(IQ a (ft N (ft (ft TT EEN ONBEZORGDE VAKANTIE HEBT U (GROTENDEELS) IN EIGEN HAND O (ft g (ft O Sa 3- 3 a (ft 2 o ww S-5 SS" O a 32 14 - 21 augustus week OPENBARE VER GADERINGEN IN AUGUSTUS (ft O" Woensdag 14 augustus 1985 week 19-24 augustus VASTSTELLING VOORBEREIDINGS- BESLUIT STREEKPLAN MIDDEN-ZEELAND Wijziging politieverorde ning Middelburg Verkeersmaatregel Subsidies voor vrijwilli gerswerk NAGASAKI 9 AUGUSTUS 1945-1985 (0 Auto op slot, Buit eruit! Probeert u er inderdaar zo veel mogelijk aan mee te werken dat uw auto goed is afgesloten en dat u geen waardevolle spullen opvallend in het zicht lig gend achterlaat. U bes paart uzelf op deze wijze namelijk veel ongemakt. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan nieuwe gratis af te halen folders/brochures: Sportgezondheidszorg is er voor iedereen Kunst uitleen SBK Zeeland De Middelburgse Artotheek Afgewerkte olie, veilig weg ermee Ons afval, wat doen we ermee Nagasaki is een jumelage-gemeente van Middelburg, 40 jaar geleden viel in Nagasaki een atoombom, hetgeen veel slachtoffers veroorzaakte. Daarom staat tussen 9 en 22 augustus "Nagasaki 1945-1985" centraal. In de Wandelkerk (Abdijcomplex) is een expositie ingericht. 22 augustus is er om 20.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek een slotbijeenkomst. In de hal van het pand hoek Lange Noordstraat/Stadhuisstraat (Stad huisstraat 2) is een tentoonstelling in gericht over de vele Middelburgse mo numenten. Wellicht bent u hiervan niet op de hoogte Neemt u dan gerust de vrijheid om eens even binnen te lopen om het prachtige fotomateriaal te be kijken. DE PAAIM Deze week richten we ons op uw auto. Is uw auto wel goed afgesloten als u ergens parkeert en u legt toch vooral geen waardevolle spullen op zicht? Woensdag 14 augustus heeft de politie dit gecontroleerd en de autobezitters op hun nalatigheden gewezen. In veel gevallen van autodiefstal, joy-riding, enz. blijkt de auto niet of onvoldoende te zijn afgesloten. Vaak denkt men "Ik ben zo terug" of "Het is een rustige beurt". Al deze en andere argumenten gaan niet op. Eén op de tien auto 's blijkt vrij toegankelijk te zijn en in één op de vier auto 's liggen vaak kostbare spullen uitnodigend uitgestald. Probeert u er rekening mee te houden dat uw auto geen kluis op wielen is. Gepeperde reparatienota 's door bijv. geforceerde portiersloten, kapotgeslagen tochtraampjes, enz. geven vaak veel ongemak. Wat kunt u doen om diefstal uit uw auto te voorkomen? - Laat geen geld of kostbaarheden in uw auto achter; - Gebruik uw sloten op portieren, koffer deksel enz.; - 'Sluit ramen en open dak als u de auto verlaat; - Doe uw benzinetank op slot; - Noteer de gegevens van de kostbaarheden in uw auto; - Parkeer uw auto in het zicht of daar waar licht brandt; - Schuif uw antenne in zodat deze niet afgebroken kan worden; - Wielmoersloten bemoeilijken diefstal van de wielen. Werk er aan mee om elke diefstal tot het minimale te beperken! I "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur betsteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. Maandag Gehakt, erwtjes, aardappelen dinsdag Rundvlees, spruiten, aardappelen woensdag Karbonade, tuinbonen, aardappelen donderdag Hamburger, appeltjes, aardappelen vrijdag Vis, fantasiesaus, worteltjes, aardappelen zaterdag wat de pot schaft - Bestuurscommissie welzijnsaccommoda- ties, din dinsdag om 19.30 uur Secr. Mej. Manuputty (spreekrecht) - Commissie Verkeer, woensdag 21 om 19.30 uur Secr. de heer J. J.Groenenberg (spreekrecht) - Bestuurscommissie Culturele Zaken, don derdag 22 om 15.45 uur Secr. Mej. Cijsouw (spreekrecht) - Commissie Sociale Zaken, donderdag 22 om 19.30 uur Secr. de heer M.C. Westveer (spreekrecht) - Commissie Onderwijs, maandag 26 om 16.00 uur Secr. de heer H. Groesser (spreekrecht) Kwaadwillende lieden weten met name in de vakantieperioden hun slag te slaan. Inbraken komen dan meer dan normaal voor. Geen wonder, want het wordt hen veelal erg gemakkelijk gemaakt. Ze worden als het ware uitgenodigd hun duistere praktijken uit te voeren. Woonhuizen worden niet op de juiste wijze achtergelaten of te eenvoudig is te zien dat de bewoners voor een aantal weken afwezig zijn. Maar ook op de vakantiebestemmingen zelf handelt men dikwijls onzorgvuldig. Caravans, tenten, boten en bungalows zijn bijvoorbeeld nogal eens op eenvoudige wijze toegankelijk. En dat met alle gevolgen van dien. De politie probeert dat natuurlijk allemaal te voorkomen, maar kan dat niet zonder uw hulp. Wij willen u daar in dit artikel meer over vertellen. U zult dan met ons tot de conclusie komen dat u een onbezorgde vakantie (grotendeels) in eigen hand hebt. De gelegenheid maakt de dief. In de praktijk ontstaat zo'n situatie maar al te gauw door een kleine onachtzaamheid. Veel misdrijven kunnen dan ook voorkomen wor den door een beetje zorgvuldig te handelen. Denkt u bij het onbe- heerd achterlaten van uw woning vooral goed aan het afsluiten van ramen en deuren. Vergeet u vooral niet de w.c.-raampjes en de deuren van schuur, garage, kelder enzo voort. Laat beslist geen sleutels aan de binnenzijde in de sloten zitten. Controleer het hang- en sluitwerk op defecten. Sluit bin nendeuren niet af en doe dat ook nimmer met kostbaar meubilair. Extra braakschade kan daarmee worden voorkomen. Vanzelfspre kend moet u geen geld, kostbare papieren/of sieraden thuis laten. In een kluis bij de bank liggen ze safe Laat niet opvallend zien dat u weg bent. Plak dus geen briefjes voor bijvoorbeeld leveranciers op de deur, waarop de vakantiepe riode staat aangegeven. Laat geen touwtje uit de bus hangen en sluit de overgordijnen niet. De planten laat u gewoon staan in de venster- bank. Etaleer geen kostbaarheden. Vraag familie, buren of kennissen uw brievenbus dagelijks leeg te halen. Ladders en andere dingen die inklimming kunnen verge makkelijken kunnen het best worden weggezet. Gebruik regis- tratiekaarten. Ze zijn er tevens voor fiets, auto en boot. Goed in gevuld zijn ze zeer waardevol voor de politie bij een aangifte van diefstal. Op deze wijze wordt de kans vergroot dat u de ontvreemde eigendommen terugkrijgt. Zet uw fiets/brommer altijd op slot. Zelfs als u binnen stalt. Tijdens uw af wezigheid is het zinvol de banden te laten leeglopen. Dagenlang volle huisvuilzakken voor uw huisdeur kunnen bepaalde mensen ook op slechte gedachten brengen. Vakantiebestemming. Eenmaal aangekomen op uw va kantiebestemming wilt u vast onaangename verrassingen voor komen. Sluit daarom de auto, boot, caravan, bungalow of de hotelka mer goed af. Waardevolle voor werpen of goederen meenemen of in bewaring geven is eveneens een advies. Op plaatsen waar het druk is - het strand is daarvan een voorbeeld - moet u zo min moge lijk bij u hebben. Vooral geen sie raden of waardepapieren. Bewaar cheques en betaalpas altijd ge scheiden. Draag uw tas tijdens een wandeling altijd aan de kant waar de huizen staan. Iemand die langsrijdt wordt zo minder snel in de verleiding gebracht. Onderweg Op de heen- of terugreis kan ook het nodige gebeuren. Als u onder weg parkeert of aanlegt sluit dan uw vervoermiddel met daarbij ca ravan of bagagewagen degelijk af. 04 In de gemeenteraadsvergadering van 8 juli j.l. is een voorbereidingsbesluit vastgesteld om de aanleg mogelijk te maken van de verbindingsweg Koudekerkseweg-Nieuwe Vlissingseweg. Het besluit en de daarbij horende tekening liggen ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (begane grond). Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben 28 mei de tweede uitwerking van het streekplan Midden-Zeeland (uitwerkingsplan straalpad Middelburg-Goes) vastgesteld. Exemplaren van deze uitwerking kunnen worden besteld bij de provinciale griffie, Sint Pieterstraat 42, Postbus 6001,4330 LA Middelburg, telefoon 01180-13571. De prijs van deze uitwerking is 7,50 inclusief verzendkosten. Geld en waardepapieren nooit van medicamenten op. Breng de daarin achterlaten. Laat niet reisapotheek op orde. In iedere iedereen zien wat u bij u hebt. Ca- tent, caravan, boot en auto behoort mera's, kijkers, radio's e.d. dus niet een goede brandblusser aanwezig in het zicht laten. Waardepapie- te zijn. Eenmaal op uw vakantie- ren, geld en paspoort zitten erg bestemming aangekomen is het veilig in een zgn. halstasje. Denk van belang u op de hoogte te stel- verder eens aan de aanschaf van len van aanwezige vluchtwegen, de speciale sloten voor caravans, Geen drugs aanhangwagens en boottrailers. Het meenemen van drugs naar het Nog meer tips buitenland is uit den boze. In vele Vertel familie of kennissen altijd landen staan daar jarenlange ge- wanneer en waar u met vakantie vangenisstraffen op. En dat is be- bent. Zorg ervoor dat ze bij nood in slist geen bangmakerij. Vreemde uw huis kunnen. Vraag ze een landen hebben voor ons vreemde beetje op te letten en geef ze trein- wetten. Slaappillen, zenuwpoe- en vliegnummers door van ver- ders, pijnstillende en verdovende trek- en aankomstpunten. Stel ze middelen kunnen in verre steden op de hoogte van het merk, type en en aan warme grenzen ernstige kenteken van uw auto. Zorg voor moeilijkheden geven. Bij narig- een geldig paspoort en noteer het heid direct contact zoeken met nummer hiervan. Regel de ver- Nederland en consulaire hulp zorging van uw huisdieren. Sluit vragen. elektrische apparaten uit en sluit Gratis folders over de in dit ver gas en water af. Uw arts geeft u graag een internationale verkla ring als u gebruik maakt van een injectiespuit. Schrijf uw bloed groep, rhesus, factor, allergie, vaccinaties en eventueel gebruik haal behandelde onderwerpen kunt u halen bij de gemeentepoli tie of in de gemeentelijke voor lichtingswinkel. Een prettige va kantie en een behouden thuis komst. Op de afd. Algemene Zaken (be gane grond Stadhuis) ligt tot 22 augustus ter inzage de Verorde ning tot wijziging van de Algeme ne Politieverordening Middel burg. Deze verordening, die op 1 juni in werking is getreden,heeft betrekking op de geluidhinder en in hoofdzaak op geluidhinder van recreatie- en horeca-inrichtingen. Een kopie van deze verordening is tegen betaling verkrijgbaar. Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeerver bod voor een invalidenparkeer plaats aan de noordzijde van de Korte Geere op te heffen. Tegen dit besluit kan tot en met 16 augustus beroep worden ingesteld bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majes teit de Koningin maar worden in gediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middel burg. Het ministerie van WVC stelt via haar Provinciale Bureaus Lande lijk Contact een bedrag beschik baar voor kleine, lokale of regio nale vrijwilligersprojecten, die passen binnen een aantal voor waarden. De bedoeling is dat met relatief kleine bedragen knelpunten bij vrijwilligersinitiatieven worden opgelost zoals het van start komen, door een dieptepunt heen komen of een nieuwe impuls nodig heb ben. Subsidieaanvragen kunnen tot 1 september 1985 worden ingediend bij het bureau Landelijk Contact WVC, Koepoortstraat 6, tel. 27151. ij Wat de slachtoffers ons laten weten :Z 1 REGELS VOOR GEBRUIK KNAL- APPARATUUR Door de gemeenteraad zijn de volgende regels ingesteld met betrekking tot het gebruik van knal-apparatuur (appa ratuur bestemd om dieren te verjagen door middel van lawaai, zoals akoesti sche vogelverschrikkers en ratels) 1. het gebruik van knal-apparatuur binnen een afstand van 250 m van de bebouwde kom is verboden; 2. tussen 20.00 en 07.00 uur is het ge bruik van knal-apparatuur verbo den; 3. knal-apparatuur moet op zodanige wijze opgesteld en gebruikt worden dat geluidsoverlast voor derden zo veel mogelijk wordt voorkomen. De aanwijzingen van de dienst van ge meentewerken moeten hierbij in acht te worden genomen; 4. de onderlinge afstand tussen twee apparaten moet minimaal 250 m bedragen; 5. de apparatuur moet van de woon bebouwing af gericht zijn. - Commissie Gemeentewerken, maandag 26 om 16.15 uur Secr. de heer P, Meeusen (spreekrecht) - Commissie Financiële zaken, dinsdag 27 om 16.00 uur. Secr. de heer N.A. Meijer (spreekrecht) - Commissie ROVOS, dinsdag 27 om 19.30 uur Secr. tst. 342 (spreekrecht) - Commissie Welzijn, woensdag 28 om 16.00 uur. Secr. de heer A.J. Wien (spreekrecht) Voor het gebruik maken van het spreekrecht moet een afspraak gemaakt worden met de commissiesecretar(is)esse op het stadhuis, tel. 26251. Stationsbrug en omgeving Gerbrandylaan Gedeelte tussen de W. Beckmanlaan en Noordweg afgesloten voor alle verkeer Molenwater Verboden te parkeren op Molenwater en in Koe poortlaan. Eenrichtings verkeer op Molenwater vanaf Luthersekerkln. tot Noordpoortstr. Vanaf Molenwater geen toe gang Koepoortln. Gedeelte Molenwater en Luthersekerkln. afgesloten voor alle verkeer Aanleg ver keerslichten Herbestrating Werk is in uitvoe ring Werk is in uitvoe ring (Gedeeltelijk afgesloten op woensdag 14 en donderdag 15 augustus i.v.m. folkloris tische dag op 15 aug. Op grond van bijzondere omstandig heden kan voor de punten 1, 2 en 4 vrijstelling worden verleend door het college van burgemeester en wethou ders. Aan deze vrijstelling kunnen voorwaarden worden verbonden. VERLENEN HINDERWETVERGUN NING Gedeputeerde Staten van Zeeland wil- ien een hinderwetvergunning- verle nen aan de gemeente Middelburg voor het uitbreiden van het politiebureau aan Achter de Houttuinen 10. Het gaat om het uitbreiden van de opslag van munitie tot 125.000 stuks patronen en 40 stuks traangasgranaten. Tot 22 augustus kunnen gemotiveerde bezwaren schriftelijk worden inge diend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, St. Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg. Tegelijkertijd met het in dienen van een bezwaarschrift kan worden verzocht om persoonlijke ge gevens niet bekend te maken. Een beroepschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, door de genen die bezwaar inbrachten tegen de aanvraag en door degenen die aanto nen daar niet toe in staat te zijn ge weest. De aanvraag, de ontwerp-vergunning en alle overige stukken liggen tot het einde van de bezwaartermijn ter inza ge op het bureau Milieuzaken van de provincie, St. Pieterstraat 42 en op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis. Daarnaast is het mogelijk inzage te krijgen in de stukken op donderdag avond van 18.00 tot 21.00 uur op de bovengenoemde afdeling. Hier moet van tevoren een afspraak voor ge maakt worden tel. 01180-26251 toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toe lichting verkregen kan worden. 15 augustus beleeft Middelburg haar tweede folkloristische dag van dit seizoen. Op het Molenwater is het dan weer ringrijden, een veel bezochte attractie. Vanaf woensdag 18.00 uur tot donderdag 18.00 uur zal in verband hiermee zowel op het Molenwater als aan de Koepoortlaan niet geparkeerd kunnen worden. Dit geldt ook voor de bermen, Herdenk ingst)iieenkcmst vrij 9 aug. 1500uur Tentoonstelling 9-22aug. 10.30-1600uur zondags gestoten Wandelkerk abdijcomplex Slotbijeenkomst 22 aug 20 00uur Zeeuwse Hibi,otheek Kousteensedijk Middelburg org IKV ism andere vredes .en maatschappelMke oraamsaties Colofon Deze voorlichtings rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251.toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5