99 N <D m 7T I' i'È m o o o Sa Sra ■o 39 Q. <D VRIJWILLIGERS WERK Mr. Chr. G.J. Rutten, de nieuwe burgemeester van Middelburg 99*=: 9999 9 <0 9) W &3 5 o O O. (D O" week SAMEN WONEN, SAMEN STEMMEN DE FAAM Woensdag 25 september 1985 MENU 'TAFELT JEDEKJE' Wijziging bouwverordening Bestemmingsplan Reyershove RECTIFICATIE OPROEP IN VER BAND MET RUIMEN VAN GRAVEN COLLECTEN 25 sept. - 2 okt. De Torenweg, het gedeel te vanaf de Schroeweg tot aan het Belfort, wordt momenteel geasfalteerd. Deze weg zal de komende winter verder worden opgefleurd omdat dan de beplantingen worden aangebracht. Al met al wordt Reijershove steeds verder aangekleed. "Thuis in Middelburg 1985/1986", de handige wegwijzer van de gemeente Middelburg, wil zoveel mogelijk actuele informatie bevatten. Mocht u in het boekje achterhaalde gegevens tegenkomen (bijvoorbeeld door verhuizing), verzoeken wij u de juiste informatie te willen doorgeven aan Bureau Voorlichting van de gemeente. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: Letten op landbouwtrekkers Gevaarlijke stoffen, hoe herkent ze? afgewerkte olie, veilig weg ermee! Ons afval, wat doen we ermee? - U wilt rechtshulp u "Samen wonen, samen stemmen", heeft te maken met de gemeenteraads verkiezing van 1986. Aan deze verkie zing voorafgaand zal er een landelijke campagne worden gevoerd over de mogelijkheid die buitenlanders krijgen om mee te denken met de rol van de lokale democratie. Te zijner tijd wordt aan deze campagne meer aandacht besteed. De herfst is weer begonnen we gaan het donkere jaargetijde weer tegemoet. Dit houdt ook in dat de klok een uur moet worden stilgezet. Dit gaat gebeuren in de na^ht van zaterdag 28 op zondag 29 september, om 2 uur. Het resultaat is dat het 's morgens wat vroeger licht is, maar 's avonds vroeger donker. We zullen weer moeten wachten tot de nacht van 29 op 30 maart (le paasdag) 1986 voor de klok weer een uur kan worden vooruitgezet. Nu de dagen korter worden, is het belangrijk dat de lichtinstallatie van uw vervoermiddel, fiets, bromfiets, of auto prima in orde is. Het is in het verkeer van levensbelang dat u tijdig wordt gezien. De suikerbietencampagne is weer op gang gekomen. Dit betekent dat vooral op de landwegen het verkeer met landbouwtrekkers sterk is toegenomen. Jaarlijks vallen er in Zeeland enkele tientallen verkeersslachtoffers bij ongevallen tussen landbouwvoertuigen en ander verkeer. De hoofdoorzaken van deze ongevallen zijn het snelheidsver schil tussen landbouwvoertuigen en andere weggebruikers en de soms moeilijke herkenbaarheid van landbouwvoertuigen, vooral bij duisternis. U kunt uw veiligheid en die van andere weggebruikers vergroten door extra voorzichtig te zijn bij het naderen van een landbouwvoertuig. Denkt u er hierbij aan dat in dit jaargetijde de wegen vaak nat en glibberig zijn, waardoor bij plotseling remmen de kans op slippen groter is dan normaal. i "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur betsteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. U treft hier, zoals altijd wel gebruikelijk is, niet het menu aan van "Tafeltje Dekje" omdat van 1 tot 7 oktober de U.V.V. een proef zal nemen met de verstrekking van warme maaltijden. Na deze proefneming zal de verstrekking van maaltijden weer normaal verlopen en zal op deze plaats het weekmenu weer worden bekendgemaakt Wat houdt vrijwilligerswerk of werken met behoud van uitkering eigenlijk precies in? Dit is een vaak gehoorde vraag. Het blijkt telkens weer dat hierover nog een hoop onduidelijk heden en vragen bestaan. Een heleboel mensen weten niet wat wel of niet kan en mag. In feite is vrijwilligerswerk het verrichten van onbe taalde arbeid (met behoud van uitkering), waarbij men alleen recht heeft op een reiskos tenvergoeding. Een veel gehoorde reactie is: "Waarom zou je gaan werken als je er toch niet voor betaald krijgt?" Daar zijn verschillende redenen voor aan te wijzen, zoals: - een schoolverlater kan werkervaring op doen; door het verrichten van vrijwilligerswerk heeft men tevens een referentie-adres, dat bij sollicitaties belangrijk is; - iemand die (gedeeltelijk) afgekeurd is of ge- Op maandag 16 september heeft mr. Chr. G.J. Rutten zijn plaats ingenomen achter het bureau op de burgemeesterskamer van het Middelburgse stadhuis. De officiële inhuldiging heeft zaterdag plaatsgevonden in een buitengewone raadsvergadering in de burgerzaal van het stadhuis, nadat hij met zijn gezin aan de gemeentegrens bij,Arnemuiden was verwelkomd door loco-burgemeester A. Bergshoeff. De gemeenteraad stelde in februari de 12e wijziging van de bouwverordening vast. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is deze wijziging goedgekeurd. De verordening trad op 15 juli in werking en ligt tot 10 oktober ter inzage op de afd. Algemene Zaken (begane grond stadhuis). Tevens liggen daar ter inzage de vastgestelde nadere regelen van de bouwverordening en de vastgestelde wijziging van de instructie ambtenaren bouw- en woningtoezicht. Burgemeester en wethouders willen met toepassing van art. 5 van de voorschriften die horen bi j het bestemmingsplan Reyershove de bouw mogelijk maken van een woning met garage in Reyershove II Het bouwplan ligt vanaf vrijdag 27 sept, tot en met donderdag 10 okt. a.s. ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Tijdens deze termi jn kunnen bezwaren tegen de uitvoering van dat voornemen schriftelijk worden ingediend bi j het college van b. en w. Geboren en getogen in Limburg. driehonderd gulden, waarvoor het culturele leven in Middelburg. Het Het is de wens van burgemeester als negenjarige de burgemeester cultureel verleden van de stad Rutten zo dicht mogelijk bij de bij diens afscheid met een bos spreekt uit de monumenten, mensen met hun problemen van bloemen kwam bedanken. In deze waaruit geschiedenis en traditie is alle dag te staan. Hij wijst daarbij persiode werd ook de zoon van de af te lezen. Maar niet alleen het op de ombudsfunctie van het col familie Rutten geboren. In 1982 verleden is boeiend, na een ver- lege van burgemeester en wet- vond in het Limburgse een ge- kenning van slechts enkele dagen houders. Hoewel de werkloosheid meentelijke herindeling plaats en komt de heer Rutten tot de con- procentueel gunstig afsteekt, werden de kerkdorpen Wijnands- clusie dat het hedendaagse Mid- tegen het landelijk gemiddelde wil De heer Rutten werd op 12 rpaart rade, Schimmert en Hulsberg bij delburg bruist van activiteiten. de nieuwe burgemeester zich in- 1942 in het Limburgse Susteren de gemeente Nuth gevoegd, die zetten voor een verdere verlaging geboren. Hij groeide op in Sittard, hierdoor een inwoneraantal van Werken voor Middelburg van dit toch te hoge aantal. Hij naar welke stad het gezin Rutten ruim 17000 bereikte. Aan de voor- Burgemeester Rutten us bereid om belooft zich sterk te zullen verzet- in 1945 verhuisde. Sittard is op bereidingen voor deze grote ope- gemotiveerd en genietend van het ten tegen het vertrek van rijks- verschillende manieren met Mid- ratie, die in 1977 werden opgestart Middelburgs stedeschoon er mede diensten naar elders. Ook het delburg te vergelijken. Niet alleen en aan de uiteindelijke realisatie voor te zorgen dat rijkdommen uit baanlozenproject van het Buro is het inwoneraantal ongeveer ge- hiervan heeft de heer Rutten met het verleden gehandhaafd blijven, Baanlozen Service heeft zijn volle lijk, ook is de oude stadskern om- erg veel plezier gewerkt. Naar zijn maar ook worden aangevuld met aandacht. De heer Rutten stelt zich geven door wallen en heeft het mening is de nieuwe structuur er die goede dingen die de twintigste tevens voor te komen tot de stich- centrum een aantrekkelijk win- redelijk goed uitgekomen, al zul- eeuw oplevert. Als voorbeeld ting van een bedrijfscontactpunt, kelgebied. Dus ook een stad waar- len de sporen van de herinde- hiervan noemt hij de Zeeuwse Bi- dat fungeert als een servicebureau in het midden- en kleinbedrijf een lingsoperatie pas na een generatie bliotheek die hij ziet als een grote voor nieuw te stichten bedrijven belangrijke plaats inneemt. Hier ambtenaren volledig zijn uitge- verrijking voor de binnenstad. Hij en alle benodigde vergunnings- volgde de heer Rutten zijn gym- wist. Er is bewust naar gestreefd te heeft veel respect voor de wijze aanvragen, van welke instantie nasiumopleiding, waarna hij zich voorkomen dat de vijf kernen in waarop de binnenstad is her- dan ook, verzorgt, aan de Technische Hogeschool in een hiërarchische volgorde wer- bouwd na het bombardement van De heer Rutten beschouwt moed Delft korte tijd wijdde aan de stu- den geplaatst. Elke kern is gelijk- 1940. De herbouw van toen is al- en creativiteit belangrijke eigen die weg- en waterbouwkunde. Hij waardig aan de anderen. De in elk weer bijna twee generaties oud en schappen die een bestuurder nodig brak deze studie af omdat die niet dorp aanwezige voorzieningen begint nu al historie te worden, heeft om te kunnen slagen, beantwoordde De aangekondigde vergadering van de commissie Economische Zaken op woensdag 25 sept. (van daag) om 19.30 uur is verschoven naar woensdag 9 oktober. Binnenkort zal worden begonnen met het ruimen van een aantal al gemene graven op de Algemene Begraafplaats aan de Westelijke Oude Havendijk. Het gaat om de graven nr. 370 tot en met 483 van de le klasse en 70 tot en met 621 van de 2e klasse waarin van 1945 tot 1955 is begraven. Belangstellenden die over de nog aanwezige grafmonumenten e.d. willen beschikken, kunnen dit schriftelijk uiterlijk 1 oktober a.s. kenbaar maken bij het bureau Plantsoenen, begraafplaatsen en crematorium van de dienst Ge meentewerken, Vlissingsestraat 21, tel. 27751, tst. 13 of 21. Na 1 ok tober vervalt het beschikkings recht aan de gemeente Middel burg. Voor nadere inlichtingen kan eveneens contact worden op genomen met genoemd bureau. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toestemming verleend een huis- aan-huis collecte met verzegelde collectebussen te houden: - Nierstichting Nederland tot en met zaterdag 28 september - Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, afd. Noord- en Midden- Zeeland van maandag 30 sept. tot en met zaterdag 5 oktober. aan de gestelde worden op peil gehouden. De verwachtingen. Na zijn militaire diensttijd begon hij de rechten studie aan de universiteit van Utrecht, welke studie in 1969 werd voltooid. In datzelfde jaar trouwde de heer Rutten. Zijn vrouw komt eveneens uit Sittard, hoewel ook raadsvergaderingen worden bij toerbeurt in eén van de vijf kernen gehouden, de publieke tribune is hierbij steeds goed gevuld. Middelburg De heer Rutten is van mening dat zij niet in deze stad werd geboren, het verstandig is om na een jaar of Nog in datzelfde jaar vertrok het tien dezelfde post te hebben bezet echtpaar naar Suriname, waar de de blik op iets anders te richten, heer Rutten als gewoon docent Het gevaar dreigt anders dat men privaatrecht was verbonden aan te vastgeroest raakt in slepende de universiteit van Paramaribo, problemen en op de dingen van Het gezin woonde er naast de hui- alle dag raakt uitgekeken. Dit is dige Surinaamse president Ram- niet goed voor het belang van een dat Misier. Na de geboorte van hun gemeente. De voorkeur van de dochter keerde de familie in 1972 naar Nederland terug en werd de heer Rutten jurist op de secretarie van de gemeente Amersfoort. Nuth. In 1975 volgde zijn benoeming tot burgemeester van het Limburgse Nuth, dat samen met de kern Vaesrade één gemeente vormde. Vrij kort na zijn benoeming be reikte het inwoneraantal van deze gemeente de 8000. Het borelingske ontving een spaarbankboekje met heer Rutten gaat uit naar en ge meente met een centrumfunctie, zoals Middelburg die heeft. Een gemeente met een levende bin nenstad, die wel de allure, maat niet de problemen van de grote stad heeft. Hij is dan ook erg blij met zijn benoeming. De heer Rut ten is een groot liefhebber van kunst en cultuur. Hij is zelf beel dend kunstenaar in vrije uren en theaterliefhebber. Hij hoopt als bestuurder een bijdrage te kunnen leveren aan het welzijn van het ir AANVRAAG GUNNING HINDERWETVER- Bij burgemeester en wethouders is een hinderwetvergunning aangevraagd door de heer A. Boone uit Veere voor een buizenrecycling en gritstraalbe- drijf aan de Herculesweg. Indienen mondelinge bezwaren mogelijk van 11 oktober. Schriftelijke bezwaren moge lijk tot 18 oktober. Mondelinge bezwaren tegen een aan vraag kunnen worden ingediend tij- pensioneerd hoeft niet thuis te blijven zit ten; - een huisvrouw bijvoorbeeld wil er vaak iets bij hebben. Vrijwilligerswerk mag 20 tot 25 uur per week worden gedaan. De werktijd wordt in overleg geregeld. Het vrijwilligerswerk, dat door Buro Baanlozen Service wordt aangeboden is goed gekeurd en levert dus geen problemen op voor de uitkering. Het vrijwilligerswerk kan wor den gedaan op velerlei terreinen. Voor meer informatie kan men terecht (elke dinsdag t/m donderdag van 10.00 tot 16.00 uur) bij B.B.S., Stadhuisstraat 1 (tel. 35790). PLAATS EN AARD VAN AANVANGS VERKEERSMAATREGEL HET WERK DATUM 1. Fietspad Schroeweg herbestrating In uitvoering Gedeelte tussen Oude Vlissingseweg en Statenlaan. 2. Molendijk Nieuw- en St. Joosland op- en afritten herbestrating In uitvoering 3. Brakstraat herbestrating In uitvoering Afgesloten voor alle verkeer 4. Beddewijkstraat herbestrating In uitvoering Afgesloten voor alle verkeer 5. Seissingel Asfaltering In uitvoering tussen Seisbrug en Olmenlaan Afgesloten voor alle verkeer 6. Ruyterstraat aanleggen van In uitvoering Gedeelte tussen schoonwater Poelendaeleweg en riolering en Piet Heinstraat herbestrating dens een hoorzitting. Via tel. 26251, toestel 413 kan worden verzocht een hoorzitting te houden. Tijdens de openbare zitting kan men van gedach ten wisselen met aanvrager, bevoegd gezag en verdere aanwezigen. Schriftelijke bezwaren kunnen wor den ingediend bij burgemeester en wethouders. Tegelijkertijd met het in dienen van een bezwaarschrift kan worden verzocht om persoonlijke ge gevens niet bekend te maken. Alleen degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daar redelijkerwijs niet toe in staat te zijn geweest kunnen later beroep in stellen bij de Kroon tegen de genomen beslissing. De aanvraag, de oniwerp-vergunning en alle overige stukken liggen tot het einde van de bezwaartermijn ter inzage op de afd. A Igemene Zaken in het stadhuis. Daarnaast is het moge lijk inzage te krijgen in de stukken op donder dag van 18.00 tot 21.00 uur op de bovenge noemde afdeling. Hier moet van tevoren een afspraak voor gemaakt worden via tel. Öl 180-26251, toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting verkregen kan worden. De Noorderkerk, gelegen aan de Bogaertstraat, zal binnenkort worden gesloopt. Het puin van de kerk zal worden gebruikt als verharding voor de terreinen van de nieuwe garage van de vervoersmaatschappij Zuid West NederlandDeze nieuwe garage wordt gebouwd op het industrieterrein jjAmesteinjj^ Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom. l V

de Faam | 1985 | | pagina 5