a 3 ONROEREND-GOED BELASTINGEN EN HONDENBELASTING «I' tl Sire <D Cp HHBHIIIh O -8 Q. (D 44 week mm OPENBARE VERGADE RINGEN IN NOVEMBER O RN m o1 W DE FAAM Woensdag 30 oktober Bijstand voor schoolverlaters Stadsvernieuwing 1986 Bestemmingsplan Reijershove COLLECTEN MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 4-9 nov. 30 okt. - 6 nov. Van 28 oktober tot 2 no vember worden de fiet spaden aan het Pinakel, de Beiaard, de Speeltoren, de Torentrans en de Romp geasfalteerd. De hoven Torentrans, Kan teel, Rondeel en Steun beer zijn daarom tijdelijk niet met de auto bereik baar. Zonodig dient men elders te parkeren. Het gevelplastiek van kunstenaar Peter de Jong aan het gymnastieklokaal Westmede moet wegens ernstige beschadiging worden vervangen. Het kunstwerk dat een vrouw op een evenwichtsbalk voorstelt zal nu van beton worden gemaakt omdat dit materiaal aanzienlijk minder schadegevoelig is. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Isolatie: Wat doen we zelf? - Isolatie van vloeren - Isolatie van muren - Isolatie van daken In zijn vergadering van 21 november heeft de Raad besloten de tarieven van de precariorechten, de legesverorde ning en de scheepvaartrechten met 2 Vé% te verhogen i.v.m. het te verwach ten inflatiepercentage voor 1985. De begrafenisrechten worden met 7 VWo verhoogd terwijl de crematierechten ongewijzigd zullen blijven. Als je 18 jaar -bent en schoolverlater en je hebt nog nooit of onvoldoende gewerkt om voor een werkloosheidsverzekering (WW of WWV) in aanmerking te komen, kun je recht doen gelden op een bijstandsuitkering. De uitkering wordt verstrekt op grond van de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers (RWW). De regeling gaat er van uit, dat je zelf al het mogelijke doet om aan de slag te komen. Als je niet een volledige baan kunt vinden en je inkomsten zijn minder dan de bedragen die in de RWW worden genoemd, is het mogelijk een aanvulling te verkrijgen. Bij de toekenning van de RWW worden de volgende regels gehanteerd: - Voor 21-jarigen en ouder gaat de uitkering in, aansluitend op de termijn die het Ministerie van Onderwijs hanteert bij de studiefinanciering. Dat geldt ook voor de schoolverlaters wiens studie door de ouders is gefinancierd. Bijvoorbeeld als de termijn voor een studiebeurs afloopt op 1 juli, dan kan de RWW uitkering met ingang van deze datum ingaan. - Voor 18- tot 21-jarigen geldt er een wachttijd. Deze wachttijd bedraagt tenminste twee volle kalenderkwartalen. Voor de meesten betekent dit, dat de RWW kan ingaan op 1 januari na het jaar waarin de studie is beëindigd. Als je tijdens die wachttijd werkloos bent, hebben je ouders nog recht op kinderbijslag. Die kinderbijslag moeten zij elk kwartaal opnieuw aanvragen bij de Raad van Arbeid. Voor het ziekenfonds ben je dan nog meeverzekerd met je ouders. Zodra de RWW ingaat, ben je verplicht verzekerd en betaalt de GSD de premie. Je moet jezelf wel aanmelden. - De hoogte van de uitkering wordt afgestemd op de leefsituatie. Met andere woorden, het is afhankelijk van het feit of je zelfstandig woont of inwonend bent bij je ouders. - Zowel voor de kinderbijslag als de RWW-uitkering moet je tijdig als werkzoekende zijn ingeschreven bij het Gewestelijk Arbeidsbureau. - Ben je in staat een volledige baan te accepteren, maar geef je zelf de voorkeur aan een deeltijdbaan (minimaal de helft van de werkweek), dan beschouwt de sociale dienst je slechts gedeeltelijk werkloos en wordt de uitkering daarop aangepast. Heb je na maximaal één jaar nog geen deeltijdbaan gevonden, dan moet je naar een volledige baan omzien. - Je kan verplicht worden om een opleiding te gaan volgen als het Arbeidsbureau denkt dat je daarmee sneller aan een baan kan komen. De uitkering loopt dan door, terwijl de kosten over het algemeen door het Arbeidsbureau worden vergoed. Het zomaar gaan volgen van een dagopleiding zonder dat deze is aangewezen, is onmogelijk, als je nog geen 21 bent. Ben je ouder dan kan dat soms wel. - Wil je vrijwilligerswerk doen met behoud van uitkering, vraag daar dan toestemming voor aan bij de Sociale Dienst. Aanvragen moeten ongeveer drie weken voor de datum van ingang worden ingediend bij de Gemeentelijke Sociale Dienst, Simpelhuisstraat 1. Dagelijks van 08.30 uur tot 12.00 uur. O - Commissie Gemeentewerken, maandag 4 om 19.30 uur Secr. dhr. P. Meeusen (spreekrecht) - Adviesraad Welzijnsaccommodaties, dinsdag om 19.30 uur Secr. mej. C. Manuputty (spreekrecht) - Commissie Volksgezondheid en Milieubeheer, donderdag 7 om 16.15 uur Secr. dhr. M.C. Westveer (spreekrecht) - Commissie Onderwijs, maandag 11 om 16.00 uur Secr. dhr. H. Groesser (spreekrecht) - Commissie Financiële Zaken, dinsdag 11 om 16.00 uur Secr. dhr. N.A. Meijer (spreekrecht) - Commissie ROVOS, dinsdag 12 om 19.30 uur Secr. tst. 342 (spreekrecht) - Commissie Welzijn, woensdag 13 om 16.00 uur Secr. dhr. A.J. Wien (spreekrecht) - Commissie Verkeer, woensdag 13 om 19.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht) Eén dezer dagen kunt u de aanslag onroerend-goedbelasting 1985 aantreffen in uw brievenbus. De bezitters van een hond hebben onlangs de aanslag hondenbelasting 1985 ontvangen. Met betrekking tot beide gemeentelijke belastingen wordt hieronder aangegeven, hoe de aanslagen worden berekend, waar bezwaren ingediend kunnen worden en op welke wijze kwijtschelding/afschrijving aangevraagd kan worden. Onroerend-goedbelastingen 1985: De onroerend-goedbelasting bestaat uit twee belastingen, te weten: één van de gebruiker van het onroerend goed en één van de zakelijk genothebbende van het onroerend goed (in het alge meen de èigenaar, maar ook de erf pachter, vruchtgebx-uiker enz.). Belastingplichtigen. De onroerend-goedbelasting wordt jaarlijks geheven van de gebruiker van het onroerend goed; dat is degene die op 1 januari van het belastingjaar een onroerend-goed gebruikt en van dege ne die op 1 januari van het belasting jaar krachtens zakelijk recht het genot heeft van een onroerend goed.Als een gebruiker in de loop van een belas tingjaar verhuist, ook al gebeurt dat bijvoorbeeld op 2 januari dan moet hij toch over het hele jaar belasting beta len. Hetzelfde geldt voor de eigenaar van een onroerend goed. Verkoopt deze bijvoorbeeld op 2 januari zijn onroe rend goed, dan ontvangt hij toch een aanslag over het hele jaar. Wij willen er nog op wijzen, dat de eigendomso verdracht plaatsvindt bij inschrijving van de koopakte in de openbare regis ters van het kadaster. Meestal wordt bij verkoop door de notaris belasting verrekend tussen de koper en de ver koper. Belastinggrondslag De onroerend-goedbelasting wordt ge heven op basis van de waarde, die aan het onroerend goed in het economisch verkeer kan worden toegekend. Zeer algemeen komt dit neer op de ver koopwaarde van het onroerend-goed, wanneer dit onder normale omstan digheden en vrij te aanvaarden zou worden verkocht. Waardering Op grond van wettelijke bepalingen moeten de getaxeerde waarden min stens éénmaal per vijf jaren worden aangepast. De onder de onroerend- wing, gehele of gedeeltelijke sloop of wordt binnen zekere grenzen rekening een feitelijke bestemmingswijziging gehouden met de volgende uitgaven:- van het onroerend goed na 1 januari huur exclusief verwarmings- en ser- 1982. Met ingang van 1987 zal een nieu- vicekosten; - hypotheekrente van de we taxatie-waarde gaan gelden met 1 eigen woning (voor dit bedrag wordt januari 1986 als peildatum voor de aansluiting gezocht bij de voor huur- waardering. In verband hiermee zullen sibsidie geldende grens); - premies taxateurs binnenkort beginnen met de voor ziektekosteverzekeringef; - bij- hertaxatie van alle objecten in de ge- zondere kosten in verband met ziekten Voor de stadsvernieuwingsaktiviteiten is een rijksuitkering toegekend van 2.907.920,- Aan de gemeenteraad zal worden voorgesteld 1.080.000,- te bestemmen voor de geldelijke steun aan natuurlijke of rechtspersonen in het belang van de stadsvernieuwing. Het voorstel ligt tot 14 november ter inzage bij het gemeentelijke bureau Voorlichting. Schriftelijke inspraak tot die datum mogelijk bij b. en w. Op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis ligt tot 11 november ter inzage het ontwerp van de eerste herziening van het bestemmingsplan Reijershove. Tot dezelfde datum kunnen bezwaren tegen dit ontwerp dat betrekking heeft op het gebied tussen Spinhuisweg, Torenweg en Reijersweg, schriftelijk worden kenbaar gemaakt aan de gemeenteraad. meente. Tarief Over 1985 betalen gebruikers ƒ4,- en zakelijk genothebbenden ƒ7,27 per vol le ƒ3000,- getaxeerde waarde. Uit gaand van een woning met een getax eerde waarde van ƒ165.000,- bedraagt de belasting voor een gebruiker ƒ165.000,- ƒ3000,- x ƒ4,- ƒ220,- De zakelijk genothebbende moet betalen ƒ165.000,- ƒ3000,- x ƒ7,25 ƒ398,- Wordt in dit geval de woning door de eigenaar bewoond, dan moet ƒ618,- worden betaald. Bezwaarschrift Bezwaren tegen de aanslag onroe rend-goedbelasting kunnen binnen 2 maanden na dagtekening van de aan- slag ingediend lorden bij het college J15." .T/ï" en of invaliditeit. Geen rekening wordt gehouden met aflossingen en rentebetalingen van andere schulden. Het overblijvende bedrag is het netto besteedbaar (ge zinsinkomen. Geen kwijtschelding wordt verleend als u een vermogen heeft. Voor meer informatie kunt u een folder afhalen bij de Ontvanger der Rijksbe lastingen, Lange Noordstraat 29 te Middelburg. Hondenbelasting 1985 De hondenbelasting wordt geheven van degene die houder is van één of meer honden. De belasting bedraagt voor de eerste hond ƒ83,- per jaar. Voor iedere hond meer dan één van van burgemeester en wethouders. U moet echter wel aan uw betalingsver plichting voldoen. Als u de aanslag nog niet wil betalen verdient het aanbeve ling uitstel van betaling aan te vragen. Kwijtschelding onroerend-goedbelas ting Als u meent voor kwijtschelding in aanmerking te komen kunt u daarvoor een verzoek indienen bij de Ontvanger der Rijksbelastingen, Lange Noord straat 29, 4331 CB te Middelburg. U moet daarvoor dus niet bij de gemeente zijn. De Ontvanger hanteert bij de beoordeling van uw verzoek een aantal algemene richtlijnen. Gekeken wordt naar uw betalingscapaciteit (wat u kunt betalen naast de noodzakelijke kosten van levensonderhoud). Daarbij wordt uitgegaan van het netto-bes- betaald. leder die in de loop van het belastingjaar een hond aanschaft of er een hond bijneemt is verplicht hiervan binnen veertien dagen bij burgemees ter en wethouders aangifte te doen. Een formulier voor deze aangifte is ver krijgbaar bij de afdeling financiële za ken van de gemeentesecretarie. Be zwaren tegen de aanslag hondenbelas ting kunnen binnen twee maanden na dagtekening van de accept-girokaart worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders. KWIJTSCHELDING/AFSCHRIJ VING Met ingang van 1985 zal bij de honden belasting geen lager tarief meer ge hanteerd worden, indien het gezinsin komen van de belastingplichtige min der bedraagt dan het minimum-inko men. Indien een belastingschuldige niet in staat is, anders dan met buiten gewoon bezwaar, de belasting te beta len. kan afschrijving/kwijtschelding van deze gemeentelijke belasting ge vraagd worden. Kwijtschelding van hondenbelasting wordt alleen verleend voor de eerste hond. Hiervoor dient een speciaal aanvraagformulier te worden ingevuld. Dit formulier is verkrijgbaar bij bureau voorlichting ter gemeente secretarie. Stadhuisstraat 2. Verzoeken tot kwijtschelding van de gemeentelijke belastingen zullen uit sluitend na ontvangst van het formu lier in behandeling worden genomen. Het formulier dient te worden toege zonden aan burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA MIDDELBURG Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toestemming verleend de komende periode een huis-aan-huis collecte te houden: - Nationaal Jeugd Fonds van maandag 4 t/m zaterdag 9 no vember - Diabetes Fonds Nederland van maandag 11 t/m zaterdag 16 november Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde col lectebussen, ook als men met col lectezakjes werkt. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten zijn voorzien van een legi timatiebewijs dat zij op verzoek verplicht zijn te tonen. maandag Gehakt, erwtjes, wortelen, puree dinsdag Rundvlees, spruitjes, aardappelen woensdag Boerenkool met worst donderdag Jachtschotel, rode kool met appeltjes, puree vrijdag Gebakken kabeljouw, bietjes, puree Duchesse zaterdag Wat de pot schaft. goedbelasting vallende objekten zijn teedbaar gezinsinkomen. Dit wordt voor het belastingjaar 1982 opnieuw bepaald door de ontvangsten van u en getaxeerd met als peildatum voor de uw partner te weten: - loon, salaris, waardering 1 januari 1981. Deze taxa- pensioen, winst of sociale uitkeringen; ties gelden voor de jaren 1982 t/m 1986. - bijverdiensten, vakantiegeld en an- Uiteraard kan de getaxeerde waarde dere eenmalige uitkeringen; - alimen- worden gewijzigd door een verbou- tatie (ook voor kinderen). Daarbij Breeweg In verband met de slechte toestand van de Breeweg is een herbestratingsplan gemaakt, dat uitgaat van het zoveel mogelijk handhaven van de huidige bestrating en de breedte van de straat. Om te kunnen voldoen aan de toege nomen parkeerbehoefte, voorziet het plan in een uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen. Deze uitbreiding vindt plaats aan de linkerzijde van de weg, gezien vanuit de rijrichting voor het autoverkeer. Het parkeren aan de rechterzijde blijft onveranderd ge handhaafd, evenals het tegenstromen- de fietsverkeer. In een alternatief plan wordt het te bestraten gedeelte van de Breeweg te vens van snelheidbeperkende drem pels voorzien. Direct betrokkenen worden in de gelegenheid gesteld op donderdag 7 november a.s. om 19.30 uur in de Trouwzaal van het stadhuis (in gang Lange Noordstraat 1) beide plan nen in te zien en hun voorkeur voor één van deze plannen kenbaar te maken. Indien u van plan bent te komen ver zoeken wij u dit voor 6 november a.s. telefonisch door te geven aan Bureau Voorlichting van de gemeente, tel. 01180-26251. Segeersstraat Reeds enige tijd leeft de gedachte de Segeersstraat aantrekkelijker te ma ken. Daarom bestaan er plannen om de straat op één niveau te brengen, terwijl er wel een scheiding zal blijven bestaan - Commissie Culturele Zaken, donderdag 14 om 15.45 uur. Secr. mej. J. Cijsouw (spreekrecht) - Gemeenteraad, maandag 18 om 14.00 uur Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak gemaakt worden met de commissiesecretar(is)esse op het stadhuis. Tel. 26251. PLAATS EN AARD VAN VERKEERSMAATREGEL HET WERK 1. Brakst raat herbestrating Afgesloten voor alle verkeer 2. Selssingel tussen asfaltering Seisbrug en Olmen laan. Afgesloten voor alle verkeer 3. Ruytcrstraat aanleggen van Gedeelte tussen Piet schoonwater Heinstraat en Poelen- en riolering en daeleweg herbestraling 4. Noordweg herbestrating Gedeelte tussen Brig damme en Leliëndaalse weg afgesloten voor alle verkeer o Fietspad Poelendaeleweg herbestrating Gedeelte tussen Ruyter straat en Banckertplein afgesloten voor fietsers en bromfietsers fi Fietspad Kanaalweg herbestrating Gedeelte tussen het station en dansschool Janvier afgesloten voor fietsers en bromfietsers AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering tussen het rijen voetgangersgedeelte. Deze scheiding wordt gerealiseerd door middel van paaltjes, bloembakken, bankjes, vitrines, verlichting, e.d. Het rijgedeelte zal 4,25 mtr. breed worden. In de hele straat zal niet meer gepar keerd kunnen worden. Er komen dan ook geen parkeervakken, uitgezonderd één individuele en één algemene par keerplaats. Ook in de St. Barbaragang komen de parkeerplaatsen te verval len. De bedrijven in de St. Barbaragang en in het doodlopend gedeelte van de Segeersstraat dienen voor cliënten be reikbaar te blijven. Op de Londensekaai zal ter compensa tie van de verloren parkeerplaatsen in de St. Barbaragang en de Segeersstraat betaald parkeren worden ingevoerd. De ingang van de Segeersstraat vanaf de kaai zal voor voetgangers aantrek kelijker worden gemaakt. Er zullen er in deze straat geen speciale laad- en loszönes worden aangelegd. Tenslotte merken we op dat er éénrichtingver- keer zal worden ingevoerd, evenals een baatbelasting van ƒ8,57 per strekkende meter voor woningen en ƒ34,28 voor niet woningen. Gedurende de inspraakperiode liggen de stukken en de tekeningen tot 28 no vember ter inzage bij het Bureau Voorlichting van de gemeente, waar u dagelijks van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur terecht kunt. Op verzoek kan ook een informaties preekuur worden belegd, waarop iedere vragensteller 15 minuten tijd krijgt om zijn of haar vragen te bes preken met de behandelende ambte naren van de gemeente. Op dit spreek uur wordt dus alleen informatie ver strekt. Bij veel aanmeldingen voor in spraak kan een aparte inspraak bijeenkomst worden belegd. Wanneer slechts enkele personen hierom ver zoeken worden hun opmerkingen met de behandelend ambtenaar doorges proken. Woensdag 6 november houdt de gemeenteraad de jaarlijkse raadsexcursie. Op de fiets zal men een bezoek brengen aan de volgende projecten: zwembad Poelendaele, Chrompack, de molen aan de Veer se weg, sportpark N adorst-N assaulaan en Balans 17. Ter afsluiting zal de Middelburgse V. V. V. in het stadhuis uitleg over haar werkzaamheden geven. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telef jon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5