Guus Marquinie, actief in 'concurrerende organisaties' ■n bin zaden "Na Anny is het vertrouwen dat anderen in mij stellen mijn kostbaarste bezit" uit 07 Het mMM "Er is genoeg talent in Zeeland aanwezig Mevrouw Louwerse uit Vrouwenpolder wint hoofdprijs Smiths Chips 't Finse Winkeltje toont Skandinavische kleding Woensdag 18 september 1985 DE FAAM Minibioscoop Waarschuwing De Jager-Tolhoek demonstreert zuinige ovens Themamiddag Beha's Gift speeltuin Kledingbeurs Schoonheidsverzorging Kerkwake Piet van der Lijke bouwt racefietsen Alleenstaand Heemkundige Kring Burgemeester TM Luisterend lezen Sprookjes ZIKV Vogelruilbeurs Vogelruilbeurs Nepal Volkspetitionnement Kontaktavond migrainevereniging Poolse band Seniorenvolleybaltoernooi Zeeuws Landschap Landschapsweek Bangla Desh Radio Noordzee Wat te meiden? BEL 01180-27651 Toestel 54 of Postbus 5017 4330 KA Middelburg VZB en VIDO Tegen blindheid Kledingbeurs Kledingbeurs Onderwijsdag Verkiezingen Criminaliteit De Hayman Raad Veere Slechthorenden Milieu Kledinginzameling Edelsmeden Sleepvaartdagen Antroposofie Mevrouw M.C. Louwerse uit Vrouwenpolder heeft de hoofdprijs gewonnen van de Smiths Chips Wedstrijd, die afgelopen voorjaar werd gehouden. Mevrouw E.E. ten Cate van de chipsfabriek overhan digde de Zeeuwse de prijs, J2500,groot. De winnares scoorde als hoogste met een slagzin. Vijf honderd andere inzenders moesten genoegen nemen met een troost prijs van een tientje. De prijs werd uitgereikt bij de su permarkt 'Attent' van de heer S. Melse uit Vrouwenpolder. Op de foto van' links naar rechts: S. Melse, E.E. ten Cate en P.A.C. Joziasse, beiden van Smiths Chips en de winnares van de hoofdprijs, mevrouw M.C. Louwerse. professionele bemiddelingsbu reaus zijn niet altijd even be trouwbaar en kosten geld. Be middeling via het arbeidsbureau kostte niets. Nu nog komen men sen naar mij toe en vragen om raad. Trouwens als ik ergens kom en ik zie iets. schrijf ik dat op. Heel vaak heb ik dat kunnen gebrui ken" Ook tijdens zijn werk op het ar beidsbureau stond Guus Marqui- nies echtgenote altijd naast hem. De vriendschap die hij met arties ten opbouwde geldde ook voor haar. Ted de Braak, riep ooit eens in een radioprogramma dat vanuit Zeeland werd uitgezonden, dat de familie Marquinie op hem moes ten rekenen, maar dat de koffie iets later bruin moest zijn dan af gesproken. "Inderdaad doen we altijd alles samen. Nu Anny wat beter ter been is, kan ik weer wat meer doen". En hij wijst naar de kamer naast de voordeur die he lemaal is ingericht als een mini- bioscoop. Hij lacht: "Misschien ziet dat er allemaal wat kinder achtig uit. Maar ik ben in Sas van Gent opgegroeid in de bioscoop Olympia. Het is altijd een harte- wens van me geweest om zo'n echte bioscoop in het klein na te bootsen. Anny heeft voor mijn verjaardag negen stoelen ge kocht". En inderdaad is de mini-bioscoop een fraaie kopie van een echte. Er hangen wat vergeelde oude aan kondigingen aan de muur en uit de geluidsboxen komt zachte achtergrondmuziek. Als er lllm wordt gedraaid kondigt de ama teur-operateur dal op borden aan. die buiten de deur van het de filmkamer worden gezet. 'Heden familieprogramma', verraadt een bord de vorige voorstelling. "Er waren toen wat kinderen op visi te", gkniffelt hij. Aan het eind van het gesprek plaatst hij toch nog een goedbe doelde kritische kanttekening en een waarschuwing voor Middel burg, de stad waar hij in maart 1944 kwam wonen en werken, en sinds 1946. meteen na het huwe lijk met Anny Vercruijsse, als echtpaar onafscheidelijk bleef. "Middelburg moet oppassen, stelt hij met opgeheven vinger vast. "Goes en Vlissingen timmeren flink aan de weg. De resultaten in Vlissingen en Goes zijn volgens mij dit jaar zichtbaar geworden. Middelburg denkt te veel: ach, de stad is zo aantrekkelijk; de men sen komen wel. Maar ik zie ook dat er nog veel in 't vat zit, wat er volgend jaar moet uitkomen. Wat? Neen. Dat zeg ik niet". Om discussie te voorkomen wordt de winnende slagzin niet bekend gemaakt. 't Finse Winkeltje 'Suomi Shop' aan de Langeviele 69 in Middelburg heeft een uitge breide collectie Skandinavi sche dameskleding in huis. En om dat aan het publick te to nen houdt exploitante Joke Dalebout donderdag 3 oktober een grote modeshow in haar winkel. Het achterste deel van de zaak wordt 'ontruimd' om de bezoekers een zitplaats te kunnen bieden. Mevrouw Dalebout, die zelf de presentatie verzorgt, heeft een eigen groepje 'mannequins' die de tijdloze kleding met 'lichte' modesnufjes in een onged wongen laat zien. De maten lopen uiteen van 36 tot en met 50. Er wordt drie keer geshowd, 's Morgens om elf uur is de eer ste show, om half drie volgt een tweede presentatie en 's avonds om halfacht wordt de laatste modeshow gehouden. Om zeker te zijn van een plaatsje kan er vooraf worden gereserveerd. Telefoon: 01180-29523. Tarantula Mode is de naam van een nieuwe dameskledingzaak aan de Korte Geere 3-7 in Middelburg. In het pand werd voorheen ook dameskleding verkocht. Daarom hoefde eigenaresse Reina Tramper weinig aan het interieur te veran deren; zij kon het zo overnemen. Toch heeft de jonge onderneem ster haar eigen smaak doorgevoerd en dat uit zich vooral in de pre sentatie van de kleding, die vlot en eigentijds is. Reina Tramper. verpleegkundige van beroep en in de avonduren voorlopig nog werkzaam als zo danig, gaat helemaal op in de kleding. Zij maakt al haar kleren zelf en maakt ook deel uit van de kledingshowgroep 'Pour Voir'. Vooral het laten zien van de ver schillende mogelijkheden dat een kledingstuk biedt om in combina tie te worden gedragen is één van de accenten die Reina Tramper in haar zaak wil belichten. Behalve een grote collectie herfsl- en wintermode is er bij Tarantula Mode ook ruim keus uit accessoi res zoals riemen, oorhangers, armbanden en kralen. Piet van der Lijke heeft moeilijke tijden achter de rug. Velen frons den het voorhoofd, toen hij on langs met de justitie in aanraking kwam. Dat had men toch niet ver wacht van deze vrolijke fliereflui ter ooit beroepswielrenner en sinds enkele jaren driftig aan de weg timmerend om een eigen zaakje op te bouwen. Hoe ernstig zijn vergrijp is geweest, daarover oordeelt de rechter straks. Hij wil er maar liever niet nieer aan den ken; hij zegt er absoluut niets over. De Middelburger heeft zich op een noviteit in zijn winkeltje aan de Kromme Weele gestort: zelf fiet sen bouwen. Eddy Merckx bij voorbeeld, doet ook zoiets en het legt de Belg geen windeieren. Van der Lijke bouwt dus sinds kort zelf fietsen. Naast het assor timent gerenommeerd merken brengt hij een eigen merk onder de naam 'Mirage' op de markt. Door rechtstreeks import van chroom-molyb-denium-buizen uit Italië, kan Van der Lijke de prijs laag houden. Eigenhandig bouwt hij het frame op maat in zijn Middelburgse winkel annex werkplaats aan de Kromme Wee le. Zijn ervaringen als profrenner tussen 1955 en 1959 en als bank werker komen daarbij gecombi neerd zeer van pas. Na zijn wielercarrière trad hij in dienst bij Hoechst als bankwerker. Hij wil niets kwaads over dal be drijf horen, maar hij kon er niet temin maar niet wennen. "Als wielrenner ben je een pure solist", legt de ex-Groedenaar uit. En: "Werken in een team en dan met zoveel bazen, dat was niets voor mij". Maar ook een wielerploeg moet samenwerken. Volgens de huidige rijwielfabriekant, die in 1956 de Nederlandse kleuren ver dedigde tijdens het WK in Ko penhagen. is dat echter anders. Wielrenners moeten uiteindelijk zelf de pedalen rondmalen. De kledingcollectie is breed op gezet. "Ik heb kleding voor meis jes vanaf twaalf jaar. En daar boven zijn tegenwoordig geen grenzen te trekken, ledereen die vlot en goed gekleed wil gaan, kan bij mij terecht", vertelt Reina Tramper, die haar zaak van dins dag tot vrijdag van tien tot zes uur open houdt en 's zaterdags van tien tot vijf uur. Ook tijdens de donderdagse koopavond is Ta rantula Mode geopend. Dinsdag 24 september is er in Goes een demonstratie van zuini ge ovens, welke door Bauknecht op de markt zijn gebracht. De de monstratie wordt verzorgd door A. de Jager-Tolhoek, welke zaak is gevestigd aan de Houtkade te Goes. De demonstraties zullen echter worden gegeven in de showroom aan de Lange Vorst- straat 46. tussen tien en twee uur. De nieuwe serie Bauknecht-ovens zijn revolutionair te noemen, vanwege het feit dat er 30 tot 45 procent stroombesparing mee wordt verkregen. Dit als gevolg van nieuwe isolatietechnieken. Bovendien zijn z e qua vormge ving en uitvoering vernieuwd. De ovens bieden verder drie systemen in één. Dat wil zeggen: boven- en onderwarmte, hetelucht en grill (gesloten deur) welke alle drie sa men, maar ze kunnen ook in elke combinatie en afzonderlijk wor den gebruikt. Overigens geeft De Jager-Tolhoek er ook nog bin nenkort een show mee in Middel burg en wel op 26 september op het adres Korte Noordstraat 1. De Baha's houden op zaterdag 21 september een voordracht, met als thema 'Godsplan voor de Vrede op aarde'. De voordracht wordt gegeven in 'De Schakel' in Mid delburgen begint om 15.00 uur. Het Nationaal Jeugd Fonds -be kend van de jaarlijkse actie Jantje Beton- heeft 5500 gulden ge schonken aan de Speeltuinvereni ging Vlissingen-Oost. Het geld is bedoeld voor de realisering van een bouwspeelplaats. De volgen de collecte van het Nationaal Jeugd Fonds wordt gehouden van 4 tot 10 november. ln gebouw Irene achter de gere formeerde kerk in Oost-Souburg wordt vrijdag 27 september een kleding- en speelgoedbeurs ge houden. Er wordt gedragen win- terkinderkleding en speelgoed verkocht. Inleveren is dinsdag 24 september van 10.15 tot 11.15 uur mogelijk in gebouw Irene. Vijftig procent van de opbrengst is voor de eigenaar, de andere helft voor het dorp Chirner in India. De beurs duurt van 15.30 tot 17 uur. De Stichting Bevordering Onder wijs aan Volwassenen begint in oktober met een cursus schoon- hcidsverzorging. Die wordt gege ven in Middelburg en Vlissingen. Alle aspecten van schoonheids verzorging komen erin aan bod. Info: 01717-2010. Een 'kerkwake voor de vrede' vindt in de week van 22 tot en met 28 september dagelijks plaats in de pas gerestaureerde kerk van de Evangelisch-Lutherse Gemeente aan de Walstraat in Vlissingen. De deelnemende Vlissingse kerken verzorgen aan de hand van be paalde dagthema's de middag pauzevieringen (12.00-12.30 uur) en de dagelijkse avondsluitingen (21.00 uur) 'Stilte en rust in een jachtige tijd om te kunnen naden ken over vragen van oorlog en vrede' is het hoofdthema van deze Vredesweek-kerkwake. Informa tie: 01184-65332. Eddy Merckx Zoals gezegd kan de fietsnbouwcr de prijs laag houden/Aanzienlijk lager dan bijvoorbeeld Eddy Merckx, dat doet, vergelijk hij. legt uit: "Eddy Merckx heeft vijf profploegen rijden op de door hem geconstrueerde racefietsen. Dat is leuke reclame. Maar ver geet niet dat de klant dat wel in de prijs krijgt doorberekend. Mijn fietsen kosten aanzienlijk minder. Ik doe het eenvoudiger. En dat komt weer ten goede aan de ge wone man, die de muntjes toch moet neertellen voor zo'n klasse fiets". De geïmporteerde buizen last en soldeert de Middelburger aan el kaar tot een lichtgewicht frame. "Door gebruik van dit type buis. is het frame van twee kilogram zwaar zeer stabiel. "Zelfs als je met 53 tandjes voor en twaalf achter rijdt. In de buizen zit na melijk een speciale versterking op de plaats waar deze in de brac- ketpot samen komen. Voor het lassen gebruik ik een speciale zil verlegering. Het soldeerwerk vraagt veel accuratesse. Ook hier bij komt mijn ervaring als bank werker en coureur zeer van pas. Ik doe dit werk trouwens drie dagen per week. Ik vind het zeer am bachtelijk bezig zijn". Echte knecht Hoewel hij zelf niet meer actief wielrent blijft hij toch betrokken bij de wielersport/Hij bezoekt nog zo menig zesdaagse, waar hij oud-collega's ontmoet en nakaart over de vervlogen tijden. "De jeugd moet nu het voortouw ne men stelt hij vast. En vervolgt:'Er is genoeg talent in zeeland. In mijn tijd kwam je weinigZeeuwen tegen in de beroepswielrennerij. Ik was een echte knecht destijds. Ik hield coryfeeën als Wim van Est. Wout Wagtmans, Daan de Groot en de gebroeders Voorting uit de wind, zodat zij zich konden opmaken voor de overwinning". Het verheugt Piet van der Lijke dat de rollen de laatste jaren zijn omgedraaid en veel Zeeuwen tot de absolute wereldtop in de wiel rennerij gingen behoren. Logisch vallen dan namen als Jan Raas, Gees Priem, Cees Bal en Wim de Waal. Maar er dreigt, ondanks het aanwezige talent, toch een gat te vallen. En hij komt daarmee terug op zijn initiatief om zelf snelle fietsen te bouwen 'tegen betaal bare prijzen'. "De hoge aanschafprijs weer houdt veel jonge wielrenners er van om een lichte fiets te kopen. Uiteindelijk kom je daar niet on deruit; de concurrentie doet het ook. Door ze nu zelf te bouwen kan ik de Zeeuwse talenten hel pen. Ik geloof er inderdaad in dat de Mirage, zoals mijn merk heet, een vertrouwd beeld gaat worden onder de zadels van de Zeeuwse wielrenners. Piet van der Lijke voor zijn winkel met een zelfgebouwde racefiets. De groep voor alleenstaande ou ders in Vlissingen komt woensdag 25 september voor 't eerst bijeen. Deze kennismakingsavond-begint om 20 uur in buurthuis De Para plu aan de Alexander Gogelweg in Vlissingen-Paauwenburg. De groep wordt begeleid door FIOM-Zeeland, informatie: 01180-27311. De Heemkundige Kring Walche ren brengt zaterdag 21 september een bezoek aan de Zeeuwse Bi bliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg. Na een inleiding over het doel en de betekenis van de Zeeuwse 'bieb' -met dia's en een videofilm- worden het restau ratie-atelier, het magazijn en de kluis bezichtigd. Ook niet-leden zijn welkom. Aanvang 10.00 uur. Mr. Chr. G.J. Rutten is de'nieuwe burgemeester van Middelburg. Hij wordt zaterdag 21 september geïnstalleerd. De installatie begint om 14 uur in de Burgerzaal van het Stadhuis. Er zijn toespraken door loco-burgemeester A. Berg- shoeff, de nestor van de gemeen teraad A. Pijnenburg, gemeente secretaris mr. A. Kerkhove en door de heer Rutten zelf. Rond 15.30 uur volgt een receptie. Mare de Regt, Hennie Broer (bei den uit Goes) en Marcel van Ha ren uit Veere geven binnenkort lezingen over transcendente me ditatie (TM). Dat gebeurt vrijdag 20 september in restaurant De Milliano in Terneuzen en dinsdag 24 september in gebouw De Schakel aan de Bachten Steene in Middelburg. Beide lezingen be ginnen om 20 uur. Informatie: 01100-31138. 'Luisterend lezen' is een instelling die beschikt over ingesproken banden met boeken, weekbladen en dergelijke. Hierover houdt de Unie van Vrijwilligers (UW) in Middelburg donderdag 19 sep tember een informatie-avond, waarbij ook videobanden worden gedraaid. Aanvang 20 uur in het UVV-gebouw, Herengracht 52 in Middelburg. Willem Parcival vertelt elke woensdagmiddag een sprookje in filmtheater Meccano in Middel burg. Hij maakt daarbij gebruik van stokpoppen en miniatuurde cors. De voorstellingen zijn be doeld voor kinderen vanaf 4 jaar. Aanvang 14.30 uur. Inlichtingen: 01180-16171. Bij het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming (ZIKV) in Middelburg zijn nog plaatsen be schikbaar bij de volgende cursus sen: Jaarcursussen: Weven voor beginners, werken met textiel, modeltekencn, ruimtelijk vorm geven/beeldhouwen, werken met klei/handvormen/draaien en het kinderatelier. Korte cursussen: Weven voor gevorderden, toneel spelen. kunstbeschouwing, basis cursus grafiek, fotografie en to neel voor kinderen. Ook voor de balletlessen kunnen belangstel lenden zich nog opgeven. Info: 01180-34711. Elke derde zaterdag in de maand -te beginnen op 21 september- houdt de vereniging van vogel liefhebbers Zanglust in Arnemui- den een vogelruilbeurs in gebouw De Arne aan de Rademacher- straat in Arnemuiden. Er kunnen vogels worden geruild en ver kocht. Ook zijn handelaren aan wezig en vogelliefhebbers geven geïnteresseerden informatie over hun hobby. Aanvang: 13.00 uur. De vereniging 'De Vogelliefheb bers' uit Vlissingen houdt even eens zaterdag 21 september de maandelijkse vogelruilbeurs. De ze wordt 's morgens gehouden van 9.30 tot 12 uur. Adres: Gerbran- dystraat 46 in Vlissingen. Infor matie: 01184-65640. De commissaris der koningin in Zeeland, dr. C. Boertien, presen teert dinsdag 24 september de eerste exemplaren van de Nepal- scholenmap. Aan de hand van de gegevens in de map is het moge lijk een schoolproject over Nepal te maken, die kan worden gekop peld aan een inzamelactie voor Nepal. Zoals bekend stelt de pro vincie een kwartje beschikbaar voor elke ingezamelde gulden. De mappen worden na 24 september op de scholen verspreid. Informa tie: 01180-31398. Vertegenwoordigers van de vre desbeweging in Middelburg gaan ook deze week huis aan huis in Middelburg om iedereen te atten deren op het volkspetitionnement tegen de plaatsing van kruisraket ten. Handtekeningenkaarten en machtigingen kunnen dan worden afgegeven. De leden van de vre desbeweging zijn in het bezit van een legitimatiekaart van het Wal- chers Vredesplatform. Inlichtin gen: 01180-33382. De migrainevereniging, afdeling Zeeland, houdt op woensdag 25 september een kontaktavond. met als doel persoonlijke ervaringen uit te wisselen. Mogelijke ges preksonderwerpen zijn die avond: pijnbestrijding, medicijngebruik, houding, sociale problematiek etc. De avond begint om 20.00 uur in de bovenzaal van 'De Huifkar', op de Markt in Middelburg. De uit de Poolse stad Krakau af komstige Old Metropolitan Band treedt zaterdag 21 september tus sen 14 en 16 uur op in de binnen stad van Middelburg, 's Avonds geeft de Poolse formatie een op treden in de Concert- en Gehoor zaal. Het middagoptreden is georganiseerd door De Ceremo niemeesters, de evenementen commissie van de VVV in Mid delburg. Voor de organisatie 's avonds tekent de Jazz Activiteiten Stichting Zeeland (JASZ). Het district Zeeland van de Ko ninklijke Marechaussee houdt vrijdag 20 september voor het tweede achtereenvolgende jaar een seniorenvolleybaltoernooi. Aan dit toernooi voor spelers boven de 35 jaar (vrouwen boven 30 jaar) doen zestien teams ver deeld over vier poules mee. Het toernooi, dat 's morgens al om half negen begint, wordt gehou den in sporthal De Kruitmolen in Middelburg. De finales beginnen zo rond de klok van drie en om kwart over vier 's middags wordt verwacht dat de districtscomman dant Zeeland, kapitein D.A.J. Roxs, de prijzen uitreikt. De tocr- nooileiding is in handen van Jan Poortvliet. Het derde nummer van het blad Zeeuws Landschap is verschenen. Het is een uitgave van de gelijk namige stichting. In dit nummer wordt uitvoerig ingegaan op hel jaarverslag '84 van de stichting. Het blad bevat ook een artikel over de vermaarde florist A. de Visser en over Zeeuwse tuinen. Informatie: 01106-2640. Het Zeeuwse Landschap heeft in de Week van het Landschap (21 tot en met 29 september) de vol gende activiteiten in petto: Yerse- ke Moer: Dierenspeurtochten op 21, 22, 28 en 29 september. Volg groene pijlen vanaf Postbrug of Vlakebrug. Informatiestand en diaseries. Start tussen 9 en 15 uur. Het Zwin: Excursie op 24 sep tember. Start om 18 uur bij de Zwin hoeve. Sint-Philipsland, Rumoirtschor- ren en Krabbenkreek: Excursie op 25 september. Start 18 uur bij het Zijpeveer. Heinkenszand: Ex cursie op 26 september. Start om 14 uur bij het Koetshuis op het landgoed Landlust. Inlagen Noord-Beveland: Excursie op 27 september. Start om 14 uur bij camping De Roompot te Wissen- kerke. Informatie:' 01106-2640. Drie jongeren uit Bangla Desh zijn vijf dagen te gast in Vlissin gen. Ze worden maandag 23 sep tember ontvangen door b. en w. van de Scheldestad. Ze bezoeken in Vlissingen een groot aantal scholen en jongerenprojecten. De KMS, de marinekazerne en het internationaal dansfestival. De jongeren uit Bangla Desh verblij ven bij gastgezinnen. Hun bezoek valt in het kader van het interna tionaal jongerenjaar. De vrije radio-omroep Radio Noordzee -te beluisleren op FM 104.6 - houdt zondag 22 septem ber een opnamedag bij de mini- golfbaan aan de Van Woelderen- ïaan in Vlissingen. Het Radio Noordzee-team is aanwezig met vijf discjockeys. Het publiek wordt geïnterviewd en er zijn spelletjes. Het programma wordt nog dezelfde dag uitgezonden. De opnamedag begint om 9 uur en duurt de hele dag. Inlichtingen: 01184-65558. De VIDO-werkgroep Walcheren en de werkgroep VZB (Vrouwen In De Overgang en Vrouwen Zonder Baarmoeder) houden voortaan een gezamenlijk telefo nisch spreekuur. Zowel een VI- DO-vrouw als een ZVB-vrouw zijn elke dinsdagmiddag tussen 14.30 en 15.30 uur bereikbaar in het kantoor van de Stichting Maatschappelijke Dienstverle ning aan de Loskade in Middel burg (01180-26951). Doel: Het kunnen praten met lotgenoten en het vinden van herkenning. Klaverjasclubs, sportverenigin gen, bejaardentehuizen en andere groepen kunnen klaverjassen in een actie die tot doel heeft blind heid bij kinderen in de derde wereld te voorkomen. De actie is een initiatief van de Stichting Blindheidbestrijding Ontwikke lingslanden en wordt gesteund door de Nederlandse Klaverjas Federatie. Voor gemiddeld een rijksdaalder per patiëntje kunnen ziektes die blindheid tot gevolg hebben, worden genezen. Aan melden vóór 1 oktober bij SBO- klaverjastoernooi. Postbus 6131. 2001 HC Haarlem. .1 De Middelburgse peuterspeelzaal 'De Zandkrumels' houdt woens dag 25 september van 13.30 tot 15 uur een najaarskledingbeurs in wijkgebouw De Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat in Middel burg. Kleding kan elke ochtend van 9 tot 11.30 uur bij de peuter speelzaal worden afgegeven. Een kwart van de opbrengst gaat naar de peuterspeelzaal. Informatie: 01180-11220 ('s morgens). Peuterspeelzaal 't Wegkruupertje in Middelburg houdt zijn kle dingbeurs dit jaar op zaterdag 21 september. De beurs duurt van 10 tot 11 uur in de speelzaal aan de Prins Hendrikstraat 35 in Mid delburg (ingang via brandgang Irenestraat en Julianastraat). Kinderwinterkleding kan don derdag 19 en vrijdag 20 september 's morgens worden ingeleverd. De opbrengst wordt gedeeld tussen de verkoper en de speelzaal. 'Basisonderwijs in een multi-etni- sche samenleving' en 'de compu ter in het onderwijs' zijn de the ma's van de jaarlijkse onderwijs dag van de vereniging Het Schoolmuseum. De dag begint woensdag 25 september om 8.30 uur in De Stenge in Heinkens zand. Naast een grote expositie van onderwijsleermiddelen ver meldt het programma een groot aantal optredens, presentaties, gesprekken en wat dies meer zij. De onderwijsdag is bedoeld voor alle onderwijsgevenden. Het opstellen van verkiezingspro gramma's staat -in verband met de gemeenteraads- en tweede ka merverkiezingen in '86- voor de deur. De stichting Vrouwene mancipatie Zeeland heeft een no titie samengesteld met een groot aantal suggesties voor het voeren van een emancipatiebeleid. Ook vraagt de stichting aan de politici om meer vrouwen op verkiesbare plaatsen kandidaat te stellen. Want vrouwen zijn in besturen van overheden nog steëds in de minderheid. Informatie: 01180-33904. 'Criminaliteit en vandalisme' is het thema van een openbaar sym posium. dat wordt georganiseerd door de afdelingen Middelburg en Vlissingen van de VVD. Het symposium begint vrijdag 20 sep tember om 16 uur in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteense dijk in Middelburg. De sprekers zijn: H. Jacobse (-Tweede Kamer VVD), A. Kosto (Tweede Kamer PvdA) en J. Sey (Spoorwegre cherche). Aanmelden vooraf is vereist: 01180-34277 of 01184-14153. Het sociaal-cultureel werk De Hayman. actief voor de Magistra- tenwijk, Edelstenenbuurt, Reyershove, en Dauwendaele in Middelburg, heeft een bijzonder groot aantal activiteiten ontwik keld voor kinderen en jongeren. Een overzicht van alle activiteiten is verkrijgbaar in het Hayman- kantoor, Rentmeesterlaan 245 in Middelburg, 01180-29004. De gemeenteraad van Veere ver gadert woensdag 25 september in het stadhuis van Veere. Aan de orde komen onder meer: Verkoop perceeltjes Wagenaarstraat, het opstellen van een exploitatie-op zet voor de stadshaven in Veere, het bouwrijp maken van een deel van het bestemmingsplan Smids wegje in Serooskerke en het meerjarenprogramma stads- en dorpsvernieuwing in Veere. De raadsvergadering begint om 19.30 uur. De afdeling Zeeland van de Ne derlandse Vereniging voor Slechthorenden heeft een 'mid dengroep' opgericht, bedoeld voor mensen van 30 tot 50 jaar. Deze gezelligheidsclub komt za terdag 21 september om 19.30 uur bijeen in de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteensedijk in Mid delburg. Inlichtingen: 01180-23501 (na 18 uur). Provinciale Waterstaat heeft het milieuverslag '85 uitgebracht. In het lijvige rapport wordt ingegaan op watervervuiling, bodemveron treiniging en -sanerings, de afval- problematiek., luchtvervuiling, geluidoverlast, natuur en land schap, controle op de naleving van wetten en de vergunningverle ning. Inlichtingen: 01180-37881. De Rooms-katholieke parochie in Middelburg gaat kleding inzame len voor de stichting Oostpries- terhulp/Kcrk in Nood. Inleveren kan op maandag 23 en dinsdag 24 september in De Hoeksteen aan de Roozenburglaan en op woens dag 25 en donderdag 26 septem ber in de R K-kerk aan de Bachten Steene. In alle gevallen tussen 19 en 20 uur. Ook worden koffie, thee en allerlei conserven ingeza meld. Leden van de Vereniging van Edelsmeden en Sieraadontwer- pers laten tot en met eind oktober werkstukken zien in de Kunstuit leen van de Stichting Beeldende Kunst Zeeland aan de Kuiper spoort 22 in Middelburg. Ope ningstijden: dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17 uur. Donderdagavond ook van 19 tot 21 uur. Inlichtingen: 01180-11443. Alles wat met sleepvaart en berg ing te maken heeft, is zaterdag 28 september te zien aan de Piet Heinkade in Vlissingen. Sleepbo ten en bergingsvaartuigen kunnen worden bezocht en er kan op worden meegevaren. Ook is er omstreeks 16 uur een vlootschouw op de Westerschelde. Voorts wor den duikdemonstraties gegeven. Tenslotte wordt die dag een grote expositie ingericht met modellen, foto's, attributen en maquettes. De manifestatie houdt verband met het tienjarig bestaan van Lekko, de vereniging van belang stellenden voor de sleepvaart. In fo: 01180-25674. De verschillende therapieën die worden gebruikt in de antroposo fische geneeskunst, worden zater dag 21 september toegelicht tij dens een informatie- en therapie- ochtend van de Stichting Mediaan in Middelburg. Therapeuten en een huisarts spreken over heileu- rythmie, kunstzinnige therapie en rithmische massage. De bijeen komst begint om 9.15 uur in de Vrije School, W. Arondeusstraat 59 in Middelburg. VOOR MEER KORTE IN FORMATIE: zie elders in dit blad

de Faam | 1985 | | pagina 7