OQ a <D N I O 7T BIJSTAND: UW DRAAGKRACHT BIJ BIJZONDERE BESTAANSKOSTEN ®I u O If Sa ww 5 (D (ft C S3 9 5" KMfcRKT 32 Standwerkers - concours HQ's O O O o 7-14 augustus week DE FAAM Woensdag 7 augustus 1985 week 12-17 augustus Rioleringsplan Reijershove II en III Op donderdag 8 augustus vindt in de Lange Delft het standwerkerscon cours plaats. Een onaf hankelijke jury zal gedu rende deze dag de stand werkers beoordelen Zij strijden namelijk om een eerste-, tweede- en derde prijs, die door de burge meester worden uitge reikt. Op 12 augustus wordt een begin gemaakt met het herstraten van de Gerbrandylaan, gedeelte Wiardi Beckmanlaan tot aan de Noordweg. Begonnen wordt aan de kant van de Wiardi Beckmanlaan. Het karwei zal ongeveer 4 weken gaan duren en de straat zal worden afgesloten voor het verkeer. De straatindeling blijft onveranderd. Op de balie in de voorlichtingswinkel Stadhuisstraat 2, vindt u aan (nieuwe) gratis af te halen folders/brochures: -Algemene bijstandswet -Werkloosheidswet (WW) -Wet Werkloosheidsvoorziening (WWV) -Stand van zaken bij de sociale verzekeringen en voorzieningen -Vakantie en sociale verzekering 29 augustus a.s. is er tussen 17.15 en 19.15 uur tijdens een receptie in het stadhuis gelegenheid afscheid te ne men van burgemeester en mevrouw Wolters. Hiervoor zijn inmiddels de gemeentelijke relaties en de maat schappelijke organisaties uitgenodigd. In een binnenkort te plaatsen adver tentie zal tevens een algemene uitno diging worden opgenomen. Misschien verhuurt u tijdens uw vakantie uw huis aan toeristen of krijgt U familie te logeren of houdt u uw vakantie dicht bij huis. Vaak rijst de vraag: wat is er in de buurt allemaal te doen Op een aantal vragen kunt u in de Voorlichtingswinkel van de gemeente het antwoord krijgen. In deze winkel is namelijk gratis foldermateriaal ovet- Middelburg aanwezig. Zo is er een monumentenfolder met mooie foto's van allerlei waardevolle panden. In deze j'older is een kaartje opgenomen voor een interessante monumentenwandeling. Zo is er een folder over het stadhuis, dat U tevens kunt bezichtigen van 10.00 tot 15.45 uur behalve tussen 11.15 en 13.30 uur, op donderdag tussen 11.15 en 13.00 uur). Op donderdag kunt u trouwens tot 16.15 uur terecht. De rondleidste'rs vertellen u op een gezellige wijze alles over het gothische gedeelte van het stadhuis. Ook is er een folder over de geschiedenis van het prachtige Middelburg, waarin u misschien aspecten aantreft, die u nog niet wist. Aan de hand van de groene folder kunt u veel bezienswaardigs op het gebied van de natuur bekijken want deze folder wil een wegwijzer zijn naar diverse mooie plekjes in Middelburg en directe omgeving. U bemerkt wel dat er geen enkele aanleiding hoeft te zijn u te vervelen. Loopt u gerust de Voorlichtingswinkel eens binnen om over bovenstaande zaken geïnformeerd te worden. "Tafeltje Dekje" is een activiteit van de Unie van Vrijwilligers voor ouderen en zieken die zelf niet voor een warme maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag en donderdag tussen 8.45 en 9.15 uur betsteld worden. Tel. (01180) 38570. Het bezorgen doet men ook op deze dagen. maandag Rundergehakt, witlof, aardappelen dinsdag Jachtschotel, rode kool, appeltjes, puree woensdag Karbonade, bloemkool, aardappelen donderdag zuurkool met worst vrijdag Goulash, erwtjes, rijst zaterdag Wat de pot schaft Op donderdag 8 augustus a.s. organiseert de sectie standwerkers van de Vereniging voor Ambulante Handel in samenwerking met de Middelburgse markcommissie een groot standwerkersconcours. Dit evenement valt samen met de laatste dag van de kermis. De standwerkers zullen allen een plaatsje krijgen in de Lange Delft om daar hun waren zo goed mogelijk te presenteren. Het concours begint om 10.00 uur. Een jury zal de presentatie van de standwerkers zo goed mogelijk beoordelen. Deze jury is als volgt samengesteld: de heer A.R. Mar- quinie (voorzitter), mevrouw A. Breukel(namens de Consumentenbond), de heer A.J. Schuitema (na mens de Middelburgse middenstand), de heer H.M. J. Bogaert (namens de plaatselijke V.V.V.) en de heer K.W.A. de Regt (Bureau Voorlichting van de Ge meente). De standwerkers strijden om een eerste-, tweede-en derde prijs. Deze prijzen zullen om omstreeks 16.30 Vorige week heeft u het eerste deel over dit onderwerp kunnen lezen in het hoofdartikel. Daarin vond u een uitleg over bijzondere bestaanskosten en de draagkracht. Hier vindt u het tweede en laatste deel. Mocht u meer informatie wensen, dan kunt u zich wenden tot de sociale dienst, Simpelhuisstraat 1, tel. 01180-35860. Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is op 4 juni het rioleringsplan Reijershove II en III goedgekeurd. Tot 11 augustus ligt het goedkeuringsbesluit ter inzage op de afd. Algemene Zaken in het stadhuis (begane grond). Burgemeester hebben besloten: en wethouders Aftrekposten Kan alles boven het sociaal mini mum worden beschouwd als 'de ruimte in het inkomen?' Nee, er wordt ook rekening gehouden met uitgaven van buitengewone aard en omvang die iemand zelf moet betalen maar waarvoor geen bij zondere bijstand kan worden ver leend. Dit zijn dus eigenlijke uit gaven waaraan men vastzit uitga ven die de ruimte in het inkomen beperken. Hierbij kan worden ge dacht aan: woonkosten die in verhouding tot het inkomen een zware last vor men; doordat men bijvoorbeeld weinig of geen huursubsidie ont vangt; extra uitgaven die verband hou den met de uitoefening van beroep of bedrijf. eventuele onderhoudsverplich tingen voor de (ex-) echtgenote en kinderen; kosten van studie en opleiding van kinderen; De aftrekposten tellen dus (voor zover aanwezig) mee bij het bepa len van de ruimte in het inkomen. Voorbeeld Het netto-inkomen per jaar be draagt 20.600,- Afde bijstandsnorm het sociaal minimum) 17.650,- aftrekposten wegens bijzondere uitgaven 500,- 18.150,- Ruimte in het inkomen 2.450,- Draagkracht: 35% van 2450 gulden; 857,50 gulden (afgerond) Eenmalige of doorlopende kosten We hebben het in dit artikel over noodzakelijke, extra uitgaven waarvoor bijzondere bijstand wordt gevraagd. Deze extra uit gaven kunnen eenmalig zijn of doorlopend - dat wil zeggen dat de kosten telkens voor een bepaalde periode terugkeren. Drempelbedrag Net als sommige andere regelin gen, zoals bijvoorbeeld de Alge mene Arbeidsongeschiktheidswet (AAW) kent ook deze regeling een zogenaamd drempelbedrag 171,05). Dat wil zeggen dat er geen bijstand wordt gegeven in dien de kosten per kalenderjaar minder bedragen dan 171.05. Indien u door meerdere kleine uitgaven boven dit bedrag komt wordt het meerdere vergoed. Het is dan ook raadzaam om bewijs stukken te verzamelen zoals bij voorbeeld de kaart waarop uw bijdrage in medicijnen "de medi cijnenknaak" wordt geregistreerd. Ook de resterende eigen bijdrage voor bijvoorbeeld gezinsverzor ging telt mee. Voorbeeld U koopt een bril 325,- Bijdrage ziekenfonds in de kosten van de glazen 25,- Eigen aandeel 300,- Drempelbedrag 171,05 Te ontvangen bijstand 129,95 Hierbij moet wel vermeld worden dat de sociale dienst normen han teert voor wat betreft de aan vaardbaarheid van kosten. Voor een brilmontuur wordt bijvoor beeld maximaal 110,- berekend. Samenvatting Heeft u minder inkomen dan het netto-minimumloon en geen ver mogen, dan worden uw noodzake lijke bijzondere uitgaven volledig door de bijstand vergoed, mits deze meer bedragen dan 171,05 per kalenderjaar. - Heeft u meer inkomen dan het netto-minimumloon en/of meer vermogen dan het bedrag dat on gemoeid gelaten wordt, dan gelden voor u de draagkrachtregels. Van wat u meer verdient, wordt in principe 35% beschouwd als uw draagkracht. Alles wat meer heeft aan vermogen dan het vrijgelaten bedrag (per 1 juli 1985 15.600,- moet u gebruiken om uw noodza kelijke bijzondere uitgaven te be talen. Bij een eigen huis geldt een extra vrijlating. - Bij de berekening van uw draagkracht wordt gekeken naar wat u in een jaar verdient. - Er wordt wel rekening gehouden met sommige buitengewone lasten die bij de vaststelling van de ruimte in uw inkomen als aftrek post mogen worden opgevoerd. - Per kalenderjaar wordt een drempelbedrag gehanteerd van 171.05 - Voor mensen die ter verzorging of verpleging in een inrichting verblijven wordt een vergelijkba re regeling toegepast. Let wel: of er (gewone of bijzon dere) bijstand kan worden gege ven wordt bepaald door de ge meente. Voor nadere inlichtingen over deze regelingen moet u zich dan ook wenden tot de gemeente lijke sociale dienst. 1 het parkeerverbod voor edn in validenparkeerplaats aan de noordzijde van de Korte Geere op te heffen. Kroonberoep mogelijk tot en met 16 augustus. 2. het gedeelte van de Korendijk voor de nrs. 24, 26 en 28 aan te wij zen als laad- en loshaven van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur. Kroonberoep mogelijk tot en met 23 augustus. 3. een parkeerverbod in te stellen voor het gedeelte van de zuidzijde van de Arnesteinweg van 5 meter ten oosten van de uitgang van het Transportbedrijf Volmer tot 15 meter ten westen hiervan. Kroon beroep mogelijk tot en met 23 au gustus. 4. het parkeerverbod op te heffen aan de Molenberg aan de water kant over een lengte van 5.50 meter vanaf de scheidingslijn tussen nr. 5 en 7 tot de Langevielebinnenbrug. - de overige parkeerverboden aan de Molenberg uit te breiden: a) aan de huizenkant tussen de Langeviele en het pand Molenberg 25. b) 12.50 meter aan beide zijden van de kruising met de Augustijn straat en wel aan de waterkant. c) aan de waterkant 12.50 m. van de splitsing Schuttershofstraat-Mo lenberg tot en met Molenberg nr. 25. - de Molenberg te sluiten in beide richtingen voor voertuigen, die, met inbegrip van de lading, een lengte van 8 meter te boven gaan en voor voertuigen met één of meer aanhangwagen(s) of opleg ger^) die in totaal langer dan 8 meter zijn Kroonberoep mogelijk tot en met 23 augustus. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende beroep instellen bij de Kroon. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin maar wor den ingediend bij de Commissaris van de Koningin in Zeeland te Middelburg. De volledige ver- keersbesluiten zijn in te zien bij het Bureau Voorlichting, Stad huisstraat 2. Voorbeeld: Er zijn verschillende uitgaven in een kalenderjaar bijv. 77,— 133,- en 90,- In totaal bedragen de kosten 300,- Het drempelbedrag is 171,05 128.95 De draagkracht bleek bij deze aanvrager te bedragen 90,- Er wordt bijstand gegeven voor 38,95 Verlenen hinderwetvergunningen a. Burgemeester en wethouders hebben een hinderwetvergunning verleend aan: - de heer H. Sturm, IJsselstraat 106 voor het oprichten en in werking hebben van een loodgietersbedrijf op de Ramsburgerweg 3; - de heer D.W.M. Rouw, Kruitmolen- laan 74 voor het uitbreiden van een verkooppunt van motorbrandstof fen met een opslagdepot voor gas flessen aan de Kanaalweg 36; - de N.V. P.Z.E.M. Postbus 48 voor het oprichten en in werking hebben van een gasdrukregelstation aan het Molenwater, tegenover nr. 135. - de heer D.H. Hoepen, Biesbosstraat 7 voor het oprichten en in werking hebben van een reparatiewerk plaats en een verkoopruimte van auto's aan de Bree nummer 7 en 15. Tot 7 september kan een beroepschrift worden ingediend. b. Gedeputeerde Staten van Zeeland willen een hinderwetvergunning ver uur door de Middelburgse burgemeester drs. P.A. Wolters worden uitgereikt ter hoogte van Vroom en Dreesman in de Lange Delft. De jury zal de deelne mers aan het standwerkersconcours beoordelen op een aantal aspecten, te weten welsprekendheid, overtuigingskracht en originaliteit. Ook de algeme ne indruk telt mee in de beoordeling. Dit publiektrekkende evenement, dat voor het ne gende achtereenvolgende jaar plaatsvindt, is één van dit activiteiten, die Middelburg, nog levendiger maken. PLAATSEN VERKEERSMAATREGEL 1. Stationsbrug en omgeving 2. Gerbrandylaan Gedeelte tussen de Wiardi Beekman laan en Noordweg afgesloten voor alle verkeer AARD VAN HET WERK Aanleg verkeerslichten Herbestrating AANVANGS DATUM In uitvoering 12 augustus lenen aan Hercules B.V. Middelburg voor het uitbreiden en wijzigen van een petrochemische industrie voor de be reiding van koolwaterstofharsen aan de Herculesweg 35. Het betreft het in bedrijf nemen van een C4-opslagtank en een C4-tankautolosstation. Tot 13 augustus kan een beroepschrift worden ingediend. Een beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, afd. Geschillen van Bestuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN Den Haag. Een verzoek tot schorsing of een voor lopige voorziening moet worden ge richt aan de voorzitter van de afd. Ge schillen van Bestuur. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht tenzij voor die tijd beroep is ingesteld en tevens wordt verzocht de beschikking te schorsen of een voorlo pige voorziening te treffen. Persoon lijke gegevens worden op verzoek niet bekend gemaakt. Een beroepsschrift kan alleen worden ingediend door de aanvrager, door de genen, die bezwaar inbrachten tegen de aanvraag en door degenen die aanto nen daar niet toe in staat te zijn ge weest. De beschikkingen en andere ter zake zijnde stukken liggen tot het einde van de beroepster mijn elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.30 uur ter inzage op de afd. A lgemene Zaken in het stadhuis. Daarnaast is het mogelijk inzage te krijgen in de stukken op donderdagavond van 18.00 lot 21.00 uur op de bovengenoemde afdeling. Hier moet van tevo ren een afspraak voor gemaakt worden tel 01180-26251, toestel 413. Bij de stukken ligt een mededeling waar en wanneer een mondelinge toelichting verkregen kan worden. Tijdens de kermis zal de weekmarkt niet op de gebruikelijke plaats, de Middelburgse Markt, worden gehouden. Deze is dan in gebruik voor de kermisattracties De weekmarkt van donderdag 8 augustus a.s. zal worden gehouden op het Damplein. De week daarop, donderdag 15 augustus, is het weer markt op de gewone plaats. Colofon Deze voorlichtings- rubriek van de gemeente Middelburg staat onder redactie van het bureau Voorlichting in het stadhuis. Telefoon: (01180) 26251,toestel 133 of 224. Reacties zijn altijd van harte welkom.

de Faam | 1985 | | pagina 5