W a <D N <D O o 38 O Sa 18 - 25 september s SS" week DE FAAM Woensdag 18 september 1985 week 23 - 28 sept INSTALLATIE BURGEMEESTER MR. CHR. G.J. RUTTEN O <D O Letten op landbouwtrekkers a <D 3 <D Sta ww o» f© Op zaterdag 21 september a.s. is er in de parkeerkel der vanaf 12.00 uur sprake van een gewijzigde situa tie. De onderste laag is vanaf dat moment niet meer voor verkeer toe gankelijk. In tegenstel ling tot andere zaterda gen is de kelder die dag geopend tot 20.00 uur. Jaarlijks vallen in Zeeland tientallen slachtoffers bij ongevallen tussen landbouwvoertuigen en ander verkeer. U kunt uw veiligheid en die van anderen vergroten door met name in de oogstperiode extra op te letten. Mindert u vooral snelheid als u een landbouwvoertuig nadert en wees voorzichtig op natte en gladde wegen. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - De Nationale Ombudsman - Basis kursus Informatica - Leren lezen, schrijven en rekenen voor volwassenen - Starters kursus voor vrouwen O "O a Naast het feit dat de heer en mevrouw Wolters zullen trachten iedereen, die ter gelegenheid van het afscheid van de heer Wolters als burgemeester belang stelling heeft getoond, zoveel mogelijk persoonlijk te bedanken, stellen zij er tevens prijs op dit eveneens langs deze weg te doen. Uw belangstelling heeft een feestelijke indruk achtergelaten. In de komende weken zal een aantal herbest ratingswerkzaamheden worden uitgevoerd. De bewoners van de betreffende straten en wegen zijn via een brief van de Dienst Gemeentewerken van de voorgenomen werkzaamheden op de hoogte gebracht. Ook voor andere weggebruikers is het goed te weten welke straten in de komende tijd tijdelijk voor het verkeer zijn afgesloten. In uitvoering zijn: Het herleggen van het fietspad langs de Schroeweg tussen de Oud Vlissingse weg en de Slatenlaan en het herstraten van op- en afritten van de Molendijk te Nieuw- en St. Joosland. Tot eind oktober zal worden gewerkt aan de herbestrating van de Brakstraat. Het werk is op 16 september aan de kant van de Breestraat begonnen. In deze periode zal ook het gedeelte van de Singelstraat tussen de Schuitvlotstraat en de Brakstraat'van een nieuw wegdek worden voorzien. Ook is een begin gemaakt met de herbestrating van de Beddewijkstraat. Deze straat zal tot half oktober voor het verkeer zijn afgesloten. Tenslotte zal op 30 september worden begonnen met het herstraten van een gedeelte van de Noordweg. Het werk begint aan de kant van Brigdamme en zal ongeveer 9 weken duren. De hierboven genoemde termijnen kunnen in verband met slechte weersomstandigheden worden verlengd. De dienst Gemeentewerken zal proberen het ongemak dat ontstaat door het afsluiten van genoemde straten tot het uiterste te beperken. I maandag Gehakt, andijvie, puree dinsdag Jachtschotel, rode kool, puree woensdag Hamburger, sperziebonen, aardappelen donderdag Karbonade, tuinboontjes, aardappelen vrijdag Kippepoot, erwtjes, aardappelen zaterdag Hutspot, klapstuk Maandag 23 september a.s. zal om 14.00 uur de gemeenteraad in de Raadszaal van het stadhuis in vergadering bijeenkomen. Deze vergadering is openbaar. U kunt dus vanaf de publieke tribune de vergadering bijwonen. Deze tribune is bereikbaar via de courtoren (ingang Lange Noordstraat). Deze raadsvergadering wordt voorgezeten door de nieuwe Middelburgse burgemeester mr. Chr. G.J. Rutten, die met ingang van 16 september j.l. tot burgemeester van de gemeente werd benoemd. Hij vervult de rol van raadsvoorzitter vrijwel onmiddellijk na zijn installatie, die zaterdag a.s. plaatsvindt. De agenda voor deze vergadering luidt als volgt: - opening; - mededelingen en ingekomen stukken; - 85-313 vaststelling voorberei- dingsbesluiten. De Raad wordt voorgesteld een voorbereidingsbesluit vast te stellen voor het perceel Staten- laan 194 en het gebied tussen het Damplein en de Spanjaard straat; - 85-306 afwijzing aanvraag om gemeentegarantie. Een inwoner van de gemeente heeft voor de aankoop van een door hem te bewonen nieuwe woning een verzoek ingediend om gemeentegarantie voor een hypothecaire geldlening. De Raad wordt voorgesteld dit verzoek af te wijzen in verband met de financiële draagkracht van de aanvrager. - 85-307/308 vaststelling 22e en 23e begrotingswijziging 1985 Deze wijziging bevat o.a. de aanschaf van een politiesur- veillancehond, de uitloting van een effect, de verlening/verho ging van subsidies in het kader van de monumentenzorg, de raming van kosten van schade- herstel naar aanleiding van een blikseminslag bij de brandweer enz.; 85-309 Kasgeldbestluit 1986 en geldleningsbesluit 1986; 85-305 toepassing artikel 47 van de Kleuteronderwijswet over het jaar 1983. Ingevolge dit artikel dient de Raad jaarlijks voor 1 december een aantal zaken voorlopig vast te stellen. Dit zijn zaken, die het voorgaande jaar betreffen, zoals bijvoorbeeld uitgaven met betrekking tot kosten van on derhoud, verlichting, verwar ming van schoolgebouwen, evenals bijvoorbeeld uitgaven met betrekking tot onderhoud schoolmeubelen enz.; 85-304 vaststelling subsidies emancipatie-activiteiten voor het jaar 1984 De Raad besloot in december 1983, op basis van vooraf inge diende werkplannen, aan een aantal emancipatie-groeperin gen subsidie te veiJenen. Deze groeperingen" waren: Neder landse Bond van Plattelands vrouwen (afd. Middelburg), Stichting Middelburgse Vrou- wem-aad, Beheerscommissie 't Pand, Vrouwenbond F.N.V. (afd. 'Middelburg), Rooie Vrou wen in de P.v.d.A, Stichting V.O.S. Middelburg, Vido-groep Middelburg en Stichting Vrou- wenkafee Trui. De Raad wordt voorgesteld de verleende subsi dies vast te stellen op een be drag van 15.530,83; 85-312 beschikbaarstelling kre diet t.b.v. de realisering van het Hinderwet Uitvoeringspro gramma. De Raad stelde voor dit pro gramma in december 1982 een krediet beschikbaar. In de loop van de 1984 werd dit program ma opgesteld. Een van de over genomen adviezen uit dit pro gramma was, dat het perso neelsbestand van het bureau milieu bij de Dienst Gemeente werken moest worden uitge breid, terwijl voor het opheffen van de ongewenste milieu-si tuaties en voor het wegwerken van de achterstanden die bij de vergunningverlening zijn ont staan, een inhaalmanoeuvre moest worden gevolgd. Dit be tekent dat bijna een half jaar moest worden gewerkt aan het wegwerken van deze achter standen. Echter voor het geheel wegwerken hiervan is er nog een werkvoorraad van twee jaar. Daarom wil men hiervoor een tijdelijke kracht aantrek ken. Hier gaat een bedrag van 120.000,- mee gemoeid, waar van de Raad wordt voorgesteld hiermee accoorrd te gaan; 85-311 aanvullend krediet bo demsanering Molenberg. De Raad verleende in oktober 1983 een algemeen krediet voor het instellen van bodemonder zoeken, saneringsonderzoeken en sanering van verontreinigde lokaties tot een bedrag van 685.600,- Dit krediet werd la ter met 567.000,- verhoogd. In dit bedrag is voor het terrein van het voormalige bedrijf De Klerk aan de Molenberg 648.000,- begrepen. De sane ring van dit terrein gaat echter meer kosten. Verder staat het loodverontreinigingsprobleem in de achtertuinen van de pan den aan de Kromme Weele en Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toestemming verleend een huis-aan-huis collecte tehouden: Prinses Beatrix Fonds tot en met zaterdag 21 september - Nier Stichting Nederland van- maandag 23 tot en met zaterdag 28 september Bi j het collecteren moet men gebruik maken van verzegelde collectebussen, ook als men met collectezakjes werkt. Collectanten mogen niet jonger zijn dan 15 jaar, dienen niet betaald te worden en moeten zijn voorzien van een legitimatiebewijs dat zij op verzoek verplicht zijn te tonen. de Schuttershofstraat hierbij centraal. Voor het verrichten van nader onderzoek is van de Grontmij offerte ontvangen. Om de werkzaamheden niet op te houden wordt de Raad nu reeds om een krediet gevraagd, zijnde een bedrag van 214.000,- - 85-314 Verhoging subsidie Z.C.A.D. i.v.m. ondersteuning methadonverstrekkingspunt. In april j.l. verleende de Raad een krediet voor de aanpassing van het pand Herengracht 50 t.b.v. de huisvesting van een methadonverstrekkingspunt. Voor dit punt is tevens admi nistratieve ondersteuning noodzakelijk. Hiervoor had men de Werkverruimende Maatregel in gedachte. Deze verwachting echter blijkt niet mogelijk te zijn. Daarom wordt de Raad voorgesteld de kosten van de administratieve onder steuning 21.200,- voor haar rekening te nemen; - rondvraag; - sluiting Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. de volgende parkeerverboden op te heffen: - aan de bebouwde zijde van de sportlaan - aan beide zijden van de toe gangsweg tot het sportvel dencomplex aan de Sport laan - aan het gedeelte van de noordwestelijke zijde van de Sportlaan vanaf de toe gangsweg tot het sportvel dencomplex over een lengte van 23 m. in de richting van de Noordsingel - aan het gedeelte van de zuidwestelijke zijde van de Nassaulaan vanaf de Sport laan over een lengte van 10 m. in de richting van de Veerseweg b. de volgende parkeerverboden in te stellen: - aan de noordwestelijke zijde van de Sportlaan tussen Noordsingel en Laan van Nieuwenhove - aan de noordwestelijke zijde van de Sportlaan vanaf het punt tegenover de panden Sportlaan 22/24 tot aan het punt 40 m. ten noordoosten van de splitsing Sportlaan- Pr. Mauritsstraat - aan de zuidoostelijke zijde van de Sportlaan tussen Nooi'dsingel en Sportlaan 28 - aan de zuidoostelijke zijde van de Sportlaan tussen de Jasmijnstraat en de toegang tot het sportveldencomplex c. het verbod in te stellen om de verkeersheuvels op de Nas saulaan aan de linkerzijde te passeren. Tegen deze besluiten kan tot 5 ok tober een beroep bij de Kroon worden ingesteld. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Ko ningin maar worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland, St. Pieterstraat 42,4331 EW Middelburg. De volledige ver- keersbesluiten liggen ter inzage bij het bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2. O o 3 1 AANVRAAG HINDERWETVER GUNNING Bij burgemeester en wethouders is een hinderwetvergunning aangevraagd door de heer A. Boone uit Veere voor een buizenrecyclingen gritstraalbe- drijf aan de Herculesweg. Indienen mongelinge bezwaren mogelijk voor 11 oktober. Schriftelijke bezwaren moge lijk tot 18 oktober. Mondelinge bezwaren tegen een aan vraag kunnen worden ingediend tij dens een hoorzitting. Via tel. 26251, toestel 413 kan worden verzocht een hoorzitting te houden. Tijdens de openbare zitting kan men van gedach ten wisselen met aanvrager, bevoegd gezag en verdere aanwezigen. Schriftelijke bezwaren kunnen wor den ingediend bij burgemeester en wethouders. Tegelijkertijd met het in dienen van een bezwaarschrift kan Met ingang van 16 september j.l. is de heer mr. Chr. G.J. Rutten benoemd tot burgemeester van Middelburg. In verband hiermee zal de heer Rutten op zaterdag 21 september a.s. in een buitengewone raadsvergadering worden geïnstalleerd. In deze vergadering zal loco burgemeester A. Bergshoeff de ambtsketen en de voorzittershamer overdragen aan de nieuwe burgemeester. Ter gelegenheid van de installatie van de heer Rutten zal er van 16.30 tot 18.00 uur in de Bur gerzaal van het stadhuis een openbare receptie plaatsvinden. Belangstellenden zijn van harte welkom om tijdens deze receptie met de familie Rutten kennis te maken. Gedurende deze re ceptie zal er geen gelegenheid worden geboden tot het houden van toespraken. Alvorens de installatie van de heer Rutten plaatsvindt zal de familie (oude Rijksweg bij Arnemuiden) worden verwelkomd en onder escorte door Nieuw en Sint-Joosland naar het stadhuis worden gereden. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL Fietspad Schroeweg Gedeelte tussen Oude Vlissingseweg en Statenlaan Molendijk Nieuw- en St. Joosland op- en afritten Brakstraat Afgesloten voor alle verkeer Beddewijkstraat Afgesloten voor alle verkeer Seissingel tussen Seisbrug en Olmen laan. Afgesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK herbestrating herbestrating herbestrating herbestrating asfaltering AANVANGS DATUM In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering In uitvoering worden verzocht om persoonlijke ge gevens niet bekend te maken. Alleen degenen die gebruik hebben gemaakt van één of meer genoemde mogelijkheden tot het indienen van bezwaren en degenen die aantonen daar redelijkerwijs niet toe in staat te zijn geweest kunnen later beroep in stellen bij de Kroon tegen de genomen beslissing. VERLENEN HINDERWETVERGUN NING Gedeputeerde Staten van Zeeland wil len een hinderwetvergunning met een geldigheidsduur van 10 jaar verlenen aan de BV Zeeuwse Asfaltonderne- ming voor het installeren van een bre kerinstallatie voor bouw- en sloopaf val en de daarbij behorende opslag op een perceel aan de Kleverskerkseweg. Tot 17 september kunnen bezwaren mondeling worden ingebracht en tot 24 september kunnen gemotiveerde be zwaren schriftelijk worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middel burg. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, door degenen die bezwaar inbrachten tegen de aanvraag en door degenen die aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. De aanvraag, de ontwerp-vergunning en alle overige stukken liggen tot het einde van de bezwaartermijn ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Daarnaast is het moge lijk inzage te krijgen in de stukken op donder dag van 18.00 tot 21.00 uur op de bovenge noemde afdeling. Hier moet van tevoren een afspraak voor gemaakt worden via tel. 01180-26251. toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting verkregen kan worden. Mocht u nog belangstelling hebben om een rondleiding door het stadhuis te maken of de Lange Jan te beklimmen, adv beren wij u snel te zijn. Vanaf 1 oktober a.s. is het namelijk niet meer mogelijk dit te doen omdat dan beide gebouwen voor genoemde doeleinden worden gesloten. Het toeristisch seizoen loopt dan ten einde. ö- Colofon Deze voorlichtings- rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5