n bin zaek'n Muziekcentrum 'Middelburg' drie dagen piano's en vleugels Sies showde mode jonge mensen Souburgse won auto bij V D Ktrtic 1/h^O Frank Thielen Optiek uitgebreid Birkenstock bij Kik Schoenenmode 'De Snelle Vliet' wint de hoofdprijs promotiewedstrijd Schuilwerve opent Cinerent 111 Nieuwe seizoenmode Hooftman Woensdag 25 september 1985 DE FAAM Sleepvaartdagen Kinderkledingbeurs Vogelopvang Natuur en milieu De provincie Zeeland heeft een boekje uitgegeven over natuur en milieu. Het is onder meer een handleiding voor het opzetten van werkstukken of scripties over na tuur en milieu in Zeeland. Er staan onder andere veel tips, be schrijvingen en nuttige adressen in. Exemplaren kunnen worden aangevraagd bij het bureau Voor lichting van de provincie Zeeland: 01180-31396. Vrouw en fotografie Zelfbezinning Trimloop Stille tocht Sociale zekerheid Soos Woltershuis Sport overdag Cafécursus Walcherenloop Wat te melden? BEL 61180-27651 Toestel 54 Jeugd en dood Oog derde wereld Jazzballet Sjoelwedstrijd Handwerkbazar Rozenkrans Bingo Kinderkledingbeurs Spreekuur Turken Aüeenstaan Kledingbeurs Rommelmarkt Expositie Kledingbeurs Parapsychologie PCOB Expositie Engels ouderen Schildersbuurt Vredesdienst of Postbus 5017 4330 KA Middelburg CDA Kom uit je huis Kinderzegels Raad Veere Jazzballet Jazzgymnastiek Raad Westkapelle Borstkanker Ouder worden Kijken en doen Ruim driehonderdvijftig bezoekers kreeg de modeshow die Henk Sies vrijdagavond in disco 'De Hooi zolder' hield. Dit grote gezelschap kreeg een uitgelezen collectie jon ge mode voorgeschoteld in flitsen de stijl getoond door de modellen- groep 'Pour Voir'. De zes dames en drie heren van de groep etaleerden vooral de vele mogelijkheden waarmee naar hartelust gecombi neerd kan worden. Sies. "Ik wil exclusief blijven en de trendmode zoveel mogelijk omzeilen", stelt de kledingspecia- list voor jonge mensen. De collec tie in zijn winkel is dan ook wel eigentijds maar niet alledaags. Henk Sies had een groot deel van zijn collectie, die hij in zijn winkel aan de Middelburgse Potten- markt verkoopt, naar de West- kappelse disco overgebracht. Daarin komen veel ruiten voor en ook de warmere stoffen zijn dit seizoen 'in'. De kleuren zijn over wegend bordeauxrood, paars en donkerblauw. Ook bloemmotie ven en cashmirdessins komen veelvuldig voor, en de V-lijn - vanaf de taille of lager - is in veel ontwerpen terug te vinden. Bij het combineren blijven de on derste 'lagen' zichtbaar; de blou ses komen ruim onder de jacks vandaan. Henk Sies noemt dat 'tegen de draad in' combineren. De muziek voor de show had de jonge ondernemer zelf uitgezocht. Een bolero omlijstte bijvoorbeeld de warmere en 'klassieke' kleding terwijl de 'snellere' kleding met cowboy-muziek werd gebracht. Henk Sies probeert om vooral met bekende merken exclusief voOr Middelburg te blijven. In het Muziekcentrum 'Middel burg' aan de Lange Delft 86 in Middelburg wordt er drie dagen lang - donderdag, vrijdag en zater dag (26, 27 en 28 september) - een grote piano- en vleugelshow ge houden. Voor deze exclusieve pre sentatie moet alle andere 'handel' wijken. "De hele zaak moet leeg. De kleine instrumenten gaan een verdieping hoger, terwijl de grote re orgels en andere instrumenten elders worden opgeslagen", zegt de heer P.H. Martin, 'We hebben bewust gekozen voor het beste produkt dat er momen teel op de markt is en dat betekent dat we de hele nieuwe lijn van Yamaha naar Middelburg laten komen. Zes vleugels en twaalf piano's zijn er tijdens de show te zien en te horen, want er zullen ook enkele recitals in de zaak worden gegeven", stelt de heer Martin vast. Het paradepaardje van de show is het type S 400, een handgemaakte vleugel van top klasse. Daarnaast zijn er ook en kele elektronische klavieren op gesteld. De recitals worden in de midda guren gegeven voor wat de eerste twee dagen betreft en zaterdag wordt er de hele dag door muziek gemaakt. Ook voor de donder dagse koopavond staat pianospel op hel programma. Tijdens de hele show is er videopresentatie waar zowel de fabricage als het gebruik van de instrumenten wordt vertoond. Er is tevens een grote collectie muziekliteratuur Vorige week zaterdag maakten velen van de gelegenheid gebruik om tijdens een 'open huis' de ver nieuwingen te bekijken. Ter gele genheid van de uitbreiding heeft Frank Thielen een leuke aanbie ding. Bij aankoop van een com plete bril wordt er tot en met 5 oktober een reductie gegeven van dertig gulden, indien een oude bril - die voor een goed doel wordt afgestaan wordt ingeleverd. De zaak van Frank Thielen Optiek aan de Kanaalstraat 66 in Oost- Souburg is uitgebreid met een grote werkruimte, waarin onder meer de oogmetingen kunnen worden verricht en de contactlen- zenapparatuur is ondergebracht. Ook is er een aparte ruimte bijge komen om te 'oefenen' op het in zetten van contactlenzen. Tijdens de nieuwbouw, die vier maanden in beslag heeft geno men. is er toch steeds doorge draaid. Tegelijkertijd hebben Frank en Nelleke Thielen hun woonhuis boven de zaak ver bouwd. De nieuwbouw is zo in gedeeld dat de heer Thielen de zaak zelf kan runnen. "Ik vind namelijk dat de klanten recht hebben op optimale service door een vakman. Alleen een montuur uitzoeken kun je aan een ver koopster overlaten, voor de rest moetje er zelf wel bij zijn", vindt de ondernemende opticien die drie jaar geleden in de Souburgse Kanaalstraat zelfstandig begon. Cor Schuilwerve opent zater dag in Vlissingen een moderne videotheek. Aansluitend aan de foto-en filmzaak van aan de Scheldestraat, is ruim 100 vierkante meter beschikbaar. Presentatierekken zullen dui zenden videobanden bevatten; overzichtelijk gerangschikt naar syteem en genre. De nieuw te openen videot heek wordt geëxploiteerd on der de naam Cinerent, een landelijke franchise-keten. Door een gezamenlijke aan pak is men steeds verzekerd van de nieuwste films. Tijdens de openingsdag krijgt iedere klant bij inschrijving een passend presentje en een stempelkaart. Na tien stem pels heeft men recht op een gratis videofilm. Zeeland is een 'echte blijde rijd ster' rijker. Afgelopen zaterdag kon Janet Koole uit West-Sou burg in het warenhuis van Vroom en Dreesnian in Middelburg de hoofdprijs in ontvangst nemen van 'een rondje Nederland'. De heer F.J. de Koning, regionaal manager commerciële zaken van V D. overhandigde de Sou burgse de prijs: een Volvo perso nenauto, met een waarde van ruim achttienduizend gulden. Naast de hoofdprijswinnares deelde' de heerC.J.J.M. Laurense, bedrijfsleider V D Middelburg nog meer prijzen uit: familie de Kam uit Oostkapelle kreeg een 'lang weekend', te besteden in een van de Vendorado bungalowpar ken, NS-dagkaarten gingen naar de Middelburgse gezinnen Van den Broek en Bek en mevrouw Heijstek-Nieuwdorp uit Geers- dijk kon een ANWB-boek in ont vangst nemen. Mevrouw Pladdet- Izebout uit Terneuzen en me vrouw Koole uit Middelburg ver lieten de prijsuitreiking met een Kodak-pakket. 'Rondje Nederland' was een wed- H. Maljaars, Janet Koole en F.J. de Koning van V D. strijd, uitgeschreven door Vroom en Dressman. in samenwerking met de ANWB. Volvo-Nederland en de NS. Naast een groot kleinere prijzen, waren in drie Volvo's te winnen. Mil aantal totaal Kik Schoenhandel heeft de al leenvertegenwoordiging van Sou burg van het Birkenstock schoei sel verworven. In de zaak aan de Kanaalstraat 47 is sinds enkele weken een groot assortiment Bir kenstock schoenen te zien en aan te meten. De Birkenstock-schoe- ncn staan hekend om hun natuur lijke pasvorm. Vooral de werkers in de 'witte' beroepen (verpleging en kapper) maken veelvuldig ge bruik van de unieke pasvorm. Jan Kik kreeg in zijn zaak steeds meer vraag naar dit bekende Duitse schoenenmerk; reden voor hem om te proberen het dealer schap te vèrwerven. En met suc ces. Tijdens de vorige week ge houden jaarmarkt introduceerde de Souburgse schoenhandelaar zijn nieuwe aanwinst. "En het re sultaat was boven verwachting", weet hij te melden. Hij voegt daaraan toe: 't Zijn dan ook ge woon de beste schoenen". Hij staat voor de volle honderd pro cent achter de kwaliteit en mocht er onverhoopt wat aan mankeren dan wordt de klacht acuut behan deld, zo verzekert hij. Kik Schoenhandel is bijna tien jaar in Souburg gevestigd: daar voor was Kik bedrijfsleider in een schoenenzaak in Vlissingen. In Souburg werkt hij samen met zijn echtgenote terwijl hun dochter de afdeling pedicure voor haar reke ning neemt. Naast het nieuwe Birkenstock schoeisel heeft Kik Schoenhandel nog een groot as sortiment kwaliteitsschoenen. De hoofdprijs van een door de NS uitgeschreven promotiewedstrijd onder de ANVR-reisbureaus bin nen de driehoek Leiden. Eindho ven en Vlissingen is over de maand augustus gewonnen door hel reisbureau 'De Snelle Vliet' in Middelburg. De hoofdprijs, een sieraad ter waarde van duizend gulden, van de firma Schaap en Citroen zal door de medewerksters van dit reisbureau, mevrouw E. van der Gaag en mevrouw D. van der Gaasl 'gedeeld' worden. De wedstrijd (wie de meeste vlie greizigers gebruik laat maken van de Schiphollijn). laat ook de vlie greizigers meeprofiteren. Zij krij gen van hun ANVR-'Goeie Reis'-bureau een drietal waarde- coupons. Daarmee kunnen zij die uitzwaaien of afhalen in de perio de 1 mei en 3 1 oktober 1985. gratis terugreizen. Modehuis De Vroedt Hooft man in Middelburg Iaat het publiek weer kennismaken met de nieuwste seizoenmode. Dat gebeurt in de zaak aan het Plein 1940/hoek Langeviele. Vier mannequins en drie dressmen tonen de kleding die sportief, jong, wijs en ruig wordt genoemd. Showdag is donderdag 26 september (morgenndus) en er worden drie shows gehouden, 's Mid dags om twee uur de eerste, om halfvier volgt een tweede 'voorstelling' en 's avonds tij dens de wekelijkse koopavond begint de derde modeshow om halfacht. Kaarten voor e'én van de showyhkunnen gratis worden afgehaald aan de zaak. Alles wat met sleepvaart en berg ing te maken heeft, is zaterdag 28 september te zien aan de Piet Heinkade in Vlissingen. Sleepbo ten en bergingsvaartuigen kunnen worden bezocht en er kan op worden meegevaren. Ook is er omstreeks 16 uur een vlootschouw op de Westerschelde. Voorts wor den duikdemonstraties gegeven. Tenslotte wordt die dag een grote expositie ingericht met modellen, foto's, attributen en maquettes. De manifestatie houdt verband met het tienjarig bestaan van Lekko. de vereniging van belang stellenden voor de sleepvaart. In fo: 01180-25674. Rugbyspeeldag Jongens en meisjes van 8 tot en met 15 jaar kunnen zaterdag 28 september tussen 14 en 16 uur deelnemen aan een rugbyspeel dag van de Middelburgse rugby club Oemoemenoe op het sport complex aan de Nadorstweg in Middelburg. Inlichtingen: 01180-13546. Vrijdag 27 september kan tussen 13 en 15.30 uur kleding en speel goed worden ingeleverd in hel Dorpshuis in Grijpskerke. De kleding en het speelgoed worden zaterdag 28 september tussen 10 en 12 uur verkocht tijdens een beurs van peuterspeelzaal 't Hummelhoekje in het Dorpshuis in Grijpskerke. De helft van de opbrengst is voor de peuterspeel zaal. Wethouder M. Vinke opent vrij dag 27 september om 15 uur het onderkomen van de Stichting Vo gelopvang Walcheren in het park Toorenvliedt in Middelburg. In lichtingen: 01184-70873 of 01180-23637. 'Omdat veel vrouwen denken dat fotografie zo moeilijk is' houdt het Zeeuws Steunpunt een cursus fo tografie. De cursus begint op 22 oktober om 13.30 uur in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg. Kinderopvang is aanwezig. Infor matie bij de begeleidsters Ina Bloemen (01180-34880) en Sophia van den Heuvel (01180-27749 of 01180-34914). Bert van Dijk. coördinator van het Centrum voor Zelfbezinning, geeft dinsdag 1 oktober een inlei ding tijdens een bijeenkomst in de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg (20 uur). De werkgroep Re gio Zeeland van dit centrum geeft informatie over gespreksgroepen. Doel: 'Het bevorderen van indi viduele en maatschappelijke be wustwording door middel van luisteren naar elkaar, teneinde wegwijs te raken in ons eigen leven'. Informatie: Segeerssingel 124 Middelburg. Het clubhuis aan de Olympiaweg in Vlissingen is het vertrekpunt voor de trimloop, die de evene mentencommissie van de Sport vereniging Walcheren zaterdag 28 september op de kalender heeft gezet. Deelnemers kunnen maxi maal een uur lopen. Per ronde kan 1250 meter worden afgelegd. In formatie: 01184-70441. Trainingsrit Als voorbereiding op de Nacht van Scheldegouwen (van 2 op 3 november) stelt de Middelburgse Motor- en Autoclub belangstel lenden in de gelegenheid om zon dag 29 september een trainingso- riëntatierit voor motorvoertuigen mee te maken. Voor de minder ervaren rijders wordt na afloop extra aandacht besteed aan de uitleg van de opgaven. De rit wordt verreden over binnenwegen in de gemeente Valkenisse. De lengte bedraagt ongeveer 40 kilo meter. Inschrijven is vanaf 13.30 uur mogelijk bij hotel Walcheren in Koudekerke. Informatie: 01180-15501. Het Zeeuws Comité Stille Toch ten houdt donderdag 3 oktober weer een rondgang door het cen trum van Middelburg. Vanaf de Loskade zal de stoet om 10.15 uur vertrekken en om precies 11.00 uur wordt een petitie aangeboden op het Abdijplein. De Commissa ris der Koningin, dr. Boertien, of een ander lid van het college van Gedeputeerde Staten heeft zich bereid verklaard om de petitie in ontvangst te nemen en ter kennis te brengen van de minister van Buitenlandse Zaken. Deze stille tocht zal in het teken staan van de nood in El Salvador. Op 28 februari liep een drietal vrouwen mee in Middelburg die persoonlijk de martelingen in dat land hebben ervaren. Voorts zal het Comité de petitie zélf door zenden aan de consul van El Sal vador en aan de Vaste Kamer commissie van Buitenlandse Za ken. Tot besluit wordt om 11.30 uur een gebedsdienst gehouden in de Hofpleinkerk. Informatie: 01184-61436. T urks-Nederlands De Turkse Werknemersvereni ging Middelburg en het Neder lands Turks Vriendschapscomité openen zaterdag 28 september het seizoen met een feestdag. Om 15 uur begint een mini-playback- show met medewerking van disc- jockey Hans Francke van Cheesy. Verder is er een tekenwedstrijd en een moppenwedstrijd. Het festijn wordt vanaf 14 uur gehouden in Demerary aan het Oostkerkplein in Middelburg. De werkgroep Midden-Zeeland van DISK (Dienst in de Indus triële Samenleving vanwege de Kerken) wijst de kabinetsplannen om het stelsel van sociale zeker heid te herzien, van ue hand. De uitkeringsgerechtigden worden van de plannen de dupe. Daarom houdt DISK maandag 30 septem ber een manifestatie in de Con cert- en Gehoorzaal in Middel burg. Aanvang 20 uur. De predi kant-directeur van DISK Neder land. ds. H. Koetsier, houdt een toespraak. Er kunnen handteke ningenlijsten worden ingevuld, die naar de Tweede Kamer wordt gestuurd. Info: 01180-15353. Zaterdag 28 september wordt de soos voor jongeren tussen 13 en 19 jaar in Het Woltershuis aan de Hogeweg in Vlissingen heropend. Bij goed weer is er een barbecue en worden videoclips vertoond. De soosbijeenkomst in het opgek napte gebouw begint om 19.30 uur. Inlichtingen: 01184-14660. Historisch onderzoek In samenwerking met het Rijks archief in Zeeland houdt de Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) twee cursussen. Deze zijn 'lokaal en regionaal historisch onderzoek' en 'oud schrift voor gevorderden (paleografie). Informatie bij ZVU en/of Rijksarchief. De atletiekvereniging Zeeland Sport in Vlissingen heeft hel ini tiatief genomen om belangstel lenden deel te laten nemen aan een trimloopactiviteit. Elke don derdag om 9.15 uur kan worden gestart op het parkeerterrein bij de kanovijver in Vlissingen. In lichtingen: 01180-33024. De Stichting Horeca Onderwijs begint binnenkort met cursussen cafébedrijf in Goes, Middelburg en Vlissingen. Er zijn zowel mid dag- als avondcursussen. Met het diploma van deze cursus kan men zelf een bedrijf overnemen of be ginnen. Ook beheert de stichting een horeca-vacaturcbank. voor wie werk in de horeca zoekt. In lichtingen: 076-144351. Gemeente-ambtenaren De Nederlandse Bond van Ge meente-ambtenaren (NBvGA) houdt vrijdag 27 september zijn bondscongres in De Schouwburg in Middelburg. De bond telt 14.000 leden en is aangesloten bij het Ambtenarencentrum (AC). De Sportvereniging Walcheren heeft zaterdag 28 september de Walcherenloop op het program ma staan. Deelnemers kunnen kiezen uit 1 tot en met 10 kilome ter. Start om 14 uur op sportpark Bonedijke in Vlissingen. De Koninklijke Vereniging voor Facultatieve Crematie heeft een themanummer van het blad 'Ooit' gewijd aan 'onze jeugd en de dood'. In het blad wordt aandacht geschonken aan zelfdoding, die bij jongeren onrustbarend toe neemt, aan verwerking van het rouwproces bij het overlijden van een kind. aan de functie van teke ningen van kinderen die onge neeslijk ziek zijn en aan het ver schil in dood in speelfilms en in televisiejournaals. Ook komen kinderen en jongeren zelf uitge breid aan het woord in het blad. Inlichtingen: 070-520331. 'Voor hel oog van de derde wereld' is een manifestatie die de Middelburgse oogarts Gerda van den Berg ter gelegenheid van haar afscheid donderdag 3 oktober houdt in De Schouwburg in Mid delburg. De Groningse oogarts Jan Worst is in de derde wereld actief om plaatselijke artsen te le ren hoe ze eenvoudige oogopera ties kunnen uitvoeren. Tijdens de avond in De Schouwburg, waar van de opbrengst is bedoeld voor oogarts Worst en zijn organisatie, worden twee- en driedimensiona le films vertoond. De daarvoor benodigde groen-rood-brilletjes zijn voorradig. Om een blinde in de derde wereld zijn gezichtsver mogen terug te geven, is zestien gulden per patiënt nodig. 'Niet veel voor iemand, van wie de wieg toevallig in Nederland stond', zegt mevrouw Van den Berg. De ma nifestatie in De Schouwburg be gint om 20 uur. Banknummer: 47.38.19.937 (giro van de bank 106.8635 Amro). Kunstzinnige Vorming Vlissingen begint donderdag 26 september met een cursus jazzballet voor be ginners. De cursus 19.30 tot 20.30 uur) is bestemd voor belangstel lenden vanaf ongeveer 12 jaar. Inlichtingen: 01184-16672 of 01184-14928. De stichting Welzijn Ouderen Vlissingen heeft een sjoelwed strijd in petto. Die wordt woens dag 2 oktober vanaf 14 uur ge houden in het dienstencentrum Bachten Reede aan de Vredeho flaan in Vlissingen. Schortjes, pannelappen, kleden, macramé sokken en weefsels worden verkocht tijdens het handwerkbazar, die vrijdag 27 september om 14 uur begint in hel dienstencentrum Bachten Reede in Vlissingen. De Rooms-Katholieke kerk ruimt in oktober een bijzondere plaats in voor Haria. Daarom hebben belangstellenden de gelegenheid om vanaf 3 oktober elke donder dagavond het rozenhoedje mee te bidden. Dat gebeurt vanaf 19.45 uur in de fiat van zuster Wilfrida'. Ruvs de Beerenbroeckstraat 25 in Vlissingen. Het club- en buurthuiswerk in de Scheldebuurt wil vrijdag 27 sep tember een bingo-avond houden. Die begint om 19.30 uur in het VJV-gebouw aan de Vcrkuyl Quakkelaarstraat 95 in Vlissin gen. De bingo-avond wordt voor taan elke laatste vrijdag van de maand gehouden. Ten bate van de peuterspeelzaal 'De Vrolijke Keet' wordt vrijdag 27 september een kinderkleding- berus gehouden. De beurs begint om 15 uur in de peuterspeelzaal aan de Koepelstraat. De helft van de opbrengst gaat naar de kas van de peuterspeelzaal. Kleding en speelgoed kan donderdag 26 sep tember tussen 19 en 20 uur in de peuterspeelzaal worden ingele verd. Voor de kinderen is er een grabbelton en limonade, voor ou deren koffie. De Turkse Weknemersvereniging Middelburg en de Stichting Fe deratie Maatschappelijke Dienst verlening hebben elke dinsdag van 19 tot 20 uur en elke vrijdag van 14 tot 15 uur spreekuur voor Turkse mensen. De spreekuren worden gehouden in het Turks- Nederlands Ontmoetingscentrum Demerary aan het Oostkerkplein in Middelburg (01180-11713). De groep alleenstaande ouders die onder begeleiding van FIOM Zeeland een gespreksgroep heb ben gevormd, komt vanavond (woensdag 25 september) voor 't eerst bijeen. Ze praten vanaf 20 uur in buurthuis de Paraplu aan de Alexander Gogelweg in Vlis singen over hun specifieke pro blemen en interesses. Ook spelen de gezelligheid en de gelegenheid elkaar te kunnen ontmoeten een grote rol. Inlichtingen: 01180-27311. Peuterspeelzaal 't Koekepeertje in de Middelburgse Wijk Dauwen- daele wil de kas een beetje aan vullen met de opbrengst van een winterkleding- en speelgoed beurs. die vrijdag 27 september wordt gehouden. De beurs vindt plaats voor het ontmoetingscen trum in het winkelcentrum aan de Vrijlandstraat in Middelburg, be gint om 19 uur en duurt tot 21 uur. The Little Diamonds treden za terdag 28 september op tijdens een rommelmarkt van de majo- rettenvereniging Dauwendaele. De rommelmarkt wordt vanaf 9 uur gehouden voor het winkel centrum aan de Vrijlandstraat. Informatie: 01180-36328. Marlies Stroo-Buys en Annelien Boot-Scheele tonen vanaf zater dag 28 september olieverfschilde rijen in eetcafé De Waeckende Boey aan de Stationsstraat 24 in Middelburg. Beide schilderessen zijn leerlingen van Andries Min derhout. Openingstijden: dinsdag tot en met zondag 10 tot 22 uur. Winterkleding voor kinderen tot 14 jaar en speelgoed wordt zater dag 5 oktober verkocht tijdens de kleding- en speelgoedbeurs in het centrum van de hervormde ge meente aan de Dorpsstraat in Oostkapelle. De beurs is geopend van 10 tot 11.30 uur. Kleding en speelgoed kan maandag 30 sep tember en dinsdag 1 oktober van 11 tot 11.30 uur worden ingele verd in de peuterspeelzaal in Oostkapelle. De helft van de op brengst is voor de peuterspeel zaal: de andere helft voor de ver koper. Inlichtingen: 01188-2856. De Nederlandse Vereniging voor Parapsychologie heeft de helder ziende mevrouw Ten Gate uitge nodigd om vrijdag 27 september een lezing te houden en waarne mingen te doen in het publiek. Dat gebeurt tijdens een bijeen komst die vrijdag 27 september om 20 uur begint in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteense dijk in Middelburg. Inlichtingen: Postbus 7093 in Middelburg. De afdeling Middelburg van de Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) viert haar vijfjarig bestaan vrijdag 27 september met een bijeenkomst 14 uur) in ge bouw De Schakel in Middelburg. Na het huishoudelijke deel praat de heer J.H. Meijer over het ou- derenpastoraat. Na de pauze vol gen zang. declamatie, een quiz en een diavertoning over 5 jaar PCOB in Middelburg. Informa tie: 01180-29010. Marinus van Dijke exposeert van maandag 30 september tot en met 9 november in Balans 17, hel BKR-centrum voor expositie, kunstuitleen en documentatie. Openingstijden: woensdag don derdag en vrijdag 12 tot 17 uur; zaterdag 11 tot 16 uur. informatie: 01180-34025. De cursussen Engels voor ouderen van de Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) beginnen maandag 30 september in het dienstencentrum Bachten Reede in Vlissingen. In formatie: 01180-34800. Kledingbeurs De kleding- en speelgoedbeurs van de peuterspeelzaal 'Het Pöl- derhuisje' in Vrouwenpolder be gint woensdag 2 oktober om 15 uur in de speelzaal aan de Oranje Nassaulaan. Tijdens de verkoping staat een grabbelton opgesteld en wordt koffie geserveerd. De helft van de opbrengst is voor de peu terspeelzaal. die nieuw speelgoed wil kopen. Het comité Schildersbuurt Noord in Vlissingen vergadert maandag 30 september vanaf 20 uur in de Jan Ligthartschool aan de W. van de Veldelaan in Vlissingen. Ver schillende werkgroepen brengen verslag uit. Ook komt de ver keerssituatie aan de H. Vroom- laan aan de orde. Verder wordt gepraat over het beleidsplan '85. Informatie: 01184-72272. De predikant van de Lutherse ge meenten van Middelburg en Vlis singen. ds W.M. Buissing-Van Beers, gaat zondag 29 september voor in een bijzondere thema- dienst in de Lutherse kerk aan de Zuidsingel in Middelburg. 'Vrede moet je maken" is het thema van de dienst die begint om 10 uur. De dienst vormt de afsluiting van de vredesweek. Organist Jos Ver poorten verleent medewerking. Informatie: 01180-14496. De afdeling Middelburg van het CDA vergadert maandag 30 sep tember vanaf 19.30 uur in de Ge- tuigeniskerk aan de Adriaan Lau- wereyszstraat in Middelburg. De leden van de CDA-fractie in de raad van Middelburg behandelen de structuurschets. Inlichtingen: 01180-27290. De vrouwencontactgroep 'Kom uit je huis' komt woensdag 2 ok tober bijeen voor haar maande lijkse koffiecontactochtend. Een medewerkster van 'Vrouw en werk Zeeland' praat over wer kloosheid en geeft adviezen aan vrouwen over werk en opleiding. De bijeenkomst begint om 9.30 uur in wijkgebouw Zuiderbaken aan de M. de la Palmastraat in Middelburg. 'Kom uit je huis' heeft ook een kantklosgroep een hobby- en creativiteitsgroep. een handwerkgroep, een timmergroep en conversatiegroepen Frans, En gels. Spaans en Nederlands. In formatie: 01180-29004. Woensdag 2 oktober gaan school kinderen weer langs de deuren om kinderpostzegels en wenskaarten te verkopen. De velletjes postze gels kosten 5 gulden; de mapjes met zes wenskaarten 2.50. De ze gels dragen dit jaar als thema 'kind en verkeer'. De afbeeldin gen hebben dan ook driehoekige vorm van sommige verkeersbor den en ze wijzen op de bedreiging die het verkeer voor kinderen vormt. De bestelde zegels en kaarten worden op 13 november afgeleverd. De gemeente Veere heeft zich in het verleden door middel van een zogenoemde intentieverklaring bereid getoond, de coördinatie met betrekking tol de Ooster- schelde in handen te geven van de Stuurgroep Oosterschelde. Deze verklaring loopt binnenkort af. B. en W. van Veere stellen de raad nu voor om de verklaring met twee jaar te verlengen. De stuur groep had graag een verlenging van onbepaalde duur gezien. De gemeenteraad van Veere verga dert vandaag (woensdag) over deze materie. De vergadering be gint vanavond om 19.30 uur in het stadhuis van Veere. Het club- en buurthuis Het Buut aan de Beatrixlaan in Vlissingen geeft vanaf donderdag 26 sep tember een cursus jazzballet voor jongeren. Zowel jongens als meis jes kunnen daar tussen 20.30 en '21.30 uur terecht. Eerst kijken mag ook. Informatie: 01184-16223. De cursus jazzgymnastiek van buurthuis De Paraplu - bedoeld voor vrouwen en voor beginners en licht-gevorderden- wordt vanaf dinsdag 1 oktober gehouden. Aanvang 19.30 uur. Info 01184-65453. De gemeenteraad van Westka pelle komt donderdag 26 septem ber in vergadering bijeen. De raadsleden praten vanaf 20 uur over de verkoop van enkele per celen en over de subsidieverorde ning specifiek welzijn. Op 31 ok tober wordt de begroting voor '86 behandeld. De praatgroep van vrouwen die een borstamputatie of een borst- sparende behandeling hebben ondergaan, komt dinsdag 1 okto ber bijeen voor de maandelijkse koffiemorgen. Doel is het onder ling contact en het uitwisselen van ervaringen. De bijeenkomst be gint om 10 uur in het wijkgezond heidscentrum aan de Roozen- burglaan in Middelburg. Het steunpunt voor ouderen in de Stromenwijk/'t Zand in Middel burg geeft een cursus onder de noemer 'wat doe ik voor mijn ge zondheid als ik ouder word'. De cursus bestaat uil 8 of 9 opeen volgende woensdagochtenden van 10 tot 12 uur en wordt gehou den in 't Kruispunt aan de Mor- ticrcstraat in Middelburg. Bege leiders zijn een wijkverpleegkun dige. een arts en een diëtiste. De cursus begint op 16 oktober. In formatie: 01180-27537. 'Kijken en doen' is een cursus voor oudere inwoners van Mid delburg, georganiseerd door de Stichting Welzijn Ouderen en het Zeeuws Instituut voor Kunstzin nige Vorming. De deelnemers kunnen kennis maken met ver schillende technieken om zelf creatief bezig te zijn, ontdekken wat ze hiermee kunnen doen en iets horen over oude en moderne kunst. De cursus begint woensdag 23 oktober. Inlichtingen: 01180-27537. VOOR MEER KORTE IN FORMATIE: zie elders in dit blad

de Faam | 1985 | | pagina 7