullen worden aangelegd. Via een speciaal formulier dat verkrijgbaar is in de Voorlichtingswinkel aan de Syadhuisstraat 2, is inspraak mogelijk. Tevens kan op verzoek een informatiespreekuur worden belegd waarop iedere vragensteller 15 minuten tijd krijgt om zijn of haar vragen te stellen aan de behandelende ambtenaren. Bij veel aanmeldingen voor mondelinge inspraak kan een aparte inspraakbijeenkomst worden belegd. Met het vernieuwen van de riolering in bovengenoemde straten wordt op maandag 18 november gestart. Het werk gaat ongeveer zes weken duren. Er wordt begonnen vanaf de St. Sebastiaanstraat in de richting Simpelhuisstraat. Voor eventuele nadere inlichtingen of inzge van de tekening kan men zich wenden tot de afd. Weg- en waterbouw van de dienst gemeentewerken, Vlissingsestr. 21, tel. 27751. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin maar worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. Het volledige verkeersbesluit ligt ter inzage bij het bureau Voorlichting aan de Stadhuisstraat 2. HINDERWETVERGUNNING Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend aan de heer A. Sturm voor de slagerij aan de Veersesingel 90. Tot 13 december kan tegen dit besluit een beroepschrift worden ingediend. Dit moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ge- of het nog wel verantwoord is een bepaalde boom te handhaven. Dat recht willen we hier ook niet ter discussie stellen. Wel lijkt het een goede zaak om boombezitters erop te wijzen dat er een Provinciale Beplantings Verorde ning is die in de volksmond ook wel Kapveror- dening wordt genoemd. In juni van dit jaar is er een nieuwe beplan tingsverordening van kracht geworden. Het doel van deze door de Provincie vastgestelde verordening is om de houtopstanden te be schermen. Onder houtopstanden moet worden verstaan hakhout en één of meer bomen. Deze i regeling bepaalt dat men geen bomen mag kappen zonder toestemming van burgemeester en wethouders als het gaat om bomen binnen de bebouwde kom of zonder vergunning van Gedeputeerde Staten als het gaat om bomen buiten de bebouwde kom. Het zou te ver voeren om hier de preziese loop van de bebouwde komgrens en de mogelijke uitzonderingsbepa lingen op te sommen. Geïnteresseerden en be langhebbenden kunnen daarover informatie verkrijgen bij het bureau Plantsoenen van de dienst Gemeentewerken (tel: 27751). Belangrijk voor u is te weten dat voor het rooien van een boom in de regel een vergunning nodig is, die u moet aanvragen bij het college van burge meester en wethouders van Middelburg, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. aanleggen van schoonwater en riolering en herbestrating herbestrating Ruyterstraat Gedeelte tussen Piet Heinstraat en Poelendaeleweg 2. Noordweg Gedeelte tussen Brig damme en Leliëndaalse weg afgesloten voor alle verkeer 3. Fietspad Poelendaeleweg Gedeelte tussen Ruyter straat en zuidzijde Nieuwe Vlissingse weg afgesloten voor fietsers en bromfietsers 4. Jodengang vernieuwen Gedeeltelijk afgesloten gasleiding voor verkeer In uitvoering In uitvoering herbestrating In uitvoering In uitvoering zonden aan de Raad van State, afd. voor geschillen van bestuur, Kneuter dijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. Een verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afd. voor geschil len van bestuur. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is in gesteld en tevens wordt verzocht de beschikking te schorsen of een voorlo pige voorziening te treffen. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager door de genen die bezwaar inbrachten tegen de aanvraag en door degenen die aanto nen daar niet toe in staat te zijn ge weest. De ontwerp-vergunning en alle overige stukken liggen tot het einde van de beroepstermijn ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis tijdens normale kantooruren. Daar naast is het mogelijk op donderdag van 18.00 tot 21.00 uur inzage in de stukken te krijgen. Hiervoor moet van tevoren een afspraak worden gemaakt, (tel: 26251, tst. 413). BEGROTING WEGSCHAP De begroting van het Wegschap Wal cheren voor het dienstjaar 1986 ligt tot en met woensdag 27 november o.a. ter inzage bij het bureau Voorlichting van de gemeente, Stadhuisstraat 2. COLLECTEN Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toestem ming verleend met verzegelde bussen een huis-aan-huis collecte te houden: -Diabetes Fonds Nederland t/m zater dag 16 november -Leger des Heils van maandag 18 t/m zaterdag 30 november. Collectanten moeten zijn voorzien van een legitimatiebewijs dat zij op ver zoek verplicht zijn te tonen. Zij mogen niet jonger zijn dan 15 jaar en dienen niet betaald te worden. Er is een voordelig tarief voor het zwemmen in het overdekte zwembad Poelendaele. U kunt voor of uw kinderen een tienbadenkaart kopen. Losse baden kosten f 1,85 voor kinderen en f 2,80 voor volwassenen. De kosten van tienbadenkaarten zijn respectievelijk f 14,45 en f 21,75. Meer informatie tel. 26451. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5