r Kette Herkenbare pui Hl Middelburg primeur voor Van Fraassen Bit 07 het zekeiihert Schoolfoto uit de oude doos iMpisvi+tJ/te Echtpaar Dentz winnaar van Philips wedstrijd Videotheek 'Martinus' ook in Oost-Souburg Rabo en Roskam royaal voor landelijke organisatie van een onbekende ziekte 'Mijn man is een vakidioot En dat is in de loop der jaren ook op mij overgeslagen' Woensdag 14 augustus 1985 DE FAAM - DE VLISSINGER Wat te melden? BEL 01180-27651 m Toestel 54 Postbus 5017 4330 KA Middelburg REIZEN WINNEN MET MUZIEK OP FOTO'S Primavera veroverde alleen verkoop Ferrari 'RACKETCENTRUM VLISSINGEN' NIEUWE NAAM JARINO HAL 10.000 GULDEN EN EXTRA KORTING VOOR VOI Els en Peter van der Maas, De Kaketoe, in Souburg Computercursus Mosseldag Verkoping Stijldansavond Disco Fort Rammékens Ondememersborrel Paardetram Panorama Prestatielopen Puzzeltocht Wekcentrale Toertocht Themadienst Kindervakantiemorgens Voetbaltoernooi ZVU veertig jaar PCOB Adoptie Christen zijn Raad Veere Vakantieactiviteiten Dsico show Popkensburg Wielerronde Huisvlijt Gyminstuif Avondfietsvierdaagse Alleenstaande ouders Evangelisatie De evangeliepredikers Lucas en Jenny Goeree gaan deze maand met hun gospelblad "Evan' huis aan huis op Walcheren. Ze willen aandacht vragen voor hun visie op het evangelie. Zondags open Zomeravondstilte ,4M De Rabobank in het centrum van Middelburg (Langeviele en binnenkort Geere) biedt foto-amateurs de mogelijkheid om een reis te winnen. De vrijetijdskiekejrs dienen daar voor een foto in te leveren met het thema muziek. Er zijn rei zen te winnen naar Rusland, Athene en Luxemburg. Verder worden vijf aanmoedigings bonnen ter waarde van 100,— uitgereikt. Onder meer deze activiteit heeft Rabo Middelburg op het programma staan in het kader van de opening van de nieuwbouw achter het bank kantoor aan de Langeviele. De verbinding met het Gee- regebied'wordt per medio ok tober dan een feit. Zoals bekend staat de gehele opening van de nieuwbouw in het teken van de muziek. Allerlei activiteiten staan dankzij de Rabo op de cultu rele agenda van Middelburg. En met het oog op 'het jaar van de muziek' dat 1985 is, heeft de bankleiding besloten ook de fotowedstrijd in dat kader te plaatsen. De foto dient uiterlijk 31 ok tober te zijn ingeleverd met naam en adres op de achter zijde. Een deskundige jury beoordeelt de foto's. Voor 1 december ontvangen de prijs winnaars bericht. De be kroonde foto's worden na de jurering in het splinternieuwe bankgebouw tentoongesteld. Als eerste is de winkel van Holland International Reisburo van Fraas sen aan de Londensekaai in Mid delburg aan de buitenkant aange past aan de nieuwe "House-style". Stuk voor stuk zullen alle 110 kantoren in het land van Holland International worden aangepast. De hele voorgevel wordt wit ge schilderd en aan de rechteronder- kant van de etalage komt de be kende rood-wit-blauwe driehoek. De inhoud van de etalages is ook voor het grootste gedeelte voor alle kantoren gelijk. Zo zal een Holland International Reisburo in Groningen er uiterlijk hetzelfde uitzien als een kantoor in Middelburg. Op deze manier wordt er een grote herkenbaar heid verkregen, zo meent de reis organisatie. De familie Dentz uit Heinkens- zand ontving dezer dagen een aan tal briefjes van honderd gulden bij Radio 't Westen te Goes. Zij had deelgenomen aan de Philips Video Provincie Wedstrijd, die was geor ganiseerd in samenwerking met radio/tv-zaken in Nederland. De familie Dentz had een videore corder van de onderneming uit Eindhoven bij Radio 't Westen te Goes gekocht. Het aankoopbe drag dekte de nieuwkoop van het apparaat. Philips-vertegenwoordi- ger Gosens overhandigde het geld. Het echtpaar met het gewonnen bedrag bij Radio 't Westen. Sinds kort verkoopt 'Primavera' aan de Ooststraat 6 in Domburg, de exclusieve collectie van Ferrari Formula. Het assortiment omvat onder meer diverse zonnebrillen, aanstekers, kleine lederwaren en herenaccessoires. 'Primavera' heeft hiermee de alleenverkoop van Ferrari Formula voor geheel Zeeland. De Jarinohal in Vlissingen bestaat niet meer. Voortaan heet de hal waar tennis en squash gespeeld kan worden 'Racketcentrum Vlis singen'. Jarino Sport heeft zich teruggetrokken uit Vlissingen. De exploitatie is nu in handen van Kappelhof Verheijden Manage ment bv in Breda. Mevrouw Bea trix Keyser blijft evenwel beheer der. Volgens de nieuwe exploitant zullen dezelfde mogelijkheden en faciliteiten worden geboden als voorheen het geval was. Mevrouw Kayser heeft de indruk dat dit in derdaad het geval zal zijn. Niette min houdt ze nog een slag om de arm. "Je weet maar nooit", ant woordt ze desgevraagd. Videotheek Martinus, met zaken in Vlissingen en Middelburg, spreidt haar vleugels uit en opent dezer dagen een filiaal in Oost-Souburg. Mevrouw Astrid Lère, de moeder van de 23-jarige eigenaar Martin Lère, zal voorlopig filiaalhoudster zijn. De winkel is gevestigd aan de Vlissingsestraat 2, waar voorheen Jamin zaken deed in snoepgoed. Het was een lang gekoesterde wens van de videotheek-uitbater om ook een winkel in Oost- Souburg te exploiteren. Zus Astrid - ze verblijft in het ziekenhuis - zal na de bevalling de taak van haar moeder in Oost-Souburg overnemen. De Stichting Steun door Rabo- banken uit Utrecht schonk tien duizend gulden aan de Vereniging Osteogenesis Imperfecta. Het be treft een belangenorganisatie voor mensen met een zeldzame aange boren ziekte van het bindweefsel. Deze vereniging opereert landelijk en is gevestigd in Middelburg. Helmie Goedhart is voorzitter en Anita Reijerse secretaris. Van het geld kochten beide Mid delburgsen bij de Firma Roskam in Middelburg een stencilmachi ne, een stencil-inbrandmachine en een kopieerapparaat. Roskam gaf een extra korting van 1882,-. Het apparatuur wordt gebruikt om meer bekendheid te geven over de tot nu toe nog onbekende ziekte Osteogenesis Imperfekta. De vereniging telt momenteel zo'n zestig leden en evenveel do nateurs. Anita Reijerse en Helmie Goedhart richtten de vereniging op in de zomer van 1983. Het doel van de VOI is het verstrekken van informatie over deze zeldzame ziekte van het bindweefsel die al bij de geboorte aanwezig is. Osteogenesis Imperfecta is niet te voorkomen en (nog) niet echt te genezen. Soms heeft een baby met OI nog voor het ter wereld komen al botbreuken. Op latere leeftijd kan bijvoorbeeld hoesten voor een Ol-patiënt al fataal zijn en tot een botbreuk leiden. Behalve het zelf verzorgen van informatie no digt de VOI ook gespecialiseerde doktoren en professoren uit om informatie te geven over de ziekte. Informatie die gepubliceerd wordt in het minstens tweemaal per jaar verschijnende officiële orgaan van de Vereniging "Breekpunt". Hiermee en door het organiseren van bijeenkom sten onderhoudt men tevens het onderlinge contact tussen de OI- patiënten en hun familieleden. Ook ervaringen worden via de Vereniging uitgewisseld. De leden van de VOI kunnen re kenen op de steun van een uitge breide medische adviesraad waar patiënten èn artsen met alle vra gen over OI terecht kunnen. In het Verenigingsorgaan "Breekpunt" worden ook veel practische zaken uit de doeken gedaan. Enige on derwerpen uit de jongste uitgave zijn: reisverzekering en vakan tie/aangepaste kleding/pijnstil lers en slaapmiddelen bij OI/Pre nataal onderzoek naar OI en ge- hooronderzoek. Het lidmaatschap van de Vereni ging Osteogenesis Imperfecta (se cretariaat: Seisweg 29, 4334 AD Middelburg, telefoon 01180-35573) kost ƒ50,- per jaar. Donateurs - de minimumbijdrage is 15,- kunnen hun bijdrage stor ten op gironummer 5344711 ten name van de penningmeester VOI te Purmerend. Toen Peter en Els van der Maas zes jaar geleden hun eigen zaak - Bloemsierkunst 'De Kakatoe' - aan de Kanaalstraat 37 in Oost- Souburg begonnen, hadden ze nauwelijks kunnen denken dat de zaken zo 'gesmeerd' zouden gaan. "Maar met hard werken, goede service en het leveren van topkwa liteit is veel te bereiken", stelt de nu 29-jarige ondernemer vast. Enkele jaren geleden is er een grote bloemenkas aangebouwd en twee weken geleden werd in twee dagen tijd een geheel nieuwe ge vel geplaatst, met op de eerste etage een nieuw woongedeelte en daarbovenop de slaapvertrekken. De verbouwing betekent voor het echtpaar Van der Maas niet alleen een wat ruimere winkel met een grote etalage, maar ook een nieu we behuizing erboven. "Voor die tijd was het maar klein. Drie slaapkamertjes waarvan er één als woonkamer was ingericht, maar nu krijgen we de ruimte", stelt Els verheugd vast en zij denkt daarbij gelijk aan de mogelijkheid tot gezinsuitbreiding, want tot nu toe was daarvoor in huize Van der Maas onvoldoende ruimte. Voor dat het woonhuis betrokken kan worden, moet er nog heel wat werk worden verzet door Peter, die zelf voor de afwerking zorgt. In die tijd moet ook het werk in de winkel doorgaan en dat betekent voor Els eveneens extra inzet. Maar beiden zijn helemaal ver groeid met de zaak. Els hierover: "Mijn man is een vakidioot en dat is in de loop der jaren ook op mij overgeslagen". Elf jaar Peter kwam al op jeugdige leeftijd in aanraking met het bloemisten vak. Toen hij elf jaar was bezorg de hij voor een plaatselijke bloe mist de bestellingen en sinds die tijd is hij het 'vak' niet meer uit geweest. Hij bezocht vier jaar de tuinbouwschool in Middelburg en behaalde via het leerlingstelsel - werken bij bloemisten en één dag per week naar school in Rotter dam - de vereiste papieren om zelf een zaak te beginnen. En zo begon hij zes jaar geleden voor zichzelf. Kwaliteit Het leveren van topkwaliteit staat bij Van der Maas voorop. Om dat te realiseren gaat hij elke week naar de bloemenveiling in Rot terdam. "Op zo'n dag ben ik twintig uur aan het werk. 's Mor gens vroeg op, het uitzoeken van de bloemen in Rotterdam en dan bij thuiskomst 'de handel' sorte ren en in het water zetten. Dat vergt veel tijd", vertelt Peter. Overigens komen er bij 'De Ka katoe' ook dagelijks grossiers langs met verse produkten, maar de gang naar de veiling zorgt toch voor de belangrijkste aanvoer voor de Souburgse bloemist. "Ik probeer altijd exportkwaliteit te pakken, dat is wel duurder, maar omdat ik er zelf omga, valt het dan toch ook weer wel mee", verzekert de Souburgse bloembinder. Mascotte Een witte kakatoe is de mascotte van de zaak. De vogel staat met kooi vanaf de opening in de eta lage. Aanvankelijk waren er wat problemen met het vinden van een passende naam voor de nieuw te openen zaak. De vogel was al langer in hel bezit van het echt paar Van der Maas. Besloten werd toen om de naam 'De Kakatoe' te hanteren en de vogel als mascotte in de zaak te plaatsen. En daar staat het dier nog steeds. Behalve bloemen en planten is er bij 'De Kakatoe' ook een ruime sortering potterie waaronder veel handgedraaide produkten. Droogstukken en kant-en-klare bloemstukken vormen eveneens een groot gedeelte van de omzet en momenteel zijn de grote boe ketten weer erg 'in', zodat ook daarop het accent ligt in de ver nieuwde Souburgse bloemenzaak. Klantenbinding 'De Kakatoe' heeft sinds enige tijd een klantenkaart ingevoerd. Bij iedere aankoop wordt het bestede bedrag op een kaart genoteerd en na twaalf noteringen krijgt de klant tien procent korting (uitbe taald in goederen bij de eerstvol gende aankoop). "Dat is een vorm van klantenbinding die bij ons goed werkt", stelt Els vast. De keerzijde van de klantenkaart laat een kleurenfoto zien van het on dernemende echtpaar Van der Maas in hun bloemenkas. Bouw Het plaatsen van de bouwsegmen ten - een complete houten gevel en zijwanden - trok veel publiek. Vol trots toont Peter de door hem ge maakte fotoreportage. Het plaat selijke aannemersbedrijf Peters zorgde voor een snelle plaatsing van de segmenten. In twee dagen tijd was het karwei geklaard. Voorlopig kan 'De Kakatoe' zon der ruimte-gebrek vooruit. Inzicht krijgen in de werking en de toepassingsmogelijkheden van computers is het doel van de cur sus Basic en microcomputers die de Stichting Bevordering Onder wijs aan Volwassenen vanaf maandag 7 oktober houdt in de gemeentelijke scholengemeen schap Swanenburgh aan de Zaai- hoekweg 1 in Vlissingen. Inlich tingen: 01717-2010. Een groot aantal mensen uit alle delen van het land woont zaterdag 17 augustus de Mosseldag in Yer- seke bij. Holland International en Zeeland Touring Service organi seren namelijk uit vijftig steden in Nederland eendaagse busreizen naar dit grootse evenement. Voor onbeperkt mosselen eten aan de haven, een pakket "Zeeuws ban ket' voor de terugreis en het ver voer per touringcar moet 49.50 worden betaald. De bussen ver trekken onder meer uit Den Hel der, Amsterdam, Den Haag, Rot terdam, Leeuwarden, Groningen, Enschede, Nijmegen, Enschede en Maastricht. De festiviteiten omvatten onder meer een vloot- schouw met versierde schepen waarop iedereen kan meevaren, een braderie, een taptoe, tentoon stellingen en demonstraties door de Marine. Informatie: 01131- 1864. Inwoners van Oostkapelle hebben als lid van de handwerkgroep van de Stichting Bejaardenbelangen Oostkapelle zoveel handwerken gemaakt, dat vrijdag 16 augustus een verkooptentoonstelling wordt gehouden. De verkoping is toe gankelijk tussen 14 en 19.30 uur. De opbrengst gaat naar het pia nofonds van zangvereniging Sur- sum Corda. De verkoopexpositie wordt gehouden in het centrum van de hervormde gemeente aan de Dorpsstraat. 26 in Oostkapelle Dansschool de Jong houdt zater dag 17 augustus opnieuw een stijldansavond met levende mu ziek. De dansavond begint om kwart voor negen in de school aan de Oude Markt in Vlissingen. Jongerencentrum De Piek aan de Hellebardierstraat in Vlissingen heeft ook zaterdag 17 augustus een disco-avond in petto. Aan vang 21.00 uur Fort Rammekens is het verzamel punt voor een excursie door het natuurgebied Rammekenshoek bij Ritthem. Ook het fort zelf wordt daarbij bekeken. Kaarten bij het fort en bij de VVV in Vlis singen. De excursie vangt dinsdag 20 augustus om .19.30 uur aan. Voor de organisatie tekenen de Natuurhistorische Vereniging en Staatsbosbeheer. Ondernemers in Vlissingen vin den het belangrijk om regelmatig contact te hebben met elkaar. Dan kunnen gezamenlijke initiatieven worden ontplooid. Ook blijven de dames en heren zodoende op de hoogte van eikaars plannen. De eerstvolgende ondernemersborrel staat op 3 september gepland. Plaats van handeling is de Ge vangentoren aan de Boulevard. De vereniging Winkelcentrum Vlissingen stelt iedereen in de ge legenheid om zaterdag 17 augus tus tussen half twee en half vijf gratis ritten te maken met de paardetram. Instappen op de hoek van de Walstraat en de Nieuwstraat of bij het Strandho- tel. Eeuwenlang maakten tekenaars prachtige panorama's van een aantal steden in binnen- en bui tenland. Deze traditie is met de opkomst van de fotografie verlo ren gegaan. Maar de tekenaar Joost Heeren uit IJzendijke heeft nu weer een panorama getekend van de Stad Middelburg. Dat deed hij in opdracht van het Ko ninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen. Het panorama van Middelburg anno 1985 is te koop bij enkele Middelburgse boekhandels. Buurthuis 'De Schuur' aan de Middelburgsestraat in Oost-Sou burg is vrijdag 23 augustus het vertrekpunt voor een prestatie loop over 2,5, 5 en 10 kilometer, organisatie is in handen van de Buurtvereniging Van Duyven- voorde en Van Marathon Vlissin gen. Aanvang: 19.30 uur, in schrijven vanaf 18.30 uur. Kinderen van 10 tot 15 jaar kun nen zaterdag 17 augustus deelne men aan een puzzeltocht door Oost-Souburg. De tocht, die on geveer zes kilometer lang is, be gint om 14 uur. Vertrekpunt: Buurthuis de Schuur in Oost- Souburg. De tocht staat in het te ken van het tienjarig bestaan van de buurtvereniging Van Duyven- voorde. Inlichtingen: 01184-67346. Wie bang is zich te verslapen voor een belangrijke afspraak, een ver gadering of gewoon voor het werk. kan met het Centraal Com municatiecentrum van de jonge ondernemer Rob Winkelaar uit Ermelo in zee gaan. Als degene die gewekt wil worden, voor hij in bed kruipt, even een seintje geeft, wordt hij telefonisch maar niet gratis, gewekt op elk gewenst tijd stip. Informatie: 03417-60160. Negentig kilometer lang is de toertocht van de Toerclub Vlis singen, die zondag 18 augustus om 9 uur begint bij De Kanovijver aan de Burgemeester van Woel- derenlaan in Vlissingen. De tocht wordt achter voorrijders verreden. Kruispunten worden afgezet, zo dat de grote groep fietsers onges toord en veilig door kan peddelen. Informatie: 01184-60419. Drs. J.W. Scheffers, de industrie- pastor die bekendheid geniet door zijn werk voor de Dienst in de In dustriële Samenwerking vanwege de kerken (DISK), gaat zondag 18 augustus voor in de kerk van de Evangelische Lutherse Gemeente aan de Zuidsingel in Middelburg. De themadienst die hij leidt staat in het teken van de jeugdwer kloosheid en begint 's morgens om tien uur. De organist Kees Noordhoek verleent muzikale medewerking. 'Gods weg is de beste' is het thema van de kindervakantiemorgens, die maandag 19, woensdag 21 en vrijdag 23 augustus vanaf half tien worden gehouden in de schuur van de heer Sanderse achter het voetbalveld in Nieuw- en Sint- Joosland. De kinderen kunnen dan zingen, luisteren, knutselen en spelen. Vrijdag is er een slot- avond met de ouders. Limburgia, Middelburg (zonda gafdeling), Xerxes en Oostkapelle nemen zaterdag 17 augustus deel aan het 'Stadhuistoernooi" van de voetbalvereniging Middelburg. Het toernooi begint om 13 uur. Een week later strijden Flakkee uit Middelhamis, 's Heer Arends- kerke Aardenburg en de afdeling zaterdagvoetbal van Middelburg om de toernooizage. Dit toernooi begint om 11 uur. In verband met het veertigjarige bestaan van de Zeeuwse Volksu niversiteit (ZVU) krijgt de com missaris der koningin, dr. C. Boertien, het eerste exemplaar van het programmaboekje voor het komend seizoen. De heer Boertien neemt het boekje maan dag 19 augustus in ontvangst uit handen van ZVU-voorzitter mr. G.R. André de la Porte. Dat ge beurt om twee uur 's middags. De afdeling Middelburg van de Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) komt woensdag 28 augustus bijeen in gebouw De Schakel aan de Bachten Steene in Middelburg. Na de verkiezing van een nieuwe penningmeester houdt de heer J. Popering van Veilig Verkeer Nederland een le zing. Aanvang 14 uur. Informatie: 01180-29010. FIOM Zeeland begint in oktober met een groep voor vrouwen die een kind ter adoptie hebben af gestaan. Het kan volgens FIOM een steun zijn om te kunnen pra ten met mensen die hetzelfde hebben meegemaakt. Informatie: 01180-27311. 'Christen zijn en samenleving' is het thema van een cursus die eind september begint in Goes. De or ganisatie is in handen van het Christelijke Studiecentrum in Amsterdam. Aan de orde komen onder meer: Bijbelse normen, verhouding rijk-arm., maatschap pelijke verantwoordelijkheid, zending en ontwikkeling etcetera. Informatie: 01100-23725. Concert De beroemde Daniël Waayen- berg en de al even vermaarde Louis van Dijk treden vrijdag 6 september op in de Grote Kerk in Goes. Hun concert begint om 20 uur. Het optreden staat in het te ken van de actie 'Redt het gezicht van Goes'. De gemeenteraad van Veere ver gadert woensdag 21 augustus in het stadhuis in Veere. De raadsle den buigen zich over het bestem mingsplan Smidswegje in Seroos- kerke, over de bouw van acht wo ningwetwoningen in dat gebied en over het Schilderwerk aan de Campveerse Toren. Ook bespre ken ze waar in de gemeente Veere in de jaren '86 tot en met '90 nieuwe woningen kunnen worden gebouwd. De openbare vergade ring begint om half acht. Buurthuis de Paraplu in Vlissin- gen-Paauwenburg heeft een va kantieweek voorbereid. Het pro gramma is: Dinsdag 20 augustus 14 uur: tafeltenistoernooi. Woensdag 21 augustus 17 uur: Gezamenlijke maaltijd. 20 uur: Science-fiction-film. Donderdag 22 augustus 14 uur: Squash en badminton in Jarinohal (Gym schoenen met witte zool!) 21 uur: Dropping. Vrijdag 23 augustus: 20 uur: Kampvuur en barbecue. Zaterdag 24 augustus: 20 uur: Disco met dj-wedstrijd. Opgave vooraf steeds vereist: 01184-65453. Het Kasteel van Batavia in West- kapelle presenteert vrijdag 16 au gustus een optreden van de Star light Disco Show. Aanvang negen uur 's avonds. Het hof Popkensburg in Sint- Laurens gaat plaats bieden aan een woongemeenschap voor ou deren. Mensen, die zo lang moge lijk baas in eigen huis willen blij ven, kunnen aan het project deel nemen. Iedere bewoner krijgt zijn of haar eigen woning en behoudt volledige zelfstandigheid. Maar de warme maaltijden worden ge zamenlijk gebruikt. Inlichtingen: 01180-14890 of 01184-66185. Expositie De Brabander Jan van Lisdonk exposeert vanaf vandaag tot en met 31 augustus werken in het Badpaviljoen in Domburg. De kunstenaar heeft de indrukken die hij in Domburg heeft opgedaan, in zijn gouaches, collages en aquarellen verwerkt. De expositie kan dagelijks van 10 tot 21 uur worden bezocht. Informatie: 01623-22558. De negende wielerronde van Koudekerke staat zaterdag 17 au gustus op de kalender. Het pro gramma: 15.15 uur: nieuwelin gen/dames, 16.30 uur: liefheb bers/veteranen. 18.30 uur ama teurs. In elk van de categoriën is sprake van een sterk rennersveld. De Culturele Raad Domburg- Oostkapelle houdt deze week een huisvlijttentoonstelling in het Schuttershof aan de Kanonwei- straat in Domburg. Bewoner.^ van de badplaats tonen op deze expo sitie wat voorbeelden van hun hobby. Zo zijn er onder meer te keningen en schilderijen te zien van de Bomburgse Domburgse tekenclub wordt er aardewerk, houtsnijwerk en textielwerk ten toongesteld en zijn er foto's te zien van Domburgse amateurfotogra fen. Mevrouw J. Vreeke verzorgt demonstraties kantklossen. De tentoonstelling is geopend óp donderdag 15 en vrijdag 16 au gustus van 19 tot 21 uur en zater dag 17 augustus van 13.30 tot 16.00 uur. De christelijke gymnastiekvereni ging DIOS in Oost-Souburg opent het nieuwe seizoen met een instuif die zaterdag 24 augustus om 10 uur begint op het Oranjeplein in Oost-Souburg. Iedereen kan deelnemen aan de jazz-instuif en het trampolinespringen. Voor de jeugd is een speurtocht uitgezet. Andere onderdelen zijn 'Ren je rot', ballen gooien en sjoelen. Bij slecht weer gaat het feest niet door. De toerafdeling van de Zeeuwse Ren- en Toerclub "Theo Middel kamp" houdt van maandag 19 augustus tot en met donderdag 22 augustus voor de twaalfde achter eenvolgende keer een avondfiets vierdaagse in Middelburg. De start is iedere avond tussen zes en zeven uur bij Rijwielhandel Piet Voskamp aan de Breeweg in Middelburg. Ook het afmelden dient bij genoemde rijwielhandel te gebeuren. De deelnemers kunnen kiezen tussen de afstanden 25 en 50 kilo meter. Iedere deelnemer krijgt een herinnering terwijl een ieder- kans maakt op het winnen van aantrekkelijke prijzen, beschik baar gesteld door de sponsor van de fietsvierdaagse. Piet Voskamp. FIOM Zeeland begint half sep tember met een gespreksgroep voor alleenstaande ouders in Vlissingen. De gespreksonder werpen zijn: 'Opvoeden in je eentje', werk- en woonsituatie, 'wat te doen in vakanties en lange weekeinden', uitkeringen en der gelijke. Ook krijgt de gezelligheid de nodige aandacht. Inlichtingen: 01180-27311. De winkeliers die in de afgelopen periode hun winkels in Vlissingen op zondag open hebben gesteld, zijn redelijk tevreden over dit ex periment. Ongeveer 40 winkeliers in Vlissingen hebben de gok aan gedurfd. De verwachting is, dat de Vlissingse winkels ook volgend jaar een aantal zondagen open zullen zijn. In de Nederlandse Hervormde Kerk te Domburg wordt woens dag 14 augustus een zomeravond- stilte gehouden. De bariton Janus Mondeel uit Middelburg zingt enige liederen variërend van een oud-Hollands liedje uit 1630 tot moderne negro-spirituals. Hij wordt begeleid door Henk van Winkelhof op orgel. De gastpre- dikant ds. den Hollander uit Oostkapelle leidt de samenzang en meditatie. Aanvang van de zo- meravonstilte is om 20.30 uur. AAP, NOOT, MIES Mevrouw S.A. Roelse de Smit zond ons deze foto uit 1921. Het is een kiek van de leerlingen uit de derde klas van de Eilandschool aan de Joost de Moorstraat in Vlissingen. Hoofd der school was de heer Van der Slikke. De in zendster woont momenteel aan de Bonedijkestraat 110 te Vlissingen. Zij noemt ons de volgende namen van de toenmalige derdeklassert- jes. Bovenste rij van links naar rechts: Marchel Rouw, Dina Gerre- brands (overl.), Nico Verhoef, Netje Scheepers, Bram Rossier, Lies Houweling, Ko Daanse. Ma rie van Wijk (overl.), Ko Marion (overl.), Stien Hijdens (overl.) De middelste rij v.l.n.r.": Roseveld-Janna Minderhoud, Saar de Smit (inzendster van deze foto), Rika Arends, Marie Kool wijk. Mina Balmakers, Nel Kor- stanje, Mina Bommeljé, Maatje Rijnders, onderwijzeres juf. Wolthuis. Onderste rij v.l.n.r. Leen van Driel, Charles Hijdens, Rudolf van Gogh, Hendrik Man- naard (overl.). Louw Vader, Tie- nus Rouw. Jo Kuiper, Louis de Smit, Rinus van de Woestijne, Jo Fandy Ko Broekert (overl.) Deze foto is niet te bestellen

de Faam | 1985 | | pagina 7