<D VESTIGING METHADON VERSTREKKINGSPUNT l\ O o O Sa Sta «w :5 O ■o a <D 36 4 sept. - 11 sept. week OPENBARE VERGADERINGEN IN SEPTEMBER DE FAAM Woensdag 4 september 1985 week 9-14 sept tg In de laatste week van september wordt een be gin gemaakt met het as falteren van de Seissingel tussen de Seisbuitenbrug en de Olmenlaan. Dit be tekent dat de singel in het geheel wordt afgesloten voor het rijdend verkeer. De hinder zal zoveel mo gelijk worden beperkt. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: - Tegemoetkoming studiekosten 85-86 - Rijksstudiétoelage 85-86 - Wat is...mavo, havo, vwo? - Gedeeltelijke leerplicht - Van school wat nu? Met ingang van 16 september a.s. is Mr. C.G.J. Rutten, thans burgemeester van het Limburgse Nuth, benoemd tot eerste burger van Middelburg. Op zaterdag 21 september a.s. zal de heer Rutten in een buitengewone openbare raadsvergadering, die in het stadhuis wordt gehouden, als burgemeester worden geinstalleerd. In de laatste week van september wordt een begin gemaakt met het her straten van een gedeelte van de De Ruyterstraat (gedeelte Poelendaele- weg-Piet Heinstraat). Het karwei wordt uitgevoerd in twee delen, n.l. gedeelte Poelendaeleweg-Trompstraat en gedeelte Trompstraat-Piet Hein- straat. De hinder zal zoveel mogelijk worden beperkt. Nog voor burgemeester drs. P.A. Wo Iters zijn ambt had neergelegd werd op 23 augustus de benoeming van zijn opvolger bekend gemaakt. Mr. D.G.J. Rutten, sinds 1975 burgemeester van de Zuid-Limburgse gemeente Nuth, is per 16 september benoemd tot Middelburgs eerste burger. De gemeente Nuth, waartoe behalve Nuth zelf ook de kernen Hulsberg, Schimmert, Vaesrade en Wijnandsrade behoren, is wat het aantal inwoners betreft kleiner dan Middelburg. In oppervlakte ontlopen beide gemeenten elkaar niet veel. Nuth heeft ruim 17.000 inwoners op een oppervlakte van 3422 hectare. Jn de gemeente Middelburg wonen ruim 39.000 mensen op een oppervlakte van 3283 hectare. Landschappelijk is er in Nederland bijna geen groter verschil denkbaar dan het Limburgse heuvelland en de vlakke lage Zeeuwse polders. Ook de nabijheid van een aantal grote plaatsen als Maastricht en Heerlen zal de heer Rutten in het Zeeuwse niet aantreffen. Hij heeft intussen al kennis gemaakt met diegenen die in Middelburg zijn naaste medewerkers zullen worden. Ope zaterdag 21 september zal zijn officiële installatie tot burgemeester van Middelburg plaatsvinden, waarbij tijdens een buitengewone raadsvergadering de ambtsketen en voorzittershamer aan de heer Rutten zullen worden overgedragen. Tijdens een hierop volgende receptie worden de inwoners van Middelburg in de gelegenheid gesteld kennis te maken met hun nieuwe burgemeester en zijn gezin. Nadere bijzonderheden hierover zullen tijdig worden gepubliceerd. 8 O 7T "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur betsteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Gehakt, erwten, worteltjes, puree dinsdag Braadworst, bietjes, aardappelen woensdag Karbonade, spinazie, aardappelen donderdag Rundergehakt, andijvie, puree vrijdag Kuikenborst, appelmoes, aardappelen zaterdag Nassi goreng, saté - Commissie Verkeer, woensdag 4 september om 19.30 uur Secr. dhr. J.J. Groenenberg (spreekrecht) - Commissie Bezwaar- en Beroepschriften, donderdag 5 om 16.00 uur Secr. dhr. J.J. v.d. Meijden (spreekrecht voor belanghebbenden) - Commissie Volksgezondheid en Milieubeheer, donderdag 12 om 16.15 uur Secr. dhr. M.C. Westveer (spreekrecht) - Commissie Sociale Zaken, donderdag 12 om 19.30 uur Secr. dhr. J.W. de Wolf (spreekrecht) - Commissie Onderwijs, maandag 16 om 17.30 uur Secr. dhr. H. Groesser (spreekrecht) In Middelburg wordt aan de Dam een methadonverstrekkingspunt gevestigd, waar Middelburgse- en andere heroïneverslaafden gebruik van kunnen maken. De gemeente Middelburg en het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs werken samen aan de totstandkoming van deze hulppost. De noodzaak van de hulpverlening In Middelburg zijn er tussen de 100 en 120 personen, die aan heroïne verslaafd zijn. Heroïne wordt ge maakt uit opium en werkt uiterst verslavend. Heroïne is duur omdat het een verboden middel is en le vert vaak een forse winst op voor de "dealers" (de handelaren), die er, juist omdat het verboden is, een goudmijn in zien. Gebruikers kunnen niet van het verslavings middel afblijven. Ze worden ziek wanneer ze geen heroïne hebben. Ze zijn bereid tot elke prijs te gaan om het middel te pakken te krij gen. Hiervan laten de gevolgen zich raden. Inbraken, roofover vallen, heroïneprostitutie zijn de gevolgen, die men vaak via de me dia kan vernemen. De heroïne handelaren weten dat het versla vingsmiddel duur is en moeilijk te bema chtigen. Daarom wordt, om de voorraad te vergroten, vaak een truc uitgehaald. Het middel wordt dan vermengd met andere zaken, zoals bijvoorbeeld wasmiddelen, gips en het levensgevaarlijke ver gif strychnine. De heroïnedode is vaak het gevolg van één en ander. Hard-druggebruikers in Middel burg proberen met hun problemen te leven. Ze lopen daarbij wel risi co's, bijvoorbeeld wat betreft de zuiverheidsgraad van de heroïne, de mate van vermenging met an dere middelen, enz. Een ander ri sico is vaak dat de verslaafde zichzelf gaat verwaarlozen, waar door ondervoeding ontstaat, het geen afbreuk doet aan de weer stand. Waarom een verstrekkingspunt in Middelburg? Om een verslaafde te kunnen hel pen zijn deskundigen nodig. Een Middelburgse verslaafde moest hiervoor naar Vlissingen, waar het Huiskamerproject voor Drugge bruikers en het Zeeuws Consulta tiebureau voor Alcohol en Drugs gevestigd waren. De afstand tus sen Middelburg en Vlissingen gaf problemen omdat vrijwel altijd van het openbaar vervoer gebruik gemaakt moest worden. Hierdoor werd de weg naar de hulpverle ning erg tijdrovend. Daar komt nog bij dat een deel van de ver slaafden schoolgaand is en dien tengevolge niet in staat waren om tijdens de verstrekkingsuren een instelling voor hulpverlening te bezoeken. Tevens is een verstrek kingspunt in de buurt zinvol om dat juist de verslaafde zelf ook nuttige informatie kan verschaf fen, waardoor de hulpverleners te weten komen waar de problemen van de verslaafden liggen. De hulpverleners leren hierdoor de groepen van verslaafden kennen, komen te weten welke middelen worden gebruikt, enz. Op deze wijze ziet men wat er te doen valt en kan men ook tijdig ingrijpen wanneer een situatie uit de hand loopt. Daarom is door de hulpver leners van bovengenoemde instel lingen een steunpunt in Middel burg bepleit. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toestemming verleend om in de komende periode met verzegelde collectebussen een huis-aan-huis collecte te houden: 1. Koningin Wilhelminafonds tot en met zaterdag 7 september. 2. Prot. Interkerkelijk Thuisfront van maandag 9 t/m zaterdag 14 september. Aanpak van de verslaafde Het methadonverstrekkingspro- ject werkt volgens de motivatio- nele methode, hetgeen betekent dat de hulpverlener het doel heeft met deze instelling vertegenwoordigd. Deze commis- worden gebruik te sie zal regelmatig verslag uit brengen over het functioneren van het project. menwerking zal getracht maken van instellingen, die werk zaam zijn buiten de drughulpver lening. Hierdoor kunnen alle mo- om de toestand van de verslaafden gelijkheden worden benut om de te verbeteren. Men probeert, met verslaafden een extra kans te ge- hulp van anderen, de psychische ven. en fysieke toestand van de ver slaafden te bevorderen, evenals de Begeleiding resocialisatie op gang te brengen. De werkwijze van het project is De hulpverlener maakt gebruik nieuw. Hierdoor kunnen wel eens van methadon, hetgeen een her- problemen ontstaan. Daarom oïnevervangend middel is. Metha- wordt een zogenaamde "commis- don werkt even verslavend als sie van wijze mannen" ingesteld, heroïne, maar omdat het een die is samengesteld uit deskundi- scheikundig middel is werkt het gen op het gebied van hulp aan langer en hoeft de verslaafde er verslaafden. Ook de gemeente en niet twee of meerdere malen per het ZCAD zijn in deze commissie dag meer op uit om heroïne te pakken te krijgen. Hierdoor wordt tevens voorkomen dat sommige verslaafden hele dagen op pad zijn om te "scoren". Een methadonge- bruiker neemt maar één maal per dag methadon. Relatie met andere hulpverle ningsinstellingen De hulpverlenende instellingen op Walcheren is gevraagd om de plannen van de gemeente uit te voeren, waarop het Zeeuws Con sultatiebureau voor Alcohol en Drugs ja heeft gezegd. Naast sa- Besluitvorming Nog niet zo lang geleden heeft het gemeentebestuur van Middelburg besloten de hulpverlening zo dicht mogelijk bij de hulpaanvrager te brengen. Als gevolg daarvan be sloot de raad in december 1984 tot de start van een methadonver strekkingspunt in 1985 in Middel burg. Het zich bezig houden met de problemen van de heroïnever slaafden kan een zinvolle bijdrage zijn in het totale pakket van hulp verlening. Burgemeester en wethouders hebben besloten: a. de volgende parkeerverboden op te heffen: - aan de bebouwde zijde van de Sportlaan - aan beide zijden van de toe gangsweg tot het sportvel dencomplex gelegen in het verlengde van de Sportlaan tussen Nassaulaan en sport veldencomplex - aan het gedeelte van de noordwestelijke zijde van de Sportlaan vanaf de toe gangsweg tot het sportvel dencomplex over een lengte van 23 meter in de richting van de Noordsingel. - aan het gedeelte van de zuidwestelijke zijde van de Nassaulaan vanaf de Sport laan over een lengte van 10 meter in de richting van de Veer se weg b. de volgende parkeerverboden in te stellen: - aan de noordwestelijke zijde van de Sportlaan tussen Noordsingel en Laan van Nieuwenhove - aan de noordwestelijke zijde van de Sportlaan vanaf het punt gelegen tegenover de panden Sportlaan 22/24 tot aan het punt 40 meter ten noordoosten van de splitsing Sportlaan-Prins Mauris- straat - aan de zuidoostelijke zijde van de Sportlaan tussen Noordsingel en het pand Sportlaan 28 - aan de zuidoostelijke zijde van de Sportlaan tussen de Jasmijnstraat en de toegang tot het sportveldencomplex c. het verbod in te stellen om ver keersheuvels die gelegen zijn op de Nassaulaan ter weerszijden van de splitsin gen van deze laan met de Pr. Beatrixstraat, de Kon. Ju- lianastraat, de Zacharias Jansenstraat en de Oranje laan en op de aansluiting met de Veerseweg aan de linkerzijde te passeren. Tegen deze besluiten kan iedere be langhebbende tot 5 oktober beroep in stellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majes teit de Koningin maar worden inge diend bij de Commissaris van de Ko ningin in Zeeland, Sint Pieterstr. 42, 4331 EW Middelburg. De volledige ver- keersbesluiten liggen bij het bureau Voorlichting, Stadhuisstraat 2 ter in zage. VERLENEN HINDERWETVERGUN NINGEN a. Burgemeester en wethouders heb ben een hinderwetvergunning verleend aan: - de heer H. Sturm, IJsselstraat 106 voor het oprichten en in werking hebben van een lood- gietersbedrijf op de Ramsbur- gerweg 3; - de heer D.W.M. Rouw, Kruit- molenlaan 74 voor het uitbrei den van een verkooppunt van motorbrandstoffen met een op slagdepot voor gasflessen aan de Kanaalweg 36; - de N.V. P.Z.E.M., Postbus 48 voor het oprichten en in werking Commissie Financiële Zaken, dinsdag 17 om 16.00 uur Secr. dhr. N.A. Meijer (spreekrecht) Commissie ROVOS, dinsdag 17 om 19.30 uur secr. tst. 342 (spreekrecht) Commissie Welzijn, woensdag 18 om 16.00 uur Secr. dhr. A.J. Wien (spreekrecht) - Bestuurscommissie Culturele Zaken, donderdag 19 om 15.45 uur Secr. mej. J. Cijsouw (spreekrecht) - Gemeenteraad, maandag 23 september om 14.00 uur - Bestuurscommissie Welzi.jnsaccommodaties, dinsdag 24 om 19.30 uur Secr. mej. C. Manuputty (spreekrecht) - Commissie Economische Zaken, woensdag 25 om 19.30 uur. Secr. dhr. M.v.d. Heijden (spreekrecht). Voor hét gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak gemaakt worden met de commissiesecretar(is)esse op het stadhuis. PLAATS EN VERKEERSMAATREGEL 1. Gerbrandylaan Gedeelte tussen de W. Beckmanlaan en Noordweg afgesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK AANVANGS DATUM Herbestrating In uitvoering hebben van een gasdrukregel- station aan het Molenwater, tegenover nr. 135. - de heer D.H. Hoepen, Biesbos straat 7 voor het oprichten en in werking hebben van een repa ratiewerkplaats en een ver koopruimte van auto's aan de Bree nummer 7 en 15. Tot 7 september kan een beroepschrift worden ingediend. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. Geschillen van Bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN Den Haag. Een verzoek tot schorsing of een voor lopige voorziening moet worden ge richt aan de voorzitter van de afd. Ge schillen van Bestuur. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens wordt verzocht de beschikking te schorsen of een voorlo pige voorziening te treffen. Persoon lijke gegevens worden op verzoek niet bekend gemaakt. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, door de genen die bezwaar inbrachten tegen de aanvraag en door degenen die aanto nen daar niet toe in staat te zijn ge weest. De beschikkingen en andere ter zake zijnde stukken liggen tot het einde van de beroepstermijn elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Daarnaast is het mogelijk inzage te krijgen in de stuk ken op donderdagavond van 18.00 tot 21.00 uur op de bovengenoemde afde ling. Hier moet van tevoren een af spraak voor gemaakt worden tel 01180-26251, toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toe lichting verkregen kan worden. Vrijdag 30 augustus j. I. opende burgemeester drs. P.A. Wolters het door de gemeente Middelburg ingerichte informatiecentrum in het voormalig kantoor van de Vitrite-fabriek aan de Maisbaai. In dit gebouw is een expositie ingericht, die van dinsdag tot en met zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur is te bezichtigerr Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5