8 <D i BEHOEFTEPEILING AANLEG KABELTELEVISIE 3 li; HQ's ir o 2.5 40 week OPENBARE VER GADERINGEN IN OKTOBER 'tafelt jedekje' week 7-12 oktober aanvraag hinderwet vergunning Cl cl o *9 a DE FAAM Woensdag 2 oktober 1985 MENU Wijziging bouwverordening Bestemmingsplan Reyershove Vaststelling voorbereidingsbesluiten 2-9 oktober Half oktober zal worden begonnen met de sloop van een aantal gebouwen op het Vitrite-terrein. Behalve het V.O.C. gebouw zal alles worden gesloopt. Voor de invulling van het terrein kunt u voor informatie terecht in het V.O.C.-gebouw waar een tentoonstelling is ingericht. 30 September j.l. was de laatste dag van het seizoen, waarop u een rondleiding door het stadhuis kon maken en de Lange Jan kon beklimmen. Met ingang van 1 oktober zi jn beide attracties voor bezoekers gesloten. Het afgelopen seizoen hebben ruim 11.000 bezoekers een bezoek aan het stadhuis gebracht. Middelburg, een stad met allure en sfeer Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Subsidie bij doorverkoop van premiewoningen - premiekoopwoningen A en B voor velen bereikbaar - Gemeentegarantie op leningen voor de eigen woning - Gehandicapt? Subsidie voor het aanpassen van uw woning - Bouwplannen? Wat nu.... "Middelburg, een stad met allure en sfeer". Dit is de titel van een boekje dat in 1976 over Middelburg is geschreven. Een exemplaar van dit boekje, waarin diverse onderwerpen worden behan deld en dat met foto's is opgeluisterd, kunt u gratis afhalen bij Bureau Voorlichting van de gemeente. Het waterwingebied Oranjezon bij Oostkapelle/ Vrouwenpolder blijkt bij veel mensen een geliefd oord te zijn, vooral om er bramen te plukken. In het verleden kón men hiervoor een dagkaart kopen bij de Middelburgse gemeentebedrijven. Deze bedrijven echter zijn overgegaan naar de Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij P. Z. E. M.en de Watermaatschappij Zeeland (W.M.Z.). Tevens is de dagkaart afgeschaft. Deze is vervangen door een weekkaart, die bij de volgende instanties verkrijgbaar is: de P.Z.E.M. in Middelburg (rayonkantoor); de W.M.Z. in Vlissingen; de V. V. V. in Oostkapelle; de V. V. V. in Vrouwenpolder. De weekkaarten kosten f5,— per persoon. Kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis toegang tot het waterwingebied. Naast de weekkaart is er bij de W. M. Z. in Goes ook een jaarkaart verkrijgbaar tegen betaling van f 30,— per kaart. Deze kaart is geldig voor het gehele gezin. Vanaf 1 oktober kan men voor deze kaart bij de W.M.Z. terecht. Wanneer u een bepaald gemeentelijk onderwerp in deze rubriek behandeld wilt zien, dan kunt u dat laten weten aan het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. Het bureau staat ook altijd open voor uw vragen. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur betsteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag gehakt, spinazie, aardappelen dinsdag Rundvlees, groentemix mexico, aardappelen woensdag zuurkool, stappot met worst donderdag Hamburger, sperziebonen, aardappelen vrijdag Saucijzen, rode bietjes, aardappelen zaterdag Goush, erwtjes, rijst - Commissie Gemeentwerken, maandag 7 om 16.15 uur Secr. dhr. P. Meeusen (spreekrecht) - Commissie Volksgezondheid en Milieube heer, donderdag 10 om 16.15 uur Secr. dhr. M.C. Westveer (spreekrecht) - Commissie Onderwijs, maandag 14 om 16.00 uur Secr. dhr. H. Groesser (spreekrecht) - Commissie Financiële Zaken, dinsdag 15 om 16.00 uur Secr. dhr. N.A. Meijer (spreekrecht) - Commissie ROVOS, dinsdag 15 om 19.30 en dinsdag 29 om 16.30 uur Secr. tst. 342 (spreekrecht) - Commissie Welzijn, woensdag 16 om 16.00 uur Secr. dhr. A.J. Wien (spreekrecht) - Commissie Bestuur-Bestuurden, woensdag 16 om 16.00 uur Secr. dhr. K.W.A. de Regt (spreekrecht) Al enige tijd wordt door een aantal Zeeuwse steden de mogelijkheid van en wenseli jkheid tot aanleg en exploitatie van een kabelnet voor de ontvangst van radio- en televisieprogramma's onderzocht. Er werd prijs opgevraagd bij een aantal bedrijven, waarna burgemeester en wethouders van Middelburg besloten in beginsel verder te praten met de Zeeuwse Kabeltelevisie Maatschappij B.V. (Zekatel). Alvorens al dan niet tot aanleg te besluiten wil het gemeentebestuur de mening van de inwoners hierover peilen. Daarom werd Zekatel verzocht een enquête te laten uitvoeren. Zekatel heeft inmiddels het be kende Hilversumse enquêtebu reau Intomart bv opdracht gege ven deze door het gemeentebes tuur verlangde behoeftepeiling uit te voeren. In de tweede helft van oktober zal door dit bureau een telefonische enquête worden ge houden onder 600 willekeurige Middelburgse telefoonbezitters. Dit betekent dat één op welke vie rentwintig huishoudens zal wor den ondervraagd. De uitkomst zal een indicatie geven van de be hoefte aan kabelradio- en televisie in onze gemeente. Demonstratie Voor met de enquête wordt be gonnen verzorgt Zekatel, een dochtermaatschappij van de nv PZEM, een aantal gratis demon straties van de mogelijkheden van kabeltelevisie. Op deze bijeen komsten wordt tevens voorlich ting gegeven over de samenstel ling van de aa igeboden pakketten en de kosten die aan deelname zijn verbonden. Tevens is een gratis folder over dit onderwerp ver krijgbaar. De demonstraties zul len worden gehouden op vrijdag 4 en zaterdag 5 oktober in het hoofdkantoor van de PZEM aan de Poelendaelesingel en op dinsdag 8 en woensdag 9 oktober in het voormalige bibliotheekgebouw aan de Dauwendaelestraat in de wijk Dauwendaele. De openings tijden zijn: op werkdagen van 15 tot 18 uur en van 19 tot 22 uur, op zaterdag van 10 tot 17 uur. Duitsland I Duitsland II Engeland BBC I Engeland BBC II Sky Channel (Engeland) Music Box (Engeland) TV 5 (Frankrijk) Tijdens de demonstraties zullen de - 14 televisieprogramma's getoond - worden die ook via de kabel kun nen worden gedistribueerd. Daar- - naast zal op kleine schaal aan- - dacht gegeven worden aan even- - tuele mogelijkheden voor uitbrei ding van de kabel in de toekomst zoals bijvoorbeeld kabelkrant en Voor de goede orde moet worden extra satellietprogramma's. opgemerkt dat de programma's van de buitenlandse zenders on- Mogelijkheden en kosten gewijzigd zullen worden doorge- Wanneer het gemeentebestuur geven, dus zonder Nederlands- mocht besluiten tot de aanleg van talige ondertiteling, een kabelnet, stelt Zekatel drie mogelijkheden voor, een basis- Aansluiting niet verplicht pakket, een uitgebreid pakket of Niemand zal worden verplicht een geen aansluiting. Niemand zal na- aansluiting op het kabelnet of een melijk worden verplicht één van abonnement op "Zekatel" te ne- beide pakketten af te nemen. Het men. Of men nu ontvangt via een basispakket omvat de televisie- eigen antenne of via een gemeen- zenders Nederland I en II, België schappelijke antenne-inrichting, Vlaams I en II, België Frans I een ieder is vrij dit zo te laten. Dit evenals een groot aantal radiop- geldt ook voor de bewoners van rogramma's in de FM-band. Dit huurwoningen, wie daarvan ook zijn 5 Nederlandse, 6 Belgische 2 de eigenaren zijn, de woning- Franse, 3 Duitse, 3 Engelse zen- bouwvereniging, een beleggings- ders, alsmede het geluid van de maatschappij of een particulier, beide Nederlandse televisiezen ders. Ook kunnen de vergaderin- Overname bestaande systemen gen van de Tweede Kamer rechts- Als de bewoners van een complex treeks worden gevolgd, de abon- woningen met een gemeenschap- nementskosten pelijke antenne-inrichting beslui ten een kabelaansluiting te nemen, dan onderhandelt Zekatel over de overname van deze inrichting. De aansluiting op het kabelnet zal in veel gevallen een vernieuwing van het bestaande systeem vergen, omdat ze doorgaans niet voldoen aan de huidige PTT-voorschriften. De aan de vernieuwing verbonden kosten zullen niet op de bewoners worden verhaald. Bij overgang van het oude systeem op Zekatel wordt het oude huurbedrag bere kend. Men krijgt dan een pro gramma dat gelijkwaardig is aan het huidige. Deze regeling geldt voor de afschrijvingsduur van de gemeenschappelijke antenne-in richting. Daarna vervalt deze re geling. Ook wanneer men verhuist wordt het tarief van Zekatel voor het basispakket in rekening ge bracht en vervalt het huidige ta rief. Het huidige tarief zal overi gens worden aangepast met ver schuldigde auteursrechten, BTW en andere wettelijk toegestane prijsaanpassingen. Bij burgemeester en wethouders is een hinderwetvergunning aangevraagd door de heer A. Boone uit Veere voor een buizenrecycling en gritstraalbe- drijf aan de Herculesweg. Mondelinge bezwaren tegen de aan vraag kunnen voor 11 oktober worden ingediend tijdens een hoorzitting. Via tel. 26251, toestel 413 kan worden ver zocht een hoorzitting te houden. Tij dens de openbare zitting kan men van gedachten wisselen met aanvrager, bevoegd gezag en verdere aanwezigen. Schriftelijke bezwaren kunnen tot 18 oktober worden ingediend bij burge meester en wethouders. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaar schrift kan worden verzocht om per soonlijke gegevens niet bekend te ma ken. De aanvraag, de onlwerp-vergunning en alle overige stukken liggen tol het einde van de bezwaartermijn ter inzage op de afd. A Igemene Zaken in het stadhuis. De gemeenteraad stelde in februari de 12e wijziging van de bouwverordening vast. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is deze wijziging goedgekeurd. De verordening trad op 15 juli in werking en ligt tot 10 oktober ter inzage op de afd. Algemene Zaken (begane grond stadhuis). Tevens liggen daar ter inzage de vastgestelde nadere regelen van de bouwverordening en de vastgestelde wijziging van de instructie ambtenaren bouw- en woningtoezicht. Burgemeester en wethouders willen met toepassing van art. 5 van de voorschriften die horen bij het bestemmingsplan Reyershove de bouw mogelijk maken van een woning met garage in Reyershove II. Het bouwplan ligt vanaf vrijdag 27 sept, tot en met donderdag 10 okt. a.s. ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Tijdens deze termijn kunnen bezwaren tegen de uitvoering van dat voornemen schriftelijk worden ingediend bij het college van b. en w. Door de gemeenteraad is op 23 september een voorbereidingsbesluit vastgesteld voor: - het perceel Statenlaan 194, voor de bouw van een garage - het gebied tussen Damplein en Spanjaardstraat in verband met de voorbereiding van een nieuw bestemmingsplan. Dit besluit en de daarbi j horende tekeningen liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. voor dit pakket zullen ca. 12,- bedragen. In het uitgebreide pakket zitten dezelfde 22 radioprogramma's, maar het aantal te ontvangen televisiezen ders is aanmerkelijk groter. De abonnementskosten voor dit pak ket zullen ca. 19,- bedragen. U krijgt hiervoor het beeld en geluid van de zenders: - Nederland I - Nederland II - België Vlaams I - België Vlaams II - België Frans I - Frankrijk II Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. de volgende parkeerverboden op te heffen: - aan de bebouwde zijde van de sportlaan - aan beide zijden van de toe gangsweg tot het sportvelden complex aan de Sportlaan - aan het gedeelte van de noord westelijke zijde van de Sport laan vanaf de toegangsweg tot het sportveldencomplex over een lengte van 23 m. in de rich ting van de Noordsingel - aan het gedeelte van de zuid westelijke zijde van de Nassau- laan vanaf de Sportlaan over een lengte van 10 m. in de rich ting van de Veerseweg. b. de volgende parkeerverboden in te stellen: - aan de noordwestelijke zijde van de Sportlaan tussen Noord singel en Laan van Nieuwenho- ve. - aan de noordwestelijke zijde - Bestuurscommissie Culturele Zaken, don derdag 17 om 15.45 uur Secr. mej. J. Cijsouw (spreekrecht) - Gemeenteraad, maandag 21 om 14.00 uur - Bestuurscommissie Welzi.jnsaccommoda- ties, dinsdag 29 om 19.30 uur Secr. mej. C. Manuputty (spreekrecht) - Commissie Economische Zaken, dinsdag 22 om 19.30 uur Secr. dhr. M.v.d. Heijden (spreekrecht) - Commissie Sociale Zaken, maandag 28 om 19.30 uur Secr. dhr. J.W. Wolf (spreekrecht) Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak gemaakt worden met de commissiesecretaris(is)esse op het stadhuis. PLAATS EN AARD VAN AANVANGS VERKEERSMAATREGEL HET WERK DATUM 1. Molendi jk Nieuw- en St. Joosland herbestrating In uitvoering op- en afritten 2. Brakstraat herbestrating In uitvoering Afgesloten voor alle verkeer 3. Beddewi.jkstraat herbestrating In uitvoering Afgesloten voor alle verkeer 4. Seissingel asfaltering In uitvoering Seisbrug en Olmenlaan. Afgesloten voor alle verkeer 5. Ruyterstraat aanleggen van 7 okt. Gedeelte tussen schoonwater- Poelendaeleweg èn riolering en Piet Heinstraat herbestrating 6. Noordweg herbestrating In uitvoering Gedeelte tussen Brigdamme en Leliëndaalseweg afgesloten voor alle verkeer ww m 7 25" van de Sportlaan vanaf het punt tegenover de panden Sportlaan 22/24 tot aan het punt 40 m. ten noordoosten van de splitsing Sportlaan-Pr. Mauritsstraat. - aan de zuidoostelijke zijde van de Sportlaan tussen Noordsingel en Sportlaan 28. - aan de zuidoostelijke zijde van de Sportlaan tussen de Jasmijn straat en de toegang tot het sportveldencomplex c. het verbod in te stellen om de ver keersheuvels op de Nassaulaan aan de linkerzijde te passeren. d. de invalidenparkeerplaats voor Bierkaai 5 op te heffen en aan te leggen voor Bierkaai 7/9 e. de voetgangersoversteekplaats op de Londensekaai op te heffen en nieuw aan te brengen op de Hout- kaai f. de laad- en loshaven aan de Lon densekaai vanaf Segeersstraat tot voorlangs Londensekaai 27 op te heffen en nieuw aan te brengen vanaf Londensekaai 15 t/m nr. 17. g. het voor de Beatrixbrug geldende doorgaans-verbod voor rijdend verkeer vanaf de Rotterdamsekaai bij nadering van verkeer vanaf de Rouaansekaai op te heffen en nieuw in te stellen vanaf de Rouaansekaai bij nadering van verkeer vanaf de Rotterdamsekaai. Tegen de besluiten a t/m c kan tot 5 oktober een beroep bij de Kroon wor den ingesteld en tegen de besluiten d t/m g tot 12 oktober. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majes teit de Koningin maar worden inge diend bij de Commissaris van de Ko ningin in Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg. De volledige ver- keersbesluiten liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2. In het gebouw Lange Noordstraat 1 heeft een aantal verhuizingen plaatsgevonden. De wethouders hebben allen een verbouwde kamer ingenomen. B. en W. is nu op één gang gevestigd. Ook de afdeling Interne Zaken heeft een verbouwde ruimte gekregen. Op de keuken na heeft het stadhuis een grondige opknapbeurt gehad. YA Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5