O O 3 BESCHERMD STADSGEZICHT Si. 8 oré Si's as S5" If Sa SL 3' 43 week mm CD 50 jaar Brandweer personeelsvereniging <D 3 <P m O g O O I O (D O" DE FAAM Woensdag 23 oktober 1985 MENU 'TAFELTJEDEKJE' week 28 okt.-2 nov. MIDDELBURG le Herziening Bestemmingsplan Reijsershove Vaststelling voorbereidingsbesluiten COLLECTEN TER INZAGE 23-30 oktober ww De Brandweerperso neelsvereniging Middel burg bestaat 50 jaar. Ter gelegenheid van dit jubi leum wordt de vereniging door burgemeester en wethouders een openbare receptie aangeboden in de burgerzaal van het stad huis op zaterdag 26 okto ber tussen 15.00 en 16.30 uur. De nieuwe verkeerslichteninstallatie- s bij de Stationsbrug zijn in werking gesteld. Het verkeer zal weer moeten wennen aan de nieuwe situatie. Het is namelijk al weer enkele jaren geleden dat het verkeer ter plaatse met lichten werd geregeld. Wanneer ieder zich aan de regels houdt kunnen situaties als op de foto niet meer voorkomen. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: -Subsidie voor warmte-isolatie van bestaande huurwoningen -Pas 65 krant -Over vandalisme -Buro voor rechtshulp a Op een aantal plaatsen in de binnen stad zijn parkeerplaatsen aangebracht, aangeduid met "Invaliden Algemeen". Voor de parkeerplaatsen op het Plein 1940 (vak 16), de Markt (achter het fri teskraam) en het Damplein moet nor maal worden betaald. De plaatsen op de Groenmarkt (2 st), het Zusterplein (1 st) en de Beenhouwerssingel (2 st) zijn gratis. Uit landelijke onderzoeken is gebleken dat ca. 14% van de gezinnen die in aanmerking komen voor huursubsidie door hun onbekendheid met de regels geen gebruik van deze mogelijkheid maken. Ook zijn er velen die de mogelijkheden van de Algemene Bijstandswet en andere wetten en regelingen niet kennei} en daardoor een stuk inkomen missen, dat men goed zou kunnen gebruiken bij een krappe beurs. In de komende maanden wil de Sociale Dienst in deze rubriek proberen informatie te geven over de wetten en regelingen die door de gemeente worden uitgevoerd. Als u vragen heeft die in deze artikeltjes kunnen worden behandeld, dan kunt u die inleveren bij het bureau Voorlichting. Ook als deze vragen betrekking hebben op sociale wetten die niet door de gemeente worden uitgevoerd, zal voor een antwoord worden gezorgd. Als het gaat om erg persoonlijke vragen, kan het nodig zijn u door te verwijzen naar een ambtenaar van de Sociale Dienst of een andere instantie. In dit eerste artikel zal worden ingegaan op de wijze waarop een beslissing binnen de Sociale Dienst tot stand komt. Het is voor velen onduidelijk waarom het zo lang duurt voor een uitkering is geregeld. Nieuwe cliënten kunnen dagelijks tussen 8.30 en 11.30 uur een aanvraag indienen. De ambtenaar die u te woord staat kan u globale informatie geven en u eventueel verwijzen naar andere instanties. Uw .aanvraag wordt 's middags ingeboekt en uw bevolkingsgegevens worden opgevraagd bij de burgerlijke stand. Vervolgens wordt de aanvraag toebedeeld aan een onderzoeksambtenaar die u na enige dagen uitnodigt voor een gesprek. Hierbij moet u de nodige gegevens overleggen, zodat beoordeeld kan worden of u in aanmerking komt voor financiële bijstand. De resultaten van dit gesprek worden vastgesteld in een rapport, dat door de juridische afdeling wordt getoetst. Misschien is dan nog aanvullende informatie nodig zoals loonstroken, stukken van echt- of boedelscheiding, hypotheekakten, nota's enz. Mogelijk moet daarna nog advies worden ingewonnen bij de Commissie Werkloosheidsvoorziening, als er sprake is van werkloosheid door eigen schuld. Daarna wordt het eindadvies gemaakt en de besluitenlijst opgesteld voor het college van burgemeester en wethouders, dat één maal per week vergadert. Het besluit kan hierna worden uitgevoerd. De beschikking wordt dan opgesteld en verzonden en de administratie berekent de uitkering en zet deze in de computer. Mocht echter de benodigde informatie op zich laten wachten, of moet er worden onderhandeld met bijvoorbeeld schuldeisers, dan kan deze periode ruimschoots worden overschreden. Als u hierdoor in financiële nood komt kunt u een voorschot aanvragen. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur betsteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, spinazie, aardappelen dinsdag Rundvlees, groentemix Mexico, aardappelen woensdag Runderlap, andijvie, aardappelen donderdag Zuurkool met worst vrijdag Saucijzen, rode bietjes, aardappelen zaterdag Kippepoot, erwtjes, aardappelen Op donderdag 24 oktober 1935 om 19.00 uur verza melden zich op de Markt een aantal mensen. De één met pet, de ander met hoed, zo te zien een gezelschap van uiteenlopende pluimage. Toch zijn ze allemaal met hetzelfde bluswater overgoten. Ze zijn allemaal lid van de onder het commando van de heer Bierman in 1931 opgerichte brandweerorganisatie. Die avond werd de "brandweerliedenvereniging" opgericht, met als doel de onderlinge band tussen de brand weerlieden te verstevigen. Geen overbodige luxe, gezien de kloof tussen de brandmeesters en de lieden met een lagere rang. In 1940 was er geen reden om het eerste lustrum feestelijk te vieren. Het bombar dement van 17 mei was de grootste krachtmeting voor het Middelburgse brandweerkorps. Onder lei ding van wijlen commandant A.J.W. Mathijsen werd al het mogelijke gedaan de rampschade te be perken. Dankzij de inspanning van de vereniging werd na de oorlog ook het college van brandmees- BESCHERMD STADSGEZICHT In de "Faam" van 9 oktober deelden we u mee dat de minister van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur samen met zijn collega van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer de gemeenteraad van Middelburg op 10 september j.l. een brief heeft gestuurd met als inhoud dat een bepaald gedeelte van Middelburg als beschermd stadsgezicht is aangewezen. In dit artikel willen we wat uitvoeriger op deze aanwijzing terugkomen. Het gedeelte dat als beschermd stadsgezicht is aangemerkt omvat het gehele gebied dat door de laat 16de-eeuwse vestinggordel en het Kanaal door Walcheren wordt omsloten, evenals het grootste ge deelte van de zóne direct buiten de singels, waar de bebouwing en de open ruimten nog een duidelijke band vertonen met de vestinggor del en de oude toegangstraten naai de binnenstad. Aan de zuidzijde van de stad is als begrenzing aan gehouden de as van het Kanaal door Walcheren, behalve ter plaatse van het station van de spoorwegen, dat vanwege zijn re latie met het tegenover gelegen gebied binnen het beschermde ge zicht is opgenomen. het omvangrijke Abdijcomplex, de Markt met het stadhuis, de Oude en Nieuw Haven en het Oostkerk plein met de markante Oostkerk. Ondanks omvangrijke verwoes- H Op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis ligt tot 11 november ter inzage het ontwerp van de eerste herziening van het bestemmingsplan Reijershove. Tot dezelfde datum kunnen bezwaren tegen dit ontwerp dat betrekking heeft op het gebied tussen Spinhuisweg, Torenweg en Reijersweg, schriftelijk worden kenbaar gemaakt aan de gemeenteraad. Door de gemeenteraad is op 23 september een voorbereidingsbesluit vastgesteld voor: - het perceel Statenlaan 194, voor de bouw van een garage - het gebied tussen Damplein en Spanjaardstraat in verband met de voorbereiding van een nieuw bestemmingsplan. Dit besluit en de daarbij behorende tekeningen liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Overleg Overeenkomstig het bepaalde in artikel 20 van de Monumentenwet zijn de gemeenteraad van Middel burg, Gedeputeerde Staten van verplaatst naar de zuidoever van het kanaal. Beroep Tegen het aanwijzingsbesluit kan beroep worden aangetekend bij de door de ministers van de beide eerdergenoemde ministeries vast gesteld op 19 augustus. Belang hebbenden hebben de mogelijk heid om binnen twee maanden na de verzenddatum van dit besluit bij de Kroon in beroep te gaan. De Waarom dit gebied? tingen gedurende de Tweede Zeeland en de Rijksplanologische Kroon. Het aanwijzingsbesluit is Wereldoorlog en de mede als ge- commissie gehoord inzake het volg daarvan doorgevoerde latere voorstel tot aanwijzing van Mid- saneringen zijn de historisch- delburg als beschermd stadsge- ruimtelijke structuur en de be- zicht. Zij het met enkele kantte- bouwingsschaal in overwegende keningen ten aanzien van de mate bewaard gebleven, niet in het voorgestelde omgrenzing, de ac- minst doordat daarmee in de na- tualiteit van het kaartmateriaal oorlogse wederopbouwperiode en enkele passages in de toelich- veVzenddatum van het aanwij- terdege rekening is gehouden, ting hebben deze instanties inges- zingsbesluit was 10 september. Dit Daarbij is het bebouwingsbeeld temd met het aanwijzingsvoorstel. betekent dat men tot 10 november van Middelburg buiten de wede- p>e gemeente Middelburg bracht beroep kan aantekenen. Inschrij- ropbouwgebieden, maar plaatse- terzake een uitvoerig commentaar ving van het aanwijzingsbesluit in lijk ook nog daarbinnen, buiten- ujti welk door Gedeputeerde Sta- een register door de Monumen- gewoon monumentaal. Ruim 1.050 ten werd onderschreven. Op ver- tenraad vindt pas plaats nadat de beschermde monumenten maken zoek van de gemeente zijn de be- beroepstermijn is verstreken of er deel van uit. bouwingsstroken aan de Lange het ingestelde beroep is afgehan- De bovengenoemde bijzondere Vielesingel, Vlissingse Singel en deld. kenmerken en kwaliteiten hebben Havendijk binnen de omgrenzing in de zin van de Monumentenwet van het beschermde gebied opge nomen en is een deel van een kwekerijengebied aan de Lange Vielesingel daarbuiten gelaten. het hoofdmotief gevormd voor het besluit tot aanwijzing van het be schermd stadsgezicht. Huidig karakter dient binnen één jaar de gemeente een bestemmingsplan, gericht op de bescherming van het be schermd stadsgezicht, te ontwik- Kenmerkend voor de Middelburg- Hoewel diverse veranderingen in Aan de zuidzijde is de begrenzing kelen c.q. vast te stellen. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toestemming verleend de komende periode een huis-aan-huis collecte te houden: - Nationaal Jeugd Fonds van maandag 4 t/m zaterdag 9 no vember - Diabetes Fonds Nederland van maandag 11 t/m zaterdag 16 noverber Bij het collecteren moet men ge bruik maken van verzegelde col lectebussen, ook als men met col lectezakjes werkt. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten zijn voorzien van een legi timatiebewijs dat zij op verzoek verplicht zijn te tonen. Een ontwerp van een nieuwe Hef fingsverordening verontreiniging oppervlaktewateren ligt tot 13 no vember ter inzage bij het Water schap Walcheren, Groenmarkt 10 en bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Dit ontwerp heeft onder meer betrekking op: - verlaging van de heffings maatstaf van 180 naar 136 gram - afschaffing van de gehanteerde correctieregelingen in verband met de wijze van lozen - aanslagregeling voor de zoge naamde kleine bedrijven - herziening van het standaard- volume van 100 naar 121 liter. Tijdens de inzagetermijn is het mogelijk bezwaren in te dienen bij het Waterschap. se stadsplattegrond is de schilsge- wijze uitleg vanuit de oudste kern, het ringvormige voormalige burgterrein, waarin de onderlinge begrenzingen tussen deze en de middeleeuwse stad, de 16de- eeuwse uitleg en de periferie nog overduidelijk herkenbaar zijn. Deze worden gemarkeerd door respectievelijk de gesloten bebou wingsgordel op de voormalige buitensingel van de burg, de mid deleeuwse binnengracht en de Nieuwe Haven en de eind 16de- eeuwse buitengracht. Daarnaast zijn de belangrijkste elementen in de historisch-ruimtelijke opbouw gebruik en vormgeving van open ruimten en de bebouwing in de loop der tijd hun sporen hebben nagelaten is de historische struc tuur van Middelburg in hoofdzaak bewaard gebleven. Weliswaar zijn in de na-oorlogse wederopbouw periode plaatselijk ingrijpende wijzigingen in de oorspronkelijke structuur aangebracht, maar een der belangrijkste elementen daar in, de burgring, werd in essentie gehandhaafd. Daarbij sluit de in die periode gerealiseerde nieuwe bebouwing in schaal, hoofdvorm en oriëntatie goed op de histori sche omgeving aan. Sinds in juni de gemeentelijke infor matiegids "Thuis in Middelburg" 1985/1986 werd uitgegeven, zijn bij het bureau Voorlichting regelmatig wijzi gingen en nieuwe gegevens voor dit gidsje gemeld. Wellicht wilt ook u "bij" blijven. Deze week daarom om te be ginnen een overzicht van de aange melde mutaties tot de rubriek "Sport". Wijzigingen/aanvullingen - blz. 9. Nieuwe burgemeester is mr. C. G. J. Rutten, Park de Griffioen 2, 4334 CJ - blz. 11. Gemeentesecretaris mr. A. Kerkhove is verhuisd naar Van Kleffenslaan 93,4334 HC, tel. 35223 - blz. 13. Nieuwe burgemeester zie blz. 9 - blz. 13. Nieuw adres mr. A. Kerkho ve zie blz. 11 - blz. 17. Nieuwe kabinetschef is mr. W. J. van Kooten - blz. 19. In plaats van directeur dienst Welzijnsaccomodaties nu plaatsvervangend directeur J. Vijk - blz. 31. L. Peperzak van CPN is ver huisd naar Beenhouwerssingel 50, 4331 ME - blz. 35. Inl. oppascentrale 't Zand nu Mw. N. Geissler, Vlissingsesingel 36, 4335 GA, tel. 15695 - blz. 37 onderaan, tel. 01100-3751 moet zijn 01110-3751 ters in de vereniging opgenomen. De brandweerlie denvereniging van 1935 heet nu Brandweerperso neelsvereniging Middelburg, waarvan elke actieve brandweerman lid is. Het korps telt 61 vrijwilligers en 13 beroepsmensen. Ook de oud-brandweerlieden zijn lid van de vereniging. Zij kunnen op de feest avond van 26 oktober meepraten over de brand van kerstnacht 1969, toen bij tien graden vorst een brand moest worden geblust op de hoek van het Molen water en de Nieuw Oosterse straat en de grote brand bij Cebeco op de personeelsavond van 1972. Burge meester en wethouders bieden de jubilerende vere niging een receptie aan in de burgerzaal van het stadhuis. PLAATSEN VERKEERSMAATKEG EI. 1. Brakstraat 2. Scissingeltussen Seisbrugen Olmenlaan. Afgesloten voor alle verkeer 3. Ruyterstraat Gedeelte lussen Piet Heinstraat en Poelen- daeleweg 4. Noordwcg Gedeelte tussen Brig damme en Leliëndaalse weg afgesloten voor alle verkeer 5. Fietspad Poelendaclcweg Gedeelte tussen Ruyter straat en Banckertplein afgesloten voor fietsers en bromfietsers 6. Fietspad Kanaalweg Gedeelte tussen het station en dansschool Janvier afgesloten voor fietsers en bromfietsers AARD VAN HET WERK herbestrating asfaltering aanleggen van schoon water en riolering en herbestrating herbestrating herbestrating herbestrating AANVANGS DATUM' In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering blz. 43. Secr. wijkver. Dauwendaele is geworden Mw. F. Poortvliet, Da- niëlsland 9,4337 BV, tel. 11286 blz. 44. Secr. wijkver. 't Zand is ge worden Mw. N. Geissler, Vlissings esingel 36,4335 GA, tel. 15695 blz. 45. tel. nr. b.g.g. 12416 van het St. Nicolaascomité is gewijzigd in 17841 blz. 51. Oostkerkwijkpredikant I. Korevaar is vertrokken blz. 51. Nieuwe kosteres Koorkerk gemeenschap is Mw. M. J. Jonge- rius, De Ruyterstraat 71, 4335 GJ, tel. 37065 blz. 55. Nieuwe scriba Chr. Gerefor meerde Kerk is K. Hegie, Pinakel 36, 4336 JD, tel. 37215 blz. 59. Nieuwe scholenlijst ver krijgbaar bij het gemeentelijk bu reau Voorlichting en bij Onderwijs, Stadhuisstraat 2 biz. 68. Secr. Ver. voor Chr. Onderw. te St. Laurens is veranderd in Mw. M. A. Sterk, v. Cittersstr. 63, 4333 KV, tel. 37972 blz. 71. Inspecteur Crousen van het algemeen voortgezet onderwijs is vertrokken. Nieuwe inspecteur nog niet bekend. blz. 76. Nieuwe secr. Zeeuwse Ont spanningsclub voor Doven is C. K. van Dalen, Rustenburgstr. 79. 4337 VT, (tekst) tel. 38519 blz. 82. Bezoekadres en openingstijd NVSH Middel-Zeeland komen te vervallen. Daarvoor in de plaats te lefonisch spreekuur via nr. 01100-21724, b.g.g. 01100-16905 blz. 91. J. Visser is in de plaats ge komen van dokter J. J. Jansen. Praktijkadres blijft hetzelfde. Privé-adres is Torentrans 9. 4336 JM, tel. 37431 blz. 91. Nieuwe huisarts: F. J. Heere, J. H. Huyssenstr. 15, 4336 AH, tel. 11501 (praktijk- en privé-adres het zelfde) blz. 93. Oogarts Mw. G. A. v.d. Berg is gestopt met werken. Zaterdag 2 november vindt het najaarsconcert van de Kon. Ver. Tot oefening en uitspanning plaats. Uitgevoerd worden werken van Honegger en Bruckner. Dankzij het Bomme v.d. Broeckefonds kunnen minder draagkrachtigen voor f 0,10 het concert bijwonen. Kaartverkoop bij de Sociale Dienst op 28 oktober tussen 3 en 4 uur. Afd. Parkeerpolitie Uv.'i auto staat op een plaats waar het verplicht is voor het parko ren te betalen. Sen parkeerplaats Invaliden Al geneen is alleen bestemd voor houders van een invaliden-parkeer kaart (mits zichtbaar geplaatst achter de voorruit). U dient dan echter tevens van de parkeer-automaat c.t^. parkcerme- ter gebruik te maken. Deze keer wordt volstaan met een waarschuwing Bij een volgende gelegenheid zal proces-verbaal worden opgemaakt. üe c.v.p. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5