9Q a. 52 I H s4 O O m o Si Sire m c &3 *5" Collecten 42 week ■81 Zeeland helpt Nepal WE 8 O "8 <D DE FAAM Woensdag 16 oktober 1985 MENU 'TAFELT JEDEKJE' WIJZIGING VERDEEL- BESLUIT SUBSIDIEVE RORDENING STADS VERNIEUWING Ie HERZIENING BES TEMMINGSPLAN REI- JERSHOVE VASTSTELLING VOORBEREIDINGSBE- SLUITEN De ontwerp-begroting 1986, die in november door de gemeenteraad zal worden behandeld, ligt vanaf heden voor u ter inzage op het Bureau Voorlichting. Tevens wordt de begroting in bruikleen gegeven. Tegen betaling van 254,- is de begroting uw eigendom. <p m Naast het feit dat de familie Rutten zal trachten iedereen, die ter gelegenheid van de installatie van de heer Rutten als burgemeester belangstelling heeft getoond, zoveel mogelijk persoonlijk te bedanken, stelt de familie er tevens prijs op dit eveneens langs deze weg te doen. Uw belangstelling heeft hen een onvergetelijke dag bezorgd. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: - Inbraakpreventie - Ingebroken! Wat nu? - Bezittingen bijzondere waarde (registratieformulier) - Gemeentelijke Kredietbank - Grammofoonplaatje "Jan Vandaal" Woensdag 6 november a.s. zal de ge meenteraad de jaarlijkse raadsexcur- sie houden. Momenteel wordt hiervoor een programma samengesteld. Tussen 9.00 en 17.00 uur zullen de raadsleden op de fiets een aantal Middelburgse pro jecten, instanties enz. bezoeken. Het definitieve programma laten we u nog weten. Deze week willen wij u attenderen op de eenmalige uitkering 1985. Wie alleen of samen met één of meerdere personen van een minimum-inkomen moet levenkan deze uitkering aanvragen. Anders dan in voorgaande jaren is deze uitkering alleen bestemd voor diegenendie deze ook vorig jaar hebben ontvangen. Ook de wijze van aanvragen is gewijzigd. Zij die in 1984 de eenmalige uitkering hebben ontvangen hebben de afgelopen maand een aanvraagformulier thuis gekregen. Het is raadzaam dit formulier zo snel mogelijk terug te sturen zodat de uitkering nog in 1985 kan worden uitbetaald. 15 november is de laatste dag dat het aanvraagformulier bij de Sociale Dienst kan worden ingeleverd. Wanneer u geen formulier hebt gehad en vorig jaar toch een éénmalige uitkering hebt ontvangen kunt u dit formulier bij de Sociale Dienst van de gemeente ophalen. De éénmalige uitkering is bedoeld als compensatie voor het verlies van koopkracht in het afgelopen jaar. Een verlies dat ontstond doordat prijzen voor eten, goederen, diensten en woonlasten, enz. zijn gestegen terwijl de uitkeringen vrijwel gelijk gebleven zijn. Wanneer men een inkomen heeft dat iets meer is dan het sociaal minimum, dan kan nog recht bestaan op een deel van dehéénmalige uitkering. Is die echter minder dan f 50,-, dan wordt deze niet meer uitbetaald. Voor nadere informatie over de éénmalige uitkering kunt u altijd contact opnemen met de Sociale Dienst. N i 7T ZD CM i-H Sh CM V O "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur betsteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, witlof, aardappelen dinsdag Rundvlees, sperziebonen, aardappelen woensdag Runderlapjes, erwtjes, worteltjes, aardappelen donderdag Klapstuk, hutspot vrijdag Kuikenborst, appelmoes, aardappelen zaterdag Wat de pot schaft Deze actie is begin dit jaar op initiatief van Provinciale Staten gestart. Het doel van deze actie is om geld in te zamelen opdat de kinderen op het platteland van West-Nepal goed onder wijs kunnen krijgen. Daarom richt de actie zich ook voornamelijk op het beschikbaar stellen van bouw- en leermateriaal voor schooltjes. Eén schooltje kcst rond de 11.000,- 8.500,- bouwkosten en 2.500,- inrichtings kosten). Omdat het gaat om ondersteuning van onderwijsprojecten, die door Unicef samen met de Nepalese regering worden uitgevoerd, ligt het in de lijn dat ook de Zeeuwse scholen actief bij de actie worden betrokken. De scho len hebben de mogelijkheid in de lessen extra aandacht aan Nepal te besteden. In dit verband kan bijvoorbeeld gedacht worden aan het op zetten van een schoolproject "Nepal". Om dit mogelijk te maken is er voor de scholen een Maandagmiddag, 21 oktober komt de gemeenteraad om 2 uur in de raadzaal bijeen voor het afwerken van de agenda van de oktober-raad. U kunt deze vergadering, onder voorzitterschap van burgemeester-Mr. Chr. G.J. Rutten, bijwonen door zitting te nemen op de publieke tribune. Deze is bereikbaar via de Chourtoren op de hoek van de Markt en de Lange Noordstraat. Vaststelling notulen van de vergade ring van de raad der gemeente Mid delburg, gehouden op 17 juni 1985. 85-331 Mededelingen en ingekomen stukken 85-327 Benoeming tot lid en plaatsver vangend lid in de vaste commissie van advies en bijstand voor het verkeer. Voorgesteld wordt de heer D. Bouw man te benoemen tot lid en de heer D. Anbeek tot plaatsvervangend lid van de commissie. 85-352 (Her)benoeming leden Commis sie van Beheer van de Schooltandart sendienst op Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland (W). Voorstel: Overeenkomstig de aanbe veling van de Commissie van Beheer tot (her)benoeming van de zes leden over te gaan. 85-358 Appèls Hiroshima en Nagasaki. Tijdens de in Japan gehouden wereld conferentie van burgemeesters voor vrede door solidariteit tussen steden werden een tweetal vredesappèls aan- Verzoek om rente en aflossing te ga- vaard. Voorgesteld wordt deze appèls randeren van een aan de woning- te onderschrijven. bouwvereniging Middelburg te ver- 85-337 Beschikbaarstellen krediet voor strekken geldlening t.b.v. 8 premie aanschaffing van 2 portofoons t.b.v. de huurwoningen aan de Nieuwe Haven brandweer en de Schuitvlotstraat. In verband met optredende storingen 85-340 Garantie geldleningen ten be dienen 2 portofoons van de brandweer hoeve van de bouw van 114 woningen vervangen te worden. Hiervoor wordt aan de Vrijlandstraat, een krediet van 7.961,- gevraagd. Verzoek om rente en aflossing te ga- 85-355 Rijksnota Regionaal Sociaal- randeren van een aan de woning- Economisch Beleid 1986-1990 bouwvereniging Middelburg te ver- Voorstel: Adhesie betuigen met de strekken geldlening t.b.v. 84 van de 114 brief van de Kamer van Koophandel woningen die zullen worden gebouwd m.b.t. handhaving van het niveau van als gevolg van de aftopping van de to- de beschikbare gelden uit het voor- renflat in de Jacob Schottestraat. waardenscheppend beleid. 85-333 Voorstel tot afwijzing aanvraag 85-320 Vaststellen Verordening tot om gemeentegarantie voor de aankoop wijziging van de verordening op de van een eigen woning heffing en invordering van precario- 85-334 Herschikking aandelenbezit rechten en retributies. N.V. PZEM Voorgesteld wordt de tarieven voor Door een besluit tot herschikking van 1986 te verhogen met 2,5%, overeen- het aandelenbezit heeft de gemeente komstig het verwachte inflatiepercen- recht op 43 aandelen meer dan zij nu in tage voor 1985. bezit heeft. Voorstel: Tot aankoop van 85-322 Vaststellen verordening tot wij- deze aandelen ad 1.000,- nominaal ziging van de Legesverordening overgaan. Voorgesteld wordt de in de legesveror- 85-347 Aanwijzingsbesluit tot be- dening opgenomen tarieven, inclusief schermd stadsgez ht amdenz8mmen- de bouwleges en de leges welstands- stad van Middelburg commissie met 2,5% te verhogen, over- Bij beschikking van 19 augustus 1985 eenkomstig het verwachte inflatieper- van de Minister van WVC en diens centage voor 1985. ambtgenoot van VROM is de binnen- 85-351 Verhoging begrafenisrechten stad van Middelburg aangewezen als Voorstel de begrafenisrechten voor beschermd stadsgezicht in de zin van ken. Voorgesteld wordt dit bedrag ter beschikking te stellen. 85-339 Garantie geldlening ten behoeve van de renovatie van 8 binnenstads woningen 1986 met 7 Vè% te verhogen. De crema tierechten behoeven niet te worden de Monumentenwet. Voorgesteld wordt het aanwijzingsbesluit voor verhoogd. Voorts dient de verordening kennisgeving aan te nemen, op enkele punten te worden aangepast. 85-338 Vaststellen van herziene exploi- 85-319 Vaststellen Verordening tot tatie-opzet "Breeweg V" wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van scheep vaartrechten in de gemeente Middel burg. Voorgesteld wordt de tarieven te ver hogen met verwachte Na de vaststelling van de exploitatie- opzet in 1981 zijn een aantal wijzigin gen opgetreden, zodat een herziening exploitatie-opzet moet worden vast gesteld. 2,5%, overeenkomstig het 85-342 Vaststelling 26e begrotingswij- inflatiepercentage voor ziging 1985 1985. Een reeële verhoging van de Voorstel tot vaststelling van een aantal huurprijs van het aan de watersport- begrotingswijzigingen. vereniging "Arne" verhuurde water is nog in studie. 85-321 Vaststellen wijziging Verorde ning bezichtigen Stadhuis en beklim men Abdijtoren. In het kader van de jaarlijkse aanpas- 85-303 Automatiseringsnota 1985 Een aantal zaken aan het computer netwerk, de schijvengeheugens en het intern geheugen behoeven dringend uitbreiding, waardoor op verschillende plaatsen bij gemeentelijke diensten Betegeling biedt een afdoende oplos sing. Gevraagd wordt derhalve een krediet te verlenen, zodat tot betege ling kan worden overgegaan. 85-336 Afrekening 1984 extra bestuurs- kosten minderhedenbeleid Ingevolge de "Tijdelijke Bijdragerege ling extra bestuurskosten minderhe denbeleid zend de gemeente jaarlijks aan de minister van Binnenlandse Za ken een door de gemeenteraad vast gesteld verslag waarin is aangegeven hoe de door deze minister beschikbaar gestelde middelen zijn besteed. Voor stel: De in 1984 gemaakte kosten aan merken als extra bestuurskosten min derhedenbeleid en het verslag over dat jaar goedkeuren. 85-346 Beschikbaarstellen krediet voor vervanging van het gevelplastiek aan het gymnastieklokaal Westmede De door Peter de Jong vervaardigde plastiek is dermate beschadigd dat re paratie niet meer mogelijk is. Het beeld dient te worden vervangen door een minder schadegevoelig kunstwerk. De kosten zullen 5.850,- bedragen. Hier voor wordt een krediet gevraagd. 85-353 Subsidiëring van godsdienst- en levensbeschouwelijk vormingsonder wijs Voorgesteld wordt tot vaststelling van de regeling van de gemeentelijke bij drage voor het geven van godsdienst en levensbeschouwelijk vormingson derwijs op de openbare basisscholen in de gemeente Middelburg. 85-345 Beschikbaarstellen krediet aan leg verbindingspad tussen het hoofd gebouw en de dislokatie van de open bare basisschool "De Arneburch". Gevraagd wordt medewerking te ver lenen aan de aanleg van een pad dat beide speelplaatsen met elkaar zal verbinding. De kosten hiervan zullen 6.500,- bedragen. 85-343 Beschikbaarstellen krediet ver beteren speelterrein christelijke basis school "Basiskwartier". Gevraagd wordt een krediet te verle nen groot 17.115,- voor de verbete ring van het speelterrein van deze aan de Generaal Hakewill Smithlaan gele gen basisschool. 85-317 Verstrekking krediet in reke ning-courant ad 49.500,- in verband met nieuwbouw t.b.v. de Korczak- school Voorgesteld wordt om t.b.v. de finan ciering van de voorbereidingskosten voor de nieuwbouw van de Korczak- school op een terrein aan de Oosthoek straat met de Stichting Samenwer kingsschool voor buitengewoon onder wijs aan zeer moeilijk opvoedbare kinderen in Zeeland te Middelburg een rekening-courantovereenkomst aan te gaan. 85-341 Jaarverslag 1984 Bestuurscom missie voor Culturele Zaken Voorstel: Voor kennisgeving aanne men. 85-214 39e wijziging van het Algemeen Ambtenarenreglement Aanpassingen aan het reglement in verband met arbeidstijdverkorting per l-8-'85. 85-215 7e wijziging Studieverordening 1974 Wijziging is noodzakelijk omdat door de arbeidstijdverkorting per 1-8-'85 het begrip "volledige betrekking" een an dere inhoud krijgt. 85-357 Nota "Naar een Middelburgse Milieubrigade" Bespreking van de door het Buro Baanlozen Service en Progressief Mid delburg uitgebrachte nota. De door de gemeenteraad voor 1985 beschikbaar gestelde bedragen voor de subsidiëring van woningverbeteringen zijn geheel toegewezen. Doordat dit jaar geen uitvoering wordt gegeven aan de sanering van een bedrijfspand in de Schuttershofstraat, kan het daarvoor gereserveerde bedrag van 100.000,- benut worden voor de subsidiëring van de woningverbeteringen. Het ligt dan ook in de bedoeling de gemeenteraad voor te stellen het verdeelbesluit Subsidieverordening Stadsvernieuwing te wijzigen. Nadere informatie hierover kan worden verkregen bij de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Het concept-raadsvoorstel tot verhoging van het subsidiebedrag ligt tot 18 oktober ter inzage bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Belanghebbenden kunnen tot de zelfde datum schriftelijk opmerkingen maken bij burgemeester en wethouders, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis ligt tot 11 november ter inzage het ontwerp van de eerste herziening van het bestemmingsplan Reijershove. Tot dezelfde datum kunnen bezwaren tegen dit ontwerp dat betrekking heeft op het gebied tussen Spinhuisweg, Torenweg en Reijersweg, schriftelijk worden kenbaar gemaakt aan de gemeenteraad. Door de gemeenteraad is op 23 september een voorbereidingsbesluit vastgesteld voor: - het perceel Statenlaan 194, voor de bouw van een garage - het gebied tussen Damplein en Spanjaardstraat in verband met de voorbereiding van een nieuw bestemmingsplan. Dit besluit en de daarbij behorende tekeningen liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. sing van de tarieven aan de gestegen een verbeterde werksituatie zal ont- kosten en geldontwaarding wordt staan. voorgesteld de tarieven voor het be- 85-335 Beschikbaar stellen van een zichtigen van het Stadhuis en het bek- krediet voor het vernieuwen van een limmen van de Lange Jan met 0,05 per riool in de Sint Janstraat persoon te verhogen. 85-356 Aanvullend krediet t.b.v. eva luatie structuurschets De reacties over de structuurschets zijn om advies gezonden aan het Advies bureau voor Ruimtelijke Ordening, Ontwikkeling en Inrichting Middel burg b.v. De aan dit advies verbonden kosten zullen 5.000,- bedragen. Hier voor wordt een aanvullend krediet ge vraagd. 85-354 Beroepschrift mevrouw G.A. van Halen-Wareman inzake toepas sing van de verordening no. 47 t.b.v. het pand Achter de Houttuinen 38-40. Voorstel: Het beroepschrift gegrond verklaren en alsnog ontheffing verle nen van de verordening no. 47 t.b.v. het veranderen van de woonbestemming op de begane grondvloer van het pand Achter de Houttuinen 38-40 tot win kelruimte. 85-348 Vaststelling voorbereidingsbe- sluiten Gevraagd wordt een voorbereidings besluit vast te stellen voor de Molen berg t.b.v. woningbouw en Schepenen laan 279 i.v.m. de bouw van een auto box. 85-318 Beschikbaarstelling krediet t.b.v. herziening bestemmingsplan Buitengebied en opname daarin van landelijke bebouwingsconcentraties. Voorstel: Instemmen met het opstellen van één integraal bestemmingsplan voor het buitengebied van de gehele gemeente en het beschikbaar stellen van het hiervoor benodigde krediet van 120.000,- 85-330 Beschikbaarstellen krediet t.b.v. premie woningverbetering De middelen voor 1985 zijn uitgeput. Er zijn echter nog een aantal aanvragen ingediend, terwijl anderen in voorbe reiding zijn. Aan de begroting van het stadvernieuwingsfonds kan een be drag van 100.000,- worden onttrok- Nepal-scholenmap samengesteld. Tevens is er een Unicef-tentoonstelling ingericht en een diaserie vervaardigd. Door dit materiaal wordt het doel van de actie nog eens aangegeven. Verder is het uit onderwijskundig oogpunt leerzaam een bijdrage te kunnen leveren aan de actie "Zeeland helpt Nepal". Tenslotte mer ken we op dat de Raad van de gemeente Mid delburg in haar vergadering van mei j.l. een bedrag van 8.800,voor de actie beschikbaar heeft gesteld, waardoor weer een schooltje kon worden gebouwd. In verband met de restauratie/nieuw bouw van 33 woningen in de St. Jan- straat/St. Jansgang is het noodzakelijk de riolering in de St. Janstraat tussen de Zusterstraat en de Turfkaai te ver nieuwen Gevraagd wordt het voor dit werk be nodigde krediet beschikbaar te stellen. 85-344 Verkoop percelen bouwland aan de Van 't Hoffweg en de Posschaarts- weg aan resp. de heren van Eijzeren en Wisse. Voorgesteld wordt tot verkoop over te gaan. 85-332 Uitsluiting van erfpachtperce len voor verkoop Op grond van de op 19 maart 1984 vastgestelde Grondregels 1983 wordt voorgesteld een achttal erfpachtperce len van eventuele verkoop uit te slui ten. 85-349 Beschikbaarstellen krediet voor de aanschaf van een rolbezem ten be hoeve van de reinigingsdienst De reinigingsdienst heeft behoefte aan een rolbezem met name om in de win terperiode bij sneeuwval de fietspaden schoon te vegen. Voorts kan de borstel worden ingezet bij diverse andere veegwerkzaamheden. 85-350 Beschikbaarstellen van een krediet t.b.v. de renovatie van het overdekte zwembad Poelendaele en de bouw van een gescheiden chloor- en zoutzuuropslag i.v.m. de eisen van de Hinderwet. De coating van beide baden moet jaar lijks worden vernieuwd, hetgeen hoge onderhoudskosten met zich meebrengt. PLAATS EN AARD VAN VERKEERSMAATREGEL HET WERK 1. Brakstraat herbestrating Afgesloten voor alle verkeer 2. Seissingel tussen asfaltering Seisbrug en Olmen laan. Afgesloten voor alle verkeer 3. Ruyterstraat aanleggen van Gedeelte tussen schoonwater Braakmanstraat en en riolering en Trompstraat herbestrating 4. Noordweg herbestrating Gedeelte tussen Brig damme en Leliëndaalse weg afgesloten voor alle verkeei' 5. Fietspad Poelendaeleweg Gedeelte tussen Dorus herbestrating Rijkersstraat en Ruyter straat afgesloten voor fietsers en bromfietsers AANVANGS DATUM in uitvoering in uitvoering in uitvoering in uitvoering in uitvoering Door burgemeester en wethouders is aan het Nationaal Jeugd Fonds toestemming verleend een huis- aan-huis collecte te houden van maandag 4 t/m zaterdag 9 novem ber. Bij het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen, ook als men met collectezakjes werkt. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten zijn voorzien van een legi timatiebewijs dat zij op verzoek verplicht zijn te tonen. Op donderdagavond 24 oktober a.s. wordt in de Burgerzaal van het stadhuis voor de inwoners die zich het afgelopen jaar in Middelburg vestigden, een kennismakingsbijeenkomst gehouden. Uitnodigingen hiervoor zijn reeds aan deze nieuwe inwoners gezonden. Men heeft die avond de mogelijkheid om met b. en w. kennis te maken. Colofon Deze voorlichtings- rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5