MELISKERKE Rabobank sponsort eerste Serooskerke Rabobank Q Gazelle fietsen fijne fietsen HUREN OF KOPEN? OP ZATERDAG 12 OKTOBER KUNT BIJ DE RABOBANK DÜIZEND-EN-ÉÉN VRAGEN STELLEN OVER HET KOPEN VAN EEN HUIS IN ARNEMUIDEN E.O. Ke ïte Nü 20% najaarskorting op alle monturen I i I I inMi i HISTOR VERVEIM De Faam en DeVlissinger worden gelezen. Op heel Walcheren. HOBBYHUIS BAARS Woensdag 9 oktober 1985 Wat te melden? BEL «1180-27651 Toestel 54 Herfstwandeltocht Humanistisch Afgelast Wonen ouderen Max van den Berg of Postbus 5017 4330 KA Middelburg T urndemonstraties Volkspetitionnement Open Universiteit Israël West-Ierland opticiens a ■M. L Vrouwen vakbeweging COC Walcheren Rozenkrans Summit Lighthouse J eugdmuseumdagen Taptoe Loco HID Donorwerving Muziekfeest 'f /H>{<> {jey'n EXTRA SERVICE VAN MOL KLEDING DAMESKLEDING en DAMESHOEDEN Tl-gebruikersqroep Astma en zwemmen Astma- en carapatiënten kunnen elke woensdagmorgen van 11.30 tot 12.30 uur zwemmen in het warme, chloorarme water van het instrucliebad van het sportfond- senbad in Vlissingen. Inlichtin gen: 01184-10725 of 01184-17442. Euthanasie KMS-cross Videokunst Wantij ANBO Tejater Popart Kruisvereniging Aanstaande ouders Kinderactiviteiten Kant uit 1800 Klederdrachten V akantiebijbelclub Experimentele dienst Meidengroep Gymnastiekinstuif Brandweer Meditatieve dans Oriënteringsrit Uw dealer van voor Middelburg DE JONG Een eigen huis; voor ontelbaar veel mensen een lang gekoesterde wens. Maar het kopen van een eigen huis is een zaak van gewicht, waarbij wel duizend-en-één vragen bedacht kunnen worden, Vragen die allemaal beantwoord moeten worden, voordat u komt tot het nemen van belangrijke besluiten. Bij de Rabobank in Arnemuiden kunt u op zaterdag 12 oktober van 10.00 tot 16.00 uur terecht met al uw vragen. En wij hebben er alles voor in huis gehaald om u de passende ant woorden te geven. U bent van harte welkom! /lol wO° c# ><A O* 0 UW EIGEN FINANCIËLE MOGELIJ K- HEDEN IN BEELD Als het om een hypotheek gaat, kunt u zich afvragen welke vorm is voor mij geschikt, wat is haalbaar, met welke maandlasten krijg ik te maken, hoe zit het met rente en aflossing, wat is de rijksbijdrage, etc. Vele vragen die voor iedereen anders zijn en dus een antwoord op maat vergen. Vragen die je bovendien niet even vlug op de kantlijn van de krant uitrekent. Onze computer staat er om al uw gegevens in te stoppen en de verschillende mogelijkheden uitte zoeken. Maatwerk, klaar terwijl u wacht. Een snel en duidelijk overzicht op al uw financiële vragen en mogelijk heden. Onze deskundigen zijn paraat om u met raad en daad te adviseren. MEER DAN ALLEEN FINANCIËLE DESKUNDIGHEID Het kopen van een huis is méér dan alleen het maken van een financieel plaatje, dat snapt u. Daarbij komen allerlei andere zaken kijken als: hoe zien de bestemmingsplannen van de Gemeente er in de komende jaren uit, welke nieuwbouwprojecten bieden er mogelijkheden en wie bouwt welke types huizen. Tijdens de informatiemarkt op 12 oktober kunt u ook over deze zaken wegwijs raken door de aan wezigheid én medewerking van de Gemeente, makelaars en aannemers. JA> Dus ook als u zelf wilt bouwen of uw zinnen zet op de aankoop van een be staande woning bent u op deze dag bij ons aan het juiste adres. Het team van specialisten wordt compleet gemaakt met de aan wezigheid van een notaris, voor al uw vragen op het gebied van akten, vergunningen, erfpacht, maar ook bijvoorbeeld erfrecht en testamenten. Het moet dus nog al gek gaan als u op 12 oktober bij ons geen antwoor-^ den vindt op uw vragen! ARNEMÜIDEN Dokstraat 4 DE FAAM Marathon in Vlissingen heeft za terdag 12 oktober gekozen voorde jaarlijkse herfstwandeltochten. De afstanden zijn 5. 10. 15 en 25 kilometer. Het startbureau is ge vestigd in het clubhuis van Ma rathon aan de Bosweg in Vlissin gen en is geopend vanaf 11.30 uur. Starttijden: 25 km 12 uur. 15 km 13 uur. 5 en 10 km 13.30 uur. Duidelijk maken of en in welke mate de maatschappij menson- vriendelijker wordt is het doel van een bijeenkomst van het Huma nistisch Verbond Walcheren. Dr.L.O. Schuman leidt de discus sie in. die dinsdag 15 oktober om 20 uur begint in het Roggeveen huis aan de Noordsingel in Mid delburg (achteringang). Informa tie: 01184-60573. De Culturele Raad Vlissingen riep onlangs op verzoek van de VARA-radio Zeeuwse muziek groepen op. die wilden optreden in het radioprogramma Generale. Maar als gevolg van de herinde ling van de zendtijd gaan de op names voor dit programma niet meer door. De Culturele Raad en de VARA verontschuldigen zich hiervoor. De Algemene Nederlandse Bond van Ouderen. Humanitas Wal cheren en de Stichting Welzijn Ouderen Middelburg hebben een wooncursus voor ouderen voor bereid. De cursus heeft tot doel ouderen kennis te laten maken met alle woonvormen die er voor ouderen zijn. Ouderen kunnen dan onderzoeken hoe ze te zijner- tijd zelf hun leven op woongebied willen inrichten. De introductie bijeenkomst begint vrijdag 11 ok tober om 9.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Infor matie: 01 180-27537. vragen naar mevrouw Koulman. De landelijk partijvoorzitter van de Partij van de Arbeid. Max van den Berg. spreekt donderdag 10 oktober in Middelburg. Hij praat over actuele politieke zaken, over het beleid van het huidige CDA- VVD-kabinet. over de eventuele komst van kruisraketten en over de komende verkiezingen. De bij eenkomst begint om 20 uur in de Concerten Gehoorzaal in Mid delburg. Een groot aantal groepen uit Ne derland en België geeft zaterdag 19 oktober turndemonstraties in het Sportcentrum in Goes. Daar worden jazzgymnastiek, acro- gymnastiek. breakdancing en tumbling springen geshowd. De demonstraties beginnen om 15 uur. Vanaf 13.30 kunnen kinderen tot 12 jaar en jongeren en volwas senen deelnemen aan een aantal gymnastiekinstuiven. De mani festatie staat in het teken van het 90-jarig bestaan van de Zeeuws- Brabantse Turnkring. Het vredesplatform in Middel burg en andere plaatsen op Wal cheren houdt zaterdag 12 oktober de 'laatste kans-dag'. In de bin nenstad van Middelburg staan kramen waar voor 't laatst hand tekeningenkaarten tegen de plaatsing van kruisraketten in ons land kunnen worden ingeleverd. Ook in alle wijken van de stad zijn adressen beschikbaar waar de kaarten kunnen worden afgege ven. Inlichtingen: 01180-25071, 01189-2703. 01184-63641 en 01184-14266. Door een verruiming van het be leid van minister Deetman van onderwijs kunnen aan de Open Universiteit in Middelburg 280 nieuwe studenten worden toege laten. De Zeeuwse wachtlijst telde 350 namen. De Zeeuwse stichting Steun aan Israël houdt donderdag 17 okto ber een Israëldag in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. De I., nifestaüe begint om 10 uur. De organisatoren laten weten, dat de dag 'niet in politiek opzicht, maar in moreel en economische opzicht in het teken van Israël staat'. Drie 'groene clubs' op Walcheren richten het spotlicht vrijdag 11 oktober op de natuur van West- Ierland. De natuurvereniging Walcheren KNNV. de Vogel- werkgroep Walcheren en de Ko ninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde zijn de initiatiefnemers. De Nederlandse echtgenote van de directeur van het Westierse Corrib Conservato rium Centre vertelt over dit unie ke gebied. De bijeenkomst begint om 20 uur in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. »an IS sept. Um 2 no».) Goes, Lange Vorststraat 106, Middelburg, Lange Delft 24, Vlissingen, St. Jacobsstraat 14. De Vrouwenbond FNV Oost- Souburg wil samen met belang stellende vrouwen op 16 oktober zijn tienjarig bestaan vieren. Dat gebeurt vanaf 14 uur in de basis school De Belt in Oost-Souburg, 's Middags is er een forumdiscussie, met onder anderen landelijk voorzitter Maria van Veen. Vanaf 20 uur treedt het cabaret van Vrouwen voor Vrede, de Kontra- mienen. op. De Nederlandse Vereniging tot Integratie van homosexualiteit, regio Walcheren, is begonnen met de activiteiten in het nieuwe sei zoen. Daaronder vallen onder meer de maandelijkse eetavon- den. gesprek- en discussie-avond en. thema-avonden, voorlich tingsprojecten, sociale acties en ontspanningsavonden. Inlichtin gen: Postbus 251. 4380 AG Vlis singen. Elke donderdag in oktober kun nen belangstellenden de rozen krans bidden ten huize van zuster Wilfrieda. Ruys de Beeren- broeckstraat 25 in Vlissingen. Aanvang 19.45 uur. De Summit Lighthouse komt woensdag 16 oktober bijeen in gebouw De Schakel in Middel burg. Het onderwerp is: 'The as cended masters (opgevaren mees ters) en hun revolutie in hoger bewustzijn. Uw weg naar het nieuwe tijdperk'. Aanvang 20 uur. Informatie: 020-317740. Het Zeeuws Museum/Natuurhis- torie. voorheen het Zeeuws Biolo gisch Museum geheten, houdt dinsdag 15 en donderdag 17 ok tober jeugdmuseumdagen. De dagen staan in het teken van fos sielen. Mogelijkheden: Films, strandexcursie. knutselen, speur tocht en dergelijke. Aanvang 10 uur. Opgave vooraf is vereist: 01188-2620. De Juliana-korpsen uit Middel burg geven zaterdag 12 oktober samen met de Deltaband uit Vlis singen een grote taptoeshow in sporthal De Kruitmolen in Mid delburg. Juliana's Drum- and Buglekorps en het Junior Drum corps Johan Friso voeren daar de shows op. waarmee ze succesvol waren tijdens de nationale drum- corpskampioenschappen die on langs zijn gehouden. Het Juliana Blaasorkest treedt op in het voor programma. De Deltaband voert een Spaanse en een galashow op. De taptoe begint om 20 uur. Ir. E. Molenaar is benoemd tot plaatsvervangend hoofdinge nieur-directeur van de volkshuis vesting in de provincie Zeeland. Ook zal de heer Molenaar de functie van hoofd technische dienst bij de directie van de volkshuisvesting vervullen. Hij volgt de onlangs naar de Antillen vertrokken ir. E.J. Kool op. De werkgroep donorwerving pro beert in de week van 19 tot 27 ok tober een groot aantal nieuwe do nors te vinden. Het beschikbaar stellen van een orgaan na de dood kan vaak het leven van een ernstig zieke redden. Inlichtingen: Werk groep Donorwerving. Postbus 9600. 2300 RC Leiden. De Julianakorpsen in Middelburg en de Ceremoniemeesters zijn van plan om zaterdag 19 oktober een groots muziekspektakel te houden op de Vismarkt. Zeven bekende korpsen uit Walcherse plaatsen werken hieraan mee. Ook wordt een mini-playbackshow gehou den. Verder staat de Vismarkt vol met kraampjes met informatie, met hapjes en drankjes en met kermisachtige attracties. De ma nifestatie duurt van 12 tot 22 uur. Inschrijven voor de mini-play backshow (4-tot en met 16 jari gen) kan bij de VVV in Middel burg. Noordweg 3, 4413 AA Krabbendijke tel. 01134-2784 Wij komen d.v. met een grote kollektie op onderstaande plaatsen. Vrijdag 1 1 oktober verenigingsgebouw "Ons Huis", Burg. Adelaarstraat 26. Wij zijn deze dagen van 9.30 uur tot 16.30 uur tot uw dienst. Uw gastvrij kledinghuis komt naar u toe. De regio Zeeland van de Texas Instruments-gebruikersgroep komt donderdag 10 oktober bij een in het Zuiderbaken in Mid delburg. Bezitters van een TI 99/4A moeten hun apparatuur meenemen. Aanvang 19.30 uur. Info: 01180-37027. 'Euthanasie in een pluriforme sa menleving' is het thema van een studiedag, die verschillende orga nisaties voor maatschappelijk ac- tiveringswerk hebben opgezet. Vrijdag 11 oktober luisteren ver schillende mensen uit de gezond heidszorg, de hulpverlening en de verpleging naar een aantal uni versitair geschoolde inleiders. Daarna buigen zij zich in discus siegroepen over het thema. De studiedag wordt gehouden in de Groot Stellescholengemeenschap in Goes. Inlichtingen: 01180-15353. Lanschapsstudie Studenten van de Rijks Hogere School voor Tuin- en Landschap sinrichting in Boskoop maken in het kader van hun studie een landschapsinrichtingsstudie van het noordwestelijk deel van Wal cheren. Ze verkennen het gebied van 22 oktober tot 2 november. Ook zullen ze een enquête houden onder de agrarische bevolking. Zeeland Sport houdt zaterdag 12 oktober de zestiende KMS-cross op het parcours in het Nollebos in Vlissingen. De afstanden voor de verschillende categorieën deelne mers variëren van 800 meter tot 7020 meter. De wedstrijden be ginnen om 12.50 uur en duren tot 15.50 uur. Tevens begint om 15.45 uur een prestaticloop over 3. 5 of 6,5 km. Startpunt is de oprit naar de Boulevard. Inschrijven is mo gelijk vanaf 14 uur. De Amerikaanse kunstenaar Ja mes Byrne laat van 11 tot en met 20 oktober videokunst zien in De Vleeshal in Middelburg. De Vleeshal is dinsdag tot en met za terdag geopend van 13 tot 17 uur en op zondag van 14 tot 17 uur. Wantij, het tijdschrift van de Zeeuwse Milieufederatie, bes teedt in haar nieuwe nummer uiteraard veel aandacht aan de vestigingsplaats van nieuwe kern centrales. Twee bewoners uit de- gemeente Borsele, en wel uit de dorpen Nisse en 's Gravenpolder, worden uitgebreid geïnterviewd. Conclusie van beiden is: Planolo gische Kernbeslissing is een zoet houdertje. Het artikel wordt beëindigd met een brief aan Den Haag, waarin de bezwaren tegen de vestiging van nieuwe kerncen trales worden opgesomd. De le zers van Wantij worden opgeroe pen deze brief uit te knippen en op te sturen als reaktie op de in spraakmogelijkheden van de PKB-proccdure. De ANBO afdeling Middelburg, houdt dinsdagmiddag 15 oktober haar najaarsvergadering in ge bouw "De Schakel" aan de Bach- tensteene. Begin 14.00 uur. Er wordt o.a. gesproken over de plotseling ontstane vacature van voorzitter en e nog steeds vacante plaats van 2e secretaris. Tejater Popart treedt woensdag 16 oktober met het stuk 'Speelman' op in het Middelburgs Minithea- ter aan de Verwerijstraat in Mid delburg. Het stuk is bedoeld voor kinderen van 6 tot 12 jaar. 'Speel man' biedt een combinatie van levende muziek, mime, toneel en poppenspel. De voorstelling be gint om 14.30 uur. De Kruisvereniging Walcheren- Oost heeft de openingstijden van het magazijn in Arnemuiden ge wijzigd. Ze zijn nu: maandag en woensdag 16.30-17.30 uur en vrij dag 16.30-17.00 uur. De Kruisvereniging Walcheren- Oost stelt aanstaande ouders in de gelegenheid deel te nemen aan een aantal praatavonden. De eer ste wordt woensdag 30 oktober gehouden in het wijkgezond heidscentrum aan de Roozen- burglaan in Middelburg. Opgave vóór 19 oktober: 01180-14366. 'Het dier in het stripverhaal' is het thema van een aantal herfstva kantieactiviteiten van het sociaal- cultureel werk De Hayman in Middelburg. Woensdag 16 okto ber gebeurt dat in het Ontmoe tingscentrum Dauwendale en vrijdag 18 oktober in het Zuider baken aan de Rentmeesterlaan. In beide gevallen: 10.00 uur 4tot 8- jarigen; 14 uur 9- 12 jarigen. In lichtingen: 01180-29004. Mevrouw Van Egten vertelt 22 oktober iets over kant uit de 19e eeuw. Zij spreekt tijdens een bij eenkomst van de Kantkloskring Walcheren, die om 19.30 uur be gint in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Inlichtingen: 01180-14090. Inwoners van Westkapelle kun nen onder bepaalde voorwaarden klederdrachten in bruikleen krij gen, die een plaatselijke commis sie met steun van de gemeente Westkapelle verzamelt en be heert. Zo worden de kledingstuk ken uitgeleend voor bruiloften en dergelijke. Informatie: mevrouw K. Boone, De Casembrootstraal 15 Westkapelle. Het Leger des Heils in Middel burg houdt van dinsdag 15 tot en met donderdag 17 oktober een bijbelvakantieclub voor kinderen vanaf vijfjaar. Iedere ochtend kan de jeugd terecht in het gebouw van het Leger des Heils aan de Hoogstraat 20 tussen tien en twaalf uur. 'Weer doen wat moei worden ge daan?' is het thema van de expe rimentele dienst, die zondag 13 oktober om 16.30 uur begint in de Hofpleinkerk in Middelburg. Voorganger is ds. E. de Boer- Hessel uil Sint-Laurens. Het Vormingswerk voor Jonge Volwassenen (VJV) in Middel burg zet een praat- en doeserie op voor meisjes vanaf 17 jaar die werken of werkloos zijn. Dinsdag 15 oktober is een introductie" avond. Aanvang 19.30 uur aan de Latijnse Schoolstraat 10. Inlich tingen: 01180-18278. De Middelburgse Turn Vereni ging (MTV) '69 houdt dinsdag 15 oktober een gymnastiekinstuif voor de lagere schooljeugd in de sporthal De Kruitmolen aan de Kruitmolenlaan in Middelburg. Dit sportieve gebeuren - traditie getrouw door MTV in de herfst vakantie gehouden - staal open voor jongens en meisjes van zes tot twaalf jaar en is een goede ge legenheid om kennis te nemen van de activiteiten binnen deze gymnastiekvereniging. Trampoli nespringen, tikspelen en jazzgym nastiek behoren tot de program ma-onderdelen die onder des kundige leiding worden afge werkt. De instuif begint 's mid dags om één uur en duurt tol vier uur. De brandweerpersoneelsvereni ging Middelburg bestaat 50 jaar. Het jubileum wordt zaterdag 26 oktober gevierd met een receptie in de burgerzaal van het stadhuis, die burgemeester en wethouders vanaf 15 uur aanbieden. Mythische en meditatieve dansen komen aan de orde tijdens een kennismakingsbijeenkomst, die zaterdag 19 oktober om 14 uur begint op het adres Breestraat 27 in Middelburg. Het gaat daarbij om het 'beleven van de dans en muziek van binnenuit'. Informa tie: 01180-14591. MAC De Zeeuwen houdt zater dag 12 oktober een oriënterings- en puzzelrit voor automobilisten. Inschrijven is vanaf 13.30 uur mogelijk bij Skandia Restoaan de Zwanenburgweg in Vlissingen. VLISSINGSESTR. 48-50 MIDDELBURG 01 1 80-25589 - 's Maandags gesloten JUWELIER Sint Pieterstraat 1 1 Middelburg 01 180-13344 De Rabobank te Veere heeft het eerste elftal van Serooskerke in het nieuw gestoken. De ploeg speelt in de derde klas zaterdag- voetbal van de NVB. Op de foto' de volgende spelers: Staat van links naar rechts. Verzorger: Ko Meyers, grens rechter, leider: Jan Wattel. Rens Griep, René Geschiere. Jan Ver munt. Hans Adriaanse Hans Wattel, Jan Riemens. Trainer: Jan Meulmeester. dhr. G. de Jager, van de Rabobank Veere. Zittend: Bert Riemens, Adrie Moelker, Ronald Jongelings, Arjen Luteyn. Pieter den Hollander, Henk Wondergem. Jan Willem D oge. 0' O p9 o^c 0^. '<?c o,

de Faam | 1985 | | pagina 11