Minitheater: Na afloop napraten De Faam en De Vlissinger De voordelige weg naar uw klanten Tentoonstelling Videoprimeur bij foto Verschoore in Vlissingen Junioren Veere kregen nieuwe kleding Goudswaard-intertovs hield Lego bouwwedstrijd GROENTEHAL SCHOUT DE FAAM Woensdag 23 oktober 1985 Wintervoorraad aardappelen Nu bestellen: 23,50 GROTE KARMIJN Cfl ODSN o en COX ORANJE O QC BANANEN EN DRUIVEN SPOTGOEDKOOP! MIDDELBURGSE IJSCLUB Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering carcoating zeeland bv hand- of moesappel 3 kgw J w W 2 kg. voorMm J W W 3 kg. vanafJ W W Vrijdag en zaterdag: Groenten, grote sortering. A He dagen voordelig! Breeweg 47, Middelburg Ooit een oud gymnastieklokaal, maar met behulp van een ge meentelijke subsidie een een aan tal vrijwilligers omgetoverd lot het Middelburgs Minitheater. Het onderkomen van de Stichting Middelburgs Toneel aan de Ver- werijstraal in Middelburg. Een theater, dat plaats biedt aan max imaal honderd bezoekers en waar de toneelavond niet afgelopen is met het vallen van het doek. maar waar men nog even gezellig 'na zit'. ..Dat is ook de bedoeling van dit theater", meent de voorzitter van de stichting, de lieer G. Bayens. ..Een theater moet sfeer hebben, je moet met elkaar of met de acteurs na afloop kunnen na praten over hetgeen er vertoond is. En dat gebeurt dan ook in ons theater". De in de zaal geplaatste tafeltjes, stoelen en een kleine bar zorgen er voor dat na de voorstel ling hel theater verandert in een gezellig café. waar het niet alleen goed toeven is. maar ook uitno digt tot een gesprek. Het streven van de stichting is. om elke zater dag een programma te brengen. Het seizoenprogramma wordt uitgezocht door een programma commissie. bestaande uit een aantal prominenten uit de Zeeuwse theaterwereld. Naast uitvoeringen van het 'eigen' Mid delburgs toneel en de 'inkoop' van de goede beroeps- en betere ama teurgezelschappen. heeft ook hel zogenaamde particulier initiatief de kans om op te treden. Het Middelburgs minitheater heeft overigens nog één maxi-wens: een eigen piano: al was het maar een gebruikte. op maandag 4 november 1985 te 8 uur n.m. restaurant 'De Huifkar', Markt, Middelburg, agenda omvat de gebruikelijke punten. de secretaris in De de anti-roestspecialisten op het gebied van personenwagens, bedrijfswagens, bussen, boottrailers, caravans, speciaal-carrosserieën industrieterrein zuid anthony fokkerstraat 77 goes telefoon 01100-15784 Om Walcheren huis-aan-huis te bereiken heeft u twee wel héél aantrekkelijke mogelijkheden ter beschikking: De Faam en De Vlissinger. U kunt ze beide inschakelen. Maar u kunt ook een keuze maken tussen beide titels, als heel Walcheren niet tot uw doelgroep behoort. Inhoudelijk zijn de bladen vrij wel identiek, op de advertenties na. Dezelfde goed verzorgde artikelen sieren de pagina's van zowel De Faam als die van De Vlissinger. Tel daarbij tal van veelgelezen rubrieken zoals die van de Zeeuwse overheid „Abdij nieuws", „Zaken zijn Zaken". „Uit het Zakenhart" en veremgingsnieuws, tips en besprekingen over film, podium en tentoonstellingen en de kennelijk door de lezers zéér gewaardeerde serie oude schoolfoto's. In totaal zit ruim 20% van de inhoud vol met lokale en regionale nieuwsfeiten. Tel daarbij op, dat uit onderzoek is gebleken dat ook advertenties in de huis-aan-huisbladen als informatie worden beschouwd en het zal u duidelijk zijn waar om De Faam en De Vlissinger een hoog gemiddeld bereik scoren. Komende vrijdag en zaterdag zal er in hotel "BRITANNIA" te Vlissingen een verkoopexpositie worden gehouden. Te zien en te koop zijn vele kunst- en gebruiksvoorwerpen uit diverse landen zoals: AFRIKA: Beelden en maskers van diverse stammen zoals: Senufo. Dogon. Bambara. Dengese. Luba. Tjok- we. Uit Zaïre een grote zending houtsnijwerk van meer recente aard. maar ontzettend mooi cn be taalbaar. Bronswerken afkomstig van de Bobo stam. Stuk ken die gegoten zijn volgens de "cireperdue-me- thode" (verloren vorm)- BALI: Uit Bali een collectie van houtsnijwerk waaronder: danseressen, vissers, hanemannen en garuda's. CHINA: Het land dat veel geduld uitstraalt in zijn snijwerk. dal te zien is aan de geweldige finesse waarmee alles is uitgesneden. INDIA: Hiervandaan komen veel kleine snuisterijen zoals: onderzetters, olifantjes, enz. Sieraden: Sieraden afkomstig uit verschillende landen. Hiervan is een aparte stand ingericht. Deze bijoux's zijn allen handwerk en vervaardigd uit natuurlijke materia len zoals: Parelmoer. Turquis. Malagiet. Koraal, Bloedkoraal. Tijgeroog, Jade en Zilver. De toegang is uiteraard gratis. Openingstijden: VRIJDAG 25 VAN 14.00 - 21.00 uur ZATERDAG 26 VAN 10.00 - 17.00 uur. Voor de echte video-liefhebbers valt er in de week van woensdag 30 oktober tot en met zaterdag 2 no vember een Nederlandse primeur te zien. In die periode, houdt Foto Verschoore, aan de St. Jacobs- straat in Vlissingen een JVC-pro- duktpresentatie. De Nederlandse primeur, die bij Verschoore te zien valt, is de gloednieuwe JVC-videorecorder met een verbeterd VI IS-systeem, dat twintig procent kwaliteitsver betering oplevert. Verantwoorde lijk voor deze kwaliteitsverbete ring is de vierkoppentechniek. die normaliter voor speciale effecten gebruikt wordt. Behalve de ge noemde recorder, staan er na tuurlijk nog meer JVC'-produkten. zoals bijvoorbeeld een portable videolamp en een videomontage exchanger. Dit apparaat zorgt er voor. dat er geen kwaliteitsverlies optreedt bij hei overnemen van videobanden. Een technisch advi seur van JVC is aanwezig om de tentoongestelde apparatuur te de monstreren. loudsmid/juwelier D.F. Alexander uit Veere, heeft hel eerste junio ren-elftal van de voetbalvereniging 'Veere' in het nieuw gestoken. Op de foto de volgende spelers: staand van links naar rechts: sponsor D.F. Alexander, trainer C. Corstanje, elftalleider C. de Rijke, Martin Koppejan, Hans Zondervan, Johny de Rijke. Alfred Maljaars, Edwin de Graaf. Jan Zondervan en Ad Duvekot. Zittend: Johan van Eijzeren. Kees Mesu. Rcné Koster, Edo ten Voorde, Leo de Looff, Han Dekkeren Karei-Jan Meeuwse. De Middelburgse Burgpromena de leek afgelopen woensdag even op'Lego-stad'. Ruim vierhonderd kinderen deden mee aan een Le- go-bouwwedstrijd, die was uitge schreven door speelgoedwinkel Goudswaard, in het kader van veertig jaar Burg en vijftien jaar promenade. Aan lange kramen konden de kinderen variërend in de leeftijd van vier tot twaalf jaar aan hun bouwsels werken, waar voor duizenden Legostenen be schikbaar waren. De organisator van dit bouwfes- lijn. de heer W. A. Goudswaard, was er beduusd van. „Ongelofe lijk. We hadden de deelnemende kinderen in eerste instantie in twee groepen ingedeeld. Maar om alle kinderen aan bod te laten ko men. hebben we er zes groepen van moeten maken. Zo druk was hel." De kinderen zelf amuseer den zich opperbest. De moeder van de achtjarige Danny Pol Biet vertelt dat haar zoontje thuis wel tien kilo Legostenen heeft liggen. „Elke dag speelt-ic er mee en dan ligt de hele vloer bezaaid met ste nen. Bij het opruimen gaat alles in een grote lade en het 'kleine spul" zuig ik met de stofzuiger op." De heer Goudswaard, zelf een fervent Lego- bouwer, kan er over meepraten. „Met dit speelgoed, als je hei tenminste speelgoed wilt noemen, is van alles mogelijk. Voor de kleinsten zijn er speciaal Lego-bouwdozen met allerlei uit breidingsmogelijkheden. Als je er eenmaal mee begint, ga je steeds verder en is er eigenlijk geen op wm Eén van de dcelnemertjes houden aan." Hij weet verder nog te vertellen, dat er een bouwdoos in de handel is met een Lego-au- tomodel. met alles er op en er aan. „Als je die auto in elkaar kunt zetten, weet je precies hoe een auto werkt. Versnellingsbak, zui gers. differentieel, krukas, noem maar op. En alles werkt. Maar dan pralen we wel over het neusje van de Lego-zalm." De kinderen, die builen met de stenen bezig zijn.! zijn daar voorlopig nog niet aan. toe. Zij hebben het veel te druk met het maken van de garages, poppen, vliegtuigen, huizen en' Wat dies meer zij. Er valt met het bouwen ook nog een prijsje te verdienen. De jury.' bestaande uit Guus Marquinie. Jan Smeekens en de clown Pina- rio. die de gehele dag de jeugd met grappen cn grollen vermaakt.' hebben de handen vol met het; beoordelen van de werkstukken. „Er wordt gelet op het idee. hel inzicht, de fantasie en de uitvoe ring", weet Guus Marquinie te. vertellen. „Tot nu toe zijn we als jury vrij eensluidend geweest in onze beoordeling". Van elke; groep krijgen de eerste drie ge-: plaatsten een prijsje, dal hoe' kan het anders uit een doos] Lego bestaat. Alle kinderen die hebben meegedaan aan de bouw wedstrijd, ontvangen het diploma 'Bouwmeester'. Zo rond een uur of vijf zit het er op en kunnen de duizenden stenen weer worden opgeborgen. Vanaf die lijd is Le gopromenade weer gewoon Burgpromenade' geworden.

de Faam | 1985 | | pagina 10