Podi mm Fi! ms Expositie jüöp£ Boe ken ten Kinder- schoonenberg KINDER WONING Woensdag 18 september 1985 DE FAAM-DE VLISSINGER MIDDEN ZEELAND MIDDEN ZEELAND Hoort u het niet natuurlijk meer? Mist u de essentiële tonen? Onze specialist praat graag met u over de oplossingen die de huidige hoortechniek u kan bieden. Kom eens langs. Hoortoestel met gratis proefperiode na medisch advies. Des gewenst bezoek aan huis. boortoestellen OVERZICHT VAN DONDERDAG TOT EN MET WOENSDAG 'Taxfree Jam'is een Rock Rollband, bestaande uit vier West-Brabantse muzikantendie hun muziek omschrijven als Westcoasl-achtige rock roll, waarbij de nadruk op de rockkant ligt. Bar American. Middelburg, vrijdag 21.30 uur. Het repertoire van Taxfree Jam' bestaat uit dertig nummers. Precies de helft daarvan komt van James Taylor, Thin Lizzy, Larsen Feiten Band en Danny Kortchmar. De resterende vijftien zijn eigen nummers, geïnspireerd op de rockmuziek uit de jaren zeventig. Ronald Brautigam is een Nederlandse pianist, die recitals geeft in binnen- en buitenland. Concertzaal, Middelburg, dinsdag 20.00 uur. Ronald Brautigam kreeg in 1981 een Edison voor zijn eerste soloplaat met werken van Schumann en Ravel. Hij treedt regelmatig op met belangrijke orkesten, zoals het Concertgebouworkest en het Rotterdams Philharmonisch Orkest en het Houston Symphony Orchestre. Samen met violist Jaap van Zweden vormt hij een duo. In Middelburg voert Brautigam werken uit van Mozart. Chopin, Rachmaninoff, Schuman en Schönberg. Het Trio Cor Witjes is een Rotterdams straatmuzikantengezelschap, dat ondanks alle belangstelling die er voor deze groep bestaat, nog steeds gewoon op straat speelt. De Piek, Vlissingen, vrijdag 21.00 uur. Met hel optreden van het trio Cor Witjes, kent het eerste podiumcafé van het seizoen een goede start. Vooral door een artikel in OOR en een live-optreden in VPRO's 'De Wilde Wereld' staan ze volop in de be langstelling. Een mix van R R, country, calypso en Nederlandse smartlappen wordt aan elkaar gesmeed met grollen en grappen. "When doves cry" van Prince wordt gespeeld naast "De Bollen" van Louis Davids of "Was ik maar weer in Honolulu" van Eddy Christiani. "Podiumcafé" is een gratis muziekaktiviteit van de Piek, die zeker eens per maand plaats vindt. OVERZICHT VAN DONDERDAG TOT EN MET WOENSDAG 'Twilight zone' met onder andere Dan Aykroyd, Murray Malheson en Kathleen Quinlan. Regie: Steven Spielberg, John Landis, George Miller en Joe Dante. Het Beest, Goes, vrijdag 21.00 uur. Een vierluik met nachtmerries. Vier regisseurs bespelen in vier afzon derlijke verhalen het schemergebied tussen droom en werkelijkheid, waarin de hoofdpersonen met angst en horror geconfronteerd worden. 'First love of P'tang Yang Kipperbang'met John Albasiny, Abigail Crul lenden en Maurice Dee. Regie Michael Apted, Alhambra Vlissingen, woensdag 20.00 uur. Het verhaal van de veertienjarige Alan Duckwoorth, bijgenaamd 'kwek-kwek', die zo verliefd is op het mooiste meisje uit zijn klas. Zij heeft echter geen enkele interesse in hem. Als Alan uiteindelijk toch de kans krijgt om iets van zijn verliefdheid aan haar te tonen, mislukt dat volledig. 'Merry Christmas, Mr. Lawrence', met David Bowie, Tom Conti en Johny Okura. Regie Nagisha Oshima. Alhambra II, Vlissingen, woens dag 20.00 uur. Kort nadat de Japanners het voormalig Nederlands Indië onder de voet hebben gelopen en het land op wrede wijze bezet houden, zien twee Engelse officieren elkaar terug in een Japans krijgsgevangenkamp. Naast de gruwelijke en gewelddadige omstandigheden die binnen die leefgemeenschappen heersen, wordt in Merry Christmas vooral de na druk gelegd op het onbegrip tussen mensen die tot geheel verschillende culturen behoren. Geprolongeerd 'Rambo' met Sylvester Stallone, voor de zesde week. Alham bra II, Vlissingen, donderdag, maandag en dinsdag 20.00 uur. Vrijdag 19.00. 21.30 en 23.30 uur. zaterdag en zondag 19.00, 21.30 uur. 'A vieuw to a kill", James Bond voor de derde week. Grand theater. Goes, donderdag, maandag tot en met woensdag 20.00 uur, vrijdag en zaterdag 19.00 21.45 uur. zondag 14.00, 19.00 en 21.45 uur. Porno 'Bermuda, zondig paradijs'. Alhambra I, Vlissingen, 23.30 uur. Taboe, een verboden liefde'. Grand theater. Goes, vrijdag 24.00 uur. Het Katwijks christelijk mannenkoor 'Jubilate' onder leiding van de dirigent Sander van Marion. Eredienst in de Ned. Hervormde kerk, (Lange Jan) Middelburg, zondag. ms. 'Claw Boys Claw'en 'Trigger and the thrilikings', dubbelconcert ter gele genheid van de opening van het nieuwe seizoen. Het Beest, Goes, zaterdag 22.00 uur. Trigger and the thrillkings. Een Amerikaanse groep rond de naar New-York verhuisde ex Nasmak zangeres Truus de Groot, die haar muziek omschrijft als DisneyRock. Op dezelfde avond vond Claw boys claw, een Amsterdamse garageband met reeds diverse tv-optredens achter de rug. Mw m4t:x kt #V: 4 "ft ff t'1 f tl1 - iM' i tl et i mm Het ruim tweehonderd leden tellende koor maakte in de periode van haar bestaan verschillende buitenlandse tournees, met als hoogtepun ten een reis naar Amerika en Canada. Het koor werkt vaak samen met internationaal bekende artiesten zoals Ronald Brautigam, Reinata Heemskerk, Viktor Klimenko en Marco Bakker. Naast het geestelijk lied wat in verschillende vormen wordt gebracht, zingt het koor ook vaak volksliederen en worden de opera, operette en musical ook niet vergeten. De 'Old Metropolitan Band' is een jazzband uit Krakau, Polen, die met haar optreden het negende Middelburgse jazz-seizoen opent. Concert- en Gehoorzaal, Middelburg, zaterdag 21.00 uur. De Jazz Aktiviteiten Stichting Zeeland (JASZ) opent het jazz-seizoen met deze band, die volgend jaar haar 20-jarig jubileum viert. Het is een orkest, dat al veel furore maakte op de Nederlandse jazzpodia tijdens diverse Europese tournees. Hel gevoel voor show gaat gepaard aan een niet aflatend enthousiasme, waarmee het uitgebreide repertoire wordt vertolkt. Het ensemble 'Cantare ad Hoe' en de Zeeuwse organist Leen de Broe ken. Een bijzonder concert van Lutherse kerkmuziek. Lutherse Kerk, Middelburg, zaterdag 19.30 uur. Het ensemble bestaat uit een aantal geoefende en ervaren amateur- zangers uit alle delen van Nederland, die regelmatig medewerking verlenen aan de Lutherse kerkmuziekweken. Het ensemble staat onder leiding van de dirigente-zangpedagoge Meti Smit Duyzentkunst. Ver tolkt zullen worden werken van onder andere Schütz, Willem Mudde, Nic. Nees en Stroobach. De Grote Kerk, Veere. Het Veerse Meer: Restauratie en konservering van de kerk: de Toren: De duinen, wording en verwording, de Heem kundige Kring Walcheren en scheepsmodellen. Tevens Vlaams- Zeeuwse fototentoonstelling, met als thema "Water". Dagelijks tus sen 10 en 17 uur. Iguana (Bellamypark) Vlissingen Levende reptielen, amfibieën en insekten. Zondag, maandag en donderdag van 14 tot 17.30 uur. Dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 10 tot 12.30 uur en van 14 tot 17.30 uur Lange Noordstraat 56, Middel burg Gera Dauvillier, schilderijen, aquarellen en kunstfoto's, andag tot en met zaterdag 9 tot 18 uur. Scheeps- en visserijmuseum (De Schotse Huizen), Veere "Het Walcher-s Kostuum 1850-1950". Dinsdag t/m zaterdag van 10 tot 17 uur. Gortstraat 48, Middelburg Wil lem Vader Schilderijen, aquarel len en kunstfoto's. Maandag tot en met zaterdag 9 tot 10 uur. St. Janstraat 41-43, Middelburg, Anneke Ruimschotel touwplastie- ken. Donderdag tot en met zater dag 14 tot 17 uur. Galerie Moreno (Paul Kruger straat 61) Vlissingen. Landschap pen en portretten. Dinsdag tot en met vrijdag 13.30- tot 17.30 uur, zaterdag van 10 tot 12 uur en'van 13.30 tot 17 uur. Zeeuws Museum/Natuurhistorie, Oostkapelle, De natuur in Zeeland met onder meer acht meter zee-aquaria. Fossiele schelpen zoeken en vin den in Zeeland. Dagelijks van 10 tot 17 uur. Zeeuws Kunstenaarscentrum, Kloveniersdoelen (ingang achter zijde) Middelburg. Hans de Ruy- ler. Dinsdag tot en met zondag van 14 tot 17 uur. Donderdag avond van 19 tot 21 uur. Gevangentoren (Boulevard de Ruyter IA) Vlissingen, Hank Hans Beeldhouwwerk, aquarellen en tekeningen. Dagelijks geo pend. Dansschool de Jong, NMB-bank en Ahrend Kantoor meubelen, Vlissingen Grafiek Gala '85. Verschillende openingstijden Galerie De Wijnstock, Bellink- straat, Middelburg. Ineke van der Burg, schilderijen en keramische poppen. Donderdag en vrijdag van 14 tot 17 uur, zaterdag van 11 tot 12.30 en 14 tot 17 uur. Nieuwstraat 13, Middelburg. Fo to's van Eva Besnyö "Vrouwen in mannen beroepen". Tijdens kan tooruren. Goes, Oostsingel 94, tel. 01100-27215 Middelburg, Korte Geere 27, tel. 01180-13113 Vlissingen, Badhuisstraat 153, tel. 01184-10303 Terneuzen, Axelstraat 33a, tel. 01150-30233 KINDERBOEKEN i door Jan Smeekens Ze halen het bloed onder je nagels vandaan, maar kleine schoffies worden uiteindelijk toch ook eer zame burgers. Dat geeft moed en met wat ruime tolerantiegrenzen kun je zelfs wel om ze lachen. Tonny uit BOTER OP JE HOOFD van Richard Steegen is zo'n vertederend boefje. Hij is niet op zijn mondje gevallen, altijd op straat om maar niets te missen en wie hem te na komt is nog niet jarig. Maar zijn tof gedrag en horzelige kwinkslagen kunnen in dit boek dat een zelfstandig te le zen vervolg is op 'Pakken.... ge pakt'. toch niet voorkomen dat hij volop in de narigheden raakt. Tonny is zijn vriendinnetje San dra kwijtgeraakt aan de brommer van Karei, een oudere jongen die sinds kort in de buurt woont. Ka reis brommer moet daarom verd wijnen en om zelf "niet te veel in de zon te komen" roept Tonny de hulp in van Henk. De problemen groeien hem echter al gauw boven het hoofd. Iemand heeft Henk 's nachts met de brommer zien sjouwen en eist nu zwijggeld. Een gebed zonder end dus en om de chanteur zo lang mogelijk aan het lijntje te houden blijft er weinig anders over dan de brommer te verkopen. Henk weet wel iemand. Wat Henk niet weet is dat een oude dame uit de buurt hel ding ontdekt heeft en er een slaatje uit wil slaan. Dankzij Sandra komt alles uiteindelijk toch nog goed. Dat wil zeggen, Tonny's "haartjes worden niet omgewoeld" en "zijn gezicht niet geverfd". Wel is hij zijn geld én Sandra kwijt en Karei heeft zijn brommer terug. Daar moet hij zich bij neerleggen. Voorlopig tenminste: De uitgever, Leopold vindt het 'Le Bal' met als regisseur Ettore Scola. Electro. Middelburg, donderdag en zaterdag 20.30 uur. De balzaal, waarin de film zich afspeelt, is niet alleen een danstempel. maar ook een symbool van het leven. De plaats waar men elkaar ontmoet, uit elkaar gaat, en waar vreugde of melancholie heerst. Ettore Scola toont het gedrag van enkele paren uit de periode 1936 tot heden en er ontwikkelt zich het officiële verhaal: Het Populaire Front, de oorlog, de bezetting, de bevrijding door de Amerikanen en het 'vera merikaniseren' van Europa, mei 1968. 'Birdy'. Meccano, Middelburg, donderdag, vrijdag, en zaterdag, 20.00 en 22.30 uur. Zondag tot en met woensdag 20.30 uur. Twee jonge mannen zijn sinds hun jeugd bevriend. Birdy, de bijnaam van een jongeman, die zo bezeten is van vogels, dat hij denkt op zekere dag zelf te kunnen vliegen. Dan komt Vietnam. Birdy belandt uit eindelijk in een militaire inrichting voor geesteszieken. Birdy's vriend is de enige die hem uit die katatonische toestand kan halen waarin hij verkeert. Door een simpele zin is opeens de verstarring geweken. Birdy reageert. Maar hoe? 'Julia' met Jane Fonda en Vanessa Redgrave, Regie Fred Zinnemann. Electro, Middelburg, maandag tot en met woensdag 20.30 uur. De politiepost van wijk 15 in New York is het domein van hoofdin specteur Lassard. Hij wordt bijgestaan door de eerzuchtige inspecteur Mauser, een dommekracht, die niets liever wil dan ééns de plaats van Lassard innemen. De omstandigheden werken met hem mee, want Lassard is ten einde raad. Zijn wijk wordt geteisterd door een jeugd bende, die voor de politie ongrijpbaar is. Een aantal jonge agentjes worden toegevoegd aan een oudere politieman, die dan met z'n allen de onbekende bendeleider en zijn handlangers te pakken moeten zien te krijgen. Na een serie dolkomische schermutselingen lukt dat dan ook. Kunstuitleen (Kuiperspoort 22) Middelburg "3x schilderen" Werk van Oost en West-Vlaamse en van Zeeuwse kunstenaars. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17 uur, donderdagavond van 19 tot 21 uur. De Schotse Huizen, Veere Piet Rijken en Sjoerd Bijlsma aquarellen en schilderijen. Dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur. (Te vens herdenking van Sjoerd Bijl sma) Jongeren beweging Dam 12-14 Middelburg Kom niet aan m'n makkers. Tekens aan de wand over fascisme en racisme in WO II en nu. Geen openingstijden ge meld. Stedelijk Museum Bellamypark Vlissingen Schepen in Nood. Dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 17 uur. Za terdag en zondag 13 tot 17 uur. Bethesda-Sint Josephziekenhuis, Vlissingen. Ank van Arkel-Mame- ren, Aquarellen. De Wandelkerk (ingang Nieuwe Kerk), Middelburg Nepal, waar de goden onder de mensen leven. Galerie Marquis, Nieuwendijk Vlissingen. 3x Schilderen, jonge schilderkunst uit Oost- en West-Vlaanderen en Zeeland. Woensdag t/m zondag van 14 tot 17 uur en op afspraak. boek geschikt voor kinderen van af 10 jaar. Maar daarbij denk ik aan vierdeklassers en dat lijkt me een jaartje te jong. Die moeten nog boefje worden en bovendien zitten er nogal wat gedachten- sprongen in het boek die de nodi ge leeservaring vergen. Voor de rest is hel een kostelijk (voor)leesboek. Door het verhaal, maar vooral door de goedbek- kende dialogen vol smeuïge taal uit de grote stad. Die is mij even wel duizendmaal liever dan al die Engelse nonsens waarmee niet al leen jongeren hun taal menen op te vrolijken. Boter op je hoofd door Richard Steegen. Uitgeverij Leopold, Den Haag. Prijs 16,90. 'De vrolijke piraten van schateiland', A lhambra II Vlissingen zondag 14.00 uur. Een Nederlands gesproken tekenfilm naar het beroemde boek 'Scha teiland' van Robert L. Stevenson. Jim komt in het bezit van een kaart van schateiland waar de schat van kapitein Flint verborgen moet zijn. Op weg naar de schat worden Jim en zijn kornuiten overvallen door een piratenschip en beleven daarna allerlei spannende avonturen. Uit eindelijk wordt de schat toch nog gevonden. "si De kleine Philipp". Meccano, Middelburg, zaterdag en zondag 15.00 uur. Philipp heeft het maar moeilijk op school. Hij is veel te klein voor zijn leeftijd, zodat hij door iedereen daarmee geplaagd wordt. Met zijn blokfluit trekt hij zich terug in het bos om te oefenen, maar er komen alleen maar schrille tonen uit. Tot overmaat van ramp verliest hij de blokfluit. Van een muziekhandelaar krijgt Philipp een nieuwe fluit, een toverfluit. Als hij een bepaalde melodie speelt, kun je alles groter of kleiner maken. Behalve jezelf, want dan verliest de fluit zijn tover kracht. Zo beleeft Philipp met deze fluit de gekste dingen, (voor kinde ren van 6 tot 10 jaar). De film speelt zich af in de dertiger jaren en is gebaseerd op een autobiografisch verhaal van de Amerikaanse schrijfster Lillian Hel- 'Police Academy 2' met onder andere Steve Guttenberg, Bubba Smith, Colleen Camp en Art Metrano. Regie Jerry Paris. Alhambra I, Vlissingen, donderdag, maandag tot en met woensdag 20.00 uur. Vrijdag en zaterdag 19.00 en 21.30 uur. Zondag 14.00, 19.00 en 21.30 uur. Zelf iets maken, voor in huis of voor in de tuin, is meestal niet zo eenvoudig. Maar een goede werktekening en bouwbeschrij- ving maakt het al een stuk ge makkelijker. Speciaal voor onze lezers behandelen wij in deze krant elke week een nieuwe bouwtekening voor het maken van speelgoed, klokken, meube len, tuinartikelen etc. Daarbij ko men zowel eenvoudige werkstuk ken als werkstukken voor de meer gevorderde doe-het-zelver aan ood. De ontwerpen zijn van ts.ai weipost bv. een bedrijf dat zich heeft gespecialiseerd in het maken van tekeningen voor jong en oud en dat zich tot doel stelt de crea tieve handvaardigheid te bevor deren. Op iedere tekening zijn de be langrijkste onderdelen op ware grootte weergegeven zodat men ze slechts behoeft over le trekken en uit te zagen. De uitgebreide ma- teriaallijsten geven de exacte ma ten van de verschillende onderde len en de totaal benodigde hoe veelheden. Zodoende blijft het materiaalverlies tot een minimum beperkt en is een zo goedkoop mogelijk uit. Wie de duidelijke instructies stap voor stap opvolgt, maakt de werkstukken spelender wijs. Dit fraaie speelhuis zal voor de kinderen vele uren vermaak bete kenen. De woning is ca. 180 cm. hoog, 210 cm lang en 120 cm breed. Er is ruimte genoeg voor een tafel en een paar stoelen en ook het speelgoed zal gemakkelijk een plaats vinden. Het gebouw wordt gemaakt van watervast multiplex. Als u het goed verft dan zal, met weinig onderhoud, de levensduur jaren zijn. De door u aan dit speelhuis besteedde uren zullen in een veelvoud daarvan, speelplezier voor uw kinderen betekenen. De tekening kunt u bestellen door 12,— over te maken op postre kening 3567600 t.n.v. Karweipost, de Meern, onder vermelding van beslelnr. 800 F/V/ZVA U krijgt de tekening dan per omgaande toegestuurd.

de Faam | 1985 | | pagina 8