/IRT F4SHI0N MVAUDEÜWAi /V1ENSNNE4R 11 11 1 Canada-avond mt 07 bet zakeebart pot weet er alles van nachtmerrie of werkelijkheid? 25% VOORDELIGER MET KLAVERTROEF-GLAS! Ti bin zaden Zelfmaakmodeshow trok ruim zevenhonderd belangstellenden Mode promotie-team "Aliënne ENKELFOCUS DUBBELFOCUS MEERFOCUS HEEFT MEER VOOR OGEN Dert Vlissingen houdt Panasonic en Technics-show by kallenberg kollektieL DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 23 oktober 1985 :l i VS. Walstraat 89 Vlissmgen leverbaar in alle ledikanten Groot nieuws voor bril- dragend Neder land. Rinck heeft nu z'n eigen merk brilleglazen: Klavertroef. Liefst 25% voordeliger. Perfecte kwaliteit. Wat een verschil! Een prijs/kwaliteitverhouding die u alleen vindt bij Rinck, één van de belangrijkste optiekzaken van Nederland. Met de brilleglazen van Klavertroef krijgt het eigen merk van Rinck een belang rijke uitbreiding. Klavertroef-monturen zijn al populair. Met prijskaartjes van f 45,- tot f125,- forceerde Rinck in 1979 een prijsdoorbraak die met enthousiasme werd ont vangen. Nu dus mon- dan lage prijzen hebben, maar vakkundigheid en veilig heid gaan vóór alles. Rinck blijft u objectief infomeren en in het voorkomende geval wijzen op alternatieven. Tenslotte. Of u bij Rmck een kleinigheidje koopt of u profiteert van lage prijzenbij Rinck zijn altijd alle garantie- en servicefaciliteiten van toepassing. Beproef uw geluk met Klavertroef Het voordeel hebt u in ieder geval. 55 W indsurfcentrum Zeeland verhuisd Bram de Bree 25 jaar bij Installatiebedrijf Suurmond "DOOR DE GOEDE SFEER EN DE PERSOONLIJKE CONTACTEN BEN IK BLIJVEN HANGEN" ^'<1 /v V kv- slapen veel mensen slapen in een bed om bang van te worden, een bed zó hard of zó slap, dat hun wervelkolom, bekken en schouders in een onnatuurlijke stand geforceerd worden. hoe is het mogelijk om op zo'n manier écht uit te rusten? dat kan niet langer zo! kom bij ons kijken naar het enige bed ter wereld met individueel instelbare vering. 22 buigzame latten, bevestigd in soepele rubberen gewrichten. het unieke lattoflex slaapsysteem. de latten en de speciale lattoflex matras steunen uw lichaam in elke welving en holte. uw wervelkolom ligt in de juiste rechte lijn, uw bekken en schouders komen niet in de knel (zie foto), zó slaapt u geheel ontspannen, om 's morgens ongewoon fit en uitgerust te ontwaken. lattoflex, slapen zoals u nog nooit geslapen heeft, geen nachtmerrie' maar.werkelijkheid, bij ons te zien. wij adviseren graag. er bestaat een bed voor elke rug die gezond wil blijven of wil worden: vraag schriftelijk of telefonisch de interessante latto- flex-folder, welke wij u gratis toezenden of praat eens met een adviseur van pot, hij kan u helpen om uw slaapkamerplannen in te vullen, schetsmatig maar ook heel kompleet. 119 slaap- en tienerkamers staan in onze 2000 m2 grote showroom, zeer fijne meube len van auping, hülsta, musterring, pullman, inter- lübke, treco, trüggelman en natuurlijk lattoflex. PQt elke dag geopend tot 18.00 uur. alleen vrij dags tot 21.00 uur. (let op: zondags gesloten), tel.: 01155-2010, toestel 36. Rinck Klavertroef is nu wel'n heel bijzondere troef... lÉÉ, .Az1*^1 V rinck IUUJl CU glcia V UUI CCH xjxj v wmivii. Middelburg: Lange Delft 8b, tel.: 01180-13792 (maandagmiddag open). R027 Zciek Het zelf maken van kleding zit in de lift. Tot die conclusie kwamen de organisatoren van de zelfmaak modeshow van Neue Mode die vo rige week woensdag in de Tromp- zaal van Britannia in Vlissingen ruim zevenhonderd belangstellen den trok. De zelfmaakmodeshow werd al weer voor het vijfde jaar gehou den door het Delta Stóffen hu is aan de Kanaalstraat 33 in Oost- Souburg en Naaimachinecentrum Hemelaar aan de Nieuwendijk 29 in Vlissingen. Beide zaken zijn nauw betrokken bij de zelfmaak- mode. Het Delta Stoffenhuis heeft de complete patronenreeks zoals die in het modeblad Neue Mode staan afgebeeld alsmede een groot assortiment modestoffen. en de naaimachines worden geleverd en tijdens de show gedemonstreerd door Pfaff-dealer voor Walche ren.Hemelaar. Ook het Stoffen huis toonde tijdens de show de nieuwste collectie herfst- en win terstoffen. Zes mannequins showden in vlot tempo een groot aantal creaties die uiteenliepen van mantels, jas jes, vrijetijdskleding, japonnen, rokken en blouses en er werd niet geschroomd om naar hartelust te combineren, zowel met kleding als met kleuren. In het avondpro gramma werd er bij ieder onder deel. de dertig creaties waren ver deeld in zes groepen, een dia-ver toning gegeven over de verwer king van de materialen en de ge bruikte stoffen. Bij de middag show kwamen de diavertoning en de pauze te vervallen. Er was op onthoud aan de grens geweest, zodat de middagshow een uur la ter begon dan was aangekondigd. Voor alle bezoekers was er een Tas met informatiemateriaal en het herfstnummer van Neue Mode beschikbaar. Een nieuw mode promotie-team aan het Zeeuwse firmament: de groep 'Aliënne' uit Vlissingen. onder leiding van Ali Wille. "Het idee om een mode promotie-team op te richten ontstond begin van dit jaar", vertelt Ali Wille. "Van uil mijn ervaring als visagiste kende ik nogal wat mannequins en dressmen. die allen solo werk ten. Van het een kwam het ander, en we besloten met een aantal van die mensen een groep te vormen. Officieel zijn we gestart op 17 ju li". Het team bestaat voorlopig uit twaalf mannequins en zeven dressmen, waarvan de meesten al een ruime ervaring achter de rug hebben. 'Aliënne' streeft er naar. de modeshows zo professioneel mogelijk te presenteren. "Dat betekent, dal wij veel aan dacht aan de presentatie geven, maar ook aan bijvoorbeeld de be lichting", vertelt Ali nog. Het eer ste optreden van 'Aliënne' als groep, vindt plaats op 25 oktober tijdens een modeshow in 'de Hooizolder' te Westkapelle, waaraan ook een aantal Vlissingse bedrijven hun medewerking ver lenen. "We beginnen langzaam", zegt Ali, "maar het is niet on denkbeeldig, dat we in een later stadium ons ook gaan richten op reclame en beurspromoties. De eerste contacten zijn al gelegd". Verder kan 'Aliënne' ook com plete modeshows verzorgen. Van model tot en met de eventuele kaartverkoop. Onder het motto 'Win een reis naar Canada', houden de samen werkende ANVR-reisbureaux in Zeeland op maandag, 28 oktober in de Schouwburg te Middelburg een film- en informatieavond over dit land. Met name in Zeeland zijn er nogal wat mensen die familieleden in Canada hebben, zodat er een druk reisverkeer is tussen Zeeland en Canada. Teneinde potentiële Canada-gan gers enigszins vertrouwd te maken met dit land. hebben de zeventien ANVR-kantoren contact gezocht met het Nationaal Canadees Ver keersbureau, Holland Overseas Travel en de Canadese Lucht vaartmaatschappij CP-Air om deze manifestatie op te zetten. Gedurende de avond worden een film en een niulti- diashow ge toond. die verschillende aspecten van Canada belichten en is er ge detailleerde informatie aanwezig. Als speciale attractie treedt in de pauze de 'CP-Air House Band' op en vallen er voor de bezoekers enige fraaie prijzen te winnen. Windsurfcentrum Zeeland heeft sinds kort een nieuw onderkomen gekregen in de Segeersstraat in Middelburg. "Ons vorige pand. aan de Kinderdijk, beviel eigen lijk niet zo best", weten de eige naars Klaas Pirson en Robbert- Jan Das te vertellen. "We hadden wel zes verdiepingen, maar er was slechts één ruimte geschikt om orize klanten te ontvangen. Toen dit pand aan de Segeersstraat be schikbaar kwam, hebben we di- rekt besloten te verhuizen". Het huidige pand heeft een verkoop ruimte van circa zestig vierkante meter, waar behalve de surfplan ken. ook de zeilen, accessoires en kleding zijn uitgestald. Achter de winkel is een ruime werkplaats. Windsurf Centrum Zeeland is voornamelijk gericht op de ges pecialiseerde surfer: de liefheb bers van het brandingsurfen en de surfers die puur op snelheid va ren. "Maar natuurlijk is bij ons ook de recreatiesurfer welkom. Alleen kunnen wij hem niet alles bieden", vertelt Klaas. De zoge naamde 'funboards' en de snelle planken, worden in eigen beheer gemaakt, evenals de zeilen. Bovendien fabriceert het surfcen trum nog 'apres surf kleding', die net als de planken en zeilen onder hel merk 'locals only' op de markt worden gebracht. Voor wat be treft de toekomst is het duo opti mistisch. "We hebben onze klan ten in heel Nederland en zeker de specialiseerde surfer heeft ons weten te vinden", aldus de twee eigenaars, die het vierdejaar van hun zakelijk bestaan ingaan. Firma Dert houdt in de zaak aan de Nieuwendijk in Vlissingen een show van de nieuwste aparatuur die de Matsushita Electric-fabrie- ken op de markt brengen onder de namen Panasonic en Technics. De bovenverdieping van de winkel is ingericht met het neusje van de zalm op het gebied van het video en hifi-gebeuren van beide mer ken. Panasonic toont een aantal moge lijkheden die de video-apparatuur biedt om de banden ook voor het audio- gedeelte optimaal te be nutten. waardoor pure hifi wordt verkregen op de videotape, die kwalitatief hoger ligt dan de nor male cassetteafspeelapparatuur. Flet voordeel ervan is dal er vier uur aaneen hifi kan worden afge- sluisterd. Bij Technics ligt het accent op de compactdisc die veelal is uitgerust met frontloading. Een complete set: compactdisc, versterker, tuner en cassettedeck neemt bijzonder weinig ruimte in. De hoogte ligt rond de veertig centimeter en de apparatuur is dertig centimeter breed. Om ruimtewerking in de muziekweergave te verkrijgen wordt er met voorgrond- en achtergrondspeakers gedemon streerd waardoor het quadrofo- nie-idee wordt benaderd. Een aantal cassettedecks is uitgerust met dubbclcassettes waardoor kopiëren wordt vergemakkelijkt. Vorige week vrijdag werd de Pa- nasonic/Technics-show geopend en tijdens de openingsdag kwa men er al veel bezoekers. De show is nog te bekijken tol en met za terdag 26 oktober. Toen elektromonteur Bram de Brec 25 jaar geleden in dienst kwam bij het Installatiebedrijf Suurmond in Souburg, had hij nooit gedacht het zo lang vol te houden. Hij was toen 22 jaar en had al heel wat werkgevers 'ver sleten'. De Bree, die toen in Kou- dekerke woonde, had zelfs al bui ten de provincie Zeeland gewerkt. Maar de goede sfeer binnen het bedrijf en de persoonlijke contac ten met de klanten gaven de doorslag. De Bree 'bleef hangen'. En dat betekent dat de jubilaris nu uitgebreid in het zonnetje wordt gezet. Eerst tijdens een receptie voor vrienden en relaties in zaal 'Rehoboth' in Souburg en aan sluitend een besloten bijeenkomst met familie, collega's en werkge vers. in bistro Juliana in Middel burg. Bram de Bree. inmiddels opgeklommen tot eerste monteur, kwam bij hel bedrijf, dat toen nog werd geleid door de nu al 78- jarige Joh. Suurmond. Later werd zoon Jac. Suurmond zijn werkge ver en inmiddels zijn er ook de twee kleinzoons Rijnco-Jan en Theo in de zaak werkzaam. Een familiebedrijf dus, waarin De Bree volledig is opgenomen even als zijn collega Kees van Nieu- wenhuijzen. die ook al twintig jaar bij Suurmond werkt. "Het is bij zonder prettig werken. Ik ben nog nooit met 'de pest' in naar m'n werk gegaan. Je bent altijd onder de mensen en dat persoonlijk contact vind ik erg belangrijk, vandaar dat ik er ook ben blijven hangen. Wij hebben vijfentachtig procent klantenwerk. Dat bete- kent zeer gevarieerd werk waarbij veel eigen inbreng wordt verlangd en dat is prettig. Want het werk in nieuwbouw is vaak eentonig en saai", vindt de jubilerende elek tromonteur. Ook over de sfeer binnen het bedrijf is de Bree vol lof. "Er wordt altijd rekening ge houden nietje problemen: ook in de privé-sfeer en dat vind ik heel belangrijk. Van de andere kant moet je dan ook niet te beroerd zijn om eens een paar uurtjes lan ger te werken als dat nodig is". Zijn werkgevers zijn eveneens erg tevreden. Rijnco-Jan Suurmond hierover: "We hebben een hecht team. Je weet wat je aan elkaar hebt en dat is erg belangrijk voor de sfeer binnen het bedrijf.": en: "De Bree heeft ook een goed bouwkundig inzicht waardoor hij de klanten vaak van advies dient en bovendien heeft hij een scherp geheugen. Hij weet zich installa ties van jaren terug nog precies te herinneren en daarvan hebben we al veel gemak ondervonden." Bram de Bree heeft in de loop der jaren een vertrouwenspositie op gebouwd. ook bij de klanten. "Het komt wel voor dat de klanten weggaan met de mededeling: je vindt het wel, ik ben vanmiddag weg. Alles ligt dan open en bloot voor het grijpen: geld en sieraden. De mensen stellen dan een groot vertrouwen in je en dat is bijzon- Foto: Links jubilaris Bram de Bree. daarnaast Joh. Suurmond. Rijnco- Jan Suurmond en Jac. Suurmond. Theo ontbreekt op de foto. Hij was enkele dagen op zakenreis. der prettig", verzekert De Bree, die ook wel eens minder prettige werkc standigheden tegenkomt. I k' F r eens enkele dagen tussen de rkens moeten werken. Er me t in hun onderkomen een in stallatie worden vernieuwd. Maar het stonk daar zo erg dat we voordat we naar huis gingen par fum opspoten om de lucht wal kwijt te raken". Als De Bree een maal op zijn praatstoel zit is hij moeilijk te stuiten en hij vertelt 'met smaak' over een pot ver schraalde urine - van zo'n veertien dagen oud - die hij eens onder een bed tegenkwam of over een afwas die van drie weken was opgelo pen. "Je maakt van alles mee, leuke dingen, maar ook minder plezierige voorvallen, maar dat hoort er nu eenmaal bij", vindt Bram de Bree, die er overigens niet naar uit ziel dat hij vaak wakker ligt over die minder ple zierige zaken. Het bouwkundig inzicht van De Bree komt ook van pas bij de adviezen die hij nogal eens moet geven aan de doe-het /elver, die bij Suurmond zijn ma terialen komt halen. De Bree komt dan vaak met ideeën waar aan nog niet is gedacht en die be ter en vaak goedkoper zijn dan aanvankelijk was gedacht. Dal is de mening van Rijnco-Jan Suur mond, die in het bedrijf de ver kooptechnische zaken behandelt, en voor technische 'bijstand' no gal eens terug moet vallen op Bram de Bree. De jubileumrecep tie is vrijdag 25 oktober zoals ge zegd is zaal 'Rehoboth' in Oosl- Souburg-van 17.00 lot 19.00 uur^

de Faam | 1985 | | pagina 21