Keiïtz *7 1 Zxaek'n bïn zdo k'n De Leeuw-van de Wouw vernieuwde interieur 'Er is meer éénjarig spul dan petunia's en afrikanen' De Vlijt nu ook met zaak in Middelburg mt 07 het zakenhart ZEELAND Tuinieren en rokken zelf maken; 'Zoals ik dat ook vroeger deed' HELPT NEPAL Woensdag 4 september 1985 DE FAAM Wat te melden? BEL 01180-27651 s p Toestel 54 Postbus 5017 4330 KA Middelburg Noodgebouw TRANEN VERGEZELDEN SLUITING 'RIE MINDERHOUD' Kunstnijverheid Elite Expositie Tentoonstelling FNV-dag Expositie Amateurtoneel Evangelie-zakenlieden Anjercollecte Cultuurbehoud Ploegwedstrijd W oonlastencomité Rock and roll Recreatie Cursus Spaans Poppenclub Vakbondsschool Triathlon PvdA Prestatieloop Dierentuin T afeltennisfeest Walk Inn Soos Kunstgeschiedenis Zelfverdediging Stille Kring V rouwen mannen Plattegrond Muziekpresentatie Ouderen Kunstbeoefening Oudere vrouwen Coopertest Optreden Panchayat Squaredans GIRO 7475 MIDDELBURG V.XvX%v>>>V.V.V.V.V.V.V.V.V.V,V.£.\ A;!*X*!%vXv!y!vXv!v!v In enkele weken tijd is de zaak van De Leeuw-van de Wouw Schoen mode aan de Langeviele 2 in Mid delburg drastisch gemoderniseerd en aangepast aan de huidige wen sen van de klanten. Het interieur kreeg een licht kleurtje, het meubilair is ver nieuwd, er is nieuwe vloerbedek king gelegd en de etalages zijn uitgebroken zodat de voorbijgan ger een goede kijk heeft op hel modieuze schoeisel dat door de gehele zaak ruim en overzichtelijk gesorteerd staat uitgestald. Bovendien is de kassagroep, die voorheen een obstakel vormde achterin de zaak naar voren ge bracht, waardoor de doorloop optimaal is geworden. Els en Wim De Leeuw willen met de vernieuwing het accent nog meer leggen op het moderne gen re dat ze al vanaf het begin, ruim zes jaar geleden, op het gebied van schoenmode in hun zaak voeren, maar dat tot nu toe nog niet zo algemeen bekend is. "Onze vaste klanten weten wel dat wij een grote sortering modeschoenen hebben, maar de voorbijgangers kregen er tot nu toe nog te weinig van te zien. Dat is nu met de open etalages helemaal veranderd", verzekert het ondernemersecht paar. dat er direct bijvertelt dat ook 'de oude klanten' nog steeds in hun zaak terecht kunnen. Ook de kinderen zijn in de ver nieuwde schoenenzaak niet ver geten. Voor hen is een speelhoek ingericht met onder meer lego, auto's, blokken en een schomme lolifant. De ouderen kunnen de wachttijd - door de persoonlijke bediening kan het wel eens even duren - bekorten door in de kof fiehoek een consumptie te ge bruiken. De Leeuw-van de Wouw Schoen mode is sinds kort uitgeroepen tot' 'The best show in town'. "We merkten dat onze klantenkring op Walcheren de laatste jaren steeds sterker groeide. Reden waarom we overwogen dichter bij deze mensen te gaan zitten om de service te kunnen verbeteren. En in het pand aan de Korte Delft 4 te Middelburg vonden we een geschikte mogelijk heid". Aldus de heer Witkam van De Vlijt uit Goes, waar men al vele jaren een speciaalzaak heeft in slaapkamersystemen, dekbedden, bad doeken en tafellinnen. Afgelopen vrijdag werd de nieuwe vestiging van De Vlijt te Middelburg geopend. Men gaat daar hetzelfde assortiment voeren als in de hoofd vestiging aan de Beestenmarkt te Goes. De Vlijt Middelburg is gehuis vest in het voormalige pand van De Uiver. De Vlijt heeft daar de beschikking over ruim 200 vierkante meter winkelruimte, verdeeld over twee verdiepingen, terwijl er nog verdere uitbreiding mogelijk is. De Vlijt is. zoals gezegd, erg gespecialiseerd op alles wat met goed en gezond slapen heeft te maken. Bovendien be schikt De Vlijt over de mogelijkheid om een goede service te geven. Daarvoor heeft men erg gespecialiseerde apparatuur in huis. De Vlijt te Goes houdt zich sinds vorig jaar als eerste in Zeeland bezig met het repareren, reinigen én vullen van dekbedden, waarbij de klant zelf kan bepalen hoe hij zijn dekbed opgebouwd wil zien: samenstelling van dons etc. Van die service kunnen nu ook de cliënten op Walcheren gebruik maken, voor wie de reis naar Goes in veel gevallen bezwaarlijk of te tijdrovend zou zijn. Rond de opening van de nieuwe vestiging aan de Korte Delft in Mid delburg heeft De Vlijt enkele aantrekkelijke aanbiedingen. Tuincentrum Wagenaar, even bui ten het dorp Meliskerke, toont tuinliefhebbers in de week van za terdag 7 tot en met zaterdag 14 september welke prachtige kleur rijke bloemen éénjaarspianten kunnen voortbrengen. Eigenaar Wim Wagenaar en deskundige personeelsleden geven tijdens die open week alle gewenste informa tie. Begin juni plantte Wim Wagenaar op een langgerekt perceel tegen de honderdvijftig struikjes, allemaal verschillende. "Ik wil de men sen graag tonen dat er meer één jarig spul is dan uitsluitend de al- ombekende afrikanen of petu nia's", wijst hij op de nu volgroei de planten, die met prachtige bloementrossen zijn getooid. "Sommigen zijn eigenlijk niet meer zo mooi als een paar weken geleden. Maar zo zien de mensen wél wat ze in huis halen. Je hoeft niets te verbloemen". De heer Wagenaar adviseert de bezoekers om potlood en papier mee te nemen om de soorten die in de smaak vallen te noteren. "Ze zijn piepklein bij aankoop en to nen absoluut niet welke mogelijk heden ze in huis hebben", aldus de bloemen- en plantenkoopman in Meliskerke. Afgelopen zaterdag (31 augustus) sloot het echtpaar Walraven-Min- derhoud voor de laatste keer de winkeldeur aan de Burgpromenade te Middelburg. Deze exclusieve zaak voor porselein en aardewerk heeft dan 45 jaar en vijf dagen be staan onder de naam 'Rie Minder- houd'. Een einde dat gepaard ging met tranen. "Zelfs enkele vaste klanten moesten huilen toen ze hoorden dat we ermee stopten", zegt de 74-jarige scheidende on derneemster bedrukt. Nieuwe ei genaar van de winkel wordt Pee- ters, die ook huishoudelijke arti kelen verkoopt aan de Langeviele in de Zeeuwse hoofdstad. Wie zo lang de leiding heeft gehad van een winkel, moet een brok wegslikken om er over te vertel len. Dat geldt ook voor Rie Wal- raven-Minderhoud en haar vijf jaar jongere echtgenoot, de heer J. Walraven. Ziek-zijn kenden ze niet. "Zelfs met een fikse griep stonden we er", benadrukt ze. En wal ze nu met 'al die vrije tijd aanmoet?' Ze haalt eerst de schouders op. Na een stilte, he rinnert ze zich dat ze inderdaad hobby'-s heeft, die door tijdgebrek niet konden worden uitgevoerd. Reizen bijvoorbeeld - "Maar daar houdt mijn man niet zo van". - en tuinieren. Ja. groente verbouwen. Dat gaat ze zeer zeker doen. Ver der houdt ze enorm van hand werken. De wol is al gekocht. En rokken zelf maken - "Zoals ik dat ook vroeger deed". - daar komt ook weer tijd voor vrij. Rie Minderhoud begon op 26 au gustus 1940 met de winkel in een noodgebouw aan de Houtkade. Haar vader had daarvoor een zaak op de Burg. De Duitsers hadden het hart van Middelburg echter verwoest, iets dat haar vader niet overleefde. Het onder nemen zat haar echter in het bloed. Ondanks de moeilijke oor logsjaren. pakte de toen 29-jarige onderneemster de koe bij de ho rens en maakte er iets van. "Mijn man kwam na ons huwelijk in 1943 bij me in de zaak. Hij was radiotechnicus, maar heeft dat beroep nooit meer uitgeoefend". In 1944 kon het echtpaar Walra- ven-Minderhoud het pand aan de herbouwde Burg huren, er braken betere tijden aan. "In 1949 kregen we de alleenvertegenwoordiging voor Zeeland van de Porceleyne Fles. Een jaar of drie later kregen we Wedgwood. In de beginjaren waren we de enige zaak die dat exclusieve merk leverde", pronkt de heer Walraven. Hij vervolgt: "Maar daar was op den duur geen houden meer aan. Mensen moes ten bijvoorbeeld uit Goes komen om hier deze artikelen te kopen". Een ander belangrijk aspect van zaken doen in de winkel, die de volledige meisjesnaam van me vrouw Walraven bleef houden, was de kunstnijverheid. Talrijke kunstenaars leverden houtsnede's. Ook pottenbakkers verkochten hun werk via 'Rie Minderhoud'. Wie - vooral - exclusieve artikelen verkoopt, kan rekenen op een pu bliek dat eisen stelt. Mevrouw Minderhoud reageert dan ook een beetje verbaasd als we over 'klan ten' praten. "Vooral na de oorlog was het de Walcherse elite, die bij ons kocht". Ze noemt namen die bekend klinken om dat aan te to nen. Maar ook de massa heeft oog gekregen voor de schoonheid die het porselein uitstraalt. "We kre gen hier moeders die voor hun dochters een verlanglijstje inle verden. De bruiloftgasten kwa men vervolgens om te kijken wel ke delen van het servies de bruid nog niet had. Kochten ze iets, dan streepten we. dat weg. En zo spaarden de pasgetrouwden een kostbaar servies bij elkaar. Tegenwoordig gebeurt dat nog sporadisch. Ik denk dat er niet veel gelijksoortige zaken zijn die dat nog doen. Ik weet ook niet of de heer Peeters de paar verlang lijstjes die we nog hebben van ons overneemt. Maar er zal toch.wel een hoop veranderen. Er zijn mensen die hier al dertig jaar ko men. Ze vinden het niet prettig dat we weggaan. Ik ken niet alle namen. Maar als een vaste klant binnenkwam en die zei dat er een kopje van het servies stuk was, wist ik in vrijwel alle gevallen om welk servies het ging. Ik kon dan zo naar de kast lopen en er een kopje uithalen. Ik denk trouwens dat wij nog echte ouderwetse ser vice gaven. Onlangs kwam er nog iemand hier om zich te bedanken voor de uitstekende wijze waarop we het servies hadden ingepakt. Ik vind het doodnormaal datje goe de service geeft". Vooruitkijkend op de tijden die gaan gebeuren, legt mevrouw Walraven uit dat ze weliswaar hard hebben gewerkt, maar dat beiden nog in goede gezondheid verkeren. "We hebben altijd sober geleefd en hebben wat spaarcent jes. Overigens niet zoveel als de meeste mensen misschien denken. Op ons verbouwde arbeidershuisje in Meliskerke zullen we het ons in ieder geval naar de zin kunnen maken. En misschien beleef ik net zoveel plezier aan m'n hobby's die ik nog verder moet ontwikkelen, als aan het zaken doen...". Hel echtpaar Walraven-Minderhoud Johan Cornelissen presenteert in De Vleeshal in Middelburg een audiovisueel project. 'J.C. Equa toriaal' genaamd. De presentatie begint vrijdag 6 en zaterdag 7 september om 21 uur. Beeldhouwwerk, aquarellen en tekeningen van Hank Hans zijn tot medio oktober te bekijken in de Gevangentoren in Vlissingen. Hank Hans heeft onder meer in opdracht van prinses Wilhelmina een beeld voor de stad Rotterdam gemaakt. Ze werkt voornamelijk met hout en brons. De gezamenlijke Bevelandse af delingen van de FNV en het dis trict Zeeland van de FNV houden zaterdag 7 september een thema dag iïi De Vroone in Kapelle. De relatie tussen politiek en vakbe weging en de verkiezingen van '86 staan hierbij centraal. Sprekers zijn Johan Stekelenburg, Tjeu Strous, en verschillende landelijke en provinciale politici. Optredens verzorgen Kontramine, Solidari- teitskoor De Bevelanden en Ber- tus en de Posters. Greenpeace en werkgroep Kernenergie Zeeuwsch-Vlaanderen zijn aan wezig met een infostand. Aanvang 14 uur. Joyce Steyvers exposeert deze maand schilderwerken, pen- en houtskooltekeningen in het Psy chiatrisch Ziekenhuis Zeeland (PZZ) aan de Oostmolenweg 101 in Kloetinge. De werken van haar eerste tentoonstelling hebben be trekking op de natuur. Maandag lot en met vrijdag 9-17 uur; zater dag en zondag 10-16 uur. Info: 01102-3554. Het Zeeuws Centrum voor Ama teurtoneel heeft weer toneelcur sussen voor jeugd en jongeren voorbereid. Vrijdag 13 september beginnen de lessen voor 12-14- jarigen (16.30 uur) en 15-18- jarigen (19.30 uur). Plaats van handeling is de toneelzolder van het Kuiperspoortgebouw in Mid delburg. De cursüs omvat impro visaties, speloefeningen en ex pressie en er wordt gestreefd naar het opvoeren van een produktie. Info: 01180-35095 of 01180- 34880. De Belgische zakenman Donald Opfoomer geeft maandag 9 sep tember zijn getuigenis tijdens een avond van de Vereniging van Volle Evangelie Zakenlieden, die om 20 uur begint in De Schouw burg in Middelburg. Verschillen de solisten en instrumentalisten treden op. De avond is ook toe gankelijk voor niet-zakenlieden. De organiserende vereniging heeft als doel mensen op te roepen om actief als christen te functio neren. De Anjercollecte heeft in Vlissin gen 7.262,40 gulden opgebracht. Leden van twaalf Vlissingse ver enigingen zijn met de collecte bussen rondgegaan. Zij krijgen daarvoor 25 procent provisie. Die provisie varieert van 36,90 tot 286,20 gulden. De sectie cultuurbehoud van de Zeeuwse Culturele Raad komt donderdag 5 september om 14 uur in vergadering bijeen in het pand van de Stichting Zeeland. Dam 31 in Middelburg. Info: 01180-33024. De regelingscommissie Walche ren van de standsorganisaties in de landbouw houdt zaterdag 21 september de jaarlijkse regionale ploegwedstrijd voor de aangeslo ten leden. De wedstrijd, die geldt als voorselectie voor de provin ciale kampioenschappen van vol gendjaar. wordt gehouden op een perikel grond van de heer L. Cij- souw aan het Roverswegeling in Westkapelle. Voor de besten zijn wisselbekers beschikbaar van de landbouworganisaties terwijl een aantal zakenrelaties prijzen voor alle deelnemers beschikbaar stel de. De regionale ploegwedstrijd. die ook door het publiek kan worden bekeken, begint om één uur 's middags. Het Woonlastencomité Vlissingen vergadert vanavond (woensdag 4 september) in welzijnsccntrum Bachten Komme aan de Badhuis straat 104 in Vlissingen. Agenda punten: Huurverhoging, energie prijzen. verkiezingsprogramma's, centraal antennesysteem enzo voorts. Inlichtingen: 01184-70469. De drive-in-show Powerlight ver leent medewerking aan de rock and roll-avond. die vrijdag 6 sep tember om 20 uur begint in buurthuis De Paraplu aan de Al exander Gogelweg 59 in Vlissin- aen-Paauwenburg. Info: 01184-65453. De wijkvereniging Bossenburgh in Vlissingen heeft het gymnas tieklokaal De Houtuyn gehuurd om op dinsdag- en donderdaga vonden sportieve recreatie moge lijk te maken. Dinsdag van 21 tot 22.30 kunnen belangstellenden volleybal spelen: donderdag van 21 tot 22 uur tafeltennis en don derdag van 22 tot 23 uur badmin ton. Inlichtingen: 01184-60547. De Culturele Vereniging van Spaanssprekenden in Zeeland begint 16 oktober met een cursus Spaans voor gevorderden. Wie al enige kennis van de Spaanse taal heeft, kan ook nog inschrijven voor de beginnerscursus, die en kele maanden geleden is begon nen. Voor beide cursussen wordt zaterdag 7 september een kennis makingsbijeenkomst gehouden. Die begint om 19 uur in het ge bouw Papisland 3 in Middelburg- Dauwendaele. Verder houdt de vereniging elke tweede en laatste zaterdag van de maand een the mabijeenkomst. Inlichtingen: 01184-60189. Volwassenen kunnen binnenkort deelnemen aan de poppenclub voor volwassenen, die buurthuis Marnix/ Aldegonde in Vlissingen in petto heeft. Inlichtingen: 01184-66318. De vakbondsschool is een scho lingsactiviteit van de FNV en is bedoeld voor leden van alle FNV-bonden en hun huisgeno ten. De afdelingen Vlissingen en Middelburg van de FNV begin nen woensdag 24 september weer met deze activiteit. Informatie over het 'doolhof van sociale voorzieningen, economie, ge zondheidszorg en dergelijke staan centraal. Ook is er aandacht voor het goed formuleren van een ei gen mening. De informatie- en kennismakingsavond van deze cursus begint dinsdag 17 septem ber om 19.30 uur in het FNV-ge- bouw aan het Walplein in Mid delburg. Informatie: 01180-26121 of 01180-25655. De personeelsvereniging van Hoechst in Vlissingen-Oost houdt zaterdag 7 september een triath lon. Die bestaat uit 750 meter zwemmen, 30 kilometer fietsen en 7500 meter hardlopen. Het par cours wordt uitgezet in de Wil- helminapolder bij Goes en begint en eindigt in Wilhelminadorp. Ir. H.P. van Heel, directeur van de Hoechst-vestiging in Vlissingen- Oost. lost om 13.15 uur hel start schot. Hoechst heeft meer dan honderd inschrijvingen ontvan gen. Het gewest Zeeland van de PvdA vergadert zaterdag 14 september in De Prins van Oranje in Goes. Centraal staat de discussie over het regeringsvoornemen om eventueel ook in Zeeland een nieuwe kerncentrale te bouwen. De vergadering begint om 10.15 uur. Inlichtingen: 01146-1944. In de duinen van Dishoek wordt zaterdag 7 september een par cours voor een prestatieloop uit gezet. De organisatie is in handen van de werkgroep Vlissingen- Miódelburg van Terre des Hom mes en van Zeeland Sport. De af standen zijn vier en acht kilome ter. De opbrengst gaat naar een project yoor poliopatiëntjes in Bolivia. De loop begint om 15 uur: inschrijven vanaf 14 uur bij Camping Dishoek. Door het grote succes van een soortgelijke actie vorig jaar. kun nen Nederlandse ouderen (65 plus) ook dit jaar in de maanden september en oktober extra goed koop naar de dierentuin. Voor 20 gulden krijgen ze toegang tot de dierentuin, koffie, gebak, thee, cake, een broodmaaltijd en een prentbriefkaart. Wie gebruik maakt van de gratis dagen van de NS. heeft dubbel profijt. Alle tien Nederlandse dierentuinen (Am sterdam, Arnhem, Eindhoven, Emmen. Harderwijk. Hilvaren- beek. Amersfoort. Rhenen. Rot terdam en Wassenaar) doen aan de actie mee. Wel de Pas 65 Plus meenemen! De tafeltennisvereniging Sint- Laurens bestaat 15 jaar. Zaterdag 14 september is er een toernooi voor oud-leden, een receptie (19 uur) en een feestavond (20.30 uur). Een week later, zaterdag 21 september, is er een rommelmarkt en bazar. Het jubileum staat ook in het teken van het naderende afscheid van de oprichter, de heer Th. van Veen. Alle activiteiten spelen zich af in het clubgebouw aan de Ooststraat (zijweg Noord- weg) in Brigdamme. Soos Walk Inn is gevestigd in de Minister Lelystraat in Vlissingen en is bedoeld voor jongeren van 12 lot 15 jaar. Ze kunnen tafel tennissen, voetbalspel spelen en platen draaien. Zaterdag 7 sep tember is er een discjockeywed- strijd. Aanvang 19.30 uur. Infor matie: OH 84-14276 of 01184-19690. Kunstzinnige Vorming Vlissingen begint donderdag 5 september met een cursus kunstgeschiedenis. Do cursus telt 15 lessen en wordt gegeven in de Margrietschool aan de Minister Lelystraat in Vlissin gen. Nadruk ligt op het kijken naar allerlei aspecten van kunst. Ook brengen de deelnemers be zoeken aan musea. Info: 01184-16672 of 01184-14928. Buurthuis Aldegonde, Wester- zicht 386 in Vlissingen. is van plan om een cursus zelfverdediging voor vrouwen te geven. Daarin wordt een aantal technieken ge doceerd. Reactievermogen is daarbij belangrijker dan lichame lijke kracht. De cursus omvat tien lessen op de donderdagochten den. Opgave en info: 01184-774157 Ter ondersteuning van het volk spetitionnement tegen de plaat sing van kruisraketten, worden in Middelburg opnieuw stille krin gen gehouden. De eerstvolgende stille kring vindt zaterdag 7 sep tember plaats op de hoek van de Lange Delft en het Koorkerkhof in Middelburg. Aanvang 11.30 uur. Info: 01180-26138. 'Vrouwen in 'mannenberoepen' is de titel van een fototentoonstel ling van Eva Besnyö. De expositie is van 5 september tot en met 30 november te zien in het kantoor van Vrouw en Werk Zeeland, Nieuwstraat 13 in Middelburg. De expositie wordt gehouden ter ge legenheid van de officiële opening van het project. Falkplan Suurland BV heeft een nieuwe plattegrond van Vlissin gen en Oost-Souburg uitgebracht. De nieuwste druk volgt vijfjaar na de vorige. De plattegrond is op tal van plaatsen aangepast aan de nieuwe en zelfs aan de toekomsti ge situatie. Ook zijn alle fietspa den binnen en buiten de bebouw de kom op de kaart aangebracht. Zeven Middelburgse muziek-, show- en majorettenverenigingen presenteren zich in de periode van maandag 9 tot en met zaterdag 21 september aan het publiek. Dat gebeurt op de derde verdieping van Vroom en Dreesman in Mid delburg. Bij de verschillende kra men kunnen belangstellenden in formatie krijgen over de vereni gingen. Tijdens de koopavonden en op zaterdagen treden de ver enigingen live op. Inlichtingen: 01180-15618. De Stichting Welzijn voor Oude ren in Vlissingen wil een aantal contactochtenden voor ouderen houden. Ze nodigt Vlissingse ou deren (60 plus) uil om te komen praten over verschillende kanten van hei ouder worden. De infor matie-bijeenkomst hierover be gint vrijdag 6 september om 10 uur in Bachten Komme aan de Badhuisstraat 104 in Vlissingen. Informatie: 01184-16440. De sectie amateuristische kunst beoefening van de Culturele Raad Vlissingen vergadert dinsdag 17 september vanaf 20 uur in wel- zijnscentrum Bachten Komme aan de Badhuisstraat in Vlissin gen. Informatie: 01184-14928 of 01184-16672. Oudere vrouwen hebben hel in de maatschappij dubbel moeilijk. Ze worden achtergesteld omdat ze vrouw zijn én omdat ze oud zijn. Dat vindt althans de Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlissin gen, die rond dit gegeven een aantal gespreksochtenden wil houden. Gisteren heeft al een in formatie-ochtend plaatsgevon den. Inlichtingen: 01184-16440. Een coopertest duurt precies twaalf minuten. Het gaat erom. in die tijd zoveel mogelijk meters hard te lopen. De atletiekvereni ging Zeeland Sport in Vlissingen stelt iedereen in de gelegenheid om op deze manier te ontdekken hoe het met de conditie is gesteld. De coopertest begint woensdag 11 september om 18.15 uur op de kunststofbaan in Vlissingen. In schrijven vanaf 17.45 uur. Infor matie: 01184-70297. The Blue Diamonds en The Little Diamonds van de majorettenver- eniging Dauwendaele in Middel burg mogen zaterdag 7 september optreden in de Efteling in Kaats heuvel. Ze geven daar onder meer een èrote pon-pon show. Infor matie: 01189-36328. Een lezing over Nepal, een dia- verslag van een reis door dat land en een tentoonstelling van Unicef zijn de drie belangrijkste onder delen van een Nepal-avond. die maandag 16 september vanaf 20 uur wordt gehouden in de Staten zaal van het Abdijcomplex in Middelburg. De bijeenkomst 'Panchayat' genaamd, staat ook in het teken van de actie Zeeland helpt Nepal en is mede opgezet door de Vereniging Nederland- Nepal. Inlichtingen: 01184-61622. De squaredansvereniging Scaldis Squares gaat vrijdag 6 september het nieuwe seizoen in. Dat gebeurt met een open huis in dorpshuis De Pompweie aan de Wilhelmi- nastraat in Kortgene. Aanvang 20 uur. Inlichtingen: 01107-1239. VOOR MEER KORTE IN FORMATIE: zie elders in dit blad 1 Op 1 september was de to taalstand van de actie "Zee land helpt Nepal" ƒ220.000,- Hiervan kunnen voor de kin deren in West-Nepal 20 schooltjes worden gebouwd en ingericht. Bouwkosten ƒ8.500,— en inrichting ƒ2.500,- In juli en augustus kwamen giften binnen, variërend van ƒ1,— per maand tot éénmalige van ƒ2.000,— De rk lagere- en kleuter scholen in Vlissingen hehben over het afgelopen jaar wat bespaard om ook de kinderen in Nepal meer mogelijkheden te geven. Het bestuur heeft daardoor ƒ2.000,— beschik baar kunnen stellen aan de actie op gironummer 7475. Het ouderfonds van de Rijksleerschool in Middelburg stortte voor Nepal ƒ350,- het schoolfonds van de H.v.d. Veenschool in Goes ƒ100,— De Schooneburgsehool in Oost-Souburg droeg een be drag groot ƒ225,— bij en de leerlingen van de Basiskwar tier in Middelburg ƒ400,— De collecte van de C'lir. L.T.S. Klarenbeek in Middel burg bracht ƒ764,65 op. De gemeente Kapelle (9717 inwoners) stelde uit de ge meentekas ƒ750,— beschik baar; de gemeente Wester- schouwen (5134 inwoners) ƒ500.- en Wissenkerke (3158 inwoners) ƒ3.200,— In de zomermaanden werden verschillende jaarmarkten en braderieën bezocht met een eigen kraampje. De gemeen ten stelden de standplaats gratis beschikbaar. Het kraampje kwam tot stand met medewerking van de firma Formido, hout en verf; firma Prins, hang- en sluitwerk; fir ma Van de Gruiter, dakbedek king; allen te Vlissingen. Her man Dreessen voerde het tim mer- en schilderwerk uit. De firma Dijkwel, Middelburg, stelde voor het vervoer naar Yerseke een auto aan de pro vinciale actie beschikbaar. Het kraampje werd bemand door vrijwillige scholieren uit Vlissingen. De opbrengst van de verkoop van ballonnen, stickers, spaarpotjes en brief papier bedroeg ƒ442.55. In het filmhuis Electro wordt vóór de hoofdfilm - A passage to India - om 20.15 uur de dia serie "leren om te overleven" gestart. Deze serie is speciaal gemaakt voor de actie "Zee land helpt Nepal" en geeft een duidelijk beeld waar de actie om gaat: scholenbouw, aan schaf van lesmateriaal, oplei ding van onderwijzers en on derwijzeressen. De serie is opgenomen op vi deo en wordt in bruikleen ge geven voor vertoning aan scholen, organisaties en ver enigingen. Voor informatie kunt u bellen of schrijven naar: Actie "Zeeland helpt Nepal" Sint Pieterstraat 42 4331 E W MIDDEL li UK G 01180 - 31398 en 31507.

de Faam | 1985 | | pagina 7