(W a m <D 7T JONGEREN - MANIFESTATIE IN MIDDELBURG 8T Nï 5" a m 1 <D WW m 2? O 73 Q. m 37 11 sept. - 18 sept. !"o week OPROEP IN VER BAND MET HET RUIMEN VAN GRAVEN DE FAAM Woensdag 11 september 1985 week 16 - 21 septemot ►er In de loop van deze week zal er weer een onkruid- bestrijding plaatsvinden. Het onkruid in de wijk de oude Griffioen en de Edelstenenbuurt zal wor den aangepakt en te lijf worden gegaan door de gemeentelijke reinigings dienst. In "De Faam" van vorige week werd gemeld dat er op de Dam een methadonverstrekkingspm t gevestigd zou worden. Deze mededeling berustte op een vergissing omdat voor dit punt niet een pand aan de Dam maar aan de Herengracht is aangewezen. De gemeente en het ZCAD werken samen aan de totstandkoming van deze hulppost. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: De nationale ombudsman Stadhuis, Townhall, Hotel de Ville, Rathaus Gemeentelijke kredietbank Tegemoetkoming studiekosten, Rijksstudietoelage '85/'86 Bij een beoordeling in 1982 werd ge constateerd dat het woonerf Koning straat niet in overeenstemming was met de minimum richtlijnen. Daarom wordt het woonerf aangepast. Een aantal P-plaatsen en snelheidsbeper- kende obstakels zullen eind september worden aangebracht. De hinder zal zo veel mogelijk worden beperkt. De fabrieksgebouwen op het Vitriteterrein zijn verlaten en zullen zeer spoedig worden gesloopt. A lleen het kantoorgebouw blijft bestaan. Hierin heeft burgemeester drs. P.A. Wolters op de laatste dag voor zijn pensionering een informatiecentrum geopend .waarin de dienst Gemeentewerken inlichtingen verschaft over de werkzaamheden op en om het Vitriteterrein. Tevens bevat het centrum een maquette van het eiland Deshima in de baai van Nagasaki, een maquette met panorama en oude tekeningen van de Middelburgse binnenstad en foto's over restauratie en stadsherstel. Het centrum wordt beheerd door vrijwilligers en is gratis te bezoeken van dinsdag tot en met zaterdag tussen 12 en 17 uur. Het gemeentebestuur hoopt dat het mogelijk zal zijn om in de toekomst in dit gebouw een permanent museum te kunnen vestigen, gewijd aan de Verenigde Oostindische Compagnie, waaraan Middelburg voor een belangrijk deel zijn bloei in de zeventiende en achttiende eeuw te danken heeft gehad. Op deze wijze kan aan het monumentale pand aan de Maisbaai een passende bestemming worden gegeven, die in overeenstemming is met het verleden van deze voormalige woning van de equipagemeester van de scheepswerf van de VOC. Op deze werf werd in de zeventiende eeuw het schip Prins Willem"gebouwd. In Makkum werd dit jaar een replica van dit schip gebouwd dat naar Nagasaki werd gesleept en nu in het Hollandse dorp aldaar is te bezichtigen. Op de spiegel van het schip is net als bij het origineel een panorama van Middelburg geschilderd. i maandag Gehakt, bloemkool, aardappelen dinsdag Rundvlees, sperziebonen, aardappelen woensdag Karbonade, spinazie, aardappelen donderdag Rundergehakt, witlof, aardappelen vrijdag Vis met fantasie saus, worteltjes, aardappelen zaterdag Goulash, erwtjes, rijst Op korte termijn zal worden overgegaan tot het ruimen van een aantal graven op de Alge mene Begraafplaats aan de Nieuwlandse weg te Middelburg. Het gaat om zogenaamde alge mene graven, waarin in de jaren 1945 tot 1955 is begraven, met de nummers 370 tot en met 483 van de eerste klasse en met de nummers 70 tot en met 621 van de tweede klasse. Deze graven zijn dus allen ouder dan dertig jaar. Belanghebbenden, die over de nog aanwezige grafmonumenten en dergelijke willen be schikken, kunnen dit tot uiterlijk 1 oktober van dit jaar kenbaar maken bij het bureau Plant soenen, begraafplaatsen en crematorium van de dienst Gemeentewerken, Vlissingsestraat 21, 4331 KT Middelburg, telefoon 01180-27751, toestel 13 of 2. Na bovengenoemde datum ver- Jongerenjaar De Verenigde Naties hebben het jaar 1985 uitgeroepen tot Internationaal Jongerenjaar. In den lande zal door het opzetten van een aantal speciale projecten getracht worden inhoud te geven aan dit thema jaar. Op initiatief van de afdeling Welzijnszaken van de gemeente Middelburg is een werkgroep in het leven geroepen met als taak om ook in Middelburg aandacht te schenken aan het Jongerenjaar. Werkgroep In de werkgroep zijn de volgende instellingen/ organisaties aktief geweest: Kazan de Wolfgroep (scouting), de Stichting BRES, de mr.dr. Soumokilstichting, de Jon gerenbeweging verbonden met het F.N.V., FIOM-Zeeland, het W.J.- C.N.V., de Stichting Wi-Makdra (welzijnswerk voor Surinamers in Middelburg), de Turkse werkne mersvereniging, het comité Jon gerendag, de Zeeuwse werkgroep Jongerenjaar, de Stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg en de afdeling Welzijnszaken van de gemeente Middelburg. Manifestatie De werkgroep organiseert op 14 september op en rondom het Damplein te Middelburg een jon- gerenmanifestatie. Bij de uitvoe ring van de manifestatie zijn naast de genoemde werkgroep nog vele andere instellingen en organisa ties betrokken. Doel en Doelgroep Het doel van de jongerenmanifes- tatie is om jongeren kennis te laten maken met: II 3- - de verschillende mogelijkheden op sportief, sociaal en kultureel gebied, welke (mede) voor hen bedoeld zijn; - de mogelijkheden van de ver schillende organisaties en in stellingen welke (mede) voor hen bedoeld zijn; - de verschillende aspecten bin nen de samenleving welke (mede) voor hen van belang zijn. De manifestatie is met name be doeld voor jongeren van 15 tot 25 jaar, doch andere leeftijdscatego- riën zijn eveneens welkom. Programma Het programma van de jongeren- manifestatie zal bestaan uit: - triathlon bestaande uit 500 me ter zwemmen, 40 km fietsen en 7,5 km hardlopen. Start vanaf 9.00 uur in het zwembad "Poe- lendaele" en finish tot 13.30 uur op het Damplein; - indoor voet- en volleybaltour- nooi vanaf 9.30 uur in de gym nastieklokalen aan de Rotter- damsekaai; - kijk, doe en informatiemarkt op het Damplein van 14.00 tot 17.00 uur, met een presentatie van een groot aantal instellingen en organisaties welke (mede) werkzaam zijn op het gebied van het welzijn voor jongeren; - krachtpatsersconcours vanaf 14.00 op het Damplein met o.a. autotrekken, accutillen en bierton sjouwen; - workshop popmuziek in het jongerencentrum Midgard van 11.00 tot 18.00; - filmvoorstelling in het filmt heater "Meccano": om 14.00 en 16.00 uur de film "De Oplossing" om 22.30 de film "Bloed en Blond Haar"; - theatervoorstellingen met o.a. om 15.00 uur het "Meespeelt heater" met het stuk "Bijzon dere gebeurtenissen"; - optredens muziekgroepen met: om 14.00 uur Trafassi; om 21.30 uur Splitsing. SPLITSING Tot slot Een en ander is financieel moge lijk gemaakt door bijdragen van de Middelburgse gemeenteraad en het mjnisterie van W.V.C. Tevens dient niet onvermeld te blijven de medewerking van de horeca-in- stellingen rondom het Damplein. Gelet op het speciale karakter van de dag zal men daar aangepaste (lagere) prijzen hanteren. De deelname aan alle aktiviteiten is gratis en iedereen is welkom. Voor nadere informatie omtrent de jongerenmanifestatie kan men terecht bij het secretariaat van de coördinatiegroep, Wim Cal jouw, bex-eikbaar op de afdeling Wei- li zijnszaken van de Gemeente Mid delburg, telefoon 01180 - 26.251, toestel 331. Burgemeester en wethouders zijn van plan: - vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan "Magistraatwijk" voor de bouw van een garage met bijkeuken aan de Statenlaan 194, - vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan "Magistraatwijk" voor de bouw van een garage aan het Schepenenlaan 279, - vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Toorenvliedt voor de aanleg van de verbindingsweg Koudekerkseweg - Nieuwe Vlissingseweg (rondweg Grevelingen). De bouwplannen en het plan voor de aanleg en de schetsplannen van de voorgenomen herzieningen van de bestemmingsplannen liggen tot 13 september ter inzage bij de Afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Lange Noordstraat 1. Iedereen die bezwaar heeft tegen deze voorgenomen herzieningen, kan schriftelijk bezwaar indienen bij Burgemeester en wethouders, Postbus 6000,4330 AL Middelburg binnen de bovengenoemde termijn. Gedeputeerde Staten van Zeeland willen een hinderwetvergunning met een geldigheidsduur van 10 jaar verlenen aan de BV Zeeuwse Asfaltonderneming voor het in stalleren van een brekerinstallatie voor bouw- en sloopafval en de daarbij behorende opslag op een perceel aan de Kleverskerkseweg. Tot 17 september kunnen bezwa ren mondeling worden ingebracht en tot 24 september kunnen gemo tiveerde bezwaren schriftelijk worden ingediend bij Gedepu teerd Staten van Zeeland, St. Pie terstraat 42, 4331 EW Middelburg. Tegelijkertijd met het indienen van een bezwaarschrift kan wor den verzocht om persoonlijke ge gevens niet bekend te maken. Een beroepschrift kan alleen wor den ingediend door de aanvrager, door degenen die bezwaar in brachten tegen de aanvraag en door dezenen die aantonen daar niet toe in staat te zijn geweest. De aanvraag, de ontwerp-vergun- ning en alle overige stukken liggen tot het einde van de bezwaarter mijn ter inzage op het bureau Mi lieuzaken van de provincie, St. Pieterstraat 42 en op de afd. Alge mene Zaken in het stadhuis. Daarnaast is het mogelijk inzage te krijgen in de stukken op don derdagavond van 18.00 tot 21.00 uur op de bovengenoemde afdeling. Hier moet van tevoren een af spraak voor gemaakt worden tel. 01180-26251 toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting verkregen kan worden. If li Burgemeester en wethouders hebben besloten": a. de volgende parkeerverboden op te heffen: - aan de bebouwde zijde van de sportlaan - aan beide zijden van de toegangs weg tot het sportveldencomplex aan de Sportlaan - aan het gedeelte van de noordwes telijke zijde van de Nassaulaan vanaf de Sportlaan over een lengte van -10 m in de richting van de Veerseweg b. de volgende parkeerverboden in te stellen: - aan de noordwestelijke zijde van de Sportlaan tussen Noordsingel en Laan van Nieuwenhove - aan de noordwestelijke zijde van de Sportlaan vanaf het punt tegenover de panden Sportlaan 22/24 tot aan het punt 40 m ten noordoosten van de splitsing Sportlaan-Pr. Maurits- straat - aan de zuidoostelijke zijde van de Sportlaan tussen Noordsingel en Sportlaan 28 - aan de zuidoostelijke zijde van de Sportlaan tussen de Jasmijnstraat en de toegang tot het sportvelden complex. c. het verbod in te stellen om de ver keersheuvel op de Nassaulaan aan de linkerzijde te passei-en. d. de invalidenparkeerplaats voor Bierkaai 5 op te heffen en aan te leggen voor Bierkaai 7/9 e. de voetgangersoversteekplaats op de Londensekaai op te heffen en nieuw aan te brengen op de Houtkaai valt het beschikkingsrecht aan de gemeente Middelburg. Voor nadere inlichtingen kan eveneens contact worden opgenomen met bovengenoemd bu reau. PLAATS EN AARD VAN VERKEERSMAATREGEL HET WERK 1. Fietspad Schroeweg Gedeelte tussen de Oude Vlissingse weg en de Statenlaan 2. Molendijk Nieuw- en St. Joosland op- en afritten herbesti-ating 3. Brakstraat herbestrating AANVANGS DATUM herbestrating in uitvoering in uitvoering 16 september f. de laad- en loshaven aan de Londen sekaai vanaf Segeersstraat tot voor langs Lindensekaai 27 op te heffen en nieuw aan te brengen vanaf Londen sekaai 15 t/m nr. 17. g.het voor de Beatrixbrug geldende doorgaan-verbod voor rijdend verkeer vanaf de Rotterdamsekaai bij nade ring van verkeer vanaf de Rouaanse- kaai op te heffen en nieuw in te stellen vanaf de Rouaansekaai bij nadering van verkeer vanaf de Rotterdamse kaai. h. een voetgangersoversteekplaats aan te brengen op de Rouaansekaai voor de Bellinkbrug. i. het parkeren te verbieden op het Molenwater over een afstand van 10 m. aan beide zijden van de uitrit die toe gang geeft tot het bedrijf Zeetex. j. t.a.v. het Geeregebied: - enkele weggedeelten in beide rich tingen te sluiten voor voertuigen die een bepaalde asdruk te boven gaan. - het gedeelte Beenhouwex-ssingel tus sen bruggetje en Koestraat aan te wij zen als verplicht (brom)fietspad - het bruggetje bij het Trefcenter en het pad tussen Beenhouwerssingel en Lange Geere te wijzigen van voetpad en verplicht (brom)fietspad - op twee weggedeelten een verbod om stil te staan in te stellen - een parkeerverbod in te stellen aan één zijde van de Kalverstraat tussen het verbindingssti-aatje Kalverstraat- Beenhouwerssingel en de Korte Geere. Tegen de besluiten a. t/m c. kan tot 5 oktober een beroep bij de Kroon wor den ingesteld en tegen de besluiten d. t/m j. tot 12 oktober. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majes teit de Koningin maar worden inge diend bij de Commissaris van de Ko ningin in Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg. De volledige ver- keersbesluiten liggen ter inzage bij het bureau Vooi'lichting, Stadhuisstraat 2. Het aantal deelnemers aan de zwemvierdaagse 1985 bedroeg 1363. Hieraan namen voor de zesde maal deel de dames J.H. v.d. Voorde-v.d. Berg (83 jaar) en A.v. Dalen-Dronkers (80 jaar), die letterlijk in de bloemetjes werden gezet. Aan de vierdaagse nam tevens de Oranje Nassau-MA VO"deel met 200 leerlingen. wM. Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5