Schonis Schoenen 27.90 eKKer IHMHni Studio "Morena" borduurt alles op textiel tót 02 het iskenhart Bijou Lederwaren viert 45-ste verjaardag TAFELLINNEN STOP NU DE LENTE IN DE GROND Almonde-wolwinkel opende nieuwe zaak in Middelburg Modellenbureau "Artmos" in Souburg: óók op Viditel Autorijschool Freddy Wolf steekt B.V. Souburg in het nieuw burg' in een nieuw tenue gesto ken. VESTERS LUXE VOETHULP 'DUUR'TRAININGSPAK FRAAIE CONTRASTKLEUREN? TRICOT VOOR TRAININGSPAKKEN n-ei ;n tuincentrum DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 6 november 1985 Onze collectie Vesters Schoenen binnen. Kom eens kijken en passen Maak van uw tafel een sieraad. Tafelgoed in vele maten. Uit voorraad leverbaar: Honderden soorten bloembol- ten, alles soortecht verpakt met 1 hergroeigarantie tegen vriendelijke prijzen. zeer Pothyacinten 15/16 5 stuks3,00 Paperwhites 14/15 de echte Franse grindnarcis, bloeit in 7 weken 5 stuks3,75 Glashyacinten 18/19 in 3 kleuren 3 stuks3,00 Potcrocus 8/9 in 5 kleuren 10 stuks2,00 Amaryllis zeer grote maat 34/ in 5 kleuren 7,50 Amaryllis 26/28 per stuk5,50 Halfhoge en langstelige tulpen in 8 kleuren 10/1110 stuks2,00 30 stuks4,50 Tuinhyacinten 14/15 gemengde kleuren, 10 stuks 6,50 nu 10 stuks5,50 Blauwe druifjes 8/9 10 stuks 1,50 7/8 25 stuks2,50 Crocus gemengd of op kleur, nü 25 stuks2,75 Narcissen gemengd of op kleur III 5 stuks2,00 20 stuks5,00 nu 20 stuks4,50 Tuinturf 3 grote zakken14,00 Bemeste tuinaarde 40-literzak3,50 3 grote zakken9,50 Potgrond 40-literzak4^50 3 grote zakken12,50 Cyclamen vol bloem en knop van3,50 tot 9,50 Azalea's vol met knop ƒ5,50 tot 24,75 Dagelijks verse snijbloemen. Bloemsierkunst, bloemstukjes, plantenbakken WEEKRECLAME: Saint Paulia (Kaaps Viooltje) 2,50nu 1,25 Fleurop. Wij verzorgen uw bloemen- groet in binnen- en buitenland met de meeste zorg. is alweer voor een groot gedeelte In de nieuwe modekleuren zwart grijs en tope. bij: K. Noordstraat 19, Middelburg Telefoon 01 180-13525 rechthoekig tot 280 cm. rond tot 230 cm. middellijn ovaal 1 60 x 210 cm. vierkant 1 70 x 1 70 en 1 80 x 1 80 cm. Beestenmaikt 12 Korte Delft 4 01100 32213 01180 33830 Staat bovenaan zijn verlanglijstje zo'n in die Een handige Sint kan die wens nu in vervulling doen gaan! Wij bieden u de originele van buiten glanzend, van binnen warm geruwd, in de kleuren wit, zwart, grijs, rood, bleu, kobalt, marine, 1 60 cm. breed, voor slechts per meter Voor de kamer hebben wij een groots assortiment bloeiende- en niet bloeiende kamerplanten tegen uiterst vriendelijke prijzen. Vele soorten in hydrocultuur, bonsai en vele andere bijzonderheden. l met vele tussenprijzen. Alle aanbiedingen zijn contante afhaalprijzen. Na een verbouwing van drie we- in Middelburg, donderdag voor ken. opende 'Almonde'-wolwin- liet eerste haar deuren. De winkel, kei. aan de Lange Noordstraal 14 met een verkoopoppervlakte van honderdvijftig vierkante meter, is ruim van opzet. De in totaal 120 verschillende soorten wol en ga rens in 1500 kleuren, zijn in over zichtelijke schappen uitgestald en er is een aparte hoek ingericht voor mohair die op strengen hangt. Een blauwgrijze vloerbe dekking en een wit winkelinte- rieur doen de ruinud* groter lijken. "Over geheel Nederland ver spreid. zijn er nu in totaal vijfent wintig Almonde-wolwinkels en circa honderd detaillisten, die in eigen regie de. Almonde collectie voeren", vertelt de directeur van Almonde-Nederland. de heer van- Elteren. "Veel van onze produc ten produceren wij zelf. of worden door ons geïmporteerd. Op deze manier kunnen wij relatief goed koop werken". Aldus Van Elte ren. Het is overigens niet de eerste Almonde-winkel in Zeeland. Op 11 oktober opende Almonde haar eerste winkel aan de Lange Zelke in Vlissingen en er zijn plannen om binnenkort een Almonde- zaak in Goes te vestigen. De eerste dag dal de Middelburgse zaak open was. brachten ruim vierhon derd mensen een bezoek aan de nieuwe winkel. "Goede afspraken maken en kwaliteit leveren". Met dit in zijn achterhoofd, startte Arthur van de Heide uit Souburg twee jaar gele den zijn modellenbureau 'ART MOS'. Inmiddels kan ARTMOS op een succesvolle periode terug zien. Het fototijdschrift 'Foto en Doka' besteedde diverse keren aandacht aan zijn bureau en uit een onderzoek naar de kwaliteit van modellen-bureaus kwam hij als 'een goed bureau' uit de bus. "Kwaliteit, daar gaat hel bij ons om", vertelt Arthur. "Als iemand bij ons een model 'bestelt' willen we eerst welen of het betrouwbaar is. Ook willen we weten om wat voor foto het gaal en dat leggen we contractueel vast. Na afloop van de foto-sessie vragen we zo wel aan de opdrachtgever als het model hoe het gegaan is". Ook de automatisering heeft bij ART MOS zijn intrede gedaan. Een model met schoenmaat 38 en blond, kunnen wij a la minute uit de computer halen", vertelt Art- Langevielesingel 34 Middelburg tel. 01180-25253* Autorijschool Freddy Wolf uit Op de foto: Freddy Wolf over- Oost-Souburg heeft alle teams handigt het nieuwe tenue aan van de basketbalvereniging 'Sou- voorzitster Jeannette Vonk. hur desgevraagd. Hoewel ART MOS voornamelijk een model lenbureau is, wordt er ook de no dige aandacht besteed aan mo deshows en beurspromotie. De meeste opdrachtgevers komen vooralsnog uit België en de Randstad. "Al onze klanten en potentiële klanten verstrekken wij een ringband met gegevens van onze modellen en wij houden ze regelmatig op de hoogte van be paalde ontwikkelingen", stelt Arthur. Bovendien is 'Artmos' sinds kort via Viditel te bereiken. Van alle modellen, die zich bij 'Artmos' laten inschrijven wordt eerst een fotoserie gemaakt om te kijken of hij of zij geschikt is. "Het gaat erom. dat onze modellen ook inderdaad werk kunnen krijgen", is het standpunt van de jonge on dernemer, die voor de komende maanden weer een aantal activi teiten, zoals een foto-studie week eind op het programma heeft staan. Nèt een maand open en nu reeds -zoals dat heet- een goed gevulde orderportefeuille, die veel goeds voor de toekomst belooft. Bor duurstudio 'Morena' aan de Noordmonsterweg 2 in Middel burg is dan ook het enige bedrijf in Zeeland, dat zich gespeciali seerd heeft in het borduren van namen, initialen, emblemen en logo's op textiel, zoals badlakens, stropdassen, sportkleding, of be drijfskleding. Het eenmans-be drijf, dat geleid wordt door Carla van Den IJssel, heeft daartoe een co m pu tergest u u rde bord u u rnia- chine aangeschaft, die in een mum van lijd de letters, namen of vignetten op het textiel borduurt. Desgewenst in verschillende af metingen. kleuren of -en dat is in de kappersbranche nogal eens ge- bruikelijkin spiegelschrift. Het idee om een dergelijk bedrijf te beginnen, deed Carla op in de Randstad. "Ik speelde al langer met de gedachte eens iets te gaan beginnen", vertelt ze. "Toen ik dan ook deze machine bij een be drijf zag staan, zag ik daar wel mogelijkheden in. Uiteraard is daar wel een gedegen onderzoek aan vooraf gegaan naar de moge lijkheden in Zeeland". Voorlopig heeft Carla het druk met het be handelen van de vele aanvragen voor een relatiegeschenk, zoals bijvoorbeeld een badlaken met initialen er op, maar ook van sportverenigingen die hun clu bembleem op een T-shirt gebor duurd willen zien. "Het voordeel is, dal ik met kleine aantallen kan werken", stelt Carla", een bedrijf dat bijvoorbeeld tien werkpakken met een embleem wil hebben, kan vaak bij de grotere borduurfa- brieken nauwelijks terecht. Dat probleem heb ik dus niet". More na levert overigens ook aan parti culieren. Alle bestellingen worden binnen een week afgeleverd, zo wordt verzekerd. De studio is geopend op maandagmiddag, woensdag en vrijdag en verder via telefonische afspraken. Bijou Lederwaren is jarig. Dit jaar is het 45 jaar geleden dat de heer en mevrouw Schuitema hun zaak begonnen. Dat was toen in een klein pandje aan de Turfkaai in Middelburg. De geringe omvang van dat winkeltje bepaalde ook de naam: Bijou (kleinood). Nu is die naam eigenlijk niet meer van toe passing. want in de loop der jaren is de zaak steeds groter geworden, waarin met zeven 'man' wordt gewerkt. Ook liet verkooppro gramma is in die jaren veranderd. Nu is Bijou een speciaalzaak in lederwaren en voor velen een be kend en vertrouwd adres op de hoek van de Lange Delft/Se- geersslraat in Middelburg. De zaak had geen gemakkelijke start. Net aan het begin van de oorlog, in juli 1940. begonnen de heer en mevrouw Schuitema hun bedrijf. De lieer Schuitema hier over: "We hadden nu eenmaal plannen gemaakt om een zaak te beginnen en dal wilden we ook realiseren. We konden toen een pandje aan de Turfkaai krijgen en dat hebben we toch maar gedaan. Later bleek dat een goede keus, want de zaak kwam midden in een winkelcentrum te liggen. Langs de kaaien kwamen namelijk allemaal noodwinkels en daar zaten we toen middenin". In die beginpe riode werden lederwaren en par fumerieën verkocht. Maar de produkten werden in de oorlog steeds schaarser. "Dat was de re den dat we ook andere goederen gingen verkopen. Je was gedwon gen om alles te verkopen wat je maar kon krijgen", weet de heer Schuitema zich te herinneren. In de oorlogsjaren werd ook nog twee keer verhuisd. Twee panden in de Korte Delft werden in korte tijd betrokken. Daar werd ook de bevrijding meegemaakt. In 1952 werd het huidige pand aan de Lange Delft betrokken en dat pand had evenals in de Korte Delft het huisnummer 44. Dat veroorzaakte nogal eens verwar ring bij de leveranciers en (abri- kanten, want alleen de naam 'Korte' was veranderd in 'Lange'. Het pand aan de Lange Delft is steeds verbouwd en vergroot. In I955 vond een splitsing plaats tussen de parfumerie-afdeling en het lederwarenpakket. In een be lendend pand aan de Segeers- straat werd parfumerie 'Capri' geopend. Deze zaak is inmiddels weer afgestoten. Sinds 1965 houdt Bijou zich uitsluitend bezig met lederwaren. De cosmetica maakte plaats voor een aparte tassenaf- deling en op de bovenverdieping werd een speciale kofferafdeling ingericht. De heer en mevrouw Schuitema zijn zo langzamerhand wat gas aan het terugnemen. Hvn dochter Marjan en schoonzoon Janrien Slinger nemen steeds meer taken over. Beiden hebben inmiddels de benodigde vakdi ploma's gehaald en het is de be doeling dal Janrien en Marjan la ter de zaak helemaal overnemen. Sinds twee jaar heeft Bijou ook een vestiging in Bergen op Zoom. Het Brabantse bedrijf ziet er pre cies hetzelfde uit als het moeder bedrijf. Janriens broer Albert - hij draaide in Middelburg ook al vele jaren mee - is daar de bedrijfs leider. Bijou ziet de toekomst rooskleurig tegemoet. Concurren tie van de grootwinkelbedrijven ondervindt de zaak nauwelijks. Dat komt voornamelijk door de kwaliteit en de specialisatie. "Een goed assortiment en een degelijke kwaliteit zullen door het publiek altijd gewaardeerd blijven", is de mening van het ondernemende duo Schuitema-Slinger, en -Jan rien voegt daar nog aan toe: "Zoals de zaken er nu voorslaan kan ik de volgende 45 jaar wel volmaken". Ter gebgenheid van het 45-jarig bestaan heeft Bijou het hele jaar door iedere week een ander arti kel met aantrekkelijke kortingen in de aanbieding en in de winkel wordt de klant met kleurige re clamebiljetten op de hoogte ge houden van deze wekelijkse acti viteiten. Met kleurige affiches maakt Bijou het publiek attent op de feestelijke jubileumviering. Sportief Bijou Lederwaren houdt zich ook op het sportieve vlak bezig. Het lederhuis heeft twee eigen teams in de Middelburgse zaalvoetbal competitie. Daarnaast sponsort Bijou nog het eerste en tweede team van de voetbalvereniging Nieuwland. Foto: De heer A. Schuitema en zijn schoonzoon Janrien Slinger lonen enkele documentenkoffers uit de uitgebreide collectie.

de Faam | 1985 | | pagina 12